Agenda {Binnenland 'fzoiHHciaat 'IUeuws iU)eerAejddht £aatste Aecichten Stad m Omgeowq. BRUTALE ROOFOVERVAL - TE BREDA. Bandieten weten geld te bemachtigen en ijlings te verdwijnen. HOORN EGMOND AAN ZEE URSEM CASTRICUM NOORDSCHARWOUDE 2WAAG WIERINGEN JÉ Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.); hoofdrollen Shirley Temple en James Dunn. Toegang voor eiken leeftijd.- Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amusements film); hoofdrollen Lou Bandy, Fientje de la Mar, Dolly Mollinger. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De weggeloopen bruid (amus.); hoofdrollen Robert Young en Evelijn Venable. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, t/m. Dinsdag, hoofdnummer Blonde Carmen (amus.); hoofdrollen Martha Eggerth, Leo Slézak, Ida Wüst. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 19 Januari. Café Halfweg te Ursem, propaganda- avond Bond van Staatspensionneering. Café Slikker te Warmenhuizen, uitvoe ring V. O. P., comedie „Najaarsstormen". Café Jb. Groot te Koedijk, optreden Daan Pool en Tonni Bouman. Maandag 20 Januari. 8 uur, Gebouw Vrijz. herv., Heul 3, Volkszangavond. 8.45 uur, consistoriekamer Groote Kerk, jaarvergadering Ned. Bijbelgenootschap, afd Alkmaar en omstreken. Herriot heeft Laval mededeeling ge daan van zijn voornemen heen te gaan als minister. Evenwel zijn Laval en Her riot overeengekomen, dat de laatste eerst zal aftreden wanneer Laval uit Genève is teruggekeerd. Deze afspraak is gemaakt om een mi nistercrisis te vermijden en om Laval niet te hinderen tijdens de vergadering van den Volkenbondsraad. Dit bericht heeft een voorafgegaan tele gram, dat meldde dat Herriot machtiging had gegeven mee te deelen dat hij binnen 48 uur zou aftreden, herroepen. De radicale Kamerfractie vraagt haar ministers uit het ministerie te treden. De radicale afgevaardigden, die Don derdag tegen de regeering hebben ge stemd, hebben een motie aangenomen, waarin zij de radicale ministers uitnoodi- gen uit het kabinet te treden. In deze motie wordt gezegd: De meerderheid van de soc. radicale Kamerfractie heeft besloten aan Herriot en aan de radicale ministers het volgende besluit mee te deelen: De radicale afge vaardigden, die behooren tot die meerder heid van de groep, die op geenerlei wijze haar vertrouwen kan schenken aan de re geering, verzekeren voorzitter Herriot hun sympathie. Zij zijn voor het overige over tuigd, dat de tegenwoordigheid van radi cale ministers in deze regeering niet over eenstemt met de radicale beginselen, zoo wel die welke betrekking hebben op de binnenlandsche politiek als op die betref fende het buitenlandsche beleid. Op het oogenblik van de stemming over de motie waren een dertig radicale Ka merleden buiten de vergadering. De ande ren verklaarden echter dat zij opdracht hadden van deze dertig Kamerleden den tekst van de motie goed te keuren. Een bespreking tusschen Herriot en eenige radicale Kamerleden. Herriot heeft aan het Kamerlid Meyer, die met vier radicale collega's hem de op vattingen van de Kamerfractie kwam uit eenzetten, medegedeeld, dat hij zelf zou bepalen wanneer het hem het juiste oogenblik leek af te treden. Het zou voor, het zou ook na de vergadering, die de uit voerende commissie over de partij van daag zal houden, kunnen geschieden. Echter heeft Herriot verklaard, dat hij zich niet kon uitlaten over de gedragslijn, die zijn radicale collega's in het kabinet zouden volgen. Een vergadering van de radicale senaatsleden. De tot de radicale partij behoorende leden van den senaat hebben gisteren ver gaderd om den politieken toestand te be spreken, met het oog op de a.s. Zondag te houden bestuursvergadering der partij. De vergadering heeft een delegatie, on der leiding van de oud-premiers Chau- temps, Steeg en Sarraut, belast zich ter stond naar Herriot te begeven, om hem den wensch te kennen te geven van de meerderheid der senaatsleden, dat hij het voorzitterschap van de party weer op zich zal nemen. De delegatie van de radicale senatoren is gisteravond door Herriot ontvangen. Een der heeren preciseerde dat de sena toren geen stelling wenschen te nemen te gen Daladier, door op Herriot aandrang te oefenen het presidentschap weer te aanvaarden. Zij zijn slechts van meening dat de soc.-radicale partij aan haar hoofd een man met onbetwistbaar gezag noodig heeft. Het resultaat van deze besprekingen is hierboven vermeld. Besprekingen. Gistermiddag heeft Herriot een onder houd van drie kwartier gehad met den minister van koopvaardij Georges Bonnet, die na afloop weigerde eenige mededee ling te doen. Vervolgens ontving Herriot een delegatie, die hem op de hoogte kwam stellen van de gistermiddag door de radi caal-socialistische kamergoep aangenomen motie, Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Jtwim Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. Laval voert besprekingen. Laval heeft een conferentie gehad met Frossard, den minister van arbeid (die se dert zijn intree in de regeering geen lid meer is van de S. F. J. O., de Fransche sectie van de Internationale). Later heeft Mandel, de minister voor de P. T. T., aan de besprekingen van Frossard en Laval deelgenomen. DE VONNISSEN IN HET PROCES STAWISKY. Het Hof van Assizen heeft de volgende vonnissen in het proces-Stawisky geveld: De vroegere directeur van de Credit Mu- nicipal de Bayonne, Tissier, is veroordeeld tot zeven jaren dwangarbeid; de afgevaardigde Garat, oud-burgemees ter van Bayonne, tot 2 jaren gevangenis straf; - de vroegere directeur van het cabaret Empire, Henri Hayotte, tot zeven jaren op sluiting; de vroegere schatter van de Credit Muni- cipal de Bayonne, Cohen, tot vijf jaren op sluiting; de vroegere directeur van de Credit d'Or- leans, Desbrosses, tot vijf jaren opsluiting; de vroeger directeur van assurantie-maat schappijen, Guebin, tot vijf jaren opslui- ting; de generaal Bardi de Fourtouge tot 2 ja ren gevangenisstraf; Hatot, die beschuldigd was van valsch- heid in geschrifte en medeplichtigheid aan de oplichterijen, tot twee jaren gevangenis straf; de afgevaardigde Gaston Bonnaure, tot een jaar gevangenisstraf, voorwaardelijk. Hij was slechts beschuldigd van heling. 31 DAGEN HALF BEGRAVEN. El Liberal, het Madrileensche blad, ver neemt uit Palma op Majorca, dat een ja ger, die sedert 31 dagen verdwenen was, levend is teruggevonden onder de volgende omstandigheden: de man was half door een aardverschuiving begraven en kon zich niet bevrijden. Hij voedde zich met planten, welke hij binnen het bereik van zijn handen vond. Hij werd gevonden door een jachthond, die door zijn gehuil de aandacht trok. De jager is naar een ziekenhuis gebracht en men hoopt hem in het leven té houden. Gisteravond heeft te Breda een bru tale roofoverval plaats gehad. De heer B. zat te omstreeks half zes op zijn kantoor aan den Hoogen Steenweg, waar hij een kleine leerhandel drijft, aan zijn schrijfmachine te werken met den rug naar de deur gekeerd, toen plotseling twee hem onbekende mannen binnenkwamen, waarvan één een wol len das om het hoofd droeg. Hij had een revolver in de hand, terwijl de tweede persoon een soort ploerten- dooder hanteerde. Zijn revolver richtende op B. riep de eerste indringer „GeldHanden op aan welk bevel B. noodgedwongen gevolg gaf. B. werd daarop met het gezicht tegen den muur geplaatst, de roovers zochten zijti zakken af en ontnamen hem zijn sleutels en een portemonnaie, waaruit zij een bedrag van 50 haalden. Nadat zy het vertrek nog verder hadden afgezocht, sloeg een van beiden de electrische lamp stuk, waarna zij het kantoor verlieten. De woning werd met den bemachtigden sleutel van buiten afgesloten. De roovers verdwenen in onbe kende richting. De heer belde aanstonds de politie op en een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Tot dusverre evenwel zonder eenig re sultaat. De sleutels, waarmee de dieven de deur sloten, hebben zij aan den buitenkant in het slot laten zitten. Beide indringers waren jeugdige personen ongeveer 1.70 M. lang. De een was gekleed in een grijze overjas, de andere in een bruine idem. DE G.G. VRAAGT ONTSLAG. Bij de regeering is het verzoek van den gouverneur-generaal van Ned.-In- dië, jhr. mr. B. C. de Jonge, ingekomen om hem bij het einde van de gebruike lijke vijfjarige periode ontslag als zoo danig te verleenen. (Jhr. Mr. de Jonge is in September 1931 als gouverneur-generaal benoemd. Red.) BRAND TE RAAMSDONKVEER. Zes arbeiderswoningen een prooi der vlammen. Donderdagavond omstreeks half negen brak brand uit in de arbeiderswoning, be woond door A. Smulders in de Raamsteeg op het Sandoel te Raamsdonksveer, meldt het „D. v. N.B." Door de rietdakbedekking grepen de vlammen snel om zich heen en viel aan blusschen niet te denken. Spoedig deelde het vuur zich mee aan de omliggende ar beiderswoningen, bewoond door gebroe ders Blom, J. van Iersel, A. Schipperen, C. H. van Rijn en H. Kieboom. Al deze zes woningen waren met riet bedekt en stonden naast elkaar. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon niet veel tegen de vuurzee uit richten, want in een oogenblik stond alles in brand. De brandweer moest zich beper ken tot het nathouden van de belendende perceelen, zooals de groote boerderij van F. W. van der Pluym en de woning van de weduwe P. Schipperen. Van de inboedels kon niets worden ge red. In een half uur tijds lagen de huisjes in asch. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. De brand brak uit in de woning van A. Smulders, van wiens familie nie mand thuis was. Behalve C. Kieboom zijn alle inwoners verzekerd. SCHAKEN OP SCHOOL. Den Haag heeft de primeur. Onlangs hebben wy er melding van ge maakt, dat op enkele Amsterdamsche scho len schaken als, facultatief, leervak is in gevoerd. Dit blijkt echter geen primeur van die Amsterdamsche onderwijsinstel lingen te zijn, daar de Nutsschool aan de Merkusstraat te 's-Gravenhage, directeur de heer Valk, al sedert December voor de leerlingen van de zesde en zevende klasse een vrij willigen schaakcursus heeft ge opend. De animo is groot. Aan de lessen, die één uur per week gegeven worden, ne men dertig leerlingen, jongens en meisjes, deel. Een groot wandbord, in de slödlessen van de school zelve vervaardigd, dient voor de theoretische oefeningen. Uit den aard van de zaak is men begonnen met de opstelling van de stukken en hun loop, vervolgens is de heer Valk tot de eenvou digste stellingen overgegaan. De leerlingen krygen thans ook gelegenheid zei ven een partijtje te spelen. Het blijkt daarby, dat zij reeds aardige vorderingen gemaakt hebben. KORTE BERICHTEN. De Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café en Restaurant-geëmployeerden St. Antonius heeft in zyn te Utrecht gehouden bonds raadsvergadering een motie aangenomen, welke ter kennis van den minister van sociale zaken is gebracht en waarin wordt verzocht, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot invoering van de bepalingen in de ar beidswet 1919 met betrekking tot het hotel-, café en restaurantbedrijf. BEVERWIJK IN BEROEP BIJ DE KROON. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring onthouden aan een overeenkomst tusschen de gemeenten Beverwijk en Heems kerk over het leveren van gas door Bever wijk aan Heemskerk. Blijkens de agenda voor de Maandag a.s. te houden raadszitting zullen B. en W. voorstellen, by de Kroon in beroep te gaan tegen dit besluit van Ged. Staten. Ook de gemeentebegrooting voor 1938 zal Maandag worden aangeboden. Ernstige aanrijding aan den Westerdijk. Donderdag heeft op den Westerdijk een aanrijding plaats gehad met ernstige gevol gen. Zekere De Haas van hier, die werk zaam is by de werkverschaffing werd b\j het oversteken van den weg door een uit de richting Hoorn komende auto gegrepen. De man werd ernstig gewond opgenomen en is naar het Stadsziekenhuis overge bracht, waar bleek, dat hij een tweetal rib ben had gebroken en tamelijk ernstige kneuzingen aan de beenen had opgeloopen. Naar de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Overplaatsing. Wij vernemen, dat de heer P. Pool, de bekende conducteur van „de Mederoblik- ker" en die vroeger ook als zoodanig dienst deed op de tramlijn WognumSchagen met ingang van 2 Febr. a.s. wordt overge plaatst naar Haarlem. De heer Pool was hier zeker 25 jaar in functie en met hem vertrekt de laatste conducteur der lokaal treintjes uit Hoorn. Ongeval. De heer v. d. Schuit uit Amsterdam, werkzaam by den bouw der Prins Hen drikstichting, had het ongeluk, door het breken van een plank te vallen. Hij kwam op den betonnen fundeering terecht en werd aan beide beenen gewond. Vermoe delijk heeft hij zijn rechter enkel gebro ken. Hy is voorloopig ter observatie opge nomen in het ziekenpaviljoen der Prins Hendrikstichting. Directeur Centr. Genootschap. Tot directeur van het Centraal Ge nootschap werd met ingang van 1 Febru ari a.s. benoemd de heer H. C. Snel te Wassenaar. Er waren 452 sollicitanten. De heer S. Sander 25 jaar bij de P. T. T. Donderdag vierde de heer S. Sander zijn zilveren jubileum als postbode. De ju bilaris, die een extra vrijen dag had, werd des middags te zynen huize in den familie kring gehuldigd. Daar de dienst moest doorgaan, kon niet het geheele personeel bij de huldiging tegenwoordig zijn. Zijn chef, de heer F. Snoeks wenschte hem na mens het personeel geluk. Hij memoreerde de plichtsgetrouwheid van den jubilaris. Hij heeft nu 25 jaar in de postale boot gevaren. Hij hoopte, dat hy met dezelfde energie ook verder werkzaam zou mogen zijn. Namens het personeel bood hij den jubilaris een haardfauteuil en een schitte rende bloemenmand aan, met den wensch, dat hij van het eerste geschenk nog vele jaren zal mogen genieten. De heer Sander dankte voor de hartelijke woorden en het aangeboden geschenk. Des avonds vond 't overige personeel gelegenheid om den heer Sander te complimenteeren. Ook van vele particulieren had hij gelukwenschen, ge schenken en bloemen in ontvangst te ne men. O.m. ontvingt hy een hartelijk en waardeerend schrijven van zyn vroegeren naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 18 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 762,1 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 737,5 m.M. te Sarna. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 19 Januari: Krachtige tot matige zuidwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaring; buiig met sneeuw of hagel; temperatuur om het vries punt tot lichte dooi. Weeroverzlcht. In de atmosfeer is de temperatuur over geheel-Europa onder het vriespunt en de neerslag valt in den vorm van sneeuw of natte sneeuw. In de Alpen is het zeer koud; in het Schwarswald viel zeer veel sneeuw. Het is te voorzien, dat de toestand van polaire koude met temperaturen om het vriespunt en buien met sneeuw en natte sneeuw gedurende de eerste etmalen zullen aanhouden. Geheel Europa is thans overdekt met een uitgestrekt gebied van lagen druk met mi nima in Zweden, op de Noordzee en in noord-Italië. Het laatste geeft zware sneeuwval in de Alpen. Hooge druk wordt alleen in het uiterste noordoosten en noord westen gevonden. De lage druk reikt tot by de Azoren, de hooge druk in het zuidwesten, die gister middag nog ten westen van Portugal lag is geheel verdwenen. In Frankrijk maakte de warmte plaats voor koude bjj het verder doordringen der polaire luchtmassa's naar het zuiden en oosten. Het continent is momenteel prac- tisch vorstvry, terwyl de vorst in Zweden afnam. Geseind hedenmorgen te 8 uur aan alle posten: „Wordt verwacht, storm uit 't zuidwesten" LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.34 uur licht op. superieur, den directeur Addens. Zonder twijfel zal de heer Sander, die de bescheidenheid in persoon is, met ge noegen aan dezen feestdag terugdenken. De ondervonden belangstelling heeft hem wel getoond, hoe zeer zyn bescheide, ac curaat en plichtsgetrouw optreden alge meen wordt gewaardeerd 1 Plaatselijk crisiscomité. Door het plaatselijk crisiscomité te Ur sem zyn dezer dagen aan de georganiseerde arbeiders bonnen verstrekt ter waarde in totaal van 130, welk bedrag de arbeiders bij de winkeliers in deze gemeente zullen besteden. De bonnen kunnen onmiddellijk worden ingewisseld by den penningmeester van het comité, den hee. C. Hinke. De verdeeling heeft plaats gehad in over leg met de besturen van de organisaties. Dit groote bedrag is mede verkregen door het bestuur van St. Deus Dedit. R.K. Vrouwenbond. De jaarvergadering van den R.K. Vrou wenbond werd Woensdag bijgewoond door een groot aantal leden. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1935 veel werk is verricht. Het financieel verslag sloot met een voordeelig saldo. Door de Naaikrans „St Anna", onderafd. van den Vrouwenbond zijn een 100-tal pak ketten kleed ing aan behoeftige gezinnen uitgedeeld. De Missie-naaikrans heeft pater van Velsen in Indië bedeeld. Na de pauze hield de G.A. een leerzame en tevens in teressante lezing over gezinsgebruiken. Met een dankwoord aan den spreeker sloot de president deze bijeenkomst met den chr. groet. Verg. r.k. Volksbond. De r.k. volksbond afd. Langendijk hield in De Burg een buitengewone vergadering voor leden en andere belangstellenden. Hiervoor bestond veel belangstelling. De heer Spit hield een voordracht over „Het karakter van den modernen Staat is kapita listisch". Deze duidelijk weergegeven lezing werd met aandacht gevolgd. Ongecorrigeerd.) Brand. Donderdag ontdekte een voorbijganger brand in het perceel van den heer K. Ap pelman Jr. Hij waarschuwde direct de be woners, die nog niets hadden bemerkt De brand was op den zolder ontstaan en vond gretig voedsel in het beschoten rieten dak De spuit was onder leiding van den opper- brandmeester Schipper, spoedig in actie maar er kon niet worden voorkomen dat het huis geheel afbrandde. De oorzaak is nog niet bekend, terwyl de schade Ló? verzekering wordt gedekt. Nog kinnen wii verme den, dat ook burgemeester wTerS op het terrein van den brand aanwez"g JHR. MR. DR. E. TJARDA VAN STARKENBORGH STACHOUWER. f Hedenochtend is na een langdurige ziekte Den Haag overleden in den ouderdom van 75 jaar jhr. mr. dr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer oud-commissaris der koningin in dé provincie Groningen. Reeds op 40-jarigen leeftijd werd de thans ontslapene tot burgemeester van Groningen benoemd, waarna hy jn 1917 commissaris der Koningin in Gro ningen werd benoemd, welk ambt hy bekleedde tot 1 Juni 1935. Zyn zoon volgde hem in zyn functie op. Deze laatste is thans gezant te Brussel. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kievit naar Indië vertrokken. Hedenmorgen te 11.26 uur is de Kievit wegens de slechte weersomstandigheden had het vertrek eenige uren vertraging met 4 passagiers en post aan boord van Schiphol naar Indië vertrokken. RAADSVERGADERING UITGESTELD. In verband met de ongesteldheid van den burgemeester zal de tegen 23 Januari be legde raadsvergadering een week worden uitgesteld en derhalve worden gehouden op Donderdag 30 Januari namiddags 1 uur. AANRIJDING. Tusschen een taxi en een bestelauto vond gistermorgen op den hoek Spoorstraat-Sta tionsweg een aanrijding plaats. De taxi kwam van rechts uit de Spoorstraat aan rijden, terwyl de bestelauto reed over den Stationsweg in de richting Helderscheweg. Beide motorrijtuigen liepen schade op. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. In het jaar 1935 werden in meente 11 jachtacten afgegeven. Jacht. deze ge- FIETSERS IN BOTSING. Te omstreeks 12 uur gistermiddag kwa men twee wielrijders op den hoek Koor- straat-Langestraat met elkaar in botsing. Een van hen, een 14-jarige jongen, gaf aan het van rechts komend verkeer geen voor rang. De schade was zeer gering. DE 1001STE HOND VAN DIT JAAR. By Piet Roskam te Sybekarspel is een foxterrier terug te bekomen, die uit Alkmaar naar Sybekarspel was meegeloopen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat de voetbalprjjsvragen van het blad „De Sportman", zooals zij voorkomen in het nummer van 3 Januari JJ. van dat orgaan, geacht worden in strijd te zyn met de bepalingen van de Loterij wet 1905. Belanghebbenden worden derhalve ge waarschuwd, dat het blad bij verkoop of verspreiding in beslag wordt genomen. De politie te Rotterdam, alwaar het kan toor gevestigd is, heeft reeds tegen de uit gevers proces-verbaal opgemaakt. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De beide lokalen der Vrije Evang. ge meente, Geesterweg la alhier, waren Woensdagavond te klein om de schare te bevatten, die was opgekomen om te luis teren naar de rede van den heer J. Dols, voorheen R. K. priester van Rotterdam-Z. Onderwerp: „Mijn bekeering en leven". Hy schetste zyn arbeid als R. K. priester en missionnaris in China, zyn stu diereis, die hy naar 't geheimzinnige Tibet ondernam (20 dagen te paard), zyn on derzoek van 't Boeddhisme en de kloosters in Tibet. Hij beschreef o.a. de gebedsmolentjes en de offers voor Sivo, aan wie hart en in gewanden van dieren geofferd werden om, zoo 't heette de „godheid van vruchtbaar heid en wraak gunstig te stemmen". Spreker kwam voorts in aanraking met een innig Godvreezend en geloovig genie van een zendeling in China. Dit maakt# op zijn zoekenden geest grooten indruk, alsmede de viering van 'tH. Avondmaal. In Brussel teruggekeerd, kwam hij, na veel stryd, tot een beslissing. Spr.'s rede, die door 't zingen van Chr. liederen werd afgewisseld, werd onder veel aandacht gevolgd, behoudens eenige vijandige interrupties aan den aanvang. Spr. sloot zijn rede met dankgebed. Donderdagavond heeft spr. op dezelfde plaats gesproken over zyn arbeid onder de Chineezen te Rotterdam en Utrecht, waar hij 't Evangelie kon verkondigen, dat des te moeielijker is, omdat het Chi- neesch 5 tot 6 verschillende dialecten heeft. Onderling kunnen de Chineezen elkaar dan ook niet verstaan, als men een ander dialect spreekt. Op onderhoudende wyze verhaalde spr. van zijn arbeid op geeste lijk gebied onder de „Pindamannetjes". Vooral gevoelt spr. zich aangetrokken tot de evangelisatie onder de Chineezen en onder zyn eigen volk, hij is n.1. Limbur ger van geboorte. Ook den tweeden avond werd door «pr. met dankgebed besloten. NOGMAALS „DE ROZENKRANS". In t vorige tooneelseizoen heeft zich voor Alkmaar het ongehoorde feit voorge daan dat er voor een tooneelstuk circa twee duizend liefhebbers geweest zijn. Dit is in vier voorstellingen en met Bar clay s boeiende „De Rozenkrans" het ge val geweest. Van heinde en ver kwamen de toeschou wers opdagen. Ook dit. seizoen J' "r umar AAM -.Ai SCJ6UCU wordt er weer een populaire vooretelling van

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2