Rechtszaken DE GEBROEDERS „GOCHEM" HENSBROEK HEILOO ST. MAARTENSBRUG WIERINGEN VENHUIZEN OTERLEEK WIERINGERWAARD OUDE NIEDORP HOORN GRAFT Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. een kostbaar bezit geworden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de heeren Meeden- dorp en Koeten de volle 10 jaren hadden medegewerkt, de eerste als secretaris, de tweede gedurende 9 jaren als penningmees ter, het laatste jaar als gewoon bestuurslid. Een collecte was in stilte gehouden, met als mooi resultaat, dat meer dan 90 pet. van de leden had bijgedragen voor een blijvend aandenken aan dezen dag, voor de beide heeren, die mede jubileerden. Den heer Mee- dendorp werd een clubfauteuil en baro meter overhandigd, den heer Koeten een haafdfauteuil met lucifersstandaard. Onder luid applaus aanvaardden deze beide heeren dankbaar de door de leden hun toegedachte cadeaux. De heer Gutker droeg in dichtvorm het leven van V. V. V. voor, terwijl de secreta ris nog eens de oprichtingsnotulen voorlas. De heer van de Garde complimenteerde de V. V. V. namens de P. H. V en schonk namens die vereeniging een verhoogde bij drage voor de reddingsmiddelen op het strand. De secretaris vertelde in boeiende en enthousiaste bewoordingen zijn eerste indrukken, welke hij van deze streek kreeg, toen hij 25 jaar geleden hier voor 't eerst kwam. Wat hij later voor het vreemdelin genverkeer had gedaan, beschouwde hij als zijn plicht, en niet meer dan dat. Hij had alles verricht uit belang voor de gemeen schap. Verder besloot de vergadering, om in 1936 weder duinwandelingen te organi- seeren, een verloting en tuin wedstrijden te houden, benevens een reclame-optocht, zoo mogelijk in Zuidholland dezen keer. Voor al die dingen werd vanuit de vergadering spontane medewerking toegezegd. De gratis-verloting wees den heer C. Kager als de gelukkige aan. De rondvraag bracht nog enkele ver langens naar voren. Zoo hoopte de heer v. d Garde de circulatie van aanvragen onder de leden, die zulks verlangen. De voorzitter zal dit met mej. de Boer, de informatiebureauliste, nader overleggen. Verder wil de heer v. d. Garde alle V. V. V.'s in den lande aansporen, om stelling te nemen tegen de A.N.V.V. inzake haar stand punt tegenover de reisbelasting. Men vreest, dat de A. N. V. V. den minister zal advi- seeren om geen reisbelasting in te voeren. De heer v. d. Garde gevoelt zeer veel voor deze belasting. Van verschillende zijden werd het denkbeeld bestreden met als gevolg, dat geen actie zal worden gevoerd. Op voorstel van den heer Venneker zal den heer Greup gevraagd worden, cm na het seizoen een duinwandeling te willen leiden, uitsluitend voor eigen inwoners van Schoorl. De heer G. Druijven fulmineerde heftig tegen het puntdraad in de duinen, 't welk zeer leelyk is, doch wel niet eerder zal ver dwijnen, meende de voorzitter, dan dat de mensch zich zelf meer kan bedwingen tot daden van vandalisme. Zooals bij den aan hef werd vermeld, werd dit alles opge luisterd met voordrachten van den heer Corn Kager, van den heer S. Gutker, een aardig zangnummertje van de beide doch tertjes van den heer Venneker, terwijl ook na de officieele sluiting allen nog een poos zeer gezellig bijeen bleven onder voor dracht en zang. Speciaal voor dit feest waren een paar gedichten gemaakt, slaande op streek en op vereeniging, en welke op bekende wijzen door allen zeer spontaan werden gezongen. Zeer velen hebben in Groet medegewerkt om het 10-jarig bestaan van de V. V. V. luister bij te zetten. Er is bereikt, dat dit jubileum zonder groote kosten heel aardig is herdacht, 't Zal zeer zeker 'n aansporing zijn geweest, om den band tusschen bestuur en leden nauwer aan te halen, en de toe komst zal zeer zeker in volle harmonie worden ingegaan. Poldervergadering. Het bestuur van den polder vergaderde Dinsdag in de polderkamer ten gem.huize onder leiding van den heer Jb. Groot Jz. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter memoreerde het afgeloopen jaar, waarin voor den polder zulke belang rijke besluiten zijn genomen. Hierdoor zei- de hij, komt wel tot uiting de goede ver standhouding van het bestuur onderling. Met den wensch dat dit steeds zoo moge blijven, verklaarde spr. deze vergadering voor geopend. Door den heer de Vries werd medege deeld, dat de geloofsbrieven van de heeren Wit en Bas in orde zijn bevonden, zoodat tot toelating werd geadviseerd. Beide hee ren ontvingen van den voorzitter een felici tatie voor hun herbenoeming. De heer Wit als lid van het dagelij ksch bestuur en de heer Bas als hoofdingeland. Van den Polder Wogmeer was bericht in gekomen, dat men evenals het vorige jaar weer bereid is om bij eventueel hoog water in den polder op dezelfde conditie de hel pende hand te bieden. Van den heer Mak was een schrijven in gekomen, dat hij wegens vertrek afstand doet van een perceel dijk, wat inmiddels weer te huur is aangeboden bij inschrijving. Ingeschreven door den heer Jn. Kluit voor 12,50 en door den heer A. Weitman voor 31. Gegund aan den heer A. Weit man. Dan is de goedkeuring ingekomen van Ged. Staten op de aanvraag van een kas- geldleening, groot 6000 tegen ten hoogste 5 af te lossen op 31 December 1936. De aanslag in de waterschapskosten over 1936 bedroeg ruim 626, wat iets minder is dan in 1935. Dan was van den heer H. Overman een verzoek ingekomen om met het oog op eventueele ongelukken nog een plank aan te brengen aan de hooge in het landpad tusschen het dek der brug en de laatste plank. Tevens vroeg hij om verbetering van het gedeelte landpad gelegen langs het bouwland van den heer Jn. Kluit. Het be stuur besloot in het een en ander te voor zien. Van den heer D. Loos was een verzoek ingekomen om schadevergoeding voor zijn perceel dijk, daar door het verbreeden van de daar langs loopende sloot, waarop bijna geen gras heeft gegroeid. De heer Bas was niet voor vergoeding, daar de dijken zoo worden verhuurd, dat de huurders alle risico moeten dragen. De heer Wit was heelemaal niet voor ver goeding. Als we niet een beetje uitkijken, kunnen we over enkele jaren de dijken niet meer verhuren. Allen waren het hier over eens. De voorzitter wees op art. 8 van de pol derverordening, die luidt, dat geen vuil enz. in de slooten mag worden geworpen. Hij vond het wenschelijk, daar eens flink de hand aan te houden. Het bestuur was het daarmee eens, zoo dat men nu de kans loopt een proces-ver baal te krijgen. Door den heer P. Vlaar was gevraagd, of de sloot langs zijn land door de werkver schaffing onderhanden mocht worden ge nomen. Daar langs den dijk absoluut niet gegraven mag worden, zal hier wel niets van kunnen gebeuren. Hierna kregen we een heele bespreking over het slootwerk in den polder, wat door de werkverschaffing wordt uitgevoerd. Het belangrijkste hiervan is het verbreeden van de doorvaart achter de dokterswoning en de boerderij van den heer D. Schaak, waar spoedig aan zal wor den begonnen met het oog op 't algemeen belang. De andere besprekingen zijn van minder belang. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat hij een onderzoek heeft ingesteld bij den molen staande onder Hoorn, in verband met het onderhoud der molenzeilen. Spr. was te weten gekomen, dat wil men een belang rijke kostenbesparing van de zeilen, deze ieder jaar met een bizonder soort vet moe ten worden ingesmeerd. Daar de kosten niet gering zijn, besloot de vergadering eerst prijsopgaaf van het een en ander te vragen. Bespreking vergoeding molenaar over het afgeloopen jaar, in verband met zijn hoog aantal maaluren door het stopzetten van het stoomgemaal. Daar allen niet voor ver goeding waren, werd besloten het salaris van den molenaar te verhoogen van 375 tot 500. Bij de rondvraag bracht de heer de Vries de stijger bij het stoomgemaal in be spreking daar deze in een toestand verkeert, waarin moet worden voorzien. De voorzitter zeide, dat het in orde zal komen. De heer C. Bas vroeg, hoe het nu moet met den machinist van het stoomgemaal of hij nu op wacthgeld kan worden gezet of dat hem een vervroegd pensioen kan wor den toegepast. Men besloot dit aan te hou den tot een volgende vergadering. De heer Wit vroeg, wat er moet gebeuren met de kolen, die nog bij het stoomgemaal liggen. Het is nog wel ongeveer 15 ton. Dit werd ook aangehouden. Revue ,,'t Zal wel gaan". Voor een uitverkochte zaal (terwijl men velen moest teleurstellen) werd Woens dagavond een reprise gegeven van boven staande revue. Onder de aanwezigen was ook de burgemeester. Het spel viel te roe men. Er zat meer tempo in, terwijl het or kest zich van zijn beste zijde liet hooren. Het spel werd gedragen door Klaas en Grietje (de heer A. Mors en mej. Truus van Zeist). Mooi spel gaf Hein Reepetrekker (de heer Th. Buis). De Rozendans en de Vlin- derdans in schitterende costuums uitge voerd, met een veelkleurige belichting (een compliment aan den electricien Jh. Jansen) waren nummers die een daverend applaus oogstten. Op veler verzoek zal men nog één keer de revue opvoeren. Overleden. Gister is plotseling overleden de heer J. ter Buurkes Sr., oud-stationschef alhier. De overledene, die 32 jaar aaneen hier werkzaam was, is slechts drie jaar amb teloos burger geweest. Gedurende zijn loop baan als stationschef heeft hij zich doen kennen als een accuraat persoon, die bij de directie in aanzien was. Bedankt. De heer H. E. Deeckens, sinds jaren kas sier aan de Middenstandsbank, heeft ontslag genomen. Diefstal. Ten nadeele van H. H. zijn eenige kip pen en konijnen ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Houtveiling. De houtveiling in de bosschen van de Vereeniging tot behoud Van Natuurmonu menten had veler belangstelling. Boonen en erwtenhout was duur, vooral het hout dat jaren meegaat. Dat men op crediet koopt, bevordert het koopen. Cursus in bedrijfscontrole. Maandagavond werd de eindles gege ven van den cursus in bedrijfscontrole, leider de heer J. Leeuwen, hoofd der school alhier. De cursus werd met succes gevolgd door de volgende heeren: G. Biesboer, E. de Boer, K. Jonperling, J. Jimmink Dz., R. C. Kos, B. Kraakman, C. Kraakman, H. Oos terman, B. Ooijevaar, G. Schuit Kz., C. Schuijt Kz., J. Schuijt Cz., G. Schoorl Cz., P. Tiel, K. Vader, M. Woudstra, Jac. Zee man. M. Zwarts, allen wonende te Zijpe en C. van der Steen, wonende te SintMaar- t6Bij deze slotles waren tegenwoordig, be halve de commissie van toezicht, bestaande uit de heeren D. Jongejans, C. van der Sluijs en G. Schuijt Kz., de heer H. Rezel- man, voorzitter van de afd. Zijpe en Om streken van de Holl. Mij. van Landbouw, alsmede de heer N. T. Hopman, voorzitter van de oud-leerlingen. Met pensioen. Naar wy vernemen heeft mevr. K. de Zwart-Brouwers, gemeentevroedvrouw al hier, m. i. v. 1 Mei a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd, wegens het bereiken van der, pensioengerechtigden leeftijd. Ongeluk. Op den djjk BroekerhavenVenhuizen is een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed afgeloopen is. De heer P. Trompetter uit Venhuizen is aangereden door de luxe auto van den heer W. Hartman uit Hoorn. Het slachtoffer bekwam een beenbreuk en eenige verwondingen aan hoofd, been en hand. Hij werd direct door den eigenaar chauffeur in den wagen opgenomen en naar huis gebracht, waar dr. Teekens het been heeft gezet. De heer Hartman gaf van het ongeval direct kennis aan den veldwachter dezer gemeente, den heer W. Rustenburg, die een en ander onderzocht en proces-verbaal opmaakte. Vermoedelijk is de heer Trompetter ver blind geraakt door de autolichten; ook de leeftijd 74 jaar heeft allicht mede gewerkt tot het ongeval. We vernamen verder, dat de heer Hartman verzekerd is tegen aanrijdingen. Zondagavond trad in café de Vries het bekende duo „Wi-Jo" op met hun revue „Wat doet het er toe". In deze door Nico Splinter geschreven revue komen bizonder mooie tafreelen voor, welke door een uit stekende vertolking volkomen tot hun recht kwamen. De veelvuldig voorkomende lied jes zijn door Jan v. d. Brink op muziek ge zet. De meeste wijsjes liggen zo: goed in 't gehoor, dat het publiek de refreintjes al heel gauw meezingt, hetgeen de stemming er in brengt. Hartelijk is er gelachen om de humoristische tafreelen, doch ook met een meer ernstig liedje wist het duo het publiek te bceien. De een past zich op bewonderens waardige wijze aan den ander aan, zoodat een geheel wordt verkregen, dat onze ver wachting verre heeft overtroffen. De heer Plevier heeft zich als begeleider uitstekend van zijn moeilijke taak gekweten. Het eerste optreden van dit duo te Oterleek is een vol komen succes geworden. Jammer, dat en kele bezoekers, door hun manier van op treden reden tot ergernis gaven. Men deed beter in 't vervolg dezulken de toegang te weigeren. Rijwieldief opgespoord. Vorige week werd alhier aan de Kleine Buurt een rijwiel ontvreemd ten nadeele van den heer C. W. Hij was bij iemand op bezoek en toen hij huiswaarts wilde gaan was het rij wel verdwenen. Het is aan de politie gelukt den dader op te sporen. Het was zekere J. R. te Breezand, gem. Anna Paulowna, die nog te boek stond voor 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Bij onderzoek te zijnen huis bleek dat eenige onderdeelen van de gestolen fiets in een schuurtje wa ren, terwijl ook enkele deelen in het ka naal waren gedeponeerd. Deze werden opgevischt. De politie was op een spoor gekomen, doordat op dien avond eenige menschen waren geweest, om zich bij een boer te ver huren als arbeider. J. R. was daar ook. Gymnastiektroep. Het bestuur van de zwemvereeniging „Het Skarpet" alhier heeft het initiatief genomen tot het oprichten van een gym- nastiekgroep voor de leden der zwemver eeniging, welke groep onder leiding van mej. A. Appelboom zal oefenen. Het ligt in de bedoeling dat alleen de leden boven den schoolleeftijd hieraan kunnen deelnemen. 25-jarig tooneeljubileum van Willem van der Veer. Dinsdag heeft Hoorn, zij 't dan ook door onvoorziene omstandigheden, de première mogen beleven van Jaap van der Poli's nieuwe tooneelstuk „Liefde", een comedie in drie bedrijven. Het De BoerVan Rijk gezelschap zou oorspronkelijk deze premiè re in de residentie hebben gebracht, doch er was de een of andere tentoonstelling, die dit verhinderde en toen viel het Esther de Boer—Van Rijk in, dat zij een paar jaar terug van het Hoornsche publiek de verze kering kreeg, dat het bij haar wederoptre- den hier ter plaatse geen verstek zou laten gaan en zoo stond men nu Dinsdagavond te Hoorn voor het voetlicht. Er schuilt in het stuk ontegenzeggelijk veel humor en sentiment. De held van den avond was natuurlijk Willem van der Veer wien men geen betere jubileumrol had kunne toedenken. Hij was als „Lebemann" als charmeur, als man met een verleden, maar ook nog wel met een toekomst, als man van bravour en toch niet alle roerse len van zijn ziel kunnende verbergen, uit stekend op z'n plaats. Het publiek heeft op enthousiaste wijze zijn dank betuigd en het applaus zwol tot een ovatie, toen aan het einde een spon tane huldiging plaats vond. De heer Van der Veer werd eerst toe gesproken door den heer Vader, voorzitter van de tooneelver. „Hierna Beter" te Me- demblik, die met zijn vereen, naar Hoorn was gekomen en in enkele welgekozen woorden den jubilaris complimenteerde. Deze woorden werden onderstreept door een bloemenhulde, evenals die, welke de heer Steggerda sprak namens den Hoorn sche Kunstkring, daarbij uiting gevende aan zijn verwachting, dat men het gezel schap hier wel spoedig zou terugzien. Op sympathieke wijze heeft hierop Wil lem van der Veer zijn dank voor deze zoo spontaan gebrachte hulde betuigd. Loop der bevolking. 1 Jan. 1935 601 m. en 558 vr., totaal 1159 personen; vestiging 17 m. en 22 vr., totaal 39 pers.; vertrek 38 m. èn 35 vr.; totaal 73 pers.; geboren 18 m. en 7 vr., totaal 25 pers.; overleden 7 m. en 11 vr., totaal 18 pers.; to taal aantal personen 31 Dec. 1935: 1132, w.o. 591 m. en 541 vr. Huwelijken 8. Vrijz. Chr. Jongerenbond. Dinsdagavond werd in de N.H. kerk al hier een openbare bijeenkomst gehouden van den Vrijz. Chr. Jongerenbond, afd. de Rijp-Graft. Mej. Schipper uit Grootschermer opende deze bijeenkomst waarna het bonds lied „de Werkers" door het koor werd ge- ongen. Ds. J. H. van Veen, bondssecretaris hield een boeiende rede met het onder werp: Christelijke weerbaarheid. Hij wees op de vele vacatures in Noordholland. Na het zingen van eenige liederen sloot mej. Schipper met een woord van dank deze bijeenkomst. (Vervolg). Weer één, wien het te zwaar viel, eerlijk te blijven. In de middagzitting stond terecht de 28- jarige koopman Doeke V., wonende te Alk maar en thans aldaar gedetineerd, 'n per soon, die vermoedelijk zeer populair is, al thans er was een vloedgolf van publiek op de tribune tegenwoordig. Toch waren de feiten hem tenlaste ge legd, nu niet zoo heel buitengewoon. In de eerste plaats zou hij ten nadeele van den kruidenier P. N. G. Buren 'n bakfiets, door hem in huurkoop bekomen, ten eigen bate hebben verkocht, voordat het vervoer middel hem in eigendom behoorde, dus verduisterd, en voorts had hij zich een rij wiel of frame, door een thans te A'dam ge detineerden getuige, wederrechtelijk toege- eigend en verborgen en zich voordeel verschaft, door deze fiets te verkoopen. De bedoelde bakfiets was voor 22.50 verkocht aan een groentenhandelaar. Dit geld was door verdachte ten eigen bate aan gewend. Ook had verdachte op 31 Aug. aan een rijwielhandelaar verkocht een dames rijwiel en het frame van een heerenrijwiel. Eindelijk had verdachte aan een ande ren getuige een rijwiellantaarn verkocht voor 2 gulden. Ook was door verdachte aan een getui ge 'n rijwiel voor 3.50 verkocht. De feiten werden erkend. Zijn verleden was niet ongunstig, dus maakte hij vol gens den reclasseerings-ambtenaar Wig- gers kans op een voorwaardelijke veroor deeling. Hij had, toen hij in moeielijk- heden dreigde te komen, zich al bij voor baat gewend tot den heer Wiggers, wat een mooi gebaar werd genoemd. Mr. Hij mans, de officier, zeide kort te kunnen zijn en wilde, hoewel hij geen voorstander was van een voorw. straf in 't algemeen, aan een eventueele voorw. veroordeeling geen beletselen in den weg leggen, reden waarom hij 6 maanden voor waardelijke gevangennisstraf requireerde met 3 proefjaren. Mr. Dr. Buiskool, de verdediger, had niet veel te zeggen en refereerde zich gaarne aan dit requisitoir, genomen door een officier, die geen persoonlijke voor stander is van een voorw. veroordeeling. De kleumerige galant. De Commensaal van zekeren heer Jan Modder, caféhouder te Zijpe, Hendr. K., thans gedetineerd en terecht staande, was zoo galant geweest het nichtje van den baas thuis te brengen en had, omdat het wat koud was, de jekker van zijn kostbaas aangetrokken. Het scheen, dat dit nachte lijk tochtje hem geheel van streek had ge bracht, althans hij geraakte aan het dwa len naar den Helder, alwaar hij den bont jekker verkocht voor 5 aan den café houder S. Veenstra, aldaar. Het reclasseeringsplan bestond hem eventueel naar Hooghullen te zenden, om hem van zijn drankzucht te genezen. De officier voelde hier niet veel voor een voorw. veroordeeling. Verdachte leek hem een nogal onverschillig heer en een opper vlakkige kennismaking met de gevangenis zou hem geen kwaad doen. Spr. vorderde dus in casu 1 maand gevangenisstraf. Mr. Dr. Buiskool, remplageerende de niet verschenen mr. Windhaus, kon zich met dit requisitoir, dat een voorw. ver oordeeling uitschakelde, niet vereenigen, 't Betrof hier niet in hoofdzaak het vermo gensdelict, maar het feit, dat de jongen van zijn drankmisbruik zou worden gene zen en deswege gecorrigeerd zou worden. Pleiter hoopte dus dat de rechtbank zich zou kunnen aansluiten bij het rapport van den heer Wiggers, en refereerde zich aan diens conclusie. INBRAAK TE HILVERSUM. Snorder voor de rechtbank. In den nacht van 2 op 3 October is in het kleedingmagazijn van Th. R. de Wit, gevestigd aan den Groest te Hilversum, een brutale inbraak gepleegd. De daders hadden zich toegang verschaft door inklim ming en de brandkast, die in het kantoor stond, was door de nachtelijke bezoekers vakkundig bewerkt. Ruim 725 werd den volgenden ochtend vermist. Het gelukte de Hilversumsche recherche te Amsterdam een snorder aan te houden, waarvan vast stond, dat hij dien nacht twee personen naar Hilversum had gereden; de auto was op de Groest gezien. Aanvankelijk ontkende de man hardnek kig; toen de bewijzen zich echter opstapel den gaf hy toe dien nacht op den Midden weg door twee personen te zyn aangeroe pen. Aanvankelijk hadden ze hem gezegd, naar Bussum te rijden; de tocht was echter naar Hilversum voortgezet. Aanvankelijk had hy op de Groest gestaan, later hadden zijn twee passagiers hem gezegd de auto in een garage te rijden. Het was er donker en de eenige verlich ting bestond uit de lampen van m'n auto, verklaarde verdachte, die gisteren wegens mededaderschap aan diefstal, subs. mede plichtigheid, meer subs. heling terechtstond voor de rechtbank te Amsterdam. En vond U 't niet verdacht, dat U ander half uur in die vreemde garage moest wachten? Eerst niet, maar later wel een beetje, gaf verd. toe. Pres.: En hoeveel geld hebt U gekregen? Verd.: Zeventig gulden. Pres.: Dat was toch heel wat meer dan afgesproken was? Verd.: Een van m'n twee passagiers duw de 't in m'n hand. Ik had er niet op gelet, hoeveel 't was. Uit de stukken bleek, dat verd., die al eens eerder is veroordeeld, in een andere inbraak een werkzaam aandeel heeft gehad. Toen vervoerde hij drie persoden, die op inbraak uit waren. De twee passagiers, be trokken bij de inbraak te Hilversum, zijn nog niet gevonden. De Officier van Justitie, mr. Wassen- bergh, achtte de medeplichtigheid aan dief stal bewezen. Verd. wist zeer goed, wat er gebeurd was, temeer daar zijn passagiers hem hadden gezegd: „z'n mond te houden, wat er ook gebeurde". Spr. requireerde een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger, mr. Sternheim, pleitte vrijspraak. Vonnis 29 Januari. SMEEKBRIEFSCHRIJVER. Negen maanden geëischt. In November van het vorige jaar ontving een Bussumsche familie van een volkomen onbekende een smeekbrief, waarin om een geldsbedrag werd gevraagd, voor een reis naar Marseille. De schrijver kon een prachtbetrekking als kok aan boord van het Deensche s.s. „Osrik" krijgenOm het zaakje geloofwaardiger te maken, had de man er een epistel van den kapitein van het schip bijgedaan: „U staat als een uit stekend vakman bekend en ik zal U graag een betrekking aan boord verschaffen". De aspirant-kok had niet verzuimd om op het gevoel van de Bussumsche familie te werken: „ik ben een wees, 't is me steeds tegengeloopen, hier ligt m'n laatste kans", red me nu!" De familie vond het zaakje echter tame lijk verdacht; de politie werd in het geval gemengd en weldra bleek, dat het heele verhaal van A—Z gelogen was. De 26- jarige man was reeds zes maal veroordeeld wegens vermogensdelicten. Verd. gaf voor de Amsterdamsche recht bank toe, dat de brief niet van den kapitein afkomstig was. Een Poolsche vriend te Mar seille, „die in valsche papieren handelt" had het epistel geschreven. „En misschien wist hy te Marseille wel een schip voor me", meende verd. hoopvol. De Officier van Justitie, mr. Wassen- 77. Hy liet zich achterover vallen en kwam keurig op het pak kleeren terecht. De jongens waren vol bewon dering voor dit prachtige idee van Piet en weldra was de glijpartij in vollen gang. 78. Tijdens het drukke spel hadden ze niet bemerkt dat Bertus Harmsen, bijgenaamd „Stiekeme Bertus" binnen was gekomen. In een donker hoekje stond deze het spel af te kijken en toen alle drie de jongens boven waren, trok hij vlug het pak kleeren weg.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7