Agenda De Lange De Moraaz DE EZELTJES QeMurtcwdxhtJandfiasta ^Binnenland JUouuiciaal 7lieuws Bankiers te Alkmaar sinds 1805 £aatste B Stad en Omgeving. tnk,:r t™,rhrot *c,h "«i™»* Ttn°zrnj" 2 «w»ht TO"r,'m Wxeeéeeuht NOORDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD BURGERVLOTBRUG OTERLEEK BEEMSTER Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eikei» werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het spoor in de wildernis (Wild-Westfilm); hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het leven is niet zoo kwaad (Holl. amusements film); hoofdrollen Lou Bandy, Fientje de la Mar, Dolly Mollinger (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Schots en Scheef (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 29 Januari. 8 uur, Harmonie, opvoering „De schamele straatzanger en het miraculeuze Lieve Vrouwke". 8 uur, de Unie, Nat. Jongeren Verbond, rede mr. Wendelaar, lid Tweede Kamer. 8 uur, Waakt en Bidt, hulpzendingsvereen. „Het Mosterdzaadje", spreker J. Swynen- burg, evangelist onder de joden te Zeist. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. Donderdag 30 Januari. 8.15 uur, geref. kerk te Alkmaar, vocaal concert chr. mannenzangvereeniging De Lofstem, van Broek op Langendyk. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Het kind van de buurvrouw" door het ensemble Bouber, onder auspiciën van het comité voor tooneeluitvoeringen. 8.15 uur, De Unie, concert dameskoor Pro Arte. 8 uur, in de Overdekte, polo-wedstrijden. Zaterdag 1 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering de Halter. DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 00 CT. I .VERDUISTERING TE BUINEN. De bejaarde penningmeester was de vertrouwde van velen. Het kleine Drentsche dorpje Buinen is in opschudding gebracht door een opzien barende verduistering, gepleegd door den 70-jarigen T. Zondag, penningmeester der Coöp. Landbouwvereeniging te Buinen. Hoe groot het verduisterde bedrag is, staat nog niet vast; zeker is echter, dat er ruim 19.000 aan de kas is onttrokken. De fraude werd ontdekt door een con trole van het Drentsche Landbouwgenoot- schap, waarbij de vereeniging zich had aan gesloten. Vroeger werd deze controle gehouden door het bestuur der vereeniging, maar van het plegen van fraude is nooit iets bemerkt. Uit den aard der zaak zal deze controle wel niet diepgaand zijn geweest, daar Z. als een vertrouwd iemand bekend stond. Naar men aan „Het Volk" mededeelde, moeten de malversaties reeds sinds 1921 zijn gepleegd. Bovendien schijnt Z. gebruik te hebben gemaakt van de dubbele functie, die hij bekleedde. Hij was namelijk ook kas sier der Boerenleenbank te Buinen. Bij een controle heeft hij dan steeds tijdelijk geld uit de kas van deze bank genomen, om het tekort bij de Landbouwvereeniging te dek ken. Wegens het bereiken van den hoogen leeftijd heeft hij deze functie in den zomer van 1935 neergelegd. Dit jaar was deze han deling dus niet meer mogelijk. Niet aangezuiverd. Reeds voor de controle werd gehobden, was het bekend, dat het saldo bij de Boe- renleenbang erg gering was. Z. verklaarde dit door het feit, dat eenige groote af nemers van kunstmest niet vlot betaalden. Dit schijnt echter niet juist te zijn. Het ver moeden, dat de zaak niet in orde was, werd nog versterkt, doordat Z. reeds eenige keeren uitstel van controle had gevraagd. De vorige week Dinsdag had deze con trole echter plaats door den heer De Kadt uit Assen. Reeds by het eerste onderzoek kon men een tekort van ruim 19.000 be rekenen. Daar Z. voor dit bedrag een schuldbekentenis teekende, greep de justitie niet dadelijk in. Mogelijk heeft hij nog ge poogd, het bedrag aan te zuiveren, hetgeen hem blijkbaar niet is gelukt. Op last van het bestuur werden toen de bescheiden in het laatste van de vorige week in beslag genomen. Z. is in hechtenis genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Algemeen verwacht men, dat het bedrag van 19.000 nog belangrijk zal worden overschreden. Men noemt thans reeds een bedrag van 26.000 Het onderzoek duurt voort. Kleine boeren getroffen? De fraude is het gesprek van den dag in het anders zoo rustige dorp. Zoo iets had men van „opa Teun", gelijk de heer Z. al gemeen in de volksmond werd genoemd, niet verwacht. Hij genoot overal een zeer groot vertrouwen, ook in andere functies en oppervlakkig leefde hij eenvoudig. Vroe ger dreef Z. een goed rendeerende houthan del en men leefde in de veronderstelling, dat hij er warmpjes in zat. Men kan zich dan ook niet verklaren, hoe hij ertoe ge komen is, een zoo groot bedrag voor eigen gebruik aan te wenden. Vele kleine boeren zijn door deze fraude in ernstige mate gedupeerd. De vereeniging had namelijk een kasgeldleening bij een bankinstelling van 35.000 en de mogelijk heid is groot, dat ruim honderd leden voor dit bedrag zullen worden aangesproken. Het verduisterde bedrag wordt op 35.000 geschat, maar is nog niet met zekerheid op te geven. De reserve van beide maatschap pijen is waarschijnlijk voldoende om het tekort te dekken, De werkverschaffing. De .voorwaarden waaronder door de arbeiders in de Wieringermeer in werkver schaffing wordt gewerkt, zijn aanleiding voor verschillende grieven. Zoo is er bij voorbeeld zeer groote kans, dat spoedig een stelsel zal worden ingevoerd, waarbij met zes pen-dagen wordt gerekend, inplaats van de drie pen-dagen, welke thans gelden. Ver der is er steeds een groote onzekerheid over de verdiensten, daar de arbeiders zelf nooit kunnen berekenen, hoeveel ze eigenlijk wel hebben verdiend. Dat moeten zij maar af wachten tot het einde van de week. Naar wij vernemen, hebben eenige raads leden van Noordscharwoude en Zuidschar- woude het plan opgevat, deze grieven uit den weg te ruimen, in deze beteekenis, dat door hun pogingen in het werk worden ge steld, de arbeiders in plaats van naar de Wieringermeer, naar Staatsboschbeheer te Schoorl te zenden. Daar zijn de arbeids voorwaarden beter en ook komt het voor de gemeenten voordeeliger uit, wanneer de menschen aldaar te werk worden gesteld. De buskosten móeten noodzakelijk worden verhoogd voor het vervoer naar de Wierin germeer, doordat het werk zooveel verder de Meer in is. Naar Schoorl heeft men dit bezwaar niet. Een verandering van de te werkstelling zou dus voor de arbeiders een verbetering beteekenn en ook de gemeenten een bezuiniging bezorgen, welke tegen woordig niet te versmaden zou zijn. Twee raadsleden zullen hierover binnen- okrt een onderhoud hebben met den rijks inspecteur voor de werkverschaffing te Mid- den-Beemster. Jaarvergadering Onderling Hulpbetoon. Dinsdagavond vergaderde bovengenoem de vereeniging in Concordia. Voorzitter was de heer J. Kuiper. In aanmerking genomen het te kort van plm. f 200 en de vele ziek tegevallen kan de toestand van de vereeni ging bevredigend genoemd worden. De rekening van den penningmeester, den heer K. van Dijk, was als volgt: ontvangsten 2649.05, uitgaven 2779.44, alzoo een batig saldo van 69.61. Het totaal-verlies van de reserve bedroeg i 211.50. De penningmeester werd gedechargeerd. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer D. Kansen, stippen wij aan, dat ten gevolge van het werk der propagandacom- missie 22 nieuwe leden zijn toegetreden. Vier bestuurs- en één buitengewone leden vergadering zijn gehouden. Door den heer K. van Dijk werd nog ver slag uitgebracht van de gehouden federa tievergadering. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen de heeren J. Kuiper, D. Kansen en C. Kuiper, terwijl als adviseur werd herkozen de heeren J. Heeman. Na een langdurige discussie werd het bodeloon gehandhaafd op 2 cent per lid. De heer Kansen zeide wel eens van plan te zijn geweest om te bedanken, doch daar spr. reeds 20 jaren in het bestuur zitting heeft kan hij moeilijk scheiden. Hij hoopt dan ook de 25 jaar vol te maken. De voorzitter zeide het een prestatie te vinden om 20 jaar achter elkaar in een be stuur zitting te hebben en hoewel het nu geen jubileumavond is heeft het bestuur ge meend dit feit niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan en bood den heer Kansen als blijk van waardeering een mooie zil veren lepel aan. Deze was hier zeer erkente lijk voor. De uitkeering ziekengeld blijft dit jaar weer 7.50 en 3.90. Op voorstel van het bestuur wordt arti kel 10 van het huishoudelijk reglement zoo danig gewijzigd, dat indien iemand ziek ge meld wordt enz., het gedeelte dat luidt een jaar of 52 weken, wordt veranderd in iy, jaar. Drenkeling gered. Toen Maandagmiddag de dienstbode van de familie B. aan den Easserweg in de naast de woning gelegen sloot aan 't klee- ren spoelen was, gleed zij u.t en viel voor over te water. Toevallig kwam juist op dit oogenblik de heer B., die de markt te Alk maar bezocht, thuis Na eenige moeite slaagde hy er in, het deerlijk geschrokken meisje door handreiking op het droge te krijgen. Jaarverslag ziekenfonds. In café de Nijs alhier werd een jaarver gadering gehouden van het ziekenfonds „Hulp in Nood". Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de stand der kas momenteel is 994.10, terwijl men beschikt over een reserve van 425.68. De voorzitter, de heer C. Kok, deelde ver volgens mede, dat circulaires zullen worden verzonden teneinde nieuwe leden te werven. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. Kok, D. Nanne en J. Kamper, die hun benoeming staande de vergadering aan namen. Een bestuursvoorstel om nieuwe leden niet hooger te doen verzekeren dan 15 werd aangenomen. Bond van land- en tuinbouw- arbelders. *?e afdeeling Oterleek-Stompetoren van den bond van arbeiders in het land bouw- en tuinbouwbedrijf hield haar jaar vergadering in café A. van Ham De voorziter, de heer Jac. Kolk, sprak zyn voldoening uit over de groote od- komst. Verschillende ingekomen stukken wer den vlug afgehandeld en enkele mededee- lingen gedaan. Kas en boeken van den penningmeester werden in goede orde be vonden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren J. Kolk en C. Krom Jr., werden herkozen met bijna algemeene stemman In de financieele commissie weid benoemd de heer C. Krom Sr. Alle gekozenen lieten zich hun benoeming welgevallen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter, daarbij de hoop uitsprekende, dat het nieuwe jaar voor de leden beter mag worden dan het oude is geweest. Het 325-jarlg bestaan van den polder. De vereeniging voor Vreemdelingenver keer alhier heeft plannen gemaakt om het 325-jarig bestaan van den Beemster-polder op feestelijke wijze te herdenken. Te dien einde zijn alle vereenigingen aangeschre ven, met het verzoek, plannen enz. te be spreken en op een te houden vergadering op 10 Maart ter tafel te brengen. Men hoopt zoodoende tot goede resultaten te komen. (Ongecorrigeerd.) ELISABETH SAXTON t. Elisabeth Saxton—Winter, de vroegere gouvernante van H.M. de koningin is heden in haar woning Saffronwalden in Essex (Eng.) overleden, na een week bewuste loos te hebben gelegen. Haar zuster is verleden week Woensdag overleden. MARGARINE-SMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL. Rotterdammer aangehouden. De crisisdienst van de centrale recherche heeft den laatsten tijd opgemerkt, dat er ir Rotterdam vrij veel uit Duitschlana en Bel gië gesmokkelde margarine wordt verkocht. Dezer dagen kwam een boterhandelaar bij den crisisdienst met de mededeeling, dat zijn afzetgebied in een bepaald stadsdeel sterk was verminderd en dat hij vermoedde, dat zijn klanten van Duitsche margarine wer den voorzien. Ifet onderzoek leidde er toe, dat men by een kleermaker tereent kwam, die als tusschenpersoon dienst deed en die aan tal van menschen Duitsche margarine in pakjes leverde. Deze margarine blijkt met Rijnaken in Rotterdam aan te komen. Behalve de kleermaker ontdekte men in dit bepaalde stadsgedeelte nog vier andere adressen, waar men zich met den verkoop van margarine 1 ezig hield. De kwaliteit van deze margarine is volgens rapport van den keuringsdienst van waren minderwaardig; tevens is gebleken, dat in Rotterdam ook veel uit België gesmokkelde margarine komt. De laatste twee maanden zijn o.a. vijf Roterdamsche auto's geladen met margari ne aan de Belgische grens aangehouden. NIEUW MOTORVRACHTSCHIP ROTTERDAMSCHE LLOYD. Zal „Brastagi" heeten. Naar wij vernemen, zal het nieuwe mo torvrachtschip van den Rotterdamschen Lloyd, dat in aanbouw is bij de Koninklijke Maatschappij.„De Schelde" te Vlissingen den naam „Brastagi" ontvangen. Brastagi is een vacantie-oord nabij Medan. ITALIAANSCHE RADIO-UITZENDINGEN. In de Nederlandsche taal. Vanuit Rome zullen in den loop van de maand Februari wederom verschillende ra dio-lezingen in de Nederlandsche taal wor den uitgezonden, en wel 7 Februari „Muzi kale premie Cyrano" 14 Februari „Italië en de sancties". 21 Februari: „Siciliaansche lente". 28 Februari: „Curieuze herbergen te Rome". De uitzendingen beginnen telkens te 18.05 uur Greenwichtijd. MUSSOLINI STICHT EEN FILMSTAD. In tegenwoordigheid van Mussolini is he den het werk begonnen aan een filmstad aan de via Fraicate nabij Rome. Deze stad moet 21 April 1937 gereed zijn en zal in totaal 45 gebouwen tellen. De oppervlatke zal 600.000 vierkante me ters bedragen, waarvan 120.000 bestemd voor studio's en bureaux en de overige 480.000 bestemd zullen zijn voor massa regie. NEDERLANDSCH EQUIQQE OPGEGEVEN. Naar wij vernemen, heeft het Nederland sche equiqqe-Taets van AmerongenJaars- ma, die te Valencia met een Ford V-8 waren gestart, te Madrid opgegeven. staan lekker warm op stal, de hond ligt in diep gepeins verzonken voor de wanne liaard. Binnenkort zullen zij van zich laten hooren. K OII beveelt hen beleefd In Uw vriendelijke belangstelling aan. WAT SAMENWERKING VERMAG. Vlugge foto-reoortage. In onze stadseditie konden we' gister nog een groote fraaie foto opnemen van et uitdragen van de lijkkist van koning George uit Westminster Hall welke foto vandaag in de buiten-editie verschijnt. Deze foto is te ruim 10 uur te Londen genomen en ontwikkeld, en kwam om 2 uur per vliegtuig op Schiphol aan. Daar stond een auto gereed, die de foto ruim half drie bij cliché-fabriek Pax Hol land aan de Spuistraat afleverde. Het cliché was om 3.10 uur gereed en werd per taxi naar de Hembrug gebracht waar een onzer gereed stond om ze op de pont over te nemen. Om 3.34 vertrok deze van de Hembrug en was om 4 uur op ons bureau. Om 4.10 uur werd de foto in de stadeditie opgenomen. Voorwaar een voorbeeld van vlugge fo toreportage. DIEFSTALLEN OP GROOTE SCHAAL. Pas op de rijwielen. Het woningencomplex achter den Weste-r weg in het bijzonder de Bruinvisstraat is hedennacht door zeer onwelkome gasten bezocht. Zij schenen het in het bijzonder gemunt te hebben op de achter de huizen in de Bruinvisstraat gelegen schuurtjes, waar vooral de rijwielen een groote aantrekkingskracht bleken te heb ben. Het „operatie"-terrein was verdeeld ovér een aantal naast elkaar gelegen schuurtjes, die 's nacht niet of heel slecht op slot waren en waar om zoo te zeggen de buit voor 't weghalen lag. Nadat van een aantal rijwielen de respectievelijke belastingplaatjes was ont vreemd, bleek het, dat bij een tweetal rijwielen de plaatjes niet gemakkelijk te demonteeren waren. Aldus gingen de daders over tot radicale maatregelen, de plaatjes niet, dan maar het geheele rijwiel. Eenige bewoners van deze straat waren door het gerommel wakker geworden en onraad bespeurend, op zoek gegaan naar de daders. Toen de dieven dit bemerkten, vlucht ten zy met bekwamen spoed in een voor dit doel gereed staande auto. Het vermoeden is, dat men hier te doen heeft met een zelfde geval als destijds te Castricum, te Heiloo en in de Nieuw - poortslaan heeft plaatsgehad. In welke richting de daders ontkomen zijn, kon men ons ook van politioneele zijde niet meedeelen. Inmiddels zijn dus weer talrijke per sonen gedupeerd en het verdient aanbe veling, deze rijwielbergplaatsen en andere dergelijke voorkomende schuurtjes bij het naar bed gaan goed af te sluiten of anders zoodanige maatregelen te treffen, dat de dieven niet meer zoo gemakkelijk hun slag kunnen slaan. De politie houdt zich met de zaak bezig. Een belangstellende toeschouwer. Naar wij nader omtrent deze massa diefstallen vernemen, heeft één inwoner uit de Bruinvisstraat reeds bij den aan vang van deze inbraak de dieven aan het werk gezien. Achter zijn raam verscholen bemerkte hij, dat de dieven met zaklan taarns bezig waren zijn schuur overhoop te halen. In spanning, steeds maar afwachtend, wat zijn „gasten" daar in het holst van den nacht uitspookten, keek hij toe en zoo zag hij, dat de dieven ook bij zijn buurman de werkzaamheden ongestoord konden ver richten. Teen na een tijdje ook hier de rijwielen van de plaatjes ontdaan waren en bij een derde schuur werd „aangelegd", vond bedoelde heer het langzamerhand tijd worden eens te gaan waarschuwen. Hij liep naar de voordeur van een een paar huizen verder wonenden straatgenoot vertelde hem, dat er dieven in zijn schuur waren. Deze, yli.'^s de situatie begrjpend, snelde, gewapend met een pook, naar zijn schuur, doch toen was het reeds te laat, omdat de dieven door het plotseling ge- druisch het hazenpad gekozen hadden. „KERKPLEIN" MEER ZEEWAARTS. Dinsdagavond is men er, dank zy den Zuidwesten wind en het tamelijk hooge water weer in geslaagd de „Kerkplein" in haar geheel vyf meter zeewaarts te. trek ken. Hoewel de wind tegen hoogtij kal meerde kwam de zee toch tamelijk hoog, zoodat er goed gehieuwd kon worden. Ook was de zee vry woest, hetgeen voor het vlot brengen gunstig was. Heden bij hoogtij zou het werk worden voortgezet. Te Egmond wordt ons medegedeeld, dat er van een verplaatsing van 5 meter geen sprake zou zijn en het schip nog op precies dezelfde plaats zit. Uit Egmond wordt ons nog gemeld, dat de trawler Meermin hedenmorgen weer uit IJmuiden is terug gekomen. LICHTMATROOS OVERBOORD GERAAKT. Bij pogingen met de „Kerkplein" vast te maken. Hedenmorgen te omstreeks 10 uur is de sleepboot Hoek van Holland, komende van Egmond aan Zee, te IJmuiden gearriveerd voor het innemen van water en proviand. Na zich van voldoenden leeftocht te hebben voorzien, zal de „Hoek van Holland" weder om naar Egmond aan Zee vertrekken, om te trachten de werkzaamheden het vlot- brengen van de „Kerkplein" tot een goed einde te brengen. Inmiddels heeft een lichtmatroos van de „Hoek van Holland" in den afgeloopen nacht een onaangenaam avontuur beleefd De kapitein vertelde n.l„ dat deze matroos by het vastmaken met de „Kerkplein" met kwam" °Ver b°0td «"S toegegooid. Na naar waarnemingen, verricht in den morger van Woensdag 29 Januari. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 767,9 m.M. tc Happaranda. Laagste barometerstand 736,4 m.M. te Calshot. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 30 Januari: Matige, tydelyk wellicht krachtige, weste lijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met aanvankelijke opklaring; waarschijnlijk regenbuien; iets kouder. Weeroverzlcht. In de algemeene drukverdeellnf kwam weinig verandering. In het westen blijft op de oceaan de depressie nog stationnair. Voortdurend bewegen over onze omgeving nog secundairen, welke vry zwaren neersla-- meebrengerf Het weer is over de Britsche eilanden, Frankrijk, België en ons land noj slecht. Over Groot-Britannië en Ierland werd het wat kouder. In ons land en bijna geheel Frankrijk zijn de ochtendtempera, turen hooger dan gisteren. Over Duitschland is het rustig weer. Sinds gisteren is de tem- peratuur in het zuiden wat gedaald, ovei Beieren komt lichte vorst voor, evenals in zuid-Polen. De hooge druk over Scandinavië hand haaft zich. Plaatselijk is de vorst weer toe- genomen. Het passeeren van de as van de secundaire depressie zal ten onzent een rui men van den wind geven met aanvankelijke opklaring en wat lagere temperaturen. Blij. kens de meldingen uit Ierland is het echter waarschijnlijk, dat een nieuwe secundaire nadert, zoodat daarna weer krimpen vin den wind met toenemende bewolking te ver wachten is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.08 uur licht op. ADRESSEN AAN DEN RAAD. Door de Vereeniging van Hoogere Ge meente-Ambtenaren te Alkmaar is het vol gende adres aan den raad gezonden: - Uit het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der salarisrege lingen (bijlage nr. 8) is ons gebleken, dat in de oorspronkelijke voorstellen van genoemd college, waaromtrent ons advies is ge* vraagd, niet onbelangrijke wijzigingen zijn gebracht Verschillende salarissen zijn namelijk naar boven op bedragen van 50 of 100 afgerond. Bij nadere beschouwing is ons gebleken, dat de ambtenaren of ambtenaren- groepen. wief- salarissen naar boven zijn af gerond, vrij willekeurig zijn gekozen. Zoo is er bjj den Keuringsdienst voor Waren van de 5 salarisschalen, die aanvankelijk niet waren afgerond, 1 salarisschaal en zijn by de groep der hoofden van dienst van de 8 salarisschalen, die aanvankelijk niet waren afgerond, 3 salarisschalen naar boven afge- Met handhaving overigens van ons advies van 24 Januari j.L, verzoeken wfj Uwe Ver- rond. gadering deze ongelijkheid in behandeling te herstellen en de afronding voor alle sa larisschalen voor zooveel mogelijk toe te passen. Ondergeteekende lid van Uwen raad ver zoekt U hem wel in de gelegenheid te wil len stellen de volgende vragen aan B. en W. te richten. 1. Wat is de oorzaak dat tot nu toe geen aanvang is gemaakt met verschillende Wer ken in deze gemeente, zooals verbreeding Kennemer- en Geestersingel, de weg ach ter het Slachthuis, Hoornsche vaart e. d.? 2. Hoever zijn de onderhandelingen in* zake het Boschplan met de hoogere orga nen? 3. 7yn B. en W. bereid, om verdere ver traging in de uitvoering van genoemde werker, te voorkomen, alsnog die maatre gelen te nemen welke de uitvoering kun nen bespoedigen. AANGEHOUDEN. Als verdacht van verduistering vart een partij manufacturen is door de gemeente politie te Den Helder aangehouden een 34- jarige koopman. 3d Hij is ter beschikking van de justitie te Alkmaar gesteld. diefstal te zwaag opgehelderd. Een verdwenen koffer terecht Rijksveldwachter Ypma heeft den dader uitgevischt van het stelen van een koffer van den vrachtwagen van J. Nierop. D* dader heeft bekend en daardoor zijn ook verschillende andere Westfriesche diefstal len, ook van andere daders, opgehelderd. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 21—28 JAN. 1936. Nieuwezaken: i b Bergen: C. J. Koster, Gr. Dorpstraat 67a, auto-, motor- en rijwielreparatie- inrichting. i' Den Helder: Huize 't Rusthuis, DijWe 21, verpleging en verzorging oude dam®®- Wijzigingen: Anna Paulowna: P. Witsmeer, Molen vaart 227, kruidenierswinkel; overgegaan aan C. H. Rozenbroek. t Alkmaar: Luigi Cristofoli, Perronstraa 6, granietwerker, thans vennootschap on der firma. Krola's Agentuur- en Commissiehan Stationsstraat E 82, verplaatste naar loo, Slemppad 178: thans drogistery grossierdery in kruiden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2