Jiimnieuws £uchtoaact JUck S. School Spoet Ifoor kleine tuinen. Glimlachje BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN. Veel treinpersoneel overcompleet. De spoorwegmedewerker van het „Leid- sche Dagblad" schrijft: Ingaande 1 April a.s. zal bij de Neder- landsche Spoorwegen op goederentreinen tot en met 20 wagons, loopende tusschen hoofdstations, geen hoofdconducteur of hoofdgeleider meer dienst doen, maar zal deze functie aan den machinist worden op gedragen. Door dezen maatregel zal weer veel treinpersoneel .overcompleet worden. BURGEMEESTER EN S .D. A. P. De heer Faber vraagt den minister herhaling te voorkomen. Het Tweede Kamerlid ds. Faber (S. D A. P.) heeft den minister van binnenland- sche zaken de schriftelijke vraag gesteld, of het juist is, dat de burgemeester van Zoe- len, toen hem toestemming werd gevraagd voor een feestvergadering van de afdeeling Zoelen der S. D. A. P., te houden op 14 Fe bruari j.1., waarbij het normale sluitings uur zouden worden overschreden, aan het verleenen van toestemming de voorwaar den heeft verbonden: le dat, als een spre ker zou optreden, deze vooraf met den bur gemeester zou komen spreken over den in houd zijner redevoering dan wel deze rede voering schriftelijk zou inzenden; 2e. dat de avond zou eindigen met het Wilhelmus. Indien deze voorwaarden inderdaad zijn gesteld, aldus Faber, is de minister dan niet van oordeel, dat de burgemeester van een hem gegeven bevoegdheid een onjuist gebruik heeft gemaakt, aangezien geen re delijk verband bestaat tusschen het slui tingsuur en de inhoud der te houden rede voering of het ten gehoore brengen van het volkslied? Zoo ja, vraagt de heer Faber tenslotte, is de minister dan bereid den bovenbedoel den burgemeester van zijn inzicht blijk te geven en te bevorderen, dat het stellen van dergelijke voorwaarden voortaan achter wege blijft? JOHAN HEESTERS NAAR ONS LAND. Optreden voor de A. V. R. O. Zooals bekend, vertoeft Johan Heesters reeds langen tijd in het buitenland, waar hij zoowel te Weenen als te Berlijn optrad en kortgeleden in een buitenlandsche film „De kandelaars van den keizer", welke in Oostenrijk onder regie van den bekenden regisseur Karl Hartl vervaardigd werd, zijn debuut maakte. Binnenkort zal hij voor eenige dagen naar Nederland komen, om voor de AVRO een concert te geven. Hij zal o.a. diverse Weensche en ook Neder- landsche liederen ten gehoore brengen. On middellijk daarna zal hij weer naar het buitenland terugkeeren, om daar zijn diver se engagementen na te komen. TE WATER GERAAKT EN ERDRONKEN. De72-jarige gehuwde timmerman^ J. Hoeksema, wonende te Oldehove bij Gro ningen is Dinsdagavond, misleid door den mist en de duisternis, te water geraakt en verdronken. Zijn lijk is later op den avond opgehaald. LUCHTBESCHERMING IN FRIESLAND. Op 12 Maart 1936 wordt onder leiding van den commissaris der koningin in de provincie Friesland en met medewerking van talrijke civiele instanties en autoriteiten een oefening in den luchtbeschermingsdienst door alle gemeenten in Friesland gehouden. LEZINGEN VAN DUITSCHERS HIER TE LANDE. Het antwoord van minister van Schaik op vragen van het Kamer lid Schalker. 1. Is den minister bekend, dat een aantal maanden geleden de Duitsche generaal von Lettow-Vorbeck, voor Duitschers en Nederlanders, hier te lande een voor drachten-reeks heeft gehouden, in een groot aantal plaatsen, over zijn verdediging der toenmalige Duitsche koloniën, tijdens den wereldoorlog? 2. Indien dat den minister bekend is, kan Zijn Excellentie dan ook mededeelen, waarom de regeering bij deze gelegenheid blijkbaar is afgeweken van haar gedrags lijn, vreemdelingen niet toe te staan hier te lande politieke actie of agitatie te voe ren, als hoedanig toch een dergelijke voor drachten-reeks moet worden opgevat? 3. Is den minister tevens bekend, dat einde Februari Graf Felix von Lückner, commandant van het voormalige Duitsche oorlogsschip Seeadler, eveneens zich voor stelt hier te lande, en wel in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en den Haag, een voordrachtenreeks te komen houden „um uns von seinen sensationellen Kaperfahr- ten draussen auf den Weltseen, fern der deutschen Heimat, wahrend des Welt- krieges zu berichten" zooals het in het „Deutsche Wochenschrift für die Nieder- lande" no. 2 dd.d. 11 Jan. 1936 wordt aangekondigd en dat de eerste voordracht plaats vindt op 28 Februari a.s. in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag 4. Zoo ja, is de minister den bereid zijn meening omtrent de toelaatbaarheid van dit optreden mede te deelen? heeft de minister van justitie, geant woord: 1. en 2. Het is den ondergeteekende be kend, dat in het begin van het vorige jaar door den gepensionneerden generaal van het Duitsche leger von Lettow-Vorbeck hier te lande in enkele plaatsen een lezing over het bedoelde onderwerp is gehouden De voordracht te 's-Gravenhage aan genomen mag worden, dat zulk ook geldt voor het elders gesprokene was een populair-wetenschappelijke uiteenzetting op het gebied van het tactisch gebruik en de verpleging van troepen in den kolo nialen oorlog; iedere politieke strekking was daaraan vreemd. Van een overtreding van het verbod van politieke actie voor vreemdelingen is dan ook geen sprake ge weest. 2. en 4. De ondergeteekende is er mede van op de hoogte, dat Graf Felix von Lückner zich voorstelt, op initiatief van de Nederlandsch-Duitsche Vereeniging, in enkele plaatsen van ons land voordrach ten te houden over zijn herinneringen als commandant van het zeilschip Seeadler tijdens den wereldoorlog. Verwacht mag worden ,dat heer von Lückner, die ook in andere landen met dergelijke voordrach ten is opgetreden, uitsluitend zal spreken over de ervaringen, die hij als comman dant van de Seeadler heeft medegemaakt, en zich niet op politiek gebied zal begeven Er bestaat dan ook geen reden om tegen deze voordrachten bezwaar te maken. DREVES UITTERDIJK 70 JAAR. Grondlegger Esperanto. Gisteren herdacht de heer Dreves Uit- terdijk, grondlegger van de Esperantisti- sche beweging in Nederland, zijn 70sten verjaardag. De heer Uitterdijk, die ook thans nog een bekende figuur in de esperanto-wereld is, vierde dit feest in zijn villa „Esperanto Domo" aan de Hyacinthenlaan te Hilver sum. Velen kwamen in den loop van den dag den jarige gelukwenschen, terwijl tal- looze brieven en telegrammen uit alle werelddeelen den heer Uitterdijk bereik ten. Ook waren vele bloemstukken ge zonden. In het jaar 1901 gaf de heer Uitterdijk als pionier het eerste Nederlandsche leer boek in esperanto uit. Een jaar later stichtte hij het eerste Nederlandsche espe- ranto-tijdschrift „La Holanda Pioniro". In 1905 werd hij gekozen als vertegenwoor diger van het Nederlandsche taalgebied in het Internationaal Taaicomité, waarvan de jubilaris thans nog lid is. In verband met zijn leeftijd beperkt de heer Uitterdijk zich de laatste jaren in zijn arbeid slechts tot eenig litterair esperan- tistisch werk. HET ONGELUK IN DEN GIERKELDER. Begrafenis van het verongelukte jongetje. De toestand van de drie overlevende slachtoffers van het ongeluk in den gier- kelder van den Helm blijft vooruitgaande; allen zijn voor het oogenblik buiten levens gevaar. Ook het gezicht in de oogen van den vader is teruggekeerd. Het jongetje Theodorus, dat zoo jammerlijk om het leven is gekomen, is hedenmorgen om half tien te Heesch begraven. EXAMENS M. O. GYMNASTIEK. Wat heeft het onderzoek opgeleverd? Het Tweede-Kamerlid IJzerman (S. D. A. P.) heeft den minister van Onderwijs schriftelijk de vraag gesteld, of deze reeds gelegenheid heeft gehad uitvoering te geven aan zijn in de Tweede Kamer aangekondigd voornemen om, zoodra de behandeling van de Onderwijsbegrooting afgeloopen zou zijn, conclusies te stellen naar aanleiding van de resultaten van het onderzoek naar de oor zaken van den uitslag van de examens middelbaar onderwijs gymnastiek in den laatsten tijd, en zoo ja, of de minister dan bereid is mededeeling te doen van de con clusies, waartoe hij gekomen is. TWEE VROUWEN AANGERAND. )e aanrander gearresteerd. Gistermiddag omstreeks drie uur fiet sten over het fietspad door den z.g. Drui ven toren te Dongen (N.-Br.), de bosschen van het Staatsboschbeheer, welk pad een veel gebruikte korte verbinding is tusschen Dongen en Breda, twee dames uit Bafel, toen plotseling een man naast een van haar kwam rijden en haar beet greep. De andere dame nam ijlings de vlucht. Er ontstond een korte worsteling, doch op het hulpgeroep van de aangerande vrouw sloeg de aanrander op de vlucht. Doodelijk ver schrikt vluchtten de twee vrouwen in het café van den heer Wijnants aan het Wil- helminakanaal, waar terstond de burge meester van Dongen gewaarschuwd werd. Deze waarschuwde telefonisch alle politile- autoriteiten in den omtrek. Daar de twee vrouwen een behoorlijk signalement kon den opgeven en een zekeren S. uit Dongen hebben herkend, kon spoedig daarna rijksveldwachter Minderhout uit Dorst den vermoedelijken dader arresteren. Het is een zekere J. C. J. S., oud 38 jaar, die niet geheel normaal is. De dader is on middellijk overgebracht naar het politie bureau te Dongen, waar Burgemeester Wouters hem een verhoor heeft afge nomen. EEN .GESTICHTSARTS IN VERZUIM? Vragen van Kamerlid Van der Heide. Het Tweede-Kamerlid ds. v. d. Heide (S. D. A. P.) heeft den minister van Justi tie schriftelijk gevraagd of de gestichtsarts te Veenhuizen in verzuim geweest is. Hij doet dit naar aanleiding van een bepaald geval, waarvan hij den minister vraagt of het hem bekend is. Hhet zou n.1. eenige tijd geleden voorgekomen zijn, dat een ver pleegde in de Rijkswerkinrichting te Veen- mwL11' diC keweerde P«n in zijn maag knnnn gewone voedsel niet te voor JlnV6r ,8en' d°0r f'-n gestichtsarts voor een simulant werd gehouden, terwijl de dokter van Norg, die den gestichtsarts verving, den toestaind ernstiger inzag en dezen verpleegde op dieet in de ziekenzaal stelde. Daarna zou de gestichtsarts dezen ver pleegde uit de ziekenzaal hebben doen ver wijderen, waarop de verpleegde zijn stroo- zak in brand stak, waarvoor hij gestraft werd met drie jaar gevangenisstraf. Ten slotte zou de verpleegde te Assen onder zocht zijn, waarbij de arts een maagzweer constateerde. Ds. van der Heide vraagt of de minister, m dien deze feiten juist zijn, niet vindt, dat de gestichtsarts in verzuim geweest is, en hij verzocht hem maatregelen te willen treffen, die herhaling voorkomen. DE BELGISCHE PRINSJES. Een Nederlandsche gouvernante. Naar de N.R.C.-correspondent te Brus sel meldt, wordt thans de benoeming aan gekondigd van mej. de Jong uit Heem stede, als gouvernante van de Belgische koninklijke prinsjes. Het bericht voegt er aan toe, dat mej. de Jong de dochter is van een onderwijzer en zelf een Fransch diplo ma heeft. NEDERLANDERS UIT ZWEDEN GEZET. Politieke actie of bedrijfsspionnage? Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Crt.: Twee uit Haarlem afkomstige arbeiders, Van der P. en A. V., en de al of niet wetti ge vrouw van eerstgenoemde, die al sedert Sept. in de buurt van Meraker (Zw.) verblijf hielden om er naar hun zeggen uit te rusten en de wintersport te beoefenen, zijn volgens berichten in Noorsche kranten in het begin dezer maand tot tweemaal toe door de po litie over de Zweedsche grens gestuurd, daar men hen als ongewenschte vreemde lingen meende te moeten beschouwen. Wat het drietal op zijn kerfstok heeft is niet met zekerheid bekend. De politie, die zich al geruimen tijd met hun doen en laten heeft bezig gehouden, omringt de zaak met opvallende geheimzinnigheid en wenscht geen andere mededeelingen te doen dan dat het gezelschap na eenmaal met zachten drang over de grens gestuurd te zijn, is te ruggekeerd en daarna nogmaals naar den trein naar Storlien is gebracht. Volgens de eerste geruchten zouden de Nederlanders getracht hebben achter het procédé voor dp fabricage van chroomstaai van Merakers Bruk te komen, een procédé, dat voor de wapenindustrie in andere lan den van bijzonder belang zou kunnen zijn. Zij zouden, hoewel een krantenbericht ver meldt, dat zij wel esperanto maar geen Noorsch en slechts gebrekkig Duitsch spra ken, zich bijzondere moeite gegeven heb ben om met arbeiders van de fabriek op vertrouwelijken voet te komen en moeten voorts opvallend vaak 's nachts de deur uit gegaan zijn en in de buurt van de smelterij rondgedoold hebben. Volgens Aftenposten, dat de zaak vrij ernstig noemt, heeft het onderzoek der politie aangetoond, dat de Nederlanders beruchte communisten zijn en het is waarschijnlijk, dat zij zich aan po litieke actie schuldig hebben gemaakt. Hoe het ook zij, het is inderdaad vreemd, dat arbeiders over voldoende midden zou den beschikken om louter voor hun genoe gen vijf maanden lang in den vreemde en pension te wonen. Hun rekeningen hebben zij steeds prompt betaald. Na een kort ver- biijf te Ostersund, waar men in een hotel logeerde, is het drietal naar Stockholm ver trokken, althans volgens het gastenboek, want de Zweedsche politie die in verband met de vreemdelingencontrole gegevens omtrent hen heeft opgevraagd heeft geen bericht gekregen, dat zij ergens hun intrek genomen hebben of de grens gepasseerd zijn. DE GRIFFIE DER TWEEDE KAMER. Uitbreiding van het personeel. De Tweede Kamer heeft gisteren in comi té-generaal besloten tot uitbreiding van het personeel der griffie met een adjunct-com mies-redacteur. De als zoodanig te benoe men persoon zal de hoedanigheid van mees ter in de rechten moeten bezitten. LOVE ME FOR EVER. In het City-theater loopt vanaf Vrijdag avond een buitengewoon mooie film, name lijk Love me for ever, waarin Grace Moore en Leo Carillo de hoofdrollen vertolken. Het is een film waarin opera-aria's als domineerend element in een vlot scenario verwerkt zijn. De story van „Love me forever" heeft den decorateurs gelegenheid geboden hun talen ten te demonstreeren en de rijke aanklee ding is een lust voor de oogen. Een buitengewoon harmonisch geheel vor men de stemmen van Grace Moore en Mi- chael Barlett, den jeune premier van de Metropolitan. Men verwacht, dat „Love me forever" in een nog sneller tempo als met „One night of love" het geval was de sympathie van het Nederlandsche bioscoopauditorium zal trekken. Het planten van houtgewassen in het vroege voorjaar. Wel is het verkieslijk om, waar dat moge lijk is, in het najaar te planten maar ook nu kan dit nog gebeuren. De bladverliezen de houtgewassen moeten nu echter spoedig worden geplant en vooral die soorten waar van de knoppen al spoedig gaan uitbloeien. Bij het planten zorgen we voor een vol doende ruim plantgat opdat de wortels er behoorlijk in kunnen worden uitgespreid, en deze niet in bochten of gedrongen komen te liggen. Gekneusde of gebroken wortels worden met een scherp mes goed vlak bij gesneden, en wel zoodanig dat het snijvlak op den grond komt te liggen. Van heesters en boomen die geen kluit houden wordt ongeveer de helft der takken weggeknipt om daardoor het aangroeien te bevorderen. Dit wegknippen doen we zoodanig, dat de vorm er niet door verloren gaat. Waar al leen enkele krachtige takken aanwezig zijn knippen we deze half door; van heesters met meer fijn hout nemen we enkele tak ken geheel weg zoodat we de plant uitdun nen. Aan houtgewassen die met kluit wor- nfn„^o+rplrvl Snoeien we gewoonlijk weinig of mets. Dit is o.a. het geval met Seriné h«.r vorige ru„apl„ts. We vullen kj! plantgat aan met lanen grond, waarbij hebben te zorgen dat alle wortels goed zijn aangesloten en geen holten onder of tus schen de wortels overblijven. Het is wel goed om bij het planten mest te gebruiken, hetzij korte stalmest of kunstmest, maar deze moet niet direct met de wortels in aanraking komen. Ook moet de mest niet onder in het plantgat worden gebracht, het is beter deze door den bovengrond te men gen. Na het planten wordt de aarde stevig aangetrapt, de grondoppervlakte moet ech ter los blijven. Vooral voor de in het voor jaar aangeplante houtgewassen is het vaak noodig deze in den voorzomer bij droog weer te gieten. Op droge gronden is het aan te raden de grondoppervlakte met ruig te te bedekken om het uitdrogen van den bovengrond tegen te gaan. De groenblyven- de houtgewassen waaronder ook vrijwel alle coniferen behooren, worden alle met kluit verplant en hebben daardoor minder van verplanten te lijden. We kunnen ze daar om veel later, zelfs tot einde April zonder schade verplanten mits we maar zorgen dat de kluit ongeschonden blijft. A. G« ONZE POSTVLUCHTEN. Gistermiddag te 17 uur 35 is het K. L. M.-vliegtuig Perkoetoet op Schiphol geland met aan boord 235 K.G. post. De Sperwer is op de thuisreis te Bagdad geland. De Kwak (uitreis) is te Bandoeng aan gekomen. De Kieviet (uitreis) is te Djask aangeko men. ONTEVREDENHEID ONDER VERKEERSVLIEGERS. Onder de Fransche verkeersvliegers heerscht ernstige ontvredenheid. Naar de „Paris Soir" meldt, zal vandaag een ver tegenwoordiger der verkeersvliegers naar het ministerie van luchtvaart gaan voor een laatste démarche ter opheffing van de salarisverlaging van 10 pet. Mocht geen op lossing tot stand gebracht worden voor het conflict, dan zou overwogen worden over te gaan tot een algemeene staking op alle lijnen van de Fransche luchtvaartmaat schappij „Air France", met inbegrip van den dienst op Zuid-Amerika. VLIEGTUIGBOTSING BIJ TOURS. Een bestuurder redt zich met val scherm. Boven het bosch van Amboise (bij Tours) zijn twee toestellen van het tweede eskader jachtvliegtuigen bij een oefenvlucht tegen elkander gebotst. Beide vliegtuigen zijn verongelukt en ge heel verpletterd. De piloot van een der beide toestellen kon zich door gebruikmaking van zijn parachute redden. Ds. J. Eikema, predikant bij de Ned. herv. gem. te Schagen, is benoemd tot voorganger van de Vereeniging van vrijz. hervormden te Kampen. Benoemd is tot kosteres v. d. Doopsge zinde kerk te Barsingerhorn mej. wed. Bil, aldaar. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE IN ANTWERPEN. Nieuw koppel P. v. Kempen Verdyck. De sprints van 3 uur Dinsdagmiddag werden gewonnen door Loncke, Piet van Kempen, Deneef, Piet van Kempen en Deneef. Tusschen 3 en 6 uur heerschte er vol maakte kalmte op de baan. Bij de sprints van 6 uur werd bekend gemaakt, dat Piet van Kempen wel mocht deelnemen, doch punten zouden hem voor eventueel win nen van een sprint niet worden toegekend. Tweemaal slaagde onze landgenoot er in, een sprint te winnen, waarbij hij luide toegejuicht werd door het zeer talrijke publiek. De punten van de klassement sprint van 6 uur waren voor Pijnenburg, Loncke, Pijnenburg, Meerschaert en Pel- lenaars. Ook tusschen 6 en 8 uur viel er niets te beleven op de baan. Dinsdagavond echter was het Sport paleis weer geheel uitverkocht, doch voor- loopig hielden de renners er een matig tempo in. Totdat DeryckDictus een premie wonnen, welke was uitgeloofd voor het koppel, dat 't eerst een ronde zou nemen. Toen brak de strijd tusschen de renners opnieuw los. Op dat moment staakte Mertens den strijd en besloten werd, onzen landgenoot Fiet van Kempen een nieuw koppel te laten vormen met den parner van Mertens, Verdyck. Het nieuwe koppel werd op 9 ronden achterstand geplaatst met 5 punten. Nog vijf koppels aan den kop. In de nu volgende jachten onderscheid den de Nederlandsdche koppels Pijnen burgSlaats en WalsPellenaars zich geducht, terwijl ook CharlierDepauw, DeneefDekuyscher sterk op den voor grond traden. De jachten duurden tot ver over 9 uur voort, zoodat de sprints van 9 uur eerst om 10 uur konden worden ver reden. Deze werden gewonnen door Deneef, Charlier, Depauw, Charlier en Verreycken. Tusschen de tweede en derde sprint namen Loncke en Billiet twee ron den van de vier ronden achterstand terug De stand Dinsdagavond half elf was: 1. DeneefDeKuyscher 165 punten, 2 PijnenburgSlaats 119 p.; 3. Charlier— Depauw 84 p., 4. Wals—Pellenaars 51 p., 5. RonsseSchön 36 p. Op een ronde: 6. VerreyckenHaezen donckx 37 p. Op twee ronden: 7. SmetsVan Nevele 68 p.; 8. LonkeBilliet, 63 p.; 9. Aerts Magne, 56 p.; 10. DictusDerijck, 43 p. Op drie ronden: 11, Van Bruggenhout Meerschaert, 60 p.; 12. DayenPecqueux, Op 12 ronden: 13. Raes—Pützfeld 18 p. P 13 ronden: 14. BraspenningVan Piet 15. Hout 17 p.; op 15 ronden Kempen—Verdyck, 13 p. Vi»n Op 23 ronden: 16. Van Schijndel— Broek, 68 p. d. Zwemmen. OLYMPISCHE WELDADIGHEIDS- ZWEMWEDSTRIJD. Donderdagavond a.s. organiseert d zwemvereeniging „Het IJ" een buitenge° wonen weldadigheids-zwemwedsrtijd het Sportfondsenbad te Amsterdam bate van de Stichting Arbeidsinrichting<m voor geestelijk onvolwaardigen. Aan deze wedstrijden verleenen alle 25 Nederland sche Olympische zwemcandidaten hun meiewerking, o.a. Willy den Ouden, Rje Mastenbroek, Jennie Kastein, Tini Wagnor Annie Timmersmans, Sonja SieberV Senff, Martin en van Feggelen en de hee- ren Mooi, Scheffer, Kreffer, Sipkema" Metman, Charité, v ,d. Meer enz. Op het programma komen de volgende Olympische afstanden voor: 200 M schoolslag voor dames, 100 M. rugslag voor dames, 200 M. vrije slag voor dames 10C M. rugslag voor heeren, 200 M. vrije slag voor heeren, estafette 10 X 50 M vrije slag voor heeren, estafette 3 X 50 M. wisselslag voor dames, schoonspringen voor dames en heeren. Bij de opening zal dr. L. Heijermans directeur van den gem. geneeskundigen dienst, in een korte rede het sociale be lang van de stichting A. G. O. uiteen zet ten, welke rede door de A. V. R. O. wordt uitgezonden. Als attractie vermeldt het programma nog „Parelduiken" waarbij het publiek geldstukken in het water kan werpen, welke onmiddellijk door onze zwemsters worden opgedoken ten bate van het hu manitaire doel. Tot slot wordt een belangrijke water- polomatch gehouden tusschen de eerste zeventallen van H. Z. en P. C., den Haag, kampioen voor Nderland en het IJ, Am sterdam, oud-xampioen. Als scheidsrech ter zal de voorzitter van den Kon. Ned. Zwebond, de heer Jan de Vries, fungeeren. Dammen. W. D. O. IN ACTIE. Dinsdagavond was de Alkmaarsche Damclub W. D. O. op bezoek bij Voor waarts in haar clublokaaL De uitslag Is als volgt: Voorwaarts W. D. O. C. BetlemG. Smit 1—1 J. N. MooijM. Dammes 02 E. HofmanH. Timmerman 20 G. WoonijkH. Linders 02 Jb. RenooijC. Booij 11 P. MareesP. Noom 20 D. HommaH. J. Toepoel 11 P. AppelmanA. van Doorn 11 A. HornP. Veer 0—2 F. AppelC. Jol 02 D. StamB. ^uitjes 20 P. de WijnR. W. Zaadnoordijk 2—0 M. HemelsJ. Veerman 20 A. KoremanJ. Homma 02 J. BussenJb. Hoogland 20 16-14 Kolven. DRIESLAGENWEDSTRIJD. Vanwege den Langendijker kolfbond hadden gisteravond kolfwedstrijden m®* voorgift plaats. De uitslagen waren: 1. P. Molenaar, 35 ptn.; 2. J. Engering, 30 ptn.; 3. P. Glas, 30 ptn. (na overkol- ven); 4. T. Rijpers Sr. 29 ptn. Ik kan me heelemaal niet herinneren, dat hier vroeger een brug was???!!!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10