KLOOSTERBALSEM SPORT EN WEDSTRIJDEN. Üitmnieuws aan Winterhanden en Wintervoeten KAMPIOENSCANDIDATEN ONTMOETEN ELKAAR. AKKERS -•«..t r„ mu#; Belangrijke wedstrijden in afdeeling II, zoowe wat de 1e als de 10de plaats betreit B. V. V.'s twee eenige concurrenten, N. A. C. en M. V. V. ontmoeten elkaar. Alcmaria naar Zeeburgia. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS tint ?T S^elt thuis eon lasttee ontmoe- totglT dat ™h ook nog altyd ELKEN WINTER LEED HIJ Dank zij den KLQOSTERBALStk komt hij daar voor goed van af, „Geen goud zoo goed DE DERDE KLASSERS MAZURKA. Bioscoop-theater Harmonie, Wiliy Forst heeft als regisseur weer een buitengewoon stuk werk geleverd en wat wel de groote attractie van deze film mag genoemd worden, is zeker de terugkeer van Pola Negri. Pola behoorde in den tijd der zwijgende films tot de artisten, die de theaters weken lang deed volloopen. Langen tijd heeft zij daarna gewerkt om bij de sprekende film weer haar eerste-rangspositie in te nemen en Willy Forst heeft haar daartoe de gele genheid gegeven, een gelegenheid, die zij met alle kracht en energie heeft aangegre pen om opnieuw te toonen welk een diep voelende tooneelspeelster zij is. Haar macht op het publiek heeft zij behouden, want het nieuwe City-theater te Amsterdam prolon geert thans Mazurka voor de derde week. Morgen beginnen hier de voorstellingen van deze buitengewoon sterke en boeiende speelfilm, die het publiek zal meesleepen niet alleen door het spel van Pola Negri, maar door dat van Albrecht Schoenhals en Ingeborg Theek. Deze laatste is een jonge actrice, die. ontdekt werd door Willy Forst en die direct in Mazurka een grooten in druk maakte. Mazurka behoort in ieder geval tot de groote films van het seizoen en het bezoek zal zeker uitwijzen, dat het een film is die ieder wil en moet gezien hebben. HET SPOOR IN DE WILDERNIS. In het Roxy-theater. De paardenhoeven kletteren op den rots- achtigen bodem of jagen wolken stof om hoog op de minder harde wegen; schoten knallen bij tientallen; postkoetsen worden aangehouden en zoo nu en dan valt een ruiter als slachtoffer; ziedaar de algemee ne indruk van het nieuwe programma in het Roxy-theater, een programma vol actie en tempo, maar ook met romantiek. John Wayne, ruiter en schutter bij uit nemendheid, die de held was in reeds tal van Wild-West-films, viert in „Het spoor in de wildernis" als John Scot weer nieuwe triomfen. De aanleiding voor een heele rij avonturen is zijn deelname aan ruiter- en cowboyfeesten, waar hij alle eerste prijzen wint, die de kassier hem echter niet wil uitbetalen omdat de financieele resultaten der feesten beneden de verwachting waren gebleven. Met een vriend (Kansas) weet hy het hem toekomende toch te bemachti gen. Op de vlucht worden zij echter al spoe dig achtervolgd, want twee anderen heb ben na John's bezoek den kassier doodge schoten, ook al om geld te krijgen. Door verschillende „verrassingen" met steeds wisselende „krijgskansen" is de buit nu eens in het bezit van den een en dan weer van den ander, en zelfs een verblijf in een gevangenis (wel een vreemdsoortige, want het was een vriend mogelijk om zoomaar een paar revolvers in hun „cel" te werpen) wordt John en zijn makker' niet bespaard. Maar het eind van het lied is toch, dat de twee mannen erin slagen de werkelijke moordenaars van den kassier te vinden, die dan ook blijken de daders te zijn van over vallen op postkoetsen. Dat één van deze laatste twee ook de man is, die John en diens vriend de revolvers bezorgde in hun gevangenis, maakt de zaak nog wat span nender, te meer ook omdat deze Jim nog zulk een charmante zuster had, dat John haar tot zijn vrouw begeerde (en na tuurlijk ook kreeg). De andere film behoorend tot het voor programma, maar door haar lengte eigen lijk ook te beschouwen als een hoofdnum mer is Prinses Kitty. Deze Kitty is de lieftallige dochter van een huurkoetsier, die valt als slachtoffer in den strijd om standplaatsen tusschen ex ploitanten van vervoermiddelen. Toledo, di recteur van een taxi-onderneming, had zijn personeel opgedragen „niet uit den weg te gaan voor de menschen van de tegenpartij", maar dit bevel was zóó stipt opgevolgd, dat de wagen van Kitty's vader werd omver gereden met het gevolg, dat de oude koet sier doodelijk gewond werd tot groote ontsteltenis van Toledo, die verliefd was op Kitty, die door hem in een cabaret een plaats had gekregen als danseres en Prinses Kitty werd genoemd. Verrassend is de wij ze waarop Toledo daarna voor Kitty en de drie jongere spruiten van het slachtoffer zorgt (of poogt te zorgen). Ook hierbij wor den zijn orders op eigenaardige wijze opge volgd, zoodat er een renpaard wordt gesto len om Kitty weer aan een rossinant te helpen. Ondanks weg-geverfde kenteekenen wordt het dier teruggevonden na een emo- tioneele rijtoer en dan komen er nog vele verrassende wendingen, die wij, om niet te veel te verklappen, niet meer zullen oververtellen. Wie romantiek wil beleven, en daarnaast zich gaarne verlustigt in het sensationeele vindt thans in het Roxy-theater iets van zijn gading. HET LEVEN IS NIET ZOO KWAAD. Citly Theater. De Hollandsche film: „Het leven is niet zoo kwaad" is door de directie van het City Theater voor een week geprolon geerd. Zij is daartoe aangemoedigd door het behaalde succes. Zij die dus een aantal van onze bekende Hollandsche artisten nog niet in deze film hebben gezien, zul len daartoe thans de gelegenheid vinden. Lou Bandy vraagt allereerst de aandacht als de standwerker Lou Helm van de Nieuwmarkt, die door de revue-artiste Anita Mara zoogenaamd ontdekt wordt als natuurtalent en weldra in de revue op treedt. Hij speelt deze rol met zijn beken de vlotheid, hij zingt zijn liedjes op leuke wijze en zorgt voor groote vroolijkheid. Fientje de la Mar is uitstekend als Anita, vooral in de eenigszins sterkere speel- scènes. Ook Cees Laseur toont zich weer een bekwaam artist. Opmerkelijk is ook het spel van Ezerman, Aaf Bouber en Ad. van Hees. En Dolly Mollinger is-een aan trekkelijke verschijning. Verschillende in- ttressante opnamen mogen genoemd, o. a. de kijkjes op de Nieuwmarkt en de scènes achter de coulissen. Een film, die het ook de tweede week zeer goed zal doen. Het voorprogramma is ditmaal uitge breid en zeer afwisselend. Na het aardige Profilti-Nieuws volgt een natuuropname van Singapore en Achter-Indië met goede zangleiding. Heel goed is de film Charles Band met tal van attracties. Fox Movitone Nieuws, een fijn gekleurde film, getiteld Lentestemmen, met begeleiding van orkest en een komisch nummer, dat twee ruzie makende schoonvaders ten tooneele brengt voltooien het voorprogramma, dat uw aandacht meer dan waard is. SCHOTS EN SCHEEF. Victoria-Theater. Stan Laurel en Oliver Hardy behoeven aan het bioscooplievend publiek niet meer voorgesteld te worden. Zij zijn even onaf scheidelijk als de Siameesche tweelingen en wèèr zij zich ook bevinden en wat zijn ook ondernemen, er is altijd een onvoorzien toeval, dat hen in moeilijkheden brengt. Laurel in den persoon van McLaurel is kleinzoon van een millionnair in Schot land en als deze gestorven is, gaat hij met zijn vriend Oliver als verstekeling in een veeboot van Amerika naar Schotland om zijn erfdeel op te eischen. Het blijkt, dat Laurels vader niet erg in de gunst van den ouden heer stond en diens zoon nog veel minder, daar hij alleen een doedelzak en een snuifdoos erft. Daar staat dan het twee tal en de gouden bergen, die zij verwacht hebben zijn tot een doeldelzak en een snuif doos ineengekrompen. Zij hebben zelfs geen geld om hun hotel te betalen en omdat Hardy bij het drogen van zijn broek zijn pantalon verspeeld heeft en geen cent heeft om een nieuwe te koopen, wordt hij zooge naamd ziek en blijft in het hotel, waar de heeren logeeren, drie weken op bed liggen. In dien tijd verkoopt Laurels zelfs hun over jassen om voedsel te kunnen krijgen, maar juist als hij met een pracht van een visch thuis gekomen is en die op de matras van het bed, met behulp van een kaars, heeft gebakken, komt de eigenaresse van het hotel boven en moeten deze gasten vertrek ken. Zonder geld, en wat Hardy betreft, zonder broek, staan zij op straat, maar er komt gelukkig uitkomst, omdat een voor uitstrevende kleermaker een nieuw recla memiddel heeft uitgevonden. Hy levert iedereen een pak, die het dertig dagen als reclame wil dragen en het edele tweetal gaat dol gelukkig op stap naar den kleer maker en teekent daar de noodige formu lieren. Het blijkt al spoedig, dat zy aan een verkeerd adres zijn gekomen en de stukken geteekend hebben, waardoor zij zich vrij willig verbonden met een troep Schotsche Hooglanders naar Indië te gaan en weldra ziet men het tweetal in de kazerne, waar zij natuurlijk de dolste avonturen beleven. Zy dragen nu Schotsche rokjes en voor namelijk Laurel, die geen oogenblik in de pas kan marcheeren en het voortdurend met een nijdigen sergeant aan den stok heeft, doet de toeschouwers van ganscher harte lachen.-,- - Kostelijk- is de scène, waar zij aange wezen zijn om papier en afval van het ter rein te rapen en door de muziek van het regiment tot allerlei koddige dansen ge- inspireerd worden. Hoe sierlijk en onbe kommerd danst het tweetal om het vuilnis vat zonder een oogenblik te beseffen, dat de sergenat als een brieschende leeuw op het punt staat op hen toe te springen. Hoe kostelijk is de mimiek van Hardy en voor namelijk van Laurel, als er zich in de kazerne onbegrijpelijke dingen afspelen, die zij aan de geheimzinnigheden van heht Oos ten toeschrijven. Een liefdesgeschiedenis is door de avon turen van deze filmkomieken heengevoch ten, een beetje spanning, een beetje sen satie, een beetje tragiek, vermengd met wat opoffering en onwankelbaren trouw. Het is niet in staat den toeschouwer te ontroe ren, maar het heeft ook slechts de bedoeling zoo nu en dan eenige rustpunten in het ver haal te brengen en de beide filmkomieken telkens weer nieuwe stof voor hun avon turen te geven. Stan Laurel en Oliver Hardy zijn in deze film beter dan wij hen ooit te voren zagen. Deze ongeluksvogels' houden het publiek in prettige spanning en zorgen voor den gullen lach, die in deze donkere tijden voor vele mistroostigen het beste ge neesmiddel kan zijn. Vooraf gaat een geestige éénacter, waarin Thelma Todd nog eens bewijst, welk een uitstekend artiste door haar dood voor het witte doek verloren is gegaan, een gekleur de screensong van het zeer goede soort, fraaie opnamen van Britsch gebied aan de Oostkust van Afrika en veel actueel nieuws uit binnen- en buitenland in beweegbaar geïllustreerden vorm. DE LAATSTE MILLIARDAIR. Een geslaagde filmavond van de Volksuniversiteit. Men schrijft ons: Het was geen slechte gedachte van het bestuur van de Volksuniversiteit om dit maal eens geen documentaire hoe inte ressant op zichzelf dikwijls ook naar Alk maar te halen, maar, als een soort verras sing, een goede speelfilm te draaien. Het is een opvallend verschijnsel, dat men in Alkmaar den juisten zin voor goede film nog niet heeft gevonden. Buitengewone goede films als „Images de Paris" van Fedor Ozep en „It happened one night", om er maar enkele te noemen, gingen hier voor nagenoeg leege zalen. De zoo sublieme Ekk-film „Der Weg ins Le- ben" draaide in onze kleinste bioscoop met maar matig succes. Doet de Volksuniversi teit haar best om voor één enkele avond een boven het gewone gemiddelde uitgaande film te vertoonen, het blijft een riskante onderneming. De zaal komt niet vol. Het is een feit, dat het grootste deel van het pu bliek geen andere eischen aan een film wenscht te stellen, dan b.v. aan die van een gezellig avondje. Het streven van de Volksuniversiteit om de Alkmaarders filmwys te maken blijft loffelijk. Het is in ieder geval een verheu gend verschijnsel, dat er zich al-hans een vaste schare van intelligente filmver«taan- ders heeft gevormd. i René Clair blijft de geniale regisseur. Hij nadert nergens de grove klucht. Hy is een satiricus van den allereersten rang. De ma terie is ook wel een kolfje naar zijn hand. Banco, de president van de Parijsche Banco-Bank en milliardair wordt op slink- sche wijze bewogen het aan den rand van een bankroet staande Casinario, een vor stendommetje en zijn geboorteland, te hel pen. De eerste minister draait hem in Pa rijs een film voor, waaruit te zien is dat men zich daar in Casinario rustig aan de Riviera zou kunnen wanen: monduin bad plaatsleven, speelbank en veel zonneschijn en ambtenaren die niets doen. In ruil voor de te leenen 300 mill. wordt hem de beel dige prinses Isabelle als zijn vrouw in uit zicht gesteld. Als hy in Casinario aankomt, wordt hij toegejuicht en er wordt al dade lijk een standbeeld onthuld. Doordat hy naar de hand van Isabelle dingt en zijn dic tator-eigenschappen op vlotte wyze laat botvieren, spannen twee groepen tegen hem samen. By een nachtelyke samenzwering, waarby men hem even de les wil ".•zei., stort het baldakyn van Banco's bed op zyn hoofd.-Hy raakt volkomen getroubleerd en hy laat nu eerst goed zien wat een dictator wel vermag. By 'n volgende attaque wordt hy weer geheel normaal. Isabelle blykt al getrouwd te zyn met den jongen kapel meester en zy had zelfs al eertyds het le ven geschonken aan een bloeiende twee ling. De koningin, die de laatste aanslag pleegde, offert zich op voor het vaderland en trouwt met Banco. Banco heeft er al lengs geen bezwaar meer tegen zich voor het leven met deze leelyke spin van een koningin te verbinden, omdat zyn bank fail liet is gegaan. Hy hoopt in ieder geval zoo doende oo een klein staatspensioentje. In hoeverre dit werk als een superlatief van zijn voorgaande films: Sous les toits de Paris, A nous la liberté en le Millioen te be schouwen is (om nog te zwygen van „le iChapeau de Paille" en „Entr'acte") valt 'moeilyk te zeggen nu men leest, dat een meneer Alb. J. Richel de film voor Neder land heeft bewerkt en gemonteerd. Het is onbegrijpelyk hoe de Nederlandsche impor teurs het aangedurfd hebben in een film van een voortreffelyk cinéast als Clair zoo geducht de schaar te zetten. Dit was geen volkomen film, die wy hier kregen voor gezet. Wy hebben genoten, maar de gedachte alleen dat er stukken uitgeknipt zyn be derft veel. Een goed oordeel is dan niet mo gelyk. Al met al echter gaat het werk ver uit boven het platvloersche van de door- snee-kluchtfilms. Zy vond een voortreffe- ïyke bezetting van acteurs met Max Dear- ly's Banco als uitblinker. CINEMA EN THEATER. Heden geeft dit weekblad o.m., behalve filmmededeelingen en -foto's: een artikel over den ook hier bekenden cello-kunste naar prof. Harry Son, voorheen lid van het Budapester strykkwartet. Op de boeken markt te Barcelona; Wereldkampioenen en andere recordhouders door L. Hover met portret van Dr. Euwe; Onze voorouders en de geneeskunde; Merkwaardigheden uit het ryk van Flora; de „Prix de Rome" voor de schoone Bouwkunst toegekend aan architect Arthur Staal; enz. Voetbal. Ongetwyfeld bevat het eerste klas programma voor morgen belangwek kende ontmoetingen, omdat verschil lende kampioenscandidaten elkaar zul len ontmoeten, zooals uit onderstaande beschouwing zal blyken. Eindelyk kunnen dus beslissende sla gen geleverd worden, ofschoon natuur lyk ook de mogelykheid bestaat, dat er nog meer spanning komt in de leidende kopploegen. Afdeeling I. De wedstryden van aftféeltrrg I lijken ons nog het minst interessant! Alleen zou R.C.H., dat bezoek krygt van Sparta, voor een prachtige verrassing kunnen zorgen, door de puntjes in Haarlem te- houden. Er is wel iswaar niet veel kans op, maar toch zal Sparta terdege op haar hoede moeten zyn. K.F.C. met haar verzwakt elftal, zal het thuis wek niet kunnen 1 bolwerken tegen A.D.O., dat reeds voor hêetere vuren heeft gestaan, 't Wordt dus de zooveelste Koog- sche nederlaag. Evenmin gelooven we, dat H.-D.V.S. suc ces zal hebben, waar ze Ajax ontvangt. De Amsterdammers zyn nog steeds gevaailyk, ook al is de ploeg niet meer zoo sterk als een jaar geleden, on H.-D.V.S is te zwak, om het huidige Ajax te kunnen kloppen. Haarlem, dat thuis spee'c tegen Xerxes, zal nog eventjes moeten oppassen Wel 13 ze sterker, maar Xerxes kan soms plotseling productief worden en dan zou een Haai- lemsche zege aan een dun draadje komen te hangen! Afdeeling II. Afdeeling II heeft in+ere.'.sante wedstrij den! Daar is allereerst FeyenoordStorm vogels. Natuurlyk heeft de Rotterdamsche club de beste kansen en ze zal ongetwyfeld de beide puntjes wel thuis behouden, maar toch zal het geen walk-over worden. Als de IJmuider club het op haar heupen krygt, zou ze waarachtig een gelyk spel uit het vuur kunnen sleepen! Daar is verder Blauw WitDF.C. Ook al twee kampioenscandidaten, van welke Blauw-Wit ongetwyfeld het voordeel van eigen omgeving heeft. Ze heeft inderdaad op papier de beste kansen, maar in werke- lykheid is elke uitslag mogelyk. D.W.S.—D.H.C. brengt, als D.H.C. op dreef is, een Amsterdamsche nederlaag, al zal de D.W.S.-defensie ongetwyfeld vele aanvallen onschadelyk kunnen maken. De twee overige wedstryden staan in het teeken der degradatie. Vooral V.U.C. H.F.C. is zeer belangryk en de winnaar heeft een goed kans om nog te ontsnappen Wie zal de gelukkige zyn? 't Is niet te zeg gen. ExcelsiorZ.F.C. is al even moeilyk te voorspellen. Ook hier is elke uitslag mo gelijk. Afdeeling III. Wat het Oosten betreft, kunnen we heel kort zyn. De vorige week is S.C.H.—He- racles gespeeld, de overige wedstryden wer den uitgesteld. Ze zyn thans opnieuw vast gesteld en dus blyven onze beschouwingen van de vorige week van kracht. Men denke slechts aan den wedstryd En schedéGo Aheadüü r> 1 .j Afdeeling IV. De leider in deze afdeeling is vry en kan dus rustig afwachten, wat M.V.V. en N.A.C. doen. Die twee spelen n.1. tegen elkaar en als het een gelyk spel wordt, hebben beide ploegen een strop, omdat de beiden achter stand op B.V.V. weer een punt grooter wordt. De verliezer is vrywel heelemaal kansloos, de winnaar kan nog hopen, voor al als dit N.A.C. zal zyn, dat B.V.V. nog een keer zal ontmoeten. Zou N.A.C. winnen? Er is een klein kans je, maar ook een gelyk spel is zeer wel mo gelyk. P.S.V. zal thuis ongetwyfeld revanche nemen op de nederlaag in Roermond gele den. De club van Massy zal wel verliezen. Noad krygt alweer een kans, om einde lyk eens te winnen, want het bezoekende Bleyerheide is zeker niet onverslaanbaar. Juliana probeert het weer eens, om thuis te winnen. Thans moet Eindhoven het slachtoffer worden, 't Is heel goed moge lyk. Het Noorden In afdeeling V een Groningsche ontmoe ting: G.V.A.V.Be Quick. Natuurlyk heeft Be Quick de beste papieren, maar ze zal hard voor de overwinning moeten vechten Hoogezand zou opnieuw kunnen winnen nu ze thuis Achilles krygt te bestryden, *t Kan en daarmee zou Hoogezand vrywel gé heel veilig zyn. Want de wedstryd FrieslandSneek zal wel op een Leeuwarder zege uitdraaien. Weliswaar is Friesland niet zoo erg sterk, maar Sneek is byzonder zwak. Leeuwarden ontvangt thuis H.S.C. en moet dien wedstryd kunnen winnen, zelfs met behoorlyk doelpunten verschil. Alcmaria naar Zeeburgia. Onze withemden moeten morgen weer eei) lastigen uitwedstryd spelen, n.1. tegen het Amsterdamsche Zeebur gia, dat nog altyd tot de kampioenscan didaten behoort en zeker niet graag de kleine kans door een nederlaag zal wil len verliezen. Zouden wy daarom dus een Alcma ria-nederlaag moeten tegemoet zien? Voor ons staat het iets anders. Wy zyn er nog steeds van overtuigd, dat het spel van Zeeburgia Alcmaria „ligt" en dat onze withemden dus waariyk niet kansloos zyn. Zeer veel zal afhangen van de productivi teit der witte voorhoede. Lukt het een beetje, dan zyn er eenige doelpunten te ma ken en dan staat Zeeburgia voor een zeer moeilijke taak, omdat de Alcmaria-verde- diging uiterst solide is. Er zal in elk geval hard gewerkt moeten worden door alle spelers en wij willen er hier ten overvloede nog op wyzen, dat de binnenspelers een zeer belangryke taak te vervullen hebben; welke die taak is, mag bekend worden verondersteld! Overigens, houdt moed Alcmarianen. De wedstrijd kan gewonnen worden, mits er hard gewerkt wordt door allen, mits er snel gewerkt wordt, mits er open spel gespeeld wordt, mits.... Enfin, Alcmaria kan winnen. En. Alc maria moet winnen, want de puntjes' wor den kostbaar. Wanneer er morgen eens een overwin ning behaald kan worden, zou dat meer dan twee punten beteekenen. Het zou tevens aan het zelfvertrouwen van de ploeg ten goede komen en misschien het fundament kunnen zyn voor meerdere overwinningen 't Zou zoo mooi zyn: morgen Zeeburgia kloppen en een week later Bloemendaal. Een zware, moeilyke opgave, die echter succesvol kan zyn. Welnu, wy hopen op een kleine Alcmaria- overwinning. Het kan nog juist en dus moet er van de kans geprofiteerd worden! o Er worden in deze klasse verder nog slechts twee wedstrijden gespeeld, omdat E.D.O.-Kinheim en U.V.V.-Vriendenschaar zyn uitgesteld. Bloemendaal krygt bezoek van A.F.C. Twee ploegen, die weinig voor elkaar on derdoen. Waarschynlyk heeft de thuisclub de sterkste verdediging en A.F.C. de ge vaar lykste voorhoede. Welke van die twee de doorslag zal geven, zouden wy niet dur ven voorspellen. de kampioenscandidaten rekent. On- Door mijn beroep moest tb den ge. geheelen dag op straat loopen en dear'. door gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles pro. beerde ik, maar baat oond tk niet, tot', dat tk met Kloosterbalsem begon. Et', ken ochtend en auond deed tk die 0» de plekken. Ze genazen binnen ten week prachtta en ooor goed. Nu smeer tk els 't koud wordt van te ooren miin handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem tn en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en ■voeten gehad.' Onovertroffen b(J brand-en anti wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmi<t,iH j,u! llheumatiek, spit en pUniyke spieren bchroetdoos 35 et Potten: ét en /I.04 danks dat houden wy het op 't Gooi, dat thuis wel een kleine zege kan behalen. 0 In 2 B is de spanning grootendeels ver- dwenen, nu Velox een week geleden geljjk speelde tegen West-Frisia. Alleen als Velox eens per ongeluk zou verliezen krygen de Enkhuizers nog een kansje. De Utrechtsche wedstryd Velox—Herc*. les zal intusschen wel goed voor de thuis- club verloopen, want Hercules is te zwak, om voor een verrassing te zorgen. West-Frisia zal intusschen verstandig doen zy kunnen nooit weten! om in Amsterdam O.V.V.O. te kloppen, 't Lykt ons wol een wedstryd, waarin een Enkhui. zer succesje te boeken valt Z.V.V. zal het wel eens noodig vindet^ om twee punten aan haar totaal toe te voe. gen en nu ze thuis speelt kan dat misschien gebeuren. Misschien, want Hilversum, dat op bezoek komt Is v.aarlyk geen zwakke ploeg, maar integendeel tot alles in staat O.S.V.—W.F.C. heeft een plaatseiyk ka rakter. Elke uitslag is hier mogelyk, al is het terreinvoordeel hier zeker niet on be langryk te noemen. B.F.C. kan thuis de Spartaan kloppen, als de Bussummers hard aanpakken en de te- genparty niet in de gelegenheid stellen, om haar spel te ontplooien. Want de Spartaan is haar depressie biykbaar voor goed te bo ven! De Aikmaarsche Boys krygen be zoek van PurmersteUn en moeten opnieuw winnen. De rood-witte Alkmaarders ontvangen de bruin-witte club uit Purmerend, nL het aloude Purmersteyn, een oude bekende, tydens haar tweede klasse periode van Alcmaria. De Purmerenders doen het dit seizoen niet zoo goed als het vorige jaar tydens haar verblyf in de Amsterdamsche afdee ling. Stonden de bruin-wittten toen op één na boven, nu is het echter precies an dersom en al dreigt er dan ook indirect geen gevaar er zyn nog wat achterstal lige wedstryden te verwerken de pun tjes komen in deze afdeeling niet zoo heel gemakkelyk binnen. Zoo ook nu! De Alkmaarders zelf Im mers kunnen in verband met de jongste overwinning van Succes de beide winst puntjes byster goed gebruiken! In Purmerend kregen de rood-wltten een onverdiende 3—1 nederlaag te slik ken, onverdiend, omdat de bruin-witten op zeer goedkoope wyze een doelpunt kregen, terwyl de kaasmenschen in een geweldig conflict kwamen met paal en lat .Er was toen echter meer! De kaasploeg was nog lang niet op volle sterkte en men speelde op een zeer slecht veld. En juist nu, nu men over een goede halflinie beschikt, een halflinie die niet alleen de eigen aanval steunt, maar tevens eon groot struikelblok kan zyn voor de tegenstanders; nu zoowel de verdediging als aanval goed op dreef zijn en men op een heel wat gunstiger terrein zal spelen, nu durven we een revanche-party voor spellen en zien de beide winstpunten in da Aikmaarsche beurs verdwynen, maar dan zal ook nu weer de halflinie perfect moe ten werken, de verdediging resoluut moe ten ingrypen en de aanval juist vooral tegen Purmersteyn een goed open spel over beide vleugels moeten spelen, dan, dangenoeg! Aikmaarsche Boys, vol enthousiasme en doet uw plicht en wint! Laat niet alleen Purmersteyn en Succes onder u blijven, maar laat tevens de mo gelijkheid bestaan dat men zich zelfs bo ven Beverwyk kan plaatsen. Opstelling Aikmaarsche BoysPurmer steyn (Mol Jr.) Alkm. Boys. Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Pater Hassing Indri Kwadyk Schenke v/d. Hilst de Grand Want het is geenszins buitengesluiten dat de Beverwijkers in Amsterdam-Noord tegen de Volewyckers het onderspit zullen delven. Daarbij komt tevens de mogelykheid dat K. V. V in eigen omgeving tegen het pit tige H. R. C. ten onder gaat. al geven we de rood-zwarte Zaankanters wel kans op een puntenverdeeling. Of Succes bij „Helder" zal verliezen? Het ligt in de iy'n der verwachting, maar in deze afdeeling is alles mogelijk al zul len de witgehemde Heldernaren er niet veel voor voelen zich voor de bovenste D eeV,°eI te 'aten uitschakelen. HollandiaZaandijk kan een aardiger j

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6