QetueetUemdeH r r "kl "£MSK ^Binnenland 's Nachts opstaan ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 17 JANUARI 1936 URSEM M Donderdag vergaderde da raad De voorzitter wenschte alle leden en hun gezin een gelukkig nieuwjaar. De heer Stam merkte op, dat hij bij de vaststelling van de huur van het gemeente land gewezen heeft op de scheeve verhou ding niet met particulieren doch met andere corporaties. De heer de Jongh informeerde naar de resultaten van het zandstrooien bij gladheid en wees er op, dat een gedeelte te Rusten burg vergeten is. Spr. drong aan aldaar voldoende zand te brengen om vroegtijdig te kunnen strooien. De voorzitter zeide, dat Inderdaad een klein gedeelte in de richting Heerhugo- waard is vergeten. In het vervolg zal hier mede rekening worden gehouden, terwijl voorts zal worden gezorgd, dat zand te Rus tenburg aanwezig is. De heer Broertjes vroeg naar het onder zoek om het onderhoud van graven voor eigen rekening uit te voeren. De voorzitter zeide, dat zulks niet gaat. Spr. deed toezegging een onderzoek in te stellen of het onderhoud naar behooren geschiedt. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat aan den gemeenteveldwachter Th. Borst eervol ontslag is verleend wegens zijn aan stelling tot rijksveldwachter. In diens plaats is benoemd de heer J. W. M. Blokker, mare- chausse te Apeldoorn. De voorzitter brengt ter tafel: Een beschikking, dat aan deze gemeente is toegekend een extra subsidie uit het Werkloosheidsfonds van 2484, alsmede een belastingbijdrage van 1487, van welke bedragen 70 beschikbaar wordt gesteld op 31 December 1935. Een schrijven van Ged. Staten, dat het stroomleveringscontract met deze gemeente ingaande 1 Januari 1938 wordt opgezegd. Een schrijven van het bestuur van de af- deeling L.T.B. te Ursem om de kleine tuin ders in de werkverschaffing te plaatsen, waaraan reeds is voldaan. Deze regeling geldt tot 1 Februari en verlenging is reeds aangevraagd. De overheidssubsidie is ver hoogd van 50 tot 70 Een schrijven van het raadslid de Goede, waarin gevraagd wordt nu met het polder bestuur van Ursem geen baggerregeling is te treffen, wat B. en W. thans denken te doen en of de mogelijkheid niet bestaat een ander werkobject te zoeken. De voorzitter wees er op, dat de bagger regeling thans goed werkt en de meeste werkloozen geplaatst zijn. Verder wees de voorzitter naar punt 7 van de agenda, waar bij B. en W. reeds met een nieuw werk object komen. De heer de Goede merkte op, dat de ar beider van Dort reeds 15 weken stempelt en nog steeds niet geplaatst is. Hij zou gaarne zien, dat deze ook eens een kans kreeg om in de werkverschaffing geplaatst te worden. De voorzitter schreef dit toe, dat vermoe delijk eerst vakkundig personeel wordt ge nomen, doch zal zijn best doen, dat deze man ook geplaatst wordt Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den heer N. Zoon om vrijstelling van het betalen van electrisch licht, zoolang hij in de steunregeling valt. Beschikking van den minister van sociale zaken d.d. 12 December j.L, dat de werkver schaffing bagger en slootwerk is verlengd tot 1 Febr. a.s. en de overheidssubsidie is verhoogd van 50 tot 75 en dat deze toezegging eveneens zal gelden voor grep- pelwerk. Mededeeling van Ged. Staten dat aan het Armbestuur alhier machtiging is verleend tot het aangaan van een kasleening groot 1500.—. Schrijven van den Minister van Onderwijs, dat de pensioensbijdragen van het onderwijzend personeel over 1932 be draagt 333.56. Betaald is f 330.— zoodat nog gestort moet worden 3.56. Vervolgens kwamen aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een aanvullende kasleening groot 2500. voor het dienstjaar 1936 rentende ten hoog- sten 4 Aldus besloten. In de vacature van lid van de commissie van toezicht wegens het bedanken van den heer N. Broertjes werd na 3 stemmingen benoemd de heer D. Kooy. In behandeling komt de vaststelling van •en nieuw reglement voor het Armbes.uur. De heer de Jongh stelt voor om het oude reglement aan te vullen met de bepalingen die Ged. St. thans in overweging geven het verplicht kasopnemen door B. en W. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Alsnu was aan de orde het verzoek van de R.K. Woningbouwvereeniging St. Jo- seph om steun en medewerking tot het bouwen van woningen op een perceel grond dat te koop is van het Kerkbestuur. De heer de Jongh vroeg of er behoefte is aan woningen, waarop de voorzitter be vestigend antwoord. Wethouder Veldboer deelde mede dat de werkman van Kroon binnenkort gaat ver trekken en er dus een woning leeg komt. Verder wees spr. op het tekort van de ex ploitatie der vereeniging en vreesde dat de bouw van woningen de gemeente geen voordeel zal opleveren. Verder wees spr. er op, dat de dijk bij den woningbouw verbreed zal worden en ie woningen daar erg in de knel zullen komen met gevolg dat deze woningen met meer die huur zullen opbrengen van thans, wa schadeloosstelling te geven, waardoor het mogelijk is de huur van die woningen verlagen Spr. vreesde dat wanneer die ver bieding doorgaat de meeste bewoners de woningen zullen verlaten. De meeste wo ningen worden bij die verbreedmg waarde- l0Den heer de Jongh was van die verbree- ding niets bekend. - Opmetingen en uitzettingen hebben plaats gehad en omtrent een klem perceel dat met van de gemeente is, is advies gevraagd over de verkoopwaarde. De voorzitter meent dat de aanvrage van het bestuur niet volledig is en een behoor lijke begrooting van bouwkosten en ex ploitatie alsmede op welke wijze er ge bouwd zal worden zeer gewenscht is voor de raadsleden om hun houding te bepalen. Ook de grondprijs is aan den hoogen kant. Het gaat er niet om om daar zooveel moge lijk woningen te bouwen, maar hoe er ge bouwd wordt en zoo goedkoop mogelijk om de huren zoo laag mogelijk te doen zijn. De heer de Jongh was in principe voor woningbouw, doch wenschte evenals de voorzitter een volledig overzicht van bouw plan en kosten. Het terrein in de aanvrage bedoeld leek spr. te duur. De voorzitter stelde voor het bestuur van de Woningbouwvereeniging uit te noodigen een meer omlijnd voorstel in te dienen, de grond tegen een billijker prijs, de even- tueele kosten van ophooging van het ter rein en de bouwkosten der woningen, als mede te vragen tegen welke huurprijs de eventueel te bouwen woning zullen worden verhuurd. Hietoe werd met algemeene stemmen be sloten. Aan de orde was thans een adres van de beide voetbalvereenigingen om verbetering van het terrein en financieelen steun bij het bouwen vn een tribune. B. en W. stelden voor het terrein in werk verschaffing te verbeteren met Rijkssteun en het bouwen van de tribune over te laten aan de beide vereenigingen. Den even- tueelen financieelen steun wil men afhan kelijk stellen van de deelname door de bei de clubs en particulieren. Aldus besloten. Besloten werd de winst van het G.E.B. over 1935 in de gemeentekas te storten. De ingekomen reclames tegen de straat belasting werden op voorstel van B. en W. afgewezen. Aan den heer J. R. werd op diens verzoek ontheffing verleend van hondenbelasting, terwijl die van den heer Th. B. werd afge wezen. Den heer Bakkum bevreemdde het nog geen voorstel van B. en W. te hooren in zake den door de bonden aangevraagde kin dertoeslag in den steun en bij werkver schaffing. De voorzitter vreesde dat kindertoeslag in den steun niet mogelijk is daar die reeds in de regeling is verwerkt en dat de mi nister bezwaar zal maken de bestaande steunregeling uit te breiden, ook al zou de gemeente deze uitgaven voor haar rekening willen nemen. Dit zelfde geldt ook voor de werkver- verschaffing, omdat hierin een verhooging is gelegen van het loon, dat de minister een maal heeft vastgesteld. Spr, zegde toe een onderzoek te zullen instellen in hoeverre de gemeente vrij is aanvullend te kunnen op treden. ZWART EN ROOD AAN DEN SLAG. Door politie uiteengedreven. Een door de N. S. B. te Tilburg gehou den propagandavergadering was mede bezocht door een aantal communisten en leden van „Zwart Front". De rooden en de zwarten vonden op deze vergadering klaar blij >5lijk elkaar in hun verzet tegen den gemeenschappelijken tegenstander. Zij trachtten althans den spreker der verga dering het spreken zoo moeilijk mogelijk te maken. Toen waarschuwingen niet hiel pen, werd hun verzocht de zaal te verla ten, waaraan zij, schoorvoetend, voldeden. Buiten gekomen verzetten zij zich tegen de daar geposteerde politiemannen. Deze maakten korte metten en joegen de her rieschoppers met'de wapens uiteen. Ze waren in een ommezien in alle richtingen verspreid. KAJUITSKLASSE OP DE HOLLAND- AMERIKA LIJN. Wijziging van de tarieven. De Holland-Amerika Lijn kondigt met ingang van heden een wijziging in haar tarieven aan en verandert in verband daarmede de benaming eerste klasse in kajuitsklasse. Zij volgt in dezen het voor beeld van verschillende andere Transat lantische lijnen, die reeds eenigen tijd aan de benaming kajuitsklasse de voorkeur geven om de daarvoor in de Conference vastgestelde lagere prijzen te kunnen no teren. De veranderde benaming van de eerste klasse der Holland-Amerika Lijn zal geen enkele wijziging in de keuken of inrichting brengen. DE MOORD IN LOCHEM. Tegen den ontaarden vader levens lang geëischt. Gistermiddag is voor het Arnhemsche Hof behandeld de zaak tegen den 31-jarigen arbeider J. S. uit Lochem, die wegens moord op zijn beide kinderen door de Zutphensche rechtbank tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld. De verdachte leefde van zijn vrouw gescheiden en heeft in den vroegen morgen van den dertienden Juni 1935 onge veer te vyf uur zijn beide zoontjes van 6 en 8 jaar door ophanging van het leven be roofd. Volgens den deskundige dr. De Bois uit Zutphen was het motief vermoedelijk een complex, mede ten gevolge van de min der gunstige verhouding in het huwelijk van verdachte. De verdachte bekende en verklaarde niet te weten uit welk motief hij had gehandeld. De procureur-generaal mr. J. A. de Visser zeide in zijn requisitoir o.m. dat S. zich had schuldig gemaakt aan het ergste misdrijf, dat onze wet kent. Hij eischte eveneens ver oordeeling tot levenslange gevangenisstraf. De verdediger, mr. Stolk uit Tiel, bepleitte terbeschikkingstelling van de regeering. De uitspraak volgt over 14 dagen. TWEEDE KAMERLID VAN HOUTEN GEWOND. Doordat zijn auto slipte. Toen hedennacht het Tweede Kamerlid de heer H. van Houten per auto van een spreekbeurt, welke hij te Echten bij Lem mer had vervuld, naar zijn woning te Gro ningen terug keerde, is de wagen op het Stationsplein te Groningen door de glad heid van den weg het had zwaar ge sneeuwd geslipt en tegen een boom ge botst De heer van Houten, die zelf de auto bestuurde, werd hierbij op straat geslingerd, waar hij met verschillende verwondingen en in bewusteloozen toestand bleef liggen. Terstond was medische hulp ter plaatse. Na voorloopig verbonden te zijn is de heer v. Houten per brancard naar zijn woning vervoerd. De heer Thijsse, die het Kamerlid op zijn tocht had vergezeld, kwam met lichte kwetsuren vrij. De auto werd van voren geheel inge drukt. De heer van Houten heeft verwondingen aan gelaat en handen bekomen, alsmede een kneuzing in den rug. De patiënt wordt thuis verpleegd, zijn toe stand baart geen zorg. HONDERDJARIGE, t Gistermiddag is te Maastricht de ruim honderdjarige weduwe L. Hendriks, na een lichte ongesteldheid overleden. Zij werd op 25 Augustus 1835 te Maastricht geboren. De viering van haar honderdsten verjaar dag is het vorig jaar in Maastricht aanlei ding geweest tot een groot volksfeest. H. M. de koningin, die omstreeks dien tijd naar Maastricht was gekomen voor de ope ning van het Julianakanaal, maakte bij die gelegenheid een rijtoer door de stad, waar bij met opzet langs de woning der 100-ja rige werd gereden, waar deze het voorbij gaan van de koningin gadesloeg en de vorstin het oudje minzaam groette. GRETA KELLER IN ONS LAND. Op Zondagmiddag 19 Januari om drie uur zullen de bekende Amerikaansche cnansonniére Greta Keiler en de „Deci bels" onder leiding van Eddie Meenk in 't Muziek-Lyceum te Amsterdam optreden. DR. J. GOUDRIAAN. Benoemd tot buitengewoon hoog leeraar aan de T. H. Bij koninklijk besluit van 14 Januari 1936 is benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de afdeeling der algemeene wetenschappen aan de Technische Hooge- school te Delft, om onderwijs te geven in de bedrijfsleer, dr. ir. J. Goudriaan, onder directeur van de N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken, te Eindhoven en buitenge woon hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam. DE CRISISHEFFING OP EETBARE OLIËN. Wordt verlaagd. Het Nederlandsch weekblad voor Krui denierswaren meldt, dat thans vaststaat, dat de monopolie-crisisheffing op eetbare oliën met ingang van 27 Januari met zes gulden per 100 kilo zal worden verlaagd en dus weer zal worden teruggebracht op de oorspronkelijke heffing van 24 gulden per 100 kilo. INVOERRECHT OP KOFFIE? Een verzoek van koffiecultuur ondernemingen. Naar het Nederlandsch weekblad voor Kruidenierswaren verneemt, hebben ver schillende koffiecultuurondernemingen zich tot de regeering gewend met het ver zoek over te gaan tot heffing van een in voerrecht op alle koffie, niet afkomstig uit onze Nederlandsche koloniën. In im porteurskringen rijst uiteraard verzet tegen dit streven. DRIE OPLICHTERS AANGEHOUDEN. Te Ouder-Amstel. Te Ouder-Amstel zijn drie personen aangehouden, verdacht van oplichting. Zij trachtten bij bewoners linnengoed of siga ren te verkoopen en wanneer dit niet ge lukte, probeerden zij medelijden op te wekken door te klagen over benarde om standigheden, pech met een auto, een zie kelijke vrouw, enz. Zij namen dan geld aan en gaven daarvoor sigaren of linnengoed in pand, voor een veel geringere waarde dan het ontvangen bedrag. Aangezien een der personen een notitie boek bij zich had, waarin verscheiden namen ook van uit de omgeving, wordt vermoed, dat zij ook daar hun praktijken hebben toegepast. Nadere inlichtingen kunnen worden ver strekt door den burgemeester van ge- nomde gemeente. EEN KALVEREN-DRIELING. De veearts M. B. Mertens, die te Utrecht heeft gestudeerd en thans te Mauston (Ver. Staten) werkzaam is, heeft onlangs een koe verlost van een welgeschapen drie ling. Het komt zeer zelden voor, dat een koe drie kalveren tegelijk werpt; men meende dat het eens in Brabant is gebeurd. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS- AMBULANCE IN ETHIOPIE. Door het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis werd van den leider der Nederlandsche Roode Kruis-ambulance in Ethiopië telegrafisch mededeeling ont vangen, dat de leden der ambulance physiek en moreel in uitstekenden toestand ver- keeren en dat Dr. Colaco Belmonte is ge nezen. Op Woensdag 15 dezer zijn zes leden der ambulance met een karavaan van drie honderd muilezels vertrokken Daarbij werd hun uitgeleide gedaan door den heer de Vries, die daags daarop zelf zou volgen met lastauto's tezamen met den leider Dr. Winc- kel en Dr. Belmonte. PRINSES JULIANA SPREEKT VOOR DE KUNST IN NOOD. Dinsdagavond 21 dezer om 8 u. 30 zal prinses Juliana over de beide Nederland sche zenders spreken voor het comité De Kunst in nood. impen kun werking" van de NIEREN. Hel doktersrecept'Cystex voor* komt, gel VANGST VAN LEPELS EN VORKEN. Van diefstal afkomstig? Uit het water van de Hobbemakade te Amsterdam, heeft de politie gistermiddag een aantal lepels en vorken, groote en kleine, opgehaald. Het zijn met elkaar 25 stuks. Bij nader onderzoek bleken er bij te zijn van zilver en alpacca. De recherche van het bureau Leidscheplein onderzoekt thans of deze voorwerpen wellicht van diefstal afkomstig zijn. IN DRIFT GEHANDELD. Hengelaar uit zijn woede, omdat de vangst niet meeviel. De werklooze G. J. Nifterik, die aan den Achterwillens in het waterrijke gebied van Reeuwijk aan het visschen was, heeft een tweetal wandelaars, vader en zoon, Zorg geheeten, in de Wilhelminastraat te Gouda woonachtig, die bij het passeeren eenige opmerkingen maakten over de vangst die niet mee viel met een mes aangevallen en bloedend in het gelaat verwond. De henge laar heeft, nadat de wandelaars al even ge passeerd waren, zijn hengel neergeworpen en is hen met getrokken mes op zijn rijwiel achterop gereden. Eerst viel hij den vader en later den zoon aan, toen deze zijn vader, die na een steek bij het oog te hebben ge kregen, bloedend was neergevallen wilde bijstaan. Ook de zoon kreeg een steek bij het oog en een snede over het gelaat. De hengelaar sloeg vervolgens op de vlucht. Beide personen zochten hulp in een op eenigen afstand gelegen boerderij, waar men het ziekenhuis te Goude waarschuwde. Met een ziekenauto werden vader en zoon gehaald. De vader bleek niet ernstig gewond; hij kon dadelijk naar huis gaan; de zoon werd ter verpleging opgenomen; zijn wonden zijn gelukkig ook niet ernstig. De dader, die zich naar zijn huis had be geven in de Bilderdijkstraat te Gouda, werd door de Reeuwijksche politie gearresteerd. Hij bekende het gebeurde en verklaarde spijt te hebben van hetgeen had plaats ge had. Heden wordt hij naar het Huis van Be waring te Rotterdam overgebracht. LANDBOUWERSVROUW BENADEELD. „Kunt u tien gulden wisselen?" Gisteren had de landbouwer Van Rooy, wonende te Megen, een bedrag aan geld van landpacht ontvangen. Daarbij bevond zich een nieuw bankbiljet van honderd gulden, dat hij in de lade van een kast legde. Gis termorgen vervoegde zich bij de echtge- noote van den heer van Rooy een koop vrouw, die lakens te koop aanbood. Na eenig loven en bieden kocht de huisvrouw voor 8. Toen zij zou betalen, vroeg zij de koopvrouw of deze van 10 terug had. Er werd twee gulden te voorschijn gehaald, waarna de echtgenoote van den heer van Rooy uit de lade een bankbiljet nam, die de koopvrouw overhandigde, waarna zij 2 gulden terugontving. De koopvrouw gin? weg en dadelijk daarop kwam de heer van Rooy binnen. Hij vroeg aan zijn vrouw of deze het biljet van honderd gulden gewis seld had, waarop zij zeide, niets van zulk een bankbiljet te weten, aldus het Hbld. De heer van Rooy opende de lade en constateerde dat zijn vrouw bij vergissing het biljet van honderd gulden in betaling gegeven had. Hij snelde naar buiten, maar ofschoon sedert het vertrek van de koop vrouw slechts enkele minuten verloopen waren, was deze nergens meer te zien. Met een juist passeerende politieman zocht de heer van Rooy per rijwiel het stadje en de omgeving af, maar geen spoor van de koop vrouw werd meer ontdekt. Daarop werden telefonisch de marechaussee te Oss en de gemeente- en rijkspolitie in de omliggende dorpen van het signalement van de vrouw op de hoogte gesteld, maar ofschoon men den geheelen dag gezocht heeft, werd zij niet gevonden. Gisteravond is haar signale ment met een verzoek om aanhouding door de radio verspreid. RIJKSMIDDELEN IN 1935 EN IN DECEMBER. „Overige Middelen" in 1935 blijven bijna 32 millioen bij de raming ten achter. De opbrengst der rijksmiddelen in Decem ber 1935 bedroeg 31.387.85 of bijna 2 millioen minder dan de raming en evenveel minder als het vorige jaar. In het geheele jaar 1935 bedroeg de op brengst der „Overige Middelen" 366,4 millioen of circa 7,1 millioen meer dan in 1934, doch zij bleef niet minder dan 31,7 millioen beneden de raming. Op eind December was in totaal 99,4 millioen netto aan directe belastingen, ge heven ten bate des Rijks, op kohier ge bracht tegen 91.1 millioen op 31 December 1934. KINDEREN MET POOK MISHANDELD. Justitie te 's-Hertogenbosch grijpt in. Eenige dagen geleden hebben wij mel ding gemaakt van de schandelijke mishan delingen, waaraan een vrouw te Megen zich aan bij haar ondergebrachte voogdijkinde ren heeft schuldig gemaakt. Het onderzoek in deze zaak, dat thans geëindigd is, heeft afschuwelijke bijzonderheden aan het licht gebracht. De zaak Werd bekend, toen een der kinderen des middags weigerde van school naar huis te gaan. Toen de onderwij zer vroeg, wat er aan de hand was, vertel de het hortend en stootend, dat het met een gloeienden pook op de voeten was gesla gen. De onderwijzer constateerde daarna, dat eenige teenen geheel verschroeid wa"sn. De burgemeester stelde een nader onder- oi drogist naeft het. zoek in, en daarbij bleek, dat de rug van het kind tientallen zware brandwonden ver toonde. Overigens waren de sporen van he vige slagen duidelijk zichtbaar. Ook de an dere kinderen bleken zoo behandeld te zijn, terwyl zij bovendien in sterk verwaarloos den toestand verkeerden en totaal onder voed waren. Het bleek, dat de vrouw da kleinen in een schuur op den grond en zon der dek liet slapen. Hun voedsel bestond grootendeels uit afval; de mishandelingen met den gloeienden pook waren systema tisch gepleegd. De justitie te 's-Hertogen bosch is daarna in de zaak gemoeid en na vele verhooren heeft de vrouw volledig be kend. Zij zal op 27 Januari a.s. voor da rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht staan. (Hbld.) VRAGEN VAN DEZEN TIJD. Lezing van minister mr. P. J. Oud. De minister van financiën, mr. P. J. Oud, zal a.s. Woensdagavond voor de afdeeling Apeldoorn van den Vrijz.-Dem. Bond een lezing houden over het onderwerp: „Vragen van dezen tijd". TEGEN TRAM GEVALLEN. Zesjarig kind zwaar gewond. Donderdagmiddag is op den Veldenschen weg te Venlo een gecompliceerd verkeers ongeval gebeurd, waarvan het zesjarig kind, Maria Backus uit Venlo, de dupe werd. Het meisje liep ter rechterzijde van den weg tusschen de rails van de tramlijn Nijmegen- Venlo. Toen het op zeker oogenblik een tram zag naderen, wilde het kind dit weg gedeelte verlaten, op dat moment passeerden echter twee auto's. Het kind moet een van de voertuigen niet of laat bemerkt hebben, althans de chauffeur van den laatsten wagen, de personenauto van den heer A. uit Nijmegen, kon niet voorkomen, dat het meisje door een der spatborden gegrepen, en op zij gesmakt werd. Tengevolge hiervan kwam het kind met zijn hoofd op de tree plank van de juist voorbijrijdende tram te recht. Met vreeselijke hoofdwonden en een hersenschudding werd het meisje opge nomen en naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De toestand van de kleine is ernstig. PLANNEN VOOR EEN IJ-TUNNEL. Een voetgangers- en voertuigen tunnel. Naar verluidt, maakt de dienst van Pu blieke Werken te Amsterdam op het oogen blik studie van het tunnelvraagstuk, in ver band met een eventueele verbinding der IJ-oevers door middel van een tunnel. Deze arbeid wordt vergemakkelijkt door de uit komsten van het IJ-tunnel-rapport, dat en kele jaren geleden gemaakt is en waarin ir« de Graaff, directeur van publieke Werken, reeds de verschillende mogelijkheden voor den bouw van een tunnel onder het IJ heeft uiteengezet. De tunnel, die men thans onder het IJ zou willen bouwen, zou zoowel voor voet gangers als voor voertuigen bestemd zijn. Het voetgangersverkeer door den tunnel zal kosteloos zijn, voor het verkeer met voertuigen zal echter een overigens laag tarief worden vastgesteld. Waterpolo. D. A. W. VERLIEST TWEE WEDSTRIJDEN. De dames met 18 tegen Hilver sum; de heer en met 25 tegen „A. Z." Amsterdam. Eenige honderden bezoekers waren gis teravond in de „Overdekte" getuige van een tweetal polo wedstrijden, welke D. A. W. voor de wintercompetitie te spelen had op eigen terrein. Dat zoowel de Alkmaar- sche dames als de heeren met flinke cijfers geklopt werden door hun respectievelijke tegenstanders, vermocht geenszins het enthousiasme van de velen, die zich op de bovengalerijen verdrongen, te temperen. Telkens en telkens weer vuurden de aan wezigen de D. A. W.-ers aan tot hechten tegenstand en ongetwijfeld heeft dit de spelers (sters) tot inspanning van alle krachten geïnspireerd. Onder de rustige en sympathieke leiding van den heer H. Visser uit Zaandam bon den eerst de D. A. W.-dames den strijd aan tegen haar Hilversumsche collega's van de zwemver. „De Otter". Reeds bij het uit- zwemmen was te constateeren, dat bij de Hilversumsche dames eminente zwemster- tjes waren en direct na den aanvang ont stond een spel van hoog tempo. De over- rompelingstaktiek van de „Otter"-dames mislukte en in de eerste minuten wisten de Alkmaarsche dames (die Willy Pesie in de voorhoede misten) goed stand te houden. Wel scoorde de Otter-midvoor tweemaal, doch bij een uitloop-poging van Hanni de Carpentier werd deze achter stand verkleind en de rust ging dus in met 12. Na de rust was het gedaan met den Alk- maarschen tegenstand, met den regelmaat van een klok volgde goal op goal en toen de scheidsrechter einde floot, had de Alkmaarsche goaljuffr. niet minder dan zesmaal moeten visschen. De groote fout bij de D. A. W.-dames was wel, dat er in de achterhoede geen homogeniteit heerschte, het was een doel loos heen en weer zwemmen met hoven- strand teleurstellend resultaat. Een vol gende keer beter, dames! Spannende wedstrijd van de heeren. Hoe geheel anders was de wedstrijd van de heeren tegen A. Z. '70. Dat bij voorbaat een nederlaag verzekerd was, merkten we flesch geborgen in Sandyhaven was aange-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9