Agenda De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Stad en Omgeving. JUoainciaat 'flieuius Acht menschen verbrand. Zware brand te Amsterdam eischt acht dooden en vijf gewonden. Prinses Juliana te Garmisch-Partenkirchen. EGMOND BINNEN EGMOND A. D. HOEF ENKHUIZEN HOORN OUDENDIJK IJSSPORT. Stedelijk Museum ingang Br eedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 14 Februari eiken dag van 10 tot 5 uur in het gemeente-museum, ten toonstelling van schilderijen van Dirk Smorenberg. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve- nable. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Das Lied vom Glück (klucht); hoofdrol Her- bert Ernst Groh. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, Zondag, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Mazurka (rom.); hoofdrollen Pola Negri. Ingeborg Theek e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm), tweede episode; hoofdrol Noah Beery. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 8 Februari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering door „De Stem des Volks" m. m. v. de tooneel- vereeniging „Falkland" van Heiloo. Zondag 9 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Bij gebrek aan bewijs" door Het Alkmaarsch Tooneel. Gemaskerd bal zaal Renses te Stompetoren. Hedennacht te ongeveer 2 uur is te Amsterdam in de perceelen O.Z. Ach- terbrugwal 9 en Zeedijk 88 een zware brand uitgebroken. Hoewel aanvankelijk vijf gewonden moesten worden geborgen, bleek nader hand, dat er bovendien zeven dooden te betreuren waren. Nog later in den mor gen werd bekend, dat dit. aantal tot acht gestegen was. De brand, die ontstond op de eerste ver dieping van het perceel O.Z. Achterbrug- wal 9, greep zeer snel om zich heen en in minder dan geen tijd stond het geheele ge bouw in lichte laaie. Hoog loeiden de vlam men het dak uit en sloegen over naar het perceel Zeedijk 88. De brandweer, die met groote materiaal was uitgerukt, stond voor een zware taak. Niet alleen moest zij trachten de vlammen zee te dooven, maar bovendien was het zeer waarschijnlijk, dat er zich meerdere per sonen in de brandende perceelen bevonden. Intusschen hadden zich vier personen, een man, een vrouw en twee kinderen, kun nen redden. Zij waren allen min of meer ernstig gewond. Vooral de vrouw en een der kinderen liepen zware verwondingen op, daar zij door een lichtlantaarn zijn ge vallen op hun vlucht. Van alle zijden tastte de brandweer direct het vuur aan, Op dat oogenblik zag men een man op het dak van het brandende perceel aan den Achterburgwal. Hij trachte zich via het belendende perceel te redden, wat hem gelukte. Weliswaar moest hij met brand wonden worden opgenomen in een der zie kenhuizen. Toen waren er dan 5 gewonden, van wie vier ernstig. De brandweer werkte met koortsachtigen haast en het gelukte haar tegen vier uur het vuur te blusschen. Het perceel Achterburgwal was geheel leeg- gebrand. Zeven dooden. f Zoodra het mogelijk was, om in het uitgebrande perceel door te dringen, kwam de brandweer tot een vreese- lijke ontdekking. Zij vond op de vlie ring de geheel verkoolde lijken van twee volwassenen en vijf kinderen. De slachtoffers waren in hun doods- angst naar boven gerend, totdat ze op de vliering gevangen zaten en geen uitkomst voor hen meer overbleef. De lijken, die onherkenbaar waren, werden door den G, G. D. wegge bracht. Het verbrande perceel. Wij spraken nog een bewoner uit de omgeving die vertelde, dat van de huizen op den Oudezijdsvoorburgwal het bewuste perceel in een reeks van jaren een der meest bevolkte is geweest. Ik heb het ge kend, zei hij, dat er 45 menschen in woon den. Ik en ook andere buurtbewoners hebben dikwijls de opmerking gemaakt, dat er in geval van brand voor de bewoners alleen een kans tot ontsnapping zou zijn als het trappenhuis gespaard zou blijven. De verdiepingen, aldus de zegsman, zyn ware hokken boven elkaar, waarin men bij de minste paniek als ratten in een val zit opgesloten en daarom zit er aan dit drama gelukkig nog dit vast, dat het huis zoo schoon is uitgebrand, dat het gesloopt zal moeten worden. Na het verschijnen van de vroege edities 'der bladen kwamen velen naar de plaats van de ramp. De politie handhaafde echter een goede afzetting. Voor de menschen was er weinig meer te zien dan het pand zelf, waarin eenlge brandweerlieden aan het sloopen waren. De gewonden. De namen van de vier gewonden zijn Albert Postema, 44 jaar, zijn zoontje 7 jaar en een man en vrouw Eggermont. De beide eerstgenoemden hebben ernsti ge kwetsuren aan armen, beenen en hoofd opgeloopen. De beide laatsten hebben brandwonden aan armen en beenen. De vier gewonden zijn opgenomen in het Binnengasthuis. Het achtste slachtoffer. Hedenmorgen te 9.10 uur is bij het na- blusschingswerk van den brand nog een achtste slachtoffer gevonden. Het was een zevenjarig jongetje, wiens lykje eveneens op gruwelijke wijze was verminkt. Groote moeilijkheden. Te kwart voor elf waren de 8 doo den nog niet geïdentificeerd. De met dit werk belaste ambtenaren staan voor twee groote moeilijkheden. Ten eerste is er het feit, dat alle lijken onherken baar zjjn en bovendien komt daar nog by, dat in deze perceelen (waar de huur per week wordt betaald) de be woners vaak verhuizen, terwijl het verder nog de vraag is of alle families zich by den Burgerlijken Stand laten in schrijven. He lichaampje van het 7-jarig zoon tje, dat het laatst werd ontdekt, is ge vonden op de derde étage. In zijn doodsangst heeft het knaapje hier een schuilplaats gezocht en zoodoende jam merlijk in de vlammen omgekomen. Onopgemerkt tusschen de menigte met klein gevolg. Garmisch-Partenkirchen, 8 Febr. De eerste werkelijke feestelijke winterzonnedag, die wy hier beleven, is opgeluisterd door onze prinses, die vanmorgen vroeg met een klein gevolg uit Igls over de grens is gekomen, om een bezoek aan Garmisch te brengen. Voor 't begin der spelen hadden wy bier weinig sneeuw en thans hebben we te veel sneeuw. Te 9 uur was de prinses naar Gar misch vertrokken. Op het station See- feld stond n 40 Nederlanders te wachten en eenige leden van het ge zelschap herkenden de prinses, die voor één der ramen naar buiten stond te kyken. Een hartelijk gejuich weer klonk en spontaan werd het Wilhel mus ingezet. Te 11.10 kwam de trein te Garmisch aan. Het gezelschap begaf zich daarna gewoon door de drukte door de con trole. Rundveefokver. „Duinstreek". In de jaarvergadering van de rundvee- fokvereeniging „Duinstreek" werd tevens het 10-jarig bestaan dezer vereeniging her dacht. De gang van zaken over de afgeloo- pen 10 jaar werd uitvoerig besproken, ter wijl tegelijk hulde werd gebracht aan die leden die hun 10-jarig lidmaatschap her dachten. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken wordt medegedeeld, dat thans de leve ranciers, van alle hier in den omtrek zijnde coöp. zuivelfabrieken, tevens leden der ver eeniging, hiervoor van de fabriek een tege moetkoming ontvangen. Naar aanleiding van een schrijven van de vereeniging van veearbitrage werd aangeraden de vergade ring te Alkmaar op a.s. Zaterdag te bezoe ken. Uit het jaarverslag van den controleur- stamboekhouder bleek dat de gemiddelde productie per koe per jaar in de afgeloopen 10 jaar niet onaanzienlijk is vooruitgegaan. Het gemiddeld vetgehalte heeft men van 3.17 pCt. op 3.37 pCt. weten te brengen. Tien jaar geleden produceerden de koeien 129 K.G. vet, thans 139 K.G. Er werd bere kend, dat dit over een bedryf van 19 koeien, tegen den tegenwoordigen melkprijs van ongeveer 4 cent, een meerdere ontvangst van 250 beliep per jaar boven de fokver- eeniging- en stierenkosten. Uit het financieel verslag bleek dat dit jaar weer was volstaan met 2.75 per koe. Wanneer de bond zulks niet verplichtend stelt, zal van een nieuw toegetreden lid geen inleggeld meer worden geheven. Tot bestuurslid werd wederom benoemd de heer S. N. Zuurbier; tot lid der keurings commissie de heer N. Kaag; tot lid der financieele commissie de heer J. Molenaar. De heer D. Duin Wzn. zal met vrij man daat de bondsvergadering te Hoorn bezoe ken en informeeren naar de voordeelen van het lidmaatschap der Rundveefokvereeni- ging van het N.R.S. Na een zeer uitvoerige rondvraag, waar in vele belangrijke fokkerswerkzaamheden werden besproken, sloot de voorzitter deze jubileumvergadering, een woord van dank brengend aan den secretaris-penningmeester C. van der Pol voor diens vele werk in de afgeloopen 10 jaar voor de vereeniging ver- richt en aan den controleur-stamboekhou der Jac. Broersen voor den grooten ijver en bijzondere werklust, waardoor hy de veree niging heeft gebracht tot grooter bloei en tot het peil, waarop men trotsch kan zijn. L. T. B. De afdeeling Egmondbinnen van den L.T.B. hield haar jaarvergadering in café van der Molen te Rinnegom. De voorzitter hoopte, dat 1936 betere be drijfsresultaten mag afwerpen dan 1935. Spr. was echter van meening, dat, gezien den nationalen en internationalen economi- schen en politieken toestand, zich nog geen gunstige perspectieven openbaren. Naast krachtige organisatie van boeren en tuin ders zal een veel meer aanpassen aan de veranderde tijdsomstandigheden door meer economische bedrijfsvoering en een breken met ouden sleur noodzakelijk zijn. Spreker opperde verschillende mogelijkheden. Vervolgens werd medegedeeld, dat de aankoop van stroo wegens te gering kwan tum niet is doorgegaan. Er werden gezamenlijk aangebracht 3200 K.G. Eigenheimer pootaardappelen, gekeurd in klasse A. De voorzitter raadde de koo- pers aan tegen lakschurft te ontsmetten met sublimaat. De door de regeering ingestelde regeling gezinssteun aan arme boeren en tuinders lokte nogal eenige discussie uit, waaruit bleek dat daarover misverstand in de ver gadering bestond. By eventueele moeilijk heden kunnen de leden zich bij het bestuur vervoegen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd in orde bevonden. De heer Ansems, adjunct-secretaris van het hoofdbestuur, die op de vergadering aanwezig is, besprak de werkzaamheden van het hoofdbestuur en wees op het groote belang voor de leden het bondsorgaan te lezen. In verband met deze werkzaamheden besprak hij de noodzakelijkheid de contri butie in het begin van het jaar te betalen. Er werd besloten de contributie bij de vee houders in twee termijnen te innen. De voorzitter dankte den heer Ansems voor zijn duidelijke uiteenzetting. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Als afgevaardigden naar de algem. ver gadering te Haarlem en de kringvergaderin gen werden aangewezen de heeren Th. W. Straathof en C. Ory. Na behandeling van een uitvoerige rond vraag werd de vergadering gesloten. Kippendiefstal. Door den heer J. R. werd aangifte ge daan, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag al zyn krielkippetjes 8 kippen en 4 haantjes werden ontvreemd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Jubileum Toonkunst. Op 25 Februari zal de afdeeling Enkhuizen der Mij. tot bevordering der toonkunst 100 jaar bestaan. Dit feit zal te Enkhuizen gevierd worden met de opvoering van het Oratorium „Odysseus" van Maz Bruch. Dit werk zal be geleid worden door de Arnhemsche Orkestver- eeniging, onder leiding van den dirigent, den heer Van Wilgenburg. 'e Terrein voor de veemarkt. De commissie voor het marktwezen advi seert aan B. en W. om voor de groote- en kleine vóór- en najaarsmarkten uitsluitend aan te wijzen de Noorderveemarkt, de Veemarkt en het Breed, omdat het als een marktbelang wordt beschouwd het vee zooveel mogelijk op één terrein te doen markten. Met het advies van de commissie kunnen B. en W. zich ver eenigen, zoodat een voorstel in deze richting aan den Raad wordt gedaan. Brand. Bij de wed. P. Manshande ontstond in haar woning brand. Hoewel de brandspuit er op uit trok, behoefde deze geen dienst te doen, daar de buren den brand wisten te blusschen. Het perceel beliep nogal vrij wat waterschade. Naar we vernemen wordt een en ander door verzekering gedekt. Schaken. LASKER IN MOSKOU AAN HET WOORD. „Euwe is wel wereldkampioen maar geen schaakkoning". De bekende schaakmeester en gewezen schaak-kampioen is uit Nederland naar Moskou teruggekeerd. In een lezing te Mos kou heeft h\j zyn indrukken over de match EuweAljechin uiteengezet. Na de lezing stelden de toehoorders hem vragen. Som mige vragen en antwoorden zyn niet van be lang ontbloot. „Moet Euwe als wereldkampioen erkend worden?" Het antwoord luidt als volgt: „Ik erken hem onvoorwaardelyk als wereldkam pioen, maar niet als schaakkoning. Alge- meene erkenning zal hy verkrygen eerst na een ry successen van geiyke waarde". „Was Aljechin coit schaakkoning in de be- teekenis, die u aan het woord hecht?" „Ja, dat was hy, maar tegen den tyd van de tweede match met Bogoljubow begon hy al uitgeput te raken. Het is Bogoljubow niet ge lukt de zwakke kanten van Aljechin te vin den, Euwe heeft dit wel klaargespeeld". „Is het waar, dat Aljechin de 12e en 14e party opzetteiyk heeft verloren?" „Dat is even dwaas als te zeggen, dat iemand opzet telijk krankzinnig is geworden". „Was Aljechin niet omringd door een vyandige Stemming?" „De leden van het comité waren welwillend gezind aan Euwe. is het volgende: de match werd in Nederland „EuweAljechin-match" ge noemd, terwijl ze juist omgekeerd „Aljechin Euwe-match moest aanreduid worden" ^)iechin misbruik gemaakt van spiritualiën? „Wanneer wy den laster uitschakelen, die door zyn vyanden ver spreid werd dan kan men alleen zeggen, dat Aljechin het niet noodig vond zich aan een ascetisch regime te onderwerpen en zyn gewone levsenwyze voerde". RECHTS GAAT VOOR! Op den hoek Limmerhoek—Verdronken- oord had gisteravond een botsing plaats tusschen een auto en een fiets. De wielry- der had verzuimd, het van rechts komende verkeer voorrang te verleenen. Proces-verbaal is door de politie opge maakt. GEEN RIJBEVOEGDHEID. Op de van Houtenkade is gisteravond aan een autobestuurder het verder ryden belet, aangezien de man, die alleen in den wagen zat, geen enkele rybevoegdheid bezat! Proces-verbaal werd opgemaakt. Later is de auto afgehaald. ERNSTIG ONGEVAL. Hedenmorgen werd te St.-Maartensbrug de 45-jarige landbouwer G. Schuit in zijn boerderij gegrepen door de riem van de motor, die een dorschmachine voortbewoog, met het gevolg, dat hem den rechtervoet werd afgekneld. De heer Schuit werd per auto naar het Centraal Ziekenhuis alhier vervoerd, waar dr. v. Dam den voet heeft afgezet. OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Voor de Ned. Ver. van Spiritisten „Har- monia" houdt op Dinsdag a.s. mevr. A. Joost v. Heiningen uit Nymegen een openbare psychometrische seance. Mevrouw Joost van Heiningen die voor het eerst in Alkmaar komt staat in het Zuiden van ons land als een zeer begaafd medium bekend. Wy zyn daarom overtuigd, dat van de bezoekers er velen zullen zyn die een bewys mogen ont vangen van hun geliefden uit „Het land aan Gene zyde". AFSCHEID BROEDER F. H. JONKER. De vriendelyke kapel „Iréne" had op 6 Febr. in de stichting „Meer-en-Bosch" te Heemstede vele vrienden en bekenden by- eengeroepen tot officieel afscheid van den zoo zeer beminden besturenden broeder, den oud-Alkmaarder, den heer F. H. Jonker, die gedurende 38 jaar op de inrichting Meer-en- Bosch heeft gearbeid, waarvan meer dan een kwart eeuw als besturend broeder. De leiding van dezen avond was in de vertrouwde handen van ds. C. J. van Paassen, als voorzitter van het bestuur der Christelyke vereeniging voor de verpleging van lyders aan vallende ziekte. Namens het bestuur werd een prachtige antieke kast aangeboden, terwyl vele andere geschenken mede getuigden van de groote liefde en waardeering, die broeder Jonker allerwege heeft verworven en dankbaar geniet. De heer C. F. Bierens de Haan sprak als penningmeester der Stichtingen en tevens als persooniyk vriend. Hoe moeilyk zal het vallen zich Meer-en-Bosch in te denken zonder broeder Jonker en broeder Jonker zonder Meer-en-Bosch. Broeder Jac. Lagas bracht op meer dan verdienstelyke wyze enkele composities van J. S. Bach, R. Strauss en Joh. Brahms ten gehoore, daarby op voortreffelyke wyze door mevr M. Lagas—Klök begeleid. Dr. B. Ch. Ledeboer, directeur-geneesheer der stichtingen, richtte zich tot broeder Jon ker door op te merken, dat het voor hem stellig zeer moeilyk is het werk, dat zoo zyn heele hart heeft, los te laten. Meer-en-Bosch en broeder Jonker zyn saamgegroeid al dus dr. Ledeboer en broeder Jonker heeft zich met zyn heele persoon en .net zyn heele leven gegeven. Namens de vele vrien den binnen en buiten de stichtingen bood spreker fraaie cadeaux aan, die aller sym pathie en waardeering vertolkten. De heer H. W. Duyvendak, geesteiyk ver zorger der stichtingen en voorzitter der Broederschap van Diakonen, sprak namens deze laatste in zeer waardeerende bewoor dingen. Als Diakoon behoeven wy geen af scheid te nemen zoo richtte hy zich tot br. Jonker want gy blijft voor onzen kring behouden. Straks op de broederdagen, welke zyn vastgesteld op 1618 Mei a.s., zullen vele diakonen de welkome gelegenheid hebben u toe te spreken en zal u ook namens de broederschap een stoffelyk blyk van aller genegenheid worden aangeboden. Toen een door br. Oostenryk speciaal voor deze gelegenheid gedicht vers door al len was gezongen, kreeg br. L. H. de Haan het woord, die uitvoerig stilstond by de vele herinneringen die meer dan een kwart eeuw teruggrypen, terwyl hy tevens mee deelde, dat broeder Jonker de zevende be sturende broeder der stichting is na 1891, en dat hy met het waarnemen van deze functie gedurende byna 28 jaar een record op zyn naam heeft gebracht. Zyn zorg en tact werden door spreker op verschillende wyze geïllustreerd. Een der patiënten richtte zich dan tot den scheidenden broeder met eenvoudige woor den, ontroerend van teerheid en treffend door inhoud. In dichteriyke bewoordingen wist br. C. J. Oostenryk het zegenryke werk en de lichtende zorg en trouw van br. Jonker vast te leggen. Als vriend en als oud-predikant-directeur der stichtingen sloot ds. G. Barger Ezn. uit Heukelum de ry van sprekers door een pa rallel te trekken tusschen den hoofdman over honderd Kapernailm en den scheiden den hoofdbroeder, die met zulk een moeder zorg het leven aller patiënten deelde en vele moeilykheden voor hen uit den weg trachtte te ruimen. i« °.P„-b!.Z°udere w^ze- zooal« eigen prak br. Jonker de aanwezigen toe en naar waarnemingen, verricht in den van Zaterdag 8 Februari. n Medegedeeld door het Kon. Neder) Instituut te de Bilt. Met> 774,6 749,6 m.M. m.M. avond vsn Hoogste barometerstand Groningen. Laagste barometerstand Festmanör. Verwachting, geldig tot den Zondag 9 Februari: Meest matige oosteleyke tot zuidoostelüL wind; helder tot licht bewolkt; droog matige vorst des nachts; overdag temt*"' tuur om het vriespunt Weeroveriicht De hooge druk blyft stationnair op dezelf de plaats en nam in beteekenis een af. Zy herstelde zich weer van den zwarèn aanval en de depressie-kern, die over noort Zweden ging en thans naar Scandinavië verdwynt. De oceaan-depressie blijft ook stationnair. Haar minima trekken langs den oostkant van Groenland en biyven ver in het zuiden, zoodat de barometer op de Azotm lager staat dan op IJsland. Warme winden over noord-Zweden gaven zeer groote temperatuurstanden in midden- en zuid-Scandinavië. Daarentegen breidde het constante vorstgebied zich naar het westen uit tot over het Kanaal en de Noord- zee. Op het vaste land blyft de vorst naul welyks meer dan matig. De koude stroom in de Alpen daalde. Overal in het vorstgebied steeg de boven- licht-temperatuur en nam de vochtigheid af In onze omgeving zUn de bovenwinden nog zeer sterk. In de oost-Alpen nam de tempe ratuur op de toppen sterk toe. Voor onze omgeving is aanhouding van lef heldere weer te wachten met matige vors des nachts en temperatuur om het vriespat op het midden van den dag. LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrijtuig* en andere voertuigen 5.22 uur licht op. hy vertelde hoe hy zich hier thuis voelde, hoe hy zelfs gedurende kleine tyden van afwezigheid een heimwee kende naar Meer-en-Bosch. Dankbaar herdacht hij den heer Zegers, die hem zoo dikwyis moed in sprak. Maar bovenal was hy dankbaar je gens God, die hem naar dit heerlyke ar beidsveld bracht, waar hy zich zoo ten vol le kon ontplooien. In teere, bescheiden woorden gaf hy uitdrukking aan de snart die zyn hart vervult, nu hy het werk, dat hem zoo na aan het harte ligt, moet neer leggen. Hy herdacht allen in het bestuur met harteiyke bewoordingen en richtte zich dan tot de doktoren en de anderen. Ook richtte hy zich tot de patiënten met zulk een treffende woorden, als alleen hij dit vermag. Ds. van Paassen dankte allen voor de be langstelling en na het dankgebed besloot een gemeenschappeiyk zingen het samen- zyn. Weerverwachting. De hooge druk blyft stationnair. Het con stante vorstgebied breidt zich uit naar het Wes ten. Voor Neder1and i j aan houding van het hel dere weer te verwach ten met matige vorst des nachts en tempera tuur om het vriespunt over dag. De vooruitzichten gunstig- Wy schrijven al weer Februari en byna waren wy vergeten, dat er zoo nu en dan ook nog ys komt in een winter. Immers, als de maand Januari voorby is zonder vorst, dan is de winter feitelyk voorbü- Oordeelt echter niet te vlug! We behoe ven maar een paar jaar terug te gaan, om te weten, dat ook Februari ys kan bren gen. Het seizoen 1928/29 heeft ons dat ge leerd. Toen kwam een echte, ouderwetse!» winter ons land bezoeken, toen maak» men tochten op de Zuiderzee, toen orga niseerde men de elfstedentocht, toen werden er wedstryden gehouden op Alkmaarder meer. t Overal was het ys betrouwbaar, n enkele dagen, maar meerdere weken. En dat alles in Februari! In 1929 was Februari de wintermaanu by uitnemendheid. Wat December Januari niet gebracht hadden, dat bra de sprokkelmaand in overvloedige ma Zou dat nu niet nóg eens kunnen- Wanneer men de laatste dagen de wee berichten gevolgd heeft, wanneer men denkt, dat rondom ons de vorst Is ge men, dat Oostwaarts en Noord-Oostw in Europa op het oogenblik een st winter heerscht, dan ziet het er voo land zeker gunstig uit. t tot De wind zit in den goeden hoek Noord-Oost. De lucht is helder, t l» stil. Wel is alles zoo gunstig mogelijk. _n Het fraaie wintermeer heeft de y wel zeer begunstigd. Het ys is ."ï^.ffen- gelglad en nergens vertoonen zich o heden op de vlakten. rhaatse" Zouden wy morgen op de s

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2