DE GEBROEDERS „öOCHEM" heiloo Broek op langendijk! hensbroek heemskerk oudkarspel stompetoren wieringerwaard De voorzitter: Dat heeft geweigerd. De heer Gutter: Niet, omdat het niet wil helpen, doch omdat het van oordeel was, dat dit niet tot haar taak behoorde. De heer Blom: De gemeente heeft het gezin in dit huls gezet en is dus verant woordelijk. De voorzitter stond nog steeds op het standpunt, dat ieder verantwoordelijk behoort te zijn voor eigen dagen. Wanneer de persoon de zaak anders had aangepakt was er voor hem zeker ook een andere wo ning geweest. De heer Blom: De particuliere woning- huren zijn te hoog. Het is een buitengewoon geval. Wij behooren het leven van de vrouw te redden, die de dupe is van de maatschap pelijke omstandigheden. Weth. Schermer wilde het verleden laten rusten. Hier moet, op grond van het doktersadvies geholpen worden. Het is een noodmaatregel. In Schoorl is behoefte aan arbeiderswoningen van 3 per week en die kunnen gebouwd worden. Spr. stelde voor om met Volkshuisvesting hierover overleg te plegen. De heer Duin gevoelde er voor om het gezin tijdelijk tegemoet te komen. Voor het bouwen van huizen voelde hi) niets. Straks zijn de woningen ook voor 8 te duur. Spr. vond het dan beter in noodgevallen huur- toeslag te geven. De heer Winder was het hiermede eens. Z.h.st. werd hierop het voorstel aangeno men om voor f 1.50 huur per week garant te blijven, opdat het gezin een betere wo ning kan betrekken. Kohier hondenbelasting. Voor het vaststellen van het kohier voor de hondenbelasting over het dienstjaar 1936 ging de raad na sluiting van de openbare zitting, in comité. JUouuiciaal 1lieuaxs Groote paardententoonstelling. De L. E .T. T. hield Dinsdagavond jaar vergadering in „De Onderneming". De voorzitter, de heer A. Schrooder, wees er op dat de L. E. T. T. nog niet be graven is. Men had vergeten de naaste familie uit te noodigen. De voorzitter bracht in bespreking: zul len we doorgaan of er mee ophouden? Wanneer we tot het laatste besluiten, dan kunnen we ook niet meer aan onze ver plichtingen voldoen. In de bestuursverga dering is besloten om eenige inwoners te polsen of die hun schouders er onder willen zetten, doch tot heden is men wei nig verder gekomen. Bovendien bedankt de secretaris, omdat hij elders werkzaam is. Een zeer uitvoerige bespreking volgde. De heer Smits vroeg of men niet beter had gedaan om in October contributie op te halen en of het nog in de bedoeling lag om rente te betalen van de aandeelen. De se cretaris meende dat men eerst moest be sluiten dat er een tentoonstelling zou wor den gehouden, anders miste spr. den moed om contributie op te halen. Daarnaast werd vastgesteld om in 1936 geen rente te betalen op de aandeelen en evenmin om uit te loten. Besloten werd geen groote tentoonstelling te houden en evenmin een concours-hipplkue. Men durfde het risico niet aan althans niet voor 1936. De heer K. Muijs stelde voor om een paardententoonstelling te houden. Dit voorstel werd door het bestuur overgeno men en goedgekeurd. Men zal er aan ver binden attracties, o.m. ringsteken en rijden met motorfietsen of auto's met hindernis sen. De uitvoering werd aan het bestuur opgedragen. Daarna kwam in bespreking de stichting van een reservefonds of (en) verloting. De heer Smits vond dat nu de tentoonstelling op een 500 wordt begroot, men de druk te van een verloting via den minister wel achterwege kan laten. Spr. stelde voor om aan B. en W. goedkeuring te vragen tot uitgifte van 2000 loten k 25 cent. Dit voor stel werd door het bestuur overgenomen en goedgekeurd. Besloten werd eens met den burgemeester te spreken en hem de moeilijkheden voor te leggen. De ontvangsten waren 143.72, de uit gaven 44.63, voordeelig saldo 99.09. Den voorzitter en den heer K. Muijs werd opgedragen inventarisatie te maken bij den heer van Gemeren. De aankoop van 13 onafgehaalde prijzen werd aangehouden omdat niemand van het bestuur wist waar ze gebleven waren. In ieder geval moeten ze er zijn. Daar in 1935 geen bestuursver kiezing was gehouden, moesten een 5-tal leden aftreden De heer Kostelijk was be reid aan te blijven nu het werk beduidend minder is geworden Herkozen werden de heeren K Muijs, T. Kostelijk, G. Koetjes en c. A. Rotteveel en gekozen de heer G. smlts. De contributie werd vastgesteld op ■T i. Besloten werd te pogen om het leden tal uit te bereiden, terwijl men alles zal ®?Proeven om de L. E. T. T. door de moei- i?« ^aren heen tp helpen en er belang stelling voor te wekken. Overplaatsing. De heer P. A. Sint Nicolaas, stations ambtenaar hier ter plaatse, is met ingang van 16 Maart a.s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Amsterdam C.S. A.R. propagandaolub. Onder leiding van den heer H. Schel haas kwam de a.r. propagandaclub in de chr. school bijeen op Dinsdag 18 Febr. De heer Jn. Balder hield een inleiding over „Natuur en Genade", waarop een le vendige gedachtenwisseling volgde, terwijl door den heer A. Slot-Kok een politiek overzicht werd gegeven over de laatste maanden. Rouleer-systeem toegepast. Zooals reeds bij verschillende gemeen ten het geval is, moet bij nadere aanschrij ving van den minister ook in deze gemeente het rouleersysteem in toepassing gebracht worden, wat de werkverschaffing aangaat. Eén-derde der geplaatste arbeiders wordt vier weken aangewezen op de betrokken werkloozenkas of steunregeling, terwijl daarna weer acht weken plaatsing wordt toegestaan in de werkverschaffing. Plaatsing Staatsboschbeheer Schoorl. In verband met de hooge vervoerkosten naar de werkverschaffing in de Wieringer- meer, worden de arbeiders Donderdag 20 Febr. overgeplaatst bij het Werkverschaf- fings-object Staatsboschbeheer Schoorl. Ziekenfonds Helpt Elkander. *De jaarvergadering van het zieken fonds „Helpt Elkander" werd Maandag avond 7.30 uur gehouden ten huize van den heer P. Groot. De voorzitter, de heer Jb. Visser, die sprak zijn goedkeuring uit over de goede opkomst. Het vorige jaar was besloten om het kasgeld op de Boerenleenbank te plaatsen daar de Staatsobligatie net was uitgeloot. Dit is inmiddels geschied. De rekening sloot met ontvangst en uitgave Van 2679.61. In 1935 werd aan zieken geld uitgekeerd 274.50. Het kassaldo op 1 Januari 1935 was 2355.15. Op 1 Jan. 1938 bedroeg dit 2288.79. Nadeelig saldo 66.36. Dit komt hoofdzakelijk door dat alle leden in 1935 twaalf weken vrijgesteld zijn van contributie betalen. De penning meester en de commissie ontvingen een woord van dank. Zal men het overtollige geld weer op de Boerenleenbank plaatsen of weer een Staatsobligatie nemen? De voorzitter vroeg dit in verband met het verlagen van de rente-standaard der Boe renleenbank. De voorzitter, de heer W. Koning vond het van een vereeniging als deze niet den weg om het geld niet op de plaatselijke bank te zetten. In geval van nood moet je het direct bij de hand heb ben. De vergadering besloot om geen obligaties meer te nemen maar het geld op de boerenleenbank te laten staan. Uit het jaarverslag van den secretaris melden we dat 1935 voor „Helpt Elkan der" geen slecht jaar is geweest. Voorge komen zijn 8 ziektegevallen met totaal 83 ziektedagen, in 193 waren 3 ziektegevallen met 27 ziektedagen. Het ledental bleef ge lijk. De donateurs verminderden van 6 op 4. Met den wensch dat 1936 voor leden en vereeniging een goed jaar mag zijn werd het jaarverslag gesloten. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Joh. Koning, secretarispenningmeester en Jac. Visser, voorzitter. Beiden werden met groote meerderheid van stemmen gekozen. Bij de loting om 8 weken vrij van con tributie-betalen te zijn vroeg de heer P. v. Leijen het woord en zeide dat deze ver loting z. i. niet geheel juist is. Zij die niet ter vergadering kunnen komen of ziek zijn vallen hier buiten. Spr. was er voor de verloting af te schaffen en dan allemaal 8 weken vrij te geven of anders niemand. De heer Koning zeide dat men daar toch voorzichtig mee moet zijn, gezien het na deelig saldo over het afgeloopen jaar. Als we nu weer zooveel weken vrij moeten geven zouden we de reserve moeten aan spreken. Spr. waarschuwde hiervoor daar we niet weten wat er kan gebeuren, of schoon, zeide hij, het een heele ruggesteun is dat we voor besmettelijke ziekten weer apart verzekerd zijn. Men besloot geen verloting te houden. Contributie en uitkeering werden niet gewijzigd. De contributie bedraagt 0.25 per week, de uitkeering 1.50 per dag. Bij de rondvraag informeerde de heer Groot hoe het met de afd. jonge leden nu gaat. De voorzitter antwoordde dat er minstenB 5 moeten zijn. Daar maar 1 zich heeft opgegeven ging dit niet door. Ger. Majella Vereeniging. •Deze vereeniging vergaderde Dinsdag avond in het r.-k. Patronaatsgebouw. In zijn openingsrede herinnerde de voor zitter aan het 25-jarig bestaan der ver eeniging. Het jaarverslag bracht nog naar voren de vestiging in 1918 van den eersten roomsch-katholieken geneeskundige en de komst der eerste religieuse zuster. Het financieel verslag sloot met een batig saldo groot 187.84, echter is de vereeniging nog een bedrag groot 452.16 verschuldigd aan de begrafenisvereeniging St. Barbara. De periodiek aftr. bestuursleden, de heeren J. Tromp en H. Vendel werden her kozen. Omdat de voorzitter, de heer Joh. nen gegeven had als zoodanig te willen bedanken, werd uit de bijeenkomst ge- vraamd om op dit besluit terug ke komen, doch tevergeefs. Als nieuw bestuurslid werd alsnog ge kozen de heer A. v. Lieshout. Begrafenisvereeniging. De begrafenisvereeniging te Oudkarspel hield haar 24e jaarvergadering op Dinsdag 18 Februari ten lokale van den heer J. Dekker. Voorzitter was de heer Jb. de Boer. Geen enkele klacht is er geweest. Hulde komt hiervoor toe aan het personeel. De voorzitter deelde mede, dat de secre taris en de penningmeester op de oude ver goeding wenschten door te gaan, zoodat het bestuur niet met een voorstel dienaangaan de zal komen. Gehouden zijn 1 ledenverga dering en 3 bestuursvergaderingen. Het ledental is thans 784. Uitgevoerd zijn 10 begrafenissen. Een goede verstandhouding is er tusschen be stuur, leden en dragers. Het bestuur stelde voor het besluit van verleden jaar om voor dat jaar een volg- wagen beschikbaar te stellen, dit jaar zoo te laten. De secretaris deelde mede, dat van Dirks- horn een voorstel ls Ingekomen om net bondsbestuur tot 5 leden terug te brengen. Het bestuur heeft in deze nog geen mee ning. In Noordscharwoude is dit ook be sproken; daar wil men de heele bondsver gadering afschaffen, omdat deze toch een afspiegeling is van de bestuursvergadering. Financieel verslag. Ontvangsten f 1047,69, uitgaven 1080,47. Er is een spaarbanktegoed van 1539,54. Voorstel contributie-regeling. De voorzitter deelde mede, dat 2 jaar ge leden de gelegenheid is opengesteld voor menschen van 00 tot 70 jaar lid te worden voor 3. Het bestuur stelt nu de volgende regeling voor: van 1 tot 24 jaar 80 cent, van 3049 jaar 1.00, van 50 tot 59 Jaar 3. De heer Zaagman besprak den stand der financiën en hield een pleidooi om de con tributie voor den leeftijd van 50—59 Jaar te brengen op 1,60. Spreker wees er op, dat er hog 400 protestanten in de gemeente zijn, die geen lid zijn. Laten wij probeeren dezen lid te maken. De voorzitter: het bestuur is met het voorstel schoorvoetend gekomen. Wij von den echter, dat wij de menschen van dezen leeftijd nu gelegenheid genoeg gegeven hadden om lid te worden. De stand van de kas is goed, maar wij zijn spoedig aan nieu we pakken toe en dat loopt er in. Onze actieve bode zorgt er voor, dat alle leden van een gezin lid worden. De heer Zaagman stelde voor om de oudere menschen ook dit jaar nog eens ge legenheid te geven tegen de gewone con tributie lid te worden en drong er op aan van het 1/3 deel der inwoners, die nog geen lid zyn, zooveel mogelijk leden te winnen. Het bestuursvoorstel werd aangenomen met 31 stemmen vóór en 12 tegen. Wat betreft het voorstel van Noordschar woude tot opheffing van de bondsverga dering besloot men de afgevaardigden vrij mandaat te geven. De heer Klinkert wilde in de bondsver gadering voorstellen, de graven niet dieper te maken dan 5 voet. De bond kan dit aan de gemeenten verzoeken. De heeren C. Borst Pz., E. Slooves en H. Joman werden als bestuursleden herkozen. Als afgevaardigden voor den bond wer den benoemd de heeren Jb. de Boer en C. Eorst. Als plaatsvervangers de heeren J. Bruin en C. Klinkert. Als adviseur werd herbenoemd de heer N. Carnas. Het bestuur heeft gemeend het 25-jarig bestaan der vereeniging niet ongemerkt te mogen laten passeeren. Natuurlijk wordt er geen feest gevierd. De bedoeling is, dat op die vergadering zooveel mogelijk leden komen, het presentiegeld te verdubbelen en B. en W. uit te noodigen aanwezig te zijn. Tevens worden uitgenoodigd de oprichters der ver eeniging. Na rondvraag volgde sluiting. Het gemaskerde bal. Men verzoekt ons te melden, dat het ge maskerd bal van de gymn.-ver. „Voor waarts" te Stompetoren niet in café Ren- ses heeft plaats gehad maar in café Kam steeg. Poldervergadering. Zaterdagmiddag vergaderden dijkgraaf en heemraden met hoofdingelanden onder leiding van dijkgraaf Haringhuizen. Bij de opening heette de voorzitter in het bijzonder welkom den heer A. Rot, die voor de eerste maal als hoofdingeland te genwoordig was. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat van het bestuur van Anna Paulowna bericht is ontvangen, dat het de vaargeul buiten de sluis zal laten uit baggeren. Het dagelijksch bestuur heeft in verband daarmee ook 't voornemen om het gedeelte binnendijks na te zien. Verder werd medegedeeld, dat de overwegen bij de trambrug zijn ver laagd; de nieuwe brug heeft ongeveer 780 gekost. De weg is nog niet afgewerkt. Men wil hiermee wachten tot het voorjaar. Het streekhek aan den dijk is bij de Oudesluis geplaatst en wel voor rekening van het Hoogheemraadschap en niet voor rekening van den polder. De erfpacht-akten zijn geteekend terug ontvangen. In werkverschaffing zijn de Kruisweg vaart en de sloot achter de Nleuwesluis uit gediept. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat over 1934 voor het kanaal verschuldigd is 136.48. Bespreking vernieuwing contract voor stroomlevering met het P.Ë.N. De dijkgraaf lichtte toe, dat een schema is ontvangen voor den stroomprijs in de toe komst, welke od 1 Juni a.s. ingaat. De meter- huur was 163.20, wordt nu 81. Het vast recht wordt teruggebracht van 1500 op 1260, terwijl vergoeding wordt gegeven voor het transformatlegebouw. De verlaging der vaste kosten zullen be dragen 454.70, terwijl de geheele verlaging op 950 tot 1000 wordt geschat. Het schema is toegezonden aan den Bond van Waterschappen om advies, doch dit werd nog niet ontvangen. Machtiging werd verleend aan 't dag. be stuur om het contract af te sluiten. Van de heeren V. de Wit, C. Waiboer, Jb. Koning en J. Kater was een verzoek inge komen om den duiker in den Noord-Zijper- weg te verlagen, opdat het water beter gaat afvloeien. De dijkgraaf zeide, dat de toe stand niet zoo slecht was, doch het dag. be stuur is wel van meening, dat de afvoer van het water bespoedigd kan worden. Voorge steld werd om een grootere betonnen dui ker aan te brengen. Ook de duiker aan den Kruisweg blijkt iets te hoog te liggen. Nu de waterstand steeds lager wordt gehou den, zullen er waarschijnlijk wel meer ko men. De kosten aan den Kruisweg werden geraamd op ongeveer 120. De duiker aan den Noord-Zijperweg zal wel iets meer moe ten kosten. De heer H. Koster wees er op, dat in ver band met den verkoop van de trambaan wel enkele duikers vrij komen, welke misschien gebruikt konden worden. De voorzitter wag van meening, dat deze wel konden dienen bij de Sluizerwegvaart, doch voor den Kruisweg te klein Waren. Machtiging werd verleend om deze werken te doen uitvoeren. Het volgend punt was een voorstel tot plaatsing van een nieuw krooshek in de Molensloot nabij het gemaal. Toegelicht werd, dat het de bedoeling is 'n hek te plaatsen met plankier over de ge heele breedte van de Molensloot op 20 M. af stand van het gemaal. Er komt dan een groot waterverval. De ruimte is thans te klein. De kosten zullen ongeveer 600 be dragen. Een 4-tal plannen lagen ter tafel. Na een tamelijk breedvoerige bespreking, waarbij de heeren nog al door elkander praatten, werd besloten dat 't dag. bestuur ook dit In orde zal laten maken. Bij de algemeene beschouwingen over de begrooting werd door den heer Koster op gemerkt, dat bij een vorige begrooting al pens stemmen waren vernomen om de las ten te verlagen. Spreker had nu tot zijn ge noegen gezien, dat het dag. bestuur daarin geslaagd is. Breedvoerig werd door den dijk graaf uiteengezet hoe men er in geslaagd is. Toen werd met de behandeling aangevan gen en wel het eerst met de uitgaven. Voor de hoofdingelanden werd 5 per vergadering begroot. De heer A. Rot zou dit willen schrappen. De dijkgraaf wilde dit ten sterkste ont raden. De heer C. Blaauboer merkte op, dat door hem al eens eerder 2.50 werd genoemd. De post bleef gehandhaafd. Bij het derde hoofdstuk (gewone wegen) is voor wegverbetering geraamd 1950 en voor alles bij elkander (materiaal, arbeid, enz. enz.) 4580. Vorig jaar was 't 2970. Deze verhooging ls gewenscht omdat 't dag. bestuur van plan is den Walingsweg geheel te teeren en ook op den duur den Kruisweg. Ook de post van wegen (prov. lijst) is hooger geraamd in verband met verbete ring van den Sluizerweg en het overteeren van de twee wegen. Ook de post voor sluizen, bruggen, wo ningen en duikers is met 600 verhoogd. Toegelicht werd als oorzaak aanleg kabel, een rooster, verlichting, sauswerk in de hal, alsmede de inrichting van het polderkan toor. De heer Groneman vroeg wat er met het loopbruggetje bij den nieuwen rijweg moet gebeuren. De voorzitter zeide, dat het dfe bedoeling is om het af te breken. Er is wel eens over verplaatsing gesproken, doch dat zou onge veer 200 moeten kosten en bovendien zou het niet meevallen om het af te breken en weer op te bouwen. Besloten werd om het af te breken. Door den heer H. Koster werd in verband met dit hoofdstuk opgemerkt, dat niet is ge rekend op de flap. Het dag. bestuur was van meening, dat de polder Wieringerwaard geen behoefte heeft aan deze brug. Een verbreeding is een algemeen belang. De heer Koster merkte op, dat de brug eigendom is van den polder. Een brug die in een provincialen weg ligt, kan voor uit keering in aanmerking komen. De polder moet beginnen en een onderzoek instellen. Wanneer dit niet gedaan wordt, zou 't dag. bestuur te kort schieten. Een langdurige discussie tusschen beide heeren volgde met den uitslag dat de dijk graaf geen bezwaar had om een onderzoek in te stellen. De volgende hoofdstukken gaven geen aanleiding tot bespreking. Onder de ontvangsten stond vermeld als restant vorige dienst f 527.14. Dit zijn nog achterstallige lasten over 1935 en een klein gedeelte over 1934. Wanneer de polderlasten met 1 worden Verlaagd werd het totaalbedrag van 1688 H.A. 26 A. 9 c.A. 21947.39. De geheele begrooting sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 60.837.45 met een post voor onvoorzien ad 6506.22. Het vorig jaar was deze post 12.232.39. De begrooting werd aldus vastgesteld. Rondvraag. De heer C. Blaauboer vroeg naar de losplaats aan de Nleuwesluis. Deze zal afdoend worden hersteld. De heer A. Rot zou gaarne zien, dat het Boermanswegje werd verbeterd; het is to taal onbegaanbaar. De puin is veel te grof. De dijkgraaf beloofde een onderzoek in te stellen en verbetering aan te brengen. Hierna sluiting. tBitwetdand TE VROEG MET ZIJN BRUID VERTROKKEN. Onaardige boksers-allures. Gistermorgen zou op het gemeentehuis te Ossendrecht het huwelijk worden voltrok ken tusschen zekeren G. Simons uit Ant werpen, van beroep bokser, en een meisje uit Ossendrecht, mej. M. Noteltiers. Om streeks 8 uur arriveerde de bruidegom per auto uit Antwerpen, en de echtgenoote in spé stapte in de auto en nam plaats naast haar aanstaanden man. Toen gebeurde het: de auto draalde om en reed terug naar Antwerpen, zonder dat de voltrekking van het huwelijk plaats vond. De ouders van het meisje schrokken zeer hevig en in den loop van den morgen heeft de vader zich ten gemeentehuize bij den burgemeester vervoegd, om dezen van het geval in kennis te stellen. Van de beide gelieven is tot dusverre niets vernomen. DOODELIJKE VAL. De 60-jarige mej. H. J. H., huishoudster bij de weduwe v. H. in de 1ste Ebbinge- straat te Kampen, die van de beide laatste treden van een trapje was gevallen, is thans aan de gevolgen van dat ongeval, waarbij zij een schedelbreuk had opgeloopen, in het Gem. Ziekenhuis overleden. BRAND TE ZUTPHEN. Tijdens afwezigheid van de familie, die naar een bruiloft te Apeldoorn was, is brand uitgebroken, ongeveer kwart voor zeven gisteravond, in het huis Oude Wand 11 te Zutphen, bewoond door den heer J. H. Tjaliinks. In de benedenverdieping van dit perceel is een werkplaats van electrische apparaten gevestigd. In een ommezien stond de bovenverdieping in lichter laaie en sloe gen de vlammen uit het dak. De politiespuit en de brandweer wisten het vuur tot de beide bovenste verdiepingen te beperken, doch deze brandden geheel uit. De belen dende perceelen liepen waterschade op. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering riekt de schade. DOODELIJK ONGEVAL. De 65-jarige weduwe Knlgge uit Nieuw- Buinen, die Dinsdagmiddag te Stadskanaal door een auto was aangereden en naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden overgebracht, is daar gisteren over leden. OVERSTE RIJKENS MET ZIJN PAARD GEVALLEN. Met gebroken sleutelbeen en lichte hersenschudding opgenomen. Toen de luitenant-kolonel der artillerie Rijkens Dinsdag in de duinen in de omge ving van Waalsdorp een ochtendrit maakte, is zijn paard, tengevolge van het schieten met mitrailleurs, geschrokken. Het dier maakte een zijwaartschen sprong, met ge volg, dat berijder en paard kwamen te vallen. Overste Rijkens verloor eenige oogenblikken het bewustzijn, doch kwam spoedig weer bij. Ruiters, die passeerden, hebben den geneeskundigen dienst gewaar schuwd, die den overste naar het militair hospitaal heeft vervoerd. Daar bleek, dat hl) een sleutelbeen had gebroken en een lichte hersenschudding had bekomen. Na in het hospitaal te zijn behandeld, is de overste naar huis vervoerd, waar hij wordt verpleegd. Zijn toestand was gisteren gunstig. POLITIEKE ACTIE VAN BUITENLANDERS. Afdoende maatregelen om er een einde aan te maken. Het Tweede Kamerlid Goseling heeft aan de ministers van buitenlandache zaken en van justitie de volgende vraag gesteld: Is de regeering bereid, mede in het licht van het volgens een officieel bericht door den Zwitserschen Bondsraad genomen besluit om een landelijke leiding en districtsleiding van de Dultsche nationaal- socialistische partij in Zwitserland in geen enkelen vorm meer toe te laten, te over wegen, of het niet noodzakelijk is, dat ook in Nederland afdoende maatregelen worden genomen om een einde te maken aan alle politieke activiteit van buitenlanders, niet alleen individueel, maar vooral in eenigerlel vorm van samenwerking? - - - «- i "m a 135. On-'ortusschen zocht Pat een geschikte boom op en stak zijn hengel door een twijg. Hij mikte het pre cies zoo uit, dat het lijntje loodrecht op het dobbertje hing en geen centimeter te lang was. Pit kwam aanhol len met de bel en zei hijgend: „Wat moet je daar nu mee?" 136. „Afwachten ventje", en Pat wuifde bedarend met zijn hand. „Heb je bijgeval soms een stuk touw in je zak?" Pit haalde een stuk touw te voorschijn en nu bond Pat de bel hieraan vast, terwijl zijn broer moest opletten, of de stand van den hengel in orde bleef.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7