Agenda Alkmaarsche Courant IKOUQffc ^Binnenland harenkarspel Auto met zeven personen tegen een boom gebotst. Jleck 6L School C 3 De deur moet voor D geopend worden Weet U, dat de p- de sleutel is, die de deur voor U kan openen? Gebruikt dan ook die sleutel. 3MQ&zmdm Sluhkett 7xooUiciaat Tlieuws GROOTEBROEK AVENHORN ZUIDSCHARWOUDE OUDKARSPEL BERGEN Wee&etidit Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De ondeugende Marietta (muzikale avon turenfilm); hoofdrollen Jeannette Mac- Donald en Nelson Eddy. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Een ideaal echtgenoot (rom.); hoofdrollen Brigitte Helm, Carl Diehl, George Alexander e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm); hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve- nable. Toegang voor eiken leeftijd. Dinsdag 4 Februari. Volksuniversiteit, cursus zonnestelsel. Woensdag 5 Februari. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, rede J. Kakebeeke voor de vereen, van spiritisten. 8 uur, De Unie, psychometrische seance door mevr. van den BosTeunissen. 8 uur, Harmonie, feestavond Burger IJs club. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. Donderdag 6 Februari. 8 uur, luth. kerk, zendingsavond; spreker zendeling W. F. Schröder, lichtbeelden. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymnas tiekvereniging Advendo. VANDAAG GEEN VLEESCH IN LONDEN. Groote staking van arbeiders uit de vleeschhallen. De vleeschvoorziening van Groot Lon den en de Londensche graafschappen lag hedenmorgen, naar het D. N. B. meldt, tengevolge van de staking van 8000 em ployés en arbeiders van de Landensche abattoirs volkomen stil. Even na middernacht besloten 3000 marktbedienden in staking te gaan; 1000 vleesphdragers en 4000 andere arbeiders werden in deze staking betrokken. Voor den ingang der markthallen posten sta kers, die iederen verderen aanvoer van vleesch verhinderen. Duizenden arbeiders waren verzameld en er hadden verschillende betoogingen plaats. Een sterke politiemacht zorgde voor de handhaving van de orde. Honderden voertuigen konden in de straten, die naar de hallen leiden, niet verder en er ontstond een ernstige verkeersstagnatie. De werkgevers zijn hedenochtend vroeg bijeengekomen om bijlegging van het con flict te overwegen. De stakers publiceeren een manifest, waarin zij een loon van 4 pond per week eischen. Voorts een 40- urige werkweek en een week vacantie met behoud van loon. Naar Reuter tenslotte nog meldt, heeft een vertegenwoordiger der transportar beiders aan de stakers medegedeeld, dat de werkgevers bereid zijn den toestand te bespreken, indien de arbeiders het werk terstond zouden hervatten. Heer op slag gedood, de overigen min of meer ernstig gewond. Vermoedelijk doordat de chauffeur heeft geslapen, is hedenmorgen vroeg een personenauto, waarin zich zeven personen, allen afkomstig uit Almelo, bevonden, en terugkeerend van een reis uit Duitschland, tegen een boom gereden in de Bornschestraat ter hoogste van het Heraclesplein te Al melo. De botsing was zéér hevig en de 57-jarige H. de Haers werd op slag gedood. Zijne echtgenoote liep ernstige ver wondingen op, o.m. een hersenschud ding. De andere vijf inzittenden, waar onder de 20-jarige chauffeur en 2 kin deren, liepen meerendeels lichte ver wondingen op. Nadat ter plaatse de eerste geneeskundige hulp werd ver leend, werd mevr. de Haers naar het algemeen ziekenhuis vervoerd, terwijl de overigen hun weg konden vervol gen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE LEEUWARDEN. Eén doode, één zwaargewonde. In den afgeloopen nacht had in de St. Jacobstraat te Leeuwarden een ernstig verkeersongeval plaats, dat één persoon het leven kostte, terwijl twee anderen gewond werden. Een auto uit Holwerd reed met zeer groote snelheid door genoemde straat, raakte een parkeerende auto en vloog het trottoir op, waar twee voorbijgangers wer den gegrepen. Een van hen, de ongeveer 26-jarige B. Holtring uit Leeuwarden, werd zwaar verminkt en was op slag dood. Zijn echtgenoote bekwam zware inwendi ge kneuzingen. Een meisje, dat in de auto zat, werd door glasscherven gewond. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werden de slachtoffers naar het ziekenhuis overgebracht. De toestand van mevrouw Holtring is zorgwekkend, terwijl het meisje, na verbonden te zijn, huiswaarts kon gaan. EEN VERKLARING ALS ADVERTENTIE. De Bond van Kaasproducenten adresseert. De Bond van Kaasproducenten heeft aan Z.Exc. den minister van Landbouw en Vis- scherij een brief gezonden, waarin de aan dacht wordt gevestigd op de in groote bla den als advertentie verschenen „verklaring" van den directeur van het Rijksinstituut vcor de Volksgezondheid, nopens vitaminen in een bepaald merk margarine. De bond noemt de daarin vervatte con clusie misleidend en meent, dat het aan een hoog ambtenaar niet past, zich op dit terrein te begeven. De bond verzoekt den minister maatregelen te nemen, opdat herhaling worde voorkomen. BEJAARDE HEER DOODGEREDEN. Te Eindhoven. Zaterdagmiddag is op den Blaarthem- scheweg te Eindhoven de aldaar wonende 76-jarige A. P. Renders, door een auto, komende uit Meerveldhoven en bestuurd door den heer A. de Groot, aangereden en zwaar gewond. De oude heer kwam plotse ling van achter een melkauto te voorschijn en stak den weg over. Bewusteloos en in zorgwekkenden toe stand werd hjj naar het R.K. Binnengast huis te Einhoven overgebracht, waar hü des avond is overleden. UITBREIDING SALARISKORTING. Toepassing ook op wedden bij de wet geregeld. Er is een wetsontwerp ingediend om de algemeene salarisverlaging van 5 pet., die het rijkspersoneel heeft ondergaan, ook toe te passen op het salaris van de ambtenaren, wier wed den bij de wet zijn geregeld, namelijK de leden van den Raad van State, van de Algemeene Rekenkamer, van de rechterlijke macht en van de mili tair-rechterlijke macht. EX-KEIZER BETUIGT ZIJN DANK. Advertentie in plaatselyk blad. De „Doornsche Courant" van Zaterdag bevatte de volgende advertentie: „Z.M. Keizer Wilhelm II laat zijn har- telijken dank overbrengen aan alle Neder landers, die zoo vriendelijk waren op zijn verjaardag fgelukwenschen te zenden. Huis Doorn, 29 Jan. 1936." OUDE VROUW VERDRONKEN. Slachtoffer, dat bijziende was, de Maas ingeloopen. De 63-jarige weduwe H. KlingMan- ders uit Haaren (N.-Br.) die erg bijziende was, is gisteren, toen zü op weg was naar de kerk, van den dyk geraakt en in de Maas, die by den huidigen hoogen water stand tot aan den dyk reikt, terechtge komen. Korten tijd later werd zij opge merkt door enkele voorbijgangers, die haar op het droge trokken, doch toen bleken de levensgeesten van het bejaarde slachtoffer reeds te zyn geweken. Het lyk werd naar Haaren vervoerd. „SEMBILAN" DOOR DEENSCH SCHIP AANGEVAREN. Schade boven de waterlijn. Het stoomvaartschip „Sembilan" van de Stoomvaart My. „Nederland", dat Zaterdag l.L beladen van Amsterdam naar Hamburg is vertrokken en na daar gelost te heffen, in ballast nar Amster dam zou terugkeeren, is Zondagmiddag te ongeveer twee uur, tóen het tydens mist op de Elbe voor anker lag, aange varen door een Deensch schip. De „Sembilan" kreeg een stuurboordzijde van het voorschip, 18 voet boven de waterlyn enkele gaten. De schade zal te Hamburg worden gerepareerd, waarna het schip naar Amsterdam zal terug keeren. Tot hoofd der openbare lagere school te Hobreede (gem. Oosthuizen) is benoemd de heer A. E. van der Linden, als wachtgelder tydelyk in die functie werkzaam. OUDERAVOND TE OTERLEEK. In café de Vries is een druk bezochte Ouderavond gehouden. Sinds menschenheuge- nis is een dergelijke avond nog nimmer zoo goed geslaagd. Hieraan was niet vreemd het punt van de agenda: de Eenmansschool, waar mede Oterleek thans bedreigd wordt. De heer de Wit, hoofd der school, hield hierover een causerie, waarop een zeer geanimeerde dis cussie volgde. Unaniem sprak de vergadering zich uit vóór behoud van de school, zoo noodig met een kweekeling met akte. Het resultaat was, dat besloten werd, in sa menwerking met de afdeeling „Volksonderwijs" een openbare vergadering te beleggen, tenein de alle ingezetenen jn de gelegenheid te stellen zich uit te spreken. HET KAN VERKEEKEN, Geachte Redactie, Blykens het verslag in de Alkm. Courant van Vrijdag 31 Januari heeft de heer Den Das zich in den raad vry scherp uitgelaten over een groep menschen, wier belangen hfj toch voorstaat, menschen, die hem naar den gemeenteraad hebben afgevaardigd. Hy had het over bepaalde „elementen", die geruchten de wereld insturen, als zou den B. en W. de bedoeling hebben de ar bei ders in de werkverschaffing zoo laag moge- lyk te bezoldigen. Men vraagtz ich af, wie de wethouder hier op het oog heeft. Toch niet de mannen van het werkloozen-comité, die zich over het gemeentebestuur in geheel anderen zin hebben uitgelaten. My is slechts één zoo'n „element" bekend, maar dat is de heer Den Das zelf. Circa drie jaar geleden verscheen hief ter plaatse van zyn hand een circulaire, waar' in de burgerij werd opgeroepen mede te protesteeren tegen de loonsverlagingpol itiek van B. en W. ten aanzien van de werkver schaffing. Sedert dien heeft hy niet opgehouden de aandacht van het publiek te vestigen op die gewraakte politiek. Momenteel is er weer een loonsverlaging aan de orde. Gezien de jarenlang gevoerde actie, hier bedoeld, zou het geen verwonde ring kunnen wekken, wanneer eenvoudige lieden het gemeentebestuur verantwoorde- lyk bleven stellen. Het zou hun zeker niet kwalyk kunnen worden genomen, wanneer zy de evolutie's van den heer Den Das zoo bliksemsnel niet konden volgen. Het gaat dan ook niet aan, deze menschen als ze er zyn menschen, die zich niet kunnen verdedigen, wien by het minste ver zet als een zwaard van Damocles royement uit party of vakbond, of schorsing by de werkverschaffing boven het hoofd hangt, te betitelen met het in ongunstigen zin be doelde „elementen". Dan maakt de wethouder een opmerking o\ er het feit, dat, om behoorlijk de belangen der arbeiden te verdedigen, ieta ander* noodig is dan een „tam-tambeweging". Bijlkbaar wordt hier met tam-tambeweging bedoeld, elke andere beweging, dan die de heer den Das zelf in het leven roept. Mij is het, alsof ik de Telegraaf lees. Toen de actie voor „het Plan van den Arbeid" met een groot congres en klokgelui werd ingezet, verscheen in de Telegraaf een blijkbaar gees tig bedoeld artikel, met het opschrift: „Rata' plan Plan Plan". Nu een aantal menschen een actie beginnen om een korting op het loon een korting, door den wethouder zelf onbillijk genoemd ongedaan te krijgen, spreekt deze van „tam lam". Het had dunkt mij meer in de lijn gelegen, wanneer hij het Volkslied had aangeheven, het bekende lied, dat ook bij groote voetbalmatches gezongen wordt, t. w.: „Wij zijn niet bang, bang bang". Met dank voor de opname. J. BROERSMA. Bergen (N.H.), 2 Febr. 1936. Uw circulaire kwam reeds in de prullemand; Uw advertentie bracht U menig nieuwen klant! NAASTING VAN DRIE LOCAALSPOORWEGEN. Ingediend is een wetsontwerp tot be krachtiging van overeenkomsten betref fende naastingspryzen van drie locaal- spoorwegen. By de wet van 2 Juli 1934 werd naasting tegen 1 Januari 1935 bevolen van zes lo- caalspoorwegen. Overeenkomsten tot vaststelling van de naastingspryzen be hoeven bekrachtiging bij de wet. Voor HoornMedemblik is de naastings- prijs 286.728.42 (vorige berekening :n verband met de verschuiving van jaren, sedert het onwerp van 1934 367.327.88). Bloemententoonstelling. Op initiatief van de afd. Bloembollencul tuur en Hollandsch Bloembollengenootschap van Bovenkarspel en Grootebroek is een tentoonstelling georganiseerd. Het doel dezer tentoonstelling is een grondige vakkennis op te doen vooral wat de trekcapaciteit betreft van vele betrekke- lyk nog onbekende soorten tulpen, w.o. de mendels en de triumphs. Jubileum. Zondag 2 Febr. was het 25 jaar geleden dat de heer C. Veerman als kaasmaker in dienst trad by de kaasfabriek „De Horn" alhier. Het Plan van den Arbeid. •In het lokaal van den heer P. Schoen maker werd ie eerste vergadering gehou den door de z.g. Plin-commissie aan den Langendyk, voor het Plan van den Arbeid. Op deze vergadering was een flink aantal personen tegenwoordig. De heer J. van der Abeele hield een inleiding over de „Waan zinnige wereld", verduidelykt met lan taarnplaatjes. Hier werd in aangetoond hoe het thans ging en hoe het eigenlyk niet moet. De volgende vergaderingen zullen zyn gewijd aan het Plan van den Arbeid. Te kort arbeidsloon. Het door de in de Wieringermeer tewerk gestelde werkloozen verdiende loon laat den leatsten tyd zeer te wensch over. Wy ver nemen, dat verschillende arbeiders niet meer verdienen dan 8 per week. Het ge volg hiervan was, dat Vrijdag door de meeste tewerkgestelden een bezoek aan het armbestuur moest worden gebracht ter aan vulling van de karige verdiensten. Vijftig jaar in waterschapsdienst. Gister herdacht de heer L. van der Oord den dag, waarop hy vyftig jaar geleden door het waterschap werd aangesteld in dienst van den polder Schagerwaard. Crisiscomité Deze week werd van het hoofdcrisis comité ontvangen één wagen eierkolen, waarvan plus minus 100 ingezetenen 60 K.G. hebben ontvangen. Bovendien werd ontvangen 50 el manches' ter, 10 manchester broeken, 10 blauwe jas jes, 50 el flanel, 100 el katoen, 12 knot sajet, 35 el katoen voor kinderjurkjes, 20 el schortenbont en 10 wollen dekens. Dit werd onder een 75-tal ingezetenen verdeeld. Opening kleuterschool Volks onderwijs. In het voormalig eerste-klas lokaal van de openbare lagere school, heerlyk op 't zuiden gelegen en grenzende aan een aparte speelplaats is thans de kleuter school gevestigd door Volksonderwijs welke gistermiddag in de hall van de school, in tegenwoordigheid van de ouders, het voltallig college van B. en W., de raadsleden Voute en Vrije, den inspecteur van het L. O., den heer Dun en een depu tatie van het bestuur van de christelijke kleuterschool, werd geopend. De heer Leistra, voorzitter van de afdeeling Bergen van Volksonderwijs, sprak op dezen voor de afdeeling van Volksonderwijs en het openbaar onderwijs zoo gewichtigen dag, zyn vreugde uit over de aanwezigheid van het college van B. en W., de twee raadsleden, den inspecteur van het L. O. en het bestuur van de chr. kleuterschool. Wij zijn dankbaar, aldus spr., dat het laatste bestuur door zijn aan wezigheid getuigt met ons te willen sa menwerken. Verder heette spr. de ouders welkom, waarna hy meedeelde, dat van het lid van het H. B. van Volksonderwijs, den heer Klaas de Vries en van het bestuur van de R. K. fröbelschool berichten van verhin dering waren ingekomen .Van het bestuur van de afdeeling Bergen der S. D. A. P. was een schrijven ingekomen, waarin adhaesie betuigd wordt met het streven en waarin Volksonderwys gefeliciteerd wordt met de oprichting van een kleuter school tot steun van het openbaar onder wys. Spr. deelde voorts mede, dat aan den heer Macdonald verzocht was, de kleuter school te openen, omdat de gemeente aan de totstandkoming, door het beschikbaar stellen van de lokaliteit, had meegewerkt en omdat bekend is, dat de heer Macdonald een warm vriend is van het openbaar on derwys. De loco-burgemeester, de heer Macdonald, verklaarde, gaarne aan het verzoek te hebben voldaan. Van har te hoop ik, aldus spr., dat onder de be- reeds bewijzen gaf, voor dit speciale on- proefde leiding van mej. Siegmund, die derwys goede kwaliteiten te bezitten, de kleuterklasse in alle opzichten zal voldoen aan de verwachtingen, welke ouders, Volksonderwijs en gemeentebestuur, daar omtrent koesteren. Moge het succes deze verwachtingen zoodanig overtreffen, dat binnen niet al te langen tyd dit onderwijs zal worden ondergebracht in een speciaal daarvoor bestemd gebouw, waarmede dan toch eerst het gestelde doel ten volle zal zijn bereikt. Hierop verklaarde spr. de kleuterschool voor geopend. De heer Dun, inspecteur van het L.O., had eveneens gaarne de uitnoodiging aan vaard, omdat hy meeleeft met alles, wat er in zyn ambtsgebied ten opzichte van het onderwys voorvalt Op dit gebied, zoo zeide spreker, gebeurt er in Bergen thans wel iets. Door de opening van de fröbelschool van Volksonderwijs wordt er een uitbreiding gegeven aan het kleuteronderwijs in Bergen. Het aantal leer lingen, dat de kleuterschool van mej. Sieg mund in de Chr. school bezocht, bedroeg 24, en door de opening van deze nieuwe school is het aantal tot 64 gestegen. Spr. zag daarin niet enkel een gevolg van de gevoerde actie, omdat hy gelooft, dat het kleuteronderwys steeds een grootere plaats gaat innemen in het leven van de kinderen, de ouders en de gezinnen. Gezien de ont wikkeling van het kleuteronderwys, dat zoozeer verschilt van het vroegere bewaar- schoolonderwys, wekt die bloei geen be vreemding. Ook deze school is gesticht door 't particu lier initiatief en dit heeft spr.'s sympathie, omdat in het particulier initiatief iets warms zit. In alles, wat van staat en gemeente uit gaat, is die warmte niet te bespeuren. Spr. hoopte, dat, onder leiding van mej. Siegmund de kinderen die warmte zullen vinden, eigen aan de scholen van het par ticulier initiatief en dat het onderwijs vol komen bevrediging zal schenken. De heer Thoolen zegde namens de Vereeniging voor Chr. fröbelonderwijs dank voor de ontvangen uitnoodiging. Samenwer king willen wy gaarne, maar dan moeten wü toch de reserve maken dat onze prin- cipieele beschouwing niet in het gedrang komt, omdat wy daarmede onder geen voorwaarde kunnen marchandeeren. Van vyandschap zal geen sprake zyn; wel van stryd, maar namens ons schoolbestuur ver zeker ik u, dat wy den stryd zullen voe ren met open vizier en blanke wapenen. Natuurlyk kunnen wy samenwerken, by voorbeeld in een actie voor het verkrygen van gemeentesubsidie. Spr. heeft zelfs de stellige hoop, dat, gezien de belangstelling voor het kleuteronderwys in Bergen, het gemeentebestuur subsidie daarvoor noodza- kelyk zal achten. Hierna wenschte hy het bestuur geluk met de opening van de school, de hoop uit sprekende, dat daarop Gods zegen zal rus- ten. De voorzitter sprak hierop een dank- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 3 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 766,0 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 735,9 m.M. te Kopenhagen. p Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 4 Februari: Meest matige, in het noorden tijdelük wel- licht krachtige noordelyke tot noordweste- lyken wind; half tot zwaar bewolkt; lichte regen- of hagelbuien; temperatuur om het vriespunt 's nachts; overdag iets kouder. WeeroverzIchL Nadat het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk zich over geheel west-Europa had uitgebreid, kwam gisteren de afsluiting in zicht, waarby koude wind uit het Poolgebied afkoeling veroorzaakte in het geheele wes ten. Het laagste minimum trok naar het Oostzee-gebied, terwyl een stationnair mini mum stand houdt op de Noorsche Zee. Op den Oceaan vertoont zich wederom een gebied van lagen luchtdruk, voorloopig nog van weinig beteeken is. In noord-Zweden nam de vorst weer toe, in het oosten heerscht nog depressie-warmte. In de Pool- zee is het zeer koud, op de oostkust van Groenland komen temperaturen voor van minus 40 graden Celcius. De koude in de bovenlucht is echter reeds tot de Alpen doorgedrongen, waar alle topstations boven 2500 Meter thans temperaturen beneden minus 10 graden Celsius melden met groote hoeveelheden sneeuw. (Santis minus 11 gra den, met 27 m.M. neerslag in den nacht, Jungfraujoch minus 18 graden, Zugspitze minus 13 graden, minimum temperatuur van den afgeloopen nacht). Ook in de middelge bergten melden alle topstations negatieve temperaturen en kleine hoeveelheden neer slag. Hoewel nog geen vorst in onze omgeving te wachten is, kan by den guren wind de temperatuur des nachts onder het vriespunt dalen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuieen 5.14 uur licht op. woord tot B. en W. en den Raad, die de af deeling zeer terwille was geweest. Aanvan- kelyk was het oog gevestigd op een boven lokaal, doch tenslotte is het dit betere be nedenlokaal geworden, hetgeen wy dan ken aan den inspecteur, die eerst een spaak in het wiel stak, maar ons tenslotte aan dit beter lokaal heeft geholpen. Dank bracht spr. ook aan de zusterveree- niging te Heiloo en aan de geldschieters in Bergen waardoor was komen vast te staan, dat Bergen vele vrienden heeft voor het openbaar onderwys. Van een edelmoedigen gever, die onbekend wilde blüven, wat zelfs 25 ingekomen. Dank bracht spr. eveneens aan zyn me debestuursleden en aan de propaganda- commissie, alsmede aan den heer Moojj Jr„ die belangeloos de kapstokken had beschil derd. Hierna richtte hy zich tot mej. Siegmund en mej. de Jong, de beide dames, die de 40 leerlingen onderwys zullen geven. Mej. Siegmund, zoo zeide hU, heeft haar sporen reeds verdiend en spr. was ervan overtuigd, dat ook mej. de Jong spoedig de harten van de ouders en de kinderen zal winnen. Door een aanstaande leerlinge van de kleuterschool werden hierop aan de beide dames bloemen aangeboden. Straks, zoo zeide de voorziter, zullen de beide onderwijzeressen moeten samen werken met het hoofd van de lagere school, den heer Beets. Spr. was overtuigd, dat dit gemakkelyk zal zyn, omdat, wie den heer Beets kent, weet, dat hü gemak kelyk in den omgang is. Spr .was niet van plan om de wensche- lykheid en het waarom van deze kleuter school uiteen te zetten. Dat ze moest komen, blykt uit het groote aantal leerlin gen, 44. Naar het volmaakte zal gestreefd worden en van harte hoopte spr., dat de kleinen aan deze school in hun verder le ven een plezierige herinnering zullen be- bestaan. Dank bracht spr. aan de ouders, waarna hü eindigde met den wensch, dat de kleu terschool moge bloeien en lang zal blijven bstaan. Mej. Siegmund verzekerde, dat zü mej. de Jong alleh zullen doen om het ae kleuters zooveel mogelük naar den zin maken. Hierop werd thee geserveerd en het lo* kaal bezichtigd. Liefdadigheidsultvoerlnf- We hadden voor de gisteravond in Rustende Jager door de Arbeiders vereeniging „Bergen" gegeven lie ,e]. heids-uitvoering een grootere belsngs ling verwacht, dan wü er gistera moesten constateeren; de zaal was g half bezet, toen het doek werd opge1 en het spel „Op Hoop van Zegen Heyermans, begon. de Het betrof hier een heropvoering o A. T. V. „Bergen" van een het vorig met veel succes opgevoerd stuk, da nu nog een ten beste wilde geven, n ibrengst van den avond voor de eenen armen te besteden. Hiervoo Armbestuur, namens welk college L. den Das aanwezig was. .y^t Uitvoerig op stuk en spel in te gaa^. ^er. ons ditmaal niet noodig, waar het ee gS opvoering betrof. Niet minder dan i ^e(Je en heeren werkten aan de vertolkin*

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2