KIJKEMOrENuUCI Agenda Weee&edcht JSMicaties 3$ücqtcl;ike Stand Onze JColoniën Stad en O JiechtizoAen Minister Oud over belastingen. Gruwelijke kinder mishandeling te Heerlen. Een triest verhaal van ontaarde ouders. _ang niet laks DIENASSAU-TAX TEL. 3545 Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 14 Februari eiken dag van 10 tot 5 uur in het gemeente-museum, ten toonstelling van schilderijen van Dirk Smorenberg. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve- nable. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Das Lied vom Glück (klucht); hoofdrol Her- bert Ernst Groh. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half acht, heden Dins dag, hoofdnummer Mazurka (rom.); hoofd rollen Pola Negri, Ingeborg Theek e.a. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm), tweede episode; hoofdrol Noah Beery. Toe gang boven 14 jaar. Dinsdag 11 Februari. Volksuniversiteit, cursus zonnestelsel. 8 uur, Loge Nieuwesloot, psychometrische seance door mevr. A. Joost v. Heiningen. Woensdag 12 Februari. 8 uur, Loge Nieuwesloot, verg. afd. Alk maar Vereen, voor facult. lijkverbranding. Donderdag 13 Februari. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond Bond voor Staatspensionneering; optreden ensem ble Louis Noiret. 8 uur, De Unie, lezing mr. Stufkens over Kerk en Staat. Zaterdag 15 Februari. 8 uur, Harmonie, feestavond gymn.vereen. Turnlust Verhooging ontoelaatbaar. Verschenen is de Memorie van Ant woord inzake de begrooting van het De partement van Financiën voor 1936 aan de Eerste Kamer. Hieraan ontleenen wij het volgende: De meening van eenige leden, dat de op brengst van den gedistilleerd-accijns ongunsti- gen invloed ondergaat van clandestiene fabri cage en van frauduleuzen invoer van gedistil leerd, kan de minister onderschrijven. Daar naast werken de huidige economische omstan- dieheden en de afnemende behoefte aan dit genotmiddel een daling van de opbrengst in de hand. Ten aanzien van den accijns op bier hebben voornamelijk alleen de beide laatste factoren belangrijken invloed. De minister verwacht niet, dat van een ver laging van de accijnzen van bier en gedistil leerd op den duur een hoogere opbrengst het gevolg zal zijn. Wel bestaat er gegronde hoop, dat door een verlaging na eenige jaren een stabilisatie in de opbrengst wordt verkregen op een niveau, dat met de tegenwoordige op brengst overeenstemt. Aangezien hieraan ech ter een overgangstijd zal voorafgaan, waarin de opbrengst aanmerkelijk beneden dit niveau zal zijn, achtte de minister in verband met den huldigen toestand van 's rijks schatkist thans een verlaging van deze accijnzen bezwaarlijk. De minister meent, dat de belastingdruk, waarbij rekening moet worden gehouden, zoo wel met de belastingen naar het inkomen als met die naar het vermogen, voldoende aan toont, dat een verhooging van belasting ontoe laatbaar is. In een bijlage van deze Memorie is voor verschillende inkomens deze druk in per centen van het inkomen uitgedrukt. De minister ziet in de omstandigheid, dat de opbrengst der belasting van goederen in de doode hand beneden de raming blijft, geen grond haar afschaffing te bevorderen. baanbestuurderen in actie. En zij droomen reeds van ijssport, van drukte op hun banen, van gezelligheid, van echte Hollandsche sport! Dan komen beide categorieën publiek en baanbestuurderen nader bij elkaar. Beide willen schaatsenrijden. En dan gebeurt het al te vaak, dat de ijs baan te vroeg opengesteld wordt. Het ijs is nog te dun, nog te zwak, om de massa te kunnen dragen. En na de opening van een ijsbaan moeten de póórten al te spoedig gesloten worden. Het ijsfeest gaat nog niet door Gisteren was het nog mis. Het ijs was nog te zwak om eenige honderden te kunnen dragen. En de schaatsen moesten weer opge borgen worden. Maar tusschen gisteren en vandaag is er een nacht geweest. En in dien nacht heeft het gevroren, goed gevroren. En nu, van daag, zal het feest zijn op de ijsbanen. Nu zullen de banen geopend zijn en geopend blijven. Nu zal jong en oud kunnen genie ten naar hartelust, genieten van de ijssport, van onze eigen ijssport! Nu zal er jolijt zijn op de banen, er zal gezwierd en gezwaaid worden, er zal gereden worden frank en vrij, er zal gekrabbeld worden op minder fraaie manieren. Maar hoe er ook gereden engevallen wordt, de ijssport zal iederen liefhebber doen genieten, vele uren lang. Onze banen geopend De Quint moest gistermiddag al heel gauw weer gesloten worden, want het ijs bleek niet sterk genoeg. Maar vandaag is het anders geworden. Was het ijs daar gis teren nog niet 5 c.M. dik, vanmorgen bleek de ijsbaan een dikte van 7 c.M. te hebben En dat is ruim voldoende, om te kunnen „dragen". Reeds hedenmorgen werd de Quint open gesteld en weldra waren de eerste tientallen aanwezig, om te kunnen rijden. En zij heb ben op de groote, ruime baan hun armen en beenen kunnen uitslaan. In den namiddag werd het veel drukker en op de Quint heerschte al spoedig een opgewekte stemming, die vanavond onge twijfeld haar hoogtepunt zal bereiken. Want.... de Quint is verlicht en velen zullen vanavond op de verlichte baan hun rondjes rijden. Het ijs hield zich uitstekend en bleek overal sterk genoeg. De Heilooer ijsbaan, gelegen mid den in de bosschen, is vandaag opengesteld voor de leden. Ook daar heerschte gezellig heid en ook daar zal men vanavond kunnen rijden. Echter, deze baan is vandaag, en dus ook vanavond, alléén open voor leden De Berger ijsbaan werd heden morgen om 10 uur voor iedereen openge steld. De belangstelling was direct al vol doende. Een goede maatregel was, dat men den grmtweg naast de ijsbaan met een sproei wagen stofvrij heeft gemaakt, zoodat er geen zand op de ijsvlakte kwam. De baan blijft den geheelen dag en ook vanavond geopend. De ronde wedstrijdbaan is afgezet met latten op houten driepootjes. Schoolkinderen vrijaf In Alkmaar en Bergen hadden de school kinderen hedenmiddag vrijaf gekregen, om te kunnen schaatsenrijden. Bovendien werd in Alkmaar een auto busdienst ingelegd tusschen de stad en de Quint, waardoor de liefhebbers van de sport gemakkelijk ter gelegener plaatse kunnen komen. MEUBELZAAK TE WEHL AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks acht uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de meubelzaak van den heer H. Kemper man te Wehl bij Doetinchem. Hoewel de brandweer spoedig met een motorspuit ter plaatse was, kon zij niet verhinderen dat het pand totaal uitbrandde. Niets kon wor den gered. De schade wordt door verzeke ring gedekt. lijk ontstaan door het met lucifer» zoeken in een kleerkast. De zolderkamer, waarin de brand heeft gewoed is n.1. in gebruik bij den kantoorbediende P. A. van Dongen, die bij de firma Cohn in betrekking is. De schade, welke vrij gering is, wordt door verzekering gedekt. ROTTERDAM ZONDER LICHT. Hedenmorgen te 7.13 is te Rotterdam in het Electrisch bedrijf een storing opgetre den, tengevolge waarvan de stroomlevering aan de stad Rotterdam stil kwam te staan. Na 7 minuten was de storing in de centrale opgetreden. De oorzaak moet gezocht wor den in een zuiver technische storing. IJSELMEER BEDEKT MET IJSVELDEN. Moeilijkheden voor de scheepvaart. Het IJselmeer is thans overdekt met groote (jsvelden. Zoover het oog reikt, is alles Ijs. Ook het Buiten IJ en bij Pampus is het één ysmassa. Motorschepen, die van morgen naar het IJselmeer zijn vertrokken, zyn teruggekeerd, daar de schippers het niet gewenscht achtten, zich in de enorme Ijsvelden te wagen. Zij zullen thans „bin nendoor" hun bestemming trachten te e- reiken. De passagiersbooten op het IJselmeer zijn nog zonder vertraging binnengekomen. De IJsinlichtingendienst treedt heden in werking. Het IJselmeer is reeds voor de zeilvaart gesloten. Stoomvaart is echter nog mogelijk. STORM EISCHT ZEVEN DOODEN. Schepen in nood in het Kanaal De storm, die de laatste 24 uur over de Britsche eilanden heeft gewoed, heeft tot dusverre zeven dooden ge- eischt. Aan de kust bereikte de storm soms een snelheid van 160 kilometer per uur. Te Weymouth werden van ver scheidene huizen de daken afgerukt. Geweldige brekers vernielden de ruiten der aan de zee gelegen woningen. In het Kanaal zijn vele schepen m moeilijkheden geraakt. Op de Theems bij Reading is een boot, waarin een acht van de universi teit Reading oefende, gezonken. Een der roeiers is verdronken. DE NOODLOTTIGE BRAND. Geen begrafenis, vóór de slacht offers geïdentificeerd zijn. De identificatie van de 6 kinderen, die bi den noodlottigen brand om het leven zijn gekomen, is nog niet ten einde. Zoolang dit onderzoek nog niet is af ge loopen, wordt door de justitie geen verlof gegeven tot de teraardebestelling. Indien dit verlof voor Donderdag afkomt, zullen de 3 kinderen uit het gezin Egger mond dien dag ter aarde worden besteld op de Oosterbegraafplaats te half twee Dan zal om kwart voor twee Fons v. Weide naar zijn laatste rustplaats gebracht worden. Da de DOOR HET IJS GEAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 12-jarige jongen de Wilde, gewoond hebbende in de Costastraat te Cappelle a. d. IJsel nabij openbare lagere school no. 4 aan de Tol lensgracht door het ijs gezakt en ver dronken. Zijn lijk is later opgehaald. BRAND IN DE PELIKAANSTRAAT TE ROTTERDAM. Twee menschen door rook bedwelmd. ,nMitteTidda2 °mstreeks ha» vijf i, brand gebroken op de zolderverdieping van he pand van de firma Cohn en Zoon aan de Peli kaanstraat no. t te Rotterdam, het pand, waar in op 15 December 1933 zulk een felle brand heeft gewoed. Ditmaal is de brand beperkt ge bleven tot een zolderkamertje, dat gedeeltelijk is uitgebrand, maar bij de aanvankelijke bluschpogingen, ondernomen door het perso neel van de firma Cohn, zijn twee personen door den rook bedwelmd geraakt, n.1. de 22-ja rige P. A. van Dongen uit de Oranjeboom straat en de 29-jarige A. Kermans uit de senburgstraat. Beiden zijn per G.G.D. naar ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij gedurende enkele uren ter observatie opgenomen. Gasten van slangenwagen 24 h ben het vuur met één straal op de water ding gebluscht, De brand is vernuc zijn DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Slachtoffer tijdens vervoer het ziekenhuis overleden. naar Gistermiddag is de 58-jarige heer Wolfs winkel op de Varkensmarkt te Amersfoort bij het verlaten van het trottoir aangere den door een vrachtauto, welke uit de richting van de Utrechtschestraat kwam. !5e aangeredene werd zeer ernstig gewond en is tijdens het vervoer naar het zieky- huis overleden. Een moeder van 13 jaar De gemeente-politie van Heerlen heeft een negen en dertigjarigen mijnwerker in arrest gesteld, die verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan gruwe lijke mishandeling van zyn kleindochter tje, een kind van nóg geen twee jaar. Zijn vrouw heeft bekend, haar echtgenoot by zyn misdadig optreden te hebben gehol pen; zy bevindt zich thans nog op vrije voeten, daar zy over een maand een baby verwacht. De moeder van het mishandelde kind, een meisje van vijftien jaar, is ter stond onder de hoede van de kinderbe scherming geplaatst. Hieromtrent schrijft „Het Volk" nader: In Maart 1934 werd het kindje geboren De moeder was toen dertien jaar oud; de vader was een Duitscher, die zich uit de voeten maakte naar zyn geboorteland en het door hem verleide meisje achterliet. Zij werd door haar ouders verstooten, maar slaagde erin, ergens een dienstje te vinden. Het spreekt vanzelf, dat zij daar haar kind niet bij zich kon houden. Haar vader, P. V., die later met een tweede vrouw in het huwelijk trad, verklaarde zich bereid, zich over de pas-geboren Elsje te „ontfermen". En hoe Het valt uiterst moeilijk na te gaan, wanneer met de mishandelingen is be gonnen. Ook de rol van de jeugdige moe der is lastig te bepalen; toch kan het haast niet anders het onderzoek heeft daar omtrent reeds enkele dingen aan het licht gebracht of zij moet geweten heb ben, dat haar kind zoo werd mishandeld. Of zy beseft heeft, wat men het kind aan deed, is nog niet vastgesteld. Onophoudelijk werd de kleine docr den grootvader en diens tweede vrouw gesla gen, soms met de bloote hand, soms met een voorwerp Jat toevallig voor de hand lag. Het is voorgekomen, dat Elsje, nadat de beide menschen haar hadden afgerost, bewusteloos ter aarde'bleef liggen. Zij werd dan in een hoek getrapt en bleef daar liggen, zonder eenige hulp, tot ze weer bij kwam. Vaak werd zij dan met nieuwe mishandelingen bedreigd, wanneer het arme kind haar pleegouders door schreien dreigde te verraden. Zoo sloeg men het huilen „eruit" en krimpend van de pijn placht de kleine zich dan in een hoekje van de kamer te verbergen Eéns kwam een stomp in het gezichtje zoo ongelukkig aan. dat een der oogen van het kind dichtgeslagen was. Begrijpelijker wijze lieten V. en zyn vrouw nooit een dokter komen. Onmenschelyk Op Zaterdag, als het stumpertje gewas schen moest worden, vierden de beide bruten hoogtijZij stopten het dan in een tobbe ijskoud water, om het daarna met een harde werkboender zoodanig af te rossen, dat het vel niet zelden openge- schaafd werd en het bloed te voorschijn kwam. Ging Elsje al te hard huilen, dan kreeg ze een paar stompen in het gezicht, Daarbij heeft zy verschillende keeren tandjes verloren. Wellicht heeft de jonge moedei', uit angst voor de wraak van haar vader, over deze dingen gezwegen. Het volgende voor val geeft grond aan dit vermoeden: Op een dag hadden de beide lafaards de baby de trap in hun woning afgesmeten Dat het kind dit heeft overleefd, is won derlijk. Vlak daarna kwam de vijftien jarige dochter haar kindje bezoeken. Toen zij hoorde wat er gebeurd was, werd het haar te machtig. Zy wilde het afgebeulde kind in be scherming nemen. De stiefmoeder was haar echter vóór, greep de kleine stakker en hief het boven haar hoofd. „Donder op of ik vermoord dat kind!", schreeuwde zi, Het meisje rende naar de deur, maar kon Elsje een nieuwe marteling niet besparen met kracht wierp de groote vrouw het kind naar haar toe. Half bewusteloos sloeg het tegen den grond, terwijl het meisje gillend vluchtte Eindelijk politioneel ingrijpen Zoodra nu de politie een „tip" kreeg van iemand, die in de woning van V. moest zijn en daar had gezien, hoe het kind uit zag, stelde zij een nauwgezet onderzoek vP'«. za® er> toen politie-ambtenaren net huis betraden, deerniswekkend uit. Ze zat vol builen en schrammen en hier en daar waren ledematen, lichaam en hoofdje zelfs nog bebloed. Onmiddellijk werd een hetCki^en KeWr.rSchuwd. OP wiens last voerd ziekenhuis werd ver Daar wordt ze nu liefderijk verpleegd het, héél ,an* zal doren eer het k.nd hersteld is als het alle ontberingen tenminste ooit te boven komt verkeert het niet in levensgevaar. Nadat Elsje verzorgd was, ontfermde men zich ook over de ongelukkige vyftien jarige. Zij werd naar de kinderbescher mmg gebracht, die haar dadeiyk tot vreugde van het meisje zelf, in een meis jesgesticht onderbracht. V. zelf werd natuurlyk terstond in ar rest gesteld. De man, die nog noooit tevo ren met de politie in aanraking is geweest, gedroeg zich zeer onverschillig. HU is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Maastricht. Ook zijn vrouw zal gerechtelijk vervolgd worden. Men heeft er evenwel van afgezien, haar thans reeds in het Huis van Bewaring in te sluiten, daar zij in Maart een baby verwacht AUTO BOTST TEGEN BOOM. Doodelyk ongeluk in Eys-Wittem. Gisteravond omstreeks kwart over zes heeft te Eys-Wittem een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer C. uit Vaals, reed tusschen Eys en Over-Eys ter hoogte van café J. door tot nog toe onbekende oorzaJk tegen een boom en kwam vervolgens in de beek te recht, welke langs den weg stroomt. Hulp was spoedig ter plaatse. De heer C. wiens toestand zorgwekkend bleek, werd by den heer B. binnengebracht. Hier overleed hy spoedig. Een mede-inzittende bekwam ernstige hoofdwonden. Een jongen van 15 jaar, die achter op den wagen zat, wist er nog op tyd af te springen en werd slechts licht gewond. naar waarnemingen, verricht in den van Dinsdag 11 Februari Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te de Bi't. 't 769,7 m.M. 745,2 m.M. te den avond v»n FELLE BRAND TE MIERLO-HOUT. Mandenmakery in liichter laaie. Gisteravond omstreeks half acht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ont staan in de mandenmakery van den heer J. v. Hoof te Mierlo-Hout. In het zeer brandbare materiaal vond het vuur gretig voedsel, zoodat in zeer korten tyd de werk plaats in lichter laaie stond. De brandweer uit Mierlo bestreed met twee stralen op de waterleiding het vuur en wist het belen dend woonhuis te behouden. De manden makery met een groote party vervaardigde manden en teenhout brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. HINDERWET. Heden zyn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bylagen van: a. den heer C. J. Rood, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een bakke- ry, door het bijplaatsen van 2 electro-moto- ren resp. van 1 en 2 P.K., voor de aandry- ving van een amandel- en deegmachine, in het perceel Overdiestraat 73; b. de N.V. American Petroleum Compa- ny te 's-Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting, vóór en ten behoeve van het perceel Paarden markt, kadastraal bekend sectie A., nrs. 3994/4104. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 25 FE BRUARI a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelyk vóór of op dien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoekers en hy, die bezwaren heeft inge bracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 11 Februari 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Gerda, d. van Gerrit Waal en Cor- nelia Slooten. Antonius Michaël, z. van Michaël Lourentius Smiers en Christina An na de Groot OVERLEDEN: Maartje Eriks 20 jaar. SYLVAIN POONS IN INDIE. Groot succes. Het ensemble Sylvain Pooons is te Batavia 5 achtereenvolgende avonden voor uitverkochte zalen in het City-Theater opgetreden, hetgeen voor Batavia een uni cum is. Het succes was enorm. Sylvain Poons had iederen avond van het publiek een ovatie in ontvangst te nemen, terwyl Agathe Rieff, Ada van Duyl, Dries Kryn en de kapelmeester Pim de la Fuente in het succes deelden. De pers was eenparig vol lof en voor spelde het gezelschap Sylvain Poons een waren triomftocht door Ned. O.-Indië. Hoogste barometerstand MUnchen. Laagste barometerstand Happaranda. Verwachting, geldig tot Woensdag 12 Februari; Zwakke tot matige oosteiyke tot zuidelijk wind; toenemende bewolking; geen neerslag6 aanvankelyk matige, later afnemende vorst! Weeroverzicht. De depressie over Scandinavië trekt snel zuidoostwaarts en heeft den hoogen druk sterk aangetast, maar er loopt nog een ru» van hooge drukking tot IJsland. In NoorwJ! gen begint de barometer weer te stijgen. De oceaan-depressie is vooral in het zuid westen afgenomen en in de Middellandse!* zee steeg de barometer vry sterk. Over het Kanaal, Engeland en Ierland waait nog ee„ Ooster storm, die in Engeland vorst, maar by Scilly geweldigen regen (61 m.M.) en eer temperatuur van plus 10 graden Celsius bracht, mede in verband met de föhn-tem- peratuur (18 graden Celsius). In noord-Spanje en Frankryk is de lucht grootendeels betrokken, maar het vriest ei flink in het noordoosten. In Duitschlimd werd in het zuiden de vorst zeer streng, fe Polen wordt zelfs meer dan 20 graden Cel sius vorst gemeld. Daarentegen is in zuid. Scandinavië dooi ingevallen en alleen h Finland de strenge vorst gehandhaafd. De voortgaande daling van den baromete om de Noordzee vormt een bedreiging vw de vorst en zal de bewolking doen toe*, men, zonder veel kans op neerslag. Aanvst kelyk is matige vorst, later afnemende vont te wachten. De verdere vooruitzichten geven kans op aanhouden van de vorst LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrytulga en andere voertuigen 5.22 uur licht op. HET EX-KAMERLID BKAAT BEBOET. Het gerechtshof heeft het vonnis bevestigd van den politierechter te Rotterdam, waarbij het oud-Tweede Kamerlid A. Braat wegens eenvoudige beleediging ven den veldwachter Moorland te Hekelingen ia veroordeeld tot 75.aube. vijftien dagen. De heer Braat heeft zich bij een gesprek over de politiek op minder parlementaire wijze over den veldwachter uitgelaten. LOCAAL TELEFOONNET ALKMAAR. In ons nummer van Vrijdag is by de nieu we telefoonaansluitingen o.a. opgenomen H. F. M. van Leuven, Langestraat 19, tel. 3038. Men verzoekt ons dit te wyzigen in N.V. Bata no. 3080. INBRAAK IN HET GEMEENTEHUIS TE EGMOND-BINNEN. W. B. te Egmond-Binnen, thans in voor arrest, is wegens diefstal met behulp een valschen sleutel in het gemeentel®* van Egmond-Binnen, door de Arr. re»*- bank alhier veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf, overeenkomstig den eisch. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: De afdeeling hier ter stede houdt IW£ derdag 13 Febr. weder haar grooten J**^* lykschen propaganda-avond. Buiten de tra- ditioneele propagandistische redevoering® zal de geheele avond worden gevuld u®? het bekende ensemble Louis N°'reV. entreeprys is dien avond zeer laag, z0°?en velen ongetwyfeld dezen avond zullen wil» bijwonen. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag overkwam den 17 )a rigen Jan Gelder te Schagen, werkzaar*!i,en een der locomotieven bU de kanaalwe alhier, een zeer ernstig ongeluk. TerW bezig was de machine te smeren, zette zich in beweging. Door de gladheid vi en geraakte met zyn linkerarm on machine. Dit lichaamsdeel werd den elleboog zoo goed als geheel ve zeld. De ongelukkige jongeman Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 4 Febr. Uitspraken zaken vorige zitting. Pieter IJsbrand H., Alkmaar, in voorarrest, Zedenmisdrijf art. 247 strafrecht, t dag gev. L, met 1 dag aftrek en ter beschikking gesteld door dr. Nanninga te zyn verk°nc*en oerd. van de Regeering. naar het ziekenhuis te Alkmaar V® Simon P., Schagen, alsvoren, 10 maanden Hy zal zyn arm hoogstwaarschynHJ voorw. met 3 proefjaren. moeten missen. Corn. V., conservenfabrikant Blokker, thans in arrest, alsvoren, 2 jaar gev. Simon Hendr. K., chauffeur, uit anderen hoofde gedetineerd, overtreding art, 22 Motor en Rijwielwet (aanrijding van mej. BreedRoep te Schagen) onderzoek hervat, en behandeling nader uitgesteld tot 3 Maart. 'i T' ?r" k',!mont'"l,'nnen. thans in voor- i reven» zij nier nog iwvs-vaIj sleuf i "7sta' mel behulp van een valsche uitvoering geschiedde door de leden nen F' "V o- 2emecnteku'« van Egmond-bin- Alkmaarsch Revue-gezelschap m®1 ISC laar gev, conform uitspraak. werking van eenige Alcrnaria-ledeO* deele"' vva« DE ALCMARIA-FEESTAVOND. Men verzoekt ons nog mede te dat de tractatie, welke in de revu verwerkt, beschikbaar werd gesteld de firma Ringers alhier. .flt de Tevens zy hier nog meegedeeld,^ ,t

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2