Agenda ^Binnenland JlecfitazaAen Stad en Omgeving. lüeet&ericht Belgische kotter gezonken. Het aartsbisdom Utrecht. Men vreest de ontvoering van Betty Grable. poort ingestort te maastricht. auto-ongeval in zeeland. het vermiste fransche oceaan-vliegtuig. 0T Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 14 Februari eiken dag van 10 tot 5 uur in het gemeente-museum, ten toonstelling van schilderijen van Dirk Smorenberg. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kleine kolonel (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Lionel Barrymore en Evelyn Ve- nable. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Das Lied vom Glück (klucht); hoofdrol Her bert Ernst Groh. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De roep der inboorlingen (Wildernisfilm), tweede episode; hoofdrol Noah Beery. Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 13 Februari. 8 uur, Harmonie, propaganda-avond Bond voor Staatspensionneering; optreden ensem ble Louis Noiret 8 uur. De Unie, lezing mr. Stufkens over Kerk en Staat. Zaterdag 15 Februari 8 uur, Harmonie, feestavond gymn.vereen. Turnlust De opvarenden gered. Te IJmuiden is binnen gekomen de log ger „Katwijk" K.W. 153, met aan boord vier opvarenden van den Belgischen mo- torkottcr A. 4, thuisbehoorende te Ant werpen. Het vaartuig werd door den logger in zinkenden toestand bij Terschelling opge pikt en op sleeptouw genomen. Tijdens het sleepen is het scheepje gezonken. De bemanning was inmiddels op den logger overgegaan. Nadere bijzonderheden. De logger KW. 153 „Tieneke" van de reederij W. en M. van Duyn te Katwyk, trof de Antwerpen 4 „Onze Lieve Vrouwe van Lourdes" Woensdagmiddag 15 mijl ten Noord Noord-Oosten van Terschel- lingerlicht in zinkenden toestand aan. De A. 4 verzocht op sleeptouw te worden ge- ncmen om naar een noodhaven, IJmuiden of Den Helder, te worden gebracnt. maakt en begon de reis naar IJmuiden. 's Middags om 3 uur werd de tros vastge- Aan boord van de A. 4 trachtte men door pompen het schip lens te krijgen, doch dit lukte niet Om half vijf in den middag moesten de pogingen om de „Onze Lieve Vrouwe van Lourdes" drijvende te hou den, opgegeven worden De vier opvaren den van het Belgische schip begaven zich met een eigen boot naar de Katwijk 153 en tien minuten later was het Belgische schip gezonken. De Beigen werden met hun boot aan boord van de „Tieneke" ge nomen en hedenmorgen te 3 uur werden zij te IJmuiden binnen gebracht. Daar hebben zij zich begeven naar den Belgischen consul, den heer P. C. van Huizen, voor wien zij de noodige scheeps- verklaringen hebben afgelegd. Daarna zul len zy op transport naar Antwerpen worden gesteld De Belgen hebben behal ve de scheepspapieren niets kunnen red den. Overdracht van mgr. de Jong. Naar wij vernemen, zal mgr. J. H. G. Jansen, aartsbisschop van het Aarts bisdom Utrecht, Vrijdagmiddag te 12 uur het Aartsbisdom overdragen aan zijn opvolger, den co-adjutor Z.H.E. mgr. dr. J. de Jong. De overdachtsplechtigheid zal plaats hebben in de kathedrale kerk. Te 12 uur zal mgr. dr. de Jong, bege- rid door de kanunniken, de kerk be dden. Oe proost van het kapittel, J. G. var. aik, zal voorlezing doen van den slagbrief van mgr. Jansen en ver- gens van den benoemingsbrief van gr. de Jong. De twee oudste kanunniken zullen ver volgens den nieuwen aartsbisschop mgr. dr. J. de Jong naar den bisschopstioon begeleiden. De proost van het kapittel zal vervol gens een toespraak houden, welke mgr. de Jong zal beantwoorden. De plechtigheid wordt besloten met het zingen door het koor van het Te Deum Laudamus. Wij vernemen verder, dat de plech tigheid door den K.R.O. op gramofoon- platen zal worden opgenomen en Za terdagavond te 8.10 uur zal worden uit gezonden. De mogelijkheid van een samenzwering, welke ten doel zou hebben Betty Grable te ontvoeren, wordt thans door de politie autoriteiten te Chicago onder oogen gezien naar aanleiding van een juweelenroof. De ouders van Betty hebben gisteren den ge- heelen middag beraadslaagd met den chef van de recherche van Chicago. Zij spraken hun bezorgdheid uit over de veiligheid van hun dochter. Vanochtend vroeg werden Betty en haar verloofde Jackie Coogan van hun juweelen, welke een waarde zouden hebben van 5000, bestolen. 15.000 K.G. van de poort Waer- achtig lieten los; geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen elf uur zijn plotseling de kanteelen van de poort Waerachtig te Maastricht naar beneden getuimeld. Een gewicht aan hardsteen van meer dan 15.000 kilo is in één stuk van een hoogte van tien meter omlaag gekomen en dertig centimeter diep in den grond gedrongen. De geheele steenmassa ligt als een ver schansing voor de poort, die zelf onbe schadigd bleef. Deze poort werd in 1888 gebouwd bij de doorbraak van den ouden stadswal, om toegang te verkrijgen naar het nieuwe villa-park, later het Nolens-park ge- heeten. De kanteelen zijn destijds waar schijnlijk niet voldoende verankerd, doch gewoon op de poort gezet. Nu is vermoe delijk water in de voegen gekomen en be vroren; toen het ging dooien is het stuk losgesprongen en om'aag gestort. Er kwa men gelukkig geen persoonlijke ongeluk ken voor. Een fietser en een dame met kinder wagen waren juist de poort gepasseerd. Deze draagt het merkwaardige opschrift: In 1888 is de poort gebouwd Waerachtig, Vreest God en eert den Koning, Doet Uw plicht, God bescherme de stad Maastricht. DE AANVARING TUSSCHEN DE „PRINSES JULIANA" EN DE „ESBJERG". Volgens den Engelschen rechter zou de schuld voor twee derden bij den Nederlandschen kapitein liggen. Er is thans uitspraak gedaan in de zaak van de aanvaring tusschen het Deensche motorschip Esbjerg en het Nederlandsche stoomschip Prinses Juliana op 29 Juni 1935. De rechter was van meening, dat de aanvaring bijna tot een ramp was gewor den, wanneer de averij van de Prinses Juliana tot beneden den waterspiegel zou zijn gekomen. Er zouden dan vermoedelijk verscheidene menschenlevens verloren zijn gegaan. Voorts wees de rechter erop, dat de Nederlandsche kapitein in het ongelijk stond, daar hij den koers van den loods had gewijzigd, ofschoon hy deed, wat hem het beste voorkwam. De Esbjerg had evenwel tot de aan varing bijgedragen door zijn snelheid niet te verminderen. Concludeerende meende de rechter te constateeren, dat twee derde gedeelte van de schuld gezocht moet wor- dden bij de Prinses Juliana en een derde bij de Esbjerg BRAND OP NEDERLANDSCH SCHIP. In de Antwerpsche haven. In het Nederlandsch s.s. „Hoogkerk", metende 5137 bruto ton, toebehoorende aan de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij te Den Haag, is in de haven te Antwerpen een brandje uitgebroken in dat gedeelte van het schip, waar een lading van 250 balen jute lag opgeslagen. De oor zaak van het vuur, dat gebluscht kon wor den voordat het een omvang van eenige be- teekenis had gekregen, is broeiing van de jute. De brandweer is den geheelen morgen bezig geweest met het lossen van de jute, waarin de broeiing tot smeulen was overge gaan. Tegen den middag was men daar mede gereed gekomen, zoodat toen ieder gevaar geweken geacht kon worden. De jute was te Hamburg ingenomen en bestemd voor Rotterdam. DE LIMBURGSCHE MIJNEN. Geen bedrijfsraad. Op het gemeentehuis te Heerlen verga derde gistermiddag de commissie van ad vies betreffende instelling van een bedrijfs raad voor de Limburgsche mijnen. Daar de particuliere mijnen zich hiervan afzijdig hielden, meende de commissie, dat een bedrijfsraad voor de mijnen op het oogenblik niet mogelijk is. In dezen geest zal de commissie rapport aan de regeering uitbrengen. MEISJE DOODGEREDEN. Gisteravond is een 4-jarig meisje door een personenauto uit Bergen op Zoom aange reden en enkele oogenblikken later aan de gevolgen van de opgeloopen verwondingen overleden. Den bestuurder van de auto treft, zooals het ingestelde onderzoek uitwees, geen schuld. DE AMSTERDAMSCHE ERAND- CATASTROFE. Nog geen begrafenis der slacht offers. Naar wy vernemen, was gisteravond door de justitie nog geen vergunning gegeven tot het begraven van de slachtoffers van den brand aan de O.Z. Achterburgwal te Am sterdam. De begrafenis, waarvan men dacht, dat zij vandaag zou kunnen plaatshebben, is dus uitgesteld. PRINS BERTIL TE AMSTERDAM. De Zweedsche kruiser aangekomen. Verscheidene personen in uniform be- rr*1Ch.Vanmor*en °P den steiger van V. m afwachting van den Zweed- schen vliegtuigkruiser, die vandaag voor een met-officieel bezoek in Amsterdam kwam. Onder de bemanning bevonden zich twee jongelieden, die er heel gewoon en sportief bij liepen en verre bleven van offi cieel gedoe. Een van hen was de zoon van den kroonprins, Bertil, die gedurende een week in volstrekt incognito te Amsterdam verblijf houdt. De andere was zijn adjudant. Toen de kruiser te ruim 10 uur zijn lig plaats dicht was genaderd, begon de prins een levendig gesprek met eenige over de verschansing leunende luitenants, die hem enthousiast hadden begroet: zijn klassege- nooten uit zijn adelborsttijd! Overigens hield de prins in verband met het niet-officieel karakter, waardoor zijn verblijf te Amsterdam zich kenmerkt, ge heel afzijdig van de officieele personen, die ter ontvangst van den kruiser aanwezig waren. Zoodra de kruiser gemeerd lag, begaven zich de Zweedsche marine-attaché te Parijs, die speciaal voor dit bezoek overkwam, de consul van Zweden te Amsterdam, en de officier van piket als vertegenwoordiger van den onder-commandant der Ned. Ma rine te Amsterdam, zoowel de Amsterdam- sche havenmeester zich aan boord. Even na deze officieele personen gingen ook prins Bertil en zijn adjudant over de loopplank. De eere-wacht van matrozen presenteer de het geweer. De blauw-grys geschilderde kruiser is een voorname vertegenwoordiger van de Zweed sche strijdkrachten ter zee. Het is het eeni ge type ter wereld van vliegtuig-kruiser, een combinatie van kruiser en moederschip voor vliegtuigen. Eén doode. In den afgeloopen nacht is op den weg tusschen Middelburg en St. Joosland een taxi uit Middelburg, waarin waren geze ten twee chauffeurs en een passagier door den mist en gladheid van den weg tegen een boom gereden. De inzittenden werden allen gewond en zijn naar het ziekenhuis vervoerd waar de passagier S. L. is over leden. Van de twee chauffeurs kreeg een lich te verwondingen. DE VAKOPLEIDING IN HET BAKKERSBEDRIJF. Streven naar eenheid in opleiding en examen. De besturen der nationale bakkersbonden in Nederland hebben, met het oog op de aanstaande ordening in het bakkersbedrijf, die naar zij hopen, weldra in werking zal kunnen treden, en waarbij o.m. ook eischen zullen moeten worden gesteld van vakbe kwaamheid voor aanstaande bakkerspa troons, een commissie benoemd, die de vraag zal moeten beantwoorden welke we gen er moeten worden ingeslagen om een heid te verkrijgen in opleiding en examen. Deze commissie heeft dezer dagen haar eerste vergadering gehouden en de lijnen vastgesteld, waarnaar zal worden getracht een zoodanige eenheid te bereiken. Vooropgesteld werd, dat bij het stellen van eischen voor vakbekwaamheid, de or ganisaties in de eerste plaats geroepen zijn om deze eischen te formuleeren en de nor men aan te geven, waarop een diploma voor vakbekwaamheid zal moeten steunen. Deze eischen zouden dan een onderdeel zyn van de vestigingseischen waaraan een ieder zal moeten voldoen, die zich als patroon zal willen vestigen. Het examen zal moeten worden afgenomen door eene com missie, samengesteld door genoemde vak bonden in het bijzijn van of aangevuld met vertegenwoordigers van het departement van onderwijs, waardoor deze examens een officieel cachet verkrijgen zouden en de ge slaagden een officieel diploma zouden kun nen ontvangen, dat tevens voor hen den weg baant naar het patroonschap. Van verschillende inrichtingen van vak onderwijs is opgave gevraagd van de eischen, die elk van haar stelt voor het bak- kers-vakonderwys. Getracht zal worden een uniform leerplan te ontwerpen, dat overeenkomt met de eisthen van het Nij verheidsonderwijs, opdat een zoo nauw mogelijk contact met het betrokken depar tement kan worden verkregen. Binnen niet al te langen tijd zal een vol ledig rapport der commissie kunnen worden tegemoet gezien. ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE? Nader getuigenverhoor op 31 Maart. Vanmorgen wees 'het Gerechtshof te Amsterdam een interlocutoir arrest in de strafzaak tegen den journalist-kunstcriti cus S. B., die terecht heeft gestaan wegens onjuiste aangifte voor de Rijksinkomsten- belasting, en beval een nader verhoor o p 31 Maart. De rechtbank had hem tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep eischte de procureur- generaal een gevangenisstraf voor den tijd van vyf maanden. Het gerechtshof overwoog dat een nader „etuigenverhoor noodzakelijk is. Ook prof. Dr. W. Mengelberg, bij wien verd. als se cretaris in dienst is, zaï op 31 Maart te twee uur worden gehoord. Voorts zal een nader onderzoek worden ingesteld, naar de verdiensten van verd. in Amerika ge durende 1928 en 1929. Alsnog zal moeten worden overlegd de rekening van de North American Trust Comp. ONZE POSTVLUCHTEN De „Perkoetoet" (uitreis) is te Rangoon geland. De „Koetilang" (thuisreis) is gisteren te Cairo aangekomen. De Lijster (thuisreis) is te Rangoon, de Perkoetoet (uitreis) te Singapore geland. Hedenmorgen 10.58 uur is het K.L.M.- vliegtuig Kievit vlot op Schiphol geland. K.L.M.-VLIEGTUIG KWAK HEDEN MORGEN VAN BARI VERTROKKEN. Hedenmorgen 8.15 uur (Ned. tijd) is het K.L.M.-vliegtuig Kwak er in geslaagd het vliegveld te Bari te verlaten, op weg naar Home. STAARTLOOS VLIEGTUIG. Volgens een ontwerp van den Russischen constructeur Tsjiranofski is het eerste vlieg tuig met plaats voor 5 passagiers, zonder staart gebouwd. Het toestel is om zyn vorm ..De vliegende parabool" genoemd. Het vliegtuig is voorzien van twee motoren van Russisch maaksel. De vleugelbreedte be draagt 16 M. „De vliegende parabool heeft reeds verscheidene proefvluchten gemaakt, waarbij goede vliegkwaliteiten gebleken zijn. Woensdagmiddag was het verkeersvlieg tuig van de lijn Dakar—Natal, de „Stad Buenos Aires" reeds 48 uur uur vermist Het laatste draadlooze bericht van het toe stel, aan boord waarvan zich 5 man en een passagier bevinden, is Maandagmiddag om 3 uur ontvangen. Gistermorgen is uit Dakar de „Santos Dimont" gestart om langs de lijn te zoeken. Bovendien zijn drie aviso s uitgeloopen om aan het opsporingswerk deel te nemen. De kapitein van het Duit- sche s.s. „Schwabenland", dat tusschen Bathurst en Natal voor anker ligt en als steunpunt dient voor den Zuid-Amerika- dienst van de Lufthansa, heeft eveneens bekend gemaakt aan het opsporingswerx te zullen deelnemen. LANDBOUWCRISISMAATREGELEN. Met ingang van 1 Maart 1936 mogen voorloopig geen reserve-kalveren op de bedrijven aanwezig zijn. De Landbouw-crisis-organisatie voor Noordholland vestigt er met nadruk de aan dacht der veehouders op, dat met ingang van 1 Maart 1936 voorloopig geen z.g. reser ve-kalveren meer mogen worden aangehou den, zoodat dus na dien datum geen kalve ren binnen de gestelde gewichtsgrenzen meer zonder identiteitsbewijs aanwezig mo gen zijn. RIJKSBIJDRAGE IN DEN GEMEENTELIJKEN WERKLOOZEN- STEUN. De schaal voor 1936 thans afge kondigd. Nieuwe voorschriften lngelascht In Stsbl. 442 is afgekondigd het Kon. Be sluit betreffende de nieuwe schaal voor de rijksbijdrage in den gemeentelijken werk- loozensteun, gedurende het jaar 1936. Ver geleken bij de schaal voor 1935, komt de verandering hierop neer, dat voor het loo pend jaar de maximum-bijdrage (voor ge wone gevallen) vastgesteld is op 85 pCt van het totaal-bedrag van den, door de ge meenten te betalen werkloozensteun, terwijl voor 1935 maximaal 90 pCt door het rijk kon worden verstrekt. Dit wil dus zeggen, dat de gemeenten, onder de nieuwe rege ling, zich zooveel te eerder voor de nood zakelijkheid kunnen zien geplaatst, om een extra-bijdrage in den werkloozensteun aan de regeering aan te vragen. Bovendien zijn eenige nieuwe bepalingen in het Kon. Besluit van 27 Juni 1935 (waar bij de algemeene maatregel van bestuur werd afgekondigd, inzake de gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg) ingelascht, waarvan wij de voornaamste hier laten vol gen: Allereerst geldt als nieuwe bepaling, dat, indien voor een gemeente, als gevolg van bijzondere plaatselijke omstandigheden, de uitgaven voor werkloozensteun en werkver schaffing, in de eerste 6 maanden van een kalenderjaar, aanmerkelijk lager zijn dan in de laatste 6 maanden van hetzelfde kalenderjaar het bedrag der rijksbijdrage kan worden vastgesteld op het tweevoud van het bedrag, dat in genoemde periode naar het oordeel van de betrokken minis ters zou zijn uitgegeven, indien bedoelde bijzondere omstandigheden niet aanwezig waren geweest. Ook kan op dezelfde wijze gehandeld worden, indien zich in een ge meente andere bijzondere omstandigheden voordoen, tengevolge waarvan de vorenver- melde uitgaven, in de eerste 6 maanden van het kalenderjaar, dat voorafgaat aan het dienstjaar, waarvoor de schaal van toepas sing is, aanmerkelijk lager zijn. dan met het oog op de, in die periode in de gemeente heerschende werkloosheid, normaal moet worden geacht Elk gemeentebestuur, dat van oordeel is. voor een becijfering als bovenbedoeld, in aanmerking te kunnen komen, moet vóór 1 Maart van het kalenderjaar, waarvoor de gewijzigde berekening zal gelden, het ver zoek richten tot den minister van binnen- landsche zaken. Mocht een dergelijk verzoen niet vóór den vorengenoemden datum zijn ingekomen, dan vervalt de mogelijkheid voor de betrokken gemeente, om van de nieuwe bepaling gebruik te maken. De verrekening der extra-bijdragen. Volgens art. 24 van het Kon. Besluit van 27 Juni 1935, worden van de extra-bijdrage in den werkloozensteun en van de belas- tingbijdrage, nadat deze door de regeering zijn toegekend, gedurende den loop van het dienstjaar, aan de gemeenten 70 pCt. in ter mijnen uitgekeerd, op tijdstippen, welke door de ministers bij de toekenning dier bijdragen, voor elke gemeente worden be paald. Ten aanzien van de resteerende 30 pCt. is een nieuwe bepaling getroffen, wel ke luidt als volgt: „De overblijvende 30 pCt. der vorenbe doelde bijdragen worden zoo spoedig moge lijk uitgekeerd na het sluiten van het dienst jaar, waarop de bijdragen betrekking heb ben, nadat daarop in mindering is gebracht een derde gedeelte van hetgeen naar het oordeel van de ministers, voor den dienst niet noodig blijkt te zijn". GESLAAGD. Te Amsterdam is geslaagd aan de Aca demie voor Lich. Opvoeding voor het the oretisch examen mej. W. C. Jes te Alk maar. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements Rechtbank wer den heden failliet verklaard A. Langereis, bierbottelaar te Alkmaar. Rechter-commis- sa™ ™r- Ubbens, curator mr. de Groot. mr kk Den,LHelder' rechter-commissaris mr Krabbe, ciA-ator mr. Veldman. Ven' na gedaan verzet, het faillis- b3" P Maash8nd*n. tuinder te Onderdyk, gemeente Wervershoof. v»n naar waarnemingen, verricht in den van Donderdag 13 Februari. Medegedeeld door het Kon. NederL 1w Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond Vrijdag 14 Februari: Zwakke tot matigen wind; aanvankalüL veranderlijk later uit Oostelijke richtS, gen; afnemende bewolking; geen neersW lichte vorst 'a nachts, overdag om t vr? punt Weeroverzicht De depressie over Scandinavië trok ooit waarts of zuidoostwaarts af; aan haar ach terzijde stijgen de barometers flink. Zweden, Noorwegen, Finland, Noord. Polen en Noord-Duitschland melden allen een hoogeren luchtdruk dan gisteren. Het laat zich aanzien, dat zich over het noord, oosten van ons waarnemingsgebied een hooge druk gaat ontwikkelen. De rug v» hooge drukking, welke gisteren van Groen, land en IJsland tot aan de Britsche eilan! den reikte, heeft zich verder naar het zuid.' oosten uitgebreid. De depressie over de Golf van Biscsye is aanvankelijk nog verder opgevuld, doch zij toonde zich hedenmorgen weer wat ac tiever met barometerdalingen langs de Fiansche kust en over zuid-west Engeland. De temperatuur is over de Britsch« eilanden, Scandinavië en midden-Fraofc rijk, weer gedaald. Over Engeland en Schotland vriest het thans ook matig, Ja Scandinavië blijft de vorst nog streng evenals in zuid-Duitschland en het aan grenzende deel van oost-Frankrijk. Over ons land rteeg de temperatuur flmfr. evenals over noord-Duitschland en Polen, die nu bijna geheel vorstvrij zijn. Rond de Oostzee waait het flink uit het noorden es noord-westen, hier en daar met sneeuw. De vooruitzichten zijn gunstig voor ee ruimen van den wind naar het oosten waarbij terugkeeren van de vorst in bet noorden en aanhouden van de vorst in het zuiden van ons land waarschijnlijk is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.28 uur licht op. DOOR HET LIS GEZAKT. De heer Luinge bericht ons, dat hij geen zoon van 15 jaar heeft. De 15-jarige die met hem en zijn 6-jarig zoontje door bet ijs aan de Jan van Scorelkade zatke, waarop door een paar honderd menschen werd ge reden, was een op zijn architecten kantoor werkzaam teekenaar. OPBRENGST COLLECTE. Het IsraëL Armbestuur verzoekt ons te willen vermelden, dat de opbrengst der gister gehouden collecte bedraagt de som van 350.67. BAL MASQUÉ BIJ VAN GIJZEN. A.s. Zaterdag 13 Febr. zal in de dancing van het „Wapen van Heemskerk", van den heer Th. v. Gijzen aan de Breedstraat een balmasqué worden georganiseerd, waarvoor een groote belangstelling blijkt te bestaan. Het is de bedoeling in de voor deze gele genheid met zorg versierde en verlichte zalen een echt ouderwetsch bal-masqué ta houden en we twijfelen niet of zij, dia een feest naar waarde kunnen apprecieer», zullen niet nalaten present te zijn. Goede muziek en een gezellige sfeer waarborgen een allerprettigsten avond. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd is de eenige uitdeelinglüij* in het faillissement van H. Ham, slager Hoorn, met een uitkeering aan concurtw* te schuldeischers van 17.6 FEESTAVOND MANNENKOOR „ORPHEUS". Het mannenkoor „Orpheus" geeft a*- Maandag 17 Februari weder haar l?8"® schen feestavond. Het bestuur is er in f slaagd voor dezen avond de hand te 1®^^ op den humorist Bob Bleyenberg Utrecht,, waarvan het Utrechtsch dag o.a. schreef: Cabaretavond N. V. Huis. j Toen steeg het peil van den ettelijke centimeters hooger en konden genieten van een burleske geestighexa» èf en verantwoord was. Grock en Frate hebben in hem een geestelijken zoon, 0 wien zy zich niet zouden schamen. Het Centrum schreef over een feestaj aangeboden door B. en W. van Utree deelnemers van de Jaarbeurs, o.a. h gende: en Om beurten traden Clinge Doornr> Bob Bleyenberg op. Deze laatste wer den bekenden liedjesdichter „Grock s 0 zoon" genoemd, wat voor den nu ree bekenden muzikalen clown héél wat z wil. Zij vermaakten de aanwezigen mate. Had Clinge Doorenhos bij zonde succes, Bob Bleyenberg werkte nog wat meer op de lachorganen met zyn gecreëerde numrmrs en heeft veie tranen op zijn clown geweten. ,„nrden. Dit belooft dus iets heel goeds te Verder geeft Melchert Schuurman n 8 paar vioolsoli ten beste, terwijl uooger* nenkoor onder leiding van Nico rengt, werf een zestal nummers ten gehoore zoodat ook liefhebbers van zang en muziek bevredigd zullen worden. van Een bal, waaraan medewerkt de ^e. Melchert Schuurman, zal dezen avo sluiten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2