Quaker Daar knapt van op!jm Havermout Rechtszaken JicouUidaat 1lieuws DE GEBROEDERS „GOCHEM" Het land van Peel. OUDE NIEDORP HENSBROEK NIEUWE NIEDORP HOORN EGMOND BINNEN Voelt U zich wat moe of lusteloos, ontbijt dan eens met Quaker Havermout. Het bevat de vitamine B, die niet veel in ander voedsel voor komt en een bijzonder gunstige uitwerking heeft op het zenuw stelsel. Een natuurlijk tonicum, dat U veel goed zal doen) Een heerlijk, warm bord Quaker Havermout Is het beste begin van den werkdag. Eén ding is zeker, hst besle havermout heel Quaker. OU AKER OATS-GRAANPRODUCTEN N.V. ROTTERDAM cieele verhoudingswet over de jaren 1931, '32 en '33 bleek dat dit respectievelijk voor politie, onderwijs en armenzorg was ge weest per inwoner 8.98, 9.99 en 10.28, terwijl de gemeente vergoed kreeg 7. Een schrijven van den rijksinspecteur der werkverschaffing, houdende toeslagrege ling arbeiders in den landbouw en het bloembollenbedrijf. Men meende, dat zij die er nog van kun nen profiteeren het 't minste noodig heb ben. Aan het r. k. schoolbestuur te Egmond aan den Hoef werd een voorschot verleend van 1800 voor instandhouding harer school 1936. De begrooting van het burgelij k arm bestuur werd vastgesteld met een ge meentelijke subsidie van 7000 tegen het vorig jaar 500 en daarvóór 6000. Op de gasbegrooting is geen winst ge raamd en de 200 vergoeding aan de ge meente voor het hebben van buizen in ge meentegrond is geschrapt; op deze manier hoopt men tenminste zonder verlies te kunnen uitkomen. De heer Simons vroeg of het mogelijk was het gas nu, in verband met het goed- koope materiaal, door te trekken naar Èg- mondbinnen. Dit zou niet rendabel zijn. De heer Simons zou den gasprijs in over eenstemming willen zien gebracht met de draagkracht der ingezetenen. De voorzitter meende, dat de prijs hier lager was zelfs dan in naburige gemeenten. Op de electriciteitsbegrooting is een winst geraamd van 700. De voorzitter adviseerde deze begrooting vooralsnog ongewijzigd te laten tot beslist zou zijn inzake overdracht van het P. E. N. Zou het bedrijf niet overgaan, dan kan daarna nog over tarieven worden gesproken. Bij de gemeentebegrcoting werd tevens behandeld een post van 4000 op. den kapi- taaldienst, waardoor machtiging wordt ge vraagd voor de betegeling van de voetpaden langs Mallegat, Schoolstraat, Abdijlaan, Peperstraat en de Krijt. De heer Simons zou de verhooging van salaris voor den agent der arbeidsbemidde ling met 100 voor één jaar willen doen zijn voorloopig. De voorzitter antwoordde, dat dit ook de bedoeling is; wanneer de werk zaamheden verminderen wordt ook de ver goeding teruggebracht. Voor werkverschaffing werd geraamd 21000, voor steun 9500, inkomsten voor belastingen 30604,55. De gewone dienst sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 44154,81. Het volgende punt werd dadelijk verwezen naar de geheime zitting en dat is het voor stel om een bouwcrediet aan te vragen aan de commissie voor werkverruiming voor den bouw van een nieuw raadhuis met jeugdige werkloozen. Na de behandeling van deze agenda vroeg de heer Simons wat de voorzitter er van denkt om herclassificatie aan te vragen personeele belasting, b.v. dus van de 7e in de 6de klas. De voorzitter vond het voorstel heel mooi, maar onuitvoerbaar. Wij hebben in naburige gemeenten gezien, dat een noodlijdende ge meente geen belastingen kan verlagen. De heer Simons vroeg of de gemeente zich er niet kan voorspannen te zorgen, dat de tuinders eerste klas pootgoed kunnen krijgen, inplaats van te worden tewerk gesteld aan den Vennewatersweg. Spr. vond dit wel heel mooi, maar hiermede lijden de bedrijfjes schade en ook ondervonden de arbeiders van deze tewerkstelling de schade. De voorzitter zeide, dat Kennemerland bij de regeering erg achter wordt gesteld en dit zou vooral komen, doordat de produc ten niet via de veiling worden verkocht, zoodat geen statistische gegevens ziln te ver zamelen. De voorzitter hoopte echter in Februari weer eenige menschen bij de provincie te kunnen plaatsen. De heer Simons merkte nog op, dat de weinige tuinders in Egmond aan Zee 1/3 vergoeding kregen voor den kunstmest. De voorzitter antwoordde, dat er hier te veel zijn. De heer van de Reep meende dat toch wel arbeiders naar Schoorl gezonden kon den worden. De voorzitter antwoordde, dat reeds 60 menschen tewerk zijn gesteld. De heer Simons vroeg of het niet moge lijk zou zyn, dat de provincie den Nachte- gaalsweg met daaraan verbonden terreinen van den heer Six overnam. Wanneer deze weg werd behard en rond om kwamen aanplantingen, zou dit niet alleen als werkobject prachtig zijn, maar tevens een reclame voor het vreemdelingen verkeer. De voorzitter meende, dat de provincie zoo iets niet zou doen, beloofde echter er eens over te spreken. Dezelfde spreker zou een verzoek willen richten uit naam van belanghebbenden aan het Hoogheemraadschap om in de Egmon- dermeer bij den molen van Hopman een hek te plaatsen, daar de bocht daar zeer ge vaarlijk is en de sloot heel diep. De heer Zentveld vroeg of het voorschrift was, dat iemand van 60 jaar en ouder werd tewerkgesteld, waar flinke jongens thuis waren, die dat werk dan beter konden doen. De voorzitter antwoordde, dat alleen onder overlegging van een doktersverklaring de zoon mocht worden aangesteld, dit eischte de rijksinspecteur. De heer van Dam zou gaarne zien, dat de palen van het electrisch net te Wimmenum werden nagezien, er stond een heel slechte bokpaal. Hierna sluiting. HET KATHOLIEKE VOLKSDEEL BELEEDIGD. Drie maanden geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank had zich gistermiddag te verantwoorden de heer J. H., voorzitter van de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" en redacteur van het week blad „De Vrijdenker", terzake overtreding van art. 137 Wetboek van Strafrecht. Hij had n.1. in dit weekblad een artikel doen opnemen, waarvan de inhoud beleedigend werd geacht voor katholieken. Verdachte had het artikel van een Bel gisch medewerker ontvangen en het onge lezen doorgezonden naar de drukkerij, om dat de medewerker altijd zeer gematigd in zijn woordkeus was. Ten bewijze hiervan legde hij eenige van die artikelen aan de rechtbank over. Hij verklaarde, dat hij de gewraakte passages in het artikel geschrapt zou hebben, als hij het gelezen had, niet om dat hij deze beleedigend vond, maar omdat zij propagandistisch onjuist waren. De officier vond, dat dergelijke krenken de artikelen beoogen verschillende volks groepen tegen elkaar op te zetten en eisch te drie maanden gevangenisstraf. Verdachte las te zijner verdediging o.a. een brief van den schrijver voor, waarin deze uiteenzette alleen Belgische en Fran- sche katholieken bedoeld te hebben in zijn artikel, welke hij echter niet heeft willen beleedigen. De rechtbank wees de zaak terug naar de instructie, om den aard der overgelegde ar tikelen te onderzoeken. OUDE BRANDSTICHTINGSZAAK. Voor het gerechtshof te Leeuwarden stond gisteren terecht de 48-jarige vrouw F. B., echtgenoote van R. K., thans gedetineerd. Zij was door de rechtbank te Groningen wegens uitlokking van brandstichting ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De behandeling voor het Hof nam den geheelen middag en avond in beslag. De brand zou gesticht zijn op 25 Mei 1926. Eenigen tijd later werd haar man in een jachtveld dood geschoten gevonden. De vrouw hertrouwde en moet aan haar tweeden echtgenoot ver teld hebben, dat zij met haar eersten man een café te Kielwinderweer in brand had gestoken. De tweede echtgenoot heeft de politie en de verzekeringsmaatschappij althans deze mededeeling overgebracht. De vrouw werd verhoord, doch ontkende alles totdat bij de behandeling van den moord te Wildervank de verdachte van dien moord, die tot levenslang werd veroordeeld, vertel de, medeplichtig geweest te zijn aan den brand. De eerste man van verdachte F. B. zou den brand hebben gesticht. De procureur-generaal vorderde 'ia een zeer uitvoerig getuigenverhoor vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling. Nadat het Hof zich in Raadkamer had terug getrokken, werd de vrouw in vrijheid ge steld. Het Hof zal op 30 Jan. uitspraak doen. MEINEED IN ECHTSCHEIDINGSPROCES. Een jaar gerequireerd. Gisteren stond een Amsterdammer in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht, verdacht van meineed. Hy zou in een echtscheidingsproces on juiste verklaringen hebben afgelegd, de rechtbank had hem terzake meineed, twee maal gepleegd, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar. De man was in hooger beroep gekomen, omdat hij z.i. vol komen onschuldig was, zijn verklaringen in het civiele proces afgelegd, handhaafde hij. De procureur-generaal, mr. Versteegh, requireerde, gehoord de verklaringen van de getuigen, bevestiging van het vonnis en verd.'s veroordeeling tot een jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Thors, pleitte vrij spraak, subs. drong hij aan op clementie in den vorm van een voorwaardelijke ver oordeeling. Een wijd en eenzaam Brabantsch gebied. Coolen de schrijver van dit karakteristieke land. Een van onze jongere romanschrijvers, die zich den laatsten tijd de meeste naam hebben gemaakt en die dat om de innigheid en de adel, de diepte en de bekoring van zijn werk ook in de hoogste mate verdient, is Antoon Coolen. Dirk Coster heeft dat in een recente radiolezing nog eens verkon digd aan wijden kring, voor zoover het nog niet algemeen genoeg bekend mocht wezen en hij getuigde in zijn samenvattend slot met warmte van de grootheid en de adel van dit werk. Het is hier in deze reeks van na tuurschetsen niet de plaats om over Coolen als romanschrijver verder te spreken. Maar niet alleen de lezer die boeiende lectuur zoekt met dieper waarden en wijder hori zon dan het boek van den dag, ook de na tuurvriend zal aan het werk van Coolen groote vreugde hebben, omdat 't hem in aanraking brengt niet slechts met menschen en dingen, maar ook met velden en verten van een der merkwaardigste landschappen van ons land: de Brabantsche Peel. Een land dat betrekkelijk weinigen kennen zul len of het mocht dan zijn van een treinreis tusschen Helmond en Venlo, dat echter juist door Antoon Coolen's werk de aan dacht heeft getrokken in wijden kring. Eer. land in menig opzicht nog van oernatuür, waar heel wat verveend en ontgonnen is, maar dat toch nog in menig opzicht iets bewaard heeft van zijn wilde schoonheid van heide en vennen van voorheen. Een land, dat dan ook volop waard is om voor een belangrijk deel in zijn natuurstaat be houden te blijven, omdat het een der oud ste en meest karakteristieke Nederlandsche landschappen is. Toen ik in den afgeloopen zomer de pas siespelen te Tegelen bezocht, heb ik op de terugreis een fietstocht gemaakt door het land van den Peel, aan den rand van welks velden en heidevlakten Antoon Coolen na tijdelijke afwezigheid van enkele jaren op nieuw is gaan wonen, vlak bij het station van Deurne, om er te midden van land en volk van zijn jeugd zich aan zijn werk ce wijden. Ik heb er inderdaad in menig op zicht gevonden wat ik er verwacht had en wat Coolen's boeken, werken als Het Don kere Licht, Peelwerkers, Kinderen van ons Volk, De Goede Moordenaar en andere mij hadden geschilderd, een wijd gebied, waar in de wilde heide in Augustusdagen bloeit en de stem der stilte spreekt, waar te mid den van een veelszins nog ongerepte wereld het heerlijk dwalen (en ook makkelijk ver dwalen!) is, een wereld waar ver van het gerucht der steden nog iets bewaard bleef van het contact met elementaire krachten, met oerbronnen van leven. Ook daar waar de ontginning de heide deed verdwijnen. Waar de korenvelden staan te wuiven in de Augustuswind is voor de oude schoon heid nieuwe in de plaats gekomen en juist de variatie kan hier als elders bekoren, maar toch eigenlijk in wezen hetzelfde bleef, de jaren, de eeuwen door. Sterk weet Coolen ons dit elementaire, dit aardsche met het licht van de eeuwigheid erover te suggereeren als in dit begin van een van zijn kleinere werken. „Dit is gebeurd in de streek bij ons, waar de wegen nog eenzaam liggen naar verten en vlakten. Waar eenen krommen den, uit den grond gewrongen, gemarteld en vast voor den wind aan den hemel staatIn het dalende zonlicht valt zijn schaduw langer over de hei, de sterren gaan op bo ven zijn stille kroon. Nu kan er in den winter ook een stormwind uit het Noorden komen, die hem omrukt. In de vernieuwde lente blijft hij dor, misschien komt er een kind, komen er kinderen bij hem spelen. Een man komt en kapt dit hout voor een vuur. Verandert deze kleine gebeurtenis het uitzicht van dit land? De menschen zullen er niet anders over gaan. Een oud man loopt hieromtrent te wande len. Hij gaat de wegen langs en steekt de vlakten gaat. Klein, eenzaam, maar dicht Zoo, klein en eenzaam voelt zich, moet ieder zich wel voelen die door deze barre vlatken gaat. Klein, eenzaam, maar dicht bij het hart der natuur, dicht bij frissche levensbronnen, dicht bij Hem, wiens eere de hemelen roemen en van Wiens glorie ook dit wilde land getuigt. A. L. B. Oprichting Middenstandsvereeniging afd. Oude Niedorp. Woensdagavond had ten lokale van den heer Feijs een bijeenkomst plaats van mid denstanders. De opkomst was bevredigend. De heer Diepsmeer sprak hierover zijn genoegen uit en gaf het woord aan den heer H. J. Hage len Hzn., chef der afdeeling Propaganda van het Bureau van den Koninkl. Ned. Mid denstandsbond te Den Haag. Spr. behandel de het onderwerp: „De noodzakelijkheid van Middenstandsorganisatie in dezen tijd". Vervolgens schetste spr. de opkomst van de arbeidersbeweging. Stonden vóór 30 ja ren de arbeiders als eenlingen tegenover elkander, thans zijn ze georganiseerd tot groote vakcentrales en hierdoor nemen de arbeiders een veel sterkere positie in dan vroeger. Ook de groote werkgevers hebben ingezien de noodzakelij kheid van een orga nisatie. Het is ook in Oude Niedorp noodzakelijk, dat een vereeniging wordt opgericht. De plaatselijke overheid kan zich nu eenmaal niet bezig houden met diverse verzoeken van vele middenstanders, die als eenling zich tot haar Wenden. Het is dringend ge- wenscht, dat deze verzoeken uitgaan van een vereeniging die afdeeling is van een grooteren bond. Hierdoor ook kan met meer kracht actie gevoerd worden tegen de filiaalbedrijven en de verbruikscoöperaties. De middenstand in Amerika heeft kunnen bereiken, dat hij remmend werkt op der gelijke grootbedrijven. De heer Klaver vroeg of het waar is, dat de middenstandsvereeniging te Warmenhui- zen zoodanig werkt, dat, wanneer zich daar een middenstander vestigt, bij hem dan niet mag worden gekocht. Wanneer dit in derdaad zoo is, wilde spr. zich niet aanslui ten. De heer Diepsmeer zeide, dat dit in het algemeen niet zoo is. Het betrof hier een tuinder, die later tevens manufacturier werd. Toen deze zich tot de afd. wendde om lid te mogen worden, heeft men ge meend in een dergelijk geval afwijzend te moeten beschikken. De heer Krouwel vroeg hoe de K.N.M.B. staat tegenover het ventverbod. De heer Dissel, secretaris van het district Noordholland-Noord, zeide, dat de bond zich hiertegenover neutraal houdt. Deze toestan den moeten plaatselijk worden beoordeeld. De heer Bakker vroeg waarom de arbei ders wel hun producten mogen producee- ren maar niet eigenhandig mogen distri- bueeren en stelde tevens de vraag, waarom de middenstand in deze phase is gekomen. De heer Hagelen antwoordde, dat hier over een eindeloos debat zou kunnen wor den gevoerd. De heer Bakker betoogde, dat de organi saties in het algemeen geen werkelijke kracht bezitten. Ondanks alles wordt de tijd slechter. Volgens spr. is de middenstand er gekomen toen hy noodig was. Thans echter voldoet het distributiestelsel door middel van den middenstand niet en hierdoor is het voor den middenstand tijd om heen ';e gaan en plaats te maken voor een betere distribueering van goederen. De heer Hagelen zeide, dat het nutteloos is om hierop nader in te gaan. Dergelijke gedachten behooren niet in het kader van dezen avond. Overgegaan werd tot oprichting van een afdeeling met een definitief bestuur. Tot voorzitter werd gekozen de heer Klaver. De overige bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: secretaris de heer Feys; 2e voor zitter de heer Biersteker; 2e secretaris de heer A. Blokker en penningmeester de heer Krouwel. Floralia-vereeniging. Woensdagavond werd de algemeene vergadering gehouden van de Floralia- vereeniging in café Mantel. Voorzitter was burgemeester Kooiman. Uit het jaarverslag v. d. secretaris, den heer C. Boot deelen wij mede dat 1935 nog niet veel licht heeft gebracht, hoewel de vereeniging financieel niet achteruit is gegaan. Het ledental blijft gelijk. Dit jaar is geen Dhalia-tentoonstelling gehouden. Verslag penningmeesteres mevrouw M. WitHelder. Ontvangsten over 1935 met kassaldo vo rig jaar 564.55, uitgaven 460.50, saldo over het afgeloopen jaar 104.05. De penningm. zoowel als de commissie ontvingen een woord van dank. Bestuursverkiezing aftr. mevr. M. Speets de Vries en Jb. Huitjes. Beiden werden herkozen. Door den heer C. Boot was aan het be stuur het voorstel gedaan om de contribu- 79. Met een vaartje kwamen de drie jongens naar be neden glijden. Met een flinken smak kwamen ze op den grond terecht, terwijl ze lagen te schreeuwen van den pijn. Toen ze opgekrabbeld waren, zagen ze in een hoek stiekeme Bertus, die geniepig stond te grinneken. 80. „Stiekemerd", riepen de jongens en juist zouden ze aanstalten maken om Bertus een aframmeling te ge ven, toen de kapper hen riep. Terwijl ze naar boven lie pen, beloofden ze Bertus om zoodra ze daartoe de gele genheid zouden krijgen hem eens flink te tracteeren. VINGERS VERSTIJFDEN, VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. Nu weer geheel in orde. Een beetje rheumatische pijn hier of daar kennen wij allen, maar laat rheuma- tiek U eens werkelijk in haar greep hebben, dan eerst weet gij hoe ontzettend deze pijnen kunnen zijn. Laat het niet zoover komen. Lees eens onderstaanden brief: „Ik leed aan rheumatische pijn in mijn handen, voeten en knieën. Langzamerhand werden deze pijnen erger, tenslotte moest ik een stok gebruiken om mij voort te bewegen. Mijn voeten waren zoo gezwol len, dat ik mijn schoenen enkele maten te groot moest koopen. 's Morgens waren mijn vingers als verstijfd. Inwendige, noch uitwendige medicijnen brachten my ver lichting. Toen probeerde ik Kruschen Salts. Na één flacon was er reeds merkbare ver betering, na de tweede waren mijn rheu matische pijnen totaal verdwenen en sindsdien zijn zij niet meer teruggekomen. Ik kan U verzekeren, dat mijn vrouw en mij geen moeite te veel is om Kruschen Salts aan te bevelen". R. G. S. Rheumatische pijnen, jicht en ischias vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit urinezuur is één der afvalstoffen, die bij de stofwisse ling ontstaan. Wanneer de inwendige organen niet goed functionneeren, hoopen deze afvalstoffen zich op en zal het urine zuur uiterst pijnlijke rheumatische zwel lingen in gewrichten en spieren veroor zaken. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger wer king. De afvalstoffen worden hierdoor langs de natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam verwijderd, het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen verdwijnen. Bovendien wordt de geheele gezondheidstoestand verbeterd. Hoofdpijn, indigestie, lusteloosheid enz. verdwijnen volkomen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. tie te verlagen. De heer Boot lichtte zijn voorstel toe. Uit de bespreking bleek dat niemand voor verlaging was. Rondvraag. De heer C. Bommezij vroeg of de mu ziek met de tentoonstelling niet goedkoo- per geleverd kan worden. De voorzitter antwoordde dat al op alle manieren tever geefs is geprobeerd. De heer H. Overman vroeg waarom met de vorige tentoonstelling de druiven niet door den heer Frankfort zijn geleverd, als lid van de vereeniging en wel door een niet-lid van een andere plaats. Geant woord werd dat de heer Frankfort den heer Overman foutief heeft ingelicht, daar hij heel goed weet op welke manier dit is gegaan. De voorzitter zeide dat het bestuur het plan heeft het 10-jarig bestaan met eigen krachten te vieren. Medegedeeld werd dat de heeren A. Ko ning en J. Oudendijk zich gratis beschik baar stellen voor het instudeeren van de bijdragen. Na langdurige bespreking be sloot men om het bestuur deze zaak over te laten regelen. Aan den heer A. Koning zal opdracht worden gegeven, dien avond voor de mu ziek te zorgen. De datum voor de feest avond is 23 Februari, na afloop der tulpen- tentoonsteling en de huisvlijt in café Man tel. Nadare mededeelingen zullen per pro gramma bekend gemaakt worden. Bespre king planten. Voor binnenpl. zullen worden besteld: Aspirage, bonte fuihia, geranium. Buitenplanten: Salvia, Mignon Dhahia (rosse), Bol Begonia /gr. geel). Kinderpl. Zaad Afrikaan, Stik Lobelia. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 31 December 1934: 900 m., 833 vr., totaal 1733. Geboren 17 m., 11 vr., totaal 28; ingekomen personen: 57 m., 45 vr., totaal 102; totale vermeerdering 74 m., 56 vr. is 130. Overleden: 15 m., 15 vr., totaal 30; ver trokken personen: 57 m., 49 vr., totaal 106, totale vermindering 72 m., 64 vr. is 136. Aantal inwoners op 31 December 1935: 902 m., 825 vr., totaal 1727. Aantal gesloten huwelijken 17, echtschei dingen geen, levenloos aangegeven kinderen geen. Brand. Het woonhuis van den heer J. Hokke- ling aan den Westerdijk alhier is geheel afgebrand. Vermoedelijk heeft beddegoed, wat bij de kachel gedroogd werd, vlam gevat. Huis en inboedel waren verzekerd. Veefond'- Woensdagavond hield het Onderling Veefonds, waarvan de directie gevestigd r te Bergen, directeur de heer W. Ellis, zijn jaarvergadering. Het veefonds kan terugzien op een gun stig jaar, de vereeniging telde 63 deelhel bers, die te zamen bezaten 375 koeien en 36 pinken. Gedurende het jaar werden voor het fond.-- ongeruimd 11 runderen, t.w. 10 koeien en één kalf, die tezamen hebben opgebracl' 263.75 en waarvoor werd uitbetaald 662.82. De ontvangsten over 1935, vermeerderd met het batig saldo van 1934 bedroegen 2033.74, terwijl de uitg. waren f 1505.69, zoodat over het afgeloopen jaar een batig saldo van f 528.05 kon geboekt worden. Een verheugend verschijnsel was het, dat de omslag per koe f 3.75 was en per pink 1.8714, Per over 17 maanden 50 cent en dat hierbij tevens is inbegrepen de verzeke ring tegen brand, bliksem en bedrijfsschade.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7