SPORT EN WEDSTRIJDEN. Weinig eerste klas wedstrijden. "."S'TÏÏ!;20U hr JMmuieuws Vmoq en Aanbod ""}ÖnDERWAGEN~TE KOOP met diepe bak. Moet weg wegens plaatsgebrek, prijs 9.00. Te bevragen MIENT 16. Twee buitengewoon belangrijke wedstrijden. D. F. C.Feijenoord en VeendamBe Quick. OE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B..»elden. ti kki in wester weg. zondag a.s. 2 iilk, ALKMAAR i B. K. C. Glimlachje DE KLEINE KOLONEL. In City-theate». Dat deze kleine kolonel nog een week in het City-theater haar orders zou uitdeelen, het „Voorwaarts, marsch!" zou laten klinken,, zou stampvoeten en haar driftbuien zou uiten och, dit is eigenlijk niet te verwonderen. Want: de kleine kolonel is niemand anders dan de roemruchte Shirley Temple, misschien wel de jongste van alle filmsterren van dezen tijd. De naam „kleine kolonel" is natuurlijk haar slechts in figuurlijken zin gegeven, omdat zij door haar lieftalligheid een heel regiment voor zich had ingenomen, „veroverd" heet dat dan. Veroverd heeft zij ook haar koppigen groot vader, die het zijn dochter niet kon vergeven, dat zij tegen zijn zin was getrouwd. En verove ren zal de kleine Shirley in deze film als Lloyd Sherman ook allen, die de eerstvolgende dagen naar het City-theater optrekken en wij zijn overtuigd, dat het er velen zullen zijn. Wij voorspellen haar een succesvollen ver deren opmarsch in onze stad en omgevingl Het bijprogramma vangt aan met een vrij uitvoerig Hollandsch geïllustreerd nieuws en toont dan in vogelvlucht „de West", wel eens genoemd het stiefkind onder onze koloniale bezittingen, in al zijn schoonheid en weelde righeid van wuivende palmen, met zijn vele overblijfselen uit de tijden der Spaansche heer schappij. Een grappige teekenfilm en de rolprent „Ge nees met muziek" (humoristisch met goede dansen) voltooien het zeer aantrekkelijke pro gramma. „DAS LIED VOM GLUCK". Victoria-theater. Herbert Ernst Groh is een zanger van hoog gehalte. Via gramofoonplaten en radio heeft deze tenor zulk een populariteit verkregen, dat het vanzelfsprekend is, dat er rond zijn figuur een film gemaakt zou worden. Deze film nu „Das Lied vom Glück" wordt vanaf heden in het Victoria-theater gedraaid en wij twijfelen niet of voor de talrijke lief hebbers van goeden zang valt hier inderdaad te genieten. Omdat men een film gemaakt heeft om een bepaald persoon (zooals dat tegenwoordig zoo vaak gebeurt) is het geheel een beetje ver wrongen. Herbert Ernst Groh moet n.1. in deze film een soort Don Juan voorstellen en eigenlijk is hij 't niet, ook al probeert men het in de film nog zoo aannemelijk te maken. Maar daar gaat 't ook niet om, zijn lied streelt het oor en op welk een wijzei Met deze eene kantteekening zouden we kunnen volstaan, want verder heeft „Das Lied vom Glück" alle prettige eigenschappen, welke men in een dergelijke film verwacht. Er zit actie in, het verband is logisch en de komische noot wordt overvloedig verzorgd in door Paul Kemp in door Theo Lingen. Groh en Paul Kemp vormen samen een grap pig duo, Groh als zanger. Kemp als zijn im- pressario. De impressario nu geeft aan reclame voor zijn zanger zooveel uit, dat de schulden zich steeds meer opstapelen. En als de schuld- eischers „en bloc" komen opzetten, weet Paul Kemp zich er alleen uit te redden, door te zeg gen, dat zijn zanger zich verloofd heeft met de dochter van een millionair. Dit paardenmiddel helpt natuurlijk goed, doch de gevolgen zijn niet te overzien en ze bezorgen de toeschou wers een reeks van grappige' verwikkelingen en geestige situaties, welke het vermogen hebben de algeheele lachlust op te wekken. We willen niet op de oplossing vooruit loo- pen, doch volstaan met de opmerking, dat het een pretentielooze film is, waarmee men zich uitstekend eenige uren kan vermaken en dat is ook de bedoeling van den regisseur. Voor de pauze draaide een sensationeele film „De geheimzinnige", die alleszins de moeite waard is te gaan zien. Goed en actueel nieuws van Polygoon com pleteert het geheel op goede wijze. Vooral de hoofdfilm zal zeker die aandacht hebben, welke zij ten volle verdient. DE ROEP DER INBOORLINGEN. Roxy Theater. Er is gisteravond weer dapper gevochten in het Roxy Theater, dat wil zeggen, op het witte doek natuurlijk. De film in drie af deelingen „De roep der inboorlingen" is vervolgd met het tweede gedeelte en alle supporters van den eersten keer waren weer aanwezig om het vervolg van deze spannende geschiedenis mee te maken. We zijn nu zoo ver, dat Dr. Trevor zijn ge heugen teruggekregen heeft doordat hij een zenuwschok kreeg toen hij door een leeuw werd aangevallen. Het wemelt dan ook van leeuwen en tijgers in deze film en bovendien nog van allerlei andere wilde dieren. Als natuurfilm is deze rolprent bij zonder mooi. Jean, de verloren dokterszoon, die de helft van het recept tegen kinder verlamming in een armband om zijn pols draagt, is niet zoo gemakkelijk te vangen. Hij is nog altijd met de bekoorlijke prinses Mona op stap, of liever hij slingert er mee tusschen de boomen, hij klimt en daalt er mee langs steile afgrondwanden en hij redt het meisje herhaaldelijk uit de klauwen van een vreeselijk roofdier of een krokodil, welke verscheurende dieren hij met zijn bloote handen aanpakt en neervelt. Hij is in deze film, wat men wel eens noemt een mannetjessputter tot groot vermaak van het publiek, dat een geheelen avond in span ning zit en weer verlicht ademhaalt als Jeam weer eens een leeuw of een tijger neergelegd heeft of een baviaan van een rots heeft geworpen. Twee doktoren, mede op expeditie uitge zonden, blijken onbetrouwbare individuen te zijn en de film begint nu juist bijzonder spannend te worden omdat zij Jean boven in een boom hebben aangeschoten en deze op het punt staat om in het begin van het derde bedrijf naar beneden te tuimelen. Men kan van deze episodes ook genieten zonder ze allemaal te hebben gezien. Wij misten althans het eerste maar hebben ons bij het tweede toch best geamuseerd. De laatste belooft nog iets bijzonders en alle supporters worden dus ook de volgende week weer in het Roxy theater verwacht. Vooraf gaat een uitgebreide serie wereld nieuws waarbij vooral aandacht is geschon ken aan het leven van wijlen koning George van Engeland. Een amusante film laat zien hoe een radio-omroeper allerlei avonturen kan beleven, hoe hij ontslagen kan worden en toch op het laatste moment, dat hij op het witte doek zichtbaar is nog met een alleraardigst meisje kan trouwen. De avonturen van dezen omroeper zijn weer anders dan die van de blanken en de beschilderde negers uit de hoofdfilm, maar zij zijn toch ook spannend en velen zullen er deze week ongetwijfeld eens naar willen gaan kijken. MAZURKA. Bioscoop-theater Harmonie. Van de eerste tot de laatste minuut heb ben de talrijke bezoekers gisteravond in groote spanning en aandacht de prachtige film Mazurka gevolgd. Willy Forst is als regisseur van deze film wel bijzonder ge lukkig geweest. Elke scène boeit, is forsch en krachtig met juist begrip opgenomen en dan in 't geheel zit stijging. Bovendien be schikte hij voor de hoodrol over Pola Negri, die op overtuigende wijze heeft bewezen nog over dezelfde groote dramatische kracht te beschikken als in de glansperiode der zwijgende film. Zij speelt in Mazurka inder daad buitengewoon. Maar het geheele ver baal is zoo spannend, dat wy over den in houd liever niets mededeelen, om aan het verrassende element niets te ontnemen. De rechtszaalscéne is zeer geslaagd. Albrecht Schoenhals zal voor velen een nieuwe ver schijning zijn. Hij speelt den componist pianist zeer overtuigend. Ingeborg Theek, het jonge meisje, dat in het eerste gedeelte der film zoo'n belangrijke rol speelt, is een ontdekking van Willy Forst en zij stelt het groote vertrouwen dat deze in haar heeft gehad, niet teleur. Paul Hartman speelt den officier kranig en helpt mede de film Ma zurka te maken tot één der beste films van het laatste aar. Ook gisteravond wai\.n de bezoekers zeer onder den indruk van het geen de film hun geboden had. Het zeer goede voorprogramma mag met lof genoemd. Het Journaal werd gevolgd door een ko mische twee-acter uit het Amerikaansche Matrozenleven: „Daar komen de Jantjes"; daarna een zeer goed varieténummer, met muziek, zang en dans en tot slot een fijn muzikaal nummer van Freddy Winter en zijn band met scènes op Cuba, Hawaï en Capri. Een programma dat men niet mag verzui men. CINEMA EN THEATER. Deze week bevat het Weekblad behalve velerlei lectuur: foto's van de films Helden- kermis; Veroveraar van Indië; verder ge zichten van de Fransche badplaats Vichy; Uit de wereld van de sport; de laatste gang van koning George van Engeland; Wat Parijs als galadracht voorschrijft, enz. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. FORD COACH 1931 TE KOOP, prima staat. OUDEGRACHT 184. Voor flink persoon prima FONGERS- RIJWIEL 19.50 en andere tweede hands RIJWIELEN, lagen prijs. J. BLOKLAND, Luttik-Oudorp 3 bij de Vlotbrug. GEBRUIKTE SCHRIJFMACHINE TE KOOP GEVRAAGD. Opgave van merk en prijs NIEUWPOORTSLAAN 66. TE KOOP een prima groote PHILIPS- LUIDSPREKER, gekost 52.50 voor 10. Adres VERDRONKENOORD 52. TE KOOP een pitchpine massief SLAAP KAMERAMEUBLEMENT, bestaande uit Litsjumeau, linnenkast, tafel, 2 stoelen en twee verschillende nachtkastjes, prijs 25. Adres te bevragen bureau v d. blad. TE KOOP TWEE KLEEDERMAKERS- NAAIMACHINE, merk Singer. Te zien GEESTERSINGEL 16. Singer Handnaaimachine 6.50, Naumann Trapmachine z. g. a. n. 20, Simplex Rij wiel en Jongensfiets, billijke prijs, mo derne Duitsche Piano, als nieuw 125, Veerenbedden vanaf 3.50, DEKKER, Laat 182. TE KOOP mooie soliede VULKACHELS 1 wijnrood emaille 5 en 7.50, m. wit Fornuis met circulatie 10, Meisjesfiets 7.50. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan. Als nieuw H. RIJW. 11.50—14.00— 22.50, GEBR. D. RIJW. 10.00—14.00— 25.00, JONGENSF. met remnaaf 9.50. TE KOOP GEVR. MOTORRIJW. voor den sloop. NIEROP, Koningsweg 40. VoetbaL Het wedstrijdprogramma is voor morgen al weer erg onvolledig en alleen in het Oosten en het Noorden heeft men een volledig programma samengesteld. Toch zijn er verschillende wedstrij den, welke niet van belang ontbloot zijn. We noemen bijvoorbeeld de ont moeting D. F. C.Feijenoord, de wedstrijd SpartaH. B. S. er. andere. Het is en blijft jammer, dat de com petitieleiders niet steeds voor een volledig programma zorgen, want op deze manier naderen we heel erg het beruchte zomervoetbal, dat waar schijnlijk alleen van belar.g kan zijn voor de oianiemenschen, die misschien aan het Olympisch voetbaltournooi mogen deelnemen en dus in conditie moeten blijven. Afdeeling I. In afdeeling I is de wedstrijd Sparta H. B. S. verreweg de meest belangrijke. De Rotterdamsche club heeft weliswaar een kleinen voorsprong, maar H. B. S. is nog steeds niet geheel kansloos. Wanneer de club van Bakhuys zich houdt aan haar traditie (zij heeft dit seizoen nog geen enkelen uitwedstrijd verloren), zou de voorsprong van Sparta uiterst miniem worden. Het krachtverschil tusschen beide ploe gen is zoo gering, dat de uitslag in de buurt van een gelijk spel moet liggen. K. F. C.Ajax roept herinneringen wakker aan wedstrijden om de eerste plaats. Thans is het anders: Ajax is vrjj- wel kansloos en de Koogsche club moet om het behoud van haar eerste klasser- schap vechten. Hoewel de strijd spannend zal zijn, mag men een Amsterdamsche zege verwachten. Xerxes is met haar schotvaardige voor hoede den laatsten tijd uitstekend op areef. Ze moet zeker in staat geacht wor den, om op eigen terrein tenminste een gelyk spel te bevechten tegen V. S. V. waarmee zij dan een heel eind uit de ue- vaarlijke zóne zou geraken. Afdeeling II. In afdeeling II is slechts een wedstrijd vastgesteld, maar een buitengewoon be langrijke, namelijk D. F. C.—Feijenoord. De Dordtsche club is na haar nederlaag van Zondag j.1. geheel kansloos geworden. Toch zal zij nu er eindelijk weer eens op eigen terrein gespeeld wordt het de Rotterdamsche ploeg danig lastig kunnen maken. Feijenoord moet winnen om haar kampioenskansen te behouden en waar schijnlijk zal haar meerdere techniek den doorslag moeten geven. Het Oosten. In het Oosten krijgt Go-ahead bezoek van Tubantia. De Deventerploeg moet het zonder Leo Halle doen, waardoor de .1 '3 kracht van haar achterhoede met eenige tientallen percenten is achteruitgegaan. Tegen het zwakke._zusje_Tubantia zal ze echter wel stand kunnen houden. Waar verwacht mag worden, dat En schedé den uitwedstrijd tegen Wageningen wint, zal het onderlinge verschil tusschen de beide kampioenscandidaten dus onver anderd blijven. Heracles ontvangt P. E. C. en hoewel we de kracht van de gasten niet mogen on derschatten, zullen de beide puntjes wel in Almelo blijven. De Enschedesche Boys krijgen bezoek van A. G. O. V. V., en zijn ongetwijfeld in staat om de punten binnen te houden. Van zeer groot belang is de wedstrijd Z. A. C.S. C. H. Deze wedstrijd betee- kent voor de Nijmeegsche ploeg de aller laatste kans op ontsnapping. Zelfs wan neer het op een puntenverdeeling uitloopt, moet S. C. H. zich geeed maken voor de degradatiewedstrijden. Het Zuiden. In het Zuiden krijgt B. V. V. nog een zeer gevaarlijke klip te omzeilen. Zij moet n.1. naar Bleyerheide, dat op eigen veld in staat is om kampioenscandidaten te klop pen. Wanneer B. V."VJ5jer in zou slagen om een gelijk spel {e bevechten, mag de Bossche club reeds tevreden zijn Haar eenige concurrent N. A. C. heeft eveneens een uitwedstrijd 'en wel tegen Eindhoven. Ook dit is voor de Bredasche club verre van eer walk-over. Toch is de kracht van N. A. C. groot genoeg om met de volle winst naar huis terug te keeien. M. V. V.P. S. V. is een wedstrijd tus schen twee middenmootclubs. Het terrein voordeel zal hier wel de beslissende fac tor zijn. Het Noorden. In het Noorden is aller aandacht geves tigd op de match VeendamBe Quick. Deze ontmoeimg, reeds twee keer uitge steld, moet uitmaken, of Veendam werke lijk een kampioenscandidaat is, of dat Be-Quick ongeslagen op den titel afsnelt. De stad-Groningsche club heeft onge twijfeld de beste kansen,'en als ze wint, is haar voorsprong zoo groot, dat het kam pioenschap nog slechts een kwestie van enkele weken is. Het in degradatie-gevaar verkeerende Sneek trekt vrijwel kansloos naar Hooge- zand, dat de laatste weken buitengewoon goed op dreef is. Wanneer Sneek dezen wedstrijd verliest, is er weinig hoop meer voor haar. Haar medecandidaat Achilles speelt in Groningen tegen Velocitas en zal wel to taal geen kans krijgen. Friesland, dat ook nog niet geheel vei lig staat- krijgt een mooie gelegenheid om twee puntjes aan haar totaal toe te voe gen. Zij ontvangt H. S. C., dat het zeker niet verder dan lot een gelijk spel zal kun nen brengen. De wedstrd G. V. A. V.—Leeuwarden is van on 1 ""ig. De gastheeren hebben de bes ie kansen, Alcmaria, dat oorspronkelijk thuis zou sDelen tegen U. V. V., heeft voor morgen vriiaf gekregen, zoodat de withemden rustig kunnen feest vieren en Zondag den geheelen dag kunnen uitslapen Het is echter jammer, dat Kinheim eveneens vrijaf heeft, omdat het resultaat van den achterstalligen Kinheim-wedstrijd voor Alcmaria van het grootste belang tó, wat betreft de bezetting van de tiende plaats. In de tweede klasse A zijn voor slechts drie wedstrijden vastgesteld, waarvan bij twee er van kampioenscan didaten in het veld komen. Daar is allereerst de wedstrijd A. F. C.— D. O. S. De Utrechtsche ploeg heeft zich zoo langzamerhand en ongemerkt opge werkt tot een der meest gevaarlijke con currenten voor E. D. O. en Vrienden schaar, en zal wel niet veel lust gevoelen, om tegen de Amsterdamsche tweedeklas ser A. F. C. haar kansen te vergooien. Toch moet D. O. S. oppassen, want A. F. C. is zeer gevaarlijk en vooral haar voor hoede kan soms angstwekkend productief zijn. Het zou ons heelemaal niet verwon deren, wanneer de gastheeren voor een kleine verrassing zorgden. Zeeburgia, ook nog altijd een der lei dende ploegen, ontvangt U. V. V., dat tot de zwakkere zusjes in deze afdeeling be hoort, wanneer we ons niet vergissen, dan zal de Utrechtsche club wel met leege handen naar huis moeten terug keeren. Tenslotte hebben we hier nog den wed strijd E. D. O.'t Gc oi, wat een zeer las tige partij voor de Haarlemmers beteekent. 't Gooi is een tegenstander, die het elke ploeg danig lastig kan maken, vooral als haar voorhoede een beetje op dreef is. Het spel van 't Gooi ligt E. D. O. wellicht min der goed en dus is een verrassing niet uit gesloten. In de tweede klasse B zijn de aanstaande kampioenen vry. Veel concurrenten heb ben ze niet'en zelfs West-Frisia, dat eeni- gen tyd haar in de verte bedreigde, is nu niet meer in staat, om Velox roet in het eten te gooien. De Enkhuizers krijgen bovendien mor gen nog een zeer lastigen uitwedstrijd te gen Z. V. V. dat op eigen veld steeds moei lijk te kloppen is. Wij gelooven niet, dat West-Frisia in Zaandam met de volle buit zal gaan strijken. Hilversumde Spartaan is van minder belang, dan welke andere wedstrijd ook. Er strijden hier twee middenmootclubs, die er geen belang bij hebben, of ze een plaatsje hooger of lageg op de ranglijst zullen kunnen komen. Misschien, dat het voordeel van eigen terrein hier dan ook den doorslag geeft. Van meer belang is de ontmoeting Her culesW. F. C., omdat hier de hekkeslui- ter als het ware een der laatste kansen krijgt. W. F. C. is sterk genoeg om te knu- nen winnen, maar de Wormerveerders hebben weinig belang bij den uitslag en zullen zich dus niet ten volle kunnen geven. Mogelijk, dat daarom Hercules het tot een puntenverdeeling brengt. Indien vorst Thialf niet te veel zyn in vloed doet gelden, kunnen ook hier eer.ige achterstallige wedstrijden verwerkt worden. Onze rood-witte Alkmaarders hebben daar bij een vrijen dag. Een der meest belangrijke ontmoetingen is wel de eerste derby van het leidende H.R.C. tegen den witgehemden Heldenaron. Wat te zeggen van dit treffen, en wel ken uitslag te voorspellen? Weliswaar na men de withemden een betere start dan de Racers, doch laatstgenoemden hebben een veel betere eindspurt ingezet en, we zouden dan ook geneigd zijn een Racing-overwin- ning te voorspellen, als het hier echter niet een derby betrof. Het is heusch niet de eerste maal, dat in een plaatselijke ontmoe ting, de op de ranglijst hooger geplaatste, het onderspit moest delven. Toch hebben we een idee, dat Racing haar mooie positie mogelijk dank zij een gelijk spel, zal weten te handhaven. De Volewjjckers krijgen bezoek van Hol- landia en dit beteekent meestal een lastige opgaaf voor de Amsterdammers en daarbij denken we aan het vorige seizoen. Nu ech ter de Hollandianen wel niet de beschik king over hun midvoor, wel de meest ge vaarlijk speler in den aanval, zullen hebben, verwachten we een Amsterdamsche zege. Zaandijk gaat een bezoek brengen aan Pur- mersteijn en we zyn zeer benieuwd welke ploeg zich van de jongste nederlagen het eest hersteld zal hebben. We stellen het meeste vertrouwen in de Zaankanters. Alkmaar kan de leiding nemen! In deze afdeeling is slechts de ontmoeting van de groen-witte Alkmaarders tegen B. K.C. ingelascht en vrijwel iedere kaasstede ling zal ongetwijfeld de belangrijkheid van dit treffen weten. Wat zullen we hier allemaal nog zeg gen? Welke raadgevingen? Och we kunnen betrekkelijk kort zyn! We zou den kunnen wezen naar ons overzicht van vorigen Zaterdag. We zouden gevoegelijk kunnen zeggen; groen-witten, speelt mor gen in uw eigen inrichting aan den Wester- weg, als vorige Zondag tegen Texel op het Gemeentelyk Sportpark. Dan komt het stellig dik in orde en heeft men eindelijk de leiding genomen. Groen-witten, g00d luckl! Zal vorst Thialf ook hier veel afbreuk doen aan de verwerking van het pro- een'T'ïbe,angrUke ontmoetin g-al Koedijk II kampioen worden? Nu er weer eens een volledig programma van vpIo i aan bodemgesteldheid he? ooe nn Tnen afbreuk zou doen' Met zullen L ZCer groote mogelijkheid, ook ietr' T, °Verzicht van heden dan ook iets meer beknopt zyn. n„ a li De eerste klasse A De Alkmaarsche Boys-reserves gaan een Entrée fO.80. Jongens en Werkloozen f0.io Beperkt aantal zitplaatsen f 0.10 extra, bezoek brengen aan Bergen I. Indien de Bergenaren deze ontmoeting verliezen, kim ïien ze hun kampioenspapieren wel defmi tief opbergen. De kaasmenschen zullen met het oog op hun zeer mooie positie wel niet veel voor een nederlaag voelen Bezien we even den stand van de Boys dan bemerken we, dat de eerste zeven wedstrij den vier verliespunten en een doelsaldo van 137 opleverden en de laatste vijf ontmoe tingen een verliespunt en een saldo van 19—2. Vooral dit laatste resultaat en mede het treffen van vorigen Zondag tegen C.S V., doen ons vermoeden, dat de rood-wltteri ir. Bergen zullen winnen en daarbij tevens revanche zullen nemen van hun eenigsta ge. leden nederlaag. K.V.V. III krijgt het ook niet gemakkelifc tegen het bezoekende O.S.V. III. Daar de Oostzaners nog een kans hebben, konden de Krommenleërs er wel eens niet zonder kleerscheuren afkomen. W.F.C. V zal tegen K.F.C. IV een zwaren strijd maken om de onderste plaats te ont- loopen. We geven de Wormerveerders in eigen huis wel kans op eenige winst C.S.V. I zou zich in eigen omgeving tegen Zilvermeeuwen II kunnen herstellen en te vens revanche kunnen nemen, terwijl Vrone I zich iets meer veilig zou kunnen stellen, door het bezoekende Z.F.C. V te slaan. Kom aan Vronianen, laat deze kans u niet ont gaan Het kan, dus het moet! In de tweede klasse A krijgen de derde eltfallers van de Boys be zoek van Z.V.V. IV en zullen trachten de Zaandammers te slaan, doch het zal hun wel niet lukken. Meervogels III zal tegen het bezoekende O.F.C. I wel het onderspit moeten delvan, terwyl Zilvermeeuwen III tegen WT.C. VI wel eens hetzelfde lot zou kunnen onder gaan. Z.F.C. VI—Verkade II kan een pittige derby worden, met mogelijk een punten- deeling. In de tweede klasse D gaat Alcmaria IV tegen M.E.V.O. I haar competitie besluiten en.... natuurlijk met het ongeslagen record. Alkmaar n zal het tegen Koedijk I wel niet bolwerken, terwijl we van de Oudor- pers verwachten, dat ze D.T.S. II in eigen omgeving zal slaan. Komaan Oudorp I, pro beert het nog eens! In de derde klasse K kan Alcmaria V weer een stapje dichter bdj het kampioenschap komen, door Ursem I met een nederlaag naar huis te zenden. Akersloot I zal stellig van het bezoekende Vrone n winnen, terwijl Egmondsche Boys II hetzelfde tegen Bergen II doet We vreezen dat Alkmaar III het in eigen huis tegen C.S.V. n niet zal kunnen bol werken. -5' In de vierde kiawe F verwachten we het afdeelingskimpipen- schap, daar het Koedijk II stellig zal luk ken bij Akersloot n te winnen. In de ontmoetingen M.E.V.0. II—Ureem II en D.T.S. IIIOterleek I verwachten we een zege voor de thuisclub, al zullen de Mevoianen zich daarbij geducht moeten in spannen. ALKMAAR—B.K.C. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat onze vierdeklasser Alkmaar thans de be schikking heeft over een beperkt aantal zit plaatsen. Wie dus morgen tijdens den zeer belangrijken wedstrijd Alkmaar—B.K.C. zitten wil, moet er vlug bij zijn! Automobilisme. DE R.A.I.-TENTOONSTELLING. Steeds meer comfort Er is aan een automobiel maar luttel nieuws te bedenken in dezen tijd, waarin al zooveel geschaafd en gepolijst is aan dat vervoermiddel, dat het volmaakte wel haast bereikt schijnt. Althans met de middel®, welke ons thans nog ten dienste staan. Dat niettemin vele automobielfabriki®* ten er toch nog in slagen om aan hun eigen type wagen nog zooveel veranderingen aan tc brengen, dat die den indruk gaat maken eigenlijk weer iets geheel nieuws te zijn, mag slechts bewondering baren en zulks te meer, wanneer we zien dat de steeds nog weer aangebrachte verfijningen geen prij»* verhooging met zich brachten, doch in de meeste gevallen zelfs met verlaging der prij zen gepaard ging. Maar een feit is het en wij zien het vrijwel over de geheele linie. En, waar de fabrikanten het niet klaar kun nen krijgen aan het mechanische deel van a. zouden we maar niet wat uitscheiden met dansen?."» we worden veel te warm!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6