,k"d* Amstecdamsche ïBeucs ONONTGONNEN TERREIN iBinnenland m» Werk X Hoe buiten wij de Nederlandsche reputatie uit? Het werk van Hendrik Willem van Loon. aZe' 7. SmetsVan Nevele 40 punten; 8. Ver- reyckenHaezendonckx 30 punten; 9. Rons- se—Schön 28 punten; op één ronde: 10. Van Buggenhout Meerschaert 53 punten; op twee ronden: 11. DeryckDictus 41 punten; op drie ronden: 12. Piet van Kempen— Kaers 72 punten; op zes ronden: 13. RaesPützfeld 17 pun ten; op zeven ronden: 14. DayenPecqueux 14 punten; op twaalf ronden: 15. Braspenninx—Van Hout 14 punten; op veertien ronden: 16. VerdyckMertens 5 punten; op vier-en-twintig ronden: 17. Van Schijn- del—v. d. Broeck 62 punten. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag heeft Alcmaria een bezoek ge bracht aan Den Helder en tegen D. O. K. een wedstrijd op home-trainers gereden over 500 en 1000 M. 500 M. Ie serie. Alcmaria D. O. K. J. Derksen 19 1/10 s. M. Beers 20 8/10 s. W. Wouters 20 4/10 s. Jan Snijders 20 1/10 s. J. Hollebeek 21 4/10 s. G. Seegers 20 7/10 s. J. Homan 22 4/10 s. C. Vroone 20 4/10 s. Joh. Mulder 23 s. J. de Boer 21 s. J. Dingerdis 20 8/10 s. P. Huurman 24 s. 500 M. 2e serie. J. Derksen 20 4/10 s. M. Beers 211/10 s. W. Wouters 211/10 s. Jan Snijders 211/10 s. J. Hollebeek 22 9/10 s. G. Seegers 211/10 s. J. Homan 23 1/10 s. C. Vroone 21 8/10 s. J. Mulders 24 s. J. de Boer 22 9/10 s. J. Dingerdis 21 3/10 s. P. Huurman 241/10 s. Alle renners, speciaal J. Dingerdis, welke laatste zich net niet kon plaatsen om voor een prijs in aanmerking te komen, kunnen op een schitterenden wedstrijd terugzien. Biljarten. BILJARTBOND „ALKMAAR EN OMSTREKEN". De uitslagen van de verleden week ge speelde wedstrijden zijn als volgt: Afdeeling II De Driesprong II—Z.E.K.Z.? II 374-482 0-2 Excelsior IIKrijt op tijd I 463-401 2-0 De Drie Ruiten II—O.K.K. II 500-261 2 0 De eindstand der competitie van den bil jartbond Alkmaar en Omstreken is als volgt; Afdeeling I gesp. gew. verl. car. pt. Z.E.K.Z.? I 10 9 1 5942 18 De Driesprong I 10 7 3 5356 14 De Drie Ruiten I 10 6 4 5259 12 Kijk Uit I 10 4 6 5467 8 O.K.K. I 10 4 6 5298 8 Excelsior I 10 0 10 4248 0 Afdeeling II gesp. gew. verL car. pt. De Drie Ruiten II 12 12 0 5767 24 Kijk Uit II 12 8 4 5456 16 Z.E.K.Z.? II 12 7 5 5327 14 De Driesprong II 12 4 8 5197 8 Krijt op tijd I 12 4 8 4923 8 O.K.K. II 12 4 8 4756 8 Excelsior II 12 3 9 5093 6 Afdeeling III gesp. gew. verl. car. pt. Excelsior UI 8 8 0 2839 16 O.K.K. Hl 8 4 4 2584 8 Kijk Uit Hl 8 3 5 2599 6 De Driesprong Hl 8 3 5 2488 6 De Drie Ruiten III 8 2 6 2499 4 Turnen. UITVOERING TE WARMENHUIZEN. De gymnastiekvereeniging D. A. S. K. O. onder leiding van den heer de Rie uit Alkmaar gaf Zondagavond een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De zaal was flink bezet. Na den opmarsch opende de heer de Rie met een welkomstwoord en memoreerde dat de vereeniging een verlies had geleden door het overlijden van den heer Jn. Helder. Hierna werd met de oefeningen begonnen. Allereerst de meisjes A met vrije oefe ningen en daarna de jongens op brug. Deze kleinen hebben het heel goed gedaan. Wat de heerenafdeelingen betreft, de vrije oefeningen zijn netjes afgewerkt. De dames-afdeeling demonstreerde de bondsoefeningen 1936. En tot slot werd een fraaie dans uitgevoerd, die door de mooie belichting zeer geslaagd is geworden. HET ONGELUK TE HEESCH. Slachtoffers allen buiten gevaar. Omtrent den toestand van den landbou wer v. d. H. en diens beide zoons, die Za terdag in Heesch in een gierput zijn ge vallen, vernemen wij, dat allen momenteel buiten levensgevaar zijn. Het bericht in enkele bladen als zou v. d. H. Sr., het licht zijner oogen hebben verloren, is totaal uit de lucht gegrepen. Volgens verklaring van den behandelen- den geneesheer zal v. d. H. het volledig ge bruik van zijn beide oogen kunnen behou den. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. In verband met het ontslag nemen door den heer G. W. J. de Bruin (N.S.B.) is door den voorzitter van het Centraal Stembu reau tot lid van de Prov. Staten van N.- Holland benoemd verklaard de heer J. P. van Kampen te Amsterdam. IN DE KERK DOODGEBLEVEN. Zondagavond is omstreeks acht uur een 59-jarige heer, die een godsdienstoefening in de Gerefomeerde kerk aan den Kome tensingel te Amsterdam bijwoonde, plot seling onwel geworden en na eenige mi nuten overleden. De geneeskundige dienst, die gewaar schuwd werd, kon niet anders dan den dood constateeren. Het lijk van den man, 'n inwoner van 't tuindorp Oostzaan, is naar zijn woning ver voerd. INTERVIEW MET SIR DETERDING. De fabel omtrent een daling der olieprijzen. Sir Henry Deterding, die eenige weken een vacantiereis heeft gemaakt en Zon dag te Amsterdam is aangekomen, heeft gisteren een kort bezoek aan Den Haag gebracht. Gistermiddag heeft hij te Den Haag bij uitzondering aan een redacteur van het A. N. P. een kort onderhoud toegestaan. Dit onderhoud mocht echter geen betrek king hebben op „zaken", want, zooals de heer Deterding opmerkte: „Wanneer u over zaken gaat praten, draai ik mij om en zeg: „Good bye", daar ik er veel te lang ben uit geweest en mijn collega's beter op de hoogte zijn dan ik." Wel wenschte Sir Henry van de gele genheid gebruik te maken om catego risch tegen te spreken, dat hij een in terview had verleend, waarin de olie prijzen ter sprake waren gekomen. Hij bevestigde nadrukkelijk, dat hij geen enkelen journalist had gezien, geen enkele mededeeling van dien aard had gedaan of laten doen en dat het inter view van A tot Z uit den duim van een Amerikaansch journalist was gezogen. Aan het einde van het onderhoud vroeg de redacteur den heer Deterding nog, hoe deze den economischen toestand van Ne derland zag. Het antwoord luidde: „In 1933 heb ik mijn opvatting hieromtrent in een brief aan de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel neergelegd en mijn opinie is sindsdien niets veranderd, zooals de mees ten ook weten". LAFFE OVERVAL TE EINDHOVEN. Carnavalsgangers mishandelen jong meisje. Naar eerst thans bekend wordt, heeft Zondagavond te Eindhoven een laffe aan randing plaats gehad op een 16-jarig meisje. Toen het meisje, A. N., dien avond te half zeven haar ouderlijk huis had verlaten om een boodschap te doen, werd zij op het Kerstroosplein aldaar plotseling gegrepen door drie gemaskerde carnavalsgangers, welke haar in een auto sleepten, blinddoek ten en een prop in den mond duwden. Bij Aalst hebben de onverlaten haar in een bosch gebracht en met vuistslagen deerlijk toegetakeld. Zij werd daarna nog vele ma len getrapt, geslagen en op andere wijze mishandeld, waarna het gespuis haar be wusteloos achter de Aalster Dorpskerk liet liggen. Bewoners hebben daar het meisje des avonds laat met gescheurde kleeren en bloedend aan gelaat en handen gevonden. De gemeentepolitie van Aalst en de mare chaussee hebben het onderzoek in handen. HET ONGELUK OP DE WESER. Het bergingswerk. Gisterm. zijn de bergingsvaartuigen Kraft en Wille naar de plaats van de Dipping V gevaren, die Vrijdagnacht door het Engel- sche stoomschip Lagosian geramd is. De beide bergingsvaartuigen hebben bij het wrak het anker uitgeworpen, teneinde de lichtingskabels te kunnen bevestigen en te kunnen overgaan tot berging van het vaartuig. REDDING VAN REDFERN WAS VERZONNEN! Nederlandsch ambtenaar had geld noodig. Een Nederlandsch ambtenaar te Parama ribo (Suriname) is gearresteerd, meldt Reu ter. Hij zal worden vervolgd wegens bedrog, dat hij pleegde door middel van de sensa- tioneele geschiedenis, volgens welke hy Paul Redfern, den vermisten Amerikaan- schen vlieger, bekend als den Amerikaan- schen „Kolonel Fawcett", zou hebben ont dekt. Redfern is acht jaar geleden zoek geraakt op een vlucht van Noord- naar Zuid- Amerika. Volgens de verklaring van den thans gearresteerde, leefde Redfern in een dorpje, dat niet op de kaart voorkomt, in de Tumatumac-berge van Britsch-Guiana. Red fern zou gehuwd zijn met een Indiaansche vrouw en een zoon hebben. De Nederlander zou niet in staat zijn geweest hem op te sporen tengevolge van de vijandige houding der inboorlingen. Hij heeft thans toegegeven, de geschiede nis verzonnen te hebben, teneinde in het bezit te komen van het geld, dat voor een reddingsexpeditie zou worden bijeenge bracht. »Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland.* »IVOROL« De Nederlandsche tandpasta. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Grensdrama. Gisternacht ontdekten Duitsche douanbeambten uit Kleef, die in de omgeving van de Nederlandsche grens surveilleerden, dat twee personen per rij wiel de grens passeerden, in wie zij een paar bekende smokkelaars meenden te herkennen. Zij sommeerden hen zich aan visitatie te onderwerpen. Toen de mannen daaraan geen gevolg gaven, lieten zij hun diensthond op hen los. Ook dat was voor de wielrijders geen beletsel om in snelle vaart te vluchten. Toen de douanebeamb ten merkten, dat zy zouden ontsnappen, losten zij eenige schoten in de richting van de vluchtenden, met het gevolg dat een der mannen in den rug werd getroffen, van zijn rijwiel stortte en kort daarna overleed. Het was een man, die reeds twin tig maal wegens smokkelarij was veroor deeld. Hij bleek thans in het bezit te zijn van een partij koffie, tabak en cacao. Zijn medeplichtige wist te ontkomen, maar het is mogelijk, dat ook hij door een der scho ten is getroffen. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE TE LEIDEN. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. Slotemaker de Bruine, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Kamerlingh Onnes-laboratorium te Leiden. Z. Exc. was vergezeld door mr. A. J. L. van Beeck Calkoen, chef van het departe ment van onderwijs, en van den heer G. A. Groote Haar, inspecteur van het nijver heidsonderwijs. Het bezoek gold in hoofd zaak de in dit laboratorium gevestigde school van de Vereeniging tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker.. (Van onzen correspondent.) New-York, Febr. 1936. Ze zitten overal, die buiten de grenzen gegroeide Nederlanders en negen en negen tig van de honderd gaan in de menigte op. Zelfs al bereiken zij een meer dan middel matige hoogte in de maatschappij en behoo- ren zij tot de notabelen van hun nieuwe omgeving, dan komt men dat in het land van hun geboorte maar zelden en dikwijls nooit te weten. Maar een heel enkele komt aan de oppervlakte en dan nog alleen uit hoofde van zijn werkzaamheden. Ik kan zonder mij te bedenken een dozijn landge- nooten opnoemen, die in Amerika ver voor uit zijn gekomen, van wie men bij ons niet weet en die in dit land zelf niet opvallen tusschen de vele millioenen. Uit den aard der zaak vestigen zij nooit de aandacht op hun afkomst en zijn zij nooit in de gelegen heid om zelfs onbewust als propagandisten voor hun geboorteland op te treden. De Zweedsche Garbo of de Italiaan Toscanini of de Duitschers Emil Ludwig en Albert Einstein doen dit wel en ofschoon zij niet direct bijdragen tot de toename van het vreemdelingenverkeer of export blijft, dank zy hen, de zeer oppervlakkige en somtijds kinderlijke Amerikaansche belangstelling op die landen gevestigd. Hetgeen uiteindelijk van groot belang is. Een serie radio-redevoeringen. Bezaten wij niet een dergelijk hou-vast in den persoon van den auteur, dr. Hendrik Willem van Loon, dan zou het er nog gek- er uitzien dan het al doet. Pas iemand, 1ie zoo voor het groote publiek verschijnt als een auteur een journalist en een spreker sZ™ j kun met eenig succes de al" gemeene aandacht op zich vestigen. Juist dezer dagen beëindigde van Loon een serie van 4° radiolezingen. Eiken Zondag- en Donderdagavond sprak hij over het netwerk van de National Broadcasting Company over onderwerpen van verleden en heden bezi-n door den bril van den historicus. Ingenieurs van de N.B.C. hebben al zoolang met dit bijltje gehakt, dat zij in staat zijn bij bena dering weer te geven hoeveel luisteraars er bij een program zijn statistisch valt dit o.a. af te leiden uit het aantal ingekomen brieven van belangstellenden. En zoo sprak van Loon in de afgeloopen maanden niet voor eenige tienduizenden, maar voor een paar millioen. Toen hij in Mei van het vori ge jaar daarmee begon, was het iets nieuws voor hem; voordien was hij wijd en zijd door Amerika bekend als de auteur van zulke „best sellers", als Story of Mankind, Story of the Bible, R. v. R. oftewel Rembrandt an Rijn e.d. Al die boeken zijn in ik weet niet hoeveel talen omgezet en zijn in Ame rika over en over bekend. Maar van Loon met den onmiskenbaren vaderlandschen fa milienaam, is een uiterst vruchtbaar schrij ver, die zich niet tot dikke volumes bepaalt, maar ook graag zoo'n paar gedachten neer pent, die met een paar van zijn welbekende krabbels verlucht en dan als pamfletjes en traitises doet verschijnen. Die natuurlijk nimmer buiten de grenzen komen of ver taald worden! Op Nieuwjaarsdag sprak hij over de radio in zeven verschillende talen een geluk- wensch uit, die misschien door sommigen mijner lezers gehoord is. Hij ving aan met „My Friends!", de typische aanhef van Roo- sevelt's speeches, en van Loon haastte zich er bij te voegen: „wanneer de Groote Blan ke Vader in Washington (zooals de Indianen den Amerikaanschen president plegen te noemen) permitteert, dat de eene Hollan der iets van den anderen overneemt...." En met één slag had van Loon nog eens even de noodige duizenden luisteraars met het feit in kennis gesteld, dat hun president en hijzelf afkomstig waren van het kleine land by de Noordzee. Ik ben mij volkomen be wust van de onoverkomelijke moeilijkheid mijn geduldige lezers te overtuigen van de onschatbare waarde, die zulke langs den neus gemaakte opmerkingen bezitten. Daar voor zouden zy 'jaren in Amerika moeten gewoond hebben en door en door de Ameri kaansche mentaliteit moeten kunnen begrij pen. Niet langer dan een maand geleden sprak ik met een onzer vooraanstaande landgenooten, tijdelijk op bezoek hier, die verbaasd had gestaan van de schitterende re putatie, die wij hier bezitten en die wij ten eenenmale nalaten uit te buiten. Van Loon man'dle olke gelegenheid daartoe aan- fen ^niU Lenboven het voordeel heeft lucht zoiwrf te b6Zitten - door de zoowel als in zwart op wit. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. ik hetzelfde doe, met natuurlijk gein" duf zendste van zyn succes. Het .bloed krSi waar het niet gaan kan! Wij in Amedka worden zoo overstelpt door Ieren met hun poétischen aanleg en gezonde vechtlust door Italianen met hun Sole Mio en spag hetti, door de Fransche chic en cuisine, door de Duitsche Kultur en Wagner, kortom door de eigenschappen van alle andere naties, dat wy ook eindelijk wakker worden en nijdig uitroepen: „En verdikkie, wy Hollanders dan? Hebben wij dit land niet helpen ont dekken en ontginnen? Zaten wij niet het eerst in New-York? Waarom mankeeren wy heelemaal op het tapijt, terwijl de oudste Amerikaansche families trotsch zyn op hun afkomst?" En onwillekeurig gaan wij dan op ons eentje de leemte vullen en grijpen elke gelegenheid aan om voor eenzame pro pagandist te spelen tusschen deze tientallen millioenen, sinds ons land daartoe geen vinger verroert. Van Loon lijdt aan dezelf de kwaal. Hij is trotsch op zijn afkomst en hy weet nog beter dan ik dat onder de 130 millioen Amerikanen niet één zijn neus kan of wil optrekken bij het hooren van den naam Holland. En hij schijnt nog meer be zield door een brandende begeerte om „die schitterende reputatie uit te buiten", niet tot eigen voordeel hij blijft toch die hij is: een populair auteur, die precies weet wat hij zijn Amerikaansche lezers moet voorzet ten en hoe maar omdat hij diep in zijn hart een warm vaderlander is gebleven, al werd hij Amerikaansch burger. Ik verklap geen geheim met te vertellen, dat hij „kind aan huis" is in de residentie van president Roosevelt, het Witte Huis te Washington. Maar niemand behalve van Loon dacht er aan om een paar duizend bloembollen ca deau te doen voor de bloemperken rond dit Amerikaansche middelpunt van belangstel ling of de bewoners een kist Edammers thuis te sturen. En Van Loon maakte mij zijn loopjongen naar Roosevelt om hem een Kerstkaart te overhandigen in den vorm van een 17de eeuwsch schip als de „Zeven Provinciën" van de Ruyter, dat Roosevelt als groot liefhebber van de zee schitterend vond. Hij was volgens zijn eigen woorden „delighted" of opgetogen. Voor de aardig heid neem ik nu eens zyn nieuwe boekje over het alfabet bij den kop. De letters B, D, H zijn respectievelijk aan de Boroboe- doer, Delft en Haarlem gewijd, maar daar mee is van Loon nog niet uitgepraat over zijn land! Hij vertelt, dat Gibraltar in 1704 door Engelsche en Hollandsche schepen veroverd is Gibraltar, het symbool van soliditeit voor eiken Amerikaan en het han delsmerk van een der grootste levensverze keringsmaatschappijen! Bij Karnak vertelt hij, dat wij het Champollion te danken heb ben, dat wij nu Egyptische hieroglyphen even gemakkelijk kunnen lezen als de „Middelburgsche Courant". Ik betwijfel of Amerikanen ooit van dit dagblad gehoord hebben, maar het staat er zwart op wit. Q is voor „quarry", hij had ook Quatre Bras kunnen kiezen „waar de voorhoede onder den Hollandschen Prins van Oranje het le ger van Napoleon tegenhield". En in plaats van Venetië „had ik ook Veere kunnen kie, zen (aldus van Loon), dat wonderlijke stad je, dat op het water schijnt te drijven en waar ik een huis heb, dat in 1572 gebouwd werd, een prachtig oud huis, een beetje be. verig in de muren, maar altij<| gastvrij en warm bij de snorrende kachel". Vraag van schrijver dezes: welke Amerikaan had ooit ven Veere gehoord, vóór van Loon er ja. ren geleden over begon? Van Loon woont vlak by Long Island Sound „ik moet veel water om my heen zien, als een geboren Rotterdammerl" Bij van Loon thuis. Ik beschouw het als een vacantiedag, wan neer ik hem ga opzoeken. Onlangs zag ik daar de kans toe. Een groot huis, een Duit. sche butler in een wit jasje, die me aarj dient en in de werkkamer van Hendrik Wil! lem brengt. Om mij heen penkrabbels van New-York en Veere, oude fregatten en klok- ketorens en na verloop van eenigen tij«j komt een kleinzoon binnenwaggelen, die zijn grootvader met het eenige Hollandsche woord begroet dat hij kan uitspreken* „Daag!" Natuurlijk heet hij Piet Van Loon is dertig jaar in Amerika, maar alle kunsten van zoovele beunhazen, die hun moedertaal „vergeten" en miserabel Yankee verhap stukken zijn hem vreemd wij conversee. ren als twee Hagenaars of Arnhemmers. W|j praten over alles en nog wat, ons vader- land, ons tweede vaderland, de heele we- reld. Van uit de verte bekijken wij de deugden en gebreken van ons land met een fijne loupe, die lichtelijk beslagen wordt door een intensie, oplaaiende vaderlandslief. de, die door afstand noch door jaren ver minderd is, maar eerder intenser en meer gekristalliseerd is geworden. Ik opper de klacht, dat men bij ons zich zoo weinig be wust is dat iedere dag als verloren te be schouwen is, die niet meer de aandacht van Amerika op ons land vestigt Van Loon luistert rustig naar mijn jeremiade en ver telt me dan een en ander van zijn ervarin gen. Het verstandigste schijnt te zijn om maar op eigen houtje door te gaan met uiting te geven aan die onbluschbare va derlandsliefde, want eenige aanmoediging van thuis is niet te verwachten. Het zal nog jaren duren eer men er b|j ons thuis van overtuigd is geworden, dat het Noord-Ame- rikaansche werelddeel een onontgonnen ter rein is voor het consolideeren van onzen vaderlandschen naam. En zoolang dat duurt schiet er niets anders over dan dat hier en overal verspreide individuen deze taik overnemen en volhouden tot er verandering in komt. Maar intusschen mag men thuis een gevoel van dankbaarheid hebben dat één persoon dit werk op groote schaal ver richt, terwijl er naar hem geluisterd wordt. En het ziet er niet naar uit, dat hy voor- loopig van gedragslijn zal veranderen. van Dinsdag 25 Februari 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indiê 4 5K Duitschland idem met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Oelft Cert NederL Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Betbieh. Steel Cities Service t Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unia Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg. Eaplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Oeli Bat. Rubber Hessa Ru her Oostkust Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Koa Ned. Stoomboot Scheepvaart Unia TABAKKEN. Deli Batavia 1 Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific «Noteering per 50 x) ex COUpotl tExclaira. PROLONGATIE V 'Exdividend. NIET OFFICIEEL New-York k°Dd,D Porlli Brussel IBelga) Kopenhagen Mad.id pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 98V, 987. 0 981/, 981/, 977. 973A, 977, t t 233/. 237, 257/lg 257, t 114 1317. 543/, 54'/, 883/, 88'/, 105V, 267/, 27 45 613/, 61 2281/, 9 220»/, 2193/, 9 1107a 1097,-1 9 397. 39 9 *20'/. 207 33«y10 33'/, t 3»/w 3'/o c 3 371/, 5»/. 57, 1 2381/, 236 f 1 132 132 1 1141/, 114 9 243/, 24'/, 13.00 t 165 164 t t 2077, 208 230 243'/. 2427,-1 t 937, 93 1 26 1 11®/* 11^« 11 "Ae liHAi 1263/, 1267, 1 763/, 'by, 1 10b 105 467, 46 1 73 2% 6 5V« 487, 48 1 188 187 I t 209 208 201 200'/, 457, 45 t 9 127, HV, 80 27 218J-9J 109 20?/,, 33 j -tyjg 3»/»-% 377/,,-i 236-5V. 132 219 1097. 201/, 317. 7. 3»/m 377/,, 109% 207/16 337)0 i 377/ii 2357* 133 14U/M 1147, 24?i/i 2421/, 242i/« "•As-I 126-1/, 75 10'VW uy« 1 ou/10 11»/»-t 1257,'6 126-y, W/u 2iyw.% 200 'ge koera I'/, pCl Heden 1'/, pCt WISSELut il.RSEN AMs 1 cM Vorige Koer, op koers 2 uur 1.4b»/, L45U/„ 7 277, 7.27 59.1/ 59 161/, 4.72V, 4 721/, 24 81 24.61 48 121/, 48 11 32 45 32 45 37 45 37.50 36 50 36.50 20.121/, 20 12%

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10