£uchtmad Begrafenis slachtoffers vliegramp Waalhaven. Bij beide begrafenissen een enorme belangstelling. 0 (j)anfiavin 'fxovutciaal 'llieuws SCHAGEN BERKHOUT ALEXANDER ZOEBKOW OVERLEDEN. De echtgenoot van wijlen prinses Victoria von Hohenzollem. Een veelbewogen leven. GEEL LICHT OF „HELDER WIT LICHT De K.N.A.C. meldt ons: De berichten uit Frankrijk over de zeer waarschijnlijke invoering aldaar van de ver plichting tot het voorzien van motorrijtui gen met koplampen met geel licht in plaats van het tot nu toe gebruikelijke „heldere witte licht", hebben het vraagstuk van het nut van geel licht in het verkeer weder in het brandpunt van de belangstelling ge bracht. De Permanente Verlichtings Commissie (de P.V.C.), welke dit vraagstuk van pri mair belang achtte, heeft in den loop der jaren onderzoekingen op dit gebied ver richt, welke in het bijzonder beoogden na te gaan het verschil in doordringend ver mogen van automobielkoplampen in mist met en zonder gekleurde schijven. Het resultaat van deze onderzoekingen, verricht door dr. A. C. S. van Heel en den toenma- ligen secretaris der P.V.C., ir, J. L. van Soest, toonde aan, dat de zichtbaarheid zelf, bij gebruik van gekleurde schijven in mist niet verbeterde. De laatste jaren zijn de inzichten inzake geel licht in een nieuw stadium gekomen sedert er, behalve op physisch gebied on derzoekingen zijn verricht op physiologisch gebied. Hierbij is het zwaartepunt minder gelegd op de verbetering der waarneembaarheid bij mist, dan wel op het nut van geel licht onder meer normale weersomstandigheden in verband met den invloed van het uit schakelen van die deelen van het spectrum, welke een nadeeligen invloed uitoefenen en voor de waarneembaarheid in het verkeer niet noodzakelijk zijn. De Permanente Verlichtings Commissie van de K.N.A.C. zet haar onderzoekingen op dit gebied voort en hoopt binnen korten tijd haar inzichten hieromtrent te kunnen publiceeren. DE EERSTE AARDBEIEN TE AMSTERDAM. Gekweekt door bestraling met Neonlicht. Door het Laboratorium van Tuinbouw en Plantenteelt te Wageningen werden op de Centrale Markt te Amsterdam, gisteren de eerste aardbeien aangevoerd. Deze waren gekweekt door bestraling met Néonlicht, waardoor deze cultuur met behulp der wetenschap circa drie weken is vervroegd. EEN HOFFELIJKE BURGEMEESTER... Hoe in Rassen kunstenaars wor den behandeld. De vereeniging „Arti et Industriae" te Den Haag heeft aan talrijke gemeentebe sturen gezonden het verslag van het con gres, dat zij ter gelegenheid van haar 50e jaardag heeft gehouden en de conclusies, welke op die vergaderingen zijn aange nomen. Dezer dagen heeft ze het exemplaar, dat ze aan het gemeentebestuur van Rijs- sen had gezonden, terug ontvangen, ver gezeld van een velletje van een blocnota, schrijft „Het Vaderland". En op dit vel letje van een blocnote staat, eigenhandig geschreven door den burgemeester, die een aanhef blijkbaar onnoodig geoordeeld heeft: „Van adressen, geschreven of gedrukt in de spelling „Marsjan", behoeft geluk kig nog geen nota te worden genomen. Ook op de departementen worden zij gewei gerd. Zoodra U van de dwalingen Uws weegs zijt teruggekeerd, en behoorlijk officieel Hollandsch spelt, kunt U wel weer eens adresseeren. Voor Kunst, die geen gevoel heeft voor de schoonheid van onze taal, interesseeren wij ons niet." DE INBESLAGNEMINGEN VAN AUTOBUSSEN OP DEN AFSLUITDIJK. Het arrest van den Hoogen Raad heeft de kwestie niet principieel uitgemaakt. Naar aanleiding van een persbericht over Inbeslagneming van autobussen op den Af sluitdijk, welke motorrijtuigen reden voor de Friesch-Hollandsche Reisvereeniging Samenwerking en de Noord-Nederlandsche Reisvereeniging, en betreffende een daarop gevolgd bezoek van den voorzitter en den rechtskundigen adviseur van laatstgenoem de vereen iging aan autoriteiten in Den Haag, tot het doen van beklag en het ver zoeken van staking van dergelijke inbe slagnemingen, nu de Hooge Raad in een dergelijke zaak de reisvereeniging Samen werking in het gelijk had gesteld, vernamen wij bij informatie te bevoegder plaatse, dat met het bedoelde arrest van den Hoogen Raad de kwestie niet principieel is uitge maakt, omdat het daarbij slechts om de constructie van de tenlastelegging is ge gaan. Een nieuw proces-verbaal is inmid dels tegen de reisvereeniging Samenwerking opgemaakt. De inbeslagnemingen van auto bussen, welke gisteren op den Afsluitdijk zyn geschied, werden gedaan op last van den ambtenaar van het O. M. bij het kan tongerecht te Leeuwarden, mr. Zaaijer. Tegen diens beslissing is beroep mogelijk door een kort geding bij den president van de rechtbank in het betreffende arrondisse ment. DOOR AUTO GEGREPEN. Doodelijk ongeluk te Breda Gisteravond om ongeveer half zeven heeft op den Academiesingel te Breda een aanrijding plaats gehad, welke een jongen van 14 jaar het leven kostte. Bedoelde jongen, Van W. genaamd, wo nende te Beek (gem. Princenhage), fietste aldaar met een kameraad, waarbij zij ver moedelijk naast elkaar reden, toen hij door een passeerende zeswielige vrachtauto werd aangereden. Het slachtoffer werd een wo ning binnengedragen en was reeds over leden vóór dr. Blomjous en later dr. Her mans aanwezig waren. Naar de auto, welke na de aanrijding is doorgereden, heeft de politie terstond een onderzoek ingesteld, maar hij is nog niet gevonden. Het lijk van den jongen is naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht. LEVERDE KRUPP AAN ONS LAND? Vragen door N.S.B.er aan den mi nister gesteld. Het lid der Eerste Kamer mr. A. .T. v. Vessum heeft tot den minister van defensie ad interim eenige vragen gericht. Zoo o.a. of het juist is, dat het millioenen guldens gekost hebbende zwaar geschut van 28 c.M. waarvan in 1913 de toenmalige minister van oorlog, minister van marine ad interim, de heer Colijn, de aanschaffing ten behoeve der kustverdediging sterk heeft bevorderd, nimmer gereed voor landverdediging is op gesteld en of het juist is, dat dit kostbare meest moderne zware geschut van Neder land, dat omstreeks 1919 door de firma Krupp is geleverd, eenige jaren geleden voor enkele tienduizenden guldens aan een particulieren wapenhandelaar is verkocht. Voorts vraagt mr. v. Vessem, of de minister bereid is mede te deelen, hoeveel stuks zwaar geschut de firma Krupp naar aan leiding van de in 1913 genomen beslissing voor de kustverdediging heeft geleverd, of de levering door den oorloog is vertraagd en welke de totale kosten voor aanschaf fing, vervoer en opslag zijn geweest. NIEUW TYPE MOTORVRACHTSCHIP. Betere efficiency. Het bij de „C. v. d. Giesen en Zn." Scheepswerven te Krimpen a. d. TJssel voor rekening van de N.V. Hollandsche Stoomboot Mij. gebouwde kleine motor vrachtschip „Amstelstroom", dat na zijn ge slaagde proeftocht sedert Zaterdag jj. lig plaats heeft genomen aan de Handelskade, zal aan het eind van deze week naar zee vertrekken.. Met dit schip heeft feitelijk het eerste vaartuig voor de kleine kustvaart met welk type tot dusverre in het algemeen door kapitein-eigenaars vooral door de Groningers werd gevaren, en dat uit eco nomisch oogpunt groote voordeelen biedt, zijn intrede in het reederij bedrijf gedaan. De „Amstelstroom", die bestemd is voor de vaste vaart op Leith, zal eerst twee rei zen naar Huil maken. Wij vernemen voorts dat het in bedoeling van de H. S. M. ligt binnenkort zijn onze informaties juist, dan zou dit ongeveer een maand zijneen tweede schip van gelijke constructie als dat van de „Amstelstroom" in bestelling te ge ven. Het oudste schip van de maatschappij de „Rijnstroom" zal uit de vaart worden ge nomen. MOEDERS TEGEN MILITAIREN DIENST. Hun zoons verboden in dienst te gaan. De beide moeders te Rotterdam, die reeds eerder in actie zijn gekomen te gen de aangifte voor den militairen dienst, waartoe één hunner zoons werd opgeroepen, hebben thans wederom nu een andere zoon werd opgeroepen hiertegen protest aangeteekend. Zij hebben ook nu weer hun kinderen verboden zich voor de militie aan te geven. De ouders hebben den burge meester van Rotterdam en den mi nister-president dr. Colijn hun stand punt meegedeeld. SPOORWEGPERSONEEL. De algemeene vervroegde pension - neering. Het hoofdbestuur van St. Raphaël, r.-k. vereeniging van spoor- en tramwegperso neel, acht het voorstel van de directie der Nederlandsche Spoorwegen inzake de alge meene vervroegde pensionneering op 55 jarigen leeftijd, in den vorm als aan de per soneelraad is medegedeeld, niet te aanvaar den. Met een pensionneering op 60-jarigen leeftijd van het geheele personeel kan het hoofdbestuur zich wel vereenigen. NEDERLANDSCHE AMBULANCE TE DESSIE AANGEKOMEN. De Nederlandsche Roode Kruis-ambu- lance is te Dessie aangekomen. De negus heeft den leider der ambulance, dr. Winckel, ontvangen en uiting gegeven aan zijn dankbaarheid jegens Nederland voor het uitzenden van een dergelijke be langrijke missie, hetgeen de keizer een ge baar van humanitaire solidariteit noemde. TEGEN EEN WEERFONDS. Geld nuttiger te besteden? De Nederlandsche afdeeling van den In ternationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid heeft aan de Nederlandsche re geering een adres gezonden, waarin o.a. teleurstelling wordt uitgesproken over het, door de Nederlandsche regeering voorge stelde, wetsontwerp inzake de instelling van een werkfonds. De regeering heeft hiermee gehandeld, aldus adressanten, in lijnrechten tegen spraak met de zoozeer gewaardeerde hou ding in zake de „sancties", waarbij blijk gegeven werd van een groot vertrouwen in de Volkenbond als vredesorgaan door de vorming van een collectief geweldli Vredesfront der Staten. De bond vreest voor een verwarrende uitwerking op de „openbare meening", zich plotseling in haar juist weer opge bouwd vertrouwen op den Volkenbond aanmerkelijk geschokt zal voelen. Voorts meent de bond voor eventueele beschikbare fondsen een gebruik te kunnen voorstellen, dat oneindig nuttiger en noo- diger is dan de aanschaffing van chemi sche en physische strijdmiddelen, vooral na het verbod door den Volkenbond gifgassen enz. voor oorlogsdoeleinden, het ter hand nemen van de systematische bestrijding der oorlogsprophylaxe en het voorstellen eener dusdanige internationale actie in alle staten, aangesloten bij den Volkenbondo. Tenslotte spreekt de bond de hoop uit, dat de Nederlandsche regeering alsnog termen zal vinden om het wetsontwerp in te trekken. AUTOBOTSING BIJ SCHIPHOL. Polygoon-employé liep een lichte hersenschudding op. Gistermiddag begaf de heer G. B., boek houder van de N.V. Polygoon, zich per auto op weg naar Schiphol, teneinde de films, die in Londen gemaakt waren, bij de begra fenis van koning George, en die per vlieg machine naar ons land werden overge bracht, af te halen. Bij één der kruisingen op den weg van Haarlem naar Schiphol naderde van een zijweg een Amsterdamsche taxi. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak botsten de twee wagens tegen elkaar. De auto, waarin de Polygoon-employé gezeten was, sloeg om; de taxi kon op den weg gehouden wor den, doch werd beschadigd, hoewel niet in zoo erge mate als de andere wagen. De heer B. werd naar het Luthersche Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Bij on derzoek bleek, dat hy een lichte hersen schudding had opgeloopen. Hij is ter ver pleging in het gasthuis opgenomen. Zijn chauffeur liep enkele lichte kneuzin gen op en kon zich, nadat hem eerste hulp was verleend, naar huis begeven. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Teraardebestelling res.-tweede luit. E. Segboer. Onder veel belangstelling, mede van de zijde van het publiek, is gistermiddag op Nieuw Eik en Duinen het stoffelijk over schot van den Vrijdag j.1. bij het vliegonge luk nabij Rotterdam om het leven gekomen reserve-tweede luitenant-vlieger Emile Segboer, ter aarde besteld. De minister van defensie was bü deze be grafenis vertegenwoordigd door den garni zoenscommandant van Den Haag, kolonel W. Sillevis. Onder meer waren tegenwoordig depu taties van de Luchtvaartaf deeling, bestaan de uit kapitein van Hecking Colenbrander en eersten luitenant Boogaard en van de Hoogere Krijgsschool, bestaande uit rit meester Pieters en len luitenant De Riemer. Voorts waren tegenwoordig ir. F. P. Stok, namens de Fokker Vliegtuigenfabriek, kapi tein Van Lent, namens de Indische Lucht vaartaf deeling, officier-vlieger Bakker, na mens den Marineluchtvaartdienst, sergeant- majooor-vlieger-instructeur Lambermond, die de leermeester van den ontslapene was, voorts vele officieren en reserve-officieren van de Luchtvaartafdeeling. Met den stoet kwam nog mede kolonel P. W. Best, commandant van de Luchtvaart afdeeling, tevens vertegenwoordiger van den inspecteur van de luchtvaart. In de rouwkapel heeft kolonel Best enkele woorden van afscheid gesproken. Hij her innerde eraan, dat Segboer in den zomer van 1934 als leerling bij de Luchtvaartaf deeling kwam. Nadat hij zijn opleiding met veel vrucht had doorloopen, ontwikkelde hij zich als een buitengewoon vlieger, die er zich op toelegde te bereiken, wat er op zijn gebied te bereiken viel. Hij had nog een groote toekomst. Segboer was een braaf kameraad, die groote vriendschap wist te verwerven. Het is een slag voor de luchtvaartafdeeling, dat Segboer er niet meer is. Terwijl het orgel het oude Wilhelmus speelde, werd de kist, gedekt door zeer vele bloemstukken, door officieren van de lucht vaartafdeeling grafwaarts gedragen. Teraardebestelling luit.-vlieger van der Enst. In allen eenvoud, zonder eenige militair eervertoon, is gistermiddag op de Alge meene Begraafplaats Crooswijk te Rotter dam het stoffelijk overschot ter aarde be steld van den Vrijdag J.1. bij het vliegonge val te Rhoon om het leven gekomen luite nant-vlieger H. F. van der Enst. Om kwart voor één vertrok de stoet, uit drie volgaut'os bestaande, van het zieken huis aan den Coolsingel naar de Algemeen».. Begraafplaats Crooswijk. Overal langs den weg dien de stoet volgde, hadden zich veel belangstellenden opgesteld. Toen de stoet de begraafplaats Crooswijk had bereikt, was ook daar de belangstelling zeer groot. Terwijl het orgel speelde, werd de kist de aula binnengedragen, alwaar zich een groot aantal burgerlijken militaire autoriteiten, benevens kameraden van den overledene hadden opgesteld. De vader van het slachtoffer, de heer H P. v. d. Enst, sprak allereerst eenige woor den. Spreker sprak de hoop uit, zonder op het onderzoek vooruit te willen loopen, dat de conclusie van het onderzoek tot eer van zijn zoon en tot voorbeeld van zijn kame raden zal strekken. Namens den kolonel commandant van de luchtvaartafdeeling Soesterberg, den heer Best, bracht majoor J. H. Star een laatsten groet aan den over ledene. Hij is te kort, aldus spr., in ons midden geweest, maar hy heeft in die korte spanne tyds bewezen een zoon van het vaderland te zijn, dien wij zoo noodig hadden. Op dit moment gaan spr.'s gedachten uit naar zijn diepbedroefde ouders en hy kan geen woor den van troost vinden. Maar de tyd, aldus spr., heelt alle wonden en wanneer deze diepe wonde tót een lidteeken zal zyn ge worden, zullen de ouders beseffen dat hun zoon is gevallen in de vervulling van zyn plicht voor Koningin en vaderland. Spr. besloot zyn rede met de woorden: „Kame raad, rust zacht, je nagedachtenis zal op Soesterberg biyven voortleven." Daarop werd de kist ten grave gedragen door vier collega's van den overlec'one. Onder de vele belangstellenden by de groe Beschermt U zich daarom o°^ verdertcgen besmet- tin z door per uur 1-2 Panflavfn-pastilles te nemen. welker desinfectcerenae WC1IW 0 keel binnendringende ziekteverwekkers doodt. Hij «potheker, en drogisten ve bevonden zich majoor E. T. C. T. Motke, garnizoenscommandant en vertegenwoor diger van den minister van Defensie, A. Viruly, namens de K.L.M., reserve-kapi tein J. Roodenburg namens de Alg. Ver. van Ned. Res. Officieren, afd. Rotterdam, le lult.-adj. vlieger der militaire luchtvaart, J. Smit, M. J. L. Rosmer namens de N.L.S., Van Neyenhoff namens de Fokkerfabrieken en luit. ter zee N. Guilonard. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig „Nachtegaal" is gistermiddag te 13.48 uur van zyn retour vlucht naar Indië op Schiphol geland. De Perkoetoet (thuisreis) vloog gisteren van Jodhpur naar Bagdad. De Kwak is heden te Rangoon geland op uitreis. Hedenmorgen te 8.04 uur is de Koetilang van Schiphol naar Indië vertrokken. DEVENTER KRIJGT EEN VLIEGTUIGFABRIEK. Voorloopig bouw van zweefvlieg tuigen, later lichte motortoestellen. Naar wy vernemen is te Deventer opge richt een naamlooze vennootschap met het doel, zweefvliegtuigen te bouwen. Voorloopig zal in seriebouw aangevangen worden met zweeftoestellen van verschil lend type. Later zal ook de bouw van lich te motortoestellen ter hand genomen wor den. Ook zal groote aandacht gewyd worden aan het herstellen van defecte toestellen van zweefclubs. Als directeur van de vennootschap, die gedooot is „N.V. Vliegtuigbouw" zal optre dende heer A. L. Bouling te Deventer, di recteur der Deventer Radio-Centrale. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. In de nabyheid van Port Soedan is een Engelsche militair vliegtuig neergestort. Twee ofifcieren en een soldaat kwamen daarby om het leven. Propaganda-avond Overheidspersoneel. De Centrale Ned. Ambtenaars bond en de Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst organiseerde een propaganda-avond in theater Royal te Schagen. De heer Speur, voorzitter C.NA.B., afd. Schagen opende met een kort woord van welkom, in 't by zonder tot den heer J. J. Staal, lid van het hoofdbestuur. Gedraaid werden hiema een cultuurfilm over Ned.-Oost-Indië, een gekleurde teeken film en de film Zon en Zomer (reportage van de moderne arbeidersbeweging). Hierna hield de heer Staal zyn propagan- darede. Spreker schetste den toestand van omstreeks 1900 en deed uitkomen tuTtT"' dezen tyd zoo snel vergeet en doet 0f nooit bestaan heeft. De verbeteringen welke sinds dien tl zoowel op geestelyk, zedelyk en cultUr,Jj gebied zyn bereikt passeerde de revue hiervan is wel geen groep, zoo zei spreJn welke zooveel te danken heeft aan de org nisatie als juist het Overheidspersoneel. dezen tyd van vertwyfeling en terugiiJ waar honderdduizenden door de rampspo, dige tyden worden getroffen, mag het pt,, soneel minder dan ooit te voren de orga^ satie verlaten, ook al wordt dit perso^ ook in hun bestaan en rechten getroffen juist nu moet de organisatie sterk gemaal- worden en moet stryd geleverd, ten einó de verslechteringen nog niet grooter te jj ten worden. Spreker memoreerde dat toestand waarin Nederland thans verkeert met zyn ruim 400.000 werkloozen niet voor kan duren. Dit kan ons kleine landje n|e, volhouden. De geheele toestand over dt gansche wereld roet zijn 20 millioen werk- loozen leidt naar een verpauperisme vat het arbeidende volk. Van hooger hand rul- len weer belangryke beperkingen worden opgelegd. Van den steun kan geen cent meer af. Tal van doctoren en vereenigia. gen belasten zich al met het vraagstuk oo- dervoeding. In 1914 hebben de modenien den oorlog niet kunnen voorkomen. Wjj zyn een macht geweest van beteekenig en zyn thans nog een macht, maar geen die wordt gevreesd. Ook wy moeten uanpanen door de slechte economische toestanden, Toch is het onze plicht de oude en betert stelling te heroveren. Waarom gingen zoo- velen heen. Men moet geen lid zyn van de organisatie met het idee wat kry g ik daar voor terug, men wordt geen lid alleen voor zich zelf maar voor een beginsel en dit ii wat we noodig hebben. De N.V.V, telt 300.000 leden, hetwelk spreker bespotte^ laag vond in vergelyking met de Scandia* vische landen. Door de ordening moeten uit den chaos komen. Spreker duidde er n dat een goed systeem van productie e distributie zal moeten komen tot zegce voor de menschheid. Na deze toespraak werd nog gedraaid dt film „Morgen begint het leven". Jubile Naar verluidt zal in het laatst van den maand de heer P. Veld 35 jaar stoker njn aan het stoomgemaal „De Westerkogge", V Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. JECOVITOt Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0J5 per flacon. s Gemeld wordt, dat de bekende avon turier Alexander Zoebkow, die gehuwd was met wyien prinses Victoria van Pruisen, te Luxemburg op zes en dertig jarigen leeftyd is overleden. Alexander Zoebkow werd den 28sten Sep tember 1899 in Iwanowo, een industrie stadje in de nabyheid van Moskou, geboren. Zyn vader was eigenaar van een textiel fabriek. Zyn moeder was een Zweedsche van geboorte. Zoebkow bezocht het gymnasium en stu deerde te Moskou in de medicynen. Na heel veel avonturen kwam hy ten slotte in 1921 in Reval terecht, vandaar ver trok hy naar Zweden, waar hy eenigen tyd by familieleden van zyn moeder in Wërm- land logeerde. In '24 liet hy zich op de Finsche boot „Terborg" als jong matroos aanwerven, ging naar Finland en vandaar via Liibeck naar Hamburg. Daarna deed hy drie jaar lang dienst als licht matroos op een Noor- sche boot. Na een zeer avontuurlyk verblyf in Ber- lyn, waar hy den kost trachtte te verdienen als filmfigurant en als bordenwasscher in een restaurant, besloot hy in 1927 het nog maals als matroos te probeeren, om op die wyze by een familielid, een plantagebezitter in Belgisch Congo, te komen. Op reis naar Antwerpen, verbleef hy ook eenigen tyd in Keulen, waar hy door een kennis in het paleis Schaumburg in Bonn ge- introduceerd werd by de zuster van den ex- keizer, de prinses-weduwe Viktoria von Ho henzollem, met wie hy zich in het najaar van 1927 verloofde. Deze verloving verwekte destyds, daar de bruid reeds een en zestig jaar oud was, groot opzien en werd in de geheele binnen- en buitenlandsche pers druk besproken. Daar de Evangelische geestelykheid in Bonn weigerde, het huwelyk in te zegenen, geschiedde dit den 21 sten November 1927 volgens Grieksch-orthodoxen ritus. In Februari 1928 verbleef Zoebkow met e prinses in Berlyn. Hy diende toenmaals by het gerecht een aanklacht in tegen het verschijnen van een boek, dat tot titel droeg „Der.Herzensroman der Prinzessin Vik- °^a. zün eisch werd afgewezen) Tijdens dit verbiyf in de Duitsche hoofd stad ranselde Zoebkow op een goeden keer in de vroege morgenuren een piccolo af. Bij het politioneel onderzoek van dit gevel bleek, dat Zoebkow*s buitenlandsche P* niet geldig was en dat hy geen verlof hti om zich in Duitschland op te houden. Kort op zyn haastigen terugkeer Bonn volgde toen zyn uitwyzing. Zond#* prinses trok Zoebkow naar België. Door zyn losbandige levenswy» Zoebkow in den tyd van één jaar de ge* heele vermogenspositie van de prinses dermynd. Ook toen hy Duitschland verlaten n*"» leefde hy verder op kosten van zyn vrouw» wier vermogen een vriend van hem, now, als algemeen gevolmachtigde hebe#*' Toen de ontdekking van allerlei bedrieg*" lyke transacties leidde tot de uitvaardig®» van een bevel tot arrestatie van dezen p#" soon, werd de prinses tegelijkertyd verklaard. De openbare verkoop van de n°» voor handen zijnde vermogensbestanddeel bracht in totaal driehonderd duizend O#* op by een passief van ongeveer honden» duizend mark. De door de prinses ingediende klaeM scheiding werd niet verder in behandel®» s genomen, daar zy kort daarna, den 13en vember 1929, tengevolge van longontstek®» overleed. L Voor haar begrafenis kwam Zoebk# naar Bonn, doch wegens bankbreuk hy, nadat hU 's nachts nog eens flinkff» fuifd had, 's anderen daags gearresteerd na den 23sten November 1929 te rijn oordeeld weder over de grens naar Lux#" burg gebracht. ,,-g Voor de teruggave van zyn briefwiss#®» met de prinses ontving hy van de Ho:»K mer in Bueckeburg een bedrag van mark. £f Sindsdien leidde hU in Luxemburg we het avontuurlyk leven van zyn jeugd- Eerst leefde hy noodgedwongen Luxemburg, daar geen enkel an^er_.an> zich bereid verklaarde, hem op te nem Zyn naam ging van tyd tot tya pers, als hy als kellner, bordenwassc als standmaker van een kermiskraam Luxemburgsche Schobermesse door anderen journalist gesignaleerd wer - In 1934 werd dan bekend, dat orven Fransche staatsburgerschap had VCL nsChe nadat hij vier jaar lang in het vreemdelingenlegioen in Afrika ge daan en vervolgens als kellner in werkt had. n

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10