DE GEBROEDERS „GOCHEM" J{echi%<iaken 'ftavwcïaal Hieuws Uitkomst bij GRIEP WSÊ cuuU m Jjtitt&otm Alkmaarsche Politierechter HEILOO WIERINGERWAARD URSEM NOORDSCHARWOUDE ffoest-Griep-BronchitlsAslh/na TEXEL troffen, hoewel de bestuurders er wel voor waren, heeft de vergadering er afwijzend op beschikt. Ik verwacht dat wanneer deze zaak wat geluwd is, toch nog wel samenwerking tot stand zal komen. Dit heeft er wel toe bijge dragen, dat dit verzoek is ingediend. De heer Otte heeft ook zijn eigen organi satie. Komt dit niet tot stand, dan treft men on- en minvermogende t. b. c.-lijders. De heer Otte: Ik stel voor een vereeniging voor wijkverpleging te stichten en dat in het bestuur zitting zullen nemen 3 katho lieken en 3 andersdenkenden, overtuigd dat alle katholieken hiervoor zyn, de katholieke zuster kan gehandhaafd blijven en dan zou ik dit verzoek om subsidieaanvrage tot een volgende vergadering aan willen houden, om deze zaak uit te werken. Nadat nog eenigen tijd over dit punt was gediscussieerd, hetgeen geen nieuwe ge zichtspunten opleverde en het voorstel van den heer Otte geen steun vond, werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stem men aangenomen. Tegen de heeren Blokker, Otte en Helder. Schrijven van den minister van Sociale Zaken, dat de verlenging werkverschaffing van den aanleg van jachthaven, landophoo- ging, sloot-, bagger- en greppelwerk is ver lengd tot 28 Maart 1936. Vastgesteld werd het voorloopig voorschot ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor de in deze gemeente gevestigde bijzondere scholen. B. en W. stelden voor een regeling aan te gaan tusschen deze gemeente en de gemeen ten Beverwijk, Heemskerk, Velsen en Wijk aan Zee en Duin tot wederkeerige hu1 pver leening by brand in die gemeenten. Nadat de voorzitter de voorwaarden had bekend gemaakt, werd tot deze regeling besloten. De voorzitter deelde mede, dat met 1 Mei a.s. het leerlingenaantal aan de openbare lagere school in het dorp van dien aard zal zijn, dat wanneer de desbetreffende voor stellen door de Eerste Kamer zijn aange nomen, deze school een éénmansschool zal worden. Zoodat met ingang van 1 Mei a.s. mej. Mulder haar ontslag als onderwijzeres zal krijgen. Dit ontslag werd met algemeene stemmen verleend. Een onderwijzeres in de nuttige hand werken moet nog benoemd worden en de kosten suppl. geregeld worden. De voorzitter zeide, dat in de allereerste plaats het platteland door deze overheids maatregelen getroffen wordt. De raad ging in comité en na heropening stelden B. en W. voor van B. Dekker alhier aan te koopen eenige perceelen weiland voor 3500 voor eventueele uitbreiding jachthaven. Allen voor. Rondvraag. De heer Schouten vroeg, of de mogelijk heid bestaat, om de boter, die een week niet gekomen is, alsnog te krijgen om te distri- bueeren of dat de gedupeerden schadeloos stelling kunnen krijgen. De voorzitter: Schadeloosstelling gaat niet. Wij hebben al geprobeerd, deze boter te krijgen, maar de tijd was verloopen. Wij zuden deze zaak nog eens onder de oogen kunnen zien. Zitting van Maandag 3 Februari. Het begon al weer goed. De eerste zaak kwam al direct in aanmer king om met gesloten deuren behandeld te worden. Het betrof hier den 18-jarigen Corn. S. uit Oudorp, die zich op zedelijk gebied ten zeerste had misdragen en verdacht werd zich aan misdrijf artikel 247 te hebben schuldig gemaakt. Eisch en vonnis 6 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren op grond van het gunstig re- classeeringsrapport (veronderstellen wij). Het diefachtige dienstmeisje. De 24-jarige mejuffrouw Jacoba P., 'n Friesch meisje uit landbouwkringen, had zich te Alkmaar aan oneerlijkheden schul dig gemaakt en 12 ontvreemd ten nadeele van haar toenmaligen patroon, den heer de B., commestibleshandelaar. Het meisje stond reeds terecht, doch het werd nuttig geoordeeld de zaak aan te houden. Zij was nu te Amsterdam in dienst bij zekeren heer v Waveren, een pension, dat echter toen voor het meisje ongeschikt werd geacht. Zij is evenwel door de tactische pogingen van den heer Wiggers bereid zich onder het toe zicht der reclasseeringsvereeniging te stel len. Het schijnt overigens 'n intelligent meisje, dat zich op een hooger plan wil en heeft weten op te werken. Besloten werd alsnu op hoop van zegen, haar te veroordeelen voorwaardelijk tot 3 maanden met 3 proefjaren. 'n Kerkdievegge. De 30-jarige gehuwde juffrouw Maria Chr. Margaretha de B., geboren H., had zich schuldig gemaakt aan diefstal van porte- monnaies in een tweetal r.-k. kerken te Alk maar, de St. Laurentius- en St. Josephkerk. Indien de devote dames zich naar de com muniebank hadden begeven, nam het vrouw- tje haar kans waar en eigende zich respec tievelijk uit een damestasch 'n portemon- naie, inhoudende 2.50 en een dito met 5 wederrechtelijk toe, voor welke feiten zij thans terecht stond. De psychiater dr. Barn- hoorn had omtrent haar een rapport uitge bracht en achtte haar verminderd toereke ningsvatbaar. Voorts is zij een epileptica en wordt deswege door dr. Hoogeboom be handeld. De dames Sneekesde Nijs en mej. B. Schoenmakers, benadeelden, werden als ge tuigen gehoord. Men had destijds in 1932 reeds een kijkje op de verdachte en eerst in 1935 werd zij definitief betrapt. Wat haar ten laste was gelegd was slechts een greep uit vele andere j dergelijke door haar gepleegde kerkdief stallen. Gevorderd werd 3 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren. Vonnis conform eisch. 'n Aardige schoonzoon en ruiten tikker. De helaas niet verschenen heer en stuur man Willem Cornelis K. te Den Helder had zich op 21 November bezondigd door in het perceel, bewoond door zijn schoonvader, den heer E. J. v. Voorst met steenen 2 glas ruiten te verbrijzelen. Er bestond destijds oneenigheid tusschen het jonge paar en de heer v. Voorst had motief om den jongen man niet met zijn dochter in connectie te brengen. Volgens den heer van V. verdient deze zeeman niets en moet hij door zijn schoonvader onderhouden worden. Indien hem iets in den weg wordt gelegd, slaat hij alles kort en klein! De rechter wilde zelf wel eens met dit merkwaardige exemplaar kennis maken en nu werd zijn voorgeleiding a.s. week gelast. Nolens volens zal deze bewoner van de Vischstraat dus moeten verschijnen! Een rumoerige caféhouder. De caféhouder Wiggert St. te Enkhuizen was op 17 December nogal opgetreden, door den hoofdagent de Bruin een vuistslag in het gelaat toe te dienen en zich vervolgens met grof geweld tegen de agenten de Bruin en Wiedijk te verzetten. Er bestond ver moeden, dat er oneenigheid was gerezen tusschen den caféhouder en zijn vrouw, reden Waarom de agenten het lokaal binnen traden, welke tusschenkomst blijkbaar niet de goedkeuring van den heer St. kon weg dragen, wat hij met een vuistslag te kennen gaf. De weduwe van de vorige week was ook bij het relletje tegenwoordig. De recalcitrante kastelein werd reeds eenige malen veroordeeld en stelde zich thans in de rechtszaal zoo onhebbelijk aan, dat hij verwijderd moest worden. Er werd verondersteld, dat de verdachte onder den invloed van sterken drank verkeerde en daarom werd hij bij de conversatie uitge schakeld. De officier requireerde 2 maanden gevan genisstraf. Vonnis 3 maanden gevangenis straf. De slager kwam ook in actie. In de hiervoren gemelde herrie in het café van Wiggert St. in den nacht van 17 December, liet zich ook«niet onbetuigd de aanwezige slagersknecht Gerrit de Jong, door te trachten zijn vriend den kastelein met geweld uit de handen der politie te onttrekken. Ter zake deze wederspannig- heid stond nu ook de slager terecht en hij werd veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen. Zijn reputatie was tot dusver niet zoo af gezakt, dat hy voor vryheidsberooving in aanmerking kwam. Een weerspannige tuinder. De heer Jan A., 'n 36-jarige tuinder te Avenhorn, die 29 Nov. den burgemeester de Groot om steun wilde spreken, moest constateer en, dat de burgemeester voor dit gesprek niet veel gevoelde en hij zich dus had te verwijderen. Toen hy aan het ver zoek niet voldeed en begon op te spelen, werd hij door den sterken arm verwijderd uit de raadszaal en tegen hem proces-ver- baal opgemaakt. Thans stond hy terecht ter zake huisvredebreuk en werd hem opge legd 1 maand voorw. met 3 proefjaren, waar hij geen genoegen mee nam, tot aller ver bazing. Jan had nog meer zaken te doen. De verdachte uit de vorige zaak had zich vervolgens nog te verantwoorden ter zake het feit, dat hij op 15 December den rijks veldwachter uit Oudendijk had gedecli neerd, door hem als 'n leugenaar te bestem pelen. Hij erkende dit, hij had er spijt van, maar de rijksveldwachter had hem voor het kantongerecht te Hoorn als 'n strooper ge kwalificeerd en dit had hem ten zeerste .ge griefd en zijn zenuwen geschokt. Mede op grond van het dwaze optreden in de vorige zaak vermeende de officier hier een definitieve gevangenisstraf te moeten requireeren en werd gevorderd 7 dagen gevangenisstraf. Uitspraak 7 boete of 5 dagen. Struiken vernield. De zich noemende expediteur Jan Jacob St. uit Medemblik zou op 16 December met zijn vrachtauto hebben gereden over een struikbeplanting en toen deze struiken hebben vernield. In deze belangrijke kwes tie waren twee getuigen gedagvaard. Gerequireerd werd 20 boete of 10 dagen. Vonnis met aanneming van voorw. opzet conform .eisch. Met het mes gewerkt. De timmerman Eimert Marinus van C., een Brabander, was op het verdachtenbankje gerequireerd, omdat hij te Hippolytushoef met een mes den arbeider Simon Heyblok in den nacht van 1 op 2 December aan het hoofd had verwond. De heer Heyblok werd dien nacht in een urinoir in bewusteloozen toestand met bloe dend hoofd aangetroffen. Wien hem dat ge noegen had bereid, was hem onbekend, zoo als hij aanvankelijk verklaarde. Thans scheen hy in den persoon van den verdachte zyn belager te herkennen. Voorts erkende getuige, dien noodlottigen avond pl.m. 8 glaasjes bier te hebben geconsumeerd. De verdachte verklaarde, dat hij den getuige met een gesloten knipmes een slag op het hoofd had toegebracht. Volgens getuige slager Asjes was er ongenoegen ontstaan in het urinoir en had hij den ver dachte met het open knipmes zien staan. De timmerman had ook nog geprobeerd Asjes met het mes te treffen. Maar Asjes had dit verhinderd. In dit steekproces trad ook nog op een ge tuige a décharge de grondwerker B. Mou- wert, die alleen kon verklaren, wat de ver dachte tegen hem had gezegd. Deze zou hebben gezegd meermalen naar verdachte te hebben geslagen, maar voor de rest wist getuige Heyblok niet, wat er gebeurd was. De officier achtte de verwonding met een open mes te zijn geschied en requireerde voor dit ernstig feit 3 weken gevangenis straf. Verdachte stond gunstig bekend en had een blanco strafregister. Dat was zijn geluk. De verdediger mr. Schuurman, bestreed het requisitoir en trachtte eeri meer gunstig licht op zijn cliënt te werpen om, na het ge beurde in eveneens meer gunstigen zin te hebben gereconstrueerd, te concludeeren tot ontslag van rechtsvervolging, omdat nood weer kon worden aangenomen. Verdachte werd vervolgens veroordeeld tot een gecombineerde straf 25 boete of 15 dagen en voorts voorw. 1 maand gev. met 2 jaar proeftyd, als het zwaard van Damocles, zooals de politierechter het noemde zeer toepasselijk van dit messendrama. Eieren gestolen. De 59-jarige juffrouw Maria O., huis vrouw van P. B. te Westerblokker, kwam op 't zondaressenbankje op grond van het feit dat zij op 3, 4 en 5 Dec. j.L, telkens ten na- deele van den melk- en eierhandelaar N. Nuijens, 'n aantal eieren had weggeno men. De vrouw had thans veel berouw en treurde en de politierechter treurde mee. Hy vond het bedroevend 'n bejaard mensch met goed verleden in zulk een treurige positie voor zich te zien. De schade is aan Nuyens betaald. De officier gaf het oude mensch een flinke reprimande en vorderde 25 boete of 15 dagen hechtenis. Mr. Windhausen uit Hoorn pleitte voor zyn bejaarde prodeane clementie en hoopte dat er geen termen zouden gevonden wor den om gevangenisstraf op te leggen. Uit spraak 10 boete cf 5 dagen hechtenis. Den veldwachter afgetuigd. De 23-jarige visscher W. G. te Texel was bij verstek tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld ter zake het besturen van een motorrijtuig niettegenstaande hem die be voegdheid voor den tijd van 1 jaar was ont zegd en wat nog erger was, zich tevens heftig had verzet tegen den gem.-veldwach- ter D. Looyer, die hem deswege aanhield. De ontzegging was geschied na een ernstig auto-ongeval te den Helder, door zyn schuld veroorzaakt. Tegen dit vonnis was veroor deelde in verzet gekomen en alsnu was hem als verdediger toegevoegd mr. A. Prins. De officier van justitie requireerde be krachtiging, waarop mr. Prins wees op het zwakke zenuwgestel van zijn cliënt en ver zocht keuring van verdachte in het alge meen belang en voorts een voorw. straf vonnis. Uitspraak 2 maanden gevangenis straf. Niet afgestapt op bevel. De niet verschenen heer Jan D., die in den avond van 24 Dec. te Zijpe in beschonken toestand zonder licht fietste, gehoorzaamde ook niet aan het bevel van den veldwachter Homan om af te stappen en werd nu met algemeene stemmen tot 1 maand gevange nisstraf veroordeeld. Haar schoonzuster uitgescholden. Mej. Neeltje K., burgeres van Hoogkarspel, maakte op 13 Dec. haar schoonzuster mej. A. v. Westen, huisvr. J. Snel, tureluursch door haar eenige zeer onhebbelijke woorden toe te voegen. Mej. BlokdijkSchoutse was de on misbare 2e getuige en aangifte werd gedaan met het gevolg dat de scheldlustige schoonzuster werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen hechtenis. De harddraverijvereeniging bestolen. De heer Corn. G. te Enkhuizen, niet aan wezig, had zich rchvldig gemaakt aan ver duistering van 67, door de opbrengst van in depot gekregen loten van de Hard draverijvereeniging in eigen zak te moffe len. Te dier zake wérd deze onbetrouwbare debitant veroordeeld tot 2 maanden gevan genisstraf. Vonnis conform eisch. DE ROOFOVERVAL TE LONNEKER. De daders tot drie jaar gevange nisstraf veroordeeld. Twee Enschedesche arbeiders, B. G. B. en G. van O., hebben gisteren voor de Almelosche rechtbank terecht gestaan we gens het plegen van een roofoverval on der Lonneker. Zij zijn gemaskerd de woning binnen gedrongen van den landbouwer G., van wien hun bekend was, dat hij een groote som geld in huis had en bedreigden de bewoners. Toen het een zuster van G. ge lukte uit de woning te vluchten en om hulp te roepen, zijn de twee mannen op de vlucht geslagen. Tegen beide verdachten werd drie jaar gevangenisstraf geëischt. Uitvoering St. Caecilia. Zondagavond gaf het fanfarecorps St. Caecilia de eerste uitvoering in dit seizoen in het Brunogebouw, dat tot de laatste plaats was bezet. De voorzitter, de heer P. Hoetjes, opende en heette allen welkom, in zonderheid de geestelijken, waaronder voor het eerst de nieuwe pastoor. Nadat spr. had uitgeweid over den band die tusschen 't pa rochiaal leven en het corps bestond, was het woord aan den directeur, den heer P. Kuijs te Castricum. Het corps zette in met een marsch. In de pauze trad het duo Kuijs en Liefting uit Castricum op. Hoewel de directeur een ernstig woord sprak was het gegichel en rumoer men zat zelfs te kaarten achter in de zaal zeer hinderlijk. Toen de politie kwam was het beter. Men vraagt zich met verbazing af waarom die jongens en meisjes niet weg blijven; men vergalt anderen het genot van de muziek. Een gezellig bal be sloot den avond. Melk voor de schoolkinderen. Door de Oudercommissie alhier worden pogingen in het werk gesteld om aan alle schoolkinderen des morgens met het speel kwartier een beker melk te verstrekken. Naar wij vernemen is aan de Coöp. Zui velfabriek „De Volharding" gevraagd deze melk tegen industrieprijs beschikbaar te stellen. De fabriek heeft reeds in gunstigen zin besloten. De melk zal gekookt of gepasteuri seerd geleverd worden. Bovendien zal ge vraagd worden of de fabriek zich wil belas ten met het schoonhouden van de bekers. De kosten zullen bedragen 10 cent per kind bedragen per week, waarvoor zij zes maal een kwart liter melk krygen. De kinderen voor wier ouders de finan- cieele bijdrage bezwaarlijk is, zullen even goed een beker melk krygen. De oudercom- missie meent te weten, dat er wel een be dragje beschikbaar zal worden gesteld, waaruit deze onkosten kunnen worden be streden. Tooneeluitvoering van E. M. M. In de tooneelzaal van den heer Jo Mul der alhier gaf de tooneelver. een uitvoering met na afloop bal. Opgevoerd werd Zijn eerste leverantie, blijspel in vier bedrijven van A. M. Copini. De heer N. Komen, regisseur, opende met eenige welgekozen woorden, terwijl de bur gemeester een kort woord sprak en daarbij de te houden collecte voor het plaatselijk crisiscomité warm aanbeval. Spr. deelde voorts mede, dat hier het voornemen bestaat 'n gemengde zangver- eeniging op te richten onder deskundige leiding van den heer Vranken uit Amster dam. In verband met de a.s. feesten in Augustus vertrouwde spr. dat zich een groot aantal leden zal opgeven. Het blijspel werd behoudens een paar kleine fouten zeer goed weergegeven. Er werd na elk bedrijf applaus gegeven en tijdens het spel uitbundig gelachen, zoo zelfs dat velen in de zaal hiervan last on dervonden. Mej. S. Beerepoot zong zeer verdienste lijk eenige nummers o.a. Geloof en Mijme ringen beiden van Wierts, Vrijheid van R. Hol en Wiegelied van Morzart. Een dave rend applaus was de belooning voor dezen heerlijken zang. Het publiek was muisstil en allen waren onder den indruk. Het pu bliek heeft van deze verrassing volop ge noten en is het bestuur van E. M. M. zeer dankbaar. 22ste jaarvergadering Begrafenis vereeniging. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Bakker. Aanwezig met het bestuur 15 leden. Voorzitter was de heer J. Heidsma. Negen begrafenissen werden door de ver eeniging uitgevoerd, 4 voor leden en 5 voor niet-leden. Wegens bedanken van den heer K. van Dijk is tot bestuurslid gekozen de heer A. Glas. De penningmeester, de heer A. Swager, gaf hierna de cijfers, welke als volgt luiden: ontvangsten 1346,14, uitgaven 1224,45, alzoo een batig salclo van 121,69. Op de Boerenleenbank is geplaatst 1821,23, ter wijl het totaal bezit der vereeniging nu be draagt 1942,92. Van den heer C. Klinkert was een schrij ven ingekomen inzake de kistenleverantie. Er wordt herinnerd aan de overeenkomst 17 jaar geleden gemaakt; de vereen, te Broek op Langendijk en Oudkarspel hebben zich hieraan steeds gehouden in tegenstel ling met de andere gemeenten. Door ver schillende voorloopers wordt de instructies niet nageleefd, waardoor anderen de kisten leveren. Na eenige discussie werd be sloten deze zaak in handen van het bestuur te stellen. Bij de gehouden bestuursvergadering werden de heeren G. Bakker O.z. en K. de Vries weder herkozen. Als afgevaardigde naar de bondsverga dering werden benoemd de heeren K. Bar ton en J. Heidsma. De voorzitter zeide naar aanleiding van deze vergadering, dat men van het voorstel Dirkshorn inzake inkrimping van het be stuur nog niets vernomen heeft. Spr. stelde voor om namens Noordscharwoude voor te stellen wel het volledig bestuur te handha ven, doch om de algemeene vergadering maar af te schaffen, daar deze een afspiege- -Ti-rv-iTt-f*.Ti n -TT Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelti dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan gerd is met millioenen ziektekiemen. Gij ondervindt een buitengewone verlichting, Uw hoest verdwi|nt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvallen. Gebruik daarom altijd biji VéfhoÖg3ewerWnq 75cent] xfariaaryieoriizen AKKER1 s da ling is van de bestuursvergadering van den bond. De heer J. Keizer kon hierin niet mee gaan, doch tenslotte werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer J. Keizer vroeg naar de regeling van begrafenissen van de eene plaats naar de andere, daar dit wel eens kwesties met zich meebrengt. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak nu naar genoegen geregeld is. De heer Keizer vroeg nog of de leden vrij zijn in keuze van begraven, hetzij per rij tuig of per auto. Geantwoord werd, dat de vereeniging zich houdt aan paardenbespanning, doch dat met uiterste wilsbeschikking wel rekening wordt gehouden. Wegafsluiting voor wielrijders. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedgevonden, het voor het alge meen rijverkeer bestemde gedeelte van den Schilderweg in de gemeente Texel, voor zoover deze weg buiten de bebouwde kom men is gelegen, en langs dien weg een vrij- liggend rijwielpad ligt, gesloten te verkla ren voor het verkeer met rijwielen in bei de richtingen. PREMIEKEURINGEN. De provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordholland meldt ons, dat in afwijking van het werkplan 1936 de premiekeuringen voor merriën type tuigpaard zullen gehouden worden op 25 en 26 Juni 1936. Dit in verband met keuringen in andere provinciën en om tegemoet te komen aan den wensch van vele fokkers, die tegen een laten datum bezwaar maakten. BEVERWIJK. Bolbloemen. Copland 14—22. Pitt 16—28. Victors 17— 30. A. Pierson 1222. Oostenrijk 1418. Moore 1017. Rose la reine en Ibes 1218. Schlegel 1420. Couronne d'or 1623. v. d. Hoeve 17—25. Munillo II 10—15. Eltore- ador 14—20. Yellow 12—19. Prins 17—27. Div. Mendels 2035. Bartigon 38. Narcis sen 820, Druifjes 515. Hyacinthen per 100 stuks 25. Friesia 1016. Crocussen 2—4. DE LANGENDUKER GROENTENVEILINGEN. Het was er weer slap aan onze veilingen, de afgeloopen week. Was er in het begin van het jaar nog eenig leven te constateeren en liepen toen de prijzen aardig op, het is al spoedig slapper geworden. Twee oorzaken werken daaraan mee; eerstens de geringe vraag uit het buitenland en tweedons het buitengewoon zachte weer, dat zeer na- deelig op de winterkool inwerkt, zoodat de kwaliteit, die al niet sterk is, er ten zeerste onder lijdt. Deze week werden maar zeer weinig aard appels meer aangevoerd. Ook uit de hand is maar weinig verkocht. Blauwe eigen heimers brachten 2.90 op en blauwe aard appelen 2.703.10, lage prijzen alzoo voor zeer puike consumptie-aardappelen. De aanvoer van roode kool was al weer 111. „Dan zal ik een stuk nemen", zei Pat en meteen gaf hij Pit een duw, dat de koek uit zijn handen schoot en hij met een smak op zijn zitvlak terecht kwam, en boven op een stekelig iets terecht kwam, zoodat hy be gon te gillen van pijn. 112. Pat zette het op een Ioopen met de koek in zijn hand. Pit, die zijn pijnlijk zitvlak betastte, ontwaarde tot zijn schrik dat hij boven op een egel was gevallen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7