1 D RADION sim 5ITTERS£7dKQD E OHBUIGZAMEN NOORDSCHARWOUDE KOP EN SCHOTEL ZUIDSCHARWOUDE HEILOO !PxoiUnciaai 7lieuws WESTFRIESCHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFARECORPSEN. Te Hoorn vergaderde Zondag de West- friesche Bond van Harmonie- en Fanfare' corpsen. De voorzitter, de heer W. J. Bruul, open de met een welkom tot de circa 26 ver- eenigingen. Spr. constateerde, dat daaruit blijkt, dat de bond nog steeds in het middel punt van de belangstelling staat en wees er op, dat het schijnt, alsof de tijd eenigszins gunstiger wordt. Hij verheugde zich er over, dat de bond voor het volgend jaar niet dak loos zal zijn. Tot zijn groot genoegen is een vereeniging bereid het concours te houden. Dit geeft een gevoel van zekerheid. Het stemde dan ook tot dankbaarheid, dat Win kel verleden jaar bereid was het concours te houden. Men was buitengewoon ingeno men met de wijze van regeling en de pret tige wijze, waarop onderdak werd ver schaft. De voorzitter bracht Winkel hier voor een hartelijk dankwoord. „Winkel's Harmonie", zoo bleek uit het jaarverslag, was verleden Jaar bereid het concours te houden, op voorwaarde, dat de zaak sober mocht worden opgezet. En nie mand zal daarvan spijt gehad hebben; de garantie is niet aangesproken en zelfs was er nog een batig saldo van 138,87. De ont vangsten van het concours bedroegen 1473,80, de uitgaven 1334,93. Het conr cours slaagde in alle opzichten; 31 van de 33 vereenigingen namen deel. Zelfs het weer werkte mede, zoodat de regenverzekering gelukkig niet behoefde te worden uitge keerd. Voor den bond bedankten 2 ver eenigingen en 2 traden toe. Er zijn 33 ver eenigingen aangesloten, waarvan 27 fan fare- en 6 harmoniecorpsen. De rekening is in orde bevonden. Het saldo bedroeg 115.88. Verder bezit de bond een spaarbankboekje met 1000, waarop de rente nog moet worden bijgeschreven. Ook 50 pet. van het batig saldo van het con cours te Winkel, 69,43, komt ten goede van den bond. De rekening werd z. h. st. goedgekeurd. Verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Brinkman en D. Brugman, die beiden met algemeene stemmen worden herkozen. Medegedeeld werd, dat de jury voor het a.s. concours zal bestaan uit de heeren Schuitemaker te Amsterdam, A. L. Haase broek te Haarlem en Ger. H. Boedijn te Hoorn. De verplichte nummers zijn door alle juryleden goedgekeurd. „Crescendo" te Medemblik stelde voor, ter gelegenheid van haar 40-jarlg bestaan, het concours in 1936 in Medemblik te hou den, op Hemelvaartsdag, 21 Mei en den daaraan voorafgnanden Zondag 17 Mei. De heer Winnubst, afgevaardigde van „Cres cendo" te Medemblik, verzocht in plaats van den voorafgaanden Zondag, den Zon dag na Hemelvaartsdag het concours te houden. Dit komt beter uit, het Is een kor tere tusschenperiode. Van verschillende zijden werd dit voor stel gesteund, anderen waren er tegen. De voorzitter lichtte toe, dat de voorge stelde regeling het succes waarborgde en verzocht de vereenigingen zooveel mogelijk te willen medewerken om het aantal ver eenigingen zooveel mogelijk over de 2 dagen te verdeelen. Vastgesteld werd het concours te houden op Hemelvaartsdag en den daaropvolgenden Zondag. Van de voorstellen vermelden wij het volgende: „Winkel's Harmonie" stelde voor, dat in het vervolg een vereeniging, die een con- concours houdt, niettegenstaande de bond 300 garandeert, bij eventueele winst slechts 25 pet. daarvan aan den bond be hoeft af te dragen. Na eenige discussie werd het voorstel zoodanig gewijzigd, dat men een voorloopi- ge regeling voorstelt, maar het principe 5050 handhaaft. Medemblik kon, indien voor ditmaal meer dan 25 pet. moet worden afgedragen, zich niet vast verbinden het concours te or- ganiseeren. Van bestuurszijde werden de bezwaren naar voren gebracht; de reserve is ontstaan uit batige saldi en al lijkt 1000 veel men heeft er 25 jaar voor geploeterd en kan het met deze garantie in 3 jaar verspelen. Ook werd door den bond geadviseerd en met de organisatie van een concours geho^en. zoo dat er tegenover het deelen in de winst zeker prestaties van bondszijde staan. Ten slotte werd een voorstel in stemming gebracht, behelzende, dat de bond van een eventueele winst te Medemblik 25 pet. ont vangt, in plaats van 50 pet. Dit werd ver worpen met 13 tegen 10 stemmen. De voorzitter hoopte, dat Medemblik hierin geen aanleiding vindt om op haar aanbod terug te komen. De afgevaardigde van Medemblik kon zich hierover nog niet uitspreken. Dit jaar wordt 50 der contributie ge heven 5 per vereeniging en 10 per nieuw toegetreden vereeniging. De volgende algemeene vergadering zal te Alkmaar worden gehouden. Noordscharwouder polder. Maandagavond werd in hotel Concor- dia alhier een vergadering gehouden van ingelanden van den Noordscharwouder- polder. De vergadering stond onder leiding van den heer A. Barten Pz., voorzitter, die er in zUn openingswoord op wees, dat dit de laatste door hem geleide vergadering was. Aan de orde was vervolgens 't verkiezen van een voorzitter in verband met het af treden van den heer A. Barten Pz. Gekozen werd de heer IJ. Kaan. De heer Barten nam hierna met een har telijke rede afscheid van de leden en gaf de voorzittershamer over aan den heer Kaan. De nieuw benoemde voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, ho pende dat hij dit niet beschamen zal. De voorzitter riep het nieuwgekozen lid den heer G. Heeringa, het welkom toe. De voorzitter dankte den scheidenden heer Barten voor hetgeen deze in het belang van den polder heeft gedaan. Ook den scheidenden voorzitter werden hartelijke woorden toegesproken door den heer Ootjers, die hem dankte voor hetgeen hij voor den polder heeft gedaan. De heer Barten dankte op zijn beurt voor de ondervonden medewerking van bestuur en ingelanden. I GESCHENKEN BIJ verkrijgbaar tot 29 Februari voor 4 uitknipsels O N T B IJ T B O R D voor 3 uitknipsels BOVENDIEN BEHOUDEN DE GESCHENKENBONS HUN WAARDE De heer IJ. Kaan deelde nog mede, dat zoodra het door den heer Kooijman ver vaardigde standaardwerk over de Noord- hollandsche polders gereed zal zijn, een exemplaar aan den heer Barten zal wor den overhandigd als aandenken. Modern Amsterdamsch Kleinkunst Ensemble. Maandagavond werd in hotel Con- cordia alhier een avond gegeven door den Nederlandschen bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, fe deratie Alkmaar. Voor dezen avond be stond groote belangstelling. Zoo goed als alle plaatsen in de groote zaal waren be zet. Medewerking verleende hierbij het Mo dern Amsterdamsch Kleinkunst Ensemble onder leiding van den heer Is. Romeijn. Wat deze vier artisten hebben gepresteerd was werkelijk keurig afgewerkt. Het programma bestond uit een revue met een proloog en twee bedrijven, waar in propaganda werd gemaakt voor het doel der arbeidersbeweging. Getoond werd verder een arbeiders-va- cantie-oord, een radio-uitzending en veler lei andere belangrijke zaken voor de ar beiders. Het slot was een stuk propaganda voor het Plan van den Arbeid. De heer Van der Ham, bondsbestuurder, sprak een propagandistisch woord, waar bij hij herinnerde aan de tijden van voor dertig en veertig jaar, toen de arbeiders nog leefden in rechteloosheid en nog geen sociale wetgeving bestond, Voorheen werd altijd gezegd, dat dit niet kon, verbete ringen konden toen niet worden toegepast. Er is echter al heel wat verandering geko men. Nu heeft men het Plan van den Ar beid, waarvoor gewerkt dient te worden. Spr. wekte de ongeorganiseerden op, zich te organiseeren in de vakbeweging. Ned. Tulndersbond. De afdeeling van den Nederlandschen Tuindersbond alhier hield Maandagavond de jaarvergadering in het lokaal van den heer H. Stoffers. De voorzitter memoreerde het jaar 1935, dat een rampjaar kan worden genoemd. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Het financieele verslag van den penning meester gaf aan, dat de ontvangsten t 161.50 hadden bedragen, de uitgaven 133.60, zoodat het voord, saldo 27.90 was. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de te Hoorn te houden algemee ne vergadering van het district Noordhol land van den N. T. B. werd het bestuurs voorstel om de heeren Kaan en Vennik te herkiezen, aangenomen. De begrooting werd goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd een bedrag van 2.50 beschikbaar gesteld voor 't pro- paganda-fonds. Het bestuur stelde voor, aan te dringen op de instelling van een commissie ter be strijding van de uitwasscp bij de teeltver- gunningem Men sprak de hoopuit, dat tie commis sie zou worden benoemd uit personen, uit deze omgeving. Het voorstel werd aange nomen. De loonbijslagregeling. werd vervolgens besproken. Op de prov. vergadering zal de oude toeslagregeling van den 1/3 toeslag van de Overheid worden besproken. De heer P. de Geus gaf hiervan 'n nadere toe lichting. De nieuwe regeling is een ver slechtering voor de arbeiders. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren Jb. Kramer, J. Klingeier en P. de Rui ter herkozen, terwijl als afgevaardigde naar het kringbestuur de heer Jb. Kramer wed herkozen. De heer P. de Geus bracht een verslag uit van de bijeenkomst van de gemeente besturen en de verschillende organisaties, met burgemeesters en Kamerleden inzak* den misoogst. De heer Jb. Kramer bracht degenen, die de actie hebben gevoërd voor steun voor de luizenplaag, dank. By de rondvraag informeerde de heer De Graaf of het waar is, dat een commissie zitting heeft op het betaalkantoor ter be handeling van klachten en reclames aan gaande de teeltvergunningen. De voorzitter adviseerde degenen, die moeiiykheden ondervinden met de belas tingen etc. zich eerst tot de organisatie te wenden. De heer Jb. Kramer dankte hier na nog allen die hem tydens zyn ziekte zoo goed hebben bygestaan in zyn bedrijf. JladiopcoQcamma Donderdag 30 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 9.Kookpr. 9.05 Tonny Steemers' Ensemble. 10. Morgenwyding en gr.pl. 10.30 Ver volg van 9.05. 11.Kniples. 11.30 Renova-kwintet. 12.15 Kovacs La- jos' orkest en gr.pl. 1.45 Piano recital. 2.Omroeporkest en so liste. 3.Kniples. 3.45 Gr.pl. 4, Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 VPRO: Causerie. 6.— Gr.pl. 6.30 Sportpr. 7.Voor de kinde ren. 7.30 Engelsche les. 8.Ber. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.10 Causerie. 9.35 Concertgebouw orkest. 10.15 en 10.30 Gr.pl. 11.— Ber. 11.10—12.— De Avro-Decibels. HILVERSUM, 301 M. (8.—9.15 en 11.—2— KRO, de NCRV van 10.— 11.— en 2.—11.30 uur). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl en KRO-orkest. 2.3.Handwerkles. 3.15 Voor de vrouw. 3.45 Gr.pl. 4.BUbel- lezing. 4.45 Handenarbeid v. d. jtugd. 5.15 Gr.pl. 5.45 Alt en piano. 6.45 Lezing. 7.15 Rep. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.Ber. en gr.pl. 8.10 NCRV-orkest. 8.50 Lezing. 9.20 Mandoline-ensemble „Ars et Labor". 9.40 Orgel en het NCRV- orkest. 10.20 Ber. 10.25—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel H. Croudson. 12.10 Tro- cadero Cinema-orkest. 1.202.20 Gr.pl. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing. 4.30 Commodore Grand-orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Piano recital. 7.15 Spaansche les. 7.50 Le zing. 8.20 Gevar. progr. 9.20 Viool recital. 9.50 Ber. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gr.pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Or kestconcert. 3.20 Gr.pl. 5.20 Radio- tooneel. 9.05 Opera-uitz. mmv. so- listen, koor en orkest. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50—7.20 Ka merorkest. 11.20 Concert. 1.352.20 Gevar. concert. 3.20 Kamermuziek. 5 20 Opera-concert. 7.30 Omroep orkest. 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 -n 484 M. 322 M.J 12.20 Gr.pl. 1.302.20 Salonorkest, 5,20 Pianorecital. 6.35 Trioconcert. 7.20 Populair concert. 8.20 Symph.. ccncert. 10.3011 20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 en 5.20 Gr.pl. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gr.pL 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest. 7.50 Radiotoo* neel. 9.20 Ber. 9.40 Politiek over zicht. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Concert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel VI. 8.9.20, Keu len 9.20—9.50, Parys Radio 9.50— 13.05, Brussel VI. 13.0514.20, Ka- lundborg 14.20—15.20, Keulen 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.40, Weenen 18.40—19.30, Keulen 19.30—21.20, Weenen 21.2022.30, Boedapest 22.30—23.— en Weenen 23.-24.—. Lijn 4: Parys Radio 8.05—9.—, D.sender 9.—9.20, Normandië 9.20 10.35, Lond. Reg. 10.3512.10, Droltwich 12.10—14.20, Lond. Reg. 14.20—15.20, Droitwich 15.20—18.20, D.sender 18.20—18.50, Droitwich 18.50—19.15 Lond. Reg. 19.15—20.20 Droitwich 20,20—21,50, Lond. Reg. 21.50—22.20, Droitwich 22.20—22.40 en Lond. Reg. 22.4024.—% 0 De heer W. van Dok over het Land bouw vraagstuk. Voor de S. D. A. P. en het N. V. V., die Maandagavond een vergadering hadden uit geschreven, waarin onze oud-plaatsgenoot, het statenlid W. van Dok sprak, was groote belangstelling. De heer van Dok is een deskundige op dit terrein, de roem die van zyn werk voor de arme Kennemer tuinders is uitgegaan met de Haarlemsche veiling, voor welke hy met hart en ziel werkte, klinkt nog na. Boven dien had hy een studiereis gemaakt naar het buitenland.en bovenal in Denemarken, zoodat hy de prettige en bevattelyke spreker een goed gehoor kon verwachten. Even over 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Greeuw, de vergadering met een woord van welkom, inzonderheid aan den spreker. Rede W. van Dok. Teruggekomen van een reis door verschil lende landen, komt men tot de conclusie, dat men overal mobiliseert. Ieder doet dat op zyn wyze. Spr. bezocht een industrie gebied in Duitschland en in Denemarken en overal is er actie. Ook wy mobiliseerden. We brachten een 45000 menschen byeen voor onze actie voor het Plan van den Ar beid. Hierop doorgaande, vroeg spr., of we wel rekening houden met het nationaal verband van alle landen in Europa. Spr. ging terug tot den oorlog van 1914. Alle landen voerden hun industrieën op, behalve Nederland. Wy stelden ons in op export. Alle landen verwaarloosden den landbouw, behalve Nederland. Wy stelden ons in op de behoefte van andere landen. Dat zou niet zoo erg zyn geweest als we, toen het gety verliep, de bakens hadden verzet. Duitsch land zond ons zyn producten (industrie producten) tegen een prys, waar men niet tegen concurreeren kon. Dat gaf hier een gekke verhouding. Duitschland leverde voor een zacht prysje zyn kolen en onze mynwerkers werden de dupe. Onze regee ring bracht de pryzen der producten niet in overeenstemming met den productieprys. Spr. had een onderhoud met een Deenschen Vrooqi Polii »oot 12-iorig* v«n*li*nng 1 von lomp»" rvparat.a kotten Agenten voor Alkmaar, Hoorn en Den Helder: ION en JAHB011tMANNE,Hoogstraat8. minister en daar doet men het anders en beter. Daar heeft men geen export zonder reke ning te houden met den productieprys. Wy leveren beneden dien prys aan het buiten land. Ze zouden daar zeer zeker onze pro ducten voor kostprys afnemen, doch ze weten een half Jaar vooruit hoe we werken. Gaan ze niet beneden den minlmum- prys, dan wacht men het af. Dat is de crisis- politiek der Nederlandsche regeering. We slingeren onze natuurboter voor 40 cent per K.G. weg en koopen margarine voor 50 cent per K.G. De regeering trekt er zich niets van aan. Spr. had een onderhoud met den directeur van Tielemans Conservenfabrieken en die vertelde dat niemand er erg in zou hebben, als onze geheele voorraad groente naar het buitenland ging. Het zou al gebeurd zyn voor men er erg in had. Doet onze re geering ook zooals het militaire doeleinden nastreeft? Gesteld eens, dat we een blok kade of een oorlog kregen, dan zou het kun nen zyn, dat we zonder voedsel waren. Er is een nationale reserve noodig. Spr. ging er uitvoerig op in hoe dat zou moeten ge beuren De Nederlandsche regeering gelooft het wel Haar crisispolitiek wordt geduld, en hier is de grootst mogeiyke werkloosheid freuilteton naar het Engelsch van J. 8. FLETCHER door mr. H. J. H. 52) „Kom dan met me lunchen in de Grif fin", zei Oliver. „Precies om half één. Vraag maar naar myn eigen kamer... die houden ze altyd in gereedheid voor my en een of anderen gast". „Uitstekend!" zei Rawlinson lachend. „Maar met een kleine verandering dan al tyd We zullen uw kamer nemen maar u moet myn gast zyn!" „Vooruit dan maar!" zei Oliver. „Zoo als u wilt. Maar... precies om half één!" Om half één stond Rawlinson voor het raam van de kamer in de Griffin uit te ky- ken, nadat hy besteld had, wat hy hebben wilde. Over het Marktplein zag hy Oliver aankomen en het kwam hem voor, dat hy over het een of ander byzonder opgewon den was, Hy had een hoogroode kleur en glinsterende oogen en zoodra ze aan tafel zaten, haalde hy een brief uit zyn zak en reikte dien met een trotsch lachje aan Rawlinson over. „Dat vond ik vandaag op myn kantoor", zei hy. „Onverwachts, hè? Ja, voor my ook. Eerlijk gezegd ben ik door een brief nog zelden zoo over stuur geweest, als door dezen. Het is anders wel, wat je noemt, een groot eerbewys, nietwaar?" Rawlinson nam den briet op. Hy was maar kort. Hy kwam van den vice-kanse- lier van een der beste universiteiten, door Oliver kortelings zoo ryk begiftigd, en deelde in een paar korte zinnen mede, dat de senaat besloten had om hem, als er kenning voor wat hy voor de volksontwik keling gedaan had, den titel van doctor honoris causa te verleenen. „Hoera!" riep Rawlinson uit, hem de hand over tafel toestekend. „Dat is werk! Dat is 'n eer, die wel verdiend is enik drink op de gezondheid van dr. Carsdale! Dr. Carsdaleprosit!" „Ah zoois het dat?" zei Carsdale en voegde er vertrouweiyk aan toe: „Zie je, ik heb drommels weinig verstand van al die geleerde termen van zoo'n universiteit. Ik snapte eigenlyk niet eens goed, wat ze be doelden... alleen maar dat het wel een eerbetoon zou zyn... Zoo... en dat doc tor... laat eens zien., juist, doctor hono ris causa, zeg, wat beteekent dat eigenlyk?" „Maar mynheer", zei Rawlinson grappig deftig doende, „dat beteekent, dat u den eeretitel van doctor wordt verleend, zon der dat u er examens voor behoeft te doen en dat u er mettertyd heen zult moeten gaan, een toga en een baret aanschaffen en u in een Latynsche toespraak moet laten verheerlyken.en dan voortaan dr. voor uw naam schry venNu, ik wensch u er geluk mee. het is in elk geval wel ver diend!" „Dank udank u. Ja, heusch, ik had zooiets nooit verwachtAls ze nu maar niet van me veronderstellen, dat ik iets aan hun wetenschap ga doen.latyn lee- ren of zooof dat ik „Ze zullen heelemaal niets verwach ten... alleen, dat u hun een beleefd brief je schryft om te bedanken zoo zooveel eer. Jullie geldmenschen vliegen de gebraden duiven toch maar zoo in den mondl Ja, als het zoo doorgaat, dan kunt u nog uw eigen standbeeld hier op het marktplein onthul len". Oliver staarde het venster uit en schud de het hoofd. ,,'n Standbeeld?" zei hy bedaard. „Och toen ik nog een jongen was een arme jongen toen bouwde ik wel luchtkastee- len. Ik was wel praktisch aangelegd, maar toch ook een beetje droomerl Ik verbeeld de me toen wel eens, dat ik in myn leven nog heel groote dingen zou doen en de voornaamste uit Halfirth zou worden en ja heuschzelfs een standbeeld zou kry- gen! En..." „Zoo7 En...?" „Het zou zoo wel eens kunnen uitkomen. Ik heb miin best gedaan. En ik veronder stel dat zulke eerbetuigingen dan vanzelf komen". „Ik denk zoo, dat u uw deel nog wel krijgen zult", zei Rawlinson droogjes. Ze bleven nog lang na tafel zitten praten en Oliver haalde veel oude herinneringen op, zoodat het tegen vieren liep, toen ze 't hotel verlieten. Oliver zei, dat hy om vyf uur van de fabriek weg reed en toen Raw linson even over vyven aan de fabriek kwam, kwam de auto juist voor. Tegelij- kertyd kwam Oliver zelf in opgewonden toestand de fabriek uit, stapte dadelyk in en wenkte Rawlinson het eveneens te doen. Hij zag er vreeseiyk ontdaan uit en zoodra ze op weg waren, vroeg Rawlinson: „Wat is er aan de hand? Toch geen ongeluk Oliver maakte een gebaar van wanhoop en kon byna niet uit zyn woorden komen. „De kleine jongen myn kleinzoon Benia belde juist opgestolenont voerd!... Goeie genade, man. als er met hem toch iets gebeurt., dan word ik nog gek!Ik heb al myn hoop op dien jongen gesteld! En dan te moeten denken, dat hy in handen van dat volk zou gevallen zyn „Is dat alles, wat u er van weet?" vroeg Rawlinson. „Ja, niet veelmaar meer dan genoeg!" kreunde Oliver. „Benia zei... dat het kin dermeisje huilend terug kwam met de boodschap, dat het kind was verdwenen haar ontstolen wasop de heide. Ik had geen geduld om nog langer toe te luiste ren ik wist genoegDat heeft die heksdie Miriam Scarpe gedaanl En als zy dat kindgroote genadeze is in staat om het te vermoorden!" „Kom, kom.laten we nu niet dadelyk het ergste verwachten! Misschien als we thuis komen, dat we wel betere berichten hooren!" troostte Rawlinson. Maar zoodra de auto voor het huis stop te, begreep hy al dadelyk, dat er geen be tere berichten waren binnengekomen. Be nia stond al op de stoep te wachten en kwam dadelyk naar de auto toe. „Heb je niets gezien onderweg?" vroeg ze angstig. „Ik had nog zoo gehoopt, dat 't wel zoo zou zyn! Ze zyn er allemaal op uit... iedereen, behalve ik., ze zyn al meer dan een uur wegMaar tot nog toe heb ik niets gehoordI... Och, wat moeten we toch beginnen, Oliver?" Rawlinson zag wel, dat Oliver niet in staat was helder te denken en hy wendde zich dan ook tot Benia. „Vertel u my maar eens precies, wat er gebeurd is, miss Carsdale, in alle bijzonder heden", zei hy rustig. „Ik weet niet meer, dan wat het kinder meisje me vertelde, mynheer Rawlinson. Ze was met den jongen op zUn pony uit gegaan, zooals ze dat eiken middag doet... en ze is heusch heel betrouwbaar. Ze zei, dat ze in de buurt van het boschje by de Reuzepyien gekomen waren, toen de jon gen haar vroeg een paar bloemen, die hU tusschen het heidekruid zag staan, voor hem te plukken. Ze bleef even staan om ze te plukken en in tusschen reed hy door, om het boschje heen. Ze zegt, dat ze hem geen twee minuten later achterop i» 6e" loopen, maar toen ze den hoek van dat boschje omsloeg, was hy nergens meer te zien. Het paardje stond rustig langs den weg te grazen, maar van het kind w®5 geen spoor te bekennen. Ze dacht, dat hu zich voor de grap ergens verstopt had en ze wachtte en riep hem, maar hy niet. Toen is ze aan alle kanten gaan zoe ken, maar ze kon hem niet vinden en toen radeloos naar huis gehold... en toen is zyn moeder met zyn gouvernante en heele personeel er op uitgetrokken en he^ ik Oliver opgebeld en... och... och, *a moeten we nu toch beginnen?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6