Aqenda JUi&licaties Rechtszaken ïBucgeclijke Stand Stad en Omgemnq TOeeeAeeidit Alkmaarsche Politierechter VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, heden Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, hoofdnummer De zanger van Broadway (revue); hoofdrol len Dick Powell, Joan Blondell, Adolphe Menjou. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In duizend gevaren (sens.); hoofdrol Richard Talmadge. Extra-nummer: The kid from Spain (hum.); hoofdrol Eddie Cantor. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Eva (rom.); hoofdrollen Magda Schneider, Heinz Ruhmann, Hans Sohnker en Hans Moser, Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De roode Pimpernel (avont) hoofdrollen Leslie Howard en Merle Oberon. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 22 Februari. 2 uur, Harmonie, kindermiddag vanwege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, 't Gulden Vlies, feest N. R. V. Zondag 23 Februari. 1.30 uur, in de Overdekte, bridgewedstrijd 8 uur, Rustende Jager te Bergen, concert De Stem des Volks. Uitvoering dilettantenclub Ons Genoegen te Schoorldam. Maandag 24 Februari. 8 uur, in Waakt en Bidt, verg. Ned. Chr, Vrouwenbond, rede ds. Smelik over De staat der zielen na den dood. 8 uur, gebouw Heul 3, Volkszangavond. ZITTING TWEEDE KAMER. Behandeling Indische begrooting 1936. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting 1936. De heer Sneevliet (R.S.A.P.) oefent cri- tiek op de waarschuwing van den heer Westerman (N.H.) inzake het boek en de film „Rubber". Voorts critiseert spreker het algemeen regeeringsbeleid. BEGRAFENIS H. PANDER. Onder zeer groote belangstelling is heden op Oud Eik en Duinen te Den Haag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer H. Pander, oud-firmant der firma H. Pander en Zn. JODEN-BELEEDIGING. Voor de rechtbank. De Amsterdamsche politierechter heeft heden vonnis gewezen in de zaak van dr. P. M., tegen wien op 14 dezer door het O. M., wegens het zich in beleedigenden vorm uitlaten over een groep van de bevolking (art. 137c W. v. Strafr.) een geldboete van 100 subs. 20 dagen is geëischt. Verdachte heeft in het nummer van 23 Maart 1935 van de Nederlandsche „Nationaal-Socialist" een artikel doen opnemen dat beleed igende uit drukkingen bevatte aan het adres van de Joden. Verdachte's uitvoerig verweer was, dat hij niet de Joden, doch alleen den Joodschen geest heeft willen bestrijden. De politierech ter heeft verdachte schuldig verklaard aan overtreding van voornoemd artikel en hem veroordeeld tot een boete van 300 subs. 100 dagen hechtenis. DE NOODLOTTIGE BRAND TE AMSTERDAM. De toestand der patiënten vooruit gaande. Wij vernemen, dat de toestand van de vier overlevenden van den noodlottigen brand op de O.Z. Achterburgwal, die in het Binnengasthuis worden verpleegd, zeer goed is. Hieruitb lijkt, dat de 7-jarige jon gen A. Postma, voor wiens leven aanvan kelijk zeer ernstig werd gevreesd, buiten gevaar is. Er bestaat dan ook gegronde hoop voor zjjn volledig herstel. De andere patiënten zijn: de vader van den knaap, de 44-jarige A. Postma, de 39-jarige Egger- mond en zijn 36-jarige vrouw. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffende den hieronder genoemden persoon, de uit spraak gedaan, achter zijn naam vermeld: J. A. SERPENTI, lichting 1936. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 21 Februari 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zijn van 1 APRIL 1936 tot en met 31 MAART 1937, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is nederge- legd van 24 FEBRUARI tot en met 16 MAART a.s. Verbetering der lijst kan tot en met MAART a.s. worden gevraagd door ieder, die meent dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. De lijst is stemdistrictsgewijze, in uittrek sel, tegen betaling der kosten verkrijgbaar, Alkmaar, 22 Februari 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. van Maandag 17 Febr. 1936. Hij mocht van geluk spreken. Johannes S., van beroep visscher, en wo nende te Egmond aan Zee, was destijds veroordeeld bij verstek tot één maand ge vangenisstraf voor het feit, dat hij op 27 Nov. op een aldaar gehouden n.s.b.-verga- dering de bloemetjes had buiten gezet en zich hevig had verzet tegen brigadier de Koekkoek, dien hij bovendien 'n leelijke trap tegen den lies had gegeven. Van dit vonnis was hij in verzet gekomen, maar dit baatte weinig aangezien bekrachtiging werd geëischt en waaraan ook door den president werd voldaan. Hij bleek niet sterk genoeg. Jein R. te Anna-Paulowna, had in zijn proeftijd zich weder schuldig gemaakt aan diefstal en wel van een rijwiel, toebehoo- rende aan den heer C. Wit te Wieringsr- waard. Natuurlijk werd de voorwaardelijke straf van vier maanden hem aangesmeerd, ter wijl hij voor het laatste feit nog eens zes maanden mag opknappen. Zoodat hij voor loopig tijd heeft over z'n onwaardig gedrag na te denken. De kippetjes zijn de dupe. Joh. H., Adr. v. D. en Adr. H. hadden ge zamenlijk in het nachtelijk duister per bootje een 160 tegels, toebehoorende aan den Rijkswaterstaat, weggenomen om voor 'n kennis van v. D. een vloertje in zjjn kip penhok te maken. Als getuige werden nog gehoord de op zichter L. H. en mej. C. de Groot, die aan A. v. D. de opdracht voor het kippenhok had gegeven. Zij wist zoogenaam niet, dat die tegels waren gestolen, terwijl zij jam merde dat nu de ratten weer op haar kip petjes zaten. Eisch voor Adr. v. D., die als de hoofd dader werd beschouwd, 2 maanden, uitspr. één maand en voor Joh. H. en A. H. elk één maand, uitspraak 14 dagen. Hij hield zijn onschuld vol. Berend v. d. B., koopman van beroep en wonende te Zijpe, had te Wieringerwaard bij de winkelierster M. S., twee zeemleeren lappen weggenomen. Nu stond Berend allerlei onzin te ver tellen en hield vol de lappen te willen koopen want z'n huishoudster moest ze hebben. Het gelukte niet den man tot een ruiter lijke bekentenis te brengen wat z'n straf ten goede zou komen. De eisch was 1 maand gevangenisstraf. Vonnis conform. Een diefachtig meisje. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen Johanna v. d. H. (niet verschenen), die als dienstmeisje bij de fam. W. te den Helder allerlei voorwerpen als kousen, zilveren theelepels, een gouden polshorloge had weggemoffeld. Zij was er pas 3 weken in dienst. Tijdens de zitting bleek, dat zjj de vorige week te Leeuwarden voor eenzelfde feit terecht had gestaan, waarvoor zij een voorwaardelijke vsroordeeling had gekregen. De officier vond het welletjes en requireer- de 2 maanden onvoorwaardelijk. De presi dent dacht er ook zoo over en veroordeelde haar overeenkomstig den eisch. Zand gestolen. De 42-jarige H. S., veehouder te Warmen- huizen, had gedurende 17 jaren te Schoor) zand weggenomen en beweerde nooit 'n bord te hebben gezien, waarbij dit verboden was. Klare nonsens zei de president. Eisch in dit geval, hoogst clement, slechts 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een loslippig jongeling. Vervolgens had zich te verantwoorden A. K. te Callantsoog, omdat hij den jacht opziener, J. v. H. had beleedigd. De jacht opziener „nam" dit natuurlijk niet en liet proces-verbaal opmaken. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. Diefstal. Reyer S., veehouder te Schermerhorn, had van zijn dorpsgenooten N. Jonk en H. Konijn en zijn kloet benevens een paar gummi laarzen gestolen, omdat er bij hem ook wel eens wat gestolen was, zeide hij. De eisch luidde in dit geval 25 boete of 15 dagen. Tot aller verbazing vroeg beklaagde om n principale gevangenisstraf, waarop de president hem veroordeelde tot 10 boete of 5 dagen plus 1 maand gev. straf voorwaar delijk met 2 proefjaren. Dat werd 'n dure klap. De 26-jarige arbeider te Zuidscharwoude, Th. Br., had zijn stiefvader na een woorden wisseling 'n blauw oog en tevens 's mans bril aan gruzelementen geslagen. De offi cier vond het 'n zeer leelijke daad en vroeg 30 of 20 dagen. De president dacht er precies eender over en veroordeelde hem conform den eisch plus toewijzing van de civiele vordering voor de kapotte bril, de somma van 3.25. Dat liep met een sisser af. Als laatste der verdachten trad op de 23-jarige Elizabeth T. te de Rijp, die op Nieuwjaarsdag te Graft bij gelegenheid van een bal een paar handschoenen had weggenomen van E. C. S. uit wraak omdat men haar zoo plaagde. Het meisje dat erg zielig deed, had be rouw over haar daad en stortte rijkelijk tranen. Er ontspon zich tusschen de ver dachte en getuige nog een debat, maar met vaderlijke vermaningen maakte de president er een einde aan. Eisch en uitspraak geheel in de lijn 1 maand voorw. met 2 proef-jaren. W. H. I. De gebruiker van een perceel is in het algemeen de belas- ting-plichtige voor de Pers. Belasting. Wanneer uw Moeder de maaltijden ge meenschappelijk gebruikt wordt zij aan gemerkt als lid van het gezin. Wanneer zij echter een gemeubileerde kamer van u huurt en overigens in alle opzichten geheel op zichzelf woont, is het mogelijk dat u voor het verhuurde gedeelte een afzonder lijken aanslag ontvangt. Dit geeft ten aan zien van de Pers. Pel. wel voordeel door den wettelijken aftrek. II. U moet het inkomen, in dit geval de zuivere winst, die u maakt uit hoofde van het verhuren van gemeubileerde kamers of pension, opgeven voor de Ink. Bel, Voor uw Moeder maakt dit geen verschil III. Aan wie u kamers verhuurt maakt voor de Ink. Bel. geen verschil. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Jacob Oudes en Eliezabeth Bareman. GEBOREN: Nicolaas Petrus, z. van Nicolaas Petrus Dekker en Johanna Geertruida Schuijt. Hillegonda Maartje, d. van Cornelis Willem Eenhoorn en Pietje Schorsij. Mathilde Bertha Helena Maria, d. van Bernard Johan Frans Sutman Meyer en Helena Wilhelmina Constance Maria van Oerle. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het maken van een vaargeul naar de Nieuwe Hoornsche Vaart opgedragen aan de vol gende aannemers, t.w. perceel 1 (remming en schoeiïngwerk) aan de firma R. Holman en Zn., alhier, en perceel 2 (graaf- en bag- gerwerk) aan den heer J. J. de Groot, alhier. TOT ARTS BEVORDERD. Gisteren werd de heer M. Koppen alhier te Amsterdam bevorderd tot arts. „KERKPLEIN" WORDT GEREPAREERD TE ROTTERDAM. Schade aanzienlijk. Het s.s. „Kerkplein" van de Handel- en Transportmaatschappij Walsum zal worden gerepareerd. Het onderzoek in het gemeen tedok te Rotterdam heeft als resultaat op geleverd, dat de schade aanzienlijk is. Het werk zal zeer waarschijnlijk aan een Ne derlandsche werf worden opgedragen, en hoewel nog geen gunning is geschied, mag worden verwacht, dat dit de volgende week zal geschieden. AANGEREDEN HOND TE BEKOMEN. Bij den heer Verwer, inspecteur van de dierenbescherming, Baanstraat, is 's avonds tusschen 7 uur en half acht een langharige zwart-witte hond, bruin op den kop, te be komen. Deze hond is, gister op den Scher- merweg aangereden en heeft nu de verzor ging van zijn baas noodig. LEZING OVER OUD-ALKMAAR. Woensdagavond hield de heer Dresch, ar chivaris der gem. Alkmaar in de Boschschool te Bergen een lezing voor de leerlingen der Meisjesschool met hun ouders. Was vo rig jaar oud-Bergen het onderwerp, dit maal ging het over oude Alkmaarsche ge bouwen en hun geschiedenis. Eerst liet de heer Dresch aan de hand van talrijke kaartjes, die met een lantaarn werden geprojecteerd, de ontwikkeling van stad en omgeving zien, waarbij duidelijk uitkwam, welken invloed drooglegging der talrijke meren rondom Alkmaar heeft ge had op zijn economische en cultureele be- teekenis. Daarna maakten de aanwezigen bij het vertoonen van een groote reeks prachtige lantaarnplaatjes in gedachte een wande ling door oud-Alkmaar. Allereerst werden de verschillende stadspoorten en bolwerken vertoond, waarbij de Friesche buiten- en binnenpoort, zooals die werden opgebouwd na het beleg, zeer de aandacht trokken. Hoe jammer, dat deze met hun entourage geheel zijn opgeruimd, evenals het prachtige hoekje van Zakkendragershuis en 't Hof van Hol land en zooveel meer nog opgeofferd, om het Noordhollandsche kanaal zoo dicht mo gelijk bij de stad te krijgen. Vervolgens werden de kerken besproken: de Groote kerk met zijn oude klokhuis (ter plaatse van de tegenwoordige kosterij, hoek Choor- straat), de Kapelkerk en de Waag, die door talrijke verbouwingen ontstaan is uit het middeleeuwsch Heilige Geesthuis. De vele kloosters, hofjes, provenhuizen, wees- en gasthuizen, 't Stadhuis, de oude Latijnsche sc oo t Hof van Sonoy en andere merk en?*ebouwen w«den achtereenvol gens geprojecteerd en besproken. Tenslotte kijkjes m verschillende oude straten grach- heldh Pleinen- waarbij de spreker gelegen heid had er op te wijzen, hoe onze oude bouwmeesters er op uit waren steeds het ge! heeie stadsbeeld in 't oog te houden en fik doorkykje overal zyn natuurlijke afsluitS vond door een mooi gebouw mg Met een woord van dank aan den spreker voor zyn boeiende en van groote kennis ge tuigende voordracht, sloot de heer Beyne- veld de goed bezochte byeenkomst. AUTOBOTSING TE BERGEN. Twee auto's zwaar beschadigd Op den Duinweg onder Bergen heeft een ernstige botsing plaats gevonden tusschen een personenauto, bestuurd door S. P. uit Schoorl, en een vrachtauto, bestuurd door A. v. L. te Amsterdam woonachtig. De personenauto, die in de richting Schoorl reed, is vóór de aanrijding tegen een aan den kant van den weg staande boom gebotst, waarna de bestuurder de macht over zijn wagen verloor en tegen de vrachtauto opreed. S. P. beweerde verblind te zijn door zijn tegenligger, welke tot op 10 M. afstand groot licht zou hebben ge voerd. Het voorste gedeelte van beide auto's werd geheel in elkaar gedrukt. Het rijver' keer op den Duinweg, die ter plaatse slechts 4 M. breed is, kon een tijdlang geen door gang vinden. Door middel van een kraan- wagen moesten beide auto's, die zwaar be schadigd werd, van de plaats van het on geval worden weggesleept. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld naar de schuldvraag. EEN HULDEBLIJK AAN HUIB WIJKER. Burgemeester C. J. Eyma van Egmond aan Zee, heeft namens het Carnegie Hel- denfónds Donderdag aan Huib Wyker een gift van 50 uitgereikt, voor het redden met levensgevaar van kapitein van der Graaff, by de stranding van de „Drente" op 19 October van het vorige jaar. Wyker, die matroos op de groote vaart is, doch reeds geruimen tijd werkloos was, is thans aangesteld bij de rykskustwacht Mettertijd zal hy wellicht in vasten dienst komen. De slooping van de „Drente", die tege lijk gestaakt was, is thans weder hervat. Frank Rysdijk Jr. uit Hendrik-Ido-Am- bacht heeft dit werk overgedragen aan de firma de Vries uit IJmuiden. Een groot deel van de inventaris van de „Drente", zooals de masten, radio-onder- deelen, navigatielantaarns en compassen, benevens een hoeveelheid Hit het mate riaal van het schip vervaardigde souver- nirs zal a.s. Donderdag in het openbaar verkocht worden door notaris A. van Riet uit Bergen. Langzaam maar zeker verdwij nen de laatste herinneringen aan de stran ding dus uit Egmond! EEN LAFFE OVERVAL TE LIMMEN. 'Woensdagavond is de kluizenaar A. B., van wie bekend is dat hij eenig geld be zit dat hij als regel bij zich draagt, by de woning van D. Cornelisse aan de Visch- weg te Limmen aangevallen. Met een zware leeren zak, waarin zand, heeft men B. toen men hem passeerde, neergeslagen en geprobeerd hem te overrompelen. B. was echter niet bewusteloos en schreeuw de zóó luid om hulp dat men het raam opende en naar buiten kwam. Toen namen de laffe aanranders (het waren er volgens B. twee) de vlucht. Het spoor dat men had en waarnaar men tot gisteravond laat nog een onderzoek in telde, heeft tot geen resultaat geleid. Dat de dader goed met de gewoonte van B. op de hoogte was olijkt daar B. een bedrag van 120 bij zich had. De politie heeft ook een spoor in Alkmaar gevolgd doch ook daar heeft men niets kunnen vinden. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. m.M. te te naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 21 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 778,2 Happaranda. Laagste barometerstand 748,0 m.M, Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 22 Februari; Meest matige zuidoostelijke tot oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts; overdag om het vriespunt tot lichte dooi. Weeroverzicht. De vorstkansen nemen weer toe. De hooge druk breidt zich verder west waarts uit en nam alleen in de omgeving van Riga wat af, zoodat noordoostelijke win- den in noord-Polen tot 27 gr. C. vorst brachten. De depressie in het noordwesten blijft af nemen; een secundaire uit de Golf van Biscaye trekt noordwaarts over de Britsche eilanden met veel regen en wordt door een nieuwe daling in het zuidwesten gevolgd, zoodat voorloopig oostelijke winden in onze omgeving zullen blijven heerschen. Over het algemeen wordt de vorst in Scan dinavië nog strenger; ook in oost-Duitsch- land komt meer dan 20 gr. C. vorst voor, en behalve een strook van Hannover tot Dres- den meldt geheel Duitschland vorst; in Frankrijk blijft het weer somber met eeni- gen regen in het westen; Engeland en Schot land hebben veel regen met krachtige win den, terwijl in Ierland tijdelijke opklaring met lichte vorst voorkwam. De algemeene toestand wijst op toenemende vorstkans, al zou deze hier te lande aanvankelijk nog licht blyven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.44 uur licht op. nen Vrouwen Vredebond, houdt voor dat doel op Maandag 24 Februari a.s. in de Dancing van de Harmonie een propaganda- avond, waar door ds. F. Kuiper zal worden gesproken over „De wedloop in Bewape ning en de doodgeloopen Ontwapening", terwijl door den heer Eli Prins een aantal gedichten van Oorlog en Vrede ten gehoo- re zullen worden gebracht. Niemand, die 't ernstig meent met het welzijn van deze wereld, mag dezen avond niet verzuimen. VEREENIGING VAN KLEINE KOOPLIEDEN. Van een vergadering, welke ten doel had de oprichting van een vereeniging van klei ne kooplieden, zendt men ons het volgende verslag: De voorzitter hield een korte inleiding over de noodzakelijkheid van een organisa tie, om verbetering in den steun te bren gen, daar velen van de kleine kooplieden niet te eten hebben. En dan wordt nog het venten overal bemoeilijkt door ventvergun ningen of zelfs wel een geheel verbod. Na deze inleiding traden alle aanwezigen spontaan als lid toe. Als leden van het bestuur werden geko zen de heeren N. F. Koster (voorzitter); P. Vriesman (secretaris) en Christenhusz (pen ningmeester). Als doel der vereeniging werd gesteld een vaste steunnorm voor de kleine koop lieden te krijgen van minstens den steun zooals die thans geldt voor de werkloozen, verminderd met 2.50, zynde het bedrag hetwelk een kleine koopman wekelijks on geveer kan verdienen. Als punt 2 der doelstelling werd besloten er voor te strijden, dat de ventvergunnin gen worden ingetrokken in dier voege, dat het venten overal, maar vooral in de ge meente Alkmaar, vrij komt. Als punt 3 werd genomen het probeeren om de kleine kooplieden landelijk te orga- niseeren. Na nog enkele punten van huishoudelij- ken aard besproken te hebben, werd de ver gadering gesloten met een krachtige opwek king van den voorzitter om zooveel moge lijk propaganda voor de vereeniging te maken. WAAR GAAN WIJ HEEN? Men schrijft ons: Welke geest waart toch over deze wereld? Overal rondom ons, ook in ons eigen land, wordt de bewapening opnieuw ter hand genomen, elke regeering sleept nieu we brandstoffen aan om den wereldbrand, die onder deze omstandigheden onherroe pelijk uitbreken moet, van voedsel te voor zien. De verschillende vredesorganisaties heb ben wel een zware taak, maar toch mogen zij thans niet versagen. Alle hens aan dek is nu het parool, opdat het ergste wat een volk kan overkomen, zoo eenigszins moge- Hik, wordt afgewend. Zij hebben tot taak de vredesgedachte uit te dragen en de oorzaken die den vrede dreigen te verstoren op te sporen en aan den kaak te stellen. afd. „Alkmaar van den Algemee- DE NAAICURSUSSEN VOOR DE VROUWEN VAN WERKLOOZEN AAN DE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Ze zyn al weer in volle gang, de cursus sen aan de Huishoudschool waar de vrou wen van werkloozen gratis onderricht krij gen in 't naaien van ondergoed en in het vermaken. En er wordt weer met dezelfde animo gewerkt als vorigen winter; 't is er weer even gezellig en we hebben 't contact weer gauw terug gevonden met de trouwe bezoeksters van het vorige jaar. Ook aan de deelneemsters was het te zien, dat ze weer gauw gewend waren en op den eersten avond was 't alsof er geen zomermaanden tusschen gelegen hadden en we weer heel gewoon met ons werk verder gingen. We zijn ook verder gegaan en hebben een be werkelijker en moeilijker stuk geknipt en genaaid: de flanellen nachtjapon. Wat zijn ze daar allemaal blij mee geweest en opge togen zyn na 4 lessen de nachtjaponnen klaar mee naar huis genomen. Een extra- helpende hand hier en daar werd met een hartelijk „dank u wel juffrouw" zeer ge waardeerd. Veel gedragen goed wordt er ook weer vermaakt en tot bruikbare klee ding omgewerkt, meestal voor kinderen. Maar ook japonnen worden opgeknapt met een nieuw vest, met een heel nieuw boven stuk enz. Dankbaar is men met het weer als nieuw geworden goed. Ja, prettig is het er op de cursussen, het contact is er en de stemming is uitstekend, waartoe het kopje thee met biscuitje zeer zeker medewerkt. Niet alle deelneemsters van 't vorig jaar zijn terug gekomen. Van de oude getrou wen vormen we drie groepen van 25, ieder met een leerares als leidster en nog 4 da mes om te helpen. Verloop valt er niet te bespeuren, steeds om de twee weken komt ieder weer graag haar lesje halen. By de club nieuwelingen, die er nu voor 't eerst zijn en ook om de twee weken een beurt krijgen is de lust om te beginnen minder groot geweest. Er hebben zich 49 opgegeven, met twee groepen van 19 deel neemsters zijn we in zee gegaan en nu zijn er twee maal 16 over. Die groepen krijgen hetzelfde werk waarmee we ook het vorige jaar begonnen zijn. Ook daar heerscht een prettige geest en is het contact bezig te groeien. Ieder die mee helpt om onze cur sussen te doen slagen, doet het met pleizier en alle hulp wordt gratis gegeven. En het gevoel, dat het werk door de deelneemsters gewaardeerd wordt, is de beste belooning die we ons kunnen wenschen; dit maakt dat we het werk blijmoedig doen en dat het einde van den avond steeds te vroeg komt. DE VERZORGING VAN KAMERPLANTEN. Een lezer schrijft ons het volgende: Zou u mij op eenige vragen omtrent plan ten kunnen antwoorden? Wij zijn in het bezit van een clivia, «ie steeds goed verzorgd wordt, regenwater op temperatuur, licht en zon, eenmaal Per week met een slap zeepsop je de bladerei

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2