urz DE GEBROEDERS „GOCHEM" De bisschopswijding van Mgr. Huibers. Buitenland Voorkomt Verkoudheid en Keelpijn. GRAFT KOEDIJK BERGEN HEERHUGOWAARD Senator Pittman hekelt Japan. China wordt voor Amerika gesloten, zelfs ten koste van oorlog. Binnenland Hedenmorgen heeft deze zeldzame plechtigheid in de Sint Bavo te Haarlem plaats gehad i benoemd. Tot afgevaardigde naar de alge- meene vergadering werd aangewezen de heer S. Kan, tot plaatsvervangend de heer j. van de Cappelle. Van het Witte Kruis-gebouw werden uit geloot 5 aandeelen van 5. Hierna sluiting. Staatspensionneering. De heeren P. Kooij te Graft, A. Zwaan te Graft en R. v. d. Werff te De Rijp wer den gekozen tot lid van het bestuur van den Bond voor Staatspensionneering. Onderling Ondersteuningsfonds. Zaterdagavond werd de gecombineerde jaarvergadering gehouden van het Onder ling ondersteuningsfonds bij ziekte en de Vereeniging van ziekenhuisverpleging in het lokaal van den heer M. K. de Weerd on der leiding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de opgekomenen en sprak zijn tevredenheid uit over de groote opkomst. De voorzitter deelde mede, dat de geld- leening met de gemeente weer voor een jaar is aangegaan en de betreffende stuk ken zijn weer in orde. De vertrekkende leden met achterstand contributie worden er op gewezen, dat die achterstand moet be taald worden, wil men niet in moeilijkheden komen. De rekening van den penningmees ter gaf aan als onvangsten 2438,25, uitga ven 2053,77, saldo 384,48. Het totaal bezit was einde 1935 7050,36. Het jaarverslag vermeldt, dat de vergaderingen van bestuur en leden op tijd hebben plaats gehad en goed bezocht werden. Het ledental is 166. er zijn 900 ziekenbriefjes uitgereikt. Het be stuur stelde voor om evenals het voorgaan de jaar 40 uit te reiken voor het zwakke kind, waar hij den heer M. Mulder dank zegde voor het toegestane bedrag. Ook de vrijstelling van contributie van Januari, Februari en Maart kon de goed keuring der vergadering bekomen. De verkiezing van het bestuur gaf tot uit slag, dat de heeren P. Hart en G. Meijer werden herkozen. De regeling van het bodeloon onderging geen verandering. Daarna kwamen de werkzaamheden van de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging naar voren. Het jaarverslag getuigde van een vruchtbaar vereenigingsleven. Er zijn 696 betalende en 25 niet-betalende leden. Er zijn 20 leden opgenomen in de zieken huizen met 313 ligdagen. Er is 28 maal een auto gebruikt voor het vervoer van zieken. De secretaris ontving dank voor zijn ver slag. De rekening gaf aan in ontvangsten 1605,12, uitgaaf 1581,62, saldo 23,50. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer M. Mulder herkozen werd als lid van het bestuur. Bij de rondvraag werd bepaald, dat jonge leden zich weer kunnen opgeven tot 1 April 1936. Hierna sluiting met dank voor de ge zellige samenwerking. Morgenmiddag kunnen formulieren ge haald worden voor misoogst te Broek op Langendijk. Stopzettting werkverschaffing. De werkverschaffing aan de Berger Ringvaart onder leiding van den heer L. den Das is gister wegens vorst tot nader order stopgezet. Bazar H.u.g.o. Zaterdagavond begon in de lokaliteit van den heer Rus de bazar van de muziek- vereeniging „H. U. G. O." Bij de opening sprak eerst de heer Jac. Volkers, voorzitter van „H. U. G. O.". Hij bracht dank aan allen, in het bijzonder aan den burgemeester, die hadden meege werkt aan de voorbereidingen voor de ba zar. Vervolgens wees hij op het doel van deze bazar. In den laatsten tijd hadden vele jongeren zich aangemeld om lid te worden van „H. U. G. O.", maar de vereeniging bezat voor hen geen instrumenten. Men was echter van meening, dat men vooral in dezen, voor de jeugd toch al zoo moeilijken tijd, de jongeren niet mocht wegsturen. Daarom werd besloten een bazar te hou den en de opbrengst hiervan te bestemmen voor aankoop van instrumenten. Vervolgens was het woord aan den bur gemeester, den heer B. J. F. Sutman Meijer. Spr. wees op de groote praats die „H. U. G. O." in het. gemeenschapsleven van de gemeente inneemt. Hierbij dacht spr. in de eerste plaats aan openbare ge beurtenissen in de gemeente, waarbij bijna altijd medewerking wordt verleend door „H. U. G. O." Voorts vestigde spr. de aan dacht op de groote successen, die „H. U. G. O." op diverse wedstrijden heeft be haald. Het moet daarom mogelijk zijn, dat „H. U. G. O." blijft voortwerken. Voor de genen die dit wenschen beteekent „H. U. G. O." gedurende deze dagen „Hier Uw Geld Offeren". Spr. hoopte van harte op het slagen van de bazar. Door vele zaken en personen uit de ge meente waren geschenken aan de bazar ge geven, doch ook verschillende firma's van buiten de gemeente hadden cadeaux aange boden. Voor den verkoop hiervan en tot be diening van de verschillende vermakelijk heden was door het bestuur van „H.U.G.O." een viertal dames uitgenoodigd, die met hun witte schortjes de feestelijk versierde zaal een vroolijk aanzien gaven. Door de firma Holsmuller uit Alkmaar was een theetuin aangeboden. Verder werd medewerking verleend door een gezelschap voornamelijk bestaande uit leden van de tooneelvereeniging „Harmo nie", die onder leiding van den heer P. J. Mienes, regisseur van „Harmonie", cabaret voorstellingen gaven, waarmee zij wel suc ces oogstten. Doordat iederen keer 'n ander programma werd uitgevoerd, trokken zij telkens veel publiek. Direct na de opening werden door het jongerencorps van „H. U. G. O." een paar nummertjes ten beste gegeven. Dit was de eerste keer, dat zij in het openbaar optra den. In aanmerking genomen, dat zij pas 3 maanden studeeren, werd heel aardig ge speeld. De heer van Mever en verschil lende andere leden van „H. U. G. O.", die veel met de jongens hebben gereperteerd, hebben wel succes van hun werk. „Japan is voornemens China voor Ame rika te sluiten, zelfs indien een oorlog noo- dig zou zijn om dit klaar te spelen", ver klaarde Senator Pittman, voorzitter van de Amerikaansche Senaatscommissie van buitenlandsche zaken, in een gister in den Senaat uitgesproken merkwaardige rede voering. Pittman eischt een marine en luchtmacht van voldoende sterkte, om de rechten van de Vereenigde Staten te beschermen. Wegens de gezaghebbende positie van den spreker, verwacht men, dat zijn rede voering een zeer grooten weerklank zal vinden. „Ik doe 'n beroep op het congres, kennis te willen nemen van Japan's politiek ten opzichte van China en de bedoelde uitwer king hiervan op de Vereenigde Staten", zeide de Senator. „Nog is China een onafhankelijke sou- vereine staat, welke in vrede leeft met de wereld en met ons wenscht handel te drij ven. Geen enkele wettige factor kan wor den aangevoerd om zulk een handel tegen te werken." De Japansche „bedreigingen, propagan da en arrogantie" hekelend, verklaarde Senator Pittman, dat Japan openlijk en zonder eenig respect het Pact van den Volkenbond, het Kellogg- en het Negen Mogendheden Pact had geschonden. De vrijheid ter zee. Japansche schrijvers citeerend, die zeg gen, dat de Vereenigde Staten willen af zien van de vrijheid der zee, verklaarde Senator Pittman, dat de thans in behan deling zijnde neutraliteitswet nadrukke lijk de Amerikaansche rechten onder een internationale wetgeving, zelfs in oorlogs tijd, vaststelt en opnieuw bevestigt. „Buitenlandsche regeeringen mogen ge waarschuwd zijn, dat elke restrictie welke de Vereenigde Staten geschikt achten om aan burgers op te leggen in tijd van oorlog, geen waarborg zal vormen voor de on wettige behandeling van onze burgers door buitenlandsche regeeringen, en onze re geering niet van het recht ontheft om vrij willig elke nuttig geachte actie ten be hoeve harer burgers te ondernemen." Zijn verbazing te kennen gevende, dat Saito, de Japansche ambassadeur in Washington, hier den indruk tracht te verwekken, dat de Japansche leerstelling ten opzichte van China gelijk is aan de Amerikaansche Manroe-doctrine, voegde Senator Pittman hieraan toe, dat derge lijke doctrines eenige gelijkenis kunnen vertoonen ten aanzien van de inhoudende bedreiging tegen een buitenlandsche ver overing, maar dat Amerika zich onder de Monroe-leer niet het recht heeft aangema tigd, om in de Amerikaansche landen op verovering uit te gaan. „Wij hebben er naar gestreefd de repu blieken van Latijnsch Amerika te bewaren en niet ze te vernietigen". „Arrogante verklaring van een admiraal". Senator Pittman citeerde vervolgens ad miraal Takahashi, den commandant van de Japansche vloot, die verklaard heeft, dat tenzij de Vereenigde Staten hun poli tiek van uitbreiding en bescherming van den Amerikaanschen handel laten varen, Japan genoodzaakt zou zijn den actiera dius van zijn vloot uit te breiden tot Nieuw-Guinea, Celebes en Borneo. „Nooit in de geschiedenis der moderne tijden", aldus de Senator, „heeft iemand met een dergelijke positie zulk een ondiplomatieke, arrogante en onbeschaamde verklaring af gelegd. Het spreekt van zelf, dat het con gres niets zal nalaten om onze nationale verdediging op peil te houden en onzen wettigen handel met China te bescher men." DE SCHOUWBURGBRAND TE TURIJN. Twaalf gewonden. De groote brand in den koninklijken Schouwburg in Turijn heeft het tooneel en de toeschouwersruimte volkomen vernield. Slechts enkele garderobestukken en mu ziekinstrumenten konden worden geborgen. Van binnen is het geweldige gebouw niet meer dan één groote ruïne. Bij het blusschingswerk zijn 10 brand weerlieden en twee pionniers gewond. Het theater was verzekerd voor een bedrag van 8 millioen lire. Het zal zoo spoedig moge lijk weer opgebouwd worden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK IN VALENCIA. Vier dooden, vijftien zwaargewonden. In Valencia is op een spoorwegoverweg een ernstig ongeluk gebeurd. Een volle tram reed daar tengevolge van het weige ren van de remmen door de spoorboomen en werd door een electrischen trein gegre pen. De tram werd een eindweegs meege sleurd en vernield. Uit de puinen heeft men 4 lijken en 15 zwaargewonden geborgen. De conducteur van de tram is in arrest gesteld. BETOOGINGEN IN DAMASCUS. Volgens te Parijs ontvangen berichten is het gister in Damascus herhaaldelijk tot pogingen tot demonstraties gekomen, die echter door de politie telkens verhinderd konden worden. In Deibezor aan den Euphraat kregen de betoogingen echter een ernstig karakter. De politie maakte van de vuurwapenen gebruik, waarbij vijf betoo- gers Werden gedood. Een inspecteur van pplitie werd zwaar gewond. HET KONINGSMOORD-PROCES. In het proces tegen de Oestasji's is giste ren het getuigenverhoor voortgezet. De commissaris van politie van Melun, die als eerste den beklaagde Kralj gehoord heeft, verklaarde, dat deze hem bekend heeft, dat hij in Aix en Provence 1500 francs had ontvangen. Deze verklaring gaf den voorzitter aanleiding te verklaren, dat men dus te doen had met betaalde moordenaars. Een der verdedigers merkte op, dat in dat geval de prijs voor het bloed niet te hoog is geweest. De beklaagde zelf beweerde, dat hij zijn verklaringen onder een zekeren dwang had afgelegd, want de bij het eerste verhoor aanwezige ambtenaar van het Zuid- Slavische ministerie van binnenlandsche zaken had een strop gevormd van een stuk touw, hetgeen hem had geïntimideerd. De commissaris van politie te Anne- masse, die de beide andere beklaagden in het Italiaansch en het Duitsch had ver hoord, gaf een relaas van hun verklaringen, die inmiddels door beicle zijn herroepen. Pospisjil heeft ongevraagd bekend, dat hij reeds in Zuid-Slavië verscheidene moorden had gepleegd. Hij heeft bovendien toege geven in Zuerich van den Kroatenleider Pawelisj een schriftelijk bevel te hebben ontvangen. In dit verband heeft beklaagde toen opgemerkt, dat hij den koning zou hebben vermoord, wanneer men het hem had bevolen, omdat de instructies der Oestasji's onherroepelijk zijn. De verdediger van de beklaagden maakt gebruik van deze bekentenis om vast te stellen, dat de beklaagden dus volgens eigen bekentenis op bevel handelden. De vraag is dus of zij een bevel hebben ont vangen den koning te vermoorden. Toen de commissaris van politie hierop antwoordde, dat dit bevel hun eerst enkele uren voor de uitvoering van den aanslag zou worden overhandigd, stelde de verdedi ger zich op het juridische standpunt, vol gens hetwelk de medeplichtigheid eerst dan bewezen is, wanneer de beklaagden onmid dellijk bij hun vertrek doel en bestemming van deze reis gekend hadden. De beklaag den zelf beweren, dat dit niet het geval is geweest. DE ONLUSTEN OP ZANZIBAR. Een tegenspraak. Een officieel telegram, ontvangen door het departement van koloniën uit Zanzibar meldt, dat het bericht volkomen onjuist is, volgens hetwelk 75 Arabieren, die bij de recente relletjes betrokken zijn geweest, op een Engelsch regeeringsschip gevangen zou den worden gehouden. Het aantal dooden onder de relletjesmakers is vier, het aantal gewonden twee. Op het oogenblik bevinden zich veertien personen in arrest. De normale toestanden worden geleidelijk aan hersteld. Onder de ambtenaren en agenten van poli tie zijn twee dooden gevallen en 13 gewon den. HET WINTERT IN EUROPA. Slecht weer in Engeland. Gister heeft een stormwind, die bij vlagen een snelheid bereikte van zeventig mijl per uur, Engeland geteisterd. In 't Kanaal stonden hooge zeeën. Twee zee lieden hebben gistermorgen het leven ver loren, toen de sloep, waarin zij gesleept werden, lossloeg nabij Plymouth en zonk. De diensten tusschen Wight en het vaste land zijn onderbroken. De nachtdienst van Folkestone en Duinkerken over het Kanaal is stopgezet. De luchtlijnen ondervinden groote vertraging. Verscheidene groote stoomschepen, die op weg naar huis waren, hebben ook groote vertraging gekregen. Uiteraard heeft de storm ook schade aan gericht, terwijl over het geheele land min der ernstige ongelukken in grooten getale zijn voorgekomen. De koude in Polen. Na zeven weken voorjaarsachtige tempe ratuur heeft thans een koudegolf, komende uit het Noord-Oosten, in geheel Polen een plotselinge daling van den thermometer tot 24 graden onder nul in de streek van Wilna en tot 12 graden onder nu in de omgeving van Warschau doen ontstaan. In de niet ver van zee gelegen gebieden en in de omgeving van Wilna woeden boven dien nog sneeuwstormen. De koudegolf in Hongarije. De kortelings in Hongarije opgetreden koudegolf heeft in de provincie tot hevigen sneeuwval geleid. In verschillende deelen des lands werd het spoorwegverkeer stop gezet. Op den landweg naar Stuhlweissen- burg raakte een met twee paarden bespan nen boerenwagen in een sneeuwstorm van den weg. De boer en de beide paarden wer den later doodgevroren gevonden. In de met ijs bedekte straten van Boedapest is het in den loop van den dag tot ruim 20 onge lukken gekomen. Een groot deel der slacht offers moest met arm- en beenbreuken naar het ziekenhuis worden gebracht. Ivorol-gebruikers zijn zelden verkoudon en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. DE INCIDENTEN OP DE GRENS VAN BUITEN-MONGOLIE. De woordvoerder van het Japansche de partement van buitenlandsche zaken te Tokio heeft categorisch het gerucht tegenge sproken, dat Japansch-Mandsjoerijsche troepen worden geconcentreerd in de grens streek tusschen Mandsjoekwo en Buiton- Mongolie. Politieke waarnemers zijn van meening dat zoowel de Japansche als de Mandsjoe- rijsche militaire autoriteiten vast besloten zijn de grensincidenten te localiseeren en den toestand niet te doen verergeren. DRIE HOFSTEDEN VERBRAND. In het Duitsche plaatsje Reisbach is gis termorgen door nog niet geheel opgehel derde oorzaak brand uitgebroken in de hof stee van Leeb in het ziekenhuiskwartier. In de bijgebouwen vonden de vlammen gretig voedsel. Een uur na het uitbreken van de vlammen stonden reed? drie hofsteden in lichter laaie. Een der boerderijen kon groo- tendeels behouden worden. De twee andere, In de kathedrale kerk van Sint Bavo te Haarlem had hedenmorgen onder zeer groote belangstelling de bisschops consecratie plaats van den nieuwbe- noemden bisschop van Haarlem, Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. De kathedraal was voor deze gele genheid feestelijk versierd. Van de zware pijlers hingen donkerroode dra perieën af, terwijl in de trlforia van de apside een eenvoudige plantenversie- ring was aangebracht. Tegen de pij lers van het middenschip en in de ruime zijbeuken hingen de kleurige wapen schilden van land en stad en van de prelaten, die bij deze wijdingsplechtig heid tegenwoordig zouden zijn. Reeds vroeg in den morgen waren vele autoriteiten, die aan de uitnoodiging om de plechtigheid bij te wonen gevolg hadden gegeven en vele andere belangstellenden naar Haarlem gekomen, zoodat om half tien, een half uur voor het begin der bisschops consecratie, geen plaats in het ruime kerkgebouw onbezet was. In de kanunnikenbanken hadden o.m. plaats genomen de kanunniken mgr. M. P. J. Möllman, L. A. A. M. Westerwoudt, mgr. dr. G. van Noort, M. W. A. Wijtenburg, J. W. van Heeswijk, vicaris-generaal mgr. Th. W. Pichot, gekleed in paarse toog en koor mantel. Voor en opzij van het hoogkoor zaten: professoren van de seminaria, pastoors, di recteuren van de diocesane congregaties, de directeuren van het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk, rectoren en kapelaans van het bisdom, ten getale van ongeveer 470 pries ters. Daarachter de studenten van het Theo- logicum en Philosophicum, 200 in getal. Al len in toog en superplie. Tegenover den troon van den bisschop van Haarlem had plaats genomen de familie van den wijdeling. Op de eerste rij achter de priesters had den hun zetels de gezanten van België, Portugal, Polen, Frankrijk, Italië en Oosten rijk, benevens de ministers van justitie, van nijverheid, handel en scheepvaart, van land bouw en visscherjj en van sociale zaken. Onder het feestelijk klokgelui trad de nieuwbenoemde bisschop om tien uur langs een eerewacht van leden der katholieke jeugdvereenigingen het portaal der kathe draal binnen, waar hij door de geestelijk heid werd opgewacht. In zijn gezelschap be vonden zich de apostolische internuntius te 's-Gravenhage, Z.H. Exc. mgr. Paolo Giobbe, die de consecratie zou verrichten en de bisschoppen van Breda en 's-Hertogenbosch, mgr. P. Hopmans en A. F. Diepen, die bij de wijding zouden assisteeren, benevens in mantelettum mgr. dr. J. de Jong, mgr. dr. J. H. G. Lemmens, mgr. J. Biermans, mgr. dr. F. J. Vesters, mgr. dr. J. M. Buclcx, mgr. J. Mangers, mgr. F. H. J. van Valenberg, mgr. dr. H. M. Mekkelholt, die in de kanun nikenbanken plaats namen. Begeleid door de geestelijkheid trokken consecratoren en wijdeling door het vrijge houden middenpad naar het koor, waar al les voor de plechtigheid in gereedheid was gebracht. Aan de rechterzijde van het koor benevens verscheidene bijgebouwen, wei den in de asch gelegd. KONINGIN MARY NAAR MARLBOROUGH HOUSE? Koningin Mary, vergezeld van de Princess Roal, heeft gister anderhalf uur doorge bracht met een bezoek aan de vertrekken van Marlborough House, dat in 1928 in ge reedheid was gebracht als verblijfplaats voor den Prins van Wales, die er echter nooit gebruik van heeft gemaakt. De dag bladen zien thans in dit bezoek van konin gin Mary een bevestiging van de verwach ting, die men reeds had uitgesproken, dat zij besluiten zal daar te gaan wonen. VERTRAAGDE UITWERKING VAN MOSTERDGAS. Na negentien Jaar blind geworden. In het tehuis voor blindgeworden sol daten St. Dunstan te Londen is tijdens het weekend een man opgenomen, die tijdens den veldslag van Arras in 1917 gegast was en die eerst nu daardoor blind is geworden. Dit is het vijftiende geval in de laatste twee jaar, dat iemand in het blindentehuis is op genomen, die het gezichtsvermogen heeft verloren tengevolge van „vertraagde uit werking" van mosterdgas. was, recht tegenover den bisschopszetel, een troon voor den pauselijken internuntius ge plaatst. Bij den aanvang van de plechtigheid las Z.H. Exc. mgr. P. Hopmans allereerst den pauselijken lastbrief voor, waarop de wijde ling in de handen van den internuntius den voorgeschreven eed aflegde. Na deze inlei dende formaliteiten begon de mis, die tege lijkertijd door consecrator en wijdeling werd opgedragen. Onder leiding van kape laan dr. L. Kat voerde een uitsluiten! voor deze gelegenheid samengesteld zangkoor, dat in den kooromgang stond opgesteld, de misgezangen uit De wisselende gezangen werden in het Gregoriaansch gezongen, terwijl men voor de onveranderlijke gedeelten een polyphone compositie van den 18den eeuwschen mees ter Antonio Lotti had uitgekozen. Sanctus en Benedictus waren genomen uit de „Mis- sa Regina Coeli" van Jacob de Kerle. Gedu rende de plechtigheid zong het koor, even eens a capella, nog het „Ave Maria" van Arcadelt, terwijl na afloop het motet „Ex- sultate justi" van Viadana werd uitge voerd. Voor de lezing van het Evangelie verricht te de pauselijke internuntius, geassisteerd door mgr. P. Hopmans en mgr. A. F. Die pen, de eigenlijek consecratie. Staande voor het altaar in het hoogkoor legden zij den wijdeling de handen op en overhandigden zij hem het Evangelieboek. Bijzonder plechtig was het oogenblik, toen na de Mis, de consecrater den nieuwbe- noemden bisschop naar zijn zetel leidde en hij de Ambroosiaansche lofzang „Te Deum laudamus" aanhief, die onmiddellijk door alle aanwezigen werd overgenomen. Terwijl de melodieuze verzen van deze dankhymne zich vermengden met het feestelijk gebeier van de klokken der kathedraal, schreed mgr. Huibers door de kerk, om als nieuw- gewijd bisschop voor den eersten keer zijn diocesanen zijn zegen te geven. De plechtigheid werd besloten met den drievoudigen heilwensch van den wijde ling aan den consecrator „Ad muitos An- nes", wellicht de meest typische van de talrijke ceremoniën, die op den historischen ouderdom van dit wijdingsritueel wijzen. Terwijl de organist der kathedraal, de heer J. Lod. Schouten, nog een feestelijk postludium ten gehoore bracht, verlieten de bisschoppen de kerk, in dezelfde volgorde, waarin zij gekomen waren. Zij begaven zich naar de plebanie, waar voor intimi een eerste gelegenheid bestond om mgr. Huibers geluk te wenschen. De bisschopsstaf van mgr Huibers heeft als opschrift: Que die feste Mariae labis nesciae In Rupis sinu conspectae Joannes Petrus Huibers Episcopali auctus est dignltate Hoe este Hornensium Pietatis filialis, grati amimi pignus /n.MDCCCCXXXVI. (Op den feestdag waarop Maria, Onbe vlekt Ontvangen Zich vertoonde in de grot, waarop Johannes Petrus Huibers met de Bisschoppelijke waardigheid wordt ver rijkt, Zal dit (geschenk) het onderpand wezen van de kinderlijke liefde en trouw der Hoorenaren. 1936.) ---■ i,T -■rt.Ti;-•? 121. Stiekeme Bert was op zekeren dag tot de ontdek king gekomen dat boer Pummels zulke prachtige konij nen had. Daar hij erge zin in zoo'n konijntje had, en zijn vader niet van plan was er een voor hem te koopen, besloot hij zich er een toe te eigenen. 122. Doch hij had buiten den waard gerekend. Pum mels kwam juist zijn huis uit en bemerkte iemand bij zijn konijnenhok. Daar hij een beetje kippig was, be merkte hij niet precies wie het was, doch toen hij bij het hok was aangekomen, bemerkte hij dat er een konijn verdwenen was.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7