Van de Alkmaar-elftallen, Andijk I-Alkmaar I 0-3. verloor van E. D. O. Een matige wedstrijd, die eigenlijk in O—O had moeten eindigen beide ploegen verdien den geen doelpunt! V - dit kampioenschap nog niet zoo vast is als het nu lijkt. Elke verandering is lang geen verbetering. Maar de tijd zal 't lee- ren. Voor het overige waren alle wedstrijden op één na afgelast. Die eene wedstrijd, welke doorging, was: Mevo aAlcinaria adspiranten e, welke door de witjes met 30 werd verloren. In de vlotheid van het doorgaan der wedstrijden van de lagere elftallen is al weer stagnatie gekomen.' Gisteren konden de wedstrijden van Alkmaar 2 en 3 door terrein-afkeuring niet doorgaan. Alleen onze adspiranten mochten een autotocht maken naar Rinne- gom om daar de Egmondsche Boys-adsp. partij te geven. Ook in dezen strijd moesten onze adspi ranten het onderspit delven en het bleek vooral dat de meerdere lichaamskracht der Boys-adsp. in deze afdeeling den doorslag zal geven. Het kampioenschap kan hun haast niet meer ontgaan. Bij den aanvang leek het er in het ge heel niet op dat Alkmaar een groote ne derlaag te slikken zou krijgen, want zij was het, die zelfs da leiding nam! Doch lang kon ze daar niet op bogen want regel matig maakten de Boys doelpunten en met de rust moest Alkmaar met twee invallers uitkomen, de Boys scoorden nog eenmaal en na één uur spelen was het 41 in het voordeel der Boys, met welke cijfers het einde kwam. Ook van deze plaats complimenteeren we de afdeelingsgenoot van ons tweede elftal, Alcmaria 4 dat n.1. gister het kam pioenschap veroverde. Deze lastige uitwedstrijd bracht Alkmaar opnieuw een alleszins verdiende 30 over- winng. Het hier en daar nog al harde terrein maakte goed voetbal mogelijk, omdat het onder controle krijgen van den bal nog al moeilijkheden opleverden. Het was echter Alkmaar, dat zich wat beter aan den ter reintoestand aanpaste, dan de Andijkers en hierdoor reeds een basis legde voor haar overwinning. De wedstrijd zelf begon in een vlug tem po, waarin de aanvallen elkander snel af wisselden. De Alkmaar-aanvaller waren echter gevaarlijk van opzet en de Andijk- achterhoede kon niet dan met de meeste moeite voorloopig stand houden, terwijl de Alkmaar-achterhoede de Andijk-voorhoedc niet veel kans gaf. Wij dachten Alkmaar spoedig te zien doel punten, toen zoowel Kranenburg als Kuis enkele malen goed doorbraken, doch de bal schoot op het harde veld te ver vooruit en v. Beek kon door tijdig uitloopen steeds erger voorkomen. Toch nam Alkmaar reeds voor de rust de leiding, toen v. Os bij een aanval op de juiste wijze even op Schoonhoven terug speelde en deze hard en onhoudbaar voor v. Beek inschoot. Een uitstekend doelpunt. Bijna vergrootte v. Hof de leiding, doch de bal draaide juist van zijn schoen af. Na de rust was Alkmaar direct weer in den aanval en toen Kuis een goede pass kreeg, passeerde hij de Andijk-achterhoede en kalm plaatste hij nummer twee in het doel. Dit werd Andijk toch schijnbaar wel wat te erg en zij trachtte het spel te verplaat sen, Ooms en Dingerdis, wisten echter met deze aanvallen wel raad en er was voor de Andijk-voorhoede geen doorkomen aan. Duiveman behoefde er dan ook slechts sporadisch aan te pas te komen. Alkmaar nam vervolgens het spel weer in handen en toen Kuis zich opnieuw keu rig vrij speelde, plaatste hij van de lijn juist ver genoeg van het doel om Kranen burg gelegenheid te gc\- in eens hard in te schieten (03). Wij noteerden dan nog eenige goede kop ballen van Kranenburg, eenige goede scho ten van v. Hof, doch v. Beek liet zich niet meer passeeren. Voor Alkmaar komt thans op 2 Februari de voorloopige beslissingswedstrijd; zij ont vangt dan Texel thuis, welke nog steeds 2 verliespunten minder heeft. ,,'t Is zoo langzamerhand een 3'A maand geleden, sinds Alcmaria een wedstrijd won'!' Aldus een toe schouwer na afloop en hij herinnerde er ons aan, dat de thuiswedstrijd tegen A. F. C. de laatste was, die gewonnen werd! Helaas, de meneer heeft gelijk en als wij dit feit zonder meer zouden moe ten aanvaarden, dan zou het er met Alcmaria slecht uitzien. Zóó erg is het evenwel nog niet. Wij zullen hier niet alle nederlagen en gelijke spelen memoreeren, maar slechts op een paar feiten wijzen: de twee laatste wedstrijden hebben duidelijk laten zien, dat onze withemden een uitstekende ver dediging hebben; verder, dat de midden linie weliswaar beter kan, maar alleszins voldoende is; en tenslotte, dat er in de huidige voorhoede drie uitstekende spe lers zitten en twee, die wij met een vraag- teeken moeten betitelen. Tegen A. F. C. had de witte middenlinie in den beginne groote moeilijkheden te overwinnen, die begrijpelijk waren, giste ren tegen E. D. O. ging het al beter en wellicht zal het trio de volgende week een betrouwbare kern worden. Alle drie zullen echter meer contact met de voorhoede moeten zoeken, want de linie in haar ge heel bleef vooral na den achterstand naar onzen smaak te veel achter. Nu zal het geen enkele middenlinie ge makkelijk vallen, om contact met de voor hoede te behouden, als de binnenspelers faalden. En zoo was het gisteren tegen E. D. O. Als wij zuiver den wedstrijd ontleden, dan mag men de schuld niet werpen op de achterhoede en halflinie, maar moet men erkennen, dat juist de twee binnenspelers volkomen gefaald hebben in alle opzich ten. Zij waren nooit op ijd voor 't doel, gaven weinig en dan nog onzuiver of naar hun nevenspelers en hadden van hun ver- bindingstaak heelemaal geen kaas gegeten Hoe komt dat toch. Zoowel de Jong als Hiemstra kunnen een behoorlijke partij geven (Hiemstra demonstreerde het tegen A. F. C. nog, de Jong heeft het een jaar geleden nog wel eens getoond....), maar 't was gisteren totaal fout. De links-binnen heeft waarlijk elke gelegenheid om iets goeds te doen laten voorbij gaan. Hij was buitengewoon bang, durfde geen bal bij zich houden en opbrengen en was voort durend een rem. De rechtsbinnen heeft geen minuut eenig enthousiasme getoond, heeft op ons niet den indruk gemaakt van een zich tot het uiterste geven. En nu vinden wij bangheid en gelatenheid twee beroerde dingen voor een voetballer. De overige negen spelers hebben wer kelijk enthousiast gespeeM, hebben hard gewerkt en geprobeerd, om te winnen. Hetgeen niet mogelijk bleek, omdat er één doelpunt aan den anderen kant kwam. Wij zeiden hierboven reeds, dat eigenlijk geen der partijen een doelpunt verdiend had. Inderdaad, zoo is hrt ook. Want ook de E. D. O.voorhoede bleek vrij improduc tief en heeft het eene doelpuntje feitelijk alleen te danken aan den scheidsrechter, die haar 'n hoekschop cadeau gaf, zonder dat er ook maar iets geleurd was, dat een hoekschop kon rechtvaardigen. De withemden waren docr deze onver wachte beslissing even van de kook en stonden een kwart minuut later met 10 achter. Dat gebeurde, toen de tweede helft 2 minuten oud was. Er was dus nog alle ge legenheid geweest, om op te halen, maar toen heeft Alcmaria in zooverre verkeerd gedaan, dat het angstvallig ging verdedi gen en den aanval geheel aan zijn lot over liet. Pas in het laatste .kwartiertje kwam Alcmaria even los en toen kwamen er ook eenige kansjes en epn zeer fraaie kans, die de Grand echter om zeep bracht. Overigens was deze ontmoeting vrij wat slechter dan die tegen A. F. C. en beide ploegen hebben beneden hun kunnen ge speeld. En vooral Alcmaria heeft ons te leurgesteld na het frissche spel van een week geleden. Eén ding is echter gelukkig: de geest in het elftal is goed. Wat moeten wij nog meer zeggen van dezen wedstrijd? Dat het zeer mistig was, vooral in het begin? Dat het tempo zeer laag was? Dat Hamstra na de rust veel te weinig te doen kreeg? Dat er tal van ongerechtigheidjes gebeurden? Dat de scheidsrechter een al even pover figuur sloeg als de elftallen? Laten wij liever in 't kort den wedstrijd nog even memoreeren. D opstellingen waren: Alcmaria: Jongmans Bjjlsma Koning De Grand v. d. Vall Rootring Gerritse Hiemstra Homan de Jong Hamstra Spek Sr. v. d. Putten Spek Jr. Perukel Jr. Zandstra Oomen Koppen v. d. Schalz BoeréeKuil v. Roon E. D. O. 't Begon met een mistrap van de Jong en een vrije trap tegen de Grand en toen ondernam Gerritse na een afgemeten pass van Homan een ren, zette voor enwas er niemand, om van de kans te profitee- ren. En even later schoot Hamstra hard op doel, maar wist van Roon onheil te voorkomen. Toen kwam E. D. O. ook in actie, maar kon Jongmans niet bedreigen. In het eerste kwartier was er een posi tief Alcmariaoverwicht, dat werd uitge drukt in drie hoekschoppen en eenige schoten over en naast het doel. Daarna is het spel wat in evenwicht gekomen, kwa men beide voorhoedes beurtelings in den aanval, maar de verdedigingen bleken te sterk, zoodat serieuze kansen sporadisch voorkwamen. Feitelijk kreeg alleen Homan nog een goede kans, toen Hamstra hem als 't ware den bal voor de voeten legde, maar het schot faalde. Zonder sensatie en zonder iets belang wekkends kwam de rust. 0 In de tweede helft leek E. D. O. spoedig de leiding te zullen nemen, want tot drie keer toe liet Rootring den buitenman los en drie scherpe voorzetten kwamen, die echter precies niet benut werd. Het goede Alcmaria-aanvalstrio slaagde er daarna in, ook drie keer het O. D. O.-doel te na deren en schoten af te vuren, maar ook hier was het resultaat nihil. Toen zou Hamstra het probeeren, maar hij werd ten val gebracht in het beruchte gebied, 't Bleek echter reglementair niet strafbaar en dus bleef het 00. En meteen kreeg E. O. O. de beruchte hoekschop ca deau en was het 01. Daarna werd van Roon nog bijna ver rast door een scherp, maar ver schot van v. d. Vall en bofte hij, toen direct daarop De Grand uit een hoekschop van 1 M. af stand hoog over schoot. Tenslotte nam Plas de plaats van Hiem stra in, maar dat beteekende ook al geen doelpunt en zoo kwam het einde van een zeer matigen wedstrijd met een 1-0 neder laag. Hockey. TRESLINGBEKER. Alkmaar IMusschen III 61. Deze wedstrijd werd gespeeld op een in zware ijsnevelen gehuld en door de vorst hard gemaakt terrein, waarop de lichte dooi, die tijdens het spelen van den wed strijd intrad, modderige plekken deed ont staan, zoodat door een en ander het spel peil een aanmerkelijk stuk daalde. De wedstrijd zelf had een kalm verloop; over het algemeen was Alkmaar in de meerderheid. Dat echter de uitslag niet grooter geworden is, ligt vooral in het feit, dat de voorhoede vele opgelegde kansen door buitenspel-fouten e.d. verknoeide. De Musschen hielden dapper vol en schiepen soms aardige kansen, die ze echter niet wisten te benutten. In dit elftal zitten een paar jonge krachten, die waarschijnlijk wel iets voor de toekomst beloven. Rest ons nog te melden, dat de leiding bij de heeren Blaauw en Bruinvis in uitsteken de handen was. HUDITO—ALKMAAR II 1—3. Met weinig optimisme werd gisten door de Alkmaar reserves "de lange tocht naar Delft aanvaard. Doch toen de wedstrijd eenige tijd aan den gang was, week de pes simistische stemming en maakte plaats voor een gerechtvaardigd zelfvertrouwen. De Delftenaren bleken weinig tegen de hechle verdediging van Alkmaar te kunnen uitrichten en het duurde, dan ook niet lang of Alkmaar II scoorde, doch daar even te voren gefloten was voor een overtreding van den keeper moest de scheidsrechter de goal annuleeren en de zwaarste straf toe kennen. Uit een strafbully derhalve maakte Schweers het eerste doelpunt, weldra ge volgd door precies de zelfde situatie voor het Hudito doel, waar ook uit een straf bully gescoord werd. Stand 11. toen de rust inging. De tweede helft werd in de Alkmaarsche voorhoede de opstelling ge wijzigd, doordat eenige spelers niet op vollen kracht spelen. Steeds weer aanval lend met open spel was Alkmaar haar tegenstander verre de baas en spoedig na elkaar doelpuntte Krom Jr. tweemaal. Kokkes viel helaas vlak na rust uit en toen de linksbinnen aangeschoten werd, bleef Alkmaar met drie voorhoede-spelers gevaarlijk aanvallen, steeds weer gestuwd door den besten man van het veld, den Alkmaar-spil G. Vink, die met het betrouw bare achtertrio achter zich en twee hard werkende kanthalves naast zich- Alkmaar de overwinning bracht. Het einde kwam met 31 voor Alkmaar en nu staan Hudito, H.D.M. IH en Alkmaar II ieder met 11 pun ten bovenaan de ranglijst. Wielrenen. JAARVERGADERING „ONDERLING GENOEGEN". De ren- en tourvereeniging Onderling Ge noegen te Noordscharwoude hield Zondagmor gen de alg. jaarvergadering in hotel Concor- dia. Een groot aantal leden was aanwezig, toen de voorzitter, de heer P. Nap, de vergadering met een woord van welkom opende. De te Hoogerheide gehouden kampioenswedstrijden, waar Onderl. Genoegen een goed figuur ge slagen heeft, Werd door hem gereleveerd. Voorts zijn op verschillende open wedstrijden goede resultaten behaald. Het verslag van den penningmeester, den heer Nap, gaf een gunstig eindcijfer. Het be zit der vereeniging is toegenomen met 120.77. Behandeld werd een schrijven van een te vormen belangenvereeniging van wielerclubs in N.-Holland benoorden het IJ. Op de op richtingsvergadering heeft O.G. zich er tegen verklaard. Men was over de reeds bestaande vereeniging tevreden. Vervolgens had de prijsuitreiking plaats. O.a. werd aan den lange-afstandskampioen van de A. klasse P. Kort de beker overhandigd. De z.g. van Zijn-beker werd door den schen ker uitgereikt. Ook deze beker kwam in het bezit van den heer P. Kort. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren Joh. Renaud, Th. Maars, C. Kos en K. Nap. In de plaats van den heer P. Nap werd de heer C. Jongsma gekozen. Worstelen. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Wedstrijden in worstelen voor de tweede afdeeling. De nationale worstel- en gewichtshef- wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland le en 2e afdeeling, welke te Koog aan de Zaan plaatsvinden en georga niseerd worden door de Z. A. C. de Halter, werden Zondag voortgezet met worstelen 2e afdeeling. De volgende resultaten werden verkre gen: Extra Vedergewicht: P. van Ombergen, Hercules, IJmuiden wint van C. Rep, de Halter, Zaandam door schouderlegging; C. Rep wint door schouderlegging van A. Dubbeldam. le prijs: P. van Ombergen Mercules 0 straf punten; 2e prijs C. Rep de Halter 3 strafpunten. Vedergewicht: A. Bakker, de Halter, wint door schouderlegging van A. Eckhardt, D.O.K., Amsterdam; H. Bos, D:O.K., wint door schouderlegging van N. v. d. Wel, D.O.K., Beverwijk; A. Kartman, D.O.K., Beverwijk, wint door schouderlegging van H. Minneboo, Hercules, IJmuiden; Th. van Eyck, S.S.S., Alkmaar, wint door schouder legging van C. Bakker, de Halter; C. H. Bekker, H.K.V., Haarlem, wint door schou derlegging van A. Eckhardt; H. Bos wint door schouderlegging van N. v. d. Wel; A. Kartman wint door schouderlegging van N. v. d. Wel; H. F. Minneboo wint door schou derlegging van C. Bakker; C. H. Bekker wint door schouderlegging van Th. van Eyck; A. Kartman wint op punten van H. Bos; H. F. Minneboo wint van A. Bakker door opgeven; A. Kartman wint door schou derlegging van Th. van Eyck; C. H. Bekker wint door schouderlegging van H. F. Min neboo; H. Bos wint door schouderlegging van C. H. Bekker. le prijs A. Kartman, D.O.K., Beverwijk 2e strafpunten; 2e prijs H. Bos, D.O.IG, Amsterdam, 3 strafpunten; 3e prijs C. H. Bekker, H.K.V., Haarlem, 6 strafpunten. Lichtgewicht: A. F. Bos, D.O.K., Atnstei- dam wint op punten van F. Klomp, Achilles, Wormerveer; E. van 't Hof, D.O.K., Amstei- dam, wint door schouderlegging van C. Hop, Achilles, Wormerveer; W. Monné, D.O.K., Beverwijk, wint door schouderleg ging van M. Schouten, D.O.K., Amsterdam; H. Jensma, S.S.S., Alkmaar, wint doei schouderlegging van J. v. d. Horst, Hercu les, Amsterdam; J. v. d. Bosch, D.O.K.. Beverwijk wint door schouderlegging van H. Sterling, Hercules, Deventer; L. J, Roe>- vink, Hercules, Deventer, wint door schou derlegging van G. Blank, de Halter, A. F. Bos wint van C. Hop; E. van 't Hoff wint van F. Klomp; M. Schouten wint van H. Jensma; W. Monné wint van J. v. d. Horst; J. v. d. Bosch wint van G. Blank; L. Roel- vink wint van H. Sterling; E. van 't Hoff wint van A. F. Bos; J. v. d. Bosch wint van M. Schouten; W. Monné wint van II. Jensma; A. F. Bos wint van L. Roelvink. W. Monné wint van E. van 't Hoff; J. v. d. Bosch wint van L. Roelvink; W. Monné wint van A. F. Bos; E. van 't Hoff wint van J. v. d. Bosch; A. F. Bos wint van J. v. d. Bosch, allen door schouderlegging. le prijs W. Monné, D.O.K., Beverwijk, 3 strafpunten; 2e prijs E. van 't Hoff, D.O.K., Amsterdam, 3 strafpunten; 3e prijs A. F. Bos, D.O.K., Amsterdam, 4 strafpunten. De wedstrijden worden a.s. Zondag voort gezet. VOOR HET EERST OPENBARE WORSTELWEDSTRIJDEN TE WORMERVEER. „Sport staalt spieren" totaal verslagen. Het verbod tot het houden van openbare worstelwedstrijden te Wormerveer is door den nieuwen burgemeester opgeheven en direct heeft de krachtsportvereen. „Achilles" een steden-ontmoeting tegen de Alkmaar sche krachtsportvereen. S. S. S. georgani seerd. Zaterdagavond werd deze wedstrijd gehouden in hotel „De Jonge Prins". Een talrijk publiek was aanwezig, toen om 8 uur de beide ploegen rond de matras, aan het publiek werden voorgesteld. Persfotografen deden hun werk, de voorzitters der beide vereenigingen spraken woorden van dank aan den burgemeester voor de opheffing van het worstelverbod en de wedstrijd kon een aanvang nemen. „S. S. S." bracht de volgende worstelaars op de matras: 2e afd. bantam J. Lebbing, veder Th. v. Eijk, licht H. Jensma en W. Bom, m. a.-gew. N. Schats. 1ste afd. bantam A. Kranenburg, veder C. Koster, licht H. Boersen, m. a.-gew. J. C. v. Zwanenburg en D. Kok. Behoudens een enkele uitzondering speelden de zenuwen der „S. S. S."-leden den boventoon, wat zich demonstreerde in hun worstelen. Steeds probeerden zij achter den man te werken en evenveel heup zwaaien waren het gevolg. Zwanenburg, Schats en Boersen bleven voor den man werken en wisten hierdoor hun vereeniging voor een algeheele nederlaag te behoeden. De „Achilles"-leden, luide aangemoedigd door het publiek, werkten allen hard om een touché-overwinning op hun tegenstan der te behalen. Voor de pauze werden 6 partijen ver werkt. Alle werden door „Achilles" gewon nen en „S. S. S." had toen reeds 15 straf punten. Na de rust wist H. Boersen door zijn betere wedstrijd-routine en snel tempo een mooie touché-overwinning te bekampen. N. Schats wist na goeden strijd een pun- ten-overwinning te behalen. J. C. O. Zwanenburg, die fel aanviel en heel goede momenten had, zag zich in de laatete minuut de kans ontglippen en ver loor op punten. De uitslag was als volgt: J. Lebbing verliest op touché van J. Kriek 03; Th. v. Eijk verliest op touché van W. Mooiboer 03; W. Bom verliest op touché van C. Hop 03; C. Koster verliest op touché van J. Hop 0—3; D. Kok verliest op touché van R. de Groot 0—3; J. Bom ver liest op touché van A. Bos 0—3; A. Kranen burg verliest op punten van H. v. Heeningen 1—2; H. Jensma verliest op punten van T. Klomp 12; J. v. Zwanenburg verliest op op punten van K. de Groot 2—1; H. Boersen op punten van K. de Gro:t 1—2; H. Boersen wint op touché van A. v. d. Broek 30. "Tm nvm r Waterpolo. D.A.W. SPEELDE TEGEN D.W.R.... Een polo-drama in Haarlem. De D.A.W.-spelers zullen gistermiddag op den heenreis naar Haarlem niet vermoed hebben, in welk een melo-drama zij nood gedwongen betrokken zouden worden. Het zevental miste n.1. weliswaar zijn sterkste spelers (o.m. Leenheer en Caarls Sr.), wel ke vervangen waren door eenige zwakke broeders en men wist, dat D.W.R. een zeer sterke tweede klasser is, doch dat er een dergelijke nederlaag boven het hoofd zou hangen, nee, dat'zal wel niemand gedacht hebben. In een blij-stemmende onzekerheid doken dus de Alkmaarders in het prachtig in den Hout gelegen Sportfondsenbad te water, om „strijd" te gaan leveren tegen hun Haar- lemsche tegenstanders. Tenminste, het was in 't begin wel de bedoeling om te strij den, om althans de nederlaag zoo eervol mogelijk te verliezen. Helaas, hier ging een ijdele hoop in rook op. De Alkmaarsche achterhoede (Biskanter, Koorn en Hansen) bleek het alras tegen de uiterst-snelle D.W. R.-voorhoede niet te kunnen bolwerken en in no time had keeper Imhülsen het eerste halve dozijn goals geïncasseerd. Op het maximum-groote veld wisten de D.A.W.-ers geen weg met den bal, alle zei len moesten bijgezet worden om een doel- puntenregen te voorkomen entoch werd h®t 14. Acht voor en zes na de rust Op alle mogelijke manieren is nog getracht een zoo ernstige sport-catastrophe te voorko men, de voorhoede (n.1. Soecker, Kostelijk en v. Beek) kwamen de achterhoede assis- eeren, och niets hielp en het resultaat was dan ook allerbedroevend». De fout ligt o.i. bij de leiding van de win tercompetitie. D.A.W. had nooit in een zoo sterke afdeeling ingedeeld moeten wordeü Dat er thans invallers waren, heeft mi"' schien de nederlaag in de dubbele cijfer" doen worden, doch een volledig zevental zou evenzeer een geduchte nederlaag heb ben moeten slikken. Hoe het ook zü, he| -*v Alt I drama is afgeloopen, alle leed is geleden en het eenige, wat getracht moet worden is om althans in den thuiswedstrijd één tegen' i anHm Ifnn HA UQnHL. goal te scoren, anders kan de Haarlemschè keeper wel evenals dat gisteren het ge. val was thuis blijven op non-actief. Schaatsenrijden. VAN DER SCHEER VERBETERT NED. RECORD 500 METER. Ook fraaie prestaties van Langendijk Zondag hebben de Nederlandsche schaat senrijders op de internationale wedstrijden te Gjoevik in Noorwegen fraaie successen A. F. VAN DER SCHEER weten te boeken. Van der Scheer en Lan gendijk wonnen resp. de 500 en 5000 meter, waarbij eerstgenoemde het sinds 21 Januari 1933 door hem te Davos gevestigde record verbeterde door dit van 44.8 sec. te brengen op 44.5 sec. In het algemeen klassement kwamen beide rijders bovenaan te staan. De wedstrijden werden onder goede weersomstandigheden gehouden; er was weer sneeuw gevallen, de temperatuur be droeg vijf graden Celsius onder nul en er stond een klein beetje wind. De uitslagen luiden: 500 Meter: 1. Van der Scheer, 44.5 sec., (nieuw Ned. record); 2. Myhre, 44.9 sec.; 3. H. Nigren, 45 sec.; 4. Edstroem, 45.3 sec.; 5. P. Nigren, 45.4 sec.; 10. Langendijk, 46 sec.; 11. Blaisse, 46.9 sec.; 13. Dijkstra, 47.4 sec.; 16. Koops, 47.5 sec.; 17. Roos, 47.9 sec. Schaken. AMSTERDAM—NOORDHOLLAND. De hoofdstedelijke ploeg lijdt een nederlaag. In de competitie der gewestelijke bonden speelde gisteren te Amsterdam een tiental leden van Amsterdamsche clubs, niet be* hoorende tot het Vereenigd Amsterdamse!» Schaakgenootschap of de Amsterdamsche Schaakclub tegen een ploeg van tien, sa mengesteld uit de rest van Noordholland. Gewoonlijk spelen in wedstrijden van deze landelijek bonden-competitie aan de hoogste borden zeer goede spelers en aan de lagere veel minder sterken. Ook in dezen wedstrijd was dit zoo. Vooral de Noordhol- landsche Schaakbond was aan de eerste vier borden goed vertegenwoordigd, en deze bond heeft, geholpen door zijn drietal aan de staart, dan ook een welverdiende over winning behaald. De ploeg van den Noordhollandschen bond was ongetwijfeld de sterkste. De uitslag der partijen was aldus: A. S. B. N. H. S. B.: W. KoomenL. Prins 0—1 J. SterkR. A G. Davidson 0—1 T. v. ScheltingaG. Kroone M'A S. van MindenoG. Bollebakker P. Witteman-P. F. Prinsen Geerligs C. Dekker—J. L. Sohlberg 1—° T. van Herrikhuijzen—C. Pels 1—° C. Struylaartdr. J. de Graaf 0—1 G. LohmanJ. Vreeken 0—1 G. Fikke—A. Slob 0—1 3y, Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORDSCHARWOUDE- le klasse. E. Bos Jr.—P. Visser G. c. Rijn—P. Nieman 2de klasse P. PoolD. Drost P. HartJb. Peters J. H. de LaatP. Veen J. Peetoom—A, Kroon G. Smit—E. Bos Sr, 1471—144® 1708—159® 1469—145® 1740—1668 1342—1227 1639—1672 1487—1267 Langendijk 5000 meter: 1. Langendijk, 8 min. 49.5 sec.; 2. v. d. Scheer, 8 min. 50.4 sec.; 3. Kjeidsen, 8 min. 53.9 sec.; 4. Gjefle, 8 min. 54.1 sec.; 5. Koops, 8 min. 54.4 sec.; 8. Dijk stra, 8 min. 57.9 sec.; 11. Roos, 9 min. 7.1 s.; 14. Blaisse, 9 min. 21.2 sec.; Algemeen klassement: 1. Van der Scheer, 97.54 pi; 2. Langendijk, 98.95 pt.; 3. Svend- sen, 99.27 pt.; 4. Kjeidsen, 99.29 pt; 5. Oest- by, 99.32 pt; 8. Koops, 100.94 pt.; 10. Dijk stra, 101.19 pt.; 15. Roos, 102.61 pt.; 17. Blais se, 103.02 pt

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10