Olympische Winterspelen. Aanvaring in den Waterweg. Kolendamp-vergiftiging te Almelo. Communistische revolutie te Paraguay verijdeld. Ernstige gasvergiftiging in Schiedam. Oude dame gestikt; haar zuster tot bewustzijn gebracht. HENSBROEK SCHAGEN ZUIDSCHARWOUDE BERGEN URSEM STOMPETOREN NOORDSCHARWOUDE HEERhUGOWAARD Agenda Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De ondeugende Marietta (muzikale avon turenfilm); hoofdrollen Jeannette Mac- Donald en Nelson Eddy. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm); hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve- nable. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 5 Februari. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, rede J. Kakebeeke voor de vereen, van spiritisten. 8 uur, De Unie, psychometrische seance door mevr. van den BosTeunissen. 8 uur, Harmonie, feestavond Burger IJs club. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. Donderdag 6 Februari. 8 uur, luth. kerk, zendingsavond; spreker zendeling W. F. Schröder, lichtbeelden. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymnas- tiekvereeniging Advendo. taaiste &ericfiten (Ongecorrigeerd.) Nog meer sneeuw gevallen; de bobbers oefenen. Dinsdagavond is de sterke sneeuwval te Garmisch Partenkirchen, opgehouden, ter wijl de temperatuur daalde tot 4 a 5 graden ónder het nulpunt, maar vannacht begon het weer te sneeuwen en hedenochtend was de geheele omgeving met een kleed van ver- sche sneeuw bedekt. De temperatuur is thans 3 tot 4 graden onder nul. Hedenmiddag is de bobbaan voor de trai ning vrij gegeven. De bobbers, die zoo 'ang hebber moeten wachten, maakten natuurlijk direct van de gelegenheid gebruik om te gaan oefenen. Een talrijk publiek sloeg de verrichtingen van de bobbers gade. STAKING IN DE NEW-YORKSCHE MODE-INDUSTRIE. Ruim 100.000 arbeiders erbij betrokken. De arbeiders en arbeidsters van 3800 confectiebedrijven in de staten New- York, New Jersey, Connecticut en Penn- sylvanie hebben opdracht gekregen, het werk Donderdagmiddag a.s. neer te leg gen. Vrijdag zal worden besloten of het parool tot een algemeene staking zal worden gegeven. Dit besluit is genomen in verband met het mislukken der driemaandelij k- sche onderhandelingen tusschen de vakvereeniging en de werkgeversveree- niging inzake de vaststelling der ar beidsvoorwaarden. Door de staking zullen 105.000 arbei ders en arbeidsters worden getroffen. Geen persoonlijke ongelukken. Hedenmorgen te vijf uur is de Ba tavier H op weg van Londen naar Rotterdam, ter hoogte van de Schou- wenbank in aanvaring geweest met het schip „Grietje", een Groningsche kust vaarder. De oorzaak van de aanvaring is nog niet met zekerheid vast te stel len. Het was helder zicht, maar het schijnt, dat de „Grietje" bij het passee- ren van de Batavier II uit het roer is geloopen, waardoor de aanvaring ont stond. De „Grietje" heeft een zeer groote boeg spriet Deze boegspriet raakte de Batavier II aan bakboordzijde en drong door de huid he enin de salon en op het promenadedek. Het duurde eenigen tijd, voor de schepen weer vrij waren. Zij konden daarna op eigen kracht verder varen. De Batavier II arriveerde ongeveer op den gewonen tijd te Rotterdam en de „Grietje" kam in den loop van den morgen den Waterweg bin nen op weg naar Kapelle. De „Grietje" is aan de voorzijde vrij ern stig beschadigd. De Batavier II heeft ook veel schade be komen vooral aan de salon, waarin de boegspriet doordrong. Er bevond zich ech ter op dat moment niemand in de salon, zoodat er geen persoonlijke ongelukken te betreuren vallen. Een geluk mag het hee- ten, dat de boegspriet niet in een der hut ten is doorgedrongen. Na de botsing waren de passagiers opge staan en toen bleek, dat de aangerichte schade boven de waterlijn lag en dat de Batavier II op eigen kracht door kon va ren naar Rotterdam, heeft men zich weer ter ruste begeven. De Batavier II wordt op de ligplaats aan het Muller-terrein gerepareerd. Men hoopt morgenavond hiermede klaar te zijn, zoo dat het schip dan weer op den normalen tijd van Rotterdam naar Londen kan ver trekken. ONZE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen te acht uur is het K. L. M.- toestel Nachtegaal van Schiphol naar Indië vertrokken. Eé passagier maakt de reis tot Cairo mede. Verder vervoert het toestel 241 K G. briefpost, 28 K.G. pakketpost en 93 K.G. vracht. Tragische dood van den heer des huizes. Toen hedenmorgen de leveranciers aan een woning aan de Sluiskade, Noordzijde 66 a, te Almelo, bewoond door den onderwijzer C. G. Leijsen en gezin, op herhaald bellen geen gehoor kregen, waarschuwden zü de politie, die de deur forceerde. Het bleek toen, dat de heer Leijsen tengevolge van kolendamp was over leden, terwijl een verpleegster, die daar sinds gisteravond vertoefde we gens ziekte van den heer Leijsen en 'n driejarig kind bewusteloos waren. Bij deze twee, die naar het Diaconessen' huis werden vervoerd, is het bewust zijn teruggekeerd. De echtgenoote van den heer Leijsen was niet thuis, daar zij wegens ziekte sinds enkele weken in het Diaconessen- huis wordt verpleegd. Het dienstmeis je, dat op den zolder sliep, heeft van de kolendamp niets bemerkt Aanslagplannen tegen den presi dent en den opperbevelhebber. Het ministerie van oorlog van Para guay heeft de volgende mededeeling gepubliceerd: „In verband met hardnekkige ge ruchten en met het oog op de actie van eenige groepen heeft de regeering besloten, maatregelen te treffen tot handhaving der orde. De legerleiding heeft den directeur van de militaire school, kolonel Raphael Franco, en den commandant van het eerste regi ment pioniers, majoor Caballero Irala, uitgenoodigd, hun ontslag in te dienen. Majoor Antonio Gonzalez is van de ranglijst geschrapt. Men heeft gerechtvaardigde vermoedens, dat genoemde officieren betrekkingen on derhouden met oproerige elementen, die door communistische organisaties gesteund worden. De politie heeft alle noodzakelijke voor zorgsmaatregelen getroffen. Alle open bare vergaderingen zijn verboden. Arres taties of uitwijzingen hebben tot dusverre nog niet plaats gehad. Naar verluidt be stonden er plannen voor een aanslag tegen den staatspresident, dr. Ayala, en den op perbevelhebber, generaal Estigarribia." Nader wordt gemeld, dat majoor Gon zalez Paraguay reeds heeft verlaten. Uit verschillende documenten, die men heeft gevonden, is gebleken, dat hij plannen had om den president en generaal Estigarribia te vermoorden. De politie had in de laat ste dagen een intensiveering der commu nistische propaganda in vergaderingen en pamfletten vastgesteld. De regeering heeft op het juiste oogen- blik ingegrepen. Volgenr betrouwbare be richten heeft generaal Estigarribia aan het hoofd van een compagnie de belhamels persoonlijk gearresteerd. Bij de verdachte leiders bevonden zich verschillende be kende militairen. Hun samenwerken met de communisten, dat verbazing heeft ge wekt, verklaart men door de onderstel- ling, dat zij zich in hun eer gekrenkt voe len. Vergeefs hebben zij getracht, nog andere officieren voor hun plannen te winnen. Gisteren werden pamfletten verspreid, waarin werd opgeroepen tot de algemeene staking, om de vrijlating van den gear resteerden kolonel franco af te dwingen. Franco aldus werd in de pamfletten gezegd is slechts gearresteerd, omdat het volk hem tot president wilde uitroe pen. Franco zou vrijheid, geluk en geld brengen. In stad en land is het rustig. OTTO VAN HABSBURG TE PARIJS? De Parijsche „Journal" meent te weten, dat de Oostenrijksche troonpretendent Otto van Habsburg vandaag te Parijs zal aankomen en daar verscheidene dagen zal blijven. Starhem berg zou volgens het blad echter niet het voornemen hebben, officieel of semi-officieel met den aartshertog in contact te treden. Starhemberg zou te kennen hebben gegeven, dat hij, hoewel hij monarchist is, niet wenscht deel te nemen aan een handeling, die zijn land in gevaar zou kunnen brengen. DE LONDENSCHE VLEESCHSTAK1NG. Steeds meer uitbreiding. Alle pogingen, een einde te maken aan de sctak'»« °P de Londensche vleeschmarkt omithfield, zijn tot dusver mislukt. De sta kingsbeweging heeft zich uitgebreid tot de s agersgezellen en andere arbeiders in de slachterijen. c°n8ervatieve „Morning Post" schrijft, dat de staking een georganiseerde samenzwe ring is, om geheel Londen van een belangrijk voedingsmiddel te berooven. DE „SUNDAY EXPRESS" OVER NEDERLAND. Protest. De Vereeniging „Nederland in den Vreemde" heeft bij.de „Sunday Express", die in haar nummer van 26 Januari een dwaas artikel had over Nederland, tegen de beschouwingen van den schrijver van dit artikel Sydney Morell, een protest ingediend. De Vereeniging tracht een rechtzetting van de in dit artikel vermelde feiten opgenomen te krijgen. In aansluiting hieraan kunnen wij voorts mededeelen, dat de secretaris van het Nether- lands and Netherlands Indies Information Bu reau te Londen de heer Charles Morell, die zich zeer beijvert om in Engeland juiste in lichtingen omtrent Nederland te verspreiden ofschoon naamgenoot van den schrijver van het bewuste artikel tot hem in geen enkele relatie staat. Vanmorgen heeft zich in de Galilei straat 14 te Schiedam een zeer ernstig geval van gas verstikking voorgedaan ten huize van de gezusters Weers. De 71 jarige mej. A. Weers werd dood in haar stoel gevonden, terwijl de 64-jarige mej K. Weers in een hoek van de kamer be wusteloos tegen een stoel lag. In allerijl is deze dame naar het zie kenhuis vervoerd, waar het gelukte haar tot bewustzijn te brengen. Zi verklaarde, dezen nacht bij haar zieke zuster gewaakt te hebben en in slaap te zijn gevallen Het ongeval is te wijten aan een lek in de gasleiding in den kelder onder de voorkamer, waar de zusters verbleven. De politie heeft de zaak in onderzoek. FELLE BRAND TE WORMERVEER. Hedenmiddag is te Wormerveer brand ontstaan in de lijnkoekenfabriek „De Toe komst". De brand, die zich snel uitbreidde, nam weldra een grooten omvang aan. Bizonderheden ontbreken nog. Nader vernemeen wij nog dat de brand weer er in slaagde, den brand, die zich zeer ernstig liet aanzien, te blusschen. JUmiHdaal Tlieuws Staats pensionneering. De afdeeling Hensbroek van den Bond voor Staatspensiunneering vergaderde in café Mantel. De voorzitter, Joh. Koning, zette doel en streven van genoemden bond uiteen en wees op den Christelijken Bond voor Staats- pensionneering, wat voor alle ouden van dagen weer een stap in de goede richting is. Uit het jaarverslag vermelden we, dat het ledental door vertrek met 6 is achteruitge gaan en van de 122 leden op de 116 is terug gegaan. Twee propaganda-avonden zijn ge houden, benevens op 7 Augustus een schit terend geslaagde autotocht voor de ouden van dagen. De secretaris ontving een woord van dank. De ontvangsten over het afgeloopen jaar zijn 226,42, de uitgaven 202,17, het batig saldo 24,22. De voorzitter zegde den penningmeester dank. De bestuursleden Jn. l/blkers en K. Bobel dijk werden beide met algemeene stemmen herkozen. Medegedeeld werd dat het boekjaar nu voor het eerst loopt van 1 Januari tot 31 December. Voorheen was dit van 1 Novem ber tot 31 October. Dan werd de algemee ne vergadering in November gehouden waar dan dit punt werd behandeld. Dezen winter hebben we den propaganda-avond al gehad. Na gehouden bespreking werd be sloten dit aan het bestuur over te laten. Bespreking autotocht ouden van dagen, Het bestuur stelde voor om met dezen dag 2 bestuursleden, 2 dames en de voor zitter als begeleiders mee te laten gaan. Als 2de voorstel kwamen naar voren het geheele bestuur en twee dames. Na langdurige bespreking werd het be stuursvoorstel aangenomen. Tevens besloot men om den autotocht weer door te laten gaan. Dit werd voor verdere behandeling in handen van het bestuur gesteld. Veel animo. Voor de vacant gekomen betrekking van eerste ambtenaar ter secretarie alhier hebben zich 61 sollicitanten aangemeld, voor dien van gemeente-ontvanger 30, terwijl voor beide functies gecombineerd zich ne gen personen aanmelden. Schager Waarborgfonds voor slachtvee. Bovenstaande vereeniging hield haar jaarlijksche algemeene vergadering op Dinsdag 4 Februari in café „De Beurs" te Schagen. Te ruim drie uur opende de voor zitter de heer D. P. Timmerman van Scha gen deze vergadering met woord van har telijk welkom. Spreker memoreerde het overlijden van den heer C. van der Oord, in wien de rr- eeniging een krachtige steun verloren heeft. Uit het jaarverslag melden wij, dat het aantal gefondste koeien een lichte stijging onderging, n.L 2635 tegen 2548 stuks in 1934. Hiervan werden 914 stuks in Purmerend ingeschreven. Het aantal te Schagen ge fondste koeien loopt terug, in verband met concurrentie van andere fondsen. Het aan tal koeien van niet-leden liep terug van 667 tot 628. In verband hiermede verdient het aanbeveling de premie te verlagen. De ver zekeringspremie beliep over de 2635 stuks vee een bedrag van 1 7608.50. De totale ont vangst bedroeg 12164.01. Uitgekeerd werd voor 18 stuks geheel en 1083 stuks gedeel telijk afgekeurd vee 5509.43. De totale uit gaven beliepen 7273.60. Batig saldo over 1935 5338.41. Het aantal verzekerde run- deren van leden is 2007 stuks. Het overzicht van de verzekerde runderen te Purmerend luidde: totaal 914 stuks, premiën 2790.50. Afgekeurd geheel 7, gedeeltelijk 442 stuks, uitkeering met provisie f 2439.41. Winst 350.09. De grootste aanvoerder te Schagen was wederom de heer H. van Hoorn te Wie- ringerwaard, met 553 stuks. De grootste weider was de heer D. P. Tim merman te Schagen met 96 stuks. De rekening en verantwoording werd bij le- af- va- monde van den heer J. Schenk te Barsin- gerhorn goedgekeurd. Het bestuiusvooistel om in verband met art. 19 der statuten de restitutie voor elk door de leden in 1935 verzekerd rund te bepalen op 50 cent werd zonder aanmerkingen goedgekeurd. Hierna volgde de verkiezing van twee den van het bestuur, wegens periodieke treding van den heer C. Borst Kz. en de cature C. van der Oord. Gekozen werden de heer C. Borst Kz. te Barsingerhorn en K. Hopman te Zype. Het bestuursvoorstel om het inleggeld voor nieuwe leden van 15 terug te bren gen op 10, werd z.h.st. aangenomen. In de rondvraag vroeg de heer C. Baars Schagen of de heer Brinkman, de agent Purmerend, ook van niet-leden koeien voor het Schagerfonds mag aannemen. De voor zitter merkte op, dat de heer Brinkman ook voor het fonds te Zaandam koeien inschrijft. Besloten werd het zoo te laten als het is. „De Voorzorg", De vereeniging voor ziekenhuisverpleginj; „De Voorzorg" vergaderde Dinsdagavond in het lokaal van den heer C. Kuilman te Zuidschar- woude. De opkomst was niet groot. De heer J. Klingeier opende de vergadering met welkom en sprak den wensch uit, dat de voorzitter, de heer de Ruiter, spoedig hersteld moge zijn. Spr. memoreerde, dat het jaar 1935 voor de vereeniging heel nadeelig is geweest We kunnen er echter uit opmaken, hoe nuttig de vereeniging is. Het jaar 1935 is voor de kas niet zoo gunstig geweest. Het aantal leden is met 14 toegeno men en met 21 achteruitgegaan. Er zijn 18 pa tiënten verpleegd met totaal 226 verpleegda gen. Gememoreerd werd, hetgeen de aftre dende voorzitter voor de vereeniging heeft ge daan. Hem werd dank gebracht. Na eenige bespreking werd het jaarverslag aldus vastgesteld. Medegedeeld werd dat in het vervolf een briefje moet worden gehaald bij den penning meester voor het ziekenhuis en voor de auto De afgevaardigden voor de Federatieverga. dering zullen door het bestuur worden aange wezen. Het verslag van den penningmeester, den heer Jb. van Twuijver, wees uit, dat de ont vangsten 578.42, de uitgaven 759.69 hadden b< dragen, zoodat het nadeelig saldo 181.27 bedroeg. Het bezit der vereeniging was teruggeloopen tot 369.81. Naar aanleiding van een vraag werd medegedeeld, dat de uitgaven gemiddeld 530.— per jaar waren. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Jb Schoenmaker met bijna algemeene stemmen herkozen en in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. de Ruiter, de heer P. van Exter, die de benoeming aannam. Hierna werd de financiëele toestand der vereeniging nader uiteengezet. De contributie is lager dan in de zustervereeniging, terwijl het aantal ligdagen bij „De Voorzorg" grooter is. Het ledental van „De Voorzorg" is lager dan bij de andere vereeniging. Daardoor zijn de financieele resultaten minder gunstig. Wan neer men echter ook 2 per jaar zou heffen, kwam men rond zonder nadeelig saldo. Hierover werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. De heer P. van Exter wilde den ligtijd desnoods verlagen van 35 op 30 dagen. De vereeniging heeft toch eenige reserve noodig. De heer Du Burck stelde voor het bestuur te machtigen indien noodig de contributie te ver- hoogen. Als er menschen zijn, die het niet kun nen betalen, dan kan daarvoor bij het Burg. Armbestuur worden aangeklopt. De secretaris deelde mede, dat een derge lijke maatregel in de bedoeling van het be stuur lag. Na uitvoerige bespreking werd besloten dat het bestuur alzoo zal handelen. Den bode werd nog hulde gebracht voor zijn werkzaamheden. Vergadering Ziekenhnisverpleging. Dinsdagavond hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Zuidscharwoude de jaarvergadering in het lokaal van den heer M. Bruin. De voorzitter, de heer S. de Boer, opende met woorden van welkom. Spr. betreurde het, dat zoo weinigen aanwezig waren. De ontvangsten waren geweest 1855.13, de uitgaven f 1527.23, zoodat het voordeelig saldo over 1935 327.90 was. Medegedeeld werd, dat het totaal aantal ligdagen' dit jaar 317 is geweest. Verleden jaar bedroeg dit 474, zoodat dit wel een gun stig jaar voor de vereeniging is geweest. Het gemiddelde aantal verpleegdagen per geval bedroegen 14 y, dag. Aan de orde was verkiezing van het be stuur. Aftredend was de heer S. de Boer Kz., herkiesbaar. Deze werd met algemeene stemmen herkozen en nam deze benoeming weer aan, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. Vervolgens werd de contributie-regeling besproken. Men besloot de contributie weer te laten, zooals deze was, n.1. 4 cent per week en per lid. Als er soms iets mocht voorvallen, werd het bestuur gemachtigd, de contributie zoo noodig per 1 Juli te ver- hoogen. Bezoeken wijkverpleegster. In 1935 bracht de gemeente-wijkzuster als wijkverpleegster in 71 gezinnen 1933 bezoeken en als t.b.c.-huisbezoekster in 18 gezinnen 412 bezoeken. De laatste les van den kookcursus. Dinsdagavond had in de zaal van den heer Jb. Mulder de laatste les van den kookcursus plaats voor de jongedames Na afloop sprak de heer J. Buis Jzn. als be stuurslid van de propaganda-commissie waardeerende woorden voor de trouwe op komst van zooveel cursisten, die steeds al le lessen trouw en ijverig hebben medege maakt. Spr. hoopte dat allen het geleerde in de practijk zullen brengen, waardoor het °f f8" de Propaganda-commissie, meer zuivelgebruik, zou worden bereikt. Verder dankte spr. mej. Piet uit Alkmaar voor de prettige wyze waarop zy onderricht heelt Weec&ecicfit naar waarnemingen, verricht in den mom van Woensdag 5 Februari Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,2 m.M. t. Parijs. Laagste barometerstand 752,7 m.M. te Festmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 6 Februari: Zwakke tot matige, veranderlijke wind- aanvankelijk nog uit westelijke, richtingen- nevelig; weinig of geen sneeuw; licht vorst 's nachts; overdag lichte dool Weeroverxicht. De rug van den hoogen druk, die de schei- ding vormde van* de beide depressiegebiedeu in het oosten en westen nam sterk in betee ken is toe en groeide uit tot een groot gebied van hoogen luchtdruk over geheel west- Europa met hoogste barometerstanden in Frankrijk. In Scandinavië en in centraal-Europa zijn de barometers allerwege nog regelmatig stygend. Op den oceaan ligt een eveneens uitgebreide depressie, die reikt van IJsland tot de Azoren. De warme strooming langs haar voorzijde bracht temperatuurstijging in het geheele westen. Over het geheele continent trekken koude luchtmassa's uit het Poolgebied over de Alpen naar de Middellandsche Zee. Hoewel we vorst aan den grond, behoudens in Zwe den, van geen beteekenis is, melden de Alpen-stations uiterst lage temperaturen (Zugspitze minus 20 graden, Jungfraujoch minus 21 graden met storm uit Noord). Daar de barometers in het oosten nog re- gelmatig doorstijgen en in het westen stil staan, zal in onze omgeving het luchtdruk- verschil naar het westen gericht worden es de wind langzaam naar het zuiden omgaan LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.20 uur licht op. gegeven en den heer Mulder voor de ver leende hulp zoowel voor, tijdens en na af loop van elke les. De deelname was hier zoo groot dat de cursus in twee gedeelten moest worden gesplitst en dank zij de me dewerking van Ing. de Waal uit Alkmaar was dit mogr'iik. Mej. G. Hille dankte mej. Piet namens al le dames voor de aangename wijze waarop zij de lessen had gegeven en den heer Bun voor het organiseeren van dezen cursus, waarmee mej. G. Boots namens de dames met een toepasselijk woord mej. Piet een prachtige flesch eau de cologne overhan digde, en de burgemeester met een kort woord mej. Piet hartelijk dankte voor de gegeven lessen, die zoowel bij de ouden als bij de jongere dames zeer in den smaak waren gevallen. Voor de blinden. Op verzoek van den propagandist van den Ned. Blindenbond heeft zich alhier een comité gevormd, dLt zich ten doel stelt een propagandistischen feestavond te doen slagen. Dinsdag spreekt en decla meert de propagardist in café Kamsteeg, een film wordt vertoond en het kamer- muziekensemble onder leiding van den heer P. de Geus, zal voor de muzikale opluistering zorg dragen. Prachtig is bet te kunnen opmerken hoe allerwege dit be sluit wordt opgenomen. Bij den kaarten-voorverkooop blijkt dat men van harte geneigd is het werk der blinden te steunen. De caféhouder, de heer Kamsteeg, verleent zijn volle medewer king, het strijkje speel', belangloos, veler hulp is niet tevergeefs ingeroepen. Moge het financieel bedrag ten bate van hen, die zoo onzeggelijk veel moeten ont beren, een zonnestraaltje zijn van hoop e" vertrouwen op run moeilijk levenspad. A.R. Kiesvereenigtef- De Anti-Rev. kiesvereenlging hield haar jaarvergadering in de kleine zaal achter de gerei. kerk. Na opening en lezen der notulen bracht de heer F. van Dijk verslag uit van de verga dering van den kieskring den Helder en van de vergadering der perscommissie van de Noordhollander, in Alkmaar gehouden. Door secretaris en penningmeester wer hierna het jaarverslag uitgebracht. De heer A. Barten deed daarna mededee ling over de motieven welke er toe gelei hebben dat hij zijn stem uitbracht in den gemeenteraad tegen salarisverlaging. »er schillende heeren traden hierover in 8®" dachten wisseling. Floralia-afdeelWï- In de laatst gehouden bestuursver**<jgr ring van onze huisvlijtvereeniging. ledental door de gevoerde actie weder boven de 500 is gestegen, werd .r sloten de Floralia-afdeeling dit jaar ve te ontwikkelen. Bij een bloemist werd opgave gevraagd voor jonge plantjes va 5 of 6 voor deze tentoonstelling in aan king komende bloemsoorten. Zoowel aa leden als aan de kinderen van alle sc zullen deze plantjes tegen inkoopsprtl* be. den verstrekt. De medewerking van d trokken hoofden der scholen sa1 ,n worden ingeroepen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2