'pxobinciaal Hieuw £aatste B Jtheepstiidrngeti VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. Giimtachie s. Een brief dd. 7 Januari jl. van den heer H. van den Hof, verzoekende hem als leeraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs met in gang van 1 Mei 1936 eervol ontslag te verleenen. Het verzoek conform ingewilligd. t. Een brief d. 15 Januari jl., nr. 139 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 December 1935, nr. 4, tot het aangaan van kasgeldleeningen tot een bedrag van ten hoogste 1.000.000.—. Aangenomen voor kennisgeving. u. Een brief dd. 15 Januari jl., nr. 181 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 December 1935, nr. 21, tot toekenning van subsidie voor 1936 aan onderscheidene in stellingen van weldadigheid. Als voren. v. Een adres dd. 22 Januari jl. van het Bestuur der Vereeniging „Oud-Alkmaar", adhaesie betuigende aan het adres van het Bestuur van de Vereeniging van archiva rissen, verzoekende de functie van ad junct-archivaris niet op te heffen. Te behandelen bij punt 4 van de agende. w. Brieven van onderscheidene data van besturen van bijzondere scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente, betreffende aanvragen om de gemeentelijke vergoedingen ex. artt. 100 en 101 der L.O.wet over 1935. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. x. Een adres dd. 19 Januaari 1936 van de Besturen der afdeelingen Alkmaar van den Algemeenen bond van handels- en kantoorbedienden en van den Nederl. R. K. bond van handels-, kantoor- en win kelbedienden, verzoekende bij de Regee ring aan te dringen op behandeling van de aautomatenwet. Voor kennisgeving aangenomen. ij. Brieven dd. 24 Januari 1936 van het Bestuur der vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van de school voor B. L. O. te Alkmaar ten geleide van de rekeningen over 1935 van den cursus voor vervolgonderwijs en van de door deze vereeniging geëxploiteerde werkinrichting. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. z. Een brief dd. 28 Januari 1936 van het lid van den raad H. van Drunen, ver zoekende in de eerstvolgende raadsverga dering aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen omtrent de uit voering van verschillende werken. Te behandelen aan het einde van de agenda. aa. Een brief dd. 29 Januari 1936 van het Bestuur der vereeniging van hoogere gemeente-ambtenaren, verzoekende ook voor andere salarisgroepen dan die in het advies van de commissie voor het g. o. zijn genoemde de salarissen naar boven af te ronden. .Te behandelen bij het betreffende punt. Benoeming ambtenaar burgerlijken stand. B. en W. zijn, nu er door het overlijden van den heer H. H. Hofmeester een vaca ture ontstaan is, van oordeel, dat de werk zaamheden van den burgerlijken stand voortaan verricht kunnen worden door een ambtenaar, die tevens aangesteld is als ambtenaar ter secretarie. Voorts zijn zij van oordeel dat voor deze werkzaamheden geen le klas commies noodig is. Zoolang de regeling van Ged. St. nog geldt zullen Wij het aantal plaatsvervangende ambte naren uitbreiden en bieden tenslotte voor de functie de volgende aanbeveling aan: 1. F. J. L. Berkenvelder, commies 2e klasse ter secretarie; 2. D. van Barneveld, commies le klasse ter secretarie. De heer Woldendorp vroeg inlich tingen waaroom een le klasser no. 2 ge plaatst was. De voorzitter: De raad is vrij, doch B. en W. oordeelen dat voor deze functie een 2e klasser voldoende is. De heer Woldendorp: Neemt no. 2, als de raad hem benoemd, de benoeming aan? De voorzitter: Dat weet ik niet. Een benoemde is altijd vrij een benoeming niet te aanvaarden. Benoemd werd hierop no. 1 van de voor dracht met 15 stemmen tegen 4 stemmen op no. 2. Benoeming commissieleden Arbeidsbeurs. Voorgesteld werd over te gaan tot de be noeming van vijf leden-werkgevers en vijf leden-werknemers van de commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs, waartoe de vergadering de volgende aan beveling werd aangeboden: A. voor leden-werkgevers: 1. a. P. Dekker, aftr.; b. M. Mooij; 2. a. M. Duynmayer, aftr.,; b. J. Apel doorn; 3. a. C. E. Slinger; b. M. Kloet; 4. a. H. C. Lind, aftr., b. J. de Jager; 5. a. P. J. van Kessel, aftr.; b. J. G. J. Kueter. Benoemd de eerst-voorgedragenen met algemeene stemmen, behalve de heer Lind, die 16 stemmen bekwam, tegen 3 op den heer de Jager. B. voor leden-werknemers: 6. a. P. A. J. Louws, aftr.; b. C. Schats; 7. a. C. Snel, aftr.; b. H. Schouten; 8. a. J. S. W. van der Meulen; b. G. Bul- teel; 9. a. J. van Berken Sr., aftr.; b. J. Korver; 10. a. J. W. F. Kraayo; b. J. Peereboom, aftr. Benoemd de eerst-voorgedragenen. Opheffing functie adjunct-archivaris. Voorgesteld werd om uit bezuinigings overwegingen de functie van adjunct-archi varis op te heffen. De heer v. Drunen betreurde ophef fing, omdat het nu meermalen zal voorko men, dat men velen moet teleurstellen die het archief voor onderzoekingen bezoeken. Het is nog al veelvuldig voorgekomen, dat voor studie-doeleinden de bibliotheek be zocht wordt. Voorts is er een groote achter stand in het rangschikken van verzamelin gen. Spr. drong er bij den raad op aan het be sluit niet te nemen. Ook met het oog op het vreemdelingenbezoek is opheffing van de functie niet wenschelijk. Spr. stelde voor om voor de functie nog een post op de begroo ting te plaatsen en een diepgaand onderzoek in te stellen. De heer Vogelaar had evenals het col lege tegen opheffing gestemd. Het voorstel is echter een consequentie van een gevallen besluit. Spr. ziet geen andere mogelijkheid, tenzij de raad op een genomen besluit terug komt. De heer v. d. V a 1 1 begreep, dat voor standers het onaangenaam hebben gevon den, dat de post geschrapt is. De meerder heid van spr.'s fractie blijft voor opheffing. De voorzitter zeide, dat het voor stel een uitvoering van een raadsbesluit is. Aangezien alleen de heer Appel het voor stel van den heer v. Drunen steunde, kon dit niet in behandeling komen en werd de bijlage aangenomen met de heeren v. Dru nen en Appel tegen. Boekenfonds voor de Handelsavondschool. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen over te gaan tot instelling van een boeken fonds voor de Handelsavondschool met in gang van 1 September 1936 op den voet als hiervoor is omschreven, en de uitgaven en ontvangsten van het fonds voor 1936 nader te regelen bij suppletoire begrooting. Conform besloten. Wijziging verordening Gemeentelijke Avondschool. Voorgesteld werd de verordening Ge meentelijke Avondschool voor lager nij verheidsonderwijs en de instructie voor het personeel van de gemeentelijke scholen voor nijverheidsonderwijs aan te vullen en te wijzigen. Als voren. Wijziging verordeningen. Voorgesteld werd de verordeningen voor burgerlijke instellingen van weldadigheid, met het oog op het opnemen der kassen en boeken van deze instellingen, te wijzigen. Als voren. Salarisverlaging. Voorgesteld werd om in verband met een 30 Dec. ingekomen schrijven van den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen voor het personeel van het Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool de aangebrachte wij ziging in het Bezoldigingsbesluit voor Burgerlijke- en Rijksambtenaren, ook de salariskorting toe te passen. De heer Venneker was met het col lege overtuigd, dat aan de wenschen van den minister voldaan moest worden. Spr. vroeg dan ook alleen inlichtingen of een betrokkene in beroep kon komen. De voorzitter: De mogelijkheid be staat. De raad moet echter gehoor geven aan den wensch van den minister, op ge vaar van de subsidie te verliezen. Conform het voorstel werd hierop b%- sloten. Verhuur speelterreinen. Voorgesteld werd de huur van de aan de Arbeiderswoningbouwvereen „Roch- dale", alhier, en de speeltuinvereeniging T. O. G., alhier, verhuurde speelterreinen, respectievelijk gelegen ten Zuiden van het Rochdalekwartier en aan den Tienenwal, te rekenen met ingang van 1 Januari 1936, te bepalen op 50.en 55.per jaar. jaar. Conform besloten. Verhuur grond. Voorgesteld werd, naar aanleiding van een verzoek van de Vereeniging van Volks tuinders, B. en W. te machtigen, het aan den Friescheweg gelegen bouwterrein ter grootte van ongeveer 0.46.54 H.A., met in gang van heden, voor een door hen te be palen tijd van ten hoogste 5 jaren, te ver huren aan een door hen aan te wijzen huurder, voor een door hen te bepalen huurprijs, welke niet minder dan 5 in totaal mag bedragen en voorts op de door bedoeld college nader te stellen voorwaar den. Distributie goedkoope groenten aan werkloozen. Voorgesteld werd B. en W. in beginsel te machtigen de distributie van groenten voor de werkloozen ter hand te nemen, opdat zij zoo spoedig mogelijk de noodige regelingen zullen kunnen treffen en de goedkoope groenten binnen het bereik kunnen brengen van degenen, voor wie zij bestemd zijn. Het spreekt vanzelf, dat zij zullen trachten, de kosten geheel uit de prijsmarge te bestrijden, al zullen er waarschijnlijk voor de inrichting der lo- caliteit eenige uitgaven moeten worden gedaan. De heer K e ij s p e r verheugde zich over de poging om iets voor de werkloo zen te doen. Spr. verzocht aanhouding, omdat de voorwaarden van de groenten- en fruitcentrale onaannemelijk zijn. Spr. begreep niet hoe de groenten- en fruit centrale een marge voor winst op K cent per K.G. stelde. Het is verbieden iets te verdienen door de menschen, die worden ingeschakeld. Voor administratieve werkzaamheden voor de werkloozen worden ambtenaren gesalarieerd en het gaat niet aan om de groentenhandelaren voor 80 pet. arme mTnr^e^ voor niets in te schakelen. In Delft met 3600 werkloozen wordt per week slechts 1000 K.G. groenten ge distribueerd. Van de 1700 gezinnen in 's Hertogen bosch maken slechts 60 gezinnen gebruik van deze distributie. Met nadruk drong spr. er op aan ande re condities te vragen. De heer Stoutjesdijk onderschreef dit betoog en was gezien de prijzen van de groenten van oordeel, dat, waar men voor 10 cent 5 pond wortelen en 5 pond uien kan bekomen, het geheele voorstel overbodig was. De groentenhandelaren hebben allen een moeilijk bestaan. Spr. oordeelde, dat men onnoodig kleine menschen benadeelt. Ook financieel verwerpt hij het voorstel. Wel wil spr. werkloozen gratis groenten verschaffen, doch deze soesa verwerpt hij. Spr. onderstreepte het voorstel Keijsper Mr. d e G r o o t had principieel bezwaar tegen het voorstel omdat hij eeh herinne ring bewaart aan de distributie in de oor logsjaren, gesticht toen te weinig ge distribueerd moest worden. Deze distributie is echter opgezet om de doorgedraaide artikelen af te zetten. Laat men dit echter aan den handel over laten. Met instemming las spr. wat de Noordhollander over dit optreden van da Groenten- en Fruitcentrale schrijft en hij wees ook op het protest van de groenten- producenten. Spr. zou de bijlage direct willen ver werpen. De heer Appel zeide, dat in de krin gen van de georganiseerde arbeiders de gedachte in de bijlage neergelegd met sympathie wordt begroet. Spr.'s organi satie wil geen verantwoordelijkheid, omdat hij een poging vreest om den steun voor een deel in natura te verstrekken. Als de menschen vrij blijven dan heeft spr.'s organisatie geen bezwaar, want de kans moet er blijven goedkooper langs den weg te kunnen koopen. Verstrekking van goedkoop voedsel vordert echter een vaststelling van een minimumprijs. De thans genoemde prijzen zijn te hoog. Spr .achtte 't niet noodig dat groenten, die anders naar de mesthoop gaan, nog tegen de gestelde prijzen worden verstrekt. Spr. begreep niet waarom de Groenten- en Fruitcentrale ingeschakeld wordt. De marge van K cent achtte spr. te ge ring en spr. wilde daarom den ingescha- kelden tusschenhandel een vergoeding voor de beschikbaar te stellen ruimte geven. De heer v. d. V a 1 1 begreep de oppositie Keijsper c.s. niet en veronderstelde, dat de werkloozen dit zeker niet zullen begrijpen. Het geluid van mr. de Groot „laat den han del vry baan" is uit de oude doos. De han del moet als een eenheid optreden. Wanneer de groentenhandel niet vol- doende verdient, komt omdat er teveel handelaren zijn. Spr. verwees naar het rap port van de provinciale commissie. De werk loozen kunnen de groenten niet krijgen, die zij anders zouden kunnen bekomen. Hier geldt het een proef. In N.H. wordt alles aan de deur gekocht doch dit maakt de waar duur en is nadee- lig voor producent en consument. Het geldt hier een voorstel van Rijkswege, in het be lang van de werkloozen. Of het succes zal hebben weet spr. niet Spr. hoopte voor de werkloozen en de tuinders aanneming van de voordracht en succes bij de uitvoering. Weth. van Slingerland oordeelde ook, dat een winstmarge van 1/2 cent per K.G. te gering is. Het zal de gemeente geld kosten. Spr. respecteerde de principieele be zwaren van mr. de Groot en ging daarom niet in op het betoog van den heer Keijsper. Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. als er geen belangstelling is, met de proef door te gaan. Spr. was overtuigd, dat de groenten- en fruitcentrale nul op 't re- quest zal geven, als aandrang wordt uitge oefend om de winstmarge van den tusschen handel te verhoogen. Spr. wilde de proef ne men. Als het juist is, dat de heer Stoutjes dijk beweerde, dat in de verschillende hal len goedkooper verkocht wordt, dan zullen de werkloozen van de instelling geen ge bruik maken. Spr. zag in uitstel een ver plaatsing van de moeilijkheid en drong op een beslissing aan. De heer K e ij s p e r was tot zijn eerste betoog gekomen, omdat hij waardeerde een poging iets voor de menschen te doen. Nu volgens den wethouder nul op request zal komen op een verzoek de winstmarge hoo- ger te stellen, kon spr. aan de voordracht niet medewerken, nietegenstaande de hr. v. d. Vall van oordeel is, dat de werkloozen 't niet zullen begrijpen. Spr. vertrouwde er op dat ook de werkloozen niet willen, dat de groentenhandelaars aan hun lot worden overgelaten. De winstmarge die de groen ten- en fruitcentrale toelaat, is in strijd met elk ethisch beginsel. Spr. wees er nog op, dat de groentenventer veel moet weggooien wat hij niet kan ver koopen. Voor aan werk loozen te verstrekken margarine wordt 5 cent per K.G. en voor vleesch 7 cent per K.G. gegeven. Waarom moeten de groenten- handelaren het voor niets doen. Spr. zal te gen de voordracht stemmen. De heer Woldendorp oordeelde dat distributie op één plaats niet voldoende zal zijn. Spr. vroeg of B. en W. meer plaatsen zullen stellen. De heer H o ij t i n k was van oordeel, dat het college niet enthousiast is. Het voorstel moet los gemaakt worden van principieele kwesties. In Delft kost het de gemeente al 40 per week aan ambtenaren. De groente wordt zoo toch zeker te duur. Het gebruik dat er van gemaakt wordt in plaatsen waar het is ingesteld is gering. Spr. was voor een proef van drie maanden, om, als het niet voldoet stop te zetten. De heer Stoutjesdijk oordeelde de proef, gezien de lage prijzen voor de stapel groenten, niet noodig. Ook de geringe mar- che die men voor de menschen beschikbaar wil stellen oordeelde spr. schandelijk. Mr. de Groot wees den heer v. d. Vall er op, dat men internationaal steeds meer en meer tot de conclusie komt, dat de toestand hersteld kan worden door instelling van den vrijhandel. Spr. vroeg of men nog meer wil ordenen. Z. i. komt men dan tot het fascisme. Spr. oordeelde voorts, dat de heer v. d. Vall dit maal de raadszaal met die van de Staten verwaarloosd. Spr. bleef het voorstel prin cipieel onjuist oordeelen en bleef van oor deel, dat het thans betreden terrein niet op den weg lag van de Groenten- en Fruit centrale. Spr. wees op het verschil in prijs van de poenten aan de deur en in de groenten- hallen. De heer v. d. V a 11„Daar heb je het". Mr. de Groot; Ja juist. De menschen hebben dus reeds de gelegenheid, om in de particuliere hallen goedkoop te koopen en een gemeentelijke is niet noodig. De heer Appel wilde de producten op de veiling inkoopen. Gezien de prijzen van de groentenhallen en -winkels, zijn die van de Groenten en Fruitcentrale te hoog. De prij zen moeten lager zijn. Ook de aardappelen wilde spr. in de distributie opnemen. De heer v. d. Vall zeide, dat de soc.- dem., principieel voor den vrijhandel zijn. Spr. had het echter over de vrijheid van den handel en de ontwikkeling is deze, dat de groote handelaren als een collectiviteit op treden. Wanneer de prijzen in de groentenhallen zoo laag zijn, dat de produtcen aan de Groenten- en Fruitcentrale er niet tegen op kunnen, dan is de proef over drie maanden vastgeloopen. Spr. was daarom voor t denk beeld Hoytink. De werkloozen zien dan, dat de raad hen gaarne helpt. Weth. v. Slingerland had niet kun nen voorzien, dat dit voorstel aanleiding zou hebben gegeven tot discussies over den internationalen vrijhandel. Spr. zou bij het voorstel blijven en deelde mede dat twee verkoopplaatsen gedacht zijn. Een werklooze kantoorbediende zal voor de administratie noodig zijn, doch spr. kon niet zeggen, dat de handelaartjes tege moet gekomen kan worden. Spr. wilde een proef, die echter geen drie maanden be hoeft te duren. De bedoeling is de werkloo zen aan goedkoope groenten te helpen. Spr. gaf nog een uiteenzetting van het werk van de Groenten- en Fruitcentrale, doch mr. de Groot stelde vast, dat de toestand reeds ver anderd is. Spr. ging ten slotte met het voorstel van den heer Hoijtink accoord om de proef drie maanden te nemen. De heer Stoutjesdijk: Voor de ar me groentenhandelaren roept men op kosten van de gemeente een concurrent in het leven. De heer v. d. V a 11En ze verdienen niets aan de werkloozen. De heer Keijsper: Er is geen plaats te noemen waar de proef slaagt en vol gens den heer Appel zijn de prijzen niet goedkoop. Er is dus geen reden er mede te beginnen. De groente-centrale verbiedt zelfs dat de marche ten goede komt aan de groentenhandelaren. Spr. oordeelde de proef niet genomen moet worden. Het voorstel werd hierop met 10 tegen 9 stemmen aangenomen. Vóór de wethou ders, de soc.-dem., de heeren Hoijtink en Vogelaar. De vergadering duurt voort. (Ongecorrigeerd). SCHAGEN Bevorderd. De heer C. Treep, monteur bij den technischen dienst der Rijkstelegraaf en Telefoon alhier is bevorderd tot monteur le klasse. BURGERBRUG Geslaagd. De heer M. 't Hart Hz. alhier is aan de landbouwhoogeschool te Wageningen ge slaagd voor het candidaatsexamen van landbouwkundig ingenieur. P. V. Wanneer de belastbare huur waarde niet meer bedraagt dan 200. wordt er geen belasting geheven naar den eersten grondslag (huur-waarde). In uw geval betaalt u echter 208.dus u zult wel een aanslag ontvangen (hebben). Zeker heeft de ontvanger het recht loonbeslag te leggen. Art. 1638g B. W. bepaalt o.a. dat indien het loon in geld vastgesteld 4.per dag of minder be draagt, het beslag niet verder geldig is dan tot een vijfde gedeelte van het in geld vastgesteld loon. (Ongecorrigeerd.) DE MISHANDELDE VOOGDIJKINDEREN TE MEGEN. De 61-jarige vrouw N. W. te Megen, die op 27 Jan. j.L door den politie-rechter te Den Bosch is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling van de voogdijkinderen A. en E. Hollaar heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangetee- kend. DE VERJAARDAG VAN EX-KEIZER WILHELM. Intiem familiefeest op Huize Doorn. Zooals men weet heeft ex-keizer Wilhelm Maandag j.1. den 77-jarigen leeftijd bereikt. In verband met het overlijden van Koning George is de viering van den verjaardag enkele dagen uitgesteld. Naar wy vernemen, zal er nu Vrijdagavond op Huize Doorn een intiem familiefeest plaats hebben. Heden avond en morgenochtend werden te Doorn voor een verblijf van enkele dagen ver wacht de ex-kroonprins, diens gemalin en beide zoons prins Louis Ferdinand en prins Friedrich, en verder nog de zoons van~rt ex-keizer prins Eitel Friedrich, pring n Wilhelm en prins Oscar, alsmede de ErgUst hertog van Mecklenburg. WOOU VIER WIELRIJDERS DOOR AUTOMOBILIST aangereden. Hedenmorgen is op de Deldenerstraat t Hengelo de automobilist van L. uit Ensch aa Amrorlflanrhnrp wïivo U. de op onverklaarbare wijze ingereden een groepje van vier wielrijders, evene*nP afkomstig uit Enschede, die op weg wareS naar de werkverschaffing te Wiene Amht" Delden. Twee der wielrijders H. en D. van de W. braken een been en E. V. en G. G. b/ kwamen ernstige hoofdwonden. De rywie. len werden geheel vernield. De auto kwam tegen een boom terecht en werd ook beschadigd. De gewonden riin naar het ziekenhuis in Enschede overge. Kro/»V«t Tl» nolitip hppft Hp iq qL» V-l bracht. De politie heeft de zaak in onder- zoek. ZIJN BEIDE KINDEREN VAN HET LEVïN BEROOFD. Verdachte tot twintig jaar gevan. genisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Arnhem heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 31-jarigen arbeider J. Schepers te Lochem, die terecht heeft gestaan we. gens woord op zijn beide zoontje in den nacht van 12 op 13 Juni 1935, die hij door ophanging van het leven heeft be roofd. De eisch was levenslange gevan- genisstraf. Het Hof heeft verd. heden wegen» doodslag, tweemaal gepleegd, veroor. deeld tot twintig jaar gevang^, straf. DE POSTVLUCHTEN OP INDIK. De Koetilang is op de uitreis gisteren te Rome geland. De Perkoetoet (thuisreis) vloog gisteren van Bagdad naar Athene. K. N. s. M. Achilles 29 Jan. te Lissabon. Agamemnon 29 Jan. te Kopenhagen. Amor 29 Jan. 10.00 10 Myl Z. O. Lizard. Amsterdam 29 Jan. 12.00 Santa Maria gep. Bacchus 29 Jan. v. A'dam n. Hamburg. Breda 29 Jan. 12.00 O. Lizard gep.; 30 Jan. 08.15 uur Lydd gepass. Ceres 29 Jan. te Constantza. Hebe 26 Jan. v. Pto Barrios n. A'dam. Helder 23 Jan. te Hamburg. Hermes 29 Jan. 19.00 v. Hamurg n. A'dam. Mars 29 Jan. 14.00 260 myl Z.W. OuessanL Oranje Nassau 28 Jan. v. Paramaribo n. Madeira. Perseus 29 Jan. te en v. Cartagena naar Malaga. Pluto 29 Jan. v. A'dam n. Kopenhagen. Tiberius 29 Jan. te Finike. Venezuela 29 Jan. 02.00 Flores (Azoren) gepass. MIJ. NEDERLAND. Marniz v. St Aldegonde, uitr. 28 Jan. van Algiers. Johan van Oldenbarnevelt, huisr., 29 Jan van Colombo. Tawali, uitr., 29 Jan. te Port Said. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HollandAfrika Lyn. Boschfontein, uitr., 29 Jan. te Rotterdam vertrekt 29 Jan. 's av. naar Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. Aagtekerk, 29 Jan. v. Hamburg te R.dam MIJ. OCEAAN. Theseus, Java n. A'dam, pass. 28 Jan. Perim Clytoneus, arr. 27 Jan. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LIOYD. Blitar, thuisr., pass. 28 Jan. n.m. 7 uur Ouessant. Dempo 29 Jan. v. Batavia n. Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam 28 Jan. n.m. te Rotterdam. Edam 28 Jan. v. Baltimore te Norfolk. KON. PAKETVAART MIJ. Van Rees, pass. 25 Jan. Thursday lsland. Op ten Noort, pass. 28 Jan. Thursday Islan Swartenhondt 28 Jan. v. Sabang n. Singa pore. Barentsz 26 Jan. v. Sjanghai n. Ccbu. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjinegara 27 Jan. v. Batavia te Sjanghai NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Sunetta 27 Jan. v. Cuxh. n. St Kitts v.o. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, pass. 27 Jan. 's nachts 1' uur Ouessant. Jonge Jacobus, pass. 28 Jan. Gibraltar. Jonge Anthony 29 Jan. v. Londen n. Ant werpen. j Jonge Elisabeth 27 Jan. v. Arzew n. Va lencia. KON. HOLL. LIOYD. Zaanland 30 Jan. v. A'dam n. Buenos Air®8 Amstelland 29 Jan. te Buenos Aires. Directeur (uit zijn bureau roepende): „De veertiende vandaag, is het niet Jansen (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12