©E GEBROEDERS „GOCHEM" LANGENDIJK OUDE NIEDORP ZIJPE 't ZAND BERGEN ZUIDSCHARWOUDE De kool uit het buitenland. Nu het blykt, dat nog steeds grootere en kleinere hoeveelheden kool uit het buiten land in ons land worden geïmporteerd, ge- looven wij, dat de Nederlandsche produc ten hieraan een concurrent krijgen, waar mee rekening moet worden gehouden, Als men nagaat, dat voor den invoer van deze kool een invoerrecht van 2 per 100 K.G. moet worden betaald en het nog goedkooper uitkomt de buitenlandsche kool voor zuur kool te verwerken in plaats van de Holland- sche, kunnen de prijzen in het buitenland niet hoog zijn. Wanneer deze kool weer wordt uitgevoerd, wordt het invoerrecht weer terugbetaald. Men deelde ons mede, dat ook andere kool, roode, en aardappelen m het buitenland door Hollandsche hande laren worden gekocht. Gasvereeniging. Gisteravond hield de gasvereeniging Oude Niedorp onder voorzitterschap van den heer A. van Zoonen haar jaarvergade ring. De secretaris, de heer J, van Zoonen, deed mededeeling van een kwestie, welke ge rezen was in den loop van het jaar, maar die naar genoegen is geregeld. De rekening werd in orde bevonden. Het saldo over het afgeloopen jaar bedroeg f 13. Bij de bestuursverkiezing werd de heer F. Leek herbenoemd. Besloten werd om de leden weer even veel rente uit te keeren als vorig jaar. Tevens werd het besluit genomen om de aandeelen van de leden, die overleden zijn of naar verre plaatse zijn vertrokken, door de vereeniging te doen overnemen tegen een bedrag van 7.50 per aandeel. Loop der bevolking. De loop der bevolking van Züpe over 1935 is als volgt; (Bevolking op 31 Dec. 1934 2856 m. en 2592 vr., totaal 5448). Vermeerdering door geboorte 56 m. en 47 vr., samen 103; Vermeerdering door vestiging 138 m. en 174 vr„ samen 312; Totale vermeerdering 194 m. en 221 vr., samen 415; Vermindering door overlijden 20 m. en 22 vr., samen 42; Vermindering door vertrek 167 m. en 22 vr., samen 369, Totale vermindering 187 m. en 224 vr., sa men 411. Toeneming der bevolking in 1935, 7 m. en min 3 vr„ samen 4. Bevolkingscijfer per 31 Dec. 1935 alzoo 5452, n.1. 2863 m. en 2589 vr. Er werden 49 huwelijken voltrokken en 3 echtscheidingen ingeschreven, terwijl 5 kinderen als levenloos werden aangegeven. mende, dat de staten worden aangemaand op de salarissen en loonen van het provin ciale personeel de algemeene verlaging van 5 percent toe te passen, die reeds voor het rijkspersoneel is ingevoerd. Ons college meent aan uwe vergadering in overweging te moeten geven aan de aan maning te moeten voldoen en in verband daarmede vast te steller, de drie in ontwerp bij deze voordracht gevoegde besluiten. Een daarvan strekt tot verlaging van de jaarwedden van de leden der Gedeputeer de Staten. In deze ontwerp-besluiten is de algemeene salaris-verlaging met 5 percent voor alle functies die daardoor worden ge troffen, uitgewerkt, met toepassing van de bepalingen van het Koninklijk Besluit be treffende het Rijkspersoneel. Nu door de Koninklijke aanmaning de salaris-verlaging onvermijdelijk is gewor den, meenen wij niet te mogen blijven staan op het afwijzende standpunt, door ons inge' nomen zoolang de herziening nog viel bin nen de grenzen van de autonome bevoegd heid van het Prov. Bestuur, maar achten wy het raadzaam, dat de staten, zoowel uit deferentie voor het gebruik, dat de kroon van hare wettelijke bevoegdheid heeft ge maakt, als uit een oogpunt van practische politiek, aan de uitvoering van artikel 126 der Ambtenarenwet medewerken. De opvatting, reeds door het vorige col lege gehuldigd, toen het vorig jaar de sala ris-herziening aan de orde was, en nog on langs door ons bij de behandeling van den standplaats-aftrek voorgestaan, achten wij nog steeds de juiste. De Commissie voor Georganiseerd Over leg, over deze voorgestelde verlaging ge hoord, heeft met algemeene stemmen tot verwerping daarvan geadviseerd. Een commissoriaal onderzoek van deze voordracht, waarbij het gaat om de hoofd zaak en niet om de details, achten wij on- noodig, het ligt daarom in de bedoeling haar in uwe vergadering van 28 Januari e.k. aanstonds in openbare beraadslaging te brengen. :n- Door kar overreden. Door het op hol slaan van een paard, gespannen voor een driewlelde kar, viel een zoon van de wed. R. alhier van die kar en kreeg hij de wielen over zijn beenen. Hij kwam er met kneuzingen aan de bee nen af en zal voorloopig rust moeten hou den. Berger veefonds. Het Berger Veefonds vergaderde dezer dagen in café Oldenburg; de voorzitter, de hr.- W. Ellis wees er in zijn openingswoord op, dat het afgeloopen jaar gunstig voor 't fonds was geweest; hij sprak voor het fonds en de deelnemers ook voor '36 de beste wenschen uit. De notulen, voorgelezen door den secre taris, den heer G. Hoogeboom, werden on der dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat op 31 Dec. 375 koeien en 36 pin ken verzekerd waren. In 1935 waren voor het fonds opgeruimd 10 koeien en 1 kalf, welke 263.75 opbrachten en waarvoor is uitbetaald 662.32; de rekening sloot met een ontvangst van 2033.74 en uitgaaf van 1505.69 met een batig saldo van f 528.05 Na een gunstig rapport van de financiee- le commissie werd tot goedkeuring beslo ten. Het bestuur werd bij acclamatie her kozen. Besloten werd de Kon. goedkeuring aan te vragen. Op voorstel van den voor zitter werd besloten de heeren Hogeboom en Jb. Houtkooper, die resp. 25 jaar secre taris en 30 jaar correspondent van 't fonds waren als dankbare attentie een kistje si garen aan te bieden, waarvoor beide hee ren hun dank betuigen. De secretaris gaf een vluchtig overzicht van de 25 jaren, dat hij secretaris was, gedurende welke hij met 3 directeuren prettig had samenge werkt. Vooral de samenwerking met den tegenwoordigen dir. was bijzonder aange naam. Hierna volgde sluiting onder dank. Muziek en tooneel. Zondagavond werd door het r.k. fan farecorps „St. Joannes" een concert gege ven, dat heel goed geslaagd is. Dit was het eerste concert van dit corps. Een tooneel- clubje verleende medewerking. !Binmtiland LOONSVERLAGING IN DE PROVINCIE NOORDHOLLAND. Voorstel van Gedeputeerden de wenschen der regeering in te wu- llgen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan de Provinciale Staten een voor stel doen toekomen tot algemeene verlaging der salarissen van het provinciaal perso neel. In de toelichting wordt gezegd: „Hadden wij ons gevleid, dat onze brtei van 27 November 1935 den weg tot nartci overleg met de regeering niet zou afsnijden, de minister van binnenlandsche zaken heelt gemeend aanstonds een Koninklijk Beslui steunende op artikel 126 der Ambtenaren wet te moeten uitlokken, hierop neerko AUTO GESLIPT EN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Zes personen bij Gouda licht gewond. Zondagmorgen is op den Bodegraafschen straatweg een personenauto geslipt en te gen een boom gebotst. De zes inzittenden werden licht gewond. Met een gehuurde auto reed Zondag de 43-jarige heer J. Sukkel, schilder te Hilver sum, met zijn echtgenoote en vier kinde ren, drie meisjes en een jongen, naar fami lie te Gouda. In de gevaarlijke bocht nabij het woon wagenkamp in den weg BodegravenGou da is omstreeks half tien het voertuig door de gladheid van den weg geslipt en net bin nen de grens van Gouda tegen een boom aan den linkerkant van den weg gereden. De boom trof de auto bij het rechterach- terportier, dat geheel ingedrukt werd. Door den schok braken de ruiten. De wagen kwam juist met de voorwielen aan den slootkant tot stilstand. Het feit, dat de auto met zeer matige snelheid reed, is voor de inzittenden een groot geluk geweest, want bij een grootere vaart zou de wager. stellig in de wetering zijn terecht gekomen. De zes inzittenden werden door de rond springende glasscherven allen min of meer gewond. Dr. P. de Boer verbond de vrouw en de drie meisjes ter plaatse. De vader en zijn 13-jarige zoon waren ernstiger getrof fen en bloedden nogal. Per auto van den G. G.D. zijn beiden naar het Van Iterson-zie- kenhuis vervoerd. Daar bleek, dat ook zij er goed afgekomen waren. Na verbonden te zijn konden de gewonden vertrekken. De auto is zwaar beschadigd. DE OVERVAL OVER HET IJ. Nog niet veel verder. Inspecteur A. Lutyn van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam heeft den ha ringventer N., die kort na den overval op de auto met f 30.000 van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij is gearresteerd, opnieuw aan een verhoor onderworpen. Ook ditmaal heeft de man het niet verder gebracht dan de bekentenis, dat hij van de voornemens van zijn gezellen op de hoogte is geweest, doch niet weet wie zijn mede daders waren. Elke mogelijke aanwijzing omtrent de ontsnapte bandieten zal nauw keurig worden nagegaan en zoo Iaat de po litie niets na om hen zoo spoedig mogelijk in handen te krijgen. Duitschland. De Duitsche rijksminister voor kerkelij ke zaken, Kerrl, heeft met den hoofdre dacteur der „Niedesachsische Tages- zeitung" een onderhoud gehad, waarin hij zijn meening heeft gezegd over een aantal principieele vraagstukken op het gebied van de kerkpolitiek en over de situatie in de Evangelische kerk. Op de vraag, hoe hy den tegenwoordigen toe;tand beoordeelde en wat hij verstond onder positief Christendom, antwoordde de minister: „De strijd van onzen tijd is in het algemeen geen strijd tegen den godsdienst, maar een strijd om den gods dienst. De nat.-soc. staat keurt de stimu leering van het geloofsleven goed, omdat hij den godsdienstigen mensch tot basis van zijn structuur maakt. Een nationaal- socialist moet religieus zijn, hij moet eer bied hebben voor de religieuze overtui ging van anderen, maar hij is vrij in den vorm van zijn religie. Ieder kan „nach seiner Facon selig werden". De bewerin gen, volgens welke de uitoefening der godsdiensten op een of andere wijze wordt belemmerd, beteekenen een ongehoorden laster. Sedert het nat.-socialisme aan het bewind is gekomen, is iets dergelijks nooit voorgekomen. De Duitsche Geloofsbewe- ging is geen beweging van goddeloozen, maar zij heeft ook niets uitstaande met de partij. De staat neemt een objectieve houding aan tegenover deze vraagstukken, doch hij moet er voor zorgen, dat in het kerkelijke leven orde en tucht heerschen. Daarom keert hij zich tegen religieuze bijeenkom sten van openbaar karakter buiten de kerk, want godsdienst is naar onze meening geen politiek massa-artikel, maar de zaak der gemeenschappen, die daartoe geroepen zijn. Bij het dienen van Jezus moeten niet zoozeer de dogmata op den voorgrond staan als wel de religie der gezindheid en de opoffering voor den naaste en de volks gemeenschap, want dat is waarlijk positief Christendom. Richtingen, die tot godde loosheid leiden, worden door den nat.-soc staat zoo fel mogelijk bestreden, omdat hij die beschouwt als den vijand van iedere orde en beschaving. Vandaar de strijd tegen het bolsjewisme, de bescherming der kerken, maar ook de eisch, dat de kerken dezen staat erkennen en in volledige inner' lijke vrijheid tot hem komen." Kerrl zeide verder, dat de kerken, zoo wel de Protestantsche als de Roomsch- Katholieke, vrij zijn in de uitoefening van den godsdienst. Zij worden in ieder opzicht door den staat geholpen, maar moeten zich dan ook beperken tot haar religieus ge bied. De staat kan niet dulden, dat de ker ken ook thans nog hier en daar in min of meer bedekten vorm naar politieken vloed streven. Tenslotte zeide minister Kerrl, dat de Duitsche Evangelische Kerk zelve niet van eenstemmige overtuiging is. De strijd is zoo scherp geworden, doordat de partijen zich proclameerden als rechtmatige ker ken. Noch volgens het kerkelijk recht, noch volgens het recht van den staat is het echter mogelijk, dat een partij binnen de kerk zich als de kerk beschouwt. De staat als garant voor de openbare orde en den kerkelijken vrede moet dan ingrijpen, want hij heeft er voor te zorgen, dat geen kerkelijke groep wordt onderdrukt. Daar voor zyn de kerkcommissies in het leven geroepen. De rijkskerkcommissie is thans de kerkelijk-gelegitimeerde leiding der kerk en als zoodanig erkend door de leden der kerk. Op de vraag, of hij geloofde, dat de po sitie der Evangelische Kerk in de Protes tantsche wereld reeds is geschokt, ant woordde de minister: „De crisis in de Duitsche Evangelische Kerk heeft in de Evangelische wereld veel bezorgdheid ge wekt. Men geloofde, dat Duitschland, het moederland der hervorming, uit het we- reld-protestantisme zou verdwijnen. Ook dat was een reden voor den staat om helpend in te grijpen, nadat was komen vast te staan, dat de Evangelische Kerk zelf niet meer in staat was om een einde aan den broederstrijd te maken en zich te handhaven. Wij hopen echter en vertrou wen, dat een eendrachtige en sterke Evan gelische Kerk een religieus bolwerk tegen atheisme en bolsjewisme zal zyn. De posi tie van het Duitsche Protestantisme in de Evangelische wereld zal afhankelijk zijn van de vraag, of het zich op zyn taak weet te bezinnen, zoodat het de natuurlijke stel ling zal blijven innemen, die het sedert Luther heeft gehad. In het andere geval loopt het gevaar, onbeteekenend te wor den. Terwijl bijvoorbeeld in Engeland, Frankrijk en Italië de kerken op nationa- len grondslag staan, is men in Duitschland altijd geneigd geweest, de belangen van het eigen volk op kerkelijk gebied als iets van den tweeden rang-, te beschouwen. De Evangelische Kerk zou zich daardoor ech ter meer en meer van het voorbeeld van Maarten Luther verwijderen." Ten aanzien van het feit, dat de Belij- deniswerk in net buitenland een moreelen steun vindt, zeide Kerrl, dat men in het buitenland door onvolledige en tenden tieuze berichtgeving vaak onjuist heeft geoordeeld over het opbouwende werk der rijkskerkcommissie. In den laatsten tijd is ook hierin verandering gekomen. Kerrl zeide, er van overtuigd te zijn, dat ook in het buitenland een richting, die zich de kerk zou noemen en zich de leiding over kerkelijke zaken zou aanmatigen, door den staat tot de orde zou worden geroepen. vieren der Maas storten groote hoeveelhe den water in de rivier, terwijl ook Befgië en Maastricht was van het rivierwater mel den. Ook Zondagavond werd nog langzame was van het water waargenomen. Uit Dieren meldt men; Het water in den IJsel is nog steeds was sende. De uiterwaarden zijn geheel over stroomd. Het water staat thans tot aan den Doesburgschendijk. De weg naar Olburgen staat onder water, zoodat het verkeer met roeibooten onderhouden moet worden. Uit Nijmegen meldt men; Stand van de Waal Zondagavond 11.86 (den vorlgen avond 11.92) meter boven N.A.P. De gemiddelde stand is 8.66. Uit Keulen werd Zondagavond gemeld val 36. De dienst van het veer werd den gehee- len dag tot des avonds 22.30 uur met twee groote motorponten onderhouden en met een pont tot den volgenden ochtend. JOHN SCHILTHUIZEN Bekend toonpelspeler heengegaan. Op ruim 35-jarigen leeftijd Is gis teravond in het r. k. ziekenhuis te Den Haag overleden de tooneelspeler John Schilthuizen. Schilthuizen was destijds verbonden aan de operettegezelschappen van Jacq. Bijleveld en Van Aerschot. Voorts behoorde hij tot de mede werkers in dé Nederlandsche films „Dood Water" en het „Mysterie van de Mondschein Sonate", zoomede in de nog niet uitgekomen Nederland sche films „Lentelied" en „Rubber". AANVARING OP DEN WATERWEG. Tusschen de stoomschepen Bata vier II en Capetown Maru. Gistermorgen tusschen 7 en 8 uur is de Batavier II tusschen Vlaardingen en Schie dam op het Japansche stoomschip Cape town Maru geyaren. Het Japansche schip was daar wegens den mist voor anker ge gaan. Het vaartuig kreeg een gat in den achter steven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Capetown Maru is doorgeva ren naar Schiedam, de Batavier II naar Rot terdam. IIET WASSENDE WATER. Was van de Maas en de Geldersche IJsel. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de Maas 63 c.M. gestegen. Deze snelle was der rivier, welke zoo plotseling na enkele dagen van val intreedt, wordt aan de ongunstige weersomstandig heden toegeschreven. KLACHT TEGEN „VOVA". Wegens schending van auteurs recht. Dinsdag 21 Januari te kwart over elf zal voor de meervoudige kamer der ar rondissementsrechtbank te Utrecht worden behandeld een strafzaak tegen den hoofd redacteur van „Volk en Vaderland" mr. S A. van unteren, verdacht van schending van auteursrecht. De zaak is aanhangig gemaakt op aanklacht van den voorzitter en den secretaris-penningmeester van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland de heeren A. C. de Bruyn, lid der Eerste Kalmer, en J. Schutte. Het betreft de publicatie in het nummer van „Volk en Vaderland" van 2 Maart 1935 van een vertrouwelijke circulaire van het R. K. W. V. aan de vakbonden, aange sloten bij het Reservefonds van deze orga nisatie. In deze circulaire werd mededee ling gedaan van het feit, dat de verbou- wingskosten der Drukkerij Lumax, waar de „Volkskrant" wordt gedrukt, de be- gfooting met een aanzienlijk bedrag had den overschreden, weshalve genoemd re servefonds borg zou moeten blijven voor een leeniog Als getuigen zullen worden gedagvaard de heeren De Bruyn en Schutte. Als verdediger van mr. van Lunteren zal optreden mr. van Vessem HET MOTORWEGVERKEER IN DE KNEL. De K.N.A.C. schrijft ons: Zooals bekend is kwamen onder vigueur van de vroegere wegenbelastingwet de op brengsten van de motor- en rywielbelastin' gen ten volle aan de wegenverbetering ten goede, zoodat het cijfermateriaal van deze opbrengsten steeds de volle belangstelling van de weggebruikers had. Immers goede wegen zijn onmisbaar voor een vrij, veilig en economische wegverkeer. Door de wet tot instelling van een Ver keersfonds werd in 1935 het vroegere We genfonds ten grave gedragen en werd de wegenbelasting vervangen door een met gemiddeld 50 pCt. verhoogde motorrijtui genbelasting. Het bedrag der verhooging zou niet meer worden gebruikt voor de wegenverbetering, maar kreeg een. andere bestemming nl. om mede te helpen de te korten van alle andere verkeersmiddelen te verminderen. De regeering voorzag in de aanzienlijke belastingverhooging slechts een tijdelijken terugslag in de ontwikkeling van het motorwegverkeer. Het kan huttig zijn, nu de belasting opbrengsten bekend zijn, over het eerste jaar, dat het Verkeersfonds in werking was, eens zeer in het kort na te gaan, hoe het motorverkeer op den nieuwen last heeft gereageerd. Gebleken is, dat het voortgezette optimis me van de regeeririg in de draagkracht van het motorverkeer niet is bewaarheid. In 1935 bleef de opbrengst niet minder dan 11/4 millioen beneden de raming en dat terwijl over de eerste acht jaren van de Vooral de uit Duitschland komende zyri- 1 wegenbelasting (en ook van de systemati sche wegenverbetering) gemiddeld per jaar bijna 2 millioen méér werd opgebracht dan was begroot. De reactie is dus ernstiger ge weest dan de regeering voorzag, hetgeen als een zeer bedenkelijk verschijnsel moet worden beschouwd, immers is niet alleen een der laatste stukken welvaart, die ons waren gebleven, aangetast, maar ook equi- valeert elk millioen minder aan motorrijtui genbelasting met 3 millioen minder in de Overheidskassen (benzinebelasting, ver hoogde en nogmaals verhoogde benzine belasting, personeele belasting, parkeergel- den, tollen, ponten, enz.) Reeds voordat een vergunningsstelsel voor openbaar vervoer van personen en goederen, als gevolg van de verkeerscoördinatie, zyn intree heeft gedaan, blijkt het torpedoschot van de drastische belastingverhooging doel te heb ben getroffen. Het motorwegverkeer met al zijn onmisbare voordeelen voor de volks welvaart, blijkt boven zijn grens te zijn belast. De spreekwoordelijke elasticiteit van dit verkeer is overschat. In 1936 zal blijken of de terugslag in de ontwikkeling van het motorverkeer, zooals de regeering meende, tijdelijk zal zyn ge weest. Uit het ramingcijfer voor 1936 blijkt, dat de bordjes zijn verhangen, dat het pes simisme van de regeering in vroegere, goe de jaren, is omgeslagen in een optimisme in deze onzekere economische tijden. De K. N. A. C. helpt van ganscher harte hopen, dat dit optimisme gerechtvaardigd zal wor den. Ook de K.N.A.C. heeft, maar onder voorbehoud van niet al te hooge lasten, vertrouwen in de vitaliteit van het motor verkeer. Als toelichting nog het volgende: Het aantal motorrijtuigen is in 1935 on geveer stationnair gebleven. Tegenover een tekort van 11/4 millioen op de motorrij tuigenbelasting staat een overschot van 0,4 millioen op de rijwielbelasting. Van de raming van 22 millioen over 1935 als opbrengst van de motorrijtuigenbelas ting zou ongeveer 7,5 millioen aan de wegenverbetering worden onttrokken en overgeheveld naar den sluitpost van het Verkeersfonds. WITTE WERELD IN ARTIS. In Artis te Amsterdam liepen gisteren al vroeg eenige kunstenaars, om er te profi- teeren van de ongerepte sneeuw, wier schoonheid in Artis altijd eenigen tijd ge handhaafd blijft en er verschillende dieren op bijzondere wijze tot hun recht doet ko men. Hoe prachtig doen niet de statige ka- meelen of de stoere wisenten in hun buiten- perken, waar alles met een zware witte wade overdekt ligt, waartegen de forsche donkerbruine gestalten zich scherp en in drukwekkend afteekenen. Of de groote wapiti- en edelherten, die zich door de dwarrelsneeuw bijwijlen laten verleiden tot dartele sprongen en met wolken uitgestoo- ten adem hun ruime perken doorrennen. Niet alleen de Finsche en Laplandsche ren dieren, maar ook de Oost-Afrikaansche ze bra's en verschillende steppen-antilopen verlustigen zich vooral des morgens en te gen het vallen van den avond in de vreem de donzen wittigheid, die hun perken en hekken stilaan omhullen komt. De groote roofdieren zijn ook allen in de buitenkooien, fel geteekende huiden steken vreemd af bij de witte sneeuw, waarmee ze met hoog op getrokken pooten kennis maakten. Wonder lijk mooi zijn nu de vijvers met hun kroe zige omlijning van besneeuwd geboomte. Het bonte spel der in vol bruiloftskleed prij kende woerdjes doet voor de kleurige pracht der fazantehanen in de wit-omsluierde fa- zanterie niet onder. HULDIGING MGR. DR. H. POELS. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als aalmoezenier van den arbeid. In „Ons Volkshuis" te Heerlen heeft de r. k. Mijnwerkersbond zijn adviseur, Mgr. Dr. H. Poels, naar aanleiding van diens zil veren jubileum als Aalmoezenier van den Arbeid een bronzen borstbeeld aangebo den, vervaardigd door den Maastrichtschen beeldhouwer Charles Vos. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door B. en W. van Heerlen, den Commissaris van Politie en verschillende geestelijken. De voorz. van den r. k. mijnwerkersbond, de heer Jos. Pelser, huldigde dr. Poels om zijn groote verdiensten voor de Limburg- che Mijnstreek en bood hem tenslotte de bronzen buste aan. Dr. Poels voerde hierna het woord. Hij schonk op zijn beurt het borstbeeld aan het bureau van den r. k. mijnwerkresbond, Sprekende over den terreur van de Duit sche politieke organisatie in ons land, be treurde dr. Poels het ten zeerste, dat de minister van Justitie meent daartegen niets te moeten doen. Met het maken van een groepsfoto, werd de plechtigheid besloten. 83. Pit's klomp schoot telkens uit, zoodat hij dan eeni ge maten ten achter kwam. Hij kreeg zop'n pyn in zijn voeten, dat hij op het laatst ging hinken en teneinde raad trok hij daarom zijn klompen maar uit, nam deze onder zijn armen en danste verder op zijn kousen, tot vermaak van het publiek. 84 Na den dans werd er gepauzeerd en aan een ieder een glas limonade aangeboden. Iedereen had het warm en vooral een dikke hoornblazer had het erg te kwaad. Pat was intusschen den kant van het orkest opgewan deld. Hij vond al die instrumenten reusachtig interes sant.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7