as jBROEK OP LANGENDIJk NIEUWE NIEDORP De toekomst van de studenten. Op 1 Februari 1935 was voorradig Qememtecadai SCHAGEN Staatsloterij, mi m 7967 H3 9331 verzoek heeft gezonden, B. en W. te mogen interpelleeren over de tewerkstelling van de arbeiders in de Wieringermeer, welke zaken, zooals bekend, tot de competentie van B. en W. behooren. We zullen dus on getwijfeld binnenkort een raadsvergadering kunnen tegemoetzien, die zeer waarschijn lijk zal afwijken van de andere raadsver gaderingen. Een interpellatie van B. en W. hebben wij hier nog nooit meegemaakt, op deze wijze. V.A.R.A.-afdeeling. De afdeeling van de V.A.R.A. Noord- scharwoude-Oudkarspel hield de alg. jaar vergadering Dinsdagavond ten huize van den heer A. Jonkers in de Spoorstraat. De voorzitter, de heer A. Jonkers, verwelkom de in het bijzonder den heer Kaagman, districtbestuurder. Het jaarverslag van den secretaris werd zonder op- of aanmerking vastgesteld, even als het verslag van den penningmeester, den heer J. Hijmans. De rekening 1935 sloot met een voordeelig saldo van 4.80. De ingekomen stukken betroffen in hoofdzaak de propaganda en werden met de toelichting van den heer Kaagman behan deld. Gewestelijke vergadering van den C.B.T.B. Woensdagmiddag kwam de Kring Lan- gendijk en Omstreken van bovengenoemde vereeniging in vergadering bijeen ten lokale van den heer J. de Boer. Wegens ziekte van den heer J. Wagenaar berustte de leiding bij den heer P. Mantel van Schermerhorn. In zijn opening wees spr. op de slechte uitkomsten voor veehou- vooral de tuinderij is in erge mate getroffen vooral de tuinderij is in egre mate getroffen door mis-oogst en luizenplaag. Gewezen werd verder op de moeilijkheden de teelt beperking en teeltvergunningen en dat ook hierin past opbouwende critiek. Financieel overzicht. Het financieel overzicht van den pen ningmeester gaf een ontvangst aan van 27,40 en een uitgaaf van 21.36, batig saldo 6.04, hetwelk gevoegd bij het kas saldo een bezit aangaf van 19,84. Jaarverslag secretaris. Het jaarverslag van den secretaris gaf een overzicht der gehouden conferenties enz. aangaande de nooden in het tuin bouwbedrijf. De onbillijkheden in de teelt- regelingen, waardoor jonge tuinders geen eigen bedrijf kunnen stichten en dat de actie bij de regeering betreffende het leni gen der nooden er toe moge leiden, dat men het bedrijf voortzetten kan. Het ledental bedraagt voor 6 afdeelin- gen 280. Inleiding mr. Rijs over „Pacht en Hypotheekwet". Spr. bepaalde zich eerstens bij de vaste lasten en wat deze zijn. Bijv. sociale lasten, waaronder wordt verstaan premie rente en invaliditeit, arbeidsloonen, premiën voor ziekte en administratie daarvan. Er werd op gewezen, hoe deze sociale lasten op de be drijven drukken, waarom er naar getreeft dient te worden een gedeeltelijke opheffing daarvan zien te krijgen. Evenzoo voor de waterschapslasten, grondbelasting, onder houdskosten aan onroerende goederen, elec- triciteit en waterleiding moet getracht wor den verlaging te krijgen. Komende tot zijn onderwerp wees spr. er op dat hieraan veel moeilijkheden zijn ver bonden, daar de verhouding in de bedrijven betreffende schuld- en rentelast zou ver uit elkaar loopen. Vooral zijn die cijfers ont stelend wat de tuinbouwbedrijven aangaat. De gedachte dat het groote kapitaal de kleine boeren uitzuigt gaat niet altijd op, daar men onderscheid dient te maken tus- schen particuliere geldschieters en banken. Het probleem der vaste lasten is echter voor de overheid eisch om deze te verlich ten en de scherpe kanten weg te nemen. Met cijfers werd aangetoond hoe vanaf 19291934 den druk der vaste lasten is ge stegen, hetwelk, zeide spr. funest werkt voor de algemeene welvaart. Een meer harmonische aanpassing zou plaats vinden wanneer ook verlaging plaats vond van veevoeder, arbeidsloon, zaaizaad, rente, inventarisatie enz. maar dit is niet het geval. Betreffende hyp. banken heeft er geen daling plaats gevonden van rente. Door de regeering worden middelen beraamd om renteverlaging voor te schrijven bij de wet. Veel is er echter in deze richting nog niet gedaan. Alleen kan op het moment regelend opgetreden worden bij het niet aflossing betalen of het niet betalen der rente. Wan neer men dan bedreigd wordt met executie kan men zijn klacht indienen bij de thans bestaande commissie door de regeering aan gewezen. Wat de aflossingswet aangaat, die heeft alleen betrekking op land- en tuinbouw. Waneer men zijn rente op tijd voldaan heeft en 1 aflossing heeft betaald en de hy potheek zou alsnog opgezegd worden zoo dat moeilijkheden ontstaan van executie, de kantonrechter dan kan door deze wet uitstel verleenen. Met volle erkenning der moeilijkheden waarvoor de overheid staat, duurt het toch te lang voordat het pacht-, Hypotheek- en vaste lasten ontwerp tot verwezenlijking komt. Aan die aarzeling en onzekerheid moet een einde komen daar zij schade brengt. Er heeft een groote inkrimping op cre- som- 11 ter verkrijging van verlaging van irisie vaste lasten en van huren. Het voorloopig verslag verscheen op September van het vorige jaar. Het blad voegt hieraan toe: „De regeering heeft naar aanleiding van de critiek in dit verslag uitgeoefend, die zich vooral richtte op de aantasting van de hoofdsom en de werking daarvan ten aanzien van het credietwezen, een herzie- UI UvCll Cv.11 gl uuiv uiifo'o r dietverleening plaats gehad, terwijl de rou- ning van het ontwerp voorbereid. leering ernstige stagnatie heeft ondervon den. Wat de pachtregeling betreft kleven groote bezwaren aan het wets-ontwerp en zal door de 3 organisaties getracht worden daarin vereenvoudiging te brengen. Ten slotte merkte spr. nog op dat dit ont werp niet besproken kon worden in de C. B.T.B. daar zij pachters en verpachters on der haar leden telt en dienen deze onder gebracht in een afzonderlijke organisatie. Gewaarschuwd werd tegen deze eenzijdige gedachte, daar 2 machten welke tegenover elkaar staan, nooit iets zouden kunnen ver krijgen. In aanmerking nemende de beperkte macht der overheid, moeten de zwakke deelen beschermt. Het particulier initiatief moet echter niet ondermijnt worden. Men moet het persoonlijk verantwoordelijkheids besef laten spreken. Nadat nog enkele vragen zijn gesteld aangaande daling der pandbrieven van Hyp. banken, optreden der regeerings-com- missie bij executie, verlaging rente boeren leenbanken, voorziening in de wet betref fende vergoeding voor het aanbrengen van schade door pachters en verpachters, instel ling eener bedrijfsraad, wettelijke regeling in 1936 betreffende heffing op vroege aard appelen en steun misoogst aan hen welke in 1934 weinig geteeld hebben, werd de verga dering door mr. Rijs met dankzegging ge sloten. Middenstandsvereeniging. De Middenstandsvereeniging vergaderde iin de Prins Maurits. Behandeld werd een schrijven van het advies-bureau te Haarlem. Besloten werd als de condities aannemelijk zijn, hierop in te gaan. De algemeene onkosten van de Mica hebben bedragen 75,06 en de inkomsten 50,64. Er zijn totaal 5064 Micaatjes ver bruikt Het nadeelig saldo wordt deels ge dekt uit het voordeelig saldo van de St Nicolaas-attracties van het vorig jaar. In beginsel werd besloten aan de Mica 1936 wederom deel te nemen. De heer Oly bracht verslag uit over de districtsvergadering te Schagen. Besproken werd het lidmaatschap van het Borgstellingsfonds. Voorloopig wenscht men hierop niet in te gaan. De kosten zijn 50 ct per lid. Bij de rondvraag werd besproken hoe men van het lidmaatschap van de Kamer van Koophandel kan afkomen. Toegelicht werd, dat inkomens beneden de 2000 vrijgesteld kunnen worden. Een voorstel van den heer Blokker om meer te vergaderen, zal nader door het be stuur onder de oogen worden gezien. STELENDE KAPPER. Haalde geld uit de jassen van zijn klanten. Een 43-jarige incasseerder in het Noor den van Rotterdam is gistermorgen tot de ontdekking gekomen, dat de 29-jarige kap per bij wien hij zich nu reeds sedert drie jaren dagelijks liet scheren, hem regelma tig heeft bestolen. In het geheel is hij daar aan nu al ongeveer 3000 kwijt geraakt. De man had de gewoonte na zijn och tendronde naar den kapper te wandelen. Hy placht dan zijn overjas in de wachtka mer te hangen. Dikwijls ontdekte hij na zijn thuiskomst een paar gulden kwijt te zenn en nooit kon hij nagaan hoe de vermis sing ontstaan moest zijn. Dezer dagen nu viel zijn verdenking op den kapper. Hij maakte een afspraak met de politie en deed gemerkt geld in zijn overjas. Na het bezoek aan den kapper, bleek een bedrag van 6.50 te zijn verdwenen. De politie hield den kapper aan en vond het geld in diens zakken. Hij is aangehouden. Naam der veiling HET VASTE LASTEN-ONTWERP. De memorie van antwoord vrijwel gereed. Naar De Standaard (a.r.) verneemt is de memorie van antwoord op het vaste-las- tenontwerp in hoofdzaak gereed, doch ten aanzien van eenige punten moet tusschen enkele departementen nog verder overleg worden gepleegd. Het ontwerp is op 5 Juli 1935 ingediend onder den titel: Bijzondere maatregelen INVENTARISATIE VAN STAPELPRODUCTEN PER 1 FEBRUARI 1936, Deensche In de memorie van antwoord zullen be langrijke wijzigingen worden toegelicht". Deze laatste mededeeling moet wel als een „slip of the pen" worden beschouwd. De regeering heeft zich n.1. uitdrukkelijk tegen aantasting van de hoofdsommen verklaard en het oorspronkelijk ontwerp bevatte ook geen andere bepalingen dan die betreffende verlaging van hypotheek renten, huren, erfpachtscanon en over- heidslasten. Het is te verwachten, dat de regeering op den weg, dien zij met het ontwerp wilde inslaan, eerder iets zal te rugtreden dan dat zij daarop verder zal gaan. TAPIJTENMAGAZIJN IN VLAMMEN. Felle brand te Rotterdam. Gistermiddag te ruim half tien is een vrij felle brand uitgebroken in het tapijtenma gazijn van de firma Metz op den hoek van de Pretorialaan en de Paul Krugerstraat te Rotterdam. Voorbijgangers ontdekten den brand door de rookwolken, die uit den winkel kwamen, en waarschuwden terstond politie en brand weer. Toen het blusschingswerk werd aan gevangen, was het vuur reeds van het ge- lij kstraatsche gedeelte naar de eerste ver dieping doorgeslagen. De oorzaak van den brand is vermoede lijk gelegen in kortsluiting in een electri- sche leiding van een apparaat, waarmede een aquarium met tropische visschen op temperatuur wordt gehouden. Dit aquarium stond in het kantoortje, dat echter in het magazijn afgeschoten is. Het vuur ging via het magazijn naar den trap en klom ver volgens naar de eerste verdieping, waar een vrij groote opslagplaats is gelegen, gretig voedsel voor de vlammen, die eenigen tijd fel aan de voorzijde van het gebouw naar buiten sloegen. De brandweer werkte met acht stralen, o.m. met een motorspuit. Een gedeelte van den inventaris van de tweede opslagplaats is vernield. Zeer aan zienlijk is de groote waterschade in de etalages, waarin veel goederen waren uitge stald. De firma Metz is verzekerd tegen brand en waterschade. Aanbod van afgestudeerden bijna tweemaal zoo groot als de behoefte. Dezer dagen is het rapport van de commissie ter bestudeering van de toe nemende bevolking van universiteiten en hoogescholen en de werkgelegen heid voor academisch gegradueerden aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen aangeboden. De com missie werd vertegenwoordigd door mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, voorzitter, dr. Philip J. Idenburg, chef van de afdeeling onderwüsstatistiek van het centraal bureau voor de statistiek, vice-voorzitter en mr. P. de Prez, secre taris-penningmeester van de commissie. De heer Limburg vestigde er de aandacht op, dat het rapport tot stand was gekomen, als vrucht van de toewijding van tal van vooraanstaanden in het universitaire leven van Nederland en in de beroepen, welke door academisch gevormden worden be kleed. Voor dit werk zijn gebracht de offers van werkkracht en tijd, maar ook belang rijke materieele offers. Het mag, aldus spreker, tot voldoening stemmen, dat het mogelijk is gebleken, het benoodigde geldbedrag geheel uit particu liere middelen bijeen te brengen. Wat den inhoud van het rapport betreft, wees de heer Limburg er in het bijzonder op, dat de toekomst der academisch gegra dueerden er allerminst rooskleurig uitziet. In het algemeen blijkt de toestand op de arbeidsmarkt der academisch gevormden, zooals deze zich vermoedelijk in de eerste volgende vijf jaren zal ontwikkelen, van dien aard, dat het aanbod van afgestudeer den bijna tweemaal zoo groot is als de be hoefte van de maatschappij aan universi tair geschoolde arbeidskrachten. Spreker verzocht den minister daarom wel zijn bij zondere aandacht aan het in dit rapport vervatte materiaal te willen schenken, doch ontveinsde zich intusschen niet, dat het moeilijkste gedeelte van het werk, n.1. het nemen van een beslissing inzake mogelijke maatregelen, thans aan de regeering is. By zijn antwoord gaf de minister uiting aan zijn erkentelijkheid voor den omvang Avenhorn „Avenhorn en Omstreken" Broek op Langendijk „L. G. C." Grootebroek „De Tuinbouw" Hem „De Zuiderkogge" Hoogkarspel „De Eendracht" Medemblik „De Eendracht" Medemblik „St. Joseph" Noordscharwoude „Noordermarktbond" Opperdoes „Ons Belang" Obdam „De Tuinbouw" Warmenhuizen „Warmenhuizen en Omstr." Wognum „De Volharding" Totaal in K.G. Totaal in wagons van 10000 K.G. Op 20 November 1935 was voorradig De voorraad is dus verminderd met Roode kool Gele kool K.G. K.G. 35.000 45.000 1.140.200 643.500 38.300 11.500 2.200 2.200 200 6.000 2.000 48.800 1.400 2.280.000 570.000 14.900 22.100 102.300 52.200 1.762.900 405.300 3.300 5.434.100 1.760.200 wittte kool K.G. 70.000 1.180.400 7.000 37.100 3.000 28.500 2.780.000 4.700 120.100 1.009.200 6.500 5.243.500 Uien Peen K.G. K.G. 240.000 300.000 832.600 223.200 322.500 25.200 140.800 6.600 73.700 3.300 58.600 54.500 73.900 1.000 1.020.000 300.000 39.400 19.000 122.100 249.600 309.900 102.100 29.700 1.000 3.263.200 1.285.500 543 1038 176 452 525 1155 326 820 128 236 Totaal 1698 w. 3701 w. 495 276 630 494 108 2003 949 1255 1571 218 190 4183 w. rijken arbeid, waarvan de resultaten in het rapport waren neergelegd. De minister twijfelde er niet aan, of dit rapport brengt hoogst belangrijk materiaal, waaraan in dezen tijd behoefte bestaat. Z. Exc. ver zekerde, dat dit werk zijn bijzondere aan dacht zou hebben en dat hij spoedig zou overwegen of en zoo ja tot welke stappen het der regeering aanleiding zou geven. De onderwerpen in het verslag behandeld. Het rapport der commissie geeft een over zicht van de beroepsuitoefening en toe komstmogelijkheden der academisch gegra dueerden. Afzonderlijke hoofdstukken zijn gewijd aan: de theologen, juristen, medici, tandartsen, physici, chemici, biologen, apothekers, leeraren, bibliothecarissen en archivarissen, veeartsen, economen, Delft- sche ingenieurs en landobuwkundig inge nieurs. Vooraf gaat een uiteenzetting be treffende de oorzaken van de toeneming van het aantal academisch gevormden, waarbij in het bijzonder ook aan den in vloed van het beurzenstelsel en van de studie en beroepsuitoefening der vrouwelijk gegradueerden aandacht is geschonken. Het rapport wordt besloten met een opsomming van maatregelen, welke kunnen leiden tot verruiming van het arbeidsveld en tot be perking van het aantal der academisch ge vormden. Dit werk, dat ruim 600 bladzijden druks omvat, verschijnt binnenkort onder den titel „De toekomst der academisch gegra dueerden" bij de firma J. B. Wolters te Groningen. Het zal ook In vier afzonder lijke gedeelten verkrijgbaar worden ge steld. BEKEND ORGANIST OVERLEDEN. Gisteren is te Nijmegen plotseling over leden de heer W. de Vries, bekend musicus en organist en carillonist van de Groote Kerk te Nijmegen. De heer W. de Vries is uit het geslacht der bekende de Vriezen, uit Amsterdam, die op muzikaal gebied zeer bekend waren. De overledene is in 1871 geboren en werd in 1903 benoemd tot organist te Nijmegen. DE ONNES-ZAAK. In Mei aj. weer in behandeling. Naar wij vernemen, zal de strafzaak tegen den heer Onnes van Nyenrode hoogstwaar schijnlijk in Mei a.s. weer worden behan deld. Zooals men weet, is de heer O. langen tijd onder behandeling van een dokter ge weest, na een keeloperatie te hebben on dergaan. Met het oog hierop was de behan deling van deze strafzaak in hooger beroep uitgesteld, tot de toestand van den heer O. voldoende was verbeterd, om zijn belangen te bepleiten. Als verdedgier van den heer O., die In eerste instantie door de rechtbank te Am sterdam is vrijgesproken, zal wederom op treden, mr. Th. Muller Massis. Woensdag vergaderde de raad. De geloofsbrieven van den heer Bij lama zijn in orde bevonden. Het voorstel van B. en W. om den heer C. Mol met dankbetuiging voor de zeer ve le diensten de gemeente bewezen, op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen werd met algemeene stemmen aangenomen. Benoeming gemeente-ontvanger. Na stemming en herstemming werd door het lot mej. A. J. Blaauw gekozen. Begrooting. De heer v. Erp kwam op tegen de bewering van een lid van het Coll. van B. en W. als zouden er nog zaken zijn die in deze tijden op gunstige resultaten mogen bogen. Spre ker wilde b.v. de radiorechten zelfs niet zien verdwijnen, maar opgevoerd zien tot 1000. De wethouder Orsel (s.d.a.p.) antwoord de hierop, dat het volgens hem niet waard is een woord vuil te maken over de bewe ging welke de heer v. Erp is toegedaan. Alles wat de heer v. Erp zegt, raakt kant noch wal. Ten aanzien van de opmerking der com missie omtrent den algemeenen economi- schen toestand zijn B. en W. van oordeel, dat de algemeenheid waarin gesproken wordt over de ontstellende wijze, waarop de middenstand den druk der tijden ondervindt gelukkig te ver gaat. De commissie met als woordvoerder de heer de Vries was van een tegenovergestel de meening en drong op versobering aan. De post radiorechten, welke de heer v. Erp zou willen zien gebracht op 1000 werd na een langdurige discussie gehand haafd op het bedrag van 1935 0.50 per strekkende meter over 6211/2 M. overspan ning. De commissie stelde voor 3 salarisver laging te heffen voor ambtenaren en werk lieden, hetgeen een voordeel voor de ge meente zou opleveren van 1500. De meerderheid van het college van B. en W. was hiertegen. De minderheid zijnde de voorzitter had een ander ontwerp ge maakt. De meerderheid motiveerde haar standpunt, dat voor en alleen niet wat uit gemaakt of de verlaging voor burgemees ter, secretaris en ontvanger zijn beslag zou krijgen ook van het overige personeel geen verlaging gevraagd moest worden. Na de discussies waarbij wethouder Orsel zich tegen iedere verlaging verzette, was de stemming 55. Een voorstel van de heffing van secre tarie-leges en rechten burgerlijken stand te wijzigen, werd overgendtnen. Met het voorstel der commissie om de subsidie aan de r. k. bewaarschool op 109 te handhaven kon het college zich vereeni gen. Ten aanzien van het geneeskundig school toezicht merkte de commissie op dat geen post hieromtrent op de begrooting voor komt. De commissie wilde een post p.m. zien opgenomen en droeg het college op de noodige stappen te doen om hieromtrent 'n cRin te maken. Besprekingen met de beide artsen zullen volgen. et voorstel om de presentiegelden terug te brengen van 3 op 2.50 werd stemmen aangenomen. met 5.3 De gratificatie aan de gemeenteoolif dens de kermis werd ingetrokken 'ij- Betreffende het niet verleenen van sub. sidie aan de r.k. school voor vervol' -* wijs schoolvrije jeugd werd door dlet' Stam de onbillijkheid naar voren B. en W. bestreden de meenini/h cllt trent. Een voorstel van den heer IT001* om voor 1936 125 te geven werd 82 stemmen aangenomen. "W De begrooting werd zoowel ontva als uitgaven zonder h.s. goedgekeurd'ngStö1 De heer de Vries vroeg mede in v»rW met de havenverbetering om verpi van de belt en het woonwagenkamp*^' De voorzitter wilde in openbaar hièiv-j niets zeggen. Besprekingen zijn gaand (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag IS Febrnsrt i«w Hooge Prijsen 4 31.000.- 20041 1.500.- 20471 1.000.— 1800 5790 11226 400 - 5379 15289 200.11448 12710 13802 14479 20558 100 - 86 6006 7656 9623 10428 10880 lift» IGOfl* A<W' 17288 19205 20286 Prijsen van 13 879 1066 1091 1866 1887 2674 2782 3160 3254 3460 3469 4319 4326 4954 4965 5046 5728 6875 6465 6507 6833 6853 6887 7684 7771 8045 8051 8666 8705 9323 9430 247 310 354 78, 446 545 669 1177 1933 3255 Mn 4360 5067 5927 6566 7792 8248 8791 9479 1312 2276 2961 3309 3721 4642 5539 5950 6731 6931 7794 8259 8812 9575 1469 2289 3060 3315 3783 4838 5594 5956 6733 6942 7823 8264 8816 9648 1644 2560 3066 3346 3920 5627 6069 6768 7198 7865 8410 8856 9660 1789 2566 3114 3405 4186 4892 5634 6367 6800 7331 7866 8437 9115 9776 690 1821 2583 3130 4290 4930 6040 6391 6624 7561 7911 8650 9341 9788 9797 9882 10050 10535 10549 10586 10591 19600 10628 10650 10663 10727 10964 11036 11156 1130) 11230 11279 11467 11581 11586 11587 11581 11000 11615 11653 11692 11698 11716 11737 11817 11000 11940 11998 12060 12136 12279 12296 12357 12423 134* 12479 12694 13749 12861 13087 13096 13109 1318 13274 13374 13398 13551 13579 13637 13669 US 13963 14068 14206 14259 14265 14420 14529 M 14781 14788 14910 14946 15269 15423 15441 9ft 15573 15634 15679 15813 15882 15961 15977 13H 16307 16275 16317 16560 16614 16653 16681 ltX 16784 16921 16968 17157 17203 17301 17388 174M 17456 17510 17519 17799 17805 18033 18056 101)1 18318 1 8706 18939 18964 18993 19101 19230 19490 19513 19610 19676 19693 19716 19803 19810 19(0 19864 19897 30118 20138 30153 20182 20273 20298 20299 20326 20413 20543 20606 30673 2090 Nieten 23 287 559 882 1199 15 233 554 784 1192 1345 1418 1466 1615 1622 1879 1888 2072 2085 2328 2358 2658 2699 2879 2881 3088 3111 3285 3295 3466 3479 3717 3722 3862 3881 4113 4154 4549 4554 4695 4707 4895 4905 6027 6077 6138 5160 6356 6386 6527 6528 6712 6719 6976 5981 6162 6165 6319 6386 6570 6578 6875 6896 7066 7071 7271 7285 7558 7599 7807 7863 8148 8155 8278 8285 8409 8416 8652 8655 94 580 901 1221 1473 1687 1960 2135 2739 2914 3153 3306 3537 3737 3953 4165 4604 4745 4907 6086 5165 5409 6656 6753 6028 6195 6424 6679 6925 7120 7291 7625 7867 8163 8310 8457 99 405 590 918 1253 1507 1729 1972 3161 2447 2789 2927 3186 3344 3587 3741 3954 4221 4612 4746 4955 184 193 463 719 1279 1287 211 772 1048 1315 211 488 781 1187 1338 1530 1782 MM 2188 2797 MM 3208 3379 3757 3973 4291 4620 4783 5250 6441 6572 5785 fMM 6217 5103 5257 6447 6568 5794 6604 6926 7146 7383 7682 7879 8174 8326 8475 6219 6452 6697 1563 1853 2037 2223 2553 2803 3041 3226 3380 mm 3765 4003 4314 4621 4839 4963 6118 5265 5468 5617 5831 6100 6240 1598 1598 1858 1882 2057 3062 2230 2344 2858 3088 3287 3458 3807 3845 4068 4488 6716 9132 9174 9410 9422 9738 9749 8661 8670 8890 8996 9206 9211 9427 9577 9753 9784 7173 7392 7685 7937 8194 8338 8513 8716 9006 9233 9593 7249 7468 7709 7964 8211 8361 8546 8748 9020 9304 9645 9852 5011 61)4 5)38 5511 5703 5969 6151 631) 6513 68» 701! 726» 2806 3069 3217 3449 3602 3825 4018 44o5 4631 4840 5008 5132 5288 5479 5635 5916 6136 6274 nm 6805 7023 7251 75°$ 7540 7715 7»" 8221 8318 8376 859 M*1 9683 9723 JTJM 9846 9852 992! 99^ 9968 10007 10040 10049 10101 10130 1018» 10310 10333 10371 10436 10475 10483 10484 10561 10609 10623 10714 10724 10728 1073» 10846 10848 10869 10884 10930 10941 109» 11000 11087 11107 11121 11132 11178 11»» .3,4 11281 11307 11309 11340 11351 11355 1137» 11384 11434 11507 11577 11580 11581 1163» 11729 11740 11768 11767 11870 11873 li»*» ^5 11939 11956 12008 12053 12107 12148 12200 12231 12261 12382 12418 12426 12438 124M 12489 12494 12497 12534 12614 12643 12676 12718 12724 12735 12786 12842 12886 129W 12993 13004 13005 13028 13069 13070 1307» 13165 13197 13198 13213 13279 13295 133W 13583 13632 13635 13639 13643 13691 13695 13732 13733 13793 13815 13835 13842 1389» 13955 13985 14013 14026 14098 14104 14 w 14139 14147 14175 14208 14209 14215 1«M 14323 14325 14340 14342 14371 14409 14» 14554 14571 14584 14646 14690 14736 1473 14777 14805 14825 14862 14864 14894 149 14992 15055 15107 15120 15121 15154 153lg 15188 15196 15228 15253 15291 15306 15341 15342 15346 15437 15454 15486 157l2 15544 15547 15549 15550 15555 15667 15 15731 15758 15850 15887 15897 16016 16' Jg405 16139 16212 16253 16295 16352 16384 16 lggg7 16470 16481 16516 16532 16534 16599 16» l71U 16706 16772 16878 16882 16895 16910 1' l723o 17121 17122 17123 17143 17165 17172 i' l74® 17232 17249 17277 17295 17349 17350 l< 17476 17506 17592 17657 17669 17702 1 l7g3i 17754 17761 17801 17863 17899 17900 1 18l9j 17968 17982 17996 18026 18100 18105 1 l85i0 18230 18303 18369 18392 18468 18504 1 lg755 18527 18564 18571 18623 18644 18679 1 )8923 18766 18770 18829 18842 18846 1885» 4 J9075 18931 18934 18948 18962 18969 19041 j 19373 19117 19141 19210 19242 19252 19284 J J0537 18375 19402 19409 19429 19474 19500 J» 19618 „on0 ,9717 19781 19645 19658 19662 19668 19671 19692 j ,g95i 19785 19794 19811 19857 19861 19870 20055 19959 19961 19972 20011 20027 20038 20 20063 20117 20167 20168 20181 20226 20»7 20261 20323 20333 20356 20366 20389 2 20g83 20520 20560 20589 20694 20821 20838 20888 20919 20951 20988 20997 g339 tn. Verbeieringen 5de klasse, 15de W1 z. 9336; 14210 m. I. 14260.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8