GESPRONGEN HANDEN EN LIPPEN KLOOSTERBALSEM SBitutettiand DE GEBROEDERS „GOCHEM" BERGEN OTERLEEK EEN OUD HERBARIUM. VERSCH BROOD BIJ 'T ONTBIJT. ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ Dank zij den KLOOSTERBALSEM heeft zij die nu nooit meer! AKKER'S Verminderd door overlijden met 48 m., 53 vr.; verminderd door vertrek met 397 m., 420 vr. Het aantal inwoners op 31 December 1935 was dus 6217 m., 6371 vr., totaal 12588 pers. Aantal voltrokken huwelijken 70; aantal echtscheidingen 3. Alhier geboren niet behoorende tot de werkelijke bevolking dezer gemeente 20 m. en 13 vr.; alhier overleden niet behoorende tot de werkelijke bevolking dezer gemeente 15 m. en 17 vr,; als levenloos aangegeven geborenen 8 m. en 6 vr. Komt er in Bergen een kegelbaan? Het bestuur van den Alkmaarschen Kegelbond had gisteravond in café „Hilde- brand" een vergadering belegd om het in richten van kegelbanen te Bergen te be spreken. Om half negen opende de voorzitter, de heer van Diepen, de niet druk be zochte vergadering met het uitspreken van den wensch, dat door den avond een succes geboekt kan worden. Als kegelaars hopen wij de kegelsport ook in Bergen te kunnen invoeren. Spr. wees op het belang van de kegelsport in het algemeen, als de allerbeste sport voor de ouderen, ook voor dames. Het staalt de spie ren en geeft een goed oog en gezellig heid. De meeste clubs bestaan uit 12 leden. Het sportbeoefenen in gesloten kring leidt tot gezelligheid. Alkmaar telt 18 clubs en nooit wordt er één opgeheven. Er zijn er onder die reeds 50 jaar bestaan. Door de kegelsport worden de menschen in vriendschap'tot elkander gebracht, wat voor iedere plaats van groot belang is. Ook geeft de kegelsport aan en kele menschen werk als kegelopzetters en in het seizoen zal het zeker voor de gasten een attractie zijn. Spr. wees er op, dat reeds verschillende gasten-kegelaars hun instemming betuigden met het totstandkomen van een baan. Ook in Schagen had de bond met het ini tiatief veel succes en ook voor Bergen vér- wacht spreker veel bezoek. De bond zal trachten in Bergen kegel banen te krijgen om daardoor het ledental te vergrooten. Ruim 300 kegelaars zijn in Alkmaar reeds aangesloten. Wij, aldus spr., zullen, als de banen ge- open zijn, u laten zien, wat de kegelsport is. De voordeelen moeten dan in het oog springen. In Schagen gingen wij over tot het plaat sen van obligaties, die in korten tijd onder de liefhebbers geplaatst werden en in kor ten tijd uitgeloot. Spr. deed een beroep op de aanwezigen obligaties van 10 te nemen. Spr. heette de aanwezige bestuursleden van de V.V.V. welkom, riep hun medewer king in en betreurde het, dat niemand van B. en W. aanwezig was. De pennigmeester, de heer Brugman, zeide hierop, dat de kegelbanen een bedrag van 4000 a 4500 gulden vorderen. De bond plaats zich er alleen achter om de zaak groot te maken, doch neemt geer. risico. De eigenaar is bereid het grootste deel van het bedrag beschikbaar te stellen. De eigenaar wil eenige zekerheid, dat er kegelaars komen en daarom wil de bond obligaties plaatsen. De bond is zeker, dat het bedrag van de obligaties terug gegeven kan worden en de eigenaar wil daarvoor zekerheid stellen. De bond krijgt de beschikking over de huur om daaruit de obligaties af te lossen. De eigenaar stelt zakelijke zekerheid voor het geval, dat door het verdwijnen van clubs geen huur geïnd wordt en dus geen obli gaties kunnen worden afgelost. Spr. veronderstelde, dat in Bergen zeker drie clubs tot stand kunnen komen als het kegelhuis geopend kan worden. De opening geeft spanning door den daar aan verbonden wedstrijd gedurende een week. Aan het nemen van obligaties zit geen risico. Men krijgt het geld terug, de obli gaties worden alleen uitgegeven om be langstellenden te krijgen. Op een vraag van den heer Modder, zei- de de v o o r z i 11 e r, dat in het kegelhuis drie kegelbanen gemaakt zullen worden. De heer deBroeder informeerde naar de contributie. De voorzitter zeide, dat de huur van de baan 2.50 kost plus 2.50 voor de kegeljongens, zoodat een 0.60 contributie voor een avond per week voldoende is. De heer R i k e vroeg of voor den bouw vergunning verkregen kan worden. De voorzitter zeide, dat het niet valt onder de hinderwet, zoodat het als een storend element niet verboden kan worden. Wel moeten de banen op 200 M. afstand van de kerk staan. De heer R i k e had vernomen, dat de loco-burgemeester tegen de gedachte plaats is. De heer Hammingh kon niet begrijpen, dat er bezwaren bestonden tegen een baan midden in het dorp. De heer R i k e had gehoord, dat de loco burgemeester een kegelbaan in het bosch had gedacht. De v o o r z i t t e r zou juist bezwaren maken tegen een baan in het bosch. De heer Elf ring dacht, dat B. en W. neen hadden gezegd, omdat ze wel eens foutief ja hadden gezegd. De v o o r z i 11 e r: Er is geen neen ge zegd. Wel heeft de loco-burgemeester eerst de teekening willen zien. Verboden kan het niet worden. De loco burgemeester is zelf oud-kegelaar. De heer Leyen betoogde, dat me. celotex het lawaai weggenomen kan wor- De voorzitter zeide, dat het lawaai alleen veroorzaakt wordt door de vroolyke stemming van de deelnemers en er dus bij De heer Rike deed mededeeling, dat hij reeds vijf personen heeft die lid willen wor- den. T Op een vraag van den heer de Lange zeide de heer Klomp, dat het V.V.V.-be- stuur het vraagstuk nog niet heeft behan deld. Persoonlijk gelooft spr. dat een kegel huis voor Bergen een waardevolle attractie kan worden. De heer E1 f r i n g was van oordeel, dat de zaak zeker tot stand gebracht kan wor den. Een obligatie van 10 zullen velen nog wel kunnen nemen. De heer Nordemann wees er nog op, dat er in ons land veel kegelaars zyn en dat een kegelhuis zeker levensvatbaarheid heeft. De heer Klomp betoogde, dat ook hij dat niet betwijfelde, doch bij de tot stand- koming heeft de ondernemer het grootste belang en de cost gaat nu eenmaal voor de baet. De voorzitter zette nog uiteen, dat alleen het plaatsen van de obligaties in Ber gen op prijs wordt gesteld met 't oog op de noodzakelijke belangstelling. Wat het risico betreft, de eigenaar is wel bereid het ge- heele bedrag te verschaffen en ook het be stuur wil wel een deel van de obligaties, maar staat er op, dat Bergen belangstelling toont. Worden de obligaties niet geplaatst, dan zullen wij trachten den eigenaar te bewe gen het bedrag te verhoogen. Ook de brou werij wil wel geld verschaffen, doch wij willen dit liever niet, omdat obligatiehou ders eerder kegelaars worden. Wij hopen einde Maart de banen tot stand te brengen. Op 'n vraag van den heer Hammingh zei de voorzitter, dat het de bedoeling is het kegelhuis te stichten op het terrein bij café Hillebrand. De heer L e ij e n verklaarde nog als be stuurslid van de V.V.V. in het tot standko- men een belang voor Bergen te zien. Op de V.V.V.-vergadering wil hy daarop de aan dacht vestigen. De voorzitter-deelde mede, dat ter vergadering reeds 23 aandeelen waren ge plaatst. Op zijn verzoek verklaarden de heeren Modder, Rike en Snijders zich be reid een propaganda-commissie te vormen. Over veertien dagen zal weer vergaderd worden. De voorzitter sloot met de overtuiging uit te spreekn, dat de zaak voor elkander zal komen. De heer Rike zegde nog toe te zullen trachten clubs te vormen. Botsing aan den Natteweg. Dinsdagochtend omstreeks 9 uur is de vrachtauto van den vrachtrijder B. bij den spoorovergang van den Natteweg naar den Dr. v. Peltlaan in botsing gekomen met den bespannen wagen van den kolenhandelaar B. Tengevolge van de botsing viel deze van den wagen. Nadat hij in het huis van de fam. v. W. was binnengedragen, werd hem door dr. van Gelder de eerste hulp ver leend. De verwondingen bleken niet van ernstigen aard te zijn. Van de wagen bleek het lemoen te zijn gebroken. De vrachtrijder beweerde door de zon te zijn verblind. De materieele schade wordt onderling ge regeld. Liefhebbers in overvloed. Voor de functie van controleur voor de steunverleening en werkverschaffing te Bergen hebben zich 198 sollicitanten aan gemeld, waarvan 63 ingezetenen der ge meente. De Maskerspelers. Op de tweede opvoering van dit seizoen brachten de Maskerspelers gisteravond het vroolijke en vlotgeschreven blijspel van Johan Elsensohn ten tooneele: „Een goede Buur is beter dan Het was eer goede keuze voor dit en semble, dat het kan gerust gezegd worden op het terrein van het dilettantentooneel een Vooraanstaande plaats inneemt. Het blijspel is naar het leven geschreven en voert twee buren ten tooneele, die elk een ijzerhandel hebben; de een is een Jood, de ander een concurrentiezieke winkelier, die om nog een andere reden niet al te best met zijn buurman kan opschieten. Zijn zoon is n.1. getrouwd met de dochter van zijn Joodsche buurman en gaat, na een conflict hierover bij zijn schoonvader in de zaak, waarna de concurrentiestrijd eerst goed begint. De scheiding tusschen de twee zakenmenschen en hun gezinnen wordt grooter, totdat de beide concurrenten groot vader worden en elkander weervinden bij de wieg van hun beider kleinzoon, het kind van het Joodsche meisje en de zoon, die het ouderhuis verliet. Men ziet, 'n stuk met 'n goede strekking, met ernstige momenten, maar als men het ziet, toch met veel vroolijks en geestigs. De schrijver heeft een dankbaar gebruik gemaakt, van de vroolijke, gulle gein van de Joodsche zakenman, welke een dankbaar contrast vormt met de zure concurrentie zucht van zijn buurman. De rol van Salomon Jacobs was bij Gerard Meijer in uitstekende handen; hij wist het Joodsche type, zoowel als de jood sche humor, die de schrijver hem in den mond legt, goed weer te geven. Het publiek was merkbaar ingenomen met de wijze, waarop hij zyn rol vertolkte. Als zijn dochter Roosje had hij in Gré BeeldmanRensink een goede partner, al had deze in dit stuk niet volop gelegenheid haar talenten te toonen. Zij speelde het eerst wufte vrouwtje en daarna het zorgvolle moedertje sympathiek. Kooyman gaf in zijn rol van de concurren tiezieke buurman sober en goed spel, waar werkelijk weinig aan mankeert. Wies Meier- Van Gemen stond haar als echtgenoote en als partner op de planken goed ter zijde. To Oldenburg-Van Geemen had geen dankbare rol, maar speelde het in het leven teleurgestelde meisje met het onweerstaan bare moederverlangen uitstekend; vooral het moment, toen zij alleen bij het wiegje met het jonge leven stond, was ontroerend. Chris Meijer was als de zoon, die achter de toonbank staat wel al te bescheiden; zijn spel was vlak en niet opvallend. Jaap Beeldman was in II en III goed op dreef, al had hij zwakke momenten; b.v. bij het ver laten van het ouderlijk huis. Hij was een goede tegenspeler van Roosje. Noemen we verder nog Cor Meijer, die van de vele klan ten het levendigste spel gaf. Over het alge meen een verdienstelijke opvoering, waarvan het tempo nog ietwat opgevoerd kan wor den, hetgeen het spel zeker ten goede zal komen. Het décor was in orde; de benoo- digdheden voor de ijzerwinkel waren door het Bergen's Warenhuis in bruikleen afge staan. Tuinbouwvergadering. De ledenvergadering van de tuinbouw- vereeniging „Ons Begin" was dit keer eens goed bezocht, waarover de voorzitter zijn voldoening uitsprak. Over een ingekomen schrijven van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Schermeer, betreffende bedrijfs- contröle, werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. De secretaris, de heer v. d. Gragt, gaf een duidelijke uiteenzetting van de beteekenis der bedrijfscontróle. Besloten werd een afgevaardigde te be noemen, waarbij de keuze viel op den heer v. d. Gragt. De beide aftredende afgevaardigden der L. G. C„ de heeren Jb. Moerbeek en O. de Vries, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer Muntjewerff bracht in behande ling het verplicht veilen van goedgekeurde pootaardappelen. De heer Bas besprak de wenschelijkheid wat soepeler toepassing der veilingsvoor- waarden. Bij het aangeven der kwaliteiten op het veilingsbordje, mag de koopman ook wel een deel van het risico op zich nemen. Thans wordt steeds alle aansprakelijkheid op de schouders der tuinders gelegd. In verband met het boetestelsel besprak de heer Muntjewerff nog het vermelden van het juiste gewicht op het bordje. Wanneer en waar is bekend gemaakt, dat er boete op gelegd zou worden? De afgevaardigden kregen opdracht, beide voorgaande punten ter sprake te brengen in de vergadering der L. G. C. Een plantenverzameling van voor twintig jaren. Herinneringen aan jeugd en lente en zomer. Een koste lijk bezit. Oud. Het begrip is betrekkelijk. Maar voor een herbarium, voor mijn verzame ling gedroogde planten uit mijn gymnasium tijd is twintig jaar toch een respectabel aantal jaren. En wanneer ik dat oude herbarium op een langen winteravond weer eens te voorschijn haal, verwonder ik er me eigenlijk over dat het zich zoo goed gehouden heeft. Frisch en levend zijn de kleuren gebleven, het groen van de bladeren, het geel en rood en wit en paars van de bloemen. En terwijl daarbui ten de koude winterwinden gaan over de aarde en hierbinnen lamp en haardvuur branden, is 't mij een vreugde jeugdherin neringen en gedachten aan lente- en zo mertijd, aan groei en bloei en uitbundig le ven over de aarde wakker te roepen bij het doorbladeren van dit oude herbarium. Soms zijn het weemoedige herinneringen aan voorgoed verdwenen schoonheid. Den Haag, Dekkersduinen, Mei 1916 staat hier bij de akkerhoornbloem en bij het bitterzoet. Waar voor twintig jaar die Dekkersduinen een prachtig stuk oorspronkelijk ongerept landschap vormden, daar is nu allang in t Haagsche Westen een stad op zich zelf ver rezen, een huizenzee, straat by straat, huis na huis En je moet heel wat verder weg gaan nu om de akkerhoorn bloem en de bremraap, de hop en de hegge- rank te vinden in 't ongerepte duin en langs stille slingerpaden. En hier bij de rosé bloeiaar van den veen- wortel en daar bij de prachtig bewaard ge bleven gevlekte orchidee van het moeras, staat Giethoorn, Juli 1916. Toen, in de va- cantiedagen van het middenoorlcgsjaar, toen was het veen- en moerasgebied van het land van Vollenhove nog ongerept en waar ik mijn orchideeën plukte voor 't her barium, dat we bij het begin van den nieu wen cursus voor den leeraar in natuurlijke historie gereed moesten hebben, de orchi deeën en de moeraslathyrus en de ratelaar en het kartelblad en velerlei andere planten en bloemen van 't veen, daar ligt nu de Amerikaansche cultuursteppe, wijd en troosteloos, daar vinden nu of vonden werk- looze handen van arbeiders die van heinde en ver naar de werkverschaffing kwamen, arbeid in het graafwerk in 't veen. De planten bleven goed bewaard, maar het land waar zij eens groeiden en bloeiden is voor een goed deel verdwenen, zooals de jaren voorbij gingen van den jongenstijd waarin ik ze plukte en droogde en waarin de eerste kiemen van latere natuurliefde werden gelegd of al ontsproten. Maar afgezien van dien weemoed, die er in alle herdenken van wat voorbij ging kan zijn, is er niets dan vreugde in dat voor zich neerleggen na twee decennia van zooveel kleurige en veelvormige schoonheid. Daar ligt de anemoon van 't Haagsche bosch als een wonder van teere gratie, daar spreidt de Pinksterbloem van de bonte wei in het voorjaar haar simpele schoonheid uit. Daar heeft het waterdrieblad in blad en bloem ook in gedroogden staat iets van zijn haast exotische, als Japansche bekoring bewaard en daar toont de zoo gewone en algemeene doovenetel, die langs eiken wegzoom bloeit, wat een fijn geteekende verschijning hij toch altijd weer is. Daar is in 't kleurige blad van eschdoorn en Amerik. eik iets van de diepe schoonheid van het herfstbosch blijven fonkelen, daar toonen het hondsdraf en de paardebloem en het herderstaschje hoe ook het onkruid van een verwaarloosd akkerhoekje zijn schoonheid hebben kan. Fluitekruid en kiemplantjes van de bruine beuk, speenkruid en crocus, alle wonderlijk zuiver bewaard, zijn boden van de eeuwig nieuwe voorjaarstijden over de aarde, in vogelwikke en margriet, in stalkruid en la thyrus bloeit de rijpe zomer, in wilde win gerd, in allerlei heesterbladen kleurt en brandt de herfst, die voorbijging, de herfst die was en is en komt. Een kostelijk bezit, dit herbarium, dat na vele jaren nog de moeite van vroeger loont. Wie het in zijn schooljaren op H.B.S. of gymnasium moet aanleggen, zuchte niet over dit werk: er blijft voor later weinig be waard uit dien tijd dat zooveel blijvende waarde bezit. A. L. B. Intrekking van het verbod van ver vroegde aflevering? Als de voorteekenen niet bedriegen, is het tijdstip niet ver mfeer, dat het versche, knappende brood weer als van ouds op de ontbijttafels zal kunnen worden opgedischt. Het heeft er namelijk allen schijn van, dat de pogingen van het comité, dat reeds een hardnekkigen strijd voert voor de afschaffing van het verbod van vervroegde aflevering van versch brood en dat, zooals dezer dagen werd ge meld, thans een nieuwe actie heeft in gezet, eindelijk met succes zullen wor den bekroond. In verband hiermede heeft een redacteur van het Algemeen Nederlandsch Persbureau zich gewend tot den heer L. Snapper, den bezielenden leider der actie, die, in aan sluiting op de reeds eerder gedane mede- deelingen, het standpunt van de pleitbezor gers van het versche brood bij het ontbijt nader heeft toegelicht. De heer Snapper herinnerde allereerst aan de totstandkoming in 1919 van de Arbeids- wet-Aalberse en de daarin voorkomende bakkerij-paragraaf, welke o.m. den nacht arbeid verbiedt. Ieder beschouwt dit voor schrift als een zegen en er is niemand in het bakkersbedrijf, die naar den oudén toe stand terugverlangt. Het is echter een an dere bepaling, waartegen de actie voor het versche brood aan het ontbijt zich richt en dat is: het verbod om versch brood des mor- gijs vóór tien uur af te leveren. Er heerscht namelijk op het oogenblik de dwaze toe stand, dat het versche brood reeds des och tends om zes of zeven uur gereed is, terwijl het niet vóór het bij de wet vastgestelde tijdstip de deur uit mag. Aan deze onge rijmdheid wenscht men thans een einde te zien gemaakt, mede ter wille van de be strijding der werkloosheid, aangezien mén van den voorgestelden maatregel een zoo danige toeneming van het broodverbruik verwacht, dat het grootste deel der werk- looze bakkersgezellen te werk zal kunnen worden gesteld. Reeds spoedig na het in werking treden van de arbeidswet werd een actie voor opheffing van het afleverings verbod begonnen, welke veel weerklank heeft gevonden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam stelde in zeventien landen, waar de nachtarbeid was afgeschaft, een onderzoek in, waarbij bleek, dat alleen in ons land een afleveringsver bod bestond. Terwijl nergens het broodver bruik door de afschaffing van den nacht arbeid verminderd is, liep het in Nederland 30 tot 35 terug, klaarblijkelijk als gevolg van de belemmerende bepaling op het stuk van den verkoop. De heer Snapper deed in zijn betoog uit komen, dat het een misverstand is te mee- nen, als zouden het verbod van nachtarbeid en dat van aflevering onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn. Integendeel dank zij de technische hulpmiddelen, waarover het bakkersbedrijf beschikt, is het mogelijk het brood vroegtijdig klaar te hebben, zonder dat er aan het verbod tot het verrichten van nachtarbeid behoeft te worden getornd. Want hoe is de situatie? In de kleine bakkerijen wordt door 2/3 van het personeel gedurende vijf werk dagen reeds des voormiddags te vijf uur ,'tWas een gruwelijke last en het deed geweldig teer. Het bloed stond er al tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Oewone huid-crèmes hielpen m\j evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Nu wrijf ik eiken ochtenden avond Klooster balsem er op. Dat doet géén teer en de huid is en blijft prachtig glad èn getond, ook al kom ik met mjjn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." K de tg ORIGINEEL TBR INZAG! „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrjjfmlddel bjj Rheumutlek, «pit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 et. Potten: C2ff ct, en f 1.04 met den arbeid begonnen en op den zesden werkdag reeds te drie uur. De groote bedrijven, dat zijn die, welke meer dan zes gezellen in dienst hebben, mogen op alle werkdagen reeds te drie uur aan het werk gaan. Deze laatste categorie omvat een derde van de bakkersbedrijven. Tenslotte zij er op gewezen, dat voor den alleenwerkenden bakker er geen verbod van nachtarbeid bestaat; hij mag den ge- heelen nacht werken, doch ook voor hem geldt het afleveringsverbod. Er kan nu, aangezien het overgroote deel der bakkerijen over motorische kracht be schikt, op drie wijzen worden gezorgd, dat des morgens versch brood zoowel klein als groot brood voor het publiek ver krijgbaar is. Ten eerste: door middel van den heete lucht- en stoomoven. Het brood wordt den dag tevoren zacht „afgebakken" en dan den volgenden morgen in dezen oven hard ge bakken, zoodat men dan het smakelijke, brosse, niet kleffe brood krijgt. Ten tweede: door middel van de deeg machine en een apparaat, dat men „de slapende bakker" heeft genoemd. Deze in richting maakt de voor het brood benoo- digde grondstoffen meel, water, zout en gist zonder eenige menschelijke hulp bakklaar. Indien b.v. om vijf uur met bak ken kan worden begonnen, dan zal te on geveer half zeven een voldoende hoeveel heid brood voor den verkoop gereed zijn. Ten derde: door middel van een koelin stallatie. Men laat den vorigen dag het brood in warmen toestand bevriezen (tot 40 a 50 graden C. onder nul) haalt het b.v. des ochtends te vyf uur uit de machine en na het halve uur, dat noodig is voor het ontdooien, beschikt men over versch brood. De heer Snapper noemde de vrees, die bij de tegenstanders van de opheffing van het afleveringsverbod heerscht, dat zulk een maatregel een inleiding zou zijn tot het wederinvoeren van den nachtarbeid, onge grond. Wel kan de veronderstelling juist worden geacht, dat het debiet zal ver schuiven van den avond naar den ochtend. Maar, zooals gezegd, zou dit tevens beteeke- nen, indien althans de hoop van het comité in vervulling gaat, vermeerdering van om zet. En daarmede zou het doel van de actie bereikt zijn: Meer brood, meer arbeid, minder werk loosheid! Het comité heeft van vele kanten bewij zen van instemming met het beoogde doel ontvangen. O.m. heeft de Koninklijke Ne- derlandsche Middenstandsbond, welke 34.000 leden telt, zijn adhaesie met de actie betuigd en verzocht in het comité te mogen word,en vertegenwoordigd. BRAND TE HENGELO. Twee winkels uitgebrand. Gistermiddag is een sigarenwinkel aan de Bornsche straat te Hengelo, eigendom van den heer G. J. Veltkamp, door brand totaal verwoest, evenals de naastgelegen fruitwinkel, eveneens van den heer Velt kamp. De bovenwoning kreeg brand- en waterschade. Alles was verzekerd. De oorzaak is vermoedelijk, dat de kachel te hard is gestookt. C. MIJNSSEN t De heer C. Mijnssen, leider van de afdee ling Berlijn der N.S.B., is daar na een kort stondige ziekte overleden in den ouderdom van 57 jaar. =-—iV 75. Toen Pietje in de raadszaal verdwenen was, kwam Piet Sukkel binnen met een groot pak onder zijn arm. „Wat heb jij daar, Pukkeltje," vroeg Pat. „Mijn pagepak is veel te groot, en nu moet ik het ruilen", zei deze. 76. Daar ze toch nog moesten wachten, stelde Piet een spelletje voor. Ze zouden wat langs de leuning gaan glij den. Pit en Pat vonden dit geweldig. „Ik zal het voor doen", zei Piet. Hij legde zijn pak onder aan de leuning, ging daarna naar boven en liet zich met een vaartje glijden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7