Amstecdamsche föeucs JiheepstijdUu/ZH. INDIE HEEFT NIEUWJAAR GEVIERD m» KT ZUIDSCHARWOUDE HEEMSKERK ZWAAG SCHAGEN KOEDIJK Met Kerstmis worden de graven versierd. EEN WEELDE VAN KLEUREN. 35 V, «4-»/» 98i-'/ts pl.m. 2.00 x) ex roupon Polderverkiezing. Bij de gehouden stemming voor een be stuurslid der banne Zuidscharwoude werd de heer P. Ploeger alhier met 20 van de 26 stemmen gekozen. R.-K. ondersteuningsfonds. Bovengen, ver. hield Donderdagavond in het r. k. Patronaatsgebouw hare jaar vergadering. Na openingswerkzaamheden volgde fi nancieel verslag. Het saldo per 1 Januari 1935 bedroeg 1687.35 en per 1 Januari d. o. v. 1278.97. De ontvangsten waren 914.36 en de uitgaven 132.24. Aan achterstallige premie stond nog een bedrag groot 88 open. Om het vroegere saldo zooveel mogelijk weer op peil te brengen stelde het bestuur voor om van den zomer gedurende 13 we ken 5 cent per lid meer te innen; aangeno men. Uit de verdere besprekingen bleek dat het steeds de gewoonte geweest is om bij een sterfgeval 40 uit te keeren, doch het bestuur stelde thans voor dit bedrag terug te brengen tot 25. De vergadering sprak zich uit tot hand having van het eerstgenoemde bedrag. Bestuursverkiezing. De periodiek aftr. leden, de heeren Y. Schuyt, J. Beentjes BKzn. en Jac. Schuyt werden herkozen. Betreurd werd nog het overlijden van een der bestuursleden, n.L den heer C. v. Lieshout; alsnog werd het bestuur in deze vacature aangevuld met de verkiezing van den heer A. Butter. Aan het eind der bijeenkomst werd nog besloten om in 1937 het bestaande contract met den lijkwagen-ondernemer J. Twisk te Castricum te verbreken om dan dit ver voer te laten doen bij inschrijving. Kippen verscheurd. Door een waakhond van de wed. Beere- poot is een slachting aangericht onder de kippen van den heer Jac. Klok. Een zeven tal kippen werden totaal verscheurd en de veeren lagen overal in den tuin verspreid. De schade is onderling geregeld. Geslaagd. Mej. B. Ploeger te Schagen slaagde voor het staatsdiploma baker. Afd. Ned. Tuindersoond. Donderdagavond werd door de afd. van den Nederl. tuindersbond een ledenverga dering gehouden in het lokaal van den heer J. Nieuwland, onder leiding van den heer P. Hart. De voorzitter besprak den toestand over het afgeloopen jaar met de draaihartigheid, de luizenplaag in de be drijven. 1936 star.t ook weer in het teeken van zorgzaamheid. Er komt steun, maar hoe die zal zijn is nog onbekend. De orga nisatie zal er zooveel mogelijk het hoofd aan bieden. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat het ledental 109 is. Er is eenmaal gedemon streerd, een contract met de arbeiders-orga nisatie is tot stand gekomen. Ook bij belas tingvraagstukken was de vereeniging nut tig werkzaam en men wekt op tot krach tige samenwerking. De rekening gaf aan als ontvangst 301.15, uitgaaf 278.02, saldo 23.13. De heer M. Mulder besprak het vele werk van het bestuur en meende dat het zoo niet langer gaat en dat vergoeding er voor noodzakelijk is. De voorzitter besprak het verzuim dat de bestuurders lijden als zij voor de leden op treden. De heer P. Prins stelde voor aan voorzitter en secretaris een gratificatie te geven. Het bestuur stelde voor om het verzuim te vergoeden met een uurloon van 40 cent met maximum van 3 per dag. De contri butie werd gebracht op 75 cent per kwar taal. Voorzitter en secretaris ontvangen van het batige saldo elk 10. De bestuurs verkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende leden, de heeren Jb. Stam en B. Kok, werden herkozen. De voorzitter leidde in de agenda van den kring Noordholland. In de groote vergade ringen vroeg men de mogelijkheid om het woord te voeren. Dit zal per kringverga dering geprobeerd worden. De heer Mulder vroeg naar overdracht teelt vergunning. De secretaris zeide dat het alleen kan op schriftelijke aanvraag, maar het gaat niet gemakkelijk. Het moet alles van den minister komen. De heer Jongsma gaf eenige voorbeelden van uitwassen, die er gemaakt worden. De secretaris besprak verbetering van de cul tures en wilde daarvoor een commissie be noemen in de Prov. Staten als studie commissie. Dit zal op de provinciale ver gadering naar voren worden gebracht. Voor den Ned. tuindersbond waren geen voor stellen. Als het noodig is zullen de kringen er wel in werkzaam zijn. De secretaris las het program voor van de Ned. tuinders voor 1936, die trachten zal verbetering te bren gen. De voorzitter lichtte de loonbijslagre geling toe maar het is alles zeer moeilijk- Men zal den beschrijvingsbrief afwachten Krachtig zal aangedrongen worden op den steun op de luizenplaag, op dat de tuin ders weten hoe men weer zal kunnen be ginnen op de bedrijven. De heer Jongsma deelde nog mede dat er in het laatst van deze maand nog een voorschot-uitkeering zal plaats hebben en de afrekening zal plaats hebben in de maand Maart 1936, daar er nog richtprijzen moeten worden vastgesteld. Het bestuur stelde voor om den reispost niet hooger te doen zijn dan 200 De voorzitter besprak de bagger-regeling en achtte het noodig dat er controle over gehouden moet worden, want die is noQ- dig. Het is een belangrijk vraagstuk in het belang van tuinders en arbeiders. Hierna sluiting met dank voor de samenwerking. INTERN. ANTIMILITARISTISCHE VEREENIGING NOORDSCHARWOUDE. In hotel „Concordia" alhier werd Don derdagavond een bijeenkomst gehouden door de antimilitaristische vereeniging afd. Langendijk. Er was vrij veel belang stelling. Als sprekers traden op de heeren Piet Dekker en ds. .N J. C. Schermerhorn. De heer Dekker verkreeg het eerst het woord tot het uitspreken van een rede met als onderwerp: „Dienstweigering en we reldvrede". Spr. wees er op, dat de toestanden op internationaal gebied steeds beklemmen der worden. Wanneer de krachten, die steeds worden voorbereid, eens tot uitbar sting komen, zullen de gevolgen vreeselijk zijn. In dezen tijd behoort er heel wat opti misme om over wereldvrede te spreken. Het nationalisme wordt overal meer populair gemaakt. De voorbereidingen voor den oorlog worden voortdurend uit gebreid. Vervolgens behandelde de heer Dekker de oorzaak van dit gebeuren dat volgens hem voortkwam uit de economische structuur, die niet gericht is op de voed selvoorziening der menschen maar op het maken van winst. Men is aangewezen op emigratie. Over al is echter de deur gesloten. Het natio naal bewustzijn wordt sterk aangewak kerd. De heer Dekker wekte op, den strijd voor betere inzichten en een betere samen leving te voeren op elk gebied, waar dit mogelijk is. Na een kleine pauze werd het woord ge geven aan ds. Schermerhorn, die als on derwerp had: „Hoe beschaafd wij zijn." Het spreekwoord: „Nood leert bidden", veranderde spr. in „Nood leert denken", hetgeen volkomen van toepassing is op den tijd waarin wij leven. Ieder mensch met eenig denkvermogen vraagt zich af, hoe het er met de beschaving voor staat. Bij de beschouwing hoe de menschen met elkaar leven komen wij tot de conclu sie, dat men technisch wel vooruitgegaan is, maar innerlijk zijn de menschen barba ren gebleven. De meeste beschaving zit aan den buitenkant. De geestelijke ellende maakt dat er niet genoeg gestreden wordt tegen de stoffelijke ellende, waarin men verkeert. Het gebrek aan beschaving is, dat men de verantwoordelijkheid tegen over anderen niet gevoelt. De maatschappelijke orde is een mooi woord; spr. is voor de handhaving van de maatschappelijke orde, maar dan moet die er eerst zijn. Het is nu gereglementeerde wanorde. Spr. haalde het boek van prof. Huizinga aan :„In de schaduwen van mor gen". Hij zegt met prof. Huizinga: „Wij willen niet onder gaan." Spr. wekte op, te strijden voor een betere maatschappij, waar ieder mensch recht heeft op brood, maar ook op de onont beerlijke vrijheid. Eenig debat volgde. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Astra 14 Januari te New York. Baarn (uitr.) 14 Januari v Iquique. Barneveld 16 Januari v. Rotterdam n. Hamburg. Irene (uitr.) pass. 16 Jan. St. Michaels. Amsterdam 17 Januari 18.20 Vlissingen gepass. Calypso 16 Januari van Livorno naar Genua. Cottica 16 Januari van Madeira naar Paramaribo. Fauna 16 Januari te en van Genua naar Venétie. Hermes 16 Jan. van Lissabon naar Ant werpen. Irene 15 Januari 16.00 San Miguel gep. Mars 16 Januari van Piraeus naar Cala- mata. Nereus 16 Januari van Bilbao naar San tander. Oberon 16 Januari van Fiumé naar Sus- hak. Odysseus 16 Januari te Amsterdam. Orpheus 17 Januari 01.50 Holtenau gep. Van Rensselaar 16 Januari van Madiera naar Plymouth. Rhea 15 Januari te Gdynia. Telamon 16 Januari van Amsterdam n. Rotterdam. Titus 16 Januari te Hamburg. Trajanus 16 Januari 13.00 Lydd gepass. Ulysses 16 Januari van Amsterdam naar Rotterdam. Vesta 13 Januari van Vigo naar Lissa bon. MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens thuisreis te Suez 16 Jan. Simaloer Silver Java Pacific Lijn van Santa Lucia 16 Januari Tanapoeli Java New York Lijn van New York 16 Januari. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Bontekoe 15 Januari v. Saigon te Port Natal. Op ten Noort 15 Januari v. Melbourne n. Singapore. Swartenhondt Port Natal n. Batavia 15 Januari te Mombassa. HOLLAND-AMERIKA-LI JN. Blommersdijk 16 Januari v. Rotterdam n. Baltimore. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver, 14 Januari te Cristobal. Leerdam 13 Januari van Philadelphia n. Norfolk. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Dolius 15 Januari v. Batavia 1. v. Amst. te Londen. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth 16 Januari v. Emden te Rotterdam. Jonge Jacobus 16 Januari v. Londen te Antwerpen. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (HollandBr.-Indië Lijn). Hoogkerk (thuisr.) 16 Jan. te Antwer pen. (HollandAfrika Lijn). Nijkerk (uitreis) 15 Jan. te Mombassa. Indië heeft een zonderlingen tijd achter den rug, van 5 vrije dagen achtereen. Eerst de beide Kerstdagen, 25 en 26 December, dan het inlandsch nieuwjaar, lebaran, ook 2 dagen, dus 27 en 28 December en 29 Decem ber was een Zondag. Deze onverwachte vacantietijd heeft na tuurlijk een geweldige verplaatsing van menschen tengevolge gehad. Gewone en extra-treinen hebben duizenden naar de koelte of naar andere gedeelten van Java gevoerd. Het autoverkeer overtrof de stout ste verwachtingen en hotels en pensions hebben goede zaken gedaan. Voor den handel was de toestand minder aangenaam. Alles wat zich met export of import be moeit, ondervond den grooten last van mails, die op de gewone uren en dagen aankomen en vertrekken, en postkantoren, welke hoogstens een uur per dag open waren. Het aantal postbestellingen was tot één per dag ingekrompen of tot nul geredu ceerd, naar gelang van de plaatselijke om standigheden. Het verzenden en verzorgen van de mail bracht dus moeilijkheden, waardoor voor velen van 5 achtereenvol gende vrije dagen geen sprake is geweest Daarbij komt nog, dat op lebaran de in lander niet werkt. Alles wat er aan huis personeel is, aan oppassers of loopers, blijft thuis, om hun nieuwjaar te vieren, dat den vorigen dag, na 6 uur 's middags wordt aan gekondigd door een afsteken van vuur werk. Groote en kleine mirtjons knallen, dat geen mensch in de buurt van de kam pongs kan slapen en wie den volgenden morgen rondrijdt, vindt de wegen overdekt met stukken min of meer verbrand papier, overschotten van knalbussen enz. De inlan der moet na de poeasa, de maand van het vasten, welke in de lebaran eindigt, zijn nieuw jaar ingaan met geheel nieuwe klee- ren aan. Een rondrijden op lebaran is een van de interessantste ondervindingen, welke 'n vreemdeling in Indië kan opdoen. De wegen zijn dan werkelijk op fraaie wijze ge stoffeerd door de tienduizenden inlanders, die vrienden en familie een bezoek gaan brengen, allen in mooie kleurige jassen, baadjes en broeken. Dan komt beter dan ooit uit, hoeveel kleur het Indische land schap kan verdragen zonder bont te worden. De felle zon, die de tinten zoo sterk doet uitkomen, is oorzaak, dat een weinig kunst matige kleur, in deze de gewaden van de inlanders, in geen enkel opzicht misstaat. Een troepje Soendaneesche vrouwen op straat geeft zeker een twintigtal kleuren te zien, van fel rood tot donker blauw en zwaar groen tot even geel. Geen zwart of donker bruin. Sombere tinten komen niet overeen met den opgewekten Soendanee- schen landaard en 'n overgang van West- naar Midden-Java is reeds daarom zoo aar dig, omdat de helle tinten van de menschen langzaam in donkere en sombere overgaan. Zwart, donkerblauw en bruin geven in Midden-Java den toon aan. De Hindoe inslag van de bevolking daar, en de eeuwen lange onderdrukking van hun sultans heb ben daar een ernstige stemming in het leven geroepen. Er wordt veel minder ge lachen, de gelaatstrekken van het ras zijn strenger, de kleeding neigt overal naar het donkere. Het opgewekte karakter van den Soendanees, die het op zijn onvruchtbaren grond zooveel gemakkelijker heeft gehad en wiens stemming niet den druk van eeuwen onderging, heeft den inslag van den ernst nimmer gekregen. Het is bij hem al opge wektheid, wat te zien is, die tot zorgeloos heid overslaat. Vandaar dat het werk op lebaran zonder eenige wroeging in den steek wordt gelaten. Hotels en openbare middelen van vervoer houden hun bedrijf in stand, omdat het personeel daar wel zoo getraind is, dat het begrijpt, niet weg te mogen blijven, wat op onmiddellijk ontslag zou komen te staan. Maar de huis vrouwen en niet minder de alleen wo nende mannen, die geen huishoudelijken slinger hebben en voor wie het openmaken en warmen van een blikje erwtensoep een levenspuzzle is, weten met de lebaran wer keljjk geen raad. Onopgemaakte bedden, onafgewasschen keuken- en tafelgerei, on gestreken goed zijn kenteekenen op den niet openbaren weg in de lebarandagen. Het inlandsche nieuwjaar valt niet op vaste dagen, maar hangt samen met den stand van de maan en den tijd, waarop deze maan op een bepaalden dag wordt ge zien, zoodat lang van tevoren niet met vol komen juistheid aan te geven valt. wanneer het nieuwe jaar zal ingaan. Maar dat het vlak na Kerstmis valt, is in geen jaren voorgekomen. De vele vrije dagen, die nu achtereen vielen, hebben een goede gelegenheid ge geven tot het in gebruik houden van een goede Indische gewoonte, namelijk om om streeks Kerstmis bloemen op de graven van familie en kennissen te leggen. Bloemen zijn goedkoop hier in Indië, voor enkele centen is een heele bos te krijgen, zoodat niemand om financieele redenen zich aan een plicht van piëteit behoeft te onttrekken en dat de plicht algemeen ge voeld wordt, zal ieder ontwaren, die om streeks Kerstmis een bezoek aan een kerk hof brengt. Hij zal daar een bontheid van kleuren zien, die heel even vreemd aandoet in een omgeving, die gewoonlijk in een stemming van grijs en groen ligt en op het eerste gezicht wat te wereldsch aandoet. Maar wie verder loopt en alle graven soms als bedolven onder bloemen vindt, voelt een gedachte aan vrede en rust in zich op stijgen. Het door zoovelen tegelijk in stil zwijgendheid herdenken van de nagedachte nis van hen, die ons voor zijn gedaan, doet een band ontstaan tusschen wat op de aarde bleef en wat daarvan opgestegen is. Wie bij een graf komt van een naast familielid, zal dit mogelijk al bedekt met bloemen vinden. Wie ze daar heeft neergelegd? Hij weet het niet, misschien is door meer dan een mensch de overledene herdacht, maar juist dat on bekende, het weten niet alléén gedacht te hebben aan iemand, die heengegaan is, doet een aandoenlijke stilte op het kerkhof dalen, dat daardoor, ondanks een soms druk be zoek, rustiger ligt dan op andere dagen van het jaar. En geen graf blijft ongetooid. Er zijn er bij van „men, who passed in the night". Menschen, toevallig aanwezig in een plaats en daar door den dood gezocht, ver van familieleden, indien zij die hadden. Van andere begravenen is de familie in Hol land of bestaat in het geheel geen familie meer. De graven zien er dikwijls onverzorgd uit, veel gras groeit om den steen, die alle teekenen toont van niet regelmatig te wor den onderhouden. Maar toch zijn ook hier bloemen neergelegd. De eerste bezoekers gaan alleen naar de graven van bekenden, maar als de dag ouder wordt, het kerkhof meer en meer kleur krijgt, dan ligt hier en daar een graf, grijs en verlaten, nog onbedacht. Dan komt het goede Indische hart boven, doet het saam- hoorigheidsgevoel zich kennen en de bloe men, door volkomen vreemden op zulke graven neergelegd, gewoonlijk zonder zelfs na te gaan, welken naam op den steen is ge beiteld, hebben misschien grooter waarde, dan die, welke voor bekende nagedachtenis zijn meegebracht. Zij doen voor enkele dagen de eenzaamheid verdwijnen van dat graf van den eigenlijk onbekende. Maar er ligt een mensch begraven, eens een stukje van het groote leven, waarin wij allen staan. Hij mag daarom niet eenzaam blijven en over het graf heen wordt in gedachte een band geslagen tusschen wie thans de levende bloemen neerlegt en hem of haar, die hier volkomen vergeten de laatste rust plaats vond. De zoo oprechte gevoeligheid van Indië komt in deze dagen in stille fijn heid tot uiting. Het verschil tusschen Holland en Indië is zoo groot. Een Hollander, die hier eenigen tijd is, krijgt nieuwe gedachten en gevoe lens, evenals een Indischman in het moeder land van mentaliteit verandert. Iedereen ondergaat nu eenmaal den invloed van zijn omgeving en levenswijze. Zoo is ook een viering van St. Nicolaas en Kerstmis -in Indië niet gelijk aan die in Holland. De intimiteit van een huiselijk feest is hier zoo veel moeilijker te benaderen, omdat de wo ningen open zijn, het leven minder beslo ten. Het gezin kan zich zooveel moeilijke,, in stand houden, dan in koudere streken waar de atmosfeer de menschen meer bijl een houdt. Maar in het neerleggen van bloemen op de graven toont Indië een land te zijn, waar gelijk ook elders in de tropen alles sneller en intenser groeit dan Waaj de lucht minder warm is. Het even Mee voelen met hen, die door leed getroffen werden, komt dan hier tot uiting 0p een wijze, den diepen indruk maakt door den grooten eenvoud. Holland en Indië zijn beide goede landen. Laten de menschen alleen nimmer denken dat Indië gelijk is aan een warm Holland' evengoed als het moederland niet heeft van een Indië, waar het vriest Sedert enkele jaren wordt hier een <iiM. ret geïmporteerd, die door de intense reclame er in gebracht is en er ook, ondanks de steeds toenemende concurrentie, aar- dig in blijft. Kenners van tabak beweer- den wel, dat er geen krummel tabak inzat en dat de inhoud bestond uit een of ander gesaüsd blad, maar dat was natuurlijk las- ter. Wel is waar, dat op een oogenblik in de ziekenhuizen in Batavia enkele dozijnen menschen lagen met maaglijden, dat aan vankelijk niet onderkend kon worden, tot- dat een dokter uitvond, dat zij rooken waren van hetzelfde merk sigaretten, het bovenbedoelde. Het bleek, dat die sigaret ten zoo vermengd waren met kaneel, dat de magen van vele rookers in het ongereede waren geraakt. Thans is het bewijs beleverd, dat de laster geen laster was. De importeur van de siga retten heeft namelijk aan den hoofdinspec teur van de douane vrijstelling van het be talen van invoerrecht op de sigaretten ver- zocht, onder aanvoering van het argument dat er geen tabak in zit! Het verzoek is natuurlijk van de hand ge wezen, want de rookstof wordt als sigaret ten ingevoerd en met de vraag of en zoo ja hoeveel tabak er in verwerkt is, kan de douane zich lastig bezighouden. In de be palingen omtrent den invoer is over het tabaksgehalte van sigaretten niets te vin den, zoodat de importeur zijn verzoek ge rust achterwege had kunnen laten. Intusschen wordt de sigaret ook met smaak gerookt, wat niet te zwaar te nemen valt, want indien wij alles eens chemisch gingen onderzoeken, wat hier als delica tesse de lucht wordt ingeblazen, zouden zij vreemde analyses vinden. De vele fabrieken hier te lande concurreeren te fel. De prijs van de sigaret is soms belachelijk laag en toch moet de fabrikant er nog op winnen. Dagelijks verdwijnen hier ongeveer 40 millioen sigaretten in rook. Wat de crisis ook heeft mogen aantasten, niet den rook- lust der bewoners van zoo onderscheiden ras van dit schoone land. van Vrijdag 17 Januari 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDÏET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 544 Duitschland Idem met kettingverklaring. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert 250 Koloniale Bank Ned. lod. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvè Delit Cert NederL Ford ex. 40 afit Philips Gloed. Gem Bezit Unilever a INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. U. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Vorige koers 99Vi« 98'/, 98'/, 22% 23% 113'/, 131 Vs 567, 8\V. 109 27% 45»/, 6j 244 S2t>/. 10.'/, 35'/, 10% 30'/,. 2"/,. 28% 5% 24 3'/, Java Cultuur1 7i/, M _1 II O. ft_» Unie Ned. lod. Suiker Vorstenlanden Dito act ion, MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Reajang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Hessa Ru', ber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPV AAR 1 EN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison iopeka Southern Railw Cert Union Pacific gNoteering per 50 4-Exclaim 11'7, 27'/« 16 <>0 172V, 2 U 215 pl.m. 1.30 99-Vis 99-'/,, 98'/, 9t>>/4 22 V-« 22»/. 55'/, 8874-74 27 244 221 V, 105V, 1 17H/a 31»/., 1 2% 29'/, 240 136 117 26 172 210 0? pl.m. 1.45 55'/, 7, 88'/,. pl.m. 2.15 2207,-1 iOJV. 1 31 i-®/,« 2% 29è-»/j, 241 138 26'/4-V, 16.60 88-7. 2.'/, 220J IA 105V,-i 171/is-l 317, 2w/i, 29»/,, S»/4-% 241-3 1177, 267, 208 23»/,, 557, 88'/, 22174 31»/is-l 2%-'/. 29'/, 5%- 26 9 9 9 23 2291/,-9 228 228'/,-9 9 9 9 9 9 951/, 96 vö-'A 9 9 9 241/. 10-% 9 - C 10% 10% 10J 1% 10% 9 121 121-211 1201 7, 120J l/, 1207» 73 73 73'/4-4 731/, 9 9 9 95 96 97-61/, 9 9 9 40'/, 72 9 9 9 717, 72 72 9 9 27:, 2%-'/4 2% 2»/,-'Vi. 2»/,."/u 9 9 9 12i/M 53 9 9 517, 53 53 1/4 53-3/4 9 9 188 188 186 1851 6-1 1367, 208 2067, 206 199 9 9 9 20''/, 200 9 9 9 f 41V, 417, 'Exdividend. PR' £/i« 69'/, 'ge koers 2'/, VI NIET OFFICIEEL New-York146s/ Londen Berlnn Brussel (Belga) Kopenhagen Stockholm 0#l© I 1 pCl Heden 2 "I KSEN AMb, Vorige koers pCt Koers op h-4en 2 uur 2<7, 59 20 9 24.84 47 87 32 50 37 50 36 50 2017'/, 00.00 146% '27'/, '9.20 '717, 24 81 47 87 12 45 37 45 16 45 20 10 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8