PUROL f atuU en !J.uittAouw 3ju gezonden Stukken Staatsloten} Ijsvermaak Glimlachje ling van het genootschap: „De zwarte hand". Nu ligt het rapport met zeven zegels ge sloten. Hoewel het een vonnis tegen mij was, mocht ik er geen afschrift van heb ben. Men was zelfs bang, dat ik het uit de handen zou grissen.. (Gelach.) Wij lachen erom, maar is het niet diep treurig, dat diezelfde partij straks de ge braden haan uithangt over de democra tie? Ik zeg, dat men eerst moet toonen, dat het daarmee ernst is en dat er eerst iets anders moet gebeuren. Het gewestelijke bestuur van N.-Hol- land, dat achter mij stond, en ook men- schen buiten de part zeiden tot mij: „Blijf je taak in de S.D.A.P. vervullen". Ik wenschte niet er persoonlijk door on der te gaan. Bij het sanctie-ontwerp is het zoover geloopen, dat het niet langer ging. Met opzet heeft men mijn 25-jarig jubileum vergeten. In een partijvergade ring te Hoorn, zeide Vorrink, dat men mij wel had willen huldigen, doch dit had na gelaten, omdat men den brief in handen had gekregen, dien Duys aan Roodenburg uit Enkhuizen had gezonden. Een stem: Dat was een schoften- streek. Mr. Duys: Ja, van De Vries, die hem van Roodenburg heeft overgeschreven en hem onmiddellijk naar Albarda had ge zonden. Wat zegt men van Albarda, die een op deze wijze verkregen brief niet terugzond? Men liegt ook in het kleine. De bewuste brief was n.1. gedateerd 25 Sept. 1934. Een brief die vier dagen later is verzonden, kon dus geen invloed heb ben op iets, wat vier dagen eerder moest gebeuren. Ik ben geroyeerd. Ik ben geroyeerd en Albarda deed daar aan mee. Toen men verleden jaar in af- deeling 12 van Amsterdam iemand wilde royeeren en dit niet in de kraam van Al barda paste, schreef Albarda in het Volk, dat dit in strijd was met de regels der betamelijkheid, omdat eerste plicht was, als me niemand wilde royeeren, die per- sooon gelegenheid te geven zich te ver antwoorden Mij heeft men geroyeerd, zonder mij te hooren. Albarda deed daaraan mee en heeft dus zichzelf gevonnist. Dat is de lei der van de S.D.A.P. in deze moeilijke tij den. Begrjjpt men nu, dat ik mij op het standdpunt stel, dat het partij-oordeel voor mij geen waarde heeft? Of het P.B. wat zegt of dat de poes miauwt, is voor mij precies hetzelfde, omdat de partijge- nooten de feiten niet kennen. Overal, waar ik mjj heb kunnen verdedigen, heb ik gelijk gekregen. Wanneer ik de Noord- Hollandsche vrienden niet had, dan was ik er reeds veel eerder uitgeloopen. Ik heb reeds eerder meegedeeld, dat ik onder deze omstandigheden in 1937 geen candi- datuur meer aanneem. Een inzender in de Enkhuizer Courant verwijt mij, dat ik gezegd heb, dat Hitier een socialistisch program heeft. Dat heb ik niet gezegd. Ik heb gezegd: „Partyge- nooten, voor ons is niet de S.D.A.P. het belangrijkste, maar het socialisme. De partij is middel en wij kunnen constatee- ren, dat in Duitschland de S.D.A.P. kapot is, maar deze is door Hitier niet vernietigd kunnen worden, zonder dat hij eerst de groote massa arbeiders achter zich kreeg en hy heeft dit gedaan door een socialis tisch program. In het program van Hitier staat: „socialisatie van het geheele bank wezen". Ik heb gezegd: „Daarvan komt niets terecht'". Dat is echter niet van be lang, maar wel is van belang, dat hij niet aan de macht is kunnen komen, zonder van ons socialisten stukken over te nemen. Dat was het standpunt, dat ik ontwikkel de en dat blijft vandaag nog mijn stand punt. Het program van Feder is niet heelemaal een socialistisch program, maar bevat in hoofdzaak punten, waarvan ik wilde, dat we ze vandaag in Nederland hadden. Wij zou den dan een geweldig stuk verder zijn. Hitier heeft die punten onder het volk moeten brengen en die gedachten gaan er nooit meer uit. Een stem: Nu kan ik zien, dat je fascist bent. Mr. Duys: Dat is weer een bewijs, hoe gemakkelijk het is, iemand voor fascist te schelden. In de Arbeiderspers wordt Colijn er voor gescholden. In de Tribune heet het: „Duys is het, maar Albarda en Vorrink evengoed. Duys loopt alleen maar drie pas vooruit". Men scheldt mij fascist, omdat men dit tegen mij noodig heeft. Men wrijft mij din gen aan, die men zelf doet. Van een verkla ring der Liga, die 21 Maart 1932 in de Tri bune stond en waarin staat, dat Oudegeest het sabotteeren van de mobilisatie goed keurt, heet het thans, dat die vraag in de Kamer daarover alleen kan komen van iemand, die destijds lid van de fractie was. Geloof nu nooit iets, wat er in de Arbeiders pers staat I Ik heb gesproken over partijbonzen: Men noemt dit een fascistisch scheldwoord, maar dit woord kwam reeds lang voor in de Tri- ^e' .vd6* de N.S.B. bestond. Bovendien is de Arbeiderspers de laatste, die het recht heeft, te klagen over het gebruik van scheld woorden. Ter staving las spr. onder gelach der vergadering een reeks scheldwoorden voor, die de doctor honoris causa Henri Po- lok in de Vooruit schreef. Spr. noemde dit protest van het Volk tegen het door hem gebruikte woord „bonzen" een op jacht gaan met een kanon tegen musschen. Ik heb met de N.S.B. niets te maken. Ik heb met de N.S.B. niets te maken, maar ik kom op voor de democratie en voor het vrije colportagerecht, ook voor onze te genstanders. Er is geen zekerder weg om de N.S.B. tot groote macht te brengen dan haar te bestrijden op de manier van de Arbei derspers van Henri Polak en de Tribune. Ik wil voorkomen, dat de democratie daar van de dupe wordt. Uit de Tribune, de Fak kel en het Volk citeerde spr. berichten om te bewijzen, dat de soc.-dem. en de commu nisten de uitlokkers zijn van de conflicten met de N.S.B.-ers. Er zijn 130 mishandelde N.S.B.-ers, waar- f>n 25 schedel- en kaakfracturen opliepen; geeft ruwe huid verzacht - geneest munisten die met schedel- en kaakfracturen loopen? Uit de „Dageraad der volksbevrijding van Vliegen citeert spr., dat in de opkomst der S.D.A.P. met stokken gewapende partij- genooten de vrijheid van colportage moesten hooghouden. Spr. wil ook vrijheid voor de N.S.B.-colporteurs. Wanneer zij provocee- ren, dan moet de politie ook tegenover hen optreden, maar ik wil recht voor allen, dat is mijn socialisme. Men zegt, dat de N.S.B. door die vrijheid aan de macht komt en als zij die macht heeft, die vrijheid aan anderen zal ontne men. Ik zeg: „Hebt gij geen vertrouwen in uw geestelijke wapenen?" Uit angst voor het fascisme handelt men zelf fascistisch. Kleerekooper schreef: „Wanneer de N. S. B met een stoet in de arbeidersstraten komt, dan moet deze worden uiteengeslagen, om dat dit provoceerend is". Albarda citeerde dien zin onvolledig. Spr. neemt aan, dat Kleerekooper bedoeld heeft, dat de politie de stoet moest uiteenslaan. Wie echter deze stelling aanvaardt, moet ook aanvaarden, wat „De Tribune" schreef, die betoógde, dat de Soc.-Dem., als zij met stoe ten in de Jordaan komen voor propaganda, uiteengejaagd moeten worden, omdat de Jordaan communistisch stemt. Spr. herinnert eraan, hoe hij 12 jaar gele den, sprekende over den moord op Mateotti, een fascist, die in debat kwam, en bij de op gewonden vergadering in gevaar geraakte, in bescherming nam, omdat hij er steeds met wettige middelen heeft willen komen en lie ver ten onder gaan, als hij er zonder de wettige middelen niet kan komen. Waarom niet uit de Kamer? Tot op vandaag kan men niet zeggen, dat ik niet wil verdedigen, wat ik op mij nam te verdedigen, toen ik werd afgevaardigd. Ik ben gekozen op de beginselen, die ik in 1933 beleed. Met de partij heb ik geen ge schil. Dit zou direct blijken, als men de partij genooten op de hoogte bracht. Ik heb een geschil met enkele heeren in de partij- Albarda. De democratie zou een caricatuur worden, wanneer een afgevaardigde zich niet moest richten naar de beginselen, maar naar enkele heeren van het P. B. Wat het P. B. doet, is fascisme. Zij willen geen volks vertegenwoordigers, die karakter hebben, maar marionetten, die vriendjes blijven met de bonzen in de partij. Spr. citeerde het oordeel van Jhr. De Geer in de Nederlander van 18 Dec. oyer het uit treden van prof. Visser, de kwestie mr. Westerman en de kwestie mr. Duys. Jhr. De Geer stelde voorop, dat een volksvertegen woordiger, die zich losmaakt van de begin selen der groepslijst, waarop hij werd geko zen, behoort heen e gaan, maar hij wensch te niet zoover te gaan, dat iemand zijn plaats behoort vrij te geven, die, om welke reden doet er niet toe, oneenigheid met zijn partij of fractie heeft. Dit zou een verla ging van den volksvertegenwoordiger zijn tot lijstnummer en een miskenning des persoonlijkheid. Zoolang de gekozene de beginselen als leiddraad aanvaardt, be houdt hij het vertrouwen der kiezers en behoeft hij niet heen te gaan. Wat Duys betrof, Jhr. de Geer was er van overtuigd, dat deze nog dezelfde beginselen van 1933 als grondslag van zijn overtuiging verde digde. Daar komt het op aan. aldus spr. Wanneer ik nu zou opstappen, dan zou ik mij voor het fascisme in de partij hebben gebogen. Voorts betoogde spr., dat de S.D.A.P. zich niet druk moet maken over beginselveran dering. Op het laatste congres heeft men de democratie afgezworen, omdat men geen democratisch recht wil erkennen voor de N.S.B. Ik sta dichter bij het socialisme dan die heeren, die zelf voor driekwart fascisten zijn geworden. Uitvoerig zet spr. nog uiteen, dat hij niet was weggeloopen uit de gewestelijke ver gadering, die hij op verzoek had bijgewoond. Niet van belang is de vraag, hoeveel partij genooten uit de S. D. A. P. loopen omdat Duys geroyeerd is geworden. Spr. hoopt, dat niemand eruit gaat, die daarin nog goed werk kan doen en onder goed werk verstaat hij: niet achter de heeren aanloopen, maar werken voor het Socialis me! Hierna las spr. een aantal sympathie- brieven voor, die hij van partijgenooten, waaronder een gewestelijk bestuurder van Noordholland, mocht ontvangen. Bij de S. D. A. P., zoo zeide hij, gaat het socialisme en de democratie over boord. Het plan van den arbeid noemde hij een stap terug van het socialisatie-rapport en een middel om samen te kunnen regeeren met de Katholieken, waarvoor Albarda van 's morgens tot 's avonds bij Aalberse aan de bel hangt, die nog niet opendoet. (Gelach!) Verbijsterend noemde spreker, hetgeen het Volk op de Vraag van de Avondpost over het standpunt van de ontwapening antwoordde. Ik kom er voor uit, aldus spr., dat ik meen, dat in dezen tijd ons land moet zorgen, dat wij de hel van den oorlog zooveel mogelijk buiten ons land houden. Daarom wil ik op ons program de lands verdediging, onder Troelstra tot 1922, steeds op dat program gehandhaafd. De S.D.A.P. zoo zeide hij, tapt in dezen uit twee vaat jes. Onder hilariteit der vergadering las spr. nog, wat er in de Sociaal Democraat over de nationale vlag geschreven werd. Daar heette het, dat men aan het blauw van onze trouw, het wit van onzen vredes wil en het rood van ons bloed voldoende heeft. Spr. citeerde nog een in 1898 door Troelstra in Enkhuizen gemaakt gedicht en het oordeel van de uit de Zwitsersche par tij getreden schrijver van het boek: „Van 't Socialisme naar het Christendom". Deze woorden, zoo zeide hij, zijn op mij van toepassing en daarmede weet gij, hoe het met het fascisme van Duys staat. Spr. wil een strijd voor het socialisme, maar op een hooger plan. In de S.D.A.P,, zoo zeide hij, geloof ik niet meer. Mijn wa- om- genkreet zou kunnen worden: „Leve het socialisme, weg met de S. D. A. P. Ik wi dat niet, omdat In het „weg met nog iets van haat ligt. Conflicten met de fractie, ook in de Kamer, zal ik krijgen. Maar vou: de democratie en het socialisme zal ik op de bres staan. Ik hoop, dat gij van mij al tijd zult kunnen zeggen: „Dat is een st"J' der voor recht en vrijheid, voor allen, die vedrukt zijn en vermoeid in het leven Dat is nog dezelfde Duys! Krachtig ap- plaus. De voorzitter stelde hierop de vol gende motie: „De openbare Vergadering gehouden op 10 Februari 1938 in de groote Con certzaal van het Park-Hotel te Hoorn en bezocht door meer dan 650 per sonen, gehoord de uiteenzetting door mr. J. E. W. Duys, lid der Tweede Kamer voor den Kieskring den Helder, van oordeel, dat wanneer de heer Duys zich in staat en bereid acht ook nog heden ten dage te kunnen voor staan en verdedigen de beginselen, die hij in 1933 verdedigde, er geen enkele reden is, waarom hij van den door hem bekleeden Kamerzetel zou hebben heen te gaan, overwegende dat een heengaan, enkel en alleen omdat hij in conflict geraakte met eenige leiders der S. D. A. P., die de partij opzettelijk onkundig hielden van een over dit conflict uitgebracht rapport, den volksvertegenwoordiger zou verlagen enkel tot een lijstnum mer, waarover enkele partijleiders, daarin gevolgd door een van de feiten met opzet onkundig gehouden partij, naar willekeur zou beslissen. noodigt mr. Duys uit, zijn Kamerlid maatschap niet op te geven, doch den strijd voor Recht en Rechtvaardigheid, die hij zoovele jaren streed, ook daar te blijven voortzetten." Na geconstateerd te hebben, dat ongeveer de helft der vergadering zich door handop steking vóór de motie had verklaard, volgde eenig debat met de heeren Roodenburg en Nes, dat voor een groot deel het betoog van mr. Duys aanvulde en voor dezen aanleiding gaf om zijn betoog nog uitvoerig met citaten te staven, werd de vergadering om half twee gesloten. VAN ONZE NOORDHOLLANDSCHE PROEFVELDEN. De heer S. Vlaar, toezichthouder der proefvelden, schrijft ons: Door de steeds verdere ontwikkeling der techniek is er ook op het gebied van be mesting steeds weer iets nieuws op de markt. Doch als gebruikers moet men wel eens zeer voorzichtig zijn en eerst door proefneming nagaan of de nieuwe meststof aan de eischen en verwachtingen voldoet. In 1934 deed ook in ons land weer een nieuwe meststof hare intrede en wel in den vorm van een kali-fosforzuur-bemesting. Als naam kreeg het product: sulkaphos. Het fosforzuur is aanwezig in den vorm van dicaliumfosfaat terwijl de kali aan wezig is als chloorvrije zwavelzure kali. Per 100 K.G. meststof bevat het een ge halte van fosferzuur P2 0 5 22 aan kali K2 O 22 terwijl als kalkgehalte C2 O 20 wordt aangegeven, dit is samenstel ling 1. De 2de samenstelling is: P2 05 20 K2 O 25 en 18 C2 O. De uitstrooibaarheid voldoet aan hooge eischen, het product is zeer goed en stuift vrijwel geheel niet. Wij waren het vorig jaar in de gelegcn- hed om met een groot aantal land- en tuinbouwonderwijzers en anderen deel te nemen aan een excursie naar de fabrieken die in Tessenderlo België) zijn gelegen. Na een prachtige reis die ons lang in herinnering zal blijven, hebben we de al- geheele fabricage dezer meststof gezien. Door de bereidwilligheid der directie wer den we allen ingelicht hoe de fabricage enz. tot stand kwam in de 3 verschillende afdeelingen dezer groote fabrieken. We merkten wel op dat aan alles de uiterste zorg werd bestead. Wat dit gedeelte be treft kunnen we gerust zijn Maar al is de fabricage in orde voorzoo ver wij dit kunnen controleeren, de prac- tijk vraagt voorbeelden. Dank zij de welwillendheid van den heer Mallekotte, landbouwonderwijzer te Noord scharwoude, liggen hier voor mij de cijfers van een paar zeer eenvoudige proeven, ge nomen onder leiding van bovengenoemden onderwijzer bij P. Swager Kzn. Gewas uien, grootte van elk perc. 1 sn. Perc. 1 bemest 10 K.G. sukaphos, op- opbrengst 729 K.G. Perc. 2, bemest, 12K.G. super 17 10 K.G. patent kali, opbrengst 735 K.G. Perc. 3, beme«* ?.0 K.G. A. S. F. korrels, •^brengst 729 K.G. Perc. 4, onbemestt, 492 K.G. Het is niet onze bedoeling om te wijzen op 't feit dat de nieuwe meststof de hoog ste opbrengst had, de meststof is in dit ge val niet achter bij andere bemesting, die wat K2 O en P2 05 vrijwel evenredig zijn. Het andere perceel, ook groot 1 snees, was beplant met aardappelen. Waarvan de opbrengst was als volgt: Perc. 1 20 K.G. sulkaphcu (groot) 108 KG.; (driel.) 51 K.G.; (kriel) 48 K.G. Perc. II 25 K.G. super 17 20 K.G. patent kali (groote) 157 K.G.; (driel.) 45 K.G.; (kriel) 52 K.G. Perc. III Onbemest, (groote) 138 K.G.: (driel.) 40 K.G.; (kriel) 60 K.G. Ook hier staat de nieuwe meststof niet stoffen andere meer bekende mest- Toch zal deze nieuwe meststof wel de aandacht trekken daar het een besparing kan beteekenen niet alleen wat prijs be treft (volgens de gegevens is deze goed- kooper dan de enkelvoudige bemesting) maar ook op transport en strookosten. Wij zien dan ook de verdere proeven met belangstelling tegemoet, - UITKOMST VOOR DE NEDER- LANDSCHE WERKLOOZEN. Mijnheer de Redacteur, „Bestaat die kans nog?" zal er door ieder gevraagd worden. En daar is ook wel dege lijk reden voor, want het ziet er heden ten dage hopeloos uit. Maar niet alleen voor de werkloozen, ook voor de werkers, die de werkloozen onderhouden moeten. Ook voor hen wordt de toestand onhoudbaar. En niet minder voor den Nederlandschen staat en de gemeenten. Nu is het ongeveer een jaar geleden, dat er in de Telegraaf een artikel verscheen, waarin werd bekend gemaakt, dat er nog wel uitkomst was. Er wordt n.1. langen tijd gewerkt aan de kolonisatie naar Suriname, en daarvoor is nu opgericht de Stichting Nieuw Holland, gevestigd te Amsterdam. Deze tracht haar doel te bereiken door het verkrijgen van concessies, erfpachten of eigendomsrechten voor kolonisatie op gebie den waar zij kolonisatie mogelijk acht, en daar personen naar toe te zenden onder deskundige leiding. De aangevraagde terreineh bestaan uit heuvel- en zwaar beboscht bergterrein van 400 tot 1000 M. hoogte; vooreerst zal het bergterrein in exploitatie genomen worden en wel het Bakhuis-gebergte vanaf 4.30 N.B. en 56.50 .W.L. in zuidelijke richting gaande. In dit Bakhuis-gebergte en het westelijk deel van het Wilhelmina-gebergte zal de toestand van bodem, terreingesteldheid, be- bossching, bevloeiing getoetst worden aan de verkregen inlichtingen, en daartoe moet ten spoedigste een expeditieleider naar be doelde terreinen gezonden worden tot het samenstellen van het rapport, voor de aan gevraagde concessies vereischt. Z.E. de gouverneur van Suriname heeft zijn bewondering uitgesproken over de nauwgezette wijze waarop het plan der ko lonisatie is opgezet en uitgewerkt. Z.E. heeft zijn volle medewerking toegezegd. Met eenige betrokken ministers is het kolonisa tieplan persoonlijk besproken en alle mo gelijke blijken van adhaesie werden van hen ontvangen. Wij kunnen wel zeggen, dat bijna elk land met werkloosheid te kampen heeft, en ieder land tracht op zijn eigen wijze daarin zooveel mogelijk een oplossing te vinden. Voor Nederlanders is daarvoor Suriname het aangewezen gewest om kolonies te stichten; herhaaldelijk is bewezen hoe ge zond Suriname is bij goede hygiënische voorzorgen en welk een voorspoed zulk een kolonisatie brengen kan. In de Tweede Ka mer verdedigde mr. Wendelaar het stand punt dat onze werkloozen, in Suriname ko- loniseerend, zich reeds dadelijk een geluk kiger bestaan op hooger levenspeil kunnen verschaffen dan zij hier als steuntrekkenden beleven. Langzamerhand zullen zy daar door cultuur van in kwaliteit hoogstaande gewas sen, tot welvaart geraken. Er is gelegenheid daar geleidelijk honderdduizend werkloo zen naar toe te laten trekken, die dus in de toekomst komen te vervallen om werkloo- zensteun uit de gemeentekas te ontvangen. Waarvoor natuurlijk verder geen commen taar noodig is. Duizenden hebben er zich reeds voor opgegeven. Maar uit de gemeente Alkmaar zijn er nog maar enkelen die er zich voor opgegeven hebben, zoodat het wel noodig is er onder de Alkmaarsche werk loozen wat meer bekendheid aan te geven. Er is voor zooiets natuurlijk heel wat geld noodig. Veel geld is er reeds toegezegd, wanneer de concessies' zijn verkregen. Maar om die concessies te verkrijgen moet er eerst een delegatie heen, bestaan de uit 30 personen, yoor grondonderzoek en dergelijke, waarvoor nog niet voldoende geld aanwezig is. De kosten voor deze de legatie worden berekend op 1000 per per soon, waarvoor ieder die meewil zelf moet zorgen. Nu zijn ze er al zoover mede ge vorderd, dat er nog vijf personen ontbre ken, maar die hebben niet meer voor 1000 te zorgen, aangezien er bij zijn die vóór méér zorgen. Zy kunnen den tocht voor 750 maken. Nu acht ondergeteekende het van veel belang, dat er vanuit Alkmaar ook 14 2 personen medegaan, om bij terugkomst na een half jaar voor de Alkmaarders te kun nen spreken over de mogelijkheid en ge schiktheid van het beoogde doel. Nu zijn er hier in Alkmaar twee werkloozen, die er zich voor beschikbaar stellen, maar aange zien zij werkloos zijn, kunnen zij zelf niet over de gelden beschikken. Eén heeft van bevriende zijde de toezegging gekregen voor 500, zoodat voor hem nog slechts 1/3 noodig is. .en wilde ik U speciaal verzoeken, dezen keer wat meer van de hemden aan de manchetten te laten zitten! Wij vragen of er nog Alkmaarder. die voor deze zaak van algemeen u geld beschikbaar willen stellen 0 ,hela«g voor Alkmaar's honderden wer'klo 1 et hetere toekomst kome tü ^'oozen moet aanb^ betere toekomst kome en zij dus meer op de gemeenschap uitoefenen" druk Nu staan de zaken zoo, dat er m i getalmd kan worden, aangezien de tie in de tweede helft van Fehr..._: ^Sa- vertrekken, daar zy vóór ken van den regentijd daar gereed zijn. Het is voor de hand liggend, dat m°e' personen zijn, die er beter voor ,als er zijn met de delegatie mede te gaan voorkeur hebben. ZlJ de Verdere inlichtingen zyn te verlor Sophiastraat 6 te Haarlem en bii ,^.,1Jgen teekende. J 0nd<*ge. Met dank voor de plaatsing, H. MADDEROM, sP°orstraa't 52 (Niet officieel) 5de klasse, 14de iyst Trekking van Dinsdag 11 Februari ïgu Hooge PrtJien 1000.— 953 7607 10432 18544 400— 1667 3445 5516 10037 15252 1^ 18863 200.— 2704 12650 12708 16174 100.— 558 1113 2202 3067 3640 4218 41» 5638 5806 7226 10359 12609 13076 13354 13T« 17988 W Trijsen van f 70.— 191 192 318 441 485 496 603 809 849 872 886 1025 1 054 1058 i,S 1513 1547 1658 1868 1699 1716 1828 m, 2190 2307 2320 2340 2443 2509 2547 2590 2899 3142 3176 3377 3457 3468 Mij 3753 3773 3806 3852 3872 3981 4002 «M 4160 4204 4249 4306 4342 4726 4768 4877 5004 5187 6317 5408 5461 5469 5515 5755 5787 5939 6116 6203 6273 6312 64, 6472 6597 6612 663 1 6902 6974 6992 lm 7092 7256 7529 7551 7667 7701 7896 8004 8296 8359 8369 8474 8506 8552 8643 87M 8814 8824 8991 9026 9209 9236 9517 8525 9568 9681 9712 10003 10084 10312 10319 Km» 10380 10449 10457 10466 11241 11342 11381 lift» 11664 11719 11720 11758 11828 11993 12065 hm 12133 12369 12408 12410 12587 12612 £658 12720 12788 12804 12991 13061 13094 13181 13438 13483 lMffi 13619 13789 14039 14161 14176 14302 14447 144» 14537 14679 14755 14889 15032 15148 15259 164T 15600 15629 15692 15710 15800 15810 15852 15911 15918 15972 16094 16166 16297 16298 16336 1643} 1645S 16561 16600 16675 16728 16846 16947 171» 17318 17394 17571 17787 17928 18157 18380 Uff 18477 18503 18599 18600 18638 18641 18669 1» 18882 19427 19508 19532 19745 19749 19768 19* 19779 19783 20022 30107 20116 20139 20188 30» 20403 20417 20438 20874 20677 20695 20717 3079 20769 20839 21000 Meten 5 37 43 122 126 152 164 1(1 215 259 263 264 290 294 309 30 417 450 489 563 585 592 620 (71 674 679 711 717 735 760 875 (77 903 908 811 1070 1103 1125 1216 12» 1272 1274 1341 1396 1403 1436 1489 1500 1519 1538 1580 1593 1612 1633 1656 ÏM 1715 1730 1731 1735 1740 1749 1769 1710 1811 1838 1880 1885 1939 2007 2334 3060 2077 2109 2146 2197 2200 2258 2401 24» 2444 2553 2564 2577 2611 2876 2751 2793 3821 2826 2854 2902 2931 2963 3004 3056 3064 3101 3139 3143 3189 3218 3237 3256 3388 3336 3348 3386 3389 3438 3508 3611 3510 3535 3594 3622 3653 3661 3662 3685 3701 3720 3726 3731 3734 3747 3788 3827 3843 3844 3871 3894 3950 3956 3977 4037 4038 4058 4067 4073 4079 4100 4103 4151 4153 4286 4318 4323 4325 4369 4389 4407 4469 4477 4516 4521 4641 4599 4616 4625 4661 4680 4686 4705 4734 4737 4758 4767 4769 4782 4826 4847 4865 4880 4058 5009 5015 5029 5031 6068 6093 8106 6107 6108 6114 5123 5126 5182 5249 6274 6301 6327 5343 5369 5423 5431 5474 6485 5492 5534 6561 5568 5607 5619 5658 5665 5683 5707 5710 6723 5738 5747 5778 5784 6791 5792 5803 5834 5863 5878 5884 5967 5979 5989 6027 6037 0079 6099 6233 6280 6291 6303 «310 6311 6331 6343 6356 6382 6395 6490 6496 6513 6528 6529 6544 «584 6694 6627 6643 6649 6665 6711 6718 6759 6848 6861 6808 6868 6893 6936 8939 7005 7062 7058 7091 7102 7178 7188 7214 7232 7294 7299 7311 7324 7388 7448 7453 7489 7509 7510 7513 7514 7571 7629 7634 7727 7756 7782 7793 7816 7828 7843 7852 7872 7955 8052 8053 8082 8090 8100 8178 8208 8215 8269 0300 8321 8353 8356 8357 8360 8426 8428 8430 8467 8470 8498 8521 8573 8576 8580 860 8849 8700 8708 8745 8784 8775 8784 W™ 8986 8997 9010 9018 9021 9025 9097 9135 9138 924 1 9303 9307 9312 9368 9401 9442 9465 9496 9554 9592 9598 t®1 9657 9663 9672 9714 9736 9755 9758 9801 9817 9905 9942 9959 9993 10036 10184 10186 10220 10226 10284 10296 10353 10«J 10437 10454 10460 10464 10537 10584 10642 106« 10722 10739 10754 10774 10780 10794 10855 lwj 11005 11038 11039 11077 11118 11128 11141 11»' 11170 11210 11256 11267 11270 11328 11337 1JW' 11435 11436 11443 11459 11476 11480 11495 ll«j» 11539 11546 11590 11604 11627 11651 1"W 1"» 11796 11807 11839 11854 11915 11951 12001 1»» 12022 12052 12061 12064 12111 12125 12162 13»® 12211 12243 12291 12331 12354 12375 12400 12461 12490 12527 12566 12588 12598 12615 12664 12702 12764 12828 12847 12868 12893 13071 13091 13111 13182 13211 13248 13254 1M°* 13313 13407 13418 13434 13445 13450 13468 1» 13417 13492 13696 13613 13620 13646 13673 13721 13723 13727 13812 13836 13841 13860 V® 13887 13903 13919 13930 13946 13952 13979 14014 14034 14035 14063 14112 14125 14127 14152 14258 14277 14309 14318 14338 14355 I«®J 14401 14532 14541 14582 14590 14603 14606 14626 14633 14634 14666 14671 14675 14678 w 14681 14746 14752 14753 14824 14882 14913 w» 14957 14958 14990 14998 15009 15017 16060 w 15102 15118 15151 16163 16199 15203 162" 15250 15264 15340 15480 15487 15535 15578 15625 15650 15662 15676 15684 15687 15691 15738 15741 15784 15785 15878 15907 15956 1 16050 16063 16079 16116 16146 16186 18216 1 16250 16286 16345 16431 18461 16462 16464 J 16622 16827 16686 16814 16841 16852 168M 1 16925 16929 16984 17000 17009 17012 "OM j 17073 17084 17220 17371 17384 17415 <7 17472 17498 17557 17604 17720 17819 "M» 18003 18035 18074 18078 18091 18122 18130 1 18159 18164 18190 18192 18237 18250 183W 4 18318 18338 18478 18578 18585 18810 186" j 18635 18733 18748 18757 18792 18831 18WU 18945 19000 19031 19042 19065 19072 190» Jg 19129 19185 19189 19229 19240 19259 IMW 19346 19480 19488 19526 19561 19612 19Wi 7 19639 19670 19737 18740 19767 19804 19MO g 19020 19058 19067 19071 19080 19081 20332 20044 20059 20103 20110 20120 20134 202» 20289 20291 20370 20398 20411 20442 ZW» ^75 20578 20593 20878 20793 20831 20864 20»oi jg 20678 2088 1 20908 20920 20922 20931 20W 20962 20977 20989 ffl- Verbeteringen 5de klasse, llda «gj- 30042 z. 6556; 17046 70.- ontbreekt; W# H» y ontbreken: 20101 vervalt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10