DE GEBROEDERS „GOCHEM" egmond a. d. hoef egmond binnen heiloo langendijk dirkshorn medemblik noordscharwoude oudkarspel bergen egmond aan zee koedijk broek op langendijk hoorn zuidscharwoude De voorzitter zegde toe, dat B. en W. de zaak in het oog houden en nog eens zullen aandringen indien zy het noodig aCRierna sluiting der openbare vergadering. JUtutwciaal Hieims Zang en Tooneel. Dinsdagavond gaf het Gemengd Hoever- koor onder leiding van den heer D. Koeman een uitvoering in de zaal van de De Drie Egmonden. De heer J. Bosman heette de talrijke aanwezigen op geestige wijze wel kom. Vóór de pauze werden door het koor een vijftal liederen ten gehoore gebracht, die allen zeer goed werden uitgevoerd, bijzon der mooi vonden bij Het Hazeke en Rozen uit het Zuiden. Buitengewoon klonk ook het vioolnum mer: 4 violen met pianobegeleiding. Na de pauze kregen we eerst een vroo- lijk tooneelstukje, genaamd Arme Rijke, dat zeer goed werd gespeeld. Het was thans de tweede maal, dat de vereeniging zich ook op tooneelspel toelegde en wij meenen, dat zU zich hieraan gerust mag wagen. Daarna hoorden wij nog weer eenige lie deren, alsook een Sonatine voor viool en piano. De avond was een waar succes en de mooie bloemenmand, die de vereeniging haar leider aanbood, was wel verdiend. De heer J. Bosman sprak een woord van dank tot allen en spoorde de aanwezigen aan donateur, begunstiger of lid te worden. De vereeniging is het zeker waard. Ds. Nobel, die weer voor 't eerst na zijn ziekte zulk een avond meemaakte, sprak een hartelijk woord van dank. namens allen. Controleur aangesteld. Tot plaatselijk controleur der in wer king gestelde spitregeling voor tuinders werd aangesteld de heer S. Bruinenberg. Veehoudersvergadering. Dinsdagavond vergaderde de afd. Vee houders van den L.T.B. Ingekomen was een circulaire van de commissie tot verbetering van het melkwin- nen, waarin aangedrongen werd op 't hou den van een melkcursus. Besloten werd een cursus te doen geven, als zich voldoende deelnemers opgeven. Het verslag van de Fokvereeniging Duin streek na een 10-jarig bestaan lag voor de leden ter inzage. Een brochure over genees middelen voor het vee werd uitgereikt. Het onderwerp „Arbitrage in den veehandel", werd uitvoerig besproken. Besloten werd echter een afwachtende houding aan te ne men. Ook het verslag van den Bond van Fokvereenigingen werd voor kennisgeving aangenomen. Uit het beknopte jaarverslag van den se cretaris bleek, dat het aantal leden 18 bleef. Het financieele verslag gaf een tekort aan van 2.38. De aftredende bestuursleden, de heeren L. van Dam en J. Pepping werden herkozen. De heer Straathof maakte een opmerking over liet klein aantal katholieken, dat zich in de Wieringermeer vestigt. De voorzitter meende, dat een der oorzaken moet gezocht worden in de ligging van den polder tus- schen Noordholland en Friesland. Hierna hiel pater Caron een duidelijke en leerzame bespreking over het ensileeren van gras. Spr. zette uiteen, hoe wetenschappelijk en proefondervindelijk vaststaat, dat er veel voedingswaarde verloren gaat. By ensilage wordt dit verlies tegengegaan. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Het gevolg van deze uiteenzetting was. dat zich reeds terstond vijf aanwezigen op gaven tot het vormen van een silo-club. Elk hunner zal een silo laten bouwen. Tot voorzitter dezer club werd benoemd dc heer S. Zuurbier, tot secretaris J. Lief- ting. Pater Caron zal welwillend met zijn advies en practische aanwijzingen ten dien ste staan. Met een woord van dank werd de bijeen komt gesloteh. Tentoonstelling. Zaterdagmiddag om 2 uur zal de bloe mententoonstelling in het Patronaatsgebouw plechtig geopend worden; Verleden jaar is deze een succes geweest. De verwachtingen zJ°0°k nu weer gespannen. De tentoon stelling blijft Zaterdagmiddag en Zondag geopend. Vergadering N. S. B. da 'n Nederland hield Woens dagavond een openbare vergadering in De ustende Jager, welke door ruim 80 per- en werd bijgewoond. De voorzitter, de 6r j ^0n^er. heette welkom en gaf het oord aan den spreker, de heer H. C. Nije. «t rttj ï1011 na&aat, aldus spreker, wat voor rt)d de N.S.B. moet strijden om haar be ginselen naar voren te brengen, dan moet et niet verwonderen dat onze taak moei- yk is. De andere politieke partijen beloven hun volgelingen van alles en nog wat en wg beloven niets, omdat we niet kunnen aanbieden. Dat is niet erg bemoedigend en toch volgt men ons. Dat komt omdat men walgt van de politiek der partijen. Maar we zijn dan ook geen poli tieke partij. Ja, toch hebben we wat aan te bieden. Een boodschap aan het Nederlandsche volk: Wees u zelf en doe Nederland. Een regeeringsinstituut maakt niet mee aan den koehandel der politieke Partijen, welke hun weerspiegeling vinden in Senaat en Kamer. Ja, het is vreemd in Nederland. Een regeeringsinsttituut maakt reclame voor margarine, die beter dan na tuurboter is. Neen, zoo staat het er niet, zeide spreker, er zitten meer vitaminen m! Het Nederlandsche volk is wantrou wend, heeft gevraagd of die directeur van net regeeringsinstituut er belang bij had? Enfin er zijn vragen aan den minister ge steld (toevallig door 'n N.S.B.-er) en de minister was ontstemd. Waar bemoeit zoo n kamerlid zich mee! We weten echter het antwoord (want de minister liet zich in de kaart kijken) en zeide dat het niet meer zou gebeuren. Dusin orde was het niet! Ja, zoo gaat het in Nderland. We kennen de beroemde zaak van Sant. Ze willen die in den doofpot stoppen. Men durft niet onderzoeken. Men weet niet weike consekwenties er aan vast zitten. Onze regeering een afspiegeling der po litieke partijen is verpolitiekt. Wy heb ben geen verwijt aan bepaalde personen, doch aan het stelsel. De politieke partijen zijn tevreden met een deel van het Neder landsche volk. Wij willen u moogt het verwaand vinden het geheele Neder landsche volk. En wij bouwen ons stelsel op vertrouwen. In onze samenleving ver trouwt de eene partij de andere niet Wij dragen een geest van vertrouwen in eigen volkskracht. Wij stippelen de lijnen uit hoe Nederland er zal uitzien, wil het weer in zich zelf gelooven. Tegenwoordig ver- deelen de politieke partijen den buit. Men vraagt niet of een bepaald persoon ge schikt is voor een ambt. Men vraagt welke politieke partij aan de beurt is. Nederland moet weer zich zelf worden. Nederland moet niet afwachten wat het buitenland doet, doch zelf de handen aan den ploeg slaan. We moeten aanpakken en niet af wachten. Met grooten nadruk zeide spr. dat. het niet gaat tegen personen, doch tegen het stelsel. De mannen uit de historie moeten weer naar voren komen. Nederland let op uw zaak! Tot de tegenstanders van de N. S. B. zeide spr.: wees eerlijk, geef uw critiek als eerlijk mensch. Na het stellen en beantwoorden van vragen werd de vergadering gesloten met het Wilhelmus. Ontwikkelingsavond van V. V. V. Voorafgegaan door een middagvoorstel ling voor de kinderen, werd Donderdag avond een ontwikkelingsavond gegeven in De Rustende Jager, die geheel was bezet. Welkom heette spr. den heer Gerisch (secr. D.V.B. uit Amsterdam, die een causerie zou houden over Land, Volk en Natuurpracht van den „Harz", afgewisseld en aangevuld met een filmprogram. De heer C. ten Brug- gencate gaf eenige toelichting, waarna de De heer Gerisch (secretaris D. V. B.) uit Amsterdam hield een causerie over Land, Volk en Natuurpracht van den „Harz", afgewisseld en aangevuld met een filmprogram. De heer C. ten Bruggencate gaf eenige toelichting. We kregen ook te zien, hoe men de Olympische Spelen te Berlijn (116 Augustus 1936) denkt te hou den, alsmede de Olympische Winterspelen te Garmisch-Partenkirchen. De werkverschaffing. Nu in Broek op Langendijk is besloten, dat de werkloozen in het vervolg naar Schoorl zullen wordèn gezonden naar Staatsboschbeheer, zijn er dus een aantal arbeiders mindervoor de Wieringermeer. De "klachten, welke tegenover de werkver schaffing in de Wieringermeer werden ge uit zijn blijkbaar niet zonder grond geble ken, terwijl het financieel voordeel voor dc gemeente ook wel een woordje heeft mee gesproken. De buskosten zijn hoog, aange zien het werk steeds verder komt te liggen. Dit geldt natuurlijk ook voor de andere Langendijker gemeenten, die hun werkloo zen naar de Wieringermeer zenden. Wellicht zullen die aanstonds ook tot deze maatregel overgaan. Boerenleenbank. Den 13den April a.s. is het 25 jaar ge leden, dat de Boerenleenbank alhier werd opgericht. De namen der oprichters zijn: L. Doekes, J. Dam, A. Hoogvorst, J. Groot Pz., K. Wildeboer, A. Kistemaker en J. Wartenhorst. Op 27 April daaraanvolgende werd het eerste bestuur gekozen, hetwelk uit zijn midden tot voorzitter aanwees den heer L. Doekes, terwijl tot kassier werd benoemd de heer A. Kistemaker. Deze functionna- rissen vieren dus ook hun 25-jarig jubilé. Stellig zal het bij deze gelegenheid zoo wel den wakkeren voorzitter als den wel- willenden, yverigen kassier niet aan blij ken van belangstellilng ontbreken. Benoemd. De heer C. Entius, werkzaam bij de Zuiderzeewerken is door de directie be noemd als kantonnier in den Wieringer- meerpolder, met als standplaats Wieringer meer. Vierde en laatste praatavond. In de O. L. school werd Woensdagavond de laatste en vierde praatavond gehouden vanege de tuindbouwvereeniging Oudkar spel en Noordscharwoude. Inleider was wederom de heer Mallecote die behandelde de fosfor-zuurbemesting, meer speciaal het tomasslakkenmeel. Ver der sprak hij over eenige koolzieken die met het zaad kunnen overgaan en het be zwaren en het behandelen van Zetkoolen. Ten slotte een en ander over grondonder zoek. Hierop werden diverse vragen gesteld en naar genoegen beantwoord. Door de heer de Boer, voorzitter van de Eendracht, werd aan den heer Malcotte dank gebracht voor de op deze avonden gehouden inleidingen. Geref. Schoolvereeniging. De Geref. Schoolvereeniging hield haar jaarvergadering in de groote zaal achter de Geref. kerk. Voorzitter was de heer H. Reek. Door den heer Jac. Jong Sr. werd een in leiding gehouden over den schoolstrijd. Op dit referaat. Na de pauze werd allereerst de bestuurs verkiezing gehouden, waarbij de voorzitter mededeelde, dat de heer A. Barten Pz. na vanaf de oprichting der school tot heden ruim 25 jaar bestuurslid te zijn geweest der schoolvereeniging, thans meent te moeten bedanken wegens hoog gevorder den leeftgd. In zijn plaats werd gekozen de heer K. Ootjers. De heer H. Reek, periodiek aan de beurt van aftreden, werd herkozen. De heer P. Slot stelde voor om den heer A. Barten Pz. als eerelid te benoemen, wat met algemeene stemmen werd goedgevon den. Tenslotte hield de heer R. Schuil een in leiding over „De Bijbel op school", waarna de voorzitter tot sluiting overging, nadat ds. Richel in dankgebed was voorgegaan. Salarisverlaging. In de alhier gehouden vergadering van de gemeentebesturen van Oudkarspel, Noord- en Zuid-Scharwoude, Broek op Langendijk en Harenkarspel, samen vor mende den vleeschkeuringsdienst, kring Langendijk en omstreken, is besloten do salarissen der ambtenaren, met ingang van 1 Maart, met 10 pet. te verlagen. De heer J. Oosterwijk voorheen als volontair werkzaam ter gem. secretarie al hier is als zoodanig benoemd te Groot- Schermer. „De Stem des Volks". Zondagavond geeft het gemengde koor „De Stem des Volks", dirigent P. A. Blaauw, een concert met medewerking van mej. Jorine Leegwater (sopraan) en Michel Gobets (tenor). Het vroeger meermalen optreden van mej. Leegwater heeft zulke gunstige resul taten gehad, dat we die niet opnieuw hebben te berichten. Zeer zeker zal haar zang ook a.s. Zondag niets minder zijn. Anders staat het met den tenor, die hier onbekend is, maar waarvan men o.m. zegt dat hij is „een heel mooi gaaf orgaan, een beschaafd muzi kaal zanger". Concertgebouw Amsterdam: De bekende tenor Michel Gobets, die over een mooi, licht aansprekend orgaan be schikt, legde beslag op heel de zaal door de vertolking van een vijftal gezangen, altoos treffend, immer meesleepend, klanken die het hart roeren. En zóó gaat het door. Niet slechts in ons land spreekt men zoo over dezen zanger, maar ook het buitenland blijft daarin niet in gebreke. 'A.s. Zondag kan „De Stem" op een druk bezoek rekenen. Geslaagd. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het examen ter verkrijging van het di ploma voor leerares in kinderverzorging en opvoeding aan de Nieuwe Huishoudschool te Amsterdam mej. De Boer uit Bergen. Openbare verkooping. De openbare verkooping op Woensdag 19 Februari des morgens om 10 uur in „De Vergulde Valk", ten overstaan van notaris A. van Rriet uit Bergen, had het volgende resultaat: 1. Twee huizen en erven aan de Noor derstraat nrs. 64 en 47, samen groot 1.32 aren, eigendom van J. Dekker Czn., gebo den door B. Eelting 480, niet gemijnd. 2. Een huis en erf aan den Straatweg nr. 293 te Egmond aan den Hoef, groot 1.40 aren, eigendom van J. Dekker Czn., gebo den door H. van Pel 960 en afgemijnd door A. Kok te Alkmaar op 961. In combinatie werden de nrs. 1 en 2 af gemijnd door B. Eelting op 1442. 3. Een huis en erf aan de Julianastraat nr. 19, groot 1.17 aren, eigendom van H. Dekker Czn., geboden door KI. de Graaff 1760, niet gemijnd. 4. Een huis en erf aan de Prins Hendrik straat nr. 4, groot 1.51 aren, eigendom van H. Dekker Czn., geboden door H. J. Co- njjn 2410, niet gemijnd. 5. Een keuken en erf aan de Prins Hen drikstraat, grenzende aan perceel 4, groot I.30 aren, eigendom van H. Dekker Czn., geboden door P. v. d. Schinkel 350 en af gemijnd door dezelfde op 351. In combinatie werden denrs. 4 en 5 af gemijnd op 2762 door J. van der Plas. Woensdagavond werd in een der scnool- lokalen de 2e Ouderavond gehouden waar voor een groote belangstelling was. Het hoofd der school, de heeer Stuffers, opende met een welkom en sprak zgn voldoening uit over de groote opkomst. De heer Sietsmu gaf met zijn klasse een zevental zangnum mers ten beste welke een verdiend applaus ontvingen. Eenige toelichtingen gaf de voorzitter over de tentoongestelde teekenin- gen van de jongste klasse. Dinsdag is er ge legenheid tot het laten inenten der kinderen in de schoollocalen. De voorzitter wekte de aanwezigen op het ledental te helpen uit breiden voor het schoolverbond, om de fi nanciën te versterken. De heer Stuffers gaf een lezing over het bijenleven. In de pauze zorgde mevr. Stuffers voor een heerlijk kop thee en een koekje. Tevens werden de ouders in de gelegenheid gesteld het schoolwerk der kinderen te bezichtigen. Het woord was hierna aan mej. Jansonius, met „Mijn schooljaren vroeger en nu" 'n Westfriesdialect. Als naar gewoonte was het weer een les vol. Een hartelyk applaus volgde. Na eenige besprekingen over het onderwijs volgde sluiting. Landarbeidersbond. De landarbeidersbond is in spoedverga dering bijeen geweest naar aanleiding van het onderhoud van een deputatie met den burgemeester, om een kolentoeslag voor georganiseerden. Mede was aanwezig wet houder Hart. Medegedeeld werd, naar het Volksblad meldt, dat de burgemeester zyn medewer king toezegde. Ook wethouder Hart gaf zijn medewerking daar hij de onbillijkheid inzag. Mede werd nog besproken de controle op de baggerregeling, waarbij de heer Hart met de feiten uiteenzette, dat men nooit anders had gewild dan plaatselijke contro le in tegenstelling met loopende geruchten. Goed afgeloopen. •Het 5-jarig zoontje van den heer P. Bak te Broek op Langendijk geraakte in een onbewaakt oogenblik achter de ouder lijke woning te water. De heer J. Jonker slaagde er in het ventje, dat reeds in zinkenden toestand verkeerde, van een wissen dood te redden. Been gebroken. •Het 4rjarig zoontje van den heer K. Kruk te Broek op Langendijk geraakte nabij de ouderlijke woning spelenderwijs onder een juist aankomenden wielrijder. Hevig Schreeuwende werd het kereltje in huis gedragen, klagende over pijn in zijn beentje. Na geneeskundig onderzoek bleek dit te zijn gebroken. Bazar-tooneelavond. Woensdagavond is ten bate van de vereen, voor Vacantiekol.; Tot Steun, T. B. C. en Kinderhulp een bazar-tooneelavond gegeven door het Hoornsche tooneelgezel- schap „De Gong". De Parkzaal was geheel bezet. Opgevoerd werd het blijspel „Mil- lionnair tegen wil en dank". Er werd door dit dilettantengezelschap keurig gespeeld, zoodat de talrijke belangstellenden uitste kend hebben genoten. Het was in alle op zichten een geslaagde avond. Onderling Begrafenisfonds. Het Onderling Begrafenisfonds was gisteravond ter jaarvergadering bijeen in café „De Roode Leeuw". De heer Jb. Kramer opende de samen komst. De voorzitter deelde mede, dat in de vorige vergadering besloten is de jaarver gaderingen te houden in hetzelfde lokaal, inplaats van het voorstel om de vergade ringen te verdeelen bij de caféhouders. Het bestuur meent, dat men vergaderen moet in een lokaal, waarin niet ieder in- en uit kan loopen Bovendien zijn hier maar twee gelegenheden, die vergaderlokalen zijn waarvoor belasting moet betaald worden. Na eenige discussie werd gestemd over het bestuursvoorstel en het voorstel uit de leden om n.1. de jaarvergaderingen om de beurt bij de caféhouders te doen plaats hebben. Met op één na algemeene stemmen werd tot het laatste besloten. Uit de rekening van den penningmeester, den heer W. Koeman, vermelden wij de volgende cijfers: Ontvangsten 713.02, uit gaven 781,25, nadeelig saldo 68.23. Dit laatste bedrag afgetrokken van het vorige kassaldo, geeft thans een bezit van 4267,92. Het jaarverslag werd door den heer W. Koeman uitgebracht. Wij stippen aan, dat 15 begrafenisdiensten werden verricht, waarvan 5 leden der vereeniging. Bij-de bestuursverkiezing werden de afge treden bestuursleden, n.1. de heeren W. Koeman en Ft van Bergen met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Voor de bondsvergadering stelde de heer D. Blom voor om de kosten van een lijk wagen van uit Alkmaar van 20 op 15 te brengen en van de volgkoetsen van 8 op f 6. De voorzitter wees er op, dat de firma Wolfswinkel zich expres voor het begraven heeft ingesteld en dat het publiek hier de voorkeur geeft de begrafenissen te doen houden met den lijkwagen en niet per auto. KON ZICH NIET WASSCIIEN OF KLEEDEN. Kheuinatische pünen nu verdwenen. Een goede buur is beter dan een verre vriend; als ooit dit spreekwoord waarheid bevatte, dan was het wel hier. Lees eens dezen brief: „Al heel lang lijd ik aan rheumatische pijnen. Ik kon mij niet meer zelf was- schen, noch mij kleeden Mijn zuster moest mij helpen, indien ik mij in bed wilde om draaien. In Maart kwam een buurvrouw mij bezoeken, zij raadde mij Kruschen Salts eens te probeeren. Als laatste red middel heb ik haar raad opgevolgd. Reeds na de eerste halve flacon voelde ik mij veel beter. Ik kocht toen een heele flacon cm ben er sinds steeds mee doorgegaan. Ik kan nu weer wandelen, kan mij weer kleeden en wasschen en mij aan mijn huis houden wijden". Mevr. A. A. te L. Stop Uw rheumatische pijnen nu direct. Begin morgenochtend met Kruschen Salts. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren, lever en in gewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen, als urinezuur etc., die zich in het lichaam hebben opge hoopt en de oorzaak zyn der rheumatiek, volkomen worden verwijderd. Met het verdwijnen der oorzaken nemen ook de pijnen af om tenslotte geheel op te houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. Na eenige bespreking werd besloten het voorstel ter bondsvergadering te behande len. De heer W. Koeman zeide, dat Dirkshorn het bestuur van den bond wil inkrimpen. Na toelichting van genoemden heer en van den voorzitter werd besloten dit voorstel niet te steunen. EXAMEN KRAAMVERPLEGING. In de Wilhelminaschool (de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Haarlem) had het examen plaats voor de Aanteekening Kraamverpleging. Geëxamineerd werden 9 candidaten, die allen slaagden. Geslaagd zijn o.a. de dames: Zr. E. Karei te Boven- karspel en Zr. C. Tromp te Castricum. itutetdand EEN DROEVE REIS. De terugkeer van de zeesleepboot Ganges te Maassluis. In alle stilte is de sleepboot Ganges van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst Woensdagavond omstreeks zeven uur, na een ongelukkige reis naar Bizerta, le Maassluis binnengeloopen. Slechts de familieleden van de opva renden waren van de komst in kennis ge steld en vormden aan het havenhoofd een kleine groep, die verlangend naar het weerzien van hun kinderen of mannen de regen trotseerde. Zonder ook maar eenmaal de stoomfluit, bij wijze van aankondiging, te laten hoo- ren, trekt de Blankenburg de zeesleeper de haven binnen. Wanneer de Ganges ge meerd ligt en wij aan boord gaan, blijkt de stemming zeer nerveus te zijn. Immers de stoere sleepbootbemanning keert in de plaats van bestemming met twee man min der aan boord terug, dan waarmee zy op 2 November van het vorig jaar de haven verliet. De eerste reis van Maassluis naar Bizerta, had ondanks het slechte weer een normaal verloop, doch toen men later van uit Bordeaux opnieuw naar Bizerta moest gaan, werd men door ongelukken achter volgd. Deze reis, aldus onze zegsman, zullen wij nimmer vergeten. Wij vertrokken jp 21 December met een kraan en een ponton vanuit Bordeaux naar Bizerta, doch waren genoodzaakt reeds op 26 December, ten gevolge van het zware weer, te Gyon binnen te loopen. Eerst op 4 Januari kon de reis worden voortgezet, doch nauwelijks op zee zijnde dwong een hevige storm ons opnieuw een veilige schuilplaats te zoeken en liepen wij op Maandag 6 Januari de baai van Vivero binnen, aan de Spaansche kust. Het weer was van dien aard, dat voorloopig van vertrekken geen sprake was en de sleep kon zelfs niet langszij ge haald worden, doch moest op de trossen blijven vaststaan. Donderdagmiddag daar na had het eerste ongeluk plaats. De stoottros brak en de lichtmatroos KoTevaar uit Den Haag werd door de 18-duims tros getroffen. De getroffene werd tegen het dek geslagen en moest met tw^e gebroken ribben naar het ziekenhuis 137. „Ziezoo", zei Pat, „wijs mij de man maar eens aan, die jou zoo'n zelfde uitvinding aan de han doet. We gaan nu heerlijk maffen, en als er een visch in het aas bijt, worden we vanzelf gewaarschuwd". 138. Het tweetal lag in een gelukzalige stemming te soezen en genoten bij uitstek van hun Zaterdagmiddag. Na een tijdje schrokken zij plotseling wakker door het getingel van het belletje en keken verheugd naar hun dobber, die onder het wateroppervlak verdwenen was.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7