Vliegtuigproeven te Schellingwoude. De politieke toestand in Spanje. ALKMAARSCHE COURANT van Vrijdag 21 Februari 1936 "wnc-ybeghaven te Schelfingwoude zijn Donderdag proeven genomen met net nieuwe Fokker-torpedo- en bombardementsvliegtuig T 13. Het toestel bij de msrineioods .Verboden aan te plakken". Een frappante tegenstelling met de boven staande verordering biedt een muur vlakte in de Schouwburgstraat te den Haag, welke met affiches is vol geplakt - De zuurkoolfabrieken aan den Langedijk moeten thans de kool^t het buitenland betrekken, daar het vorig jaar geheele akkers door cte luizenplaag vernield zijn. Het lossen der Deensche kool Koning Edward VIII van Engeland bezichtigt een der inzendingen tijdens zijn bezoek aan de Britsche Industrie Tentoonstelling in Olympia Hall te Londen Leden van de civiele garde patrouilleeren, het geweer in den aanslag, voor het ministerie van Binnenlandsche Zaken te Madrid, teneinde relletjes in verband met de verkiezingeuitslagen te voorbomen De .Winchester Castle welke nabij Portland B$fl aan dan grond liep, bevindt zich thans in een der droogdokken te Southampton, waar de scbeda wordt opgenomen Een enorme brand heeft de papier- en balatumfabrieken te Genval in België geheel verwoest. De schade wordt op enkele millioenen francs geschat. Een kijkje op de brandende gebouwen Een der deel nemers aan de deze week te Davos gehou den internatio nale velo-skl- wedstriiden De stadhuis bouw te Leiden wordt ernstig gestagneerd door het ver zakken der om liggende huizen

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5