DE GEBROEDERS „GOCHEM" Langs de N.H.V.B.-velden. DE AFFAIRE-P. E. C. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN TIROL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Afdeeling I. Ie klasse. KFCAjax SpartaHBS XerxesVSV 2e klasse A. AFC—DOS ZeeburgiaUW EDO't Gooi 2e klasse B. ZVV—West-Frisia HerculesWFC 9 Hilversum—De Spartaan 3e klasse A. De VolewyckersHollandia HRC—Helder Purmersteyn—Zaandijk 3e klasse B. Assendelft—DEC ZRC—DWV Halfweg—Ahrend's VC 4e klasse B. QSCADW ZaanlandiaAVOG Westzaan—Neerlandia Zilvermeeuwen—SCA Reserve 2e klasse B. WFC 2De Volewijekers 2 Reserve 2e klasse A. WMS 2—TOG 2 OSV 2—WA 2 Reserve 3e klasse A. Alcm. Victrix 3Purmersteijn 2 ZFC 3—WFC 3 Hollandia 2—KW 2 Reserve 3e klasse B. DEC 2Assendelft 2 Ahrend's VCQSC ADW 2—ZRC 2 Afdeeling II. Ie klasse. DFCFeijenoord Afdeeling III. Ie klasse. Enschedesche BoysAGOW HeraclesPEC ZAC—SCH Go AheadTubantia W ageningen—Enschede Afdeeling IV. Ie klasse. BleijerheideBW MW—PSV EindhovenNAC Afdeeling V. Ie klasse. HoogezandSneek FrieslandHSC GVAVLeeuwarden VelocitasAchilles VeendamBe Quick De Alkmaarsche Boys-reserves ver krijgen een nuttigen voorsprong, evenals Alcmaria V. Koedijk II bijna kampioen. Ook nu weer zijn zooals aanvankelijk te verwachten viel vele terreinafkeurin gen binnen gekomen. Zoowel de eerste- als tweede-klasse A lieten slechts één verrich ting zien en ook de derde- en vierde-klasse werden mager bedeeld. De tweede klasse D was weer „voltallig" en hier zijn zelfs en kele clubs door hun propramma heen. Dus wel een merkwaardig verschil, als men be denkt, dat er in sommige afdeeling ploegen zijn, die maar juist het halve programma achter den rug hebben, Betrekkelijke verrassingen zijn er dezen voetbal-zondag niet gevallen, al lieten eeni- ge ontmoetingen een grooter uitslag zien dan aanvankelijk werd verwacht. Daar is b.v. de groote 60 zege van Alkmaarsche Boys II tegen C.S.V. I; de dito 93 van Koedijk I op Oudorp I, een wedstrijd, waar in zelfs samen een dozijn doelpunten werd gescoord. Ook Alcmaria V behaalde in den uitwedstrijd een flinke zege (26), terwijl Koedijk II er 101 van maakte en dus bijna kampioen is. Als reeds eerder gememoreerd had in de eerste klasse A het leidende Alkmaarsche Boys II bezoek van C.S.V, I en diende te winnen, niet al leen om de bezoekende Castricummers vrij wel uit te schakelen, doch tevens ten aan zien van K.V.V. II, dat van eiken Alkmaar- schen misstap zal trachten te profiteeren. Dat de kaasmenschen zouden winnen, hadden we reeds voorspeld, maar dat het een 60 zege zou worden, hadden we toch niet gedacht. De leiders zijn meteen een flink stuk uitgeloopen, zooals onderstaande stand laat zien Alkm. Boys II 12 8 3 1 39—9 19 K.V.V. III 10 6 3 1 25—12 15 O.S.V. III 12 6 3 3 33—24 15 Bergen I 13 6 3 4 28—26 15 C.S.V. I 13 6 3 4 21—22 15 K.F.C. IV 10 3 5 2 20—17 11 Z.F.C. V 12 3 3 6 19—32 9 Zilverm. II 11 2 2 7 25—39 6 Vrone I 9 2 1 6 16—26 5 W.F.C. V 12 1 2 9 16—28 4 De tweede klasse A liet de ontmoeting Zaansche Boys IZil vermeeuwen III zien, die een puntenver- deeling (11) opleverde, zoodat de Meeuw tjes zich een punt verder van de onderste plaats afwerkten. In de tweede klasse D zou een heftige strijd gestreden worden tusschen Koedijk I en Oudorp I, ten aan zien van de tweede plaats-bezetting. Het is een zeer onprettige ontmoeting geworden, ten minste voor de bezoekende Oudorpers. Reeds na enkele minuten kregen ze een strafschop tegen zich en dit werd de in zet van de groote 9—8 nederlaag. Het een en ander, waaronder de minder bevre digende leiding, werd voor Oudorp een bit tere telurstelling, maar we geven de benja mins van de afdeeling den goeden raad, niet bij de pakken te gaan neer zitten. Het voet balpad gaat weliswaar niet over rozen, doch met „wilskracht" is nog veel te bereiken. Aangepakt dus Oudorpers! Ook de ontmoeting Alkmaarsche Boys IV M.E.V.O. I zou een hardnekkigen strijd opleveren, daar de rood-witten nog eens een poging zouden doen om de onderste plaats te verlaten. Ze zijn hierin echter niet ge slaagd; het werd echter slechts een kleine 10 nederlaag. De Boys zijn nu meteen door hun competitie heen. D.T.S. II leed in eigen huis tegen Eg' mondsche Boys I eenzelfde nederlaag (01) De stand is hier nu: Alcmaria IV 13 12 1 0 57—22 25 17 Oudorp I 13 2 1 4 40—33 Koedijk I 12 8 0 4 48—27 16 Egm. Boys I 13 6 2 5 32—26 14 M.E.V.O. I 12 4 2 6 21—33 10 Alkmaar II 12 3 3 6 33—40 9 D.T.S. II 11 2 1 8 21—35 5 Alkm. Boys IV 14 1 2 11 15—50 4 In de derde klasse E kon het leidende Alcmaria V opnieuw voor een zege zorg dragen. Bergen II werd hier toe in eigen huis met 26 geslagen. Vrone II deed het tegen 't bezoekende Schoorl II niet slecht, door voor een pun tendeeling (11) zorg te dragen. Goed zoo Vronianen! De stand is hier thans: Alcmaria V 11 10 1 0 53—14 21 Akersloot I 12 7 2 3 34—25 lb Ursem I 11 6 3 2 38—16 15 C.S.V. II 12 6 1 5 29—23 13 Schoorl II 12 4 3 5 26—24 11 Alkmaar III 10 5 0 5 31—24 10 Bergen II 14 3 2 9 20—31 8 Egm. Boys n 12 2 3 7 20—38 7 Vrone II 12 2 1 9 12—65 5 In de vierde klasse F is Koedijk II het afdeelingskampioenschap zeer dicht genaderd, dank zij de groote 101 zege, op het bezoekende Oterleek behaald. Nog een winstpunt en dan! Oudorp II kon het in eigen omgeving tegen M.E.V. II niet bolwerken en ging met 14 ten onder. De stand is hier: Koedijk II 12 10 2 0 70—21 22 Ursem II 10 7 0 3 30—27 14 D.T.S. III 9 5 1 3 39—22 11 M.E.V.O. I 9 5 1 3 29—27 11 Alkm. Boys V 8 2 1 5 22—27 5 Oterleek I 9 2 1 6 23—43 5 Oudorp II 10 2 0 8 22—42 4 Akersloot II 9 2 0 7 13—39 4 De affaire-P. E. C., waarover wij reeds eenige keeren bizonderheden uit de Zw. Crt. overgenomen hebben, heeft natuurlijk ook P. E. C. zelf bez;g gehouden. In de P. E. C.'er, het cluborgaan der Zwolsche eersteklasser, lezen wij: Onze club is beschuldigd. Zwaar be schuldigd. De veronderstelde feiten ken nen wij allen: in extenso kwamen ze voor in de verschillende couranten, al naar de waardigheid van het blad. Aan de vruchten kent men nu eenmaal den boom. Van al de beschuldigingen waarvoor betrokkenen niet in staat zijn gesteld deze te weerleggen, wij stellen dit nadrukkelijk vast, vermits zulks volkomen in strijd is met het reglement en de gedragslijn die een commissie van onderzoek heeft te volgen interesseert ons het meest de zeer ernsti ge, dat onze vereeniging zich zou hebben schuldig gemaakt aan het omkoopen van spelers en vereenigingen. Dat is een be schuldiging zóó ernstig, dat wij haar moei lijk onder bewoordingen weten te bren gen. Iemand die het eerlijk meent met de sport, die een wedstrijd gaat zien, om den sterkste in fairen strijd te zien winnen en die de sport beoefent om de waarachtige sport, heeft het recht om te eischen, dat men hier het mes inzet. De schaamteloozen, de vampyrs, die te genpartij en spelers omkoopen uit onver antwoordelijk winstbejag of ziekelijk fana tisme, moeten verbannen worden uit de sportgemeenschap, niet voor 10 jaar, maar voor altijd. Nimmer mogen dezulken weer in de gelegenheid worden gesteld om daarin terug te keeren. Zij maken al wat mooi, wat edel en schoon is in de sport, afzichtelijk. Neen, sterker. Zij maken haar tot een misdadig insti tuut, waarin de opgroeiende jongeling schap den weg wordt bereid naar de mis dadigheid. Dat is onze meening. Maar zou onze mooie club zich daaraan hebben schuldig gemaakt? Zou het drie manschap Geertsmade GraafKievit, waaraan wij zoo onzegbaar veel hebben te danken, dat in de jaren van woelige wor steling altijd weer kracht en tijd vond de vereeniging op peil te houden, dat al zijn vrijen tijd, nachtrust, ja bijna huislijk ge luk opofferde aan zijn dierbare kleuren, tot zooiets in staat zijn? Zouden zij, die ons meer dan 25 jaar lang voorhielden, om de banier van de club vlekkeloos te hou den hoort gij Nico Geertsma niet, die fiine edele figuur met z'n bijna ouderwet- sche begrippen over sportmenship zou den zij zooiets kunnen doen? Nooit! Ik vroeg het nog eens aan Hendrik onzen trouwen en eerlijken penningmees ter, die ons zestien jaar lang diende en ook door de moeilijke jaren heen hielp. En zijn antwoord liet geen twijfel: Neen, neen, neen Wat is het dan wel? De praatjes maak ten de sterksten nog wankelmoedig. En er is zooveel gepraat, gelasterd en gerod deld. Zelfs door officieele personen en clubbestuurderen. Mogelijk niet altijd met het kennelijk doel om onze vereeniging te treffen, doch meer om zich met het aure ool van autoi'iteit „die iets kan weten" te omhangen. En nu is het zoo in-droevig, dat onder- geteekende toen hij probeerde de oor sprong van de geruchten op te sporen, tel kenmale weer stuitte op den naam: A. J. ten Doesschate, penningmeester Z. A. C. en bestuurslid Noord Centralen Voetbalbond. Deze heeft ontegenzeggelijk connecties, die het mogelijk maakten dat hij iets kón we- ter omtrent ons boekenonderzoek. Dat was voor ondergeteekende aanlei ding om zich in verbinding te stellen met een hoofdbestuurslid en dit deelde hem mede, dat hoegenaamd niets bekend was van de straffen, om de doodeenvoudige reden, dat het bestuur deze nog moest uit spreken, als zij eventueel uitgesproken zouden worden. Mededeeling hieromtrent mocht men ons niet doen. Een standpunt, dat wij moesten respecteeren. Toen ik er evenwol op wees, welke praatjes in Zwofle circuleerden en dat bovengenoemde Z.A.C.er mij in een telefonisch onderhoud had medegedeeld, dat hij z'n inlichtingen van officieele zijde had, heeft men daaruit een conclusie getrokken. Er zijn toen plannen geweest in prin cipe was daartoe reeds besloten om de justitie in de zaak te mengen. Om vele re denen die ik echter oogenblikkelijk verwerp heeft de persoon wien het aanging daarvan evenwel afgezien. Nu is de kogel door de kerk. Verschil lende onzer waaronder twee bestuursle den zijn zeer ernstig beschuldigd en ge straft, maar wij hebben voldoende ver trouwen in de commissie van beroep, dat deze ons recht zal laten wedervaren. Heb daarom ook vertrouwen. M. H. DE EGELSCHE WEDSTRIJDEN. Aston Villa wint van Derby C. Sunderland speelt gelijk tegen Chelsea. De uitslagen van de gespeelde voetbal wedstrijden voor de Engelsche League luiden: le divisie. ArsenalStoke C. 10 BirminghamBlackburn R. 42 Bolton W.Huddersfield T. 12 BrentfordWolverh. W. 50 Derby C.Aston V. 13 EvertonMiddlesbrough 52 Leeds U.Grimsby T. 12 PortsmouthManchester C. 12 Preston N. E.Sheffield W. 01 SunderlandChelsea 33 W. Bromw. A.Liverpool 61 De stand der leiders is hier: Sunderland 26 18 3 5 74—41 39 Huddersf. T. 27 14 6 7 31—39 34 Derby C. 27 13 7 7 41—23 33 Arsenal 25 11 7 7 54—29 29 Na de Cup-wedstrijden was het nu weer de League die de algemeene aandacht kwam vragen. In de League zijn tal van verrassende uitslagen te noteeren. Noemen wij het eerst de kranige overwinning van Aston Villa op niet minder dan Derby. 3ij Aston Villa openbaarde zich een prach tig sluitend spel, over alle linies werd door hen de toon aangegeven. Derby, die op eigen terrein toch heel wat mans is, kon zich niet van de knellende greep vrij maken. Met 13 moest zij het onderspit delven. Moreel zal deze overwinning de Astonspelers zeer zeker sterken, doch van de andere zijde bekeken was het minder plezierig te moeten vernemen, dat de an dere candidaat voor de onderste plaats, Everton, een flinke 52-overwinning op Middlesbrough wist te behalen. Met 21 punten blijft Aston Villa hekkensluiter. Chelsea, op bezoek bij de leiders, zag— kans gelijk te spelen (33). Voorwaar een prachtig resultaat. Het ging in dezen wed strijd nogal hard toe. Het was vooral Chelsea die zich hieraan beschuldigde. Wegens ruw spel werd één der Chelsea- spelers naar de kleedkamer verwezen Toen Sunderland een 1 voorsprong had, was algemeen de verwachting dat er geen wijzigingen meer plaats zouden hebben. De bezoekers kwamen echter zoodanig op zetten dat het initiatief toen geheel van Chelsea uitging. Het was vooral midden voor Bambrick die een rol van groote be teekenis speelde. Hij was het ook die twee doelpunten wist te scoren en daarmee den stand op 33 bracht. Hoewel Arsenal voortdurend in den aanval was kon slechts een magere 10 overwinning op Stoke City genoteerd worden. Dit beteekent ech ter een pluim voor de Stoke's verdedi ging, hier werd werk verzet als haast nooit te voren. Een pass van Bowden wist Drake keihard in het doel te plaatsen. Een zeker schijnend doelpunt werd Arse nal onthouden toen Bastin op onregelma tige wijze in het strafschopgebied tegen de vlakte gewerkt werd. De uitslagen in de 2e divisie luiden: plaats lagen met twee ronden achterstand, konden zich bij de leiders voegen en bezet ten nu de vierde plaats. Tijdens deze jach ten werden niet minder dan 81 ronden ge wonnen en verloren. Gisternacht om één uur hadden de leidende koppels 1873.440 K.M. afgelegd. De stand om kwart over twaalf luidde: 1. CharlierDeneef 150 pnt.; 2. Ignat Diot 98 pnt.; 3. BillietGrundahl 70 pnt.; 4. PellenaersBuysse 45 pnt. Op één ronde: WalsFalck Hansen 205 pnt.; 6. PijnenburgChristensen 156 pnt.; 7. FundaHoffmann 88 pnt. Op twee ronden: 8. RauschHürtgen 49 punten. J&üuteitland Hotel Igler Hof en oude herin neringen. De koningin heeft gistermorgen een wandeling gemaakt door het dorp Igls. Prinses Juliana heeft een ge deelte van den morgen besteed met het beoefenen van de ski-sport op de oefeningsweide Heiliges Wasser in de nabijheid van Iglerhof. Eenige leden van haar gevolg hadden eveneens de ski's onder gebonden. BradfordNottingham F. 14 BurnleyBradford C. 30 Charlton A.Plymouth A. 11 FulhamNewcastle U. 31 Huil C.Barnsley 13 Leicester C.Blackpool 41 Manchester U.Southamptdh 40 Port V.Tottenham H. 15 Sheffield U.Norwich C. 32 Swansea T.Doncaster R. 20 West Ham U.Bury 60 De stand der leiders is hier: Charlton A. 26 13 8 5 47—30 34 Leicester C. 27 15 4 8 5435 34 West Ham U. 26 14 5 7 61—43 33 Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN Gisteravond om tien uur heeft Buysse een jacht ontketend, welke 1 uur en een kwartier duurde en waaronder het gehesle veld een wijziging onderging. Pellenaers Buysse, die om acht uur nog op de zevende Men meldde aan de N. R. C. uit Igls, nog vóór dat de koningin en prinses Juliana daar waren aangekomen, dat de bewoners zich zeer over dit hooge bezoek verheug den. Igler Hof, het hotel, waarin de koningin en de prinses haar intrek hebben genomen, is het grootste hotel van Igls. Het heett honderdtwintig kamers. Igls is geen la waaierige en drukke wintersportplaats met veel druk gedoe en met modaine bars, waarin des avonds tot diep in den nacht een soort van grootestadsleven heerscht. Igls is geen en vogue zijnd, wereldsch ver' maakcentrum, waar men zooveel aan ple zier en pret maken doet, dat er voor het genieten van natuurschoon en het doen aan wintersport geen tijd meer overblijft. Igls is een kalm en rustig plaatsje, al wordt er in de hotels bij de thee en na het souper nog wel gedanst en speelt er een discrete jazz. De koningin zal hier veel ontmoeten, dat haar aan den vorigen keer herinnert, toen zij thans ongeveer veertig jaar geleden, ook hier was, en ook zal zij verschillende dingen tegenkomen, die precies hetzelfde gebleven zijn. Als jong meisje heeft de koningin hier met haar moeder en met een tante gelogeerd. Zij woonde toen in het zelfde hotel. Aan den lichten muur van de lounge hangt nog steeds het koninklijke wapenschild met de spreuk: Je Maintien- drai, hetwelk steeds als een der heilig dommen van het hotel werd beschouwd. Het gevolg van de koningin en de prin ses zal'in dezelfde vertrekken van het nu eenigszins gemoderniseerde hotel logeeren, waarin de koningin en de koningin-moeder indertijd haar intrek hadden, terwijl voor de koningin en de prinses thans een klein appartement van drie kamers gereser veerd is. Deze liggen aan de smalle zuidzijde van het hotel, uit de vensters heeft men een prachtig uitzicht op de omliggende bergen. Een deur van den salon geeft toegang tot een voor de koningin gereserveerden tuin. Daarachter liggen akkervelden, die lang zaam omhoog stijgen, daarachter weer stroomt wild, in de diepte van een van hieruit niet te zien ravijn, de Sill, 't berg riviertje, dat het water van de gletschers op den Brenner naar de Inn brengt, aan welke de stad Innsbruck haar naam ont leent. Achter deze kloof streeft het land schap nog hooger ten hemel, de bijna zware pijnbosschen op de hellingen teeke nen zich feëriek af tegen de besneeuwde hellingen van den hoogen spitsen Series, waarachter de stompe Habicht met zijn eeuwige sneeuw en zijn gletschers zijn hoofd omhoog steekt. Met de meer in de breedte getrokken Nockspitze vormt hij den achtergrond van het berglandschap. Verschillende ouden van dagen herinne ren zich nog heel goed, hoe zij onze ko ningin als klein meisje met haar moeder in het dorp hebben zien rondwandelen. De koningin reed ook vaak in een ponywa gentje rond. Vaak maakte zij zoo met haar moeder tochtjes in de omstreken. Behalve de leden van het gevolg moest ook altijd de kok in een eigen wagentje mederijden om in elke uitspanning of in elk hotelletje in de bergen, waar even gerust werd, de koffie klaar te zetten. De koningin vond toen de Tiroolscne hoeden, die door de vrouwen in deze Streek gedragen worden, zoo bijzonder aardig, dat V!V.7ÜiiV...1 zij er ook graig zoo een wou hebben. Op den tweeden dag al van haar verblijf te Igls, zoo vertelden mij twee bejaarde be woners van het plaatsje, droeg zii al zoo'n hoed. Tot op den laatsten dag van haar verblijf werd zii met dien hoed eezien. Het hotel is van beneden tot boven schoon gemaakt en alles is er overhoop ge haald. Men heeft in Oostenrijk veel ge hoord van de haast aan het fantastisch grenzende (tenminste dat gelooft men hier) Hollandsche zindelijkheid. Men heelt getracht de marmeren waschtafel van de vorstin zooveel mogelijk achter bloeiende planten te verbergen. En men heeft de kamers van haar en van haar dochter zoo gerieflijk mogelijk ingericht. Het is niet te verwachten, dat de ko ningin door onbescheiden menschen zal worden lastig gevallen, want de bewoners van Igls eerbiedigen haar wensch om incognito te blijven en zij vinden het veel te prettig de Nederlandsche koningin en prinses een tijdlang binnen de hun omrin gende bergwaden te hebben. SURSEANCE VAN BETALING AANGEVRAAGD. Door notaris M. Kluwer te Am sterdam. Wegens ernstige financiëele moeilijk heden heeft gisteren notaris M. Kluwer te Amsterdam bij de Amsterdamsche Arron- dissements-Rechtbank surséance van be taling aangevraagd en tevens zijn ontslag als notaris ingediend. POSTAMBTENAAR VERDACHT VAN VERDUISTERING. Ongeveer 14 a 1500 gestolen. Gisteren is de 40-jarige B., kantoorhou der van het post- en telefoonkantoor te Huizen (N.-H.), naar het huis van Lewa- ring te Amsterdam overgebracht, verdacht van het plegen van verduisteringen. Toen de maandelijksche inspectie uit Haarlem Vrijdag j.1. de boeken nazag, bleek, dat de kas en de boeken niet klop ten. De directeur van het post- en telefoon kantoor te Hilversum werd gewaarschuwd en deze stelde Zaterdag met eenige ambte naren een onderzoek in, waarbij ook zii constateerden, dat de boeken niet in orde waren. Op verzoek van de postautoriteiten werd de man Zaterdagavond te Huizen op gesloten. Gisteren heeft de officier van justitie voorgeleiding van den man, die blijft ontkennen, gelast. Naar wij vernemen bedraagt het tekort 1400 a 1500; vooral in de postzegelkas is het tekort aanzienlijk. ERNSTIG ONGELUK OP OVERWEG TE BRUMMEN. Vrachtwagen door trein gegrepen, chauffeur gedood. Op den onbewaakten overweg nabij het kerkhof te Brummen is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Juist op het oogenblik dat een trein, die om 5.20 uur aan het station te Brummen moest aan-1 komen, den overweg naderde, kwam een vrachtauto uit de richting van het dorp aangereden. P., die den trein klaarblijkelijk niet ge zien had, reed door met het ontzettende gevolg, dat de auto in den flank gegrepen werd en een tiental meters werd meege sleurd. De bestuurder werd vrijwel op slag ge dood, terwijl de auto totaal vernield werd. Honderden meters in den omtrek lagen de brokstukken verspreid. DE „WITTE NELIS"-AFFAIRE. Dynamiet verkocht. De Amsterdamsche recherche heeft eeni ge dagen geleden te Kerkrade een mijn werker van de Domaniale mijn gearres teerd, die ervan verdacht wordt Witten Nélis en zjjn bende, die thans te Zwolle zit opgesloten, dynamietpatronen te heb ben geleverd. De patronen worden in de mijnen ge bruikt en de mijnwerker had er eenige ach ter gehouden, welke hij aan Witten Nelis zou hebben verkocht, die deze gebruikt zou hebben om brandkasten op te blazen. EXPLOSIE TE LEIDEN VOORKOMEN. Door moedig en snel optreden. Het heeft gistermiddag slechts weinig gescheeld of de stoommachine, welke gebe zigd wordt bij het heiwerk voor het nieu we Leidsche Stadhuis, was uit elkaar ge sprongen. De meeste werklieden haastte zich reeds om zich van het terrein te verwijderen. Door het snelle optreden van een der aanwezigen is echter aan den stoom een uitweg verleend, waardoor vermoedelijk erger is voorkomen. - ,~p 109. Echter kwam uit wat er gebeurd was, en den vol genden dag moest Pat den moestuin schoffelen. Pit had een vrijen middag en liep al wandelend op een heerlijke groote koek te knabbelen. Pat, wien de zweetdrppels over het gezicht liepen, keek met begeerige oogen naar de lekkernij. 110. „Geef mij een stukje, Pit", vroeg hij aan zijn broer. Deze was echter geenszins van plan zijn broer iets van de heerlijke versnapering te geven. „Nee jon getje, die eet ik nu eens lekker alleen op".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7