Aqmda Jktuwdand Weec&edckt Radionieuws Sitmnieuws Jxottutcuial tBücqediike Stand Stad en Omqeomq. heiloo ï2? de hceren g- bergen verbetering ultra kortegolf stations. alkmaar! teraardebestelling l. frankenberg. Stedelyk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Mazurka (dram.); hoofdrollen Pola Negri, Albrecht Schoenhals, Ingeborg Theek en anderen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het spoor in de wildernis (Wild-Westfilm); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amusements film); hoofdrollen Lou Bandy, Fientje de la Mar, Dolly Mollinger (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Schots en Scheef (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Maandag 27 Januari. 7 uur, café Central, lezing van Ir. Cools over „De gevolgen der devaluatie voor den Belgischen boer". 8 uur, De rustende Jager te Bergen, op voering van De vreemdeling door Het Nieuw SchouwtooneeL Dinsdag 28 Januari. 9.30 uur, gebouw Molenbuurt no. 1, verg. Ned. Bond van Winkel- en magazijnbedien den. Volksuniversiteit, cursus zonnestelsel. Woensdag 29 Januari. 8 uur, Harmonie, opvoering „De schamele straatzanger en het miraculeuze Lieve Vrouwke". 8 uur, de Unie, Nat. Jongeren Verbond, rede mr. Wendelaar, lid Tweede Kamer. 8 uur, Waakt en Bidt, hulpzendingsvereen. „Het Mosterdzaadje", spreker J. Swijnen- burg, evangelist onder de joden te Zeist. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. Donderdag 3? Januari. 8.15 uur, geref. kerk te Alkmaar, vocaal concert chr. mannenzangvereeniging De Lof stem, van Broek op Langendijk. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Het kind van de buurvrouw" door het ensemble Bouber, onder auspiciën van het comité voor tooneeluitvoer in gen. 8.15 uur, De Unie, concert dameskoor Pro Arte. zal plaats hebben op het moment, dat de kist in de groeve wordt neergelaten. „Daily Telegraph" bericht, dat de koningin ook in den toekomst de offi- ciëele titel Koningin-Mary zal blijven voeren en niet den titel van Koningin- Moeder zal aannemen! Radio-reportage door de KJt.O. Naar wij vernemen, zal van de begrafenis van koning George te Londen op Dinsdag a.s. door den K. R. O. een ooggetuigeverslag wor den gegeven door den K. R. O.-reporter Paul de Waardt. De reportage van de bijzetting te Windsor zal in samenwerking met den Belgischen om roep voor de Nederlandsche luisteraars worden verzorgd door een Vlaamschen reporter van het N.LR. Deze beide reportages zullen ook door de Phophi worden overgenomen voor de Neder landsche koloniën. De aanvang van de reporta ge te Londen is voorloopig vastgesteld op 9.50 A. T., terwijl die te Windsor waarschijnlijk te 13.10 A. T. zal aanvangen. Ook de A.VJR.O. zendt uit. De A. V. R. O. zal morgen de plechtigheden uitzenden van de begrafenis van wijlen koning George van Engeland. De A. V. R. O.-morgen wijding zal daartoe een half uur worden ver vroegd. Van ca. 10 uur zal de heer de Muinck van den Vlaamschen omroep ook voor de A. V. R. O. een ooggetuigeverslag geven van den tocht van den stoet naar het station Pad- dington. Dit verslag zal tot ongeveer 10.30 uur duren. Tusschen ongeveer 13.10 uur en 14.30 uur zal het zelfde geschieden uit. Windsor, waar de eenige beschikbare microfoon wordt gedeeld met dien van den Vlaamschen en Franschen omroep. De lijkdienst in Windsor begint te ongeveer 13.30 uur en zal ook wor den uitgezonden. De tusschenpoozen zullen worden gevuld met ernstige muziek. Het oor spronkelijke A. V. R. O.-programma zal daar door naar behoefte worden gewijzigd. BOONTJE KOMT OM ZIJN LOONTJE.... Drietal Jeugdige automobilisten aan den dood ontsnapt. Men meldt ons uit Haaksbergen: Zondagavond, terwijl de trein van 20.15 uur uit de richting Gelderland op komst en de boomen aan den overweg gesloten waren, naderde uit de richting Hengelo een personen-auto, waarin een drietal jongelui zaten, allen afkomstig uit Enschedé. Het schijnt, dat de bestuurder, de 18-jarige A. j. E., geen aandacht heeft besteed aan de stopborden met als gevolg, dat de auto dwars door den afsluitboom vloog, waar door deze laatste een V-vorm kreeg. Midden op de rails kwam het voertuig tot staan.JDnmiddellijk reed de auto terug en de inzittJlden ervan trachtten er het hazenpad mee te kiezen en in volle vaart sloeg men den Parallelweg in. De vreemde gasten waren ze ker niet op de hoogte met de situatie ter plaatse. Immers aan het einde der fabriek van de firma Odink Koenderink loopt deze weg dood. In razende vaart en met gedoofde lich ten vloog de wagen voorbij. Een buurtbewoner, die toevallig het ongeval in de verte zag ge beuren en daarna den wagen op zich zag af komen, kon nog net het veege lijf redden, om even daarna het voertuig boven van de ver hooging in het bouwland te zien storten. Daar kwam de wagen dan eindelijk tot staan. De jongelui gingen aan den haal, maar kwamen later terug. De voorruit van den wagen, alsmede de lam pen waren bij de botsing vernield. Bij het po- litie-onderzoek kwam vast te staan, dat de be stuurder geen rijbewijs had. Voor de deelnemers aan dit tochtje zal dit ongetwijfeld een kostbaar uitstapje worden, maar zij kunnen nog van geluk spreken, dat zij juist even voor het binnenrollen van den trein den boom door midden reden en zoodoende een botsing met den trein ontliepen. Ook het ongeval dat zij later met hun wagen kregen, liep gelukkigerwijze nog goed af. WEER EEN INBRAAK IN AMSTERDAM. Buit van 2000 gulden. Het aantal inbraken en insluipingen, dat den laatsten tijd in „Zuid"-Amsterdam is gepleegd, is weer met één vermeerderd. In den afgeloopen nacht hebben tot dusverre onbekend gebleven personen in een bene denhuis aan de Zuider-Amstellaan ingebro ken. Zij hebben er een geldkistje met 2000 gulden, dat in een kast was geborgen, buit gemaakt. MOORD OP DEN PASTOOR ONOPGEHELDERD. Onderzoek op dood punt. Het is nu juist een week geleden, dat pastoor Litjens werd vermoord. Sedert dien heeft de marechaussee niets ongedaan gelaten dat zou kunnen leiden tot de op sporing van de daders. Ze heeft evenwel nog geen succes geboekt, en het onderzoek bevindt zich dan ook op het doode punt. Tal van personen men spreekt in de streek zelfs van een vijftiental zijn in de afgeloopen week aan een verhoor on derworpen. Allen moesten evenwel bij ge brek aan bewijs weer op vrije voeten wor den gesteld. De politie krijgt nog steeds aanwijzin gen, die alle trouw worden gecontroleerd, maar tot nu toe niet van eenige waarde zijn gebleken. Ook in Duitschland heeft het onderzoek nog niets positiefs aan het licht gebracht. ONTSLAG GEMEENTE-SECRETARIS VAN MEDEMBLIK. De secretaris der gemeente Medemblik, de heer H. Kagei, heeft wegens gezondheidsrede nen, tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag gevraagd. EX-KEIZER WILHELM HEDEN 77 JAAR. Geen feest te Doorn. De verjaardag van den ex-keizer, die heden zeven en zeventig jaren oud is ge worden, zal geen aanleiding tot eenige feestelijkheid geven. De ex-keizer heeft verzocht met het oog op de begrafenis van koning George, die morgen plaats vindt, den dag vrijwel onopgemerkt te doen voor bijgaan. De eenige gast is de hertogin van Bruns- wijk, de dochter van den ex-keizer, be nevens eenige intieme vrienden. Op een lateren datum evenwel zullen de kinderen en kleinkinderen van den ex-keizer en ook de kinderen van Hermine, in Doorn te zamen komen om den verjaardag feestelijk te vieren. Wilhelm geniet een goede gezondheid, maar hij is sterk onder den indruk van koning George's dood, voor wien hij op rechte bewondering koesterde. Uit vroegere uitlatingen van den ex-keizer heeft men kunnen opmaken, dat hij nog dikwijls terug denkt aan het oogenblik, dat hij, in het jaar 1910, zij aan zij met koning George stond in de Westminster Hall voor de baar van den pas overleden koning Edward. Samen stonden zij in gebed verzonken en daarna drukten zij elkander de hand, alsof zij er een eeuwige vriendschap mee wilden bezegelen. Slechts vier jaar later werd die persoonlijke vriendschap verbroken door den oorlog om nooit weer hersteld te worden. TRAGISCH MIJNONGEVAL. Mijnwerker door vallend gesteente gedood. Zaterdagavond is de houwer Bouwer bij de ondergrondsche werkzaamheden op de staatsmijn Emma te Hoensbroek door afval lend gesteente getroffen. De ongelukkige werd door toegeschoten arbeiders dood op genomen. B. zou binnenkort in het huwelijk treden. CIRCUS KAVALJOS. Liefdadighcidscircus heeft succes in Amsterdam. Zaterdagavond heeft het circus Kalval- jos, dat zijn tent in de gebouwen van de Hollandsche Manége in de Vondelstraat te Amsterdam heeft opgeslagen, een gala openingsvoorstelling gegeven, ten bate van het Roode Kruis en de Maatschappij Apollo. Reeds de entree tot het circus en de tent zelf, het frissche wit-en-blauw van de aankleeding en betimering badend in helle aaankleeding en betimmering badend in helle lichtbundels van vele lampen, doen het 'm. De feestelijke stemming, de circussfeer, zijn er als ge de tent betreedt. Circus! Een tooverwoord: de pittige geur der stallen, ronddollende clowns, schetterende muziek, in den nok hangen onschuldig de trapéze's, waarvan het kunstvol werken je den adem schier benoemt, stalknechten Dat alles, die heel typische sfeer, die het hart weer ouderwetsch doen popelen, heeft een aantal amateurs liefhebbers van de hyppische sport, van de paardendressuur in het bijzonder in navolging van het „Cirque Moulier", eertijds eenzelfde parti culiere onderneming te Parijs, hier te lande onder ons bereik gebracht. In de piste werd een vlot programma zonder eenig haperen door amateurs en beroepsmenschen afgewerkt. De amateurs vertoonden keurige staaltjes van vrijheids dressuur, een amatrice reed op fraaie wijze den rassigen Sir William voor en er was 'n speelsche ruiter-fantasie, waarin het paard Linda dat zoowaar als de beste eersteklas- se scholier optellen en aftrekken kon, een gastrol vervulde en waarmee het dan ook veel klontjes oogstte. De beroepsnummers waren vanzelfspre kend ietwat driester. Tully Carré, afstam meling van het beroemde geslacht Carré, reed een dollen Kozakkenrit, doch ook de Tandem, voorgereden door een amateur met drie vlugge viervoeters, was zeker een gedurfd nummer. Het sierlijkst van al was echter wel het dansspel der paarden, het strekken en hef fen der slanke pooten op de maat der mu ziek. Het was dan ook hiervoor dat de berijders, die de nerveus-trillende paardenlijven zoo meesterlijk in bedwang wisten te houden, het meeste van het gul-geschonken applaus oogstten. Ook de Accordeon-Parade, uitgevoerd door twaalf leden van de Accordeonvereeniging „Kunst en Vriendschap" en tenslotte de clowns, die zooals het behoort over de piste rolden en hun grillen verkochten, werden hartelijk ontvangen. Er waren voor alle medewerkenden bloe men. Het succes van dezen eersten avond zal zeker voor het jonge circus een groote aanmoediging zijn. VRACHTAUTO VLOOG UIT DE BOCHT. Eén wielrijdster gedood, een tweede zwaar gewond. Gistermiddag werd Laren (G.) in op schudding gebracht door een doodelijk auto ongeluk. Op den weg van Laren naar Lochem, een kilometer buiten de kom van eerstgenoemd dorp, reden twee meisjes op de fiets, rechts van den weg. Uit de richting.Lochem kwam met groote snelheid een vrachtauto. In de bocht kon de chauffeur den wagen niet hou den. Het voertuig vloog uit de bocht en reed de beide meisjes aan. De auto kwam na de aanrijding ter zijde van den weg in een wei land terecht De uitwerking van de aanrijding was ver schrikkelijk: de ongeveer twintigjarige mej. Endeman uit Laren was op slag dood en mej. Wevers, eveneens uit Laren, van ongeveer denzelfden leeftijd, moest in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zutfen wor den overgebracht. De chauffeur, zekere R. uit Hengelo, die onder den invloed bleek te zijn van sterken drank, bekwam slechts enkele schrammen door glasscherven. Hij is voorloopig in ver zekerde bewaring gesteld, terwijl de auto door de gemeentepolitie in beslag is ge nomen. BURGEMEESTER VAN DELFT TWEEDE KAMERLID. In aansluiting op het bericht, betreffende het bedanken van mr. J. A. de Wilde, mi nister van binnenlandsche zaken voor zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature van prof. Fisher, vernemen wij van bevoegde zijde, dat het in de bedoeling van mr. v. Baren ligt, zijn benoeming voor den loopenden zittingsduur van de Tweede Kamer aan te nemen. DE A.V.R.O. WAS VOORBARIG. Een vertrouwelijke mededeel ing publiek gemaakt. Het „Jamboree Committee" meldt ons: De A.V.R.O. heeft gisteravond als radiojournaal uitgezonden een vertrou welijke mededeeling van admiraal Rambonnet aan de daar aanwezige voortrekkers, n.1. dat bericht was bin nengekomen, dat H.M. de koningin in beginsel zich bereid zou hebben ver klaard, het beschermvrouwschap van de Jamboree op zich te nemen, echter onder voorbehoud, dat daaraan geen publiciteit zou worden gegeven, al vorens omtrent het terrein zou zijn be slist. Waar hieromtrent, zooals alge meen bekend, de beslissing nog niet is gevallen, is dus ook de A.V.R.O. met haar uitzending voorbarig geweest en nog geenszins gerechtigd om deze ver trouwelijke mededeeling publiek te maken. TE GROOTE VOORZICHTIGHEID. Treinverkeer gestoord. Hedenochtend vroeg wilden juist op den bewaakten overweg nabij de vroegere halte „Slechtenhorst" tusschen Nijkerk en Amers foort twee vrachtauto's elkaar passeeren. Doordat de wagens voor elkaar uitweken, geraakten ze beiden terzijde van den over weg tusschen de rails. Een der vrachtwa gens kon spoedig op eigen kracht weer op den weg komen, waardoor 't treinverkeer in de richting Amersfoort geen vertraging ondervond. De andere, een zeer zware vrachtwagen, die de lijn van Amersfoort naar Nijkerk versperde, kon echter niet weer op den weg komen. Hiervoor was de hulp van een kraanwagen noodig. Het duur de langer dan een uur, voordat het voer tuig van de lijn was getrokken. Het trein verkeer in de richting ZwolleGroningen ondervond dientengevolge ruim een uur vertraging. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.7 m.M. te Vardö. Verwachting (geldig tot den avond van 28 Januari): Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuide lijke tot zuidwestelijken wind; zwaar be wolkt of betrokken met tijdelijke opklaring; aanvankelijk regen en iets zachter, Weeroverzlcht. De drukverandering blijft zeer wissel vallig. De depressie van Zaterdag verwij derde zich noord-waarts en werd door een rug van hoogen druk gevolgd, die gisteren tijdelijk opklaring bracht. Terwijl in Scan dinavië de hooge druk vandaag weer toe neemt, is op den oceaan een zeer diepe depressie verschenen, met standen nabij 720 m.M., die echter grootendeels schijnt te trekken, zoodat alleen een secundaire in de Golf van Biscaye onze omgeving weer met regen bedreigd. In Scandinavië en Finland wordt de vorst weer zeer streng en worden temperaturen van 30 en 25 gr. C. gemeld. En elke de pressie vermeerdert daar het sneeuwdek. Op het vasteland en op de Britsche eilan den is de temperatuur boven normaal, al is sinds gisteren in het westen eenige afkoe- king opgetreden. In Scotland tn Ierland stormt het uit zui delijke tot westelijke richting, terwijl er zware neerslag valt, welke naar Engeland doordringt. In de Golf van Biscaye stormt het uit noord-west. West-Frankrijk heeft reeds regen. In Duitschland valt in het midden wat regen, doch Duitschland heeft veel mist. Alleen in zuid-Frankrijk wordt zonnig weer gemeld. De toestand op den oceaan doet na het passeeren der secundairen nieuwe daling verwachten, zoodat voorloopig nog zacht en buiig weer te verwachten is, al zou de ont wikkeling van den hoogen druk in het noordoosten de centra op grooter afstand houden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 5 uur licht op. In het lijstje van Ultra kortegolf stations dat wij Zaterdagavond publiceerden is he laas een zetfoutje geslopen. Als laatste had- deh wij n.1. de Amateurs genoemd en de golfgebieden waarin deze zijn onderge bracht moeten luiden: tusschen 75- en 85 M. en verder op ca. 40 M. en ca. 20 M. MAZURKA. In bioscoop Harmonie. Mazurka is een film van groot formaat. Hat is niet een film, zooals we die helaas tegen woordig zoo vaak ontmoeten, een zouteloos verhaaltje met wat min of meer geslaagde scènes, neen, deze „Mazurka" met Pola Negri is een herleving in de filmproductie, een her leving, waarmee Episode begonnen is. Pola Negri's terugkeer! En hoe! Deze vrouw, die inderdaad eens een der grootsten was, daarop scheen te eclipseeren en die thans in haar volle glorie triomphen viert... en verdiend. „Mazurka is een fascineerend métier, zoo als het thans naast de Amerikaansche persoon lijkheidsvervlakking weer opduikt. Na één enkele close-up weet ge welk een concentratie hier gegeven wordt, welk een élan, welk een vervoering. Om t even of het melodramatiek is, die hier heerscht; de onweerstaanbaarheid alléén telt, de hartstochtelijke overgave, de enorme span ning. De romantiekl Willy Forst zet haar in de ideale entourage van zijn knapste regie, zijn levendigste afwis seling, zijn meest virtuoze stemmingssprongen en zijn prachtigste acteurs. Daar is b.v. een Kayssler als de rechter, een Ingeborg Theek in de prille zuiverheid van haar jongemeisjesfiguur. Daar zijn de feesten, de bals, Willy s Forst s voorliefde. Mazurka doet ons ook door het gezonde pa thos van haar gegeven den goeden ouden tijd herleven, toen ook een industriefilm een goede film kon zijn. Zijn er meer woorden noodig om u te bewe gen deze film te gaan zien? Moeten we den inhoud van de film weergeven? Neen, een dergelijke film heeft dat niet noo dig. Willy Forst en Pola Negri moeten de waarborg zijn voor iets grootsch. Zoo is het ookl Nader vernemen wij van de directie dat deze eminente film reeds bij voorbaat in het vol gende programma een plaats zal vinden, wel ke haar toekomt. Dus na Dinsdagavond zal ook Zondagavond „Mazurka" en de daarop volgende dagen wederom gedraaid worden T PnuderlinS* Bc6rafenisvereenirin* In het bestuur van de Onderlinge Be grafenisvereeniging „Heiloo", is een be- angrijke wijziging gekomen. Het bestuur zitter, Th. Willems, secretaris en P Oud penningmeester. Tot eerste aanspreker 1 hei-benoemd de heer G. Smits. De Zondag tijdens de H.H. Missen In d parochiekerk gehouden collecte ten beho ve der St. Vincentiusvereeniging heeft oi!.* gebracht f 333.50 tegen 282.68 in 1935 1 342.45 in 1934. en De predicaties werden gehouden door de Z.E. pater Henri de Greeve. a GEBOREN: Nelly Hermina, d. van Cornelis Jan Visser en Antje de Jong. Dirk, z. van Pieter Leij; en Aafje Johanna Visser Antoniug Petrus z. van Arnoldus Wilhelmus Bernards en Afra Anna Alida Nieuwenhuizen. OVERLEDEN: Hilligje Westerveen. weduwe van J, Roer- winkel, 73 jaar. Alida Haverkorn 64 jaar" w Janneke Graat, gehuwd met J. Tjeertes 65 jaar. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert Donderdag 30 Januari aa., nam één uur. De punten van behandeling zijn; 1. Vaststelling van de notulen der vorigs vergaderingen. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand en wijziging van da veror dening betreffende den Burgerlijken Stand (bijlage Nr. 5). 3. Benoeming van leden van de Commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs (bijlage Nr. 8). 4. Voorstel tot opheffing van de betrekking van adjunct-archivaris (bijlage Nr. 1). 5 Idem tot instelling van een boekenfonds voor de Handelsavondschool (bijlage Nr 187 van 1935). 6. Idem tot wijziging van de Verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor lager nij. verheidsonderwijs (bijlage Nr. 188 van 1935), 7 Idem tot wijziging der verordeningen voor burgerlijke instellingen van weldadigheid, ia verband met de opneming van boeken en kas. sen dezer instellingen (bijlage Nr. 2). 8. Idem tot verlaging der salarissen van hit personeel van het Murmellius-Gymnasiuih, d« Handelsschool en de Handelsavondschool ta tot wijziging der salarisverordeningen (bijlage Nr. 3). 9. Idem tot verhuur van speelterreinen (btila- geNr. 4). 10. Idem om over te gaan tot distributie van goedkoope groenten aan werkloozeo en onder steunden (bijlage Nr. 7). 11. Idem tot verhuur van grond aan den Friescheweg (bijlage Nr. 9). 12. Idem tot wijziging van de pachtovereen komst inzake de sluis aan de Zeswiefen (bijla ge Nr. 10). 13. Idem tot gedeeltelijke kwijtschelding van de krachtens overeenkomst van 20 April 1933 door den pachter van het Stedelijk muziekpsrk over het tijdvak van 1 Bei 1935—1 Mei 1936 verschuldigde huur (bijlage Nr. 11). wwHB 14. Idem tot wijziging van de loonrege!hi| écr werklieden (bijlage Nr. 12). 15. Idem lot wijziging van salarisregslfngen voor ambtenaren (bijlage Nr. 6). 16. Idem tot vaststelling eener verordening betreffende de inrichting der politie, voorzoo ver niet reeds vastgesteld in de vergadering van 19 December j.L (bijlagen nrs. 184 en 185 van 1935 en 13 van 1936). GEEN DIENST IN DE LUTHERSCHE KERK. Gisterochtend, even vóór de dienst In de Luthersche kerk zou aanvangen, waar ds. Makkink zou voorgaan en een verklaring zou geven van de wijziging van zijn ge loofsopvatting, werd bekend gemaakt, dat de predikant op medisch advies de predik beurt niet kon vervullen, zoodat de kerk gangers teleurgesteld huiswaarts keerden. DE LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING TE BERGEN. De op 2 Febr. aangekondigde Liefdadigheids voorstelling van de A. T. V. te Bergen na dert, en de voorbereidende werkzaamheden zijn in vollen gang. Bereidwillige medewetkinj is reeds van vele kanten verkregen, zoq*«' van de directie van „de Rustende Jager" al» van het Auteursbureau en van de drukkers van reclamebiljetten en dergelijke. De kaartverkoop gaat goed, maar de kaar ten zijn nog niet uitverkocht. De zaal van A* Rustende Jager moet te klein zijn, om aJeO d.e voor het doel belangstelling hebben kunnen bevatten. De A. T. V. te Bergen, d'e voorjaar 1935 een goede beurt maakte met At opvoering van Heijerman's tooneelstuk ..OP hoop van zegen waarborgt weer een goed* opvoering van dit realistisch stuk. Zij die toen de uitvoering hebben gemist, kunnen daar "u gebruik van maken en daardoor teven» mee helpen de gesteunden van B. A. te Bergen een extra uitkeering te verstrekken, wat bij d«< zeer welkom zal zijn. De opbrengst met aftrek van noodzakelijke kosten komt geheel ten goede aan hot gestelde doel. Met het koopen van kaartenen het bezoeken der uitvoering kan het nuttige met het aangename worden vereenigd. Een ieder die even kan, helpe ffl«« het gestelde doel te bereiken. Overstelpende belangstel"0!' Op de begraafplaats der Israëlitische Je' meente werd heden ter aarde besteld h' stoffelijk overschot van den heer L. F*8®" kenberg. De groote achting, waarin de «vcr ledene zich steeds mocht verheugen, ble®| uit de groote belangstelling, niet alleen °p en bij de begraafplaats aan den West* weg waar zjj bijzonder groot was, maar o° onderweg naar den doodenakker. Uit geldt speciaal voor de Langestf»»* welke door den stoet werd gepasseerd net trekken langs de zaak van den over dene. Tegen 12 uur arriveerde de stoet op d begraafplaats, een ry auto's met famd*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2