jSQZÊIi DE GEBROEDERS „GOCHEM" Jjecfds-iaken Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. GESPRONGEN HANDEN faouwciaai Tlieuws NOORDSCHARWOUDE het rijden van deze Hollandsche jongen was inderdaad een verrassing van den dag. H^j sloeg buitenlandsche meesters van interna tionale reputatie als Blomquist, Matthissen, Stiepl en Schoeder. En dat hij voor mannen als Ballangrud, Vagenius en Oyaia moest onderdoen, is hem niet ten kwade te dui den. Collega's van andere landen kwamen er ons mee gelukwenschen, alsof wij er wat aan konden doen, maar het teekent de stemming waarin iedere liefhebber van de sport op de gladde ijzers verkeerde. Het overwicht van de Noordelijke landen in deze sport is ook bij dezen wedstrijd zeer duidelijk aan den dag gekomen. De bewo ners van die streken hebben inderdaad ook een groote voorsprong, doordat zij veel vaker en ook veel geregelder kunnen oefenen, dan bijvoorbeeld de Hollanders. En alleen de bewoners van berglanden als Zwitserland, Oostenrijk en Zuid-Duitsch- land verkeeren in ongeveer gelijke omstan digheden. Wanneer beleven wij in Neder land eens een winter waarin onze rijders zich goed kunnen oefenen? Er gaan jaren voorbij, dat er van schaatsenrijden geen sprake is en temeer mogen daarom de prestaties van onze landgenooten worden geloofd. De winters duren in Nederland maar kort en de temperatuur daalt er zelden beneden vijf graden onder nul. In dit verband gezien was het op het Riessermeer Woensdagmor gen een echt Hollandsche weertje. Er hin gen lage wolken, waar doorheen de zon zoo nu en dan eventjes nieuwsgierig gluren kon en de thermometer, die den vorigen dag nog zoo laag had gestaan wees nu om en nabij het vriespunt. Daardoor was het ijs vee] zachter dan tevoren en de Neder- landsche jongens hebben van dit Neder- landsche ijs geprofiteerd. Zij kwamen vee' beter los en schenen meer op hun gemak te zijn. Schijnbaar kleinigheden als het weer en de toestand van het ijs spelen bij zulke wedstrijden toch wel een zeer groote rol. Men is geneigd om te snoedig weer te ver geten en als later de lijst van kampioen schappen wordt opgemaakt, staat er niet meer bij in welke omstandigheden er is gereden. Het Nederlandsche kamoioenschap is er een van den besten Nederlander op een buitenlandsche baan en men heeft nu kunnen zien waartoe onze landgenooten in staat zijn als het in het buitenland maar op het vaderland lijkt. Bij die gunstige omstandigheden hoort ook een sterken tegenstander en od dit ge bied hadden onze landgenooten ook niet te klagen. Langendijk reed met Vagenius, die als tweede in dezen strijd eindigde en Dijkstra met Oyala, die nummer drie werd. Koops had Sames als concurrent, den man waar Duitschland ,'eel hoop op gevestigd had en met wien hij tegelijk over den eind streep vloog. Alleen van der Scheer had een zwakkeren tegenstander, maar daar door kwam zijn mooie rijden des te beter uit. Hij reed in een zeer goeden stijl zooals ook iedere deskundige erkende en met groote regelmaat. Kegelen. ALKMAARSCHE KEGELBOND. Jaarvergadering. De Alkmaarsche Kegelbond heeft zijn al- gemeene jaarvergadering gehouden in het gebouw de Unie onder voorzitterschap van dén heeren Joh. Diepen, die in zijn ope ningswoord allen welkom toeriep, verder de belangrijkste gebeurtenissen in 1935 re leveerde, dank bracht aan de diverse com missies en een stille hulde bracht aan de in 1935 ontvallen leden van den bond. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde het overlijden van mevr. R. Brug man en de heeren H. Hofmeester en J. Hen driks uit Den Helder. De bond bestond op 1 Januari 1936 uit 21 clubs met 225 leden en 32 persoonlijke le den, benevens drie eereleden. Aan den bond ontvielen de heerenclubs uit Bovenkarspel en de beide damesclubs „Ophouden wint" en „Onze Kegelavond", terwijl een nieuwe club met 8 leden toetrad „De Houthakkers". Het bestuur onderging een verandering n.1. door het vertrek van den heer W. Es- ser in wiens plaats de heer C. H. de Lange gekozen werd. De algemeene vergadering van den Ned. Kegelbond te Utrecht werd door het dage lij ksch bestuur bezocht, doch de voorstellen der heeren verkregen geen meerderheid. Het verslag memoreerde het jubileum van Z.E.K.Z.?, den steden wedstrijd tusschen Haarlem en Den Helder. Eveneens werden de korpswedstrijd over drie banen en het verloop der competitie herdacht, terwijl het a.s. 30-jarig bestaan van den A.K.B. niet vergeten werd. Tot slot bracht de secretaris bestuur en leden dank voor de aangename medewer king in 1935 en eindigde zijn keurig ver slag met de mededeeling dat er ook spoedig kegelbanen zullen komen in Bergen. Alsnu was de heer K. Brugman als pen ningmeester aan het woord; wijl hij zorg droeg, dat een keurig financieel overzicht bij de clubs en leden die dat aangevraagd hadden, aanwezig was, kunnen wij volstaan met de mededeeling, dat de A.K.B. over een batig saldo beschikt. Op voorstel der kas- commissie werd den penningmeester dé charge verleend. Bestuursverkiezing. De drie aftredende heeren Joh. Diepen, A. Köllman en C. H. de Lange, werden herkozen, terwijl ir. Lienesch uit Schagen in de vacature van den heer H. J. van Veen zal voorzien. Doordat het voorstel van O.K.A. om den heer A. Middelhoff gedurende den tijd, dat deze nog zitting heeft in het bestuur, als bestuurslid te handhaven, door de vergade ring werd overgenomen, trok kag®k U.B.O. haar candidaat, den heer P- Dela™a re, hiermede terug. Hiermede zqn nu twee leden van kegelclub Op de Lat b^t" ff functionnaris, wijl de heer A. Ml^h° candidaat was van kegelclub Unie, doch n ruzrmmfsesie1Uwerd herbenoemd, terwijl door den voorzitter werden aange wezen als lid der kascommissie de heere J. Schene, Jan Zwart en A. v. d. Oeve Het voorstel van het bestuur om het loon van de kegeljongens uniform vast te stellen verkreeg geen meerderheid. Het voorstel om op de vergadering van den Ned. Kegelbond in vereeniging met den Haarlemschen Kegelbond en Holl. Noordpunt, met voorstellen te komen betref fende het verkegelen der lands-kampioen- schappen, werd in handen gesteld van het bestuur. Dit jaar zal de commissie weder een com petitiewedstrijd organiseeren. Bij de rondvraag deelde de heer Joh. Die pen mede het ontstaan en verloop der be sprekingen met de beide hotelhouders te Bergen en eindigde zijn betoog met de me dedeeling dat de A.K.B. moreelen, doch geen financieelen steun verleent aan de tot stand koming der banen te Bergen en dat de heer Nieuwendijk zelf gezegd heeft: „als ik, zooals de bond, moest kiezen, zou ik ook „De Rustende Jager" gekozen hebben". Hierna volgde sluiting. Wij vermelden dat de heer Joh. Diepen, weder met alge meene stemmen is herkozen als voorzitter van den Alkm. Kegelbond. Schaken. V. V. V. 2—BLOEMENDAAL 2. De uitslag van den op Maandag te Alk maar gespeelden competitie-wedstrijd van V. V. V. 2 tegen Bloemendaal 2 is: (Reserve 2e klasse B. van den N.-holl. Schaakbond). VVV 2 (Alkmaar)Bloemendaal 2 B. VeltmanJ. H Barens 1/21/2 P. HartogW. Hogenbirk 10 D. Appel Sr.A. J. de Vries 1/21/2 F. Helder—H. J. S. Beek 1—0 K. MuntihgJ. Lankamp 10 J. de GrootJ. H. Caro l0 H. BooijP. Rotteveel 1/2/2 Dr. L. LipsH. G. van Riessen 10 H. Vlug—W. K. Kemper 1/2—1/2 J. KikkertR. J. Plomp 01 Stand 73 in het voordeel van VVV 2. VVV speelde aan de even borden met wit NED. POLITIE SPORTBOND. Het verschenen Gedenkboek. Ter gelegenheid van zijn eerste lustrum heeft de Nederlandsche Politie Sportbond een gedenkboek uitgegeven. Dit gedenk boek, dat typografisch zeer goed verzorgd is, opent met een afbeelding van H M. de koningin, gevolgd door die van de ministers van justitie en binnenlandsche zaken en den eere-voorzitter van den Bond den heer D. Schuitmaker, hoofdcommissaris van politie te Utrecht. Verder bevat dit rijk geïllustreerde boek de beeltenissen van hoofdbestuursleden, terwijl ook aan de verschillende onder- afdeelingen (athletiek, schieten, voetbal etc.) de aandacht is gewijd. Verschillende burgemeesters en vooraan staande politiemannen leverden zeer le zenswaardige bijdragen waarin het nut van sportbeoefening door politiemannen tot uiting komt. Het boek sluit met foto's van besturen der aangesloten vereenigingen. Zitting van 10 Februari. Woorden als worsten. De veehouder Jac. Sch. te Wijdenes, wiens vocabulair nu niet direct van prima kwaliteit is, had op 13 December zijn mede- crisislyder Gerrit Wijdenes gecomplimen teerd met de vriendelijke woorden: Schob- ber, enz. Hoewel Wijdenes misschien zelf wel overtuigd was van zijn eigen onwaar digheid, kende hij Jaap toch de vrijheid niet toe, hem op een dergelijk onbehoorlijke ma nier te kwalificeeren en het gevolg was, dat de loslippige dorpeling heden tot 10 boete of 10 dagen werd veroordeeld. Daar kom je niet gemakkelijk af. De wielrijder Nic. C. te Castricum had de brutaliteit op 1 Febr. geen gevolg te geven aan het stopbevel van veldwachter Bleij en daal, een grapje, dat zeer zwaar berekend wordt, zooals bleek uit de opgelegde straf 40 böete of 20 dagen. Recalcitrant. De heer H. J. M. te Helder, een niet on bekend type in de Alkm. rechtzaal, was zoo vrij om niet te gehoorzamen aan het bevel van een commies, wien de rijwielbelasting controle was opgedragen. Verdachte was reeds 11 maal veroordeeld, werd heden be dacht met 30 boete of 1 maand hechtenis Ook ai weer geen vrede. De caféhouder Andr. O. te Berkhout, die geen bijzondere appreciatie koestert voor zijn dorpsgenoot Piet Schouten, had op 28 December zijn meening omtrent dezen heer gelucht in de bewoordingen: schurk en op lichter. Een critiek, die tamelijk gevaarlijk bleek, want de slokjesbaas werd heden tot 15 boete of 10 dagen veroordeeld ter zake eenv. beleediging. Doofde als een kaars in 'n emmer water. De Heldersche caféhouder Heijer Sn. had oneenigheid gehad met een familielid, waar 'n rechtszaak van was gefabriceerd. Waar echter de tweede getuige om deugd. :ije redenen geen verklaring wilde afleggen, werd vrijspraak gevraagd en verkregen. Dat viel leelijk tegen De heeren Pieter W. en Piet S., de laat ste een niet al te gunstig bekende type te Oudesluis, hadden in den nacht van 13 op 14 October van den vischventer Verver 'n kist paling gestolen. De roovers dachten althans, dat er paling in de kist zat, maar het viel leelijk tegen, het waren electriciteitsbe- noodigdheden. Niettemin werden ze heden op paling getaxeerd en Piet W. veroor deeld tot 25 boete of 10 dagen, terwijl Piet S. er op grond van zijn slechte anteciden- ten drie maanden den bak werd ingedraaid. Dat gaat niet op. De rijwielhersteller Corn. Anth. v. d. E. te Purmerend had voor 'n ingezetene in de Beemster een rijwiel verkocht, doch ver zuimd het bedrag te verantwoorden, voor welk strafbaar feit hij heden werd veroor deeld tot 25 boete of 15 dagen. Een groote mond opgezet. De heer Izak O. te Texel ontzag zich niet zijn mede-eilander Dirk Hutjes in 't open baar mede te deelen, dat hij 'n slechte man, 'n schurk, 'n vuillak en 'n dief was. Het is begrijpelijk, dat Hutjes zich zulks niet on gestraft liet zeggen en hij smaakte dan ook heden het genoegen zijn beleed iger te hoo- ren veroordeelen tot 15 boete of 10 dagen. Het gaf hem geen steek. De Enkhuizer Jan KI. te Enkhuizen, die den veldwachter Bastiaanse had bedreigd met doodslag, door het vriendelijk voor nemen te kennen te geven, hem de hersens te zullen inslaan, en deswege tot 2 maan den gev. was veroordeeld, kwam tegen dit vonnis in verzet, echter met geen ander resultaat, dan dat bekrachtiging Werd ge vorderd en uitgesproken. Die mag de reis nog eens maken. De sigarenkoopman Nochem V. te Helder, bij verstek veroordeeld tot 2 x 100 boete of 2 x 25 dagen ter zake overtreding der tabakswet, was tegen dit vonnis in verzet gekomen, doch hij kon heden onverrichter zake naar Jutterland terugkeeren, omdat de rijksadvocaat niet verschenen was. Eind goed, al goed. De stuurman W. C. K., die bij zijn schoon papa de ruiten had ingegooid, verzoende zich onder vaderlijk beleid van mr. Lede- boer heden plechtig met schoonvader en werd alsnu tot 1 maand voorw. met 2 proef jaren veroordeeld. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 11 Februari. 'n Zwijntjesjager. 'n Jeugdige zwerver uit Friesland T. H., die zich onlangs in Alkmaar aan rijwiel diefstal had schuldig gemaakt, had nog eenigen tijd gelegenheid gekregen zich te beteren, doch stond thans weer terecht, waarbij de heer Wiggers geen ongunstig rapport over den zwerver uitbracht. Deze bleek echter den reclasseerings-ambtenaar iets verzwegen te hebben, zoodat, de offi cier, hoewel een voorw. veroordeeling aan vankelijk in het vooruitzicht was gesteld, bij zijn requisitoir meende te moeten per- sisteeren en 10 maanden gevangenisstraf bleef eischen. Uitspraak over 8 dagen. Rijwielplaatjesdiefstal. Eenzelfde herhaling kregen we van de zaak van Auke S. uit Enkhuizen, die zien niet eens de moeite getroost had voor de heeren te verschijnen. Daarom vond de of ficier ook geen aanleiding zich clement te toonen en bleef hij ook voor Auke bij zijn requisitoir persisteeren, n.1. 6 maanden ge vangenisstraf. Auke had zich destijds aan diefstal van rijwielbelastingmerken te Enkhuizen schul dig gemaakt. Uitspraak over 8 dagen. Een onvoorzichtige melkrijder. Op den avond van 26 October had voor de melkfabriek op den weg Hoogwoud Lammertschaag een botsing plaats tusschen de melkauto, bestuurd door P. B. en een motorrijder N. Wigman. De melkrijder was uit een zijweg geko men en wilde, links den rijweg oprijdende, wederom naar links de fabriek inrijden, toen plots van rechts een motorrijder met ge- dimpt licht kwam aanrijden. De autobe stuurder B. had deze motorrijder voor een wielrijder aangezien, op een afstand nog van circa 200 M. en gedacht nog wel naar de fa briek te kunnen rijden. De motorrijder werd door den auto tegen een melkbussenrek geslingerd en brak zijn linker-onderbeen, zooals dr. R. van Zinde ren Bakker verklaarde; waardoor 5 weken ziekenhuis verpleging noodzakelijk was. B. was erg van streek en heeft zijn schuld be kend; nadien heeft hij het slachtoffer enkele keeren in het ziekenhuis bezocht; het geval deed zich gunstig voor. Niettemin legde de officier verdachte in de dagvaarding het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel ten laste, tengevolge van roekeloos rijden. De winkelier J. Verlaat, die naast de fa briek woont, had de klap gehoord; hij kende verd. als geen ruwe kerel en zei, dat verd. zijn schuld had erkend. Nadat ook nog de fabrieksarbeider J. Jong was gehoord, nam de officier requisitoir; hij schetste de situa tie en meende, dat de aanrijding onnoodig was geweest en het gevolg was van de on verschillige manier van rijden van verd. wien hij een air de dédain tegenover de wielrijders verweet; het was een stille weg en daarom moest met meer voorzichtigheid gereden worden; dit klonk ons wel wat pa radoxaal; wij meenen, dat een drukke ver keersweg meer voorzichtigheid vereischt. De officier eischte tenslotte 60 boete of 30 dagen hechtenis, we'k bedrag verdachte niet wist hoe het bijeen te krijgen. Mr. v. d. Loos bestreed allereerst de dag vaarding en ontkende, dat hier roekeloos gereden was. Voorts achtte pleiter toepas Doos 3Q-60ci. Bij Apoihen Drogisten sing van art. 5 van 't Motor- en Rijwielregl. niet geldend. Tegenover de bemerking van den officier, dat tegenover een wielrijder op 200 M. afstand dezelfde voorzichtigheid noodig was als tegenover een motorrijder op dien afstand, voerde pl. aan, dat als het een rijwiel was geweest, zooals verd. meen- da, er geen aanrijding was geweest, omdat de auto dan tijd genoeg had gehad van den weg te komen. Ook de motorrijder sprak van een afstand van 200 M. Deze moet reeds gedimpt hebben, voor verd. om den hoek van den weg langs de fabriek kwam. Pl. achtte geen schuld, althans geen grove schuld aanwezig; verd. heeft een gezin van 8 kinderen en verdient 30 a 35. Daar dit het eerste geval is, vroeg pl. een lichtere straf. Die vervelende sierteeltcentrale. De gebroeders B. uit Hoogkarspel waren door den kantonrechter te Hoorn veroor deeld wegens teelen van bloembollen zon der vergunning van de Sierteeltcentrale in Den Haag. Zij kregen daar 10 boete of 10 dagen, maar dat was nog niet het ergste; de opbrengst van de zonder vergunning ge teelde bollen, ter waarde van 355 was verbeurd verklaard en daarom waren zij in hooger beroep gekomen. Gedrieën vulden zij het beklaagdenbankje, verdedigd door mr. van Rey uit Amsterdam, die blijkbaar in moderne rechtspraak betref fende de crisiswetgeving goed was inge werkt. De officier meende, dat een teelen zonder vergunning vast stond en vroeg derhalve bevestiging van het Hoornsche kantonrech terlij ke vonnis. Mrr Rey wees er op, dat de bloembollen- kweekerscentrale destijds door de sierteelt centrale was overgenomen, waarbij bleek, dat maanden-oude correspondentie nog on geopend was blijven liggen. Ook aan de hand van andere voorbeelden toonden pl. aan, dat de ambtenarij in de crisiswetgeving voor de betrokken kweekers tot veel on billijkheden leidt. De gebr. B. hadden zich voorjaar 1934 te Hoorn voor aansluiting bij de sierteeltcentrale opgegeven, hoewel zij alreeds bij de kweekerscentrale waren aan gesloten. Zij kregen echter steeds niet hun noodige vergunning, doch, zooals gebruike lijk gingen zij alvast hun gang met teelen. Het bleek n.1. dat sommigen pas hun ver gunning krijgen nadat de bollen reeds ge rooid zijn. De gebr. kregen echter een pro ces-verbaal voor de bollen gerooid waren met het bekende gevolg. Ook het meten van de beteelde oppervlakte geschiedt niet steeds zooals het moet en daaraan schreef verd. Arie B. het toe, dat hij vorig jaar 500 K.G. bollen moest inleveren. Mr. Rey wees op de schade aan gewas en bollenland, door de ambtenaren van de centrale gerooid, toege bracht en verdedigde het recht van ver dachten om te teelen. De handeling was nog niet voltooid toen het recht ingreep. Zoowel op formalistische als op rechts gronden concluderde pl. dat vrijspraak moest volgen; in ieder geval verzocht pl. de opbrengst niet verbeurd te verklaren, temeer, daar de centrale in gebreke was ge bleven de vergunning te sturen of ander be richt te zenden. Uitspraak over 8 dagen. In dubüs abstine. In de middagzitting stonden terecht Jan Sch. en Joh. v. L. terzake diefstal van een ijzeren Ketting op de zanderij bij de Stol pen in de Zijpe, ten nadeele van de Stich ting Samenwerkende Zandsleepersbond, gepleegd in Julie 1935. Zij waren resp. uit voerder en onderbaas, afkomstig uit Grijs- kerk. Beiden ontkenden. Het getuigen verhoor kon t. a. v. v. L. niets en t. a. v. Sch. heel weinig opleveren, zoodat de Officier slechts vrijspraak kon concludeeren, waarbij mr. Wijme zich aansloot. Uitspraak over 8 da gen. Studebaker contra bus. De 45-jarige uitgever dr. A. M. H. Sch. uit Groningen had op 2 Juli 1935 op den Smal- lenweg EdamOosthuizen met z'n Stude baker bij het passeer en van een Wacobus, deze aangereden, waarna hij was doorge reden. Hij stond deswege terecht en zei niets van een aanraking met de bus gemerkt te hebben. Verd. was door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot f 30 boete, 3 maan den ontzegging van rijbevoegdheid en toe wijzing aan de Waco van de schadevergoe ding van 48,75. Zoowel de buschauffeur M. Kout als de get. J. Roelofs verklaarden, dat verd. hard en niet voldoende rechts had gereden. Blijkens verklaringen van 4 getui gen a décharge was het linkervoorspatbord, dat met de bus in aanraking zou zijn ge weest, niet noemenswaard beschadigd. De officier achtte ontzegging van rij bevoegdheid niet noodig, doch vroeg, wat de geldboete betreft bevestiging van het von nis van den kantonrechter. Mr. Polak uit Groningen concludeerde vrijspraak. Afd. Langendijk Het Witte Kruis. De afd. Langendijk van het Witte Kruis hield de jaarvergadering in het lokaal van den heer L. Hop, alhier. De opkomst was, zooals gewoonlijk, niet groot toen de voor zitter, de heer Jb. Rutsen, de vergadering opende. De secretaris deelde mede, dat door een familie in Broek op Langendijk aan de afd. een invaliden-wagentje was geschonken. Dit geschenk werd dankbaar aanvaard. De penningmeester, de heer Moeijes, deel de mede, dat het aanvangssaldo 557.38 was. De ontvangsten van het Witte Kruis waren totaal 5131.40)4, de uitgaven 4084.49, alzoo een batig saldo opleverende van 1046.91 Hi- De ontvangsten van de wijkverpleging waren 3166.36, de uitgaven 3935.86, nadeelig saldo f 769.50. Van de hoogtezon was het voordeelig saldo 174.60. De rekening van het consultatiebureau sloor met een nadeelig saldo van f 90.59. In to taal waren de ontvangsten 8657.07 y,, uit gaven 8295.65, alzoo een voordeelig saldo opleverende van 361.42)4. De commissie van onderzoek rapporteer de bij monde van den heer J. Ootjers Rz., dat alles in de beste orde was bevonden en men tot goedkeuring kon overgaan. De re keningen werden hierna goedgekeurd en vastgesteld. De begrootingen 1936 kwamen vervolgens aan de orde. Medegedeeld werd hierbij, dat een z.g. ziekenraam was aangeschaft. De heer J. Kliffen merkte op, dat, als het 40-jarig bestaan van de afdeeling eenigszins feestelijk moest worden herdacht, het be drag hiervoor uitgetrokken op de vergade- ringskosten te laag zou zijn. Hij stelde voor, hiervoor een bedrag uit te trekken. Na eenige bespreking werd een post van 100 uitgetrokken. De begrooting van het Witte Kruis gaf een eindcijfer van 2580, de wijkverpleging van 4150, waarbij was gerekend op een nadeelig saldo van 312. De secretaris bracht hierna zijn jaarver slagen uit. Het ledental van het Witte Kruis is teruggeloopen van 1461 tot 1453, er zijn 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehou den. 29 cursisten bezochten de moedercur sus. 38 maal hebben de zusters de laatste werkzaamheden verricht aan overledenen. Het materiaal verkeert in uitstekende staat. Er werd 2325 K.G. ijs gebruikt voor 450 por ties aan 60 personen. Er waren negen lig- tenten geplaatst. Het verslag van de wijk verpleging vermeldde, dat het ledental was toegenomen van 1005 tot 1023. De zusters legden in totaal 7284 bezoeken af, waarvan voor de wijkverpleging 6385, voor de t.b.c.- bestrijding 258 en voor zuigelingenzorg 6 1 bezoeken. Voor t.b.c.-bestrijding staan 17 gezinnen met 18 patiënten onder toezicht. Het consultatiebureau voor zuigelingenzorg werd door 99 moeders met haar babies be zocht. De hoogtezon heeft 33 personen in totaal 581 maal bestraald. Het verslag ein digde met den wensch, dat de subsidies niet verlaagd mochten worden. Ook dat door de leden geen bezwaar werd gemaakt tegen de contributies. Hierna sluiting. Bevordering en ontslag. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. Bouwens, luitenant-kolonel, werkzaam bij het Departement van Defensie te 's-Gra- venhage, is bij Koninklijk besluit met in gang van 1 Maart 1936 benoemd en aange steld bij het dienstvak der militaire admi nistratie tot kolonel. Op zijn verzoek is hem met ingang van denzelfden datum eervol ontslag verleend uit den militairen dienst terzake van lang- durigen dienst. Spoedvergadering aangevraagd. De werkverschaffing in de Wierin- germeer. Naar wij vernemen, hebben een viertal leden van den gemeenteraad een verzoek tot den burgemeester gericht, om een spoed vergadering bijeen te roepen in verband met de tewerkstelling van de werkloozc arbeiders in de Wieringermeer. Tegen deze tewerkstelling bestaat bij de arbeiders groote bezwaren, terwijl reeds meerdere malen er de aandacht op is gevestigd, dat deze werkloozen evengoed in de Schoorl- sche duinen zouden kunnen worden te werkgesteld, hetgeen voor de werkloozen een veel betere positie zou beteekenen, ter wijl het voor de gemeenten allicht nog goedkooper zou zijn. Verder kunnen wij nog mededeelen, d t de heer J. van den Abeele den raad een 123. Vlug pakte hij een knuppel, liep het erf af en schreeuwde „Houdt den dief! Houdt den dief!" Er was echter niemar 1 te zien. Hijgend en puffend bereikte de boer een houten keet, waar hij iemand op den grond zag zitten. 124. In zijn vlucht had Stiekeme Bert het konijn weg geworpen en zag een hoog steenen aan den kant van den weg, waaraan een wegwerker blijkbaar bezig was geweest, en nu waarschijnlijk zijn middagdutje deed. Om zich uit zijn netelige positie te redden, had hij vlug 's mans zonnebril opgezet en begon steenen te kloppen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7