Sk ™rio *'-s- Onze JColonim 3Utk&School Jiunst en Wetenschap £uchluaad te Ferrol worden vervoerd. De kapitein J. Klinge en de matroos J.Roodenburg werden eveneens door den tros getroffen, doch kwamen met den schrik vrij. De volgende morgen om half acht had opnieuw een ongeluk plaats, dat echter een doodelijke afloop had. De stoker P. den Ouden wilde op dat moment zijn collega, die hem moest aflossen, waarschuwen. Juist toen hij bij den ingang van het logies was, brak op nieuw een stoottros, waardoor Den Ouden door een drie duims waaier tegen het voorhoofd getroffen werd en in het logies terecht kwam. Het slachtoffer overleed des avonds aan de gevolgen en is Zaterdag 11 Januari te Vyvero ter aarde besteld. Bij deze plechtigheid was het grootste gedeelte van de bemanning aanwezig om hun gevallen kameraad de laatste eer te bewijzen. Het stoffelijk overschot was met twee kransen bedekt, waaronder één van L. Smit en Co.'s ntern. Sleepdienst. Zoodra de bemanning zich van haar droeve taak gekweten had, vertrok de Ganges om haar reis voort te zetten. Twee dagen daarna moest men de reis opnieuw onderbreken en werd te Corcubion ge meerd. Eerst op Woensdag 22 Januari kon de reis worden voortgeezet en arriveerde de Ganges met haar sleep in den avond van 6 Februari zehouden te Bizerta, waarna op 9 Februari de terugreis werd aanvaard en men Woensdagavond om 6 uur den Nieuwen Waterweg is binnengeloopen. Men verzekerde, dat dit de zwaarste reis geweest is, die ooit door de Ganges is vol bracht en de geheele bemanning was zeer blij weder voet aan wal te kunnen zetten. UITBREIDING ZONDAGSDIENST P.T.T.? Onderzoek wordt ingesteld. Naar „De Standaard" meldt, bestaan er bij het hoofdbestuur der P.T.T. plannen tot een aanmerkelijke uitbreiding van den dienst op Zondag. Tot heden werd van de nachttreinen, die loopen in den nacht van Zaterdag op Zon dag geen gebruik gemaakt voor het postver voer. Een onderzoek wordt thans ingesteld naar de kosten, die verbonden zullen zijn aan een regeling, om doör middel van aan de nachttreinen aansluitenden autodienst, de post in de Zondagochtenduren nog op alle plaatsen te kunnen afgeven. MALVERSATIES DOOR AMSTERDAMSCH NOTARIS? Justitie gelast onderzoek. Naar wij vernemen zijn bij de jus titie klachten ingekomen van perso nen, die aan den Amsterdamschen no taris K. gelden toevertrouwd hebben, waaromtrent vermoedens zijn gerezen, dat met het beheer van deze gelden onregelmatigheden zijn gepleegd. In dit verband heeft de officier van justitie de Centrale Recherche op dracht gegeven, een onderzoek in te stellen. Notaris K. heeft naar destijds is gemeld kortgeleden, wegens finan- cieele moeilijkheden surséance van be taling aangevraagd en zijn ontslag uit zijn functie verzocht. GARAGEHOUDER AANGEVALLEN. „Wraakneming" van een wielrijder. Gistermiddag is in de Spuistraat te Am sterdam een garagehouder, terwijl hij zich in zijn kantoortje bevond, aangevallen door een man, die hem na het uiten van bedrei gingen met een mes een onbeduidende won de in de zij toebracht. De gestokene volgde zijn aanvaller, toen deze de vlucht nam, op straat en wees hem in de Raadhuisstraat aan een agent aan, die den man arresteerde. Het voorloopig on derzoek wees uit, dat de dader wraak had willen nemen voor het feit, dat de garage houder hem des morgens, toen hy op zijn fiets door de Heisteeg reed, even met den voorkant van zijn auto had geraakt, waar door het achterspatbord van het rijwiel be schadigd werd. De man is aan het bureau Singel in arrest gesteld. DOOR VALLEND SCHOOLBORD GEDOOD. Ernstig ongeluk in een school te Maastricht. In de openbare lagere school aan de Her- benusstraat te Maastricht is gisteren het 12-jarige meisje M. C. Gijbeis door een van den muur vallend schoolbord in de klas ge dood. Het meisje was bezig het bord schoon te maken toen het bord plotseling van den muur losschoot en boven op het kind te aeilyit aan de gevolgen overleden De recherche heeft een onderzoek inge- s eld en het lijkje is in beslag genomen. BEGRAFENIS JHR. MR. J. W. SCHORER Op de begraafplaats van Oostkapelle heeft Donderdagmiddag onder groote be langstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wij len jhr. mr. J. W. Schorer uit 's-Gravenha- ge. Nadat een godsdienstige plechtigheid had plaats gehad voerden het woord jhr. mr. G. C. von Weiier, voorzitter van den bond voor lichamelijke opvoeding, de heer Van Bemmelen namens de vereeniging On ze Vloot, de heer C. E. van Swieten namens de Haagsche Burgerwacht, de heer Gysberti Hodenpijl namens vele vrienden, de kapi tein-adjudant J. N. Breunese, die geduren de 15 jaar met den overledene voor de vierdaagsche afstandsmarschen heeft ge zorgd. Namens de familie sprak jhr. C. L. Schorer, een neef van den overledene, waar na de zoon van den overledene, jhr. mr. J. W. M. Schorer ook namens zijn moeder dank bracht voor de eer, zijn betreurden vader bewezen, HET ROKIN ZAL GEDEMPT WORDEN. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft gisteravond met 24 tegen 19 stem men besloten het Rokin te dempen vanaf het nieuwe parkeerterrein tot nabij de uitmonding van den Grim- burgwal. Het gedeelte van het Rokin tusschen Spui en Munt zal met enkele meters worden verbreed. De burgemeester deelde na afloop van de stemming mede, dat, als het werk uitgevoerd is, B. en W. zullen overwegen van de omwonenden een betterment tax te heffen. PROTEST TEGEN JODENVERVOLGNG. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede spreekt zich uit. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede die in de bijeenkomst van de Unie van Volkenbondsvereenigingen in Sep tember 1935 te Neurenberg aangenomen Duitsche wetten met betrekking tot de Joden had ter sprake gebracht, heeft dezer dagen, overeenkomstig het tot haar ge richte verzoek, als basis voor verdere be sprekingen, aan de Unie een ontwerp resolutie van den volgenden inhoud doen toekomen: „De Internationale Unie van Volken bondsvereenigingen, 1. In herinnering brengende de resolu tie, aangenomen door de 19e Assemblée te Brussel, betreffende den toestand der Joden in Duitschland; 2. Vaststellende, dat de hierboven be doelde maatregelen, welke door de As semblée van Brussel waren veroordeeld, niet ingetrokken zijn, maar dat zy inte gendeel sedert de bijeenkomst van deze Assemblée een nog wijdere strekking heb ben verkregen, met name tengevolge van de op 15 September 1935 te Neurenberg aangenomen wetten, nopens a) de Duit sche staatsburgers en b) de bescherming van het Duitsche bloed en de Duitsche eer 3. Overwegende, dat de door de Duit sche Regeering tegen de Joden genomen wetgevende en administratieve maatrege len de Joodsche onderdanen uitsluiten van het beginsel van gelijkheid voor de wet en dat zij aldus de elementaire beginselen van gerechtigheid en menschelijkheid, welke aan de beschaving, evenals aan den Vol kenbond zelf ten grondslag liggen, schen den; 4. Overwegende, dat de hierboven sub b) vermelde wet tengevolge zal hebben, dat verwarring gesticht wordt op het ge bied van het internationale privaatrecht, ten nadeele niet alleen van de vreemde landen, maar zelfs van Duitschland ten gevolge van de Duitschers, die in het bui ten land verblijf houden; 5. Overwegende, dat de wetgevende en administratieve maatregelen betreffende de Joden evenals in het algemeen de poli tiek, welke in Duitschland gevolgd wordt tegenover de niet-Ariërs, een emigratie uit Duitschland naar andere landen van een belangrijk aantal vluchtelingen hebben veroorzaakt en zullen veroorzaken, het geen in de tegenwoordige omstandigheden groote moeilijkheden van socialen en eco- nomischen aard "oor deze andere landen medebrengt; 6. Overwegende, dat de door Duitsch land terzake genomen maatregelen :n strijd zijn met de zedelijke verplichtingen, die op iederen Staat als lid van de inter nationale gemeenschap rusten en dat deze politiek niet kan nalaten een noodlottigen invloed te hebben op de betrekkingen tusschen Duitschland en de andere landen; 7. Protesteert met klem tegen de in Duitschland tegenover de Joden gevolgde politiek, zooals deze tot uiting komt o.a. in de beide wetten van Neurenberg; 8. Spreekt den wensch uit, dat de thans bestaande wettelijke en administratieve maatregelen, die ten aanzien van de Joden discrimineeren, zoo spoedig mogelijk zul len worden ingetrokken; 9. Dringt er op aan, dat ingeval deze wensch niet zou worden verhoord, de niet- Arische onderdanen van Duitschland min stens in het genot zullen worden gesteld van een toèstandd, gelijk aan die, welke de minderheden van Duitsch ras in de landen, die minderhedenverplichtingen hebben aanvaard, genieten; 10. Spreekt de hoop uit, dat een onder de auspiciën van den Volkenbond geplaat ste organisatie, belast zal worden met het verieenen van een afdoenden bijstand aan de uit Duitschland komende vluchtelin gen; 11. En verzoekt de aanstaande Volken bondsvergadering dringend om de ver schillende onderdeelen van de thans door Duitschland gevolgde anti-Joodsche poli tiek, evenals de gevaren, die hieruit voor de goede betrekkingen tusschen de volken voortvloeien, grondig te bespreken." BESTRIJDING JEUGD-BALDADIGHEID De bond ter behartiging van de belangen van het kind, een federatie bestaande uit 24 organisaties, werkende op het gebied van opvoeding en onderwijs, heeft zich i?,!Leen es gericht tot den minister van enkele Eer,VterKnd m8t den aandran8 van erkele Eerste Kamer-leden om maatrege- .s zoodanige opvoedende kracht moeten zijn dat zy niet in strijd komen met de zede lijke vrijheid van ons volk. Naar aanleiding van het adres van het verbond voor nationaal herstel, waarin wordt aangedrongen op invoering van lichamelijke tuchtiging, vestigt adressant er de aandacht van den minister op, dat dergelijke maatregelen geheel in strijd zouden zijn met de grondbeginselen van een goede opvoeding. Delinquenten wor den hierdoor wel getuchtigd, doch niet verbeterd. In het belang der maatschappij moet de kunst van samenleven worden beoefend en gevoel voor orde worden aan gekweekt, waardoor baldadigheid wordt voorkomen. Het bestuur vertrouwt, dat lichamelijke tuchtiging, noch op school, noch door ge zagsorganen zal mogen worden toegepast, maar dat de te nemen maatregelen zullen beantwoorden aan de zedelijke normen de opvoeding. HEIMELIJK SCHOOLVERZUIM. Een aardige enquête. In de le jaargang van het tijdschrift „Volkskunde" heeft Dr. W. Z. een aaantal uitdrukkingen bijeengezocht die in ver schillende plaatsen in Nederland gebruikt worden om heimelijk schoolverzuim aan te duiden. Het zou zeker wel interessant zijn om eens na te gaan welke van deze uitdruk kingen ook thans nog by de schooljeugd in gebruik zijn. Op het lijstje van Dr. W. Z. vonden we de volgende zegswijzen. Alkmaar: de wink steken. Amersfoort: uit schoften gaan. Amsterdam: Stukjes draaien, of slip pertje maken. Breda: schuilen maken. Deventer: een sluipertje maken. Dordrecht: krammetjes loopen of krampjes loopen. Enkhuizen: een schotje maken. Gouda: plekje spelen, spijbelen. Groningen: platloopen. Den Haag: Spijbelen. Haarlem: de bink steken. 's-Hertogenbosch: fieteren. Hilversum: er uit blijven. Kampen: platloopen. Leeuwarden: pijpjes draaien. Leiden: spijbelen. Naarden: boemelen of sleutel draaien. Nijmegen: spijbelen, uit strikken gaan. Oudenbosch: achter den heg loopen. Rotterdam: schielokeren, schar lokeren of star lokeren. Schoonhoven: schooltje maken. GEVECHT IN DONKERE CEL. In het „Bat. Nieuwsblad" komt de volgende spannende geschiedenis voor: Het blad laat daar een militair, ridder van de Willemsorde aan het woord, die oude herinneringen ophaalt. Op een keer brak een groote brand uit op de Penajoengpasser te Koeta Radja. Men verdacht er Atjehers van er de hand in te hebben gehad. Alle kazernes stroom den leeg, om mee te helpen blusschen. Dat was in 1905. Die brand bracht de Atjehers op een idee! Men kon meer van dergelijke branden stichten en van de gelegenheid, dat de kazernes leeggeloopen waren, ge bruik maken, om zich van vuurwapenen te voorzien en een opstand te ontketenen. Dit werd werkelijk voorbereid ten aan zien van de niet van een garnizoen voor ziene bivakplaats Lhognja, op een kilome ter of drie van Koetaradja gelegen. Daar waren alleen een controleur en een mili taire dokter, als chef van een klein hospi taal. Drie uren voorbij Lhognja was het bivak Sedoe. De bedoeling was, Lhognja in brand te steken en als men te Koeta radja en te Sedoe naar Lhognja zou trek ken om te helpen blusschen, zijn slag te slaan. De bom sprong evenwel ontijdig! In plaats van de brandstichting af te wachten, overviel de hoofdman van een Atjehsche bende het bivak Sedoe en maakte negen tien militairen af. De in allerijl gealar meerde cavalerie ging in vollen ren naar Lhognja en trok, versterkt met 50 bajo netten, naar Sedoe. De bende werd ach tervolgd en ten deele neergelegd. De hoofdaanlegger, een Atjeher van enorme lichaamsafmetingen, werd gevangen ge nomen en in een cel opgesloten. Hy was evenwel zoo woest, dat de wacht bang voor hem was en zijn cel niet durfde bin nen gaan. Door een Atjeher werd hem zijn eten door een kier van de deur toegereikt. Reeds verscheidene dagen was zijn cel niet gelucht en dat werd te erg, naar het oor deel van den wachtcommandant Mossel man. Deze, gewapend met een bos vry zware sleutels, in de meening verkeerend, dat de Atjeher in de cel ongewapend was, maakte de cel open en wilde naar binnen stappen, toen hij opeens een geweldigen slag op het voorhoofd kreeg met een ijzer, dat de ge vangene van zijn boeiensluiting had weten los te werken. Dol van pijn, stormde Mos selman naar binnen, maar kreeg, terwijl het bloed hem in de oogen stroomde, van den gevangene den faëcalien-emmer over het hoofd geslagen. Mosselman, die nu heelemaal niets meer zien kon, greep in het wilde weg naar zijn tegenstander en kreeg hem eindelijk bij de keel te pakken. Temidden van een onbeschrijfelijken stank rolden beiden over den vloer der cel. De manschappen durfden niet schieten, uit vreqs, hun wachtcomandartt in het half duister te treffen. Reeds begonnen de krachten van den weliswaar reusachtigen, maar door ziekte wat verzwakten Atjeher af te nemen, toen Mosselman voelde, dat de man Mossel mans klewang al voor de helft uit de scheede had gewerkt. Hij was alzoo ver plicht de keel van zijn rivaal los te laten en schoof met de grootste moeite de kle wang terug in de scheede, daarbij de vin gers van den Atjeher verwonderd. Maar plotseling zakte de gevangene in een en Xn Ho£an ^aS, Vrij- Bij onderzoek door den dokter bleek, dat Mosselman hem met den zwaren bos sleutels een duSiïen klap op het hoofd had gegeven tRdenlVI worsteling, dat hij buite^ westen w», kwe^uur er overleed man aan Mosselman ^worf^werd^en^da^^onder buitengewoon onwelriekende omstandig heden! Verscheidene dagen na zijn herstel werd hij, in de cantine komende, nog da nig geplaagd. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Februari 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, dr. G. P. v. Itterson van den Haag. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar: Radio- Zondag, herdenking jubileum V. P. K. O., 6 uur, ds. Warners. Rem. Gerej. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. c Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Smit- Bange van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Gerei. Kerk, 10 en 5 uur, ds. H. W. H. v. Andel van Rotterdam (Katendrecht). Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, ds. Ruys, onderwerp „Verraad en Troost 12 uur Zondagsschool, 7.30 uur, ds. ^u^s' onderwerp Achter-, Op- en boven he Kruis. Leger des Heils, stichter Wilham Booth, Limmerhoek 40; Zaterdagavond, 8 uur, openlucht-samenkomst op de Steenen Brug, Zondagmorgen, 7.30 uur, bidstond; Zondag morgen, 10 uur, heiligingsdienst; Zondag middag, 3.30 uur, verblydings-samenkomst; Zondagavond, 8 uur, verlossingsdienst; (Donderdag geen samenkomst); Vrijdag avond heiligingsdienst, 8 uur. Stads Evangelisatie, Laat No. 56, 10 uur, wydingdienst; 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. BARSINGERHORN, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, de heer Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. J. Groenewegen van Hilversum. BURGERBRUG, 10 uur, ds. Enklaar. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde, 2 uur, ds. v. d. Veen. DIRKSHORN, geen dienst DRIEHUIZEN, geen dienst EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Cannegieter. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10.45 uur, ds. Bloemhoff. Tekst 1 Matth. 7 8a. Onderwerp: Bidden en Ont vangen. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. A. A. Dönszelmann van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d. Kam. (Radio-Zondag). KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Bloemhoff. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. de Leeuw; av. 7 uur, ds. Molenaar. OUDESLUIS, geen dienst PETTEN, geen dienst SCHAGEN, 10 uur, ds. Eikema, herden king jubileum V. P. R. O., extra coll. SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop, doop. SCHERMERHORN, 10 u. ds. Boerendonk. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur, ds. Warners van Alkmaar; 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, ds. C. D. Meeter van Amsterdam. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. v. Tuinen v. Amsterdam, 11.40 uur, Zondagsschool; Woensdagavond, 7.30 uur, bijbelbespreking. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, av. 7 uur, ds. v. d. Kam ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Mole naar. ZUIDSCHERMER, geen dienst. MUZIEK- EN VOORDRACHTAVOND. Declamatie: Eli Prins. Een goed bezette zaal van „De Unie" heeft gisteravond genoten van een met zorg gekozen programma, bestaande uit muziek en voordrachtskunst, samengesteld door de heeren Eli Prins en Corn. Jonker in samen werking met de zangeres Rosy Hahn. Wat het declamatorisch gedeelte betreft, het is de grootste verdienste van den heer Eli Prins, dat hy zijn repertoire in drieën verdeeld had met een fijnheid van smaak, welke hem als een waarachtig kunstenaar bestempelt. Want op een zoo sporadisch voorkomenden avond als deze is het juist gezien de declamatie te scheiden in verzen, welke het zachte leven tot uitdrukking brengen en die, welke den harden kant van dit aardsche bestaan belichten. In de eerste serie waren er gedichten van Nyhoff, Aart v. d. Leeuw en Ine v. Dillen. Na een niet geheel overtuigd begin, dat aan de zeggingskracht van „Wanneer men kind'ren" en „Het oude huis" een wei nig afbreuk deden, vond Eli Prins in „De Dieren" van Aart v. d. Leeuw zyn talent. Met welk een fraaie en warm aanvoelende intonatie werd dit ontroerende gedicht ver tolkt, voorwaar een knap stukje werk. In dezen vorm, ja mogelijk nog beter was zyn „Des Soudaens dochterken" (dichter onbekend) een machtig verhaal, waarin ty peerend naar voren kwam de naieve ver persoonlijking van Jezus ten tijde van de middeleeuwen. In al zijn eenvoud en door een treffende dictie sloot dit gedicht het eerste gedeelte voor de pauze. Persoonlijk vind ik Eli Prins in dit genre beter dan in zijn declamatie van „Het harde leven". Het is en blijft natuurlijk een moei lijke taak hierin naar juist inzicht een on derscheiding in de zegswijze te maken, welke een ieder zal kunnen bevredigen, maar een kunstenaar moet het als zijn eerste taak beschouwen een door hem zelf opgelegde opgaaf tot de hoogste perfectie u' te voeren. En nu het declameeren van n "Het harde leven", een hee' e aak en hoezeer ik bewondering heb voor zijn uitgesproken talent in het eerst genre, het tweede gedeelte kon my nj geheel overtuigen. Enkele gedeelten uit „Ballade" Van Albert Kuyle werden inderdaad tot levend gebeuren gezegd, doch het geheel miste m. L de sfeer van werkelijkheid heid. Ella van de Waal's „Zelfmoord" en ,n Blinde" waren heel goed, de verzen 'van Eelegast en vooral „Kinderen knielen" ver. mochten de noodige spanning te verwerven* Na de pauze een eenvoudig programma' bestaande uit werken van Vlaamschen en Zuid-Afrikaanschen humor „Doe die deu toe nou" en „Verkentje" oogstten veel suc ces en zeer verdiend. Resumeerend een avond van intense kunst, welke jammer genoeg te weinig wordt gegeven. Het mag niet by dezen eenen keer blyven. Eli Prins heeft een on- miskenbaar talent als declamator en dit verdient in breeden kring aller aanda^t. Hns. Zang: Rosy Hahn. De zangeres, mej. Rosy Hahn, droeg een aantal liederen voor, in drie reeksen ver- deeld, welke zeer van elkaar verschilden. Ze zyn trouwens in tijden ontstaan, die ook nogal uiteenloopen, in 't bijzonder de eerste en de tweede reeks. De eerste reeks bestond uit Oud-Holland- sche liederen, waaronder het bekende „Heer Jezus heeft een hofken". Eenvoudig werden zij voorgedragen, zoodat zij juist door dien eenvoud indruk maakten. De Hollandsche taal bleek de zangeres reeds goed machtig te zijn; en, op 'n enkele kleine uitzondering na, werd zy zeer zuiver uitgesproken. De tweede reeks bestond uit een drietal liederen van Schumann: „Schone Wiege meiner Leiden", „Lied eines Schmiedes" en „In's Freie". In deze liederen kon de zange- res al meer geven en maakte daarvan een goed gebruik (bijv. in „In's Freie"). De derde reeks was de belangrijkste, zij gaf n.L vier liederen van Hugo Wolf: „Tretet ein hoher Krieger", „Störchenbot- schaft", „Du denkst mit einem Fadchen mich zu fangen" en „Ich hab' im Penna einen Liebsten wohnen". In deze liederen is de voordracht alles. Krijgt die wat haar toekomt, ja, wat die eischt, dan heeft men er succes mede; zoo niet, dan worden ze niet begrepen en mis lukken ze. Mej. Hahn bleek volkomen in staat te zijn die liederen te doen leven. De korte verkla. ring in het programma van elk lied waj hierdoor overbodig, omdat de voordracht der zangeres alles duidelijk maakte. Wolf is door zyn liederen beroemd geworden, maar berucht door de klavierbegeleidingen, welke hij er bij schreef. Zij illustreeren den tekst en daarom zijn ze zeer moeilijk. Corn. Jonker was het begeleidingswerk opgedragen, bescheiden en volgzaam vol bracht hy dit werk en voor de liederen van Wolf moet hem een apart woord van hulde gebracht worden. De hulde voor de zange res bestond in het aanbieden van fraaie bloemstukken. A K. ONZE POSTVLUCHTEN. De Kwak (uitreis) vloog gisteren van Rome naar Caïro; de Nachtegaal (thuisreis) vloog gisteren van Jodhpur naar Bagdad en de Oeverzwaluw is te Bandoeng geland. VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een driemotorig vliegtuig van den gere- gelden dienst TriestZara is nabij de kust van Istrie in zee gestort. De piloot en een passagier kwamen hierbij om het leven, terwijl drie andere inzittenden gewond werden. Het vliegtuig is inmiddels gelicht MARINEVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Engelsch amphibie-vliegtuig van de marine is te Ne-queville neergestort. Een onder-officier werd gedood, een ander ern stig gewond. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Op het Engelsche vliegveld Cranwell i' een militair vliegtuig neergestort. Een ma* joor en een soldaat kwamen om het leven. HET VERONGELUKTE BRITSCHE VLIEGTUIG GEBORGEN. Het Britsche vliegtuig, dat Woensdag 'D de buurt van Havre is verongelukt, is Don derdag geborgen. De lijken der drie ver miste inzittenden zijn tot nu toe niet geïden tificeerd. Is er sabotage in het spel? De drie ernstige ongevallen, die de Brit" sche luchtmacht gedurende de laatste 48 uur hebben getroffen, zijn voor de bevoeg de instanties aanleiding geweest tot het in stellen van een grondig onderzoek naar de oorzaak daarvan. De „Daily Mail" komt met de onthulling, dat politie-ambtenaren aan dit onderzoek deel hebben, daar men te oordeelen naar de omstandigheden, de mogelijkheid van sabo tage niet als uitgesloten kan beschouwen. De bij Le Havre gevallen machine gisteravond geborgen, waarbij is gebleken dat zij slechts weinig was beschadigd. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden °P Woensdag 19 Februari 1936, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heid^ te Akmaar, van de navolgende vier per- ceelen, gelegen in de gemeente Alkmaar. 1. Een huis en erf aan de Lyceumstraa no. 91, groot 1.44 aren 4400.— 2. Een huis en erf aan het Dr. Schaepmanplein no. 11, hoek Lyceumstraat, groot 1.85 aren4230.— 3. Een huis en erf aan de Lief delaan no. 4, groot 46 een- tiaren460.— 4. Een huis en erf aan het To renburg no. 8, groot 57 centiaren 15 De afslag blijft bepaald op Woensd 26 Februari 1936, des avonds 7 uur, m café „Het Gulden Vlies" van den heer Mooy aan de Koorstraat te Alkmaar»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8