Provinciaal Hieuw* Jiunst en Wetenschap ^fcheepstiidmqen ïïucQediike Stand Maektêecicfiten SÜ?5^«ihet aantal origineele ty- EGMOND BINNEN DIRKSHORN HOOGKARSPEL BEVERWIJK OOSTHUIZEN HENSBROEK OTERLEEK NIEUWE NIEDORP ohvthm Stormers en Henk Klaver met B Jf hot-and-sweet-players) waren in de a hoeken van de zaal opgesteld en zoo- doende was de dansvloer zoo ruim mogelijk gew»Utdbetreft het aantal gecostumeerden ft de stoutste verwachtingen verre troffen Want niet alleen, dat het aan- °V,8Llnemers aan het bal tot een maximum 18 ingegroeid, daarvan was het grootste Tl èecostumeerd. En van de costumes was mede naar het oordeel van de jury zeer i «,erk gemaakt. Er waren tal van fraaie Cfprincen opvallend groot was. Wanneer wij ons even bij dit laatste genre „alen dan noemen allereerst een buiten- eewoon-'aardige Shirley Temple; een groep, g „..tellende „Het versche cadetje"; een V°t beeld in g van de „Uitverkoop"-misère; het haakbord van Dr. Max Euwe; de beroem de kunstrijdster Maxie Herber; de K 18 en vele andere. Ook de groepen waren ruim vertegen- 'oordigd en hier viel 1,1 veel ^vallen iets w. tekends te aanschouwen, zooals de 3 ansche schoonen, de 6 keurige Schotsche eisles en een drietal voortreffelijk-gety- me-de Baskische meiskes. We zouden bijna Peuen zeggen als een teeken des tijda waren W'ej costumes zelf gemaakt, tenminste het ventBj fraaie pakken, dat gehuurd was, was verre in de minderheid bij de eerstge noemde. Het zou ons te ver voeren, indien we elke groep chronologisch aan een korte beschou wing onderwierpen, we meenen met een enkele greep voldoende tot uitdrukking te hebben gebracht, dat het hier een bal masqué betrof in de juiste beteekenis vat) het woord. De jury (de dames mevr. Couvee—Marika Misik en mevr. Kohier—Schouten en de heeren T. Kösters, Kloosterboer en Hansen) stond door de overvloedige keuze van fraaie costumes voor een zeer moeilijke taak. Zij heeft de haar aanvaarde opdracht naar beste weten en kunnen Volbracht en wij meenen, dat de feestvierenden zich over het algemeen genomen uitstekend met haar uit spraak konden veieenigen. Zooals reeds in den aanvang gezegd, het feest was nauwelijks begonnen, of de echte carnavalsvreugde brak los. Schier eindelooze polonaises en de traditioneele rondedansen werden lang voor het demasqué in al hun vreugdeuitingen en in de allerbeste stem ming uitgevoerd en hier stond de muziek voor een zeer zware, doch niettemin dank bare taak. De grappigste combinaties vereenigden zich in den dans, Shirley Temple voelde zich bij den Negus van Abessinië even veilig als b.v. Maxie Herber een graag ingeruimd plaatsje kreeg op de K 18. Wreed-uitziende duivelinnen nestelden zich even gemakke lijk bij den Iemker als de Ku-Kux-Klan- meisjes bij de Parijsche apaches. Telkens en telkens weer laaide de feest vreugde op en meerdere malen werd Aron Englander spontaan op de schouders geno men, als triomphator zijn troepen beschou wend. Na het gebruikelijke démasqué trok de jury zrr terug en tegen één uur weru bij monde van den heer Hansen met de .prijs uitreiking een aanvang gemaakt. Spr bracht dank aan de feestgenooten, aan den initia tiefnemer den heer Englander, aan de direc tie van ,,'t Gulden Vlies", aan den teeke naar Langereis, aan de mede-juryleden en verder aan allen, die ertoe hadden bijgedra gen dit balmasqué zoo uitstekend te doen verloopen, waarna de prijzen met toepasse lijke woorden overhandigd werden. Hierna werden vele foto's gemaakt, na welk inter mezzo de feestvreugde onverstoorbaar voort gang vond. Onafgebroken volgden nog tientallen dansen en toen brak het moment aan, dat allerwege „de hoogste tijd" weer klonk. Moe, maar uiterst voldaan besloot „der Weg zurück" dit feest, dat bij hen, die het hebben meegemaakt, nog langen tijd in prettige herinnering zal blijven. De organisatoren kunnen op een goed feest terugzien, het moge voor hen een aan sporing zijn, in de komende jaren op de zelfde wijze voor zulk een schoon balmasqué zorg te dragen. De uitslag. Hieronder volgen de beoordeelingen van de jury: Fraaiste dame: le pr. Revue-girl; 2e pr. Schotsche meisje; 3e pr. balletdanse resje. Fraaiste heer: le pr. Cowboy. Fraaiste p a a r: le pr. bloemenmeis jes; 2e pr. Sultan en Sultane; 3e pr. zigeu nerinnen. Fraaiste groep: le prijs Spaansche schoonen; 2e pr. Schotsche meisjes (6); 3e pr. Baskische meisjes (2e pr. na loting). Komische d a m e: le pr. Bedelvrouw; 2e pr. Baby. Komische heer: le pr. Japanner; 2e Pr. kip met gouden eieren. Origineele groep: lepr. Het ver sche cadetje: 2e pr. Ku-Kux-Klan. Origineele dame: le pr. Shirley Temple (met groote meerderheid van stem men). Troostprijzen: Weensch Waschmeis- le en Spaansche fantasie. Bloembollententoonstelling. Zaterdagmiddag werd de tentoonstel- lng na een kort inleidingswoord van Pas- °r Looyaards geopend door burgemees- er Bos. Deze bracht hulde aan het comité at den durf had hier in dezen tijd een dergelijke tentoonstelling te organiseeren. Hier werd iets moois getoond, dat door den vakman en voor ieder leerzaam is en bij de Jeugd de liefde voor bloem en opkweeken bevordert. Als hoofd-organisator dankte de heer eyers en bood mevrouw Bos een bouquet a»n. Daarna werden de bekroningen van de •noemen der schoolkinderen bekend ge haakt, beoordeeld door de jury bestaande UlLde heeren J. Valkering, J. de Waard. De opluisteringsstand werden bekroond als volgt: Wed. C. Baltus le eereprijs met lof; N. Schuit le prijs met lof; C. Weyers le prijs; P. Wulp eereprijs; C. Weyers 2de prijs en mejuffrouw BaltusMars eervolle vermelding. Bij de opening waren tal van genoodig- den aanwezig; verder mocht de tentoonstel ling, ook des Zondags, zich vrij geregeld in een druk bezoek verheugen. Van de door de kinderen opgekweekte bloemen kon opgemerkt worden, dat de bollen over het algemeen wat stug waren geweest en niet zoo'n mooi resultaat had den opgeleverd als verleden jaar, al waren er ook nu mooie exemplaren te bewonde ren. De spitregeling. De heer S. Bruinenberg bedankte voor <-e functie van controleur der spitregeling. Thans wordt dit werk verricht door den heer H. Zomerdijk. De Maskerspelers. Op 23 dezer gaf de tooneelvereeniging „De Maskerspelers" te Bergen onder de auspiciën van V. V. O. alhier, in de zaal van den heer Pijper het bekende blijspel „De Privé Secretaresse" van A. den Har- tog. De goede naam van het blijspel naast die van de vereeniging, deed de zaal geheel vol loopen. En de aanwezigen hebben ge noten. Uitstekend is door het gezelschap ge speeld. Vooral Joyce was schitterend in haar nonchalance met haar vele malen her haald: Ja tante. Trouwens een zeer dank bare rol. Ook uit de rollen van Francis, mrs. Ashcombe, Dickey en Markham werd gehaald, wat er uit te halen viel. Hartelijk applaus was na elk bedrijf en „halen" aan het slot van het stuk. Het décor was mooi en de grimeering uitstekend. Tusschen de bedrijven was er goede muziek, 't Geheel was een zeer mooie avond met een gezellig bal tot be sluit. Treinstagnatie. Van een rangeerenden goederentrein is gisteravond een wagon uit de rails geloo- pen. Daar hier een enkel spoor ligt veroor zaakte dit nogal eenige stagnatie, aangezien de lijn versperd was en de reizigers ter plaatse moesten overstappen. Het perso neel is bezig de lijn weer vrij te maken. De reizigers van den boottrein hebben hun reis met den Haarlemschen sneltrein voortge zet. De Amsterdamsche sneltrein is name lijk blijven staan. Een mooi legaat. Van een dezer dagen overleden vakgenoot ontving de Nederl. Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, bi) testamentaire beschik king een legaat van 10.000. MEISJE RICHT VERNIELINGEN AAN IN EEN KERK. Toen de koster der parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad aan den Arendsweg te Beverwijk zich tegen half zes Zondagavond naar de kerk begaf, ten einde alles in gereedheid te brengen voor het Lof van zes uur, bemerkte hij, naar de Maasbode meldt, al spoedig dat er iets niet in orde was, wijl alle lichten in het kerkge bouw brandden. In de kerk deed hij een ontstellende ontdek king. Biechtstoelen waren opengerukt en op het hoogaltaar was het een ware chaos. Het evangelieboek lag aan flarden gescheurd, roode en blauwe toogjes van de misdienaars waren over het altaar gesmeten, kaarsen doormidden gebroken, kruisbeelden ver nield, terwijl een splinternieuw driestel verfomfaaid in het priesterkoor lag. Een houten tabernakelkest van het zijaltaar was voorts op het hoogaltaar, waarover wierook lag gestrooid, neergezet, terwijl boven op het baldakijn een zestal kussens lagen. Er was in een woord een ruïne gemaakt. Den geloovigen, die zich ter kerke be gaven, werd meegedeeld, dat er geen Lof gehouden zou worden. Aanvankelijk meen de men, dat heiligschenners hier hun woede hadden gekoeld, doch bij nader onderzoek ontdekte men in een der hoeken van de sacristie een meisje van pl.m. 20 jaar, dat met een arm voor de oogen stond te snik ken. In een aanval van verstandsverbijstering had zij deze vernielingen aangericht. De burgemeesters van Beverwijk en van Wijk aan Zee en Duin bevonden zich met de poli tie ter plaatse. Na gehouden overleg werd het ongelukkige meisje naar Haarlem ver voerd. Eenige jaren geleden had ditzelfde meisje in dezelfde kerk een dergelijke wanorde veroorzaakt. De familie is begrijpelijker wijze diep onder den indruk van het ge beurde. VEREENIGING VAN BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE EN DUIN. Ingediend is een wetsontwerp, strekkende tot vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Sedert eeuwen hebben tusschen de bevol king van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin enge banden van saam- hoorigheid bestaan. Deze saamhoorigheid, oorspronkelijk een gevolg van de eenheid van oorsprong der bewoners, heeft zich in latere jaren, niet het minst, omdat de bevol king der beide gemeenten wa* aangewe zen op dezelfde welvaartsbronnen, voortdu rend sterker ontwikkeld. De gemeentebesturen hebben getracht met ruime toepassing van de wettelijke be palingen inzake de samenwerking van ge meenten in de voornaamste intercommuna le belangen zoo goed mogelijk te voorzien. Dit middel heeft evenwel geen afdoende oplossing kunnen brengen voor de onder- werpelljke gemeenten tusschen welke een zóó nauw verband bestaat, dat bijkans bij elk onderdeel der gemeentelijke overheids zorg gemeenschappelijke belangen betrok ken zijn. Alleen door een vereeniging van beide gemeenten zullen de belemmeringen welke thans aan een behoorlijke behartiging van deze belangen in den weg staan, volledig kunnen worden opgeheven. Het is op grond van het vorenstaande, dat zoowel de raad van Beverwijk als die van Wijk aan Zee en Duin zich overeen komstig het bepaalde bij art. 164 der ge meentewet tot de regeering hebben gewend met het verzoek een voorstel tot samenvoe ging van beide gemeenten bij de Staten- Generaal aanhangig te maken. Nadat ten aanzien van dit verzoek toe passing was gegeven aan de artikelen 158 tot en met 161 der gemeentewet, waarbij de raad en de commissie uit de ingezetenen te Beverwijk met algemeene stemmen en die te Wijk aan Zee en Duin met groote meer derheid zich vóór de beoogde vereeniging hebben uitgesproken, hebben Ged. Staten van Noordholland aan den minister van binnenlandsche zaken in overweging gege ven, de totstandkoming van een wet rege lende de samenvoeging van beide gemeen' ten, te bevorderen. Aangezien deze samenvoeging, welke, wel verre van inbreuk te maken op natuur lijk gegroeide verhoudingen, zich aan den historischen ontwikkelingsgang aanpast, de thans ondervonden belemmeringen in de uit oefening van de gemeentelijke overheidstaak zal doen wegvallen en voorts voor beide ge- biedsdeelen aanmerkelijk ruimere ont plooiingsmogelijkheden zal medebrengen, heeft de minister gemeend, aan het advies van Ged. Staten gevolg te moeten geven. In art. 1 wordt voorgesteld de vereenigde gemeente den naam van Beverwijk te doen dragen en de vereeniging te doen tot stand komen met ingang van 1 Mei 1936. De nieuwe stationschef. In de plaats van den heer Huitema, sta tionschef, die zal vertrekken naar Dokkum, zal naar hier worden overgeplaatst in gelij ke functie de heer C. de Jong (e Opper does, thans stationschef aldaar. Tuinders komen bijeen. Maandagavond kwamen een 20-tal tuinders bijeen die zich voor koolbouw in de Wieringermeer hadden opgegeven. Door den voorzitter, den heer Joh. Ko ning, werden de voorwaarden bekend ge maakt. Deze waren als volgt: Huurpys per H. A. 225. Daarvoor wordt het land bemest en schoongehouden. De heer Speets meende dat het land door de directie van de Wieringermeer beschikbaar werd gesteld. Het bleek ech ter een particuliere onderneming te zijn. Na eenig over en weer gepraat werd beslo ten er niet op in t« 'gaan. De secretaris zal bh de directie pogingen doen om gunstiger voorwaarden te krijgen. Kunst naar Kracht. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" haar laatste uitvoe ring in dit speelseizoen, in café de Vries. Ondanks het slechte weer was de opkomst van het publiek uitstekend. De zaal was vol, wat wel pleit voor de populariteit van genoemde vereeniging. Opgevoerd werd „De Doofpot", blijspel in drie bedrijven door Jaap van der Poll. Hierin is sprake van een conflict tus schen een orthodoxe moeder en haar meer vooruitstrevende, vrijer denkende kinderen, welke de knellende banden verbreken en hun eigen weg door het leven zoeken. Dit gegeven zou misschien stof kunnen leveren voor een drama, doch Jaap van der Poll heeft er een blijspel van gemaakt en is daarin zeer geslaagd. Mede dank zij het uit stekende spel is de opvoering een volkomen succes geworden. Er is onbedaarlijk ge lachen om de verschillende prachtige typen, welke het stuk dragen. Zelfs de meespelende poes verwierf een groot succes. Al met al een mooie avond, waarmee „Kunst naar Kracht" eer heeft ingelegd. Tot besluit een zeer gezellig bal, onder de tonen van het trio-Plevier. Jubileum Niedorp's Gemengd Koor. Niedorp's Gemengd Koor hield Zondag avond voor een volle zaal een feestuitvoe- ring ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der vereeniging in de voor dit doel feestelijk versierde tooneelzaal van de Prins Maurits. De voorzitter, de heer Rougoor, sprak te midden van directeur en leden die op het tooneel stonden opgesteld, een openings- en feestrede uit, waarin hij een hartelijk wel kom toeriep aan de talrijke aanwezigen. In t byzonder herdacht spr. de oprichters der vereeniging, waarvan nog enkelen werkend lid zijn. In het bijzonder heette hij welkom het gemeentebestuur, het bestuur der N.H. W. Adm. en het hoofdbestuur van den N.H. Zangersbond, waarvan de vereeniging lid is. Verder memoreerde hij het leven der vereeniging tijdens hare 20-jarlge bestaans- periode. Veel is te kampen geweest met het ledenaantal. Heeft men den tijd gekend van een 55 leden, dat is thans tot beneden de helft teruggeloopen, wat verhooging der contributie tot 20 cent tot gevolg heeft ge had. Veel is er in genoemd tijdvak gepresteerd. Hoewel ook 2e en 3e pr. werden thuisge bracht, zijn ook vele eerste prijzen op ge houden concoursen behaald en is het optre den op uitvoeringen en met operettes meest al succesvol geweest. Tot slot van zijn rede ging de voorzitter die Zondag 12 j. directeur van de ver over tot huldiging van den heer Hovenier, eeniging is geweest. Het waren zeer waar- deerende woorden welke spr. tot den heer Hovenier richtte en als blijk van die waar deering werd den directeur, namens de vereeniging onder luid applaus van leden en publiek, een mooie ganglamp aangebo- deh. Een en ander bleek voor den heer Ho venier een groote verrassing te zijn en hi sprak daarvoor zijn groote erkentelijkheid uit. De liederen werden op zeer verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht. Het optreden van een tiental meisjes van de meisjesklasse was eveneens te roemen Onder deze schuilen vrij zeker goede krach' ten voor de toekomst. De uitvoering van „Een landelijke con certrepetitie" oogstte een daverend applaus dat tenslotte overging tot een ovatie; het laatste couplet moest nog eens worden her haald. Na de pauze hebben wij met genoegen geluisterd naar de opvoering der operette klucht „De Verloofdenschool", Het tooneel- spel zoowel als de zang was ook hierin suc cesvol. De hoofdrollen waren in goede han den en de uit te voeren soli, duo's en kwar tetten werden op lofwaardige wijze ten ge hoore gebracht. Het daverend applaus was dan ook ten volle verdiend. Alles bijeen ge nomen is het een mooie avond geweest, waar directeur en leden met genoegen op zullen terugzien en wij zeggen gaarne tot weerziens, met den wensch voor het koor van een flinke aanwinst van leden. Na afloop werd ter versterking der kas een verloting gehouden, waarna de voor zitter een woord van dank richtte tot allen die hunne medewerking hebben verleend tot het welslagen van dezen avond. Hierna hield een gezellig bal met verras singen en goed muziek van de fa. Kos de talrijke aanwezigen nog lang bijeen. „Och. waran «He mamchan wIJi.." (Dat li healamaal niat noodig, alt za aehtar Kat «tuur maar 'n klaln baatja betar wilden oplatten, dan konden wa al héél tevreden zijn I) DE H.O.V. STRIJDT OM HAAR BESTAAN. „De nood van het Haarlemsch orkest is spreekwoordelijk geworden, zóó zelfs, dat de diepere beteekenis daarvan nog door slechts weinigen schijnt te worden gevoeld", aldus dirigent Frits Schuurman, ter verga dering van het Comité van actie, dat zijn doel en zijn plannen nader uiteen heeft ge zet. Men realiseert zich in de concertzaal nau welijks, dat de musici op het podium voor een groot deel in de bitterste armoede leven. Er zijn onder hen, die den volgenden dag gedreigd worden met het afsnijden van den gas- en stroomtoevoer, die hun belas ting onmogelijk kunnen betalen, wiens vrouw sinds dagen geen warm eten heeft gezien. Dit zijn factoren, die belemmerend zouden moeten werken op de prestaties, in dien de wilskracht om het beste te geven niet zoo groot was. Wij hebben een cultureele taak tegenover het publiek. Daarnaast moeten wij aan ons bestaan denken, niet slechts financieel, maar ook geestelijk. Het is een zeer groot verschil voor een zaal met 100, 300 of 1000 menschen te spelen; de kans op de zoo noo- dige wisselwerking tusschen orkest en publiek ontstaat zooveel gemakkelijker in een volle zaal, en daarmede de sfeer, waar in de groote materieele en geestelijke mi sères van dezen tijd vergeten kunnen wor den. De plannen van het nieuwe seizoen zyn in den maak, doch de samenstelling der programma's hangt ook van het publiek af. Vorig jaar werkte een groot aantal solisten gratis mede. Dat is een ongezonde toestand elke prestatie moet naar waarde kunnen worden beloond. De voorzitter van het comité van actie, de heer Piet Nieuwdorp, en ook dr. Smit wezen er op, dat de jeugdconcerten een groot succes zijn geweest; ook het concert bezoek in het algemeen nam iets toe. Het doel van het comité en de propagandisten onder het publiek moet zyn het doen groeien van de vaste kern bezoekers. HollandAmerika Lijn. Maasdam, New-York n. R'dam, pass. 21 Febr. Lizard. Statendam, toeristenvaart, 19 Febr. van Kingston (J.) n. Havana. Binnendijk 20 Febr. van R'dam te Houston. Burgerdijk uitr. pass. 21 Febr. Ouessant. Beemsterdijk 21 Febr. v. R'dam te N.-York. Bilderdijk 21 Febr. te Londen. Veendam thuisr. 21 Febr. te N.-York. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Fauna uitr. pass. 21 Febr. Dungeness. Ganymedes 22 Febr. van Amst. n. Hamb. Orestes 22 Febr. v. Salonica n. Izmir. Agamemnon 22 Febr. v.m. 2 u. van Kopen hagen te Hamburg. Baarn 20 Febr. van Curacao n. Liverpool. Breda uitr. pass 21 Febr. n.m. 6 u. 30 de Azoren. Euterpe 21 Febr. v. Bordeaux naar La Pallice. Orion, 21 Febr. van Genua n. Livorno. Poseidon, 21 Febr. van Triëst n. Fiume. Titus, 21 Febr. van euta n. Malaga. Oberon, 21 Febr. van Amst. te R'dam. Gyda (charter), naar Amst, pass. 21 Febr. n.m. 9 u. 40 Lydd. Mars, 21 Febr. van IJmuiden n. R'dam; wordt opgehouden door mist. Calypso, Amst. n. Alexandrië, pass. 22 Febr. Gibraltar. Theseus, 22 Febr. van Amst. te Kopenh. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 20 Febr. van Manilla n. Bali. Tjisadane, 20 Febr. van Hongkonk n. Amoy. Kon. Paketvaart Mij, Tasman, 21 Febr. v. Port Louis n. Reunion Nieuw Holland, 21 eFbr. v. Brisbane naar Singapore. Java—New-York Lijn. Tabinta, 21 Febr. van N.-Orleans te New- York. Phemius, Java n. New-York, 20 Febr. van Kaapstad. City of Hankow, Java n. New-York, 21 Febr. van Colombo. Holcyon Lijn. Stad Amsterdam, naar Porto Ferrajo, pass. 21 Febr. Ouessant. Maasbrug, 21 Febr. van Vlaardingen te Nar- vlk. Stad Haarlem, 21 Febr. v. Melilla n. R'dam. SilverJavaPacific Lijn. Bintang, 21 Febr. van Pening n. Singapore. Bengalen, 20 Febr. van Calcutta te Manilla. My. Oceaan. Memnon, Japan n. Rotterdam, 21 Febr. te Sjanghai. Patroclus, 21 Febr. van Penang n. R'dam. Philoctetes, 21 Febr. v. Yokohama n. R'dam. Eurybates, Java n. Amst., 21 Febr. te Mar- seille. Antilochus, R'dam n. Japan, 21 Febr. van Suez. Melampus, 22 Febr. v. Batavia n. Amst. HollandOost-Azië Lyn. Serooskerk, thuisr., 20 Febr. v. Singapore. Meerkerk, thuisr., pass. 21 Febr. Quessant. ALKMAAR. GETROUWD: Theodorus Laurentius Liefting en Anna Maria Slenters. W ARMENHUIZEN (Januari). Geboren: Trijntje Helena, d. van A. L. Jonker en J. van Andel. Corrie Truus Willie, d. van N. H. Pronk en A. M. A. van Schaik. Johannus Nicolaas, z. van Joh. Smit en Th. Mettes. Marie Janna, d. van P. Wildeboer en J. Koedijker. Ondertrouwd: G. J. Noordermeer te Wijk aan Zee en Duin en E. van Langen. Getrouwd: G. J. Noordermeer en E. van Langen. Overleden: Bouwkje Schuurman, echtgenoote van S. Bouwma, 70 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 24 Febr. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- viep er 100 stuks f 0.70f 8.80; Appelen per 100 pond 5.50—8; Boerenkool per 100 stuks 2.803.50; Bieten per 100 K.G. 4.605.20; Gele kool per 100 K.G. 4.30 10.50; Groene kool f 1—f 3.50, Kropsla o.701.80 en Knolselderie f 7.10f 10.50 per 100 stuks; Peren per 100 pond f 3.50 10; Prei f 1.507, Pieterselie 4.60— 7.50, Rabarber 10 en Selderie 1.50 f 2.20 per 100 bos; Roode kool per 100K.G. 4.10f 10.50; Spinazie per bak 1.42; Spruiten per 100 pond 2.50t 11; Uien 1 f 2.90, Witte kool 2.80 en Wortelen 0.70 2.80 per 100 K.G.; Wortelen per 100 bos 12f 13.50; Witlof le s. f 4.50—f 8, 2e s. 2.50—f 3.50 per 100 pond. PURMEREND, 25 Febr. '36. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 16 partyen, wegende 20.000 K.G. Hoogste prijs 18. Handel goed. 3 partijen kleine boerenkaas 19. 1 partij Goudsche kaas f 18.50; Volvette kaas f 21; 428 K.G. Boter 1.55—f 1.60 per K.G.; 518 Runderen, w.o.: 240 vette koeien 3848 cent per K.G., 109 Geldekoeien 80—135, 150 melkkoeien 110f 175, 19 Stieren 3242 cent per K.G., 27 Paarden 60—f 160 en 46 Vette kalveren 30—55 cent per K.G. handel stug; 867 Nuchtere kalveren: slacht 3 10 en fok 813, handel vlug; 235 Vette varkens (slacht) 33—35 cent per K.G„ 43 Magere varkens f 16f 26, 259 Biggen f 9 15, handel matig; 640 Schapen 10 22, handel vlug; 14 Bokken 3—9, han del matig; Kipeieren 3—3.40 en eend eieren 2.75 per 100 st.; Piepkuikens 55 60 cent; Oude kippen en hanen 27)440 cL per K.G.; Konijnen 0.40—f 1.35 en Een den 3070 cent per stuk; Duiven 40 cent per paar; 21 Eendeneieren A 2.60 en 2293 stuks kippeneieren A 33.50 per 100 st.; 86 Broedkippeneler°n 1.90. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. 100.000 stuks Eendeneieren 2.65—2.75 en 80.000 stuks kippeneieren, waarvan de pry- z enals volgt: 7080 K.G. 3.60f 4, 65— 66 f 3.30—3.40, 63—64 3.20—f 3.30, 60— 62 3—3.20, 58—59 2.90—f 3.10, 56—57 2.80—2.90 en 53—55 2.60—f 2.70. Alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr. '36. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1150 K.G. Aardappelen: Bevelanders 2.20 f 2.30; 31000 K.G. Roode kool 4f 9.10; 19000 K.G. Gele kool 3.10—f 10; 29000 K.G. D. witte kool 0.905.20; 15000 K.G. Uien: uien 1.802.30, drielingen 6080 cent, grove 2.40—2.70; 4000 K.G. Bieten f 2.30 4.60; 11000 K.G. Breekpeen f 1.902.50, alles per 100 K.G. en 2500 stuks Ruige gele kool 1.20—3.50. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 24 Febr. 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 51246 stuks kipeieren aangevoerd waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.95— f 3.20, 62—64 3.10—f 3.30, 66—70 f 3.30— 3.80, 50—56 2.60—f 2.90. TEXEL, 24 Febr. 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 Pink 65; 16 Schapen f 14f 16; 14 Biggen 13f 15; 2 Rammen 1517 en 17 Kalveren 59. NOORDSCHARWOUDE, 24 Febr. '36.1200 K.G. Uien: grove 2.60, uien 1 1.90 en 1000 K.G. D. witte kool 4.80, alles per 100 K.G. PURMEREND, 24 Febr. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen: blauwe 8195 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 3095 cent per 8 K.G.; Roode kool 5.6017.90 en Savoye kool 4.40— 16.30 per 100 stuks; Spruitkool f 1.30 2.90 per 15 K.G.; Boerekool 1.50—2.20 per kist, 10 K.G.; Andijvie 4185 cent per kist; Wortelen 4273 cent; Uien 2148 cent en Uien drielingen 16 cent per 25 K.G.; Prei 4.10f 10.80 per 100 bos. Appels: Brabantsche BBellefleur f 8, Zoete Belle fleur 10, Luntersche Pippeling f 2—9 en Notaris-appel 4—/ 18, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3