P. E. C- BESTUURSLEDEN GESCHORST. JCeck ÓL School Jiidschciften 'fiuBlicalies Er zouden vereenigingen en spelers zijn omgekocht. De Zwolsche club ontleent en gaat in beroep. nen van liefst 19 meter lengte!) onmogelijk alle onmiddellijk kunnen worden verwerkt Indien ter behandeling daarvan een groot extra-personeel zou worden geëngageerd, zou dit tengevolge hebben, dat het batig saldo voor hen, die moeten worden ge steund, noodeloo's verminderde. De beschik bare krachten werken des avonds over, om door de administratie der boekingen heen te komen, maar toch dient het verzoek te worden gedaan, een weinig geduld te heb ben en indien de toezending van de pre mieplaten van H.M. de koningin eenige da gen op zich laat wachten, niet terstond te reclameeren. De bestellingen worden uitge voerd in volgorde van binnenkomst en er wordt heel hard gewerkt. Echter is het on mogelijk, bij zulk een toevloed eenige stag natie te vermijden. „NEELTJE PATER". De ergenamen van wijlen Neeltje Pater uit Broek in Waterland zijn opgeroepen om Dinsdagavond te Amsterdam in gebouw Joannes Roothaan, aan de Rozengracht an dermaal te vergaderen. De statuten en het huishoudelijk reglement van de opgerichte vereeniging worden in deze vergadering ter vaststelling aangeboden en voorts zullen definitief een bestuur en een aantal com missies worden gekozen. IN EEN LIFTKOOI GEVANGEN. In den laten avond is de hulp van de brandweer ingeroepen voor een dame, die in perceel Vijzelsraat 26 te Amsterdam in een lift, welke tusschen twee verdiepingen was blijven staan, was opgesloten. Toen de brandwachts arriveerden, was zij reeds door een electricien, die eerder ter plaatse was, uit haar benarde positie bevrijd. HEFFING VAN REISBELASTING. Tarief van 0.50 tot 1.per dag. De „Tel." meldt, dat het ontwerp heffing van een reisbelasting voorstelt een tarief te heffen van 50 cent per dag voor de eerste vijf dagen, 75 cent per dag voor de volgen de vier dagen en 1 per dag voor alle vol gende dagen, van een verblijf in het buiten land, tot een maximum van 25. Men kan zich voor 25 een „abonnement" voor het geheele jaar nemen, zoodat zakenmenschen er betrekkelijk weinig last van zullen on dervinden. Wie voornemens is naar het buitenland te gaan, moet daarvan den dag te voren me- dedeeling doen aan het plaatselijk belas tingkantoor in zijn gemeente. Het wordt dan aangeteekend in zijn pas. Zoodra hij te rug is en de grens passeert, zullen de con- troleerende ambtenaren door een stempel aantoonen, dat hij in het land is terugge keerd. Het verschuldigde bedrag kan hij dan voldoen aan het plaatselijk belasting kantoor en daarvan wordt aanteekening ge houden in den pas. DOODELIJKE AANRIJDING TE BREDA. Recherche spoort betrokken auto op. Het is de Bredasche recherche mogen ge lukken gisteren den wagen op te sporen, welke Dinsdagavond op den Academiesin gel te Breda den 14-jarigen V. uit Beek aanreed, tengevolge waarvan de jongen op slag werd gedood. Zooals gemeld reed de auto na het ongeluk door en gelukte het niet haar te achterhalen. Gisteren echter is de wagen in Roermond door de recherche uit Breda opgespoord. Het bleek te zijn een vrachtauto met gekoppel- den aanhangwagen, die niet minder dan ruim 12 meter lang was. Auto en bestuur der zijn naar Breda overgebracht, waar zij gisteravond om half tien arriveerden. De wagen werd op het terrein van gemeente werken ondergebracht, waar hij terstond aan een deskundig onderzoek werd onder worpen. De bestuurder werd naar het poli tiebureau gebracht, waar hem een verhoor werd afgenomen. Later is de man, die niet overmatig hard had gereden, op vrije voe ten gesteld. INBREKER LAG ROOKEND OP BED. Winterverblijf in een zomerhuisje. Toen mej. dr. C. M. C. Dullemond, tand arts te Utrecht, dezer dagen haar zomer huisje onderlangs den Grebbeberg bezocht kwam zij, volgens het „U. D.", tot de on aangename ontdekking, dat ongenoode gas ten op bezoek waren geweest, die zich o.a. aan een fototoestel, dekens, likeurglazen, een flesch wijn en stukken zeep vergrepen hadden. Uiterlijk was aan het huis niets te zien, daar het raam, waardoor de inbre- ker(s) binnen geklauterd waren, na vertrek weer zorgvuldig gesloten was. De chef-veldwachter, die Maandagavond controleerde of alles gesloten was, bevond een raam los van de spagnoletten. Binnen gekomen, ontdekte hij tot zijn niet geringe verbazing een manspersoon te bed, die rus tig een sigaret rookte. Deze, de 22-jarige v. d. V. uit Amsterdam, werd in voorloopige hechtenis genomen. Hij ontkende echter zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. 13.000 TUSSCHEN HET PLAFOND. Muizen knabbelden acht mille op. De heer M. v. d. S., wonende Esscheweg te Vught, had, zoo meldt de „Bossche Crt.", zijn spaarduitjes, circa 13.000 gulden, in een kistje geborgen, met het oog op de vele diefstallen verstopt in het plafond zijner woning. Geen mensch zou het daar hebben gezocht. Toen hij dezer dagen zijn duiten, alles in papieren geld, eens wilde natellen, kwam hij tot de ontstellende ontdekking, dat de muizen zich zoodanig voor zijn spaarpenningen hadden geïnteresseerd, dat ze nagenoeg alles hadden opgepeuzeld en niets dan een handjevol snippers hadden overgelaten. Een onderzoek bij de Nederlandsche Bank maakte het mogelijk uit deze snippers nog ongeveer 5000 aan waardevol papier bij een te zamelen. De eigenaar, die als zuinig en zeer vast houdend bekend staat, heeft door dezen muizenmaaltijd toch altijd nog een strop van een dikke S 8000. KINDJE DOODGEREDEN. Wiel van vrachtauto ging over het hoofdje. Te Eist is het 5-jarig dochtertje van den wissellooper Meewessen, dat gistermiddag met haar broertje van de bewaarschool huis waarts keerde, door de vrachtauto van den fruithandelaar W. J. aangereden. Het ach terwiel ging het kind over het hoofd en de kleine werd op slag gedood. Het ongeval schijnt te zijn ontstaan door een samen loop van omstandigheden. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING IN DE RESIDENTIE. Burgerij sliep ongestoord voort. In den afgeloopen nacht heeft de Residen tie, als eerste van de drie groote steden, een nachtelijke oefening van de luchtbe schermingsorganen gehad. Ten einde den overlast voor de bevolking zoo gering mogelijk te doen zijn was een stadswijk uitgezocht met een geringe bevol kingsdichtheid, n.1. Benoordenhoutkwartiir, dat tusschen één en twee uur vannacht ge durende eenigen tijd geheel in het donker is geweest, en waarin toen het personeel van den Luchtbeschermingsdienst heeft ge- geoefend. Het gold hier een zuivere oefening van het personeel, zonder medewerking der be volking, die voor het overgroote deel, onwe tend wat voor ramp hun kwartier had ge troffen heeft geslapen. Van de luchtbeschermingsdienst, aan welks hoofd de hoofdcommissaris van poli tie, de heer N. G. van der Meij, staat, waren vrijwel alle onderdeelen aan het werk, tot het centraal bureau op het hooofdbureau van politie toe. Zoo werden successievelijk gealarmeerd de geneeskundige diens, de Roode Kruis- colonne, de „Eerse Hulp bij Ongelukken", de gemeentewerken, de waterleiding, het gasbedrijf, de reinigingsdienst enz. Al deze onderdeelen van den luchtbe schermingsdienst werden opgecomman deerd voor voor het verleenen van hulp, welke noodig was in het Benoordenhout- kwartier, waar een brisantbom niet slechts de waterleiding en de gasbuizen had ge troffen, maar ook een groot gebouw, tenge volge waarvan bovendien een aantal perso nen was gewond en of door gas bedwe'md. Terwijl wy deze regels telefooneeren zijn de onderscheiden diensten naar het terrein van de ramp, o.a. gelegen aan de de Milde- straat en de Oostduinlaan, onderweg. Het geheele Benoordenhoutkwartier ligt in het duister. IR. M. H. DAMME VOORZITTER VAN NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Zyn opvattingen over de richting, waarin gewerkt moet worden. In verband met de aanvaarding door ir. M .H. Damme van het voorzitterschap der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat had een redacteur van het Alg. Ned. Pers bureau een onderhoud met den nieuwen voorzitter. Ir. Damme, die als directeur-generaal der P.T.T. een veelomvattenden werk kring heeft, verklaarde, toen hij was aan gezocht om het presidium van de Vereeni ging Nederlandsch Fabrikaat op zich te willen nemen, dat hij zich daaraan niet heeft meenen te moeten onttrekken, nu in deze tijden op het gebied van de economi sche betrekkingen zoo veler aandacht wordt gevorderd. De Vereeniging Neder landsch Fabrikaat vooral heeft met moei lijkheden te kampen, omdat zooveel grooter verband wordt gelegd tusschen export en import can in normale tijden. Menigeen, die belang heeft bij den uit voer, ziet ongaarne den invoer dalen. De leuze „Nederlandsch fabrikaat voor de Nederlanders", welke totnutoe de tendenz van de actie der Vereeniging heeft ge vormd, moet worden beschouwd in ver band met de overige factoren; welke zich op economisch en commercieel gebied den gelden. Nederlandsch Fabrikaat is door de economische omstandigheden op een hooger plan gekomen. Men heeft mij aldus ir .Damme erop gewezen, dat Nederlandsch Fabrikaat over een voor zitter dient te beschikken, die uit hoofde van zijn ambt relaties heeft met allerlei bedrijven en die daardoor kan bevorderen, dat conflicten tusschen import en export worden teruggebracht tot de kleinst mo gelijke afmetingen. Toen die situatie mij duidelijk was ge worden, heb ik mij voor het voorzitter schap beschikbaar gesteld, zeide ir. Dam me, en ik stel mij voor, dat wij zoowel met den minister van handel en nijverheid en scheepvaart als met de commissie voor werkverruiming en den Nijverheidsraad voor de verzorging van de geschetste be langen geregeld overleg zullen kunnen plegen. Op een door den redacteur gestelde vraag, of er geen vrees behoeft te bestaan voor een te sterken aandrang naar autar kie, antwoordde ir. Damme, dat inder daad de actie van Nederlandsch Fabrikaat wel een zeker streven heeft om autarkie in de hand te werken, doch dat het ook daarom goed is, dat men iemand als voor zitter heeft genomen, die deze actie in breed verband kan beoordeelen. Destijds bestond minder gevaar voor een te sterk naar voren brengen van de leuze van Ne derlandsch Fabrikaat en kon men wel iet wat overdrijven, maar tegenwoordig mo-t me nop dit punt groote voorzi htigh id betrachten. Gelukkig, zoo ging ir .Damme voort, ben ik ten deze niet aan eenige traditie of opvatting gebonden, en ik zal dan ook ernaar streven, rekening te hou den met alle belangen en zoomin mogelijk schade te bezorgen. Nog vroeg de redacteur of en in hoe verre het werk van de vereeniging kan leiden tot bevordering van het verbruik van Nederlandsch fabrikaat in den vreem de. Hierop was het antwoord van ir. Dam me, dat reeds met de Vereeniging Neder- landsch-Indisch Faabrikaat wordt samen gewerkt om wederkeerig het verbruik van elkanders producten te stimuleeren en dat uitbreiding van zoodanige wederkeerig- heid gewenscht moet worden geacht. Voor het overige zal ik mij, zoo besloot ir. Damme, nog hebben te oriënteeren, na dat ik voor de eerste maal een bestuurs vergadering van Nederlandsch Fabrikaat zal hebben bijgewoond. TWEEMAAL BRAND GESTICHT. Boerenknecht bekent. Op 8 Januari j.1. brandde te Appelscha de boerderij af, bewoond door den landbou wer F. Dijkstra. Bij bedoelden brand was een groote land- bouwschuur behouden gebleven. Dinsdag namiddag werd in deze schuur brand ont dekt. In een oogwenk was het gebouw een vuurzee, waartegen de plaatselijke brand weer niets kon uitrichten. Met behulp van de motorspuit van Oosterwolde is tenslotte het vuur gebluscht Het gebouw brandde geheel af. Men slaagde er nog in, het in de schuur gestalde vee, ni. 24 runderen en 3 varkens, tijdig te redden. Gistermorgen is als verdacht van brand stichting gearresteerd de knecht van den heer Dijkstra, een 16-jarige jongen, die een volledige bekenis heeft afgelegd. De brand op 8 Januari j.1. en die van gisteren in de landbouwschuur, zijn beide door hem ge sticht. VAN GEDRAGSLIJN AFGEWEKEN? Vragen van den heer Schalker. De heer Schalker, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie ge vraagd: Is het den minister bekend, dat een aan tal maanden geleden de Duitsche generaal Von Lettow-Vorbeck, voor Duitschers en Nederlanders, hier te lande een voordrach ten-reeks heeft gehouden, in een groot aan tal plaatsen, over zijn verdediging der toen malige Duitsche koloniën, tijdens den we reldoorlog? Indien dat den minister bekend is, kan Z.Exc. dan ook mededeelen, waarom de re geering bij deze gelegenheid blijkbaar is afgeweken van haar gedragslijn, vreemde lingen niet toe te staan hier te lande poli tieke actie af agitatie te voeren, als hoeda nig toch een dergelijke voordrachten-reeks moet worden opgevat? Is den minister tevens bekend, dat einde Februari Graf Felix von Lückner, comman dant van het voormalige Duitsche oorlogs schip „Seeadler" eveneens zich voorstelt hier te lande, en wel in Amsterdam, Rotter dam, Utrecht en Den Haag, een voordrach tenreeks te komen houden „um uns von sei nen sensationellen Kaperfahrten draussen auf den Weltseen, fern der deutschen Hei mat, wahrend des Weltkrieges zu berich ten", zooals het in het „Deutsche Wochen- schrift für die Niederlande" no. 2 d.d. 11 Januari 1936 wordt aangekondigd en dat de eerste voordracht plaats vindt op 28 Febr. a.s. in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen in Den Haag? Zoo ja, is de minister dan bereid zijn mee ning omtrent de toelaatbaarheid van dit optreden mede te deelen? Ds. Meihuizen te Hippolytushoef en ds. Smidts te den Helder komen voor op het zestal voor doopsgez. predikant te Drach ten en Ureterp. Tot predikant by de herst. luth. gem. te den Helder is beroepen de heer W. J. F. Meiners, proponent te Amsterdam. HERVORMD EN GEREFORMEERD. Oud-kamerlid Visscher schrijft. In het „Geref. Weekblad" schrijft prof. dr. H. Visscher, die kortgeleden ontslag heeft genomen als lid der Tweede Kamer, daar hij, als leidsman van de nieuwe poli tieke groep der „Hervormde Anti-Revolu- tionnairen", niet langer voor de a.r. party zitting wenschte te hebben, over een circu laire van generaal Duymaer van Twist, ds. M. van Grieken te Rotterdam en prof. dr. J. Severijn te Utrecht. Deze heeren behooren evenals prof. Visscher tot den Geref. Bond in de Hervormde Kerk; in een circulaire die zy hadden mede-onderteekend was een waarschuwing vervat om de a.r. party niet ten gunste van de nieuwe party te verlaten. Prof. Visscher verwijt hun op scherpen toon, thans, dat zy het eerstgeboorterecht der Herv. Kerk verkoopen; hij acht dat de a.r. party haar kerkelijk karakter heeft ver loren, en „verliberaliseerd" is, alsook dat zij inderdaad aan de Geref. Kerken is ge bonden, en schryft o.m.: „David had een zoon Absolom. Caesar een Brutus. De Her vormde Gereformeerden een driemanschap, zooals ook Mozes heeft ontmoet, dat de wa re volksbelangen om eigen belang bestreed. Deze drie heeren waren lang bekend als geheime propagandisten voor de belangen der „Geref. Kerken" en V.U. Zy zijn nu ge lukkig door zichzelven openbaar gewor den... VoetbaL De Zwolsche Crt. schrijft: Reeds geruimen tijd deden geruchten de ronde in Zwolle dat over eenige bestuurs leden van de voetbalvereeniging P. E. C. straffen zouden zijn uitgesproken in ver band met gepleegde onregelmatigheden. Daar ons bij grondige informatie evenwel bleek, dat weliswaar een oderzoek gaande was, doch nog geen oordeel was geveld, hebben wy met publicatie gewacht tot op heden, nu inderdaad straffen zyn opgelegd. De gestraften. Het bondsbestuur heeft thans, in zijn gisteren gehouden vergadering, het volgen de besloten: De heer N. Geertsma, voorzitter der vereeniging, H. de Graaf penningmees ter en E. Kievit, ex-secretaris, zijn met ingang van 28 Januari voor tien jaar geschorst. Als reden wordt opgegeven: wegens het omkoopen van spelers en vereenigingen, en wegens eenige min der belangrijke feiten, zooals het doen van uitgaven in strijd met de ama teursbepalingen, het verstrekken van onjuiste leden-opgaven, e. d. Als over treding van de amateursbepalingen wordt hier aangerekend het betalen van een doktersrekening ten behoeve van een gewonden speler. De onjuiste ledenopgaven vloeien voort uit het te laat opgeven van leden die reeds eeni ge maanden lid der vereeniging wa ren, en het niet opgeven van athletiek beoefenende leden, daar men meende, dat deze van den Voetbalbond geen lid behoefden te zijn; De heeren G. J. Burgers en J. J. Bur gert zijn vervallen verklaard van het bondslidmaatschap (d.i. dus een le venslange schorsing) wegens het ver leenen van bemiddeling bij omkooping. De heer A. J. Hellendoorn is voor vijf jaar geschorst wegens het mede laten spe len van ongerechtigde spelers, die van de Zwolsche Boys en van Z. A. C. waren over gekomen, voordat deze spelers hun over schrijving hadden verkregen; De heer M. J. van Dyk is in de beroeps klasse geplaatst. Bijzaak. Beide laatstgenoemde zaken staan in geen enkel verband tot de zeer ernstige feiten, die de heeren Geerstma, De Graaf, Kievit, Burgers en Burgert worden ten laste ge legd. De heer Hellendoorn heeft het hem ten laste gelegde erkend en den heer van Dijk is feitelijk niets ten laste gelegd (voor zoover ons bekend) aangezien hij door het verrichten van betaalde werkzaamheden als terreinknecht automatisch ophoudt amateur te zijn. Hij mag niet meer spelen indien hy dat zou verkiezen en hij mag ook geen lid meer zijn van een of andere commissie. Hierin schuilt niets oneervols of opzienbarends. Het zijn dus bijkomstige zaken. We leggen hier bijzonder den na druk op, omdat de namen van beide laatst genoemde heeren in één adem worden ge noemd met die der overigen. De hoofdzaak. Aan die overigen zyn inderdaad hoogst ernstige vergrijpen ten laste gelegd. Deze feiten vormen de hoofdzaak. Al deze vijf heeren ontkennen de feiten die hen ver weten worden en de vereeniging P. E. C. is dan ook van deze vonnissen in beroep gegaan. Tevens heeft de vereeniging tegen 11 Februari een halfjaarlyksche vergade ring uitgeschreven waar men de leden na der zal inlichten. Reeds heden is een cir culaire aan de leden toegestuurd, waaraan de bestuursleden ter vergadering van 11 Februari een persoonlijk woord ter hunner rechtvaardiging willen toevoegen. Met de gegevens die ons thans ten diens te staan is het zeer moeilijk ons een defini tief oordeel te vormen. Eenerzyds hebben wy het vonnis van het K. N. V. B.-bestuur, anderzijds staat de ontkentenis van perso nen, waarvoor wij steeds hoogachting koes terden. Bedroevend. Als de feiten evenwel juist zyn, indien werkelijk spelers en clubs zijn omgekocht, wij bepalen ons tot de ernstigste feiten, dan moet ons van het hart, dat hier wel een zeer bedroevend blijk van sportver- wording aan den dag is getreden. Personen die ter bereiking van hun. doel niet schro men hun tporteer zoodanig te vergeten, dat zij spelers van andere vereenigingen geld geven om hen te bewegen hun eigen club te verraden en te laten verliezen, zulke personen behooren inderdaad buiten de sportgemcenschap te worden gebannen. De K. N. V. B. kan de sport geen grooter dienst bewijzen, dan dergelijke kankerge zwellen radicaal uit te snijden, teneinde de sport te doen blijven wat zij behoort Ie zyn. Nooit mag geld op deze wijze een rol spelen, sterker nog dan elders is hier elke corruptie uit den booze. Over het onderzoek. De commissie die het onderzoek in deze zaak heeft verricht, zoo vernemen wy nog nader, bestond uit de heeren Wissink en De Jager, beiden te Arnhem en Budding te Zutphen. Wy duidden er reeds op, dat de ze heeren geruimen tijd doende zhn ge weest eer zy over de kwesties, die zij moesten onderzoeken, rapport uitbrachten aan den bond. Herhaalde malen hebben zij m Zwolle diverse personen gehoord en daardoor werden de wildste geruchten gelijk, geruchten die, zooals we rm°* schreven, evenwel geen definitief oorSS behelsden, al werd het meermalen voorgesteld. 200 Eigenaardig is thans echter dat de h ren Geertsma en De Graaf verklaren i!r" afzonderlijk door de commissie te zyn hoord en dus ook niet in de gelegenheid8»* zyn geweest zich te verweren tegen h t geen hen wordt aangewreven. Beide h ren zyn in een groep van anderen gehoord temeer daar en achten dit onvoldoende, art. 81 van het Huishoudelijk Regiem» van den K. N. V. B. uitdrukkelijk dat verdachten de gelegenheid tot verw^T moeten hebben. Voorts is men in P. E. C.-kringen Van gevoelen, dat de zaak Hellendoorn een aangelegenheid is van den N. C. V. B. J? niet van den K. N. V. B., welke thans von! nist Deze opmerking moge formeel juj,» zyn, doch zy lijkt ons thans van geen m. wicht in het licht der ernstige feiten, dia berecht zyn (en waarin trouwens, we zei- den het reeds, de zaak-Hellendoorn in gct^ verband staat). Veel belangrijker is dat P. E. C. meent hier te doen te hebben met een rancune- maatregel van den eigenaar van het ter rein waarop de vereeniging tot voor kort speelde, en dat verlaten werd om het ge. meentelij k sportpark te betrekken. Men js van opinie dat de eigenaar van het veld de Vroolykheid de vereeniging van de dingen heeft beschuldigd, waarvoor thans de straffen zyn uitgesproken. Voor de com missie van onderzoek, zoo gelooft men bjj P. E. C., heeft meergenoemde terrein-eige naar verklaard, dat hij meermalen gelden aan spelers en vereenigingen heeft gege ven, en dat hij deze bedragen later weer heeft teruggevorderd van P. E. C. en ook heeft gekregen door ze onder een ande- re benaming, byv. graszoden op de reke ning te plaatsen. Zijnerzijds ontkent de terrein-eigenaar zoowel het een als het ander. Hij verklaart niet de aanbrenger te zyn, terwijl hy tevens ontkent geld te heb ben gegeven aan spelers etc. en dit later op de omschreven wijze te hebben terug ont vangen. Nader vernemen wij dat van de heeren Burgers en Burgert, eerstgenoemde ook niet door de commissie is gehoord laatst genoemde wel. Hij was toen echter geen bondslid. De vereenigingen die bij de omkooping betrokken zijn geweest, worden in de strai- mutaties aan de adressen van de reeds meermalen genoemde heeren niet genoemd Zyn wij wel ingelicht dan betreft het hier een geval van een wedstrijd P. E. C.— A. G. O. V. V. circa 5 jaar geleden ge speeld en wellicht ook een wedstrijd tegen Wageningen van eenigszins ouderen datum. Commissie van beroep» De commissie van beroep, die thans de gevallen in behandeling zal gaan nemen, bestaat uit de heeren J. E. de Man, voor zitter, mr. E. J. Bulder, L. J. J. Lobach, J. Schuitemaker en dr. C. Spoelder, leden. Deze commissie staat ongetwijfeld voor een moeilijke taak, daar zy recht moet spreken in een zaak waarin zulke hevig te genstrijdige dingen worden verkondigd. Waterlpolo. DE POLO-WEDSTRIJDEN VAN HEDENAVOND. D. A. W. I (heeren) komt met eta zeer sterk zevental uit Zooals bekend zal zijn, zullen heden avond in de „Overdekte" interessante po- lo-wedstryden worden gehouden, welke ongetwijfeld groote belangstelling zullen trekken. Het eerste zevental van D. A. W. zal spelen tegen Nereus I (Zaandijk) en kom', héél sterk uit De opstelling is als volgt: Imhiilsen Sr, doel; Kluiver, Koorn en Caarls Sr., achter; de Haan, Pesie en Soecker, voor. Na dezen wedstrijd zal er een test-match tusschen D. A. W. II en III gespeeld wor den. In verband met eenige ziektegevallen bij de Pinguin-dames (Bussem) is de da- meswedstryd uitgesteld. Bridge. BRIDGE IN DE OVERDEKTE. De restaurateur van de Overdekte heef het plan opgevat op Maandag gelegenheid te geven om in zyn geheel afgesloten te" nedenzaal beginnende bridgespelen en -speelsters leiding te geven, terwijl W anderen zich verder kunnen bekwamen w wedstrijdspel. Panorama geeft bij eenige kieken **'f bijzonderheden over het museum van oen Weenschen professor Kaftan, die een zei zame verzameling uurwerken heeft. V* filmrecensent bespreekt de film ^nn* j renina" waarin Greta Garbo de hoof®»® speelt. Er zyn aardige opnamen van auto-kerkhof in Groningen en van de te toonstelling van oude costumes in de B' derzaal te 's Gravenhage. Interessant zij de foto's van de Geldersche eierveilinj Arnhem waar anderhalf millioen eie per dag verhandeld worden. Aan het °v lijden van koning George is natuurlij op aandacht besteed en de rubrieken tenland en binnenland, mode en sport weer zeer goed verzorgd. fl. Verhalen en novellen zijn er ditmaa Mortimer Heurter, van Ella Verdny1. Karl L. Kossak Raytenau, van 081 Beacock en van Eugen Krizsat. BEKENDMAKING. gl De directeur van het gemeentelij beD voor sociale zaken deelt aan 2 den mede, dat gedurende het tij voj Januari tot en met 4 Februari 193 gende bonnen geldig zijn: ..„ïabonne Vleeschbönnen witte kleur; Gen br(JJ paars met roode streep; Boterbonnen ne kleur. „„oemd, direct^urViVd00HEüVE' Alkmaar, 29 Jan. 1936.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8