Alcmaria Victrix E. 0.0.1. I. PUROL Op e/ke wöhc/ Obmnenland. Vtaaq. en Aanbod Zondag a.s. 2 uur: DE VIERDE KLASSERS menschen, te doen. Dat er gewonnen dient te worden, is zeer begrijpelijk, want... de Boys zijn nog lang niet veilig. Of dit zoo onmogelijk is? in geen geval! In de laatste ontmoeting tegen Succes, smaakten de Westerwegbewoners het zoet der overwinning. Prima was het spel en vooral na de rust, niet, dat is waar. Echter tegen iedere andere partij kan het beter, dat heeft men ook in vorige ontmoetingen bewezen. Nog slechts dit: De laatste ont moeting liet goed en gevaarlijk vleugelspel zien, daaromspeelt morgen vooral op beide vleugels. Bij een glad terrein heeft dit nog meer voordeel. En voor de rest, geeft U voor de volle 100 pet.! We zouden niet weten, waarom niet een puntenverdee- ling bewerkt kan worden. Alkmaarsche Boys, proficiat! Het leidende Hollandia gaat naar succes enmet het degradatiespook in 't zicht, is een Wieringer zege niet onmogelijk. De Hollandianen zullen echter wel alles in het werk stellen, om hun mooie positie te hand haven en tevens revanche trafchten te nemen, van de in Hoorn geleden 03-neder- laag. Purmersteyn ontvangt de Volewijckers en zal tegen de opkomende Amsterdammers wel het onderspit moeten delven. H. R. C. zou met uiterste inspanning, Beverwijk ad home een nederlaag kunnen toebrengen, terwijl we Helder in eigen omgeving tegen K. V. V., de kans op volle winst geven. Alkmaar gaat een bezoek brengen aan Andijk. De groen-witten Alkmaarders moeten naar Andijk en dat beteekent nog geens zins een walk-over. Wel brachten deze kaas- menschen de Andijkers aan den Westerweg een tamelijk groote nederlaag toe, doch men kan er verzekerd van zijn, dat de mannen van v. Beek zich in eigen omgeving beter zullen weren en ongetwijfeld zinspelen op revanche. Indien de groen-witten het treffen te Oud karspel voor oogen houden, zich geheel geven, dan verwachten we toch een zwaar bevochten zege. Alkmaar,play up! D. T. S. ontvangt B. K. C. en we ver wachten, dat de Oudkarspelieren het in eigen omgeving tot een puntenverdeeling zullen brengen. Vrijwel eenzelfde resultaat verwachten we tevens m de ontmoeting SchagenStrand vogels. Kegelen. ALKMAARSCHE KEGELBOND. Een betrekkelijk klein programma is deze week afgewerkt, alleen in de dames- afdeeling zijn een. tweetal wedstrijden ver- kegeld: Onder Ons gaf 't tweede vijftal van Ke Ki Ka geen schijn van kans door met 591500 hout te winnen, waarmede eerst genoemde club haar kampioenskans aan merkelijk verbeterde. Al wisten de dames van 't Touwtje met 510448 hout over het eerste vijftal der Kegelende, Kibbelende en Kakelende dames te zegevieren (zie zoo, nu heb ik meteen eens verklapt hoe de naam Ke Ki Ka is ontstaan) toch gelooven we niet dat Touwtje met de eerepalmen zullen gaan strijken daar Onder Ons, zooals on derstaande stand laat zien, nog een 285 hout voor is. De stand in deze afdeeling luidt thans als volgt: Onder Ons 5 4 0 1 8 2929 hout Touwtje 5 4 0 1 8 2636 hout Ke Ki Ka I 5 2 0 3 4 2766 hout Ke Ki Ka II 5 0 0 5 0 2532 hout Voor de komende week is een belang rijk programma vastgesteld. In de le klasse B komen Central IDe Club I en Cubo I Koekoek I tegen elkander uit. Zoowel de Club I als Koekoek I hebben ieder 8 winst punten, echter heeft de Club 57 hout meer dan Koekoek. Waar dat van de beide favorieten de laat ste wedstrijd is, zullen de Koekoek-men- schen, stel dat zoowel Koekoek als de Club zullen winnen, dit houtverschii moeten in- loopen. We durven ons hier aan geen voor spelling wagen! In de 2e klasse B wint Koekoek II natuur lijk van Cubo II en kan dan officieel de kampioensvlag hijschen. In de 2e klasse A ontvangt Onder Ons de reserves van Z.E.K.Z.?, winnen de Maan dagavond menschen dezen wedstrijd, dan is ook hier 't pleit beslecht en zal Onder Ons 't volgend seizoen in de le klasse uit komen. In de 2e klasse C wint Victoria I vait haar tweede vijftal en kunnen alvast geza menlijk het eerste succes in deze compe titie vieren. In den Helder zal morgen de tweede wedstrijd der drie-bonden-wedstrijd Alk maar-Haarlem-Den Helder plaats vinden. De eerste dezer wedstrijden, welke 10 Nov. alhier is verkegeld, gaf 't volgende resul- Alkmaar 2863, Haarlem 2576 en Den Hel der 2326 hout. 't Alkmaarsche tiental is als volgt samen- ^J'van Spanje (O.K.A.), T. Bonsema (Z.E. K.Z.?), L. Boom (Koekoek), H. Buys (K koek), M. Jimming (Koekoek), G. J. Gene- faas (Koekoek), M. Olie (Alom. Victnx), C. A. Witte (Alcm. Victrix), C. H. de Lang (Z.E.K.Z.?) en A. Köllmann (Op de Lat;. Reserven: J. Diepen (Koek°ek) C. B. Balder (Alcm. Victrix), J. Eickholt (OK A.), M. Witte Jr. (O.K.A.) en J. Metz (Koe ^Alkmaarsche dames-vijf tal luidt als volgt- mevr. v. d. Heuvel (Onder Ons), mevr! Berkhout (Ke Ki Ka), mevn Dekker (Schagen), mevr. v. d. Capelle (Schagen) en mevr. Hartog (Schagen). Schaken. SCHAAKWEDSTRIJD HET PAARD—D. O. S. Vrijdagavond werd een match gespeeld tusschen de schaakclubs „Het Paard" te St. Pancras en D. O. S. te Alkmaar. Uitslag: 1. GootjesHendriks 01 2. BrewerSchouten y,y, 3. KooyAppel 10 4. Wagenaarv. Wezep 01 5. de GrootVos 10 6. G. DuifVenneker 10 7. J. DuifC. Hendriks 01 8. ReuterArends 10 9. K. DuifVonk 01 10. de GrootWillems 01 11. Visservan Leyen 01 12. SewaldBieman 10 Het PaardD. O. S. 5M— 6y Dammen. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 13de partij. In de galerij in Den Haag is gisteravond de wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen tusschen Vos en Raichenbach voortgezet met de 13de partij. Wit: M. Raichenbach Zwart: J. H. 1. 34—29 20—25 2. 40—34 17—21 3. 31—26 21—27 4. 32x21 16x27 5. 37—31 18—22 6. 41—37 22—28 7. 31x22 28x17 8. 46—41 12—18 9. 45—40 7—12 10. 50—45 1—7 11. 38—32 14—20 12. 42—38 10—14 13. 32—28 5—10 14. 38—32 19—23 15. 28x19 14x23 16. 32—28 23x32 17. 37x28 18—23 18. 28x19 13x24 19. 41—37 9—13 20. 48—42 13—18 21. 42—38 11—16 22. 37—32 7—11 23. 36—31 17—21 24. 26x17 12x21 25. 31—26 11—17 26. 47—42 8—12 27. 32—28 2—8 28. 42—37 18—22 29. 37—32 21—27 30. 32x21 16x27 31. 38—32 27x38 32. 43x32 4—9 33. 49—43 17—21 34. 26x17 22x11 35. 28—22 11—17 36. 22x11 6x17 37. 32—27 12—18 35. 43—38 8—12 39. 38—32 10—14 40. 32—28 25—30 41. 34x25 14—19 42. 25x23 3—8 43. 29x20 18x38 44. 39—33 38x29 45. 27—22 15x24 46. 22x11 Zwart geeft op D. O. S. IN ACTIE. Donderdagavond speelde de damver- eeniging D. O. S. uit St. Pancras haar vierde resultaatwedstrijd tegen D. V. T. O. uit Burgerbrug. De uitslag was als volgt: „D. O. S." „D. V. T. O." 1. Jb. KooiB. Groot 11 2. Jb. ToepoelA. Slijkerman Jr. 11 3. K. de RuiterC. Groot 20 4. F. KunstM. Dapper 20 5. D. Kloosterboer Cz.J. Breed 11 6. P. PeereboomJ. Kraakman 11 7. P. Booi—P. de Wit 2—0 8. Tj. KoelemeyS. Hoek 20 9. C. IvanghP. Zut 11 10. Jb. MadderomJ. Bloothoofd 20 11. Jn. OudA. van Egmond 20 12- G. NieuwlandG. Rademaker 20 13. J. Kloosterboer Pz.-A. Blokker 11 14. H. WiedijkP. Hoedjes 02 15. P. v. d. MolenG. van Schaik 20 16. K. Bakker Tz.A. Schouten 20 Zoodat „D. O. S." won met 24—8 UITBREIDING VAN STADION. Bij landenwedstrijden zullen 69.000 bezoekers kunnen worden toege laten. Na herhaalde conferenties, ook met de gemeentelijke autoriteiten is het be stuur van het Nederlandsch Sportparx te Amsterdam tot het besluit gekomen zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken net een gedeeltelijke uitbreiding van het Olympische Stadion. Zooals men weet, stond het reeds langen tijd geleden vast, dat men eventueel zou overgaan tot uitbreiding vah het Stadion in verband met dert bouw van het Feyenoord- Stadion. Thans is men hiertoe dus def'""'ief besloten, nadat reeds tevoren een vast om lijnd plan was opgemaakt. De uitbreiding gaat zoover als de thans beschikbare fond sen het toelaten, doch niet nadat ook op de voorloopige aanbestedingsraming zooveel mogelijk, zonder dat het doel wordt voorbij gestreefd, zal zijn bezuinigd. Allereerst zullen de Noord- en Zuid zijden worden uitgebreid, zoodat ongeveer 60.000 bezoekers kunnen worden geborgen, een massa, die zich zeker bij belangrijke landenontmoetingen zal melden. Als daarna ervaring is verkregen, zal het plan worden uitgebreid met vergrooting van Marathon- en eere-tribune. „IJS" LOOTS OP ZIJN PRAATSTOEL. Veertig jaren koetsier en taxi chauffeur in het stationneerbedrjjf. Wanneer men verre reizen doet, dan kan men veel verhalen, zegt het spreek woord. De heer IJsbrand Loots, die 20 Januari veertig jaren in twee functies werkzaam geweest zal zijn en wel als koetsier en chauffeur in het stationneerbedrijf heeft geen verre reizen gedaan, maar dat hij des ondanks veel kan verhalen is ons gebleken tijdens het gezellige praatje, dat wij in het kantoor van de Taxi Centrale te Amster dam met hem mochten hebben. „IJs" Loots, wien men, als hij zijn blo zend gelaat naar U toewendt, zijn 57 jaren niet aanziet, is een Amsterdammer van de goede soort. Opgewekt van natuur als hij is, hebben zelfs de crisisomstandigheden, die zich ook in zijn vak duchtig doen gel den, weinig of geen vat op hem; hij neemt de dingen zooals ze zijn en is, als hij in de uren van zijn dienst een paar goede vrachtjes heeft gehad, heel tevreden met zijn bestaan. Dat hij zijn loopbaan in het koetsiersvak begonnen is, heeft in den familiekring allerminst bevreemding ge wekt, want ook zijn vader is vele jaren in dit bedrijf werkzaam geweest en er zijn onder de bezoekers van de Groote Club wellicht nog enkelen, die zich „de ouwe Kees Loots" herinneren als de eigenaar van twee rijtuigen en twee paarden, die in heel de hoofdstad bekend waren. De oude heer is op 70-jarigen leeftijd, zonder dat hij ooit ernstig ziek is geweest „in het harnas" gestorven en de zoon was toen nog te jong om hem op te volgen .Daarom kwam IJsbrand Loots als staljongen in dienst bij meneer Dwars, die er destijds in de Wolvenstraat en op de Heerengracht een stalhouderij op na hield. Op 18-jarigen leeftijd zat Loots echter reeds als aapjes koetsier op den bok en stationneerde hij met zijn „stelletje" o.a. op den Dam en voor het Centraal-station. Met paarden omgaan kon hij als de beste en zoo moest hij op een zomerschen dag zoo'n voor een victoria gespannen viervoeter zijn mees terschap erkennen, toen hij een vrachtje naar het Kalfje bracht. Langs den Amstel rijdende, schrok het paard plotseling van een gillende fluittoon van een der stoom bootjes naar Oudekerk en sloeg op hol. De inzittenden dachten dat hun laatste uur geslagen had, maar Loots hield onvervaard de teugels strak en ofschoon zijn handen blauw aanliepen, gaf hij niet toe, vóór hij het wild geworden dier tot staan had ge bracht. „Paarden zijn overigens beste beesten", zegt Loots in zijn sappig Amsterdamsch. „Maar je had er in mijn tijd ook lastige exemplaren onder,- van die echte „kle vers", die, als ze onder de kap van het Weesperpoortstation stonden, geen zin hadden om te loopen en zich schrap zetten als je ze op gang wilde brengen. Afijn, bij mij hadden ze geen kans en dat merkten ze drommels gauw!" Van het rijtuig naar de auto was een heele overgang; Loots kwam in dienst bij de Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij bij welke onderneming hjj tevoren reeds eenigen tijd in het luxe-bedrijf werkzaam was geweest en leerde in zes dagen tijds de reeds sinds vele jaren van de straat verdwenen electrische atax besturen. M'n eerste rit met een passagier in mijn wagen zal ik nooit vergeten! zegt hij en er verschijnt een lach op zijn gelaat als hij terugdenkt aan dit avontuur, ,,'k Moest over de Hooge Sluis, toen nog zoo'n echte hooge knobbel en ik sloeg haast van den open bok af toen ik over het hoogste punt heendanste en naar beneden gleed. M'n passagier heeft niet geweten, dat hij er bij na leelijk aan toe is geweest, maar ik was wat blij, toen ik hem heelhuids aan de Weesperpoort had afgeleverd. Die ataxen waren overigens geen prettige wagens; je ving een hoop wind op en vooral 's win ters was het, al had je je er voor gekleed, een kouwe bedoeling. De batterijen hielden vijftig a zestig kilo meter en ik herinner me één dag ik had er toen zoowat vijftig vrachtjes opzitten dat ik drie maal heb moeten bijladen! Geef mij maar de benzinewagen! Tjonge, wat heb ik als taxi-chauffeur goeie dagen gehad! Daar had je bijvoorbeeld de oweëersjaren' Een gouwe tijd voor ons, chauffeurs. De menschen betaalden grif, al kostte in 1919- '20 de kilometer 66 cent en je kreeg er meestal nog een dikke fooi bij. Kom daar nou er is om! Gisteren bracht ik nog een dame naar de W.P. Ze had erge haast en daarom gooide ik er een schepje op. De rit kostte, het voorkomen meegerekend, zeven tig cent en ze gaf met d'r precies tachtig! Is U niet een beetje aan de zuinige kant, juffrouw? vroeg ik, maar ze gaf geen asem en toen heb ik ook niks meer gezegd, want ik houd er niet van om de menschen te brutaliseeren! Daar moeten ze bij de Taxi Centrale niks van hebben en dat is maar goed ook. Toch was het publiek in vroegere jaren veel gemoedelijker; nou zijn de men schen over het algemeen norsch en dat neem ik ze, als je bedenkt, hoe de meesten er aan toe zijn, niet eens kwalijk! !t Werk is anders wel zwaarder geworden; ik ben met de stad en het verkeer meegegroeid en nou moet je goed uit je doppen kijken om geeh brokken te maken!" Reeds verscheidene jaren is Loots nu bij de B.W.T. werkzaam en hij is in dien tijd nog geen dag ziek geweest. Uit de begin periode van zijn jongste dienstverband her innert hij zich nog de groote staking van de taxi-chauffeurs in het kleinbedrijf tijdens de Olympische Spelen, een staking in een gouden tijd, die 22 weken heeft geduurd en ook hem een schadepostje van je welste heeft opgeleverd. En wat tenslotte zeker aan de vergetel heid dient te worden ontrukt, is het feit, dat Loots in de vele jaren, die hij in het taxi-bedrijf werkzaam is, nog nimmer last heeft gehad met de politie en zelfs niet éénmaal is bekeurd! Nog vele jaren, „IJs", met dezelfde be kwaamheid en menschenkennis! TE WATERLATING M.S. „EULOTA". Wederom een tankschip voor de „Koninklijke Shell". Gisteren werd op de werf van Wilton Feijenoord voor rekening der „Konink- iyke/Shell"-Groep te water gelaten het motortankschip „Eulota", één van de drie tankers, elk met een draagvermo gen van 9100 ton, welke door dit pe troleumbedrijf bij genoemde scheeps werf in opdracht zijn gegeven. De „Eulota" vormt een onderdeel van het belangrijke bouwprogramma, dat mo menteel bij diverse scheepswerven in ons land voor rekening der „Koninklij ke/Shell" wordt uitgevoerd en dat in onze scheepsbouwnijverheid groote be drijvigheid brengt De tewaterlating, welke geschiedde in een der dokken van Wilton-Feijenoord had een vlot verloop en de proefvaart van deze tanker zal begin April a.s. plaatsvinden. Het schip is volgens bestek en plannen van de reedery gebouwd en voldoet aan de eischen van de Scheepvaart-Inspectie, Ned.- Indische Schepenwet en Lloyds' en boven dien aan de bijzondere voorschriften, welke in de verschillende landen, waar het schip zal laden en lossen van kracht zijn. De hoofdafmetingen zijn de volgende: Lengte tusschen de loodlijnen 425'0"; Breedte 54'—3"; Holte 31'—0"; Draagvermogen bij 266" diepgang: 9100 tons. Het betreft hier een enkelschroefschip, dat gebouwd wordt volgens het gecombi neerde langs- en dwarsspanten-systeem met 2 langsschotten. De beide pompkamers heb ben ieder twee ladingpompen met een tota le pompcapaciteit van 1000 ton per uur, ter wijl het mogelijk is om 4 verschillende olie soorten tegelijk te laden en te lossen. De hoofdmachine is een 6-cylinder Feijen- oord-Man Dieselmotor met oplading, enkel werkend, van het 4-tact type, met drukver- stuiving en ontwikkelt minimaal 2800 APK bij 20 omw./min. De snelheid van het schip zal vol geladen 12 knoopen per uur bedra gen. In de dekhuizen midscheeps zijn de ver blijven van den gezagvoerder en de offi cieren. Die van de machinisten zijn in het achterschip, terwijl de verblijven voor de overige bemanning in den bak zijn onder gebracht. Alle verblijven zijn ruim, comfor tabel en naar de modernste eischen inge richt en voorzien van kunstmatige en na tuurlijke ventilatie. Voor de veiligheid is op afdoende wijze gezorgd door het aanbrengen van speciale gasafvoerleidingen en van schuim-, stoom- en waterbrandbluschinrichtingen, alsmede van chemische brandbluschapparaten. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN AAN „AVICULTURA". Prachtige tentoonstelling te 's-Gravenhage. H. M. de koningin heeft gister een be zoek gebracht aan de jubileumtentoonstel ling van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Avicultura" in den Dieren tuin te 's-Gravenhage. H. M. die vergezeld was van haar hof dame jonkvr. C. M. barones van Asbeck, van haar adjudant den gen.-maj. tit. van 't Ned. Ind. Leger D. Q. C. F. de Jonge van der Halen en den eersten stalmeester R. F. C. baron Bentinck, werd in de vesti bule ontvangen door den voorzitter van „Avicultura", G. J. A. A. baron van Heem stra, die zijn mede bestuurderen aan H. M. voorstelde. Vervolgens werd een rondgang langs de stands gemaakt, alwaar de koningin door verschillende standhouders werd voorge licht. Ook werd de tent, in den tuin waar in de konijnen, eenden en ganzen waren ondergebracht, bezocht. Na afloop van het bezoek, dat ongeveer 50 minuten duurde, heeft H. M. zich eeni- ge oogenblikken onderhouden met den 2en ondervoorzitter den heer J. A. Bach Jr. uit Zeist. Bij haar vertrek betuigde H. M. aan baron Heemstra haar groote tevredenheid met de inrichting van deze jubileum-ten toonstelling. POLITIEKE REDENAARS UIT HET BUITENLAND. Vragen aan den minister gesteld. Het Eerste Kamerlid, prof. De Savornin Lohman, heeft de volgende vragen tot den minister van justitie gericht: 1. Is de minister bereid mede te dee- len, of, gelijk door den voorzitter van de op 7 Januari 1.1. te Rotterdam gehouden openbare protestvergaderng tegen de Russische geloofsvervolgingen is ver klaard, de politie ter uitvoering van een ministerieele circulaire het optredén van buitenlanders op die vergadering heeft verboden, daar „men vreesde, dat deze buitenlanders kritiek zouden uitoefenen op elders bestaande politieke toestanden, hetgeen door den Minister van Justitie ontoelaatbaar werd geacht?'' 2. Mocht inderdaad op den in vraag 1 genoemden grond door de politie het op treden van buitenlanders in de bedoelde vergadering zijn verboden, is zulks dan op last van den Minister geschied en zoo neen, heeft deze politioneele beslissing dan de instemming van zijne excellentie? 3. Indien het een of het ander het geval zou zijn, is dan in het optreden der politie volgens den Minister een toepassing te zien van het beginsel, hetwelk naar den Regee- ringspersdienst dezer dagen berichtte, door de Regeering wordt gehuldigd, dat aan vreemdelingen niet kan worden toegestaan h.'-r te lande politiek te voeren? 4. Zoo ja, staat dan de Minister op het standpunt, dat deze gedragslijn in alle gevallen, welke ook, zonder eenige discri minatie, moet worden gevolgd? 5. Is met name de Minister niet van oor deel, dat, wanneer vreemdelingen met een beroep op hun ervaring ons volk willen waarschuwen tegen de allen godsdienst en (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van> 15 regels 35 cent bij vooruit betaling te voldoen. Veerenbed 3.50, prima Werkfiets 4.50, pracht jongensrijwiel z. g. a. n. 14, prima Duitsche Piano 75, beste Kinderwagen, Glazen Vitrine, Bedden, Kasten, Stoelen, enz. DEKKER, Laat 182. Goedwerkende Handnaaimachine 6.50, Singertrapmachine 7.50, Luxe Pfaff- inzinkbare met houten onderstel voor bil- lijken.prijs, als nieuw, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: TWEELING-LEDIKANTJE wit hout, 95 c.M. breed. VROUWENSTRAAT 13. TE KOOP: Harley Davidson 350 M3. als nieuw. Eenige gebruikte RIJWIELEN. ARY BOON, Rijwielen-Motoren, Dijk 13 Alkmaar. TE KOOP PITRIETEN WIEG, groote maat, ƒ2.50. LYCEUMSTRAAT 49. TE KOOP AANGEBODEN een in goeden staat verkeerende 4 pers. FORD-AUTO, type 1926. Te zien en te bevragen STUARTSTRAAT 58. zedelijkheid ondermijnende Russische bolsjewistische levensbeschouwing en de openbaringen daarvan, waaronder de god- loosheidspropaganda en de geloofsvervol gingen een eerste plaats innemen, er een uitzonderingsgeval voorligt om de hieron der te noemen redenen? a. omdat Nederland met Rusland geen diplomatieke betrekkingen onderhoudt, onder meer uit vrees, dat de toch reeds vanuit dat land geleide politieke propa ganda in Nederland en Nederlandsch Indië daardoor in de hand zou worden gewerkt; b. omdat Nederland door zich te ver zetten tegen de toelating van Rusland tot den Volkenbond op de door denheer Motta bij die gelegenheid ontwikkelde motieven, reeds publiekelijk stelling genomen heeft tegen dezelfde toestanden als waarop de in vraag 1 bedoelde vreemdelingen kritiek hebben willen uitoefenen, en derhalve het bestaan van deze toestanden kennelijk niet als een zuiver-interne Russische aangelegenheid heeft beschouwd; c. omdat de Russische Overheid Neder landsche onderdanen, die kritiek wen- schen uit te oefenen op toestanden, welke zij in strijd met de waarheid beweren, dat in een deel van het Koninkrijk der Neder landen, te weten Nederlanddsch-Indië, be staan, daartoe niet slechts de vrijheid laat, maar zelfs hen daartoe aanmoedigt en op leidt. UITSLAANDE BRAND TE DEN HAAG. Oude man bijtijds gered. Gisteravond omstreeks tien uur heeft 'n zware uitslaande brand gewoed in het bo venhuis van het café van den heer W. J. C. Maree, aan de Prinsegracht 79, hoek War- moezierstraat te Den Haag. De brand, welke op tot nu toe onbeken de wijze is ontstaan in de voorkamer van de eerste verdieping, nam spoedig een grooten omvang aan, terwijl de vlammen door de ramen een uitweg vonden naar de slaapkamer, gelegen op de tweede verdie ping, eveneens aan de voorzijde. De 80-jarige vader van den caféhouder, die in de kamer op de eerste verdieping zat te rusten, kon bijtijds in veiligheid worden gebracht. De brandweer bluschte de vuurzee met drie stralen. Uitgebrand zijn de beide voorkamers, terwijl mede de dakgoot en de kozijnen grootendeels door de vlammen zijn ver teerd. Er was veel belangstelling van de ajjde van het publiek. RADION-SENSATIW Men verzoekt ons plaatsing van hert volgende: Elk pak Radion heeft thans nog een extra waarde gekregen! De Radion verbruiksters knippen een voudig het stukje van de voorzijde der pak jes af, waar „Wascht Alleen" op staat, zen den ze op naar de Lever's Zeep Maat schappij N.V. te Vlaardingen en ontvangen dan voor 4 van deze stukjes een keurige kop en schotel en voor 3 van zulke uit knipsels een bijpassend bordje, zoodat een verbruikster van 7 pakjes een mooi dejeu- neetje ontvangt, geheel compleet en gratis. De gewone Radion geschenkenbons blij ven geldig voor alle artikelen uit de be kende cadeaulij st. DE A.S. R.K. LANDDAG. Wie er zullen spreken en waarover. Op den Landdag van de Roomsch-Katho- lieke Staatspartij, welke 2 Februari a.s. in de Apollohal te Amsterdam zal worden ge houden, zal het woord worden gevoerd door: mr. C. J. M. F. Goseling, voorzitter der R.K. Staatspartij, die een openingswoord zal spreken, getiteld: „Van onze taak be wust". Daarna zal jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat en oud-voorzitter van de R.K. Staatspartij, een redevoering uitspreken, getiteld .Vader landsliefde". Mgr. dr. H. A. Poels, Hoofdaalmoezenier van den arbeid, zal spreken over: „Katho lieke actie en politieke eenheid" en mr. M. P. L. Steenberghe, oud-minister van Eco nomische zaken, zal daarna een rede houder, over „Arbeid voor ons Volk". De partijvoorzitter, mr. Goseling, zal een samenvattende slotrede houden onder den titel: „Ons Werk". De landdag vAigt aan precies om 15 uur en hij zal circa 17.30 uur worden gesloten. Met het oog op de groote belangstelling, zich uitende in aanvragen om plaatskaarten uit alle deelen des lands, moet de termijn van inschrijving van deelnemers op 21 Januari a.s. worden gesloten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9