DE GEBROEDERS „COCHEM" stompetoren beverwijk bergen noordscharwoude wieringerwaard nieuwe niedorp hensbroek de rijp SCHERMERHORN Alkmaarsche Politierechter De heer Kloosterboer vroeg hoe andere -r.meenten dit uitvoeren. g ne voorzitter antwoordde, dat b.v. samen- rprking met Koedijk kon worden gezocht. De heer van Kampen was niet voor sa- menwerking met Koedijk. Weth. Lek was bang, dat er gevaar door °nEcnSchrijven is ontvangen van het Mid denstands Borgstelllngsfonds Noord-Holl. Noorderkwartier om medewerking in deze. De kosten zullen zijn 10 cents per inwoner en 10 cents per inwoner voor het plaatse lijk crisiscomité, met giften van het Nat. comité. Daar het plaatselijk comité echter schuld heeft, zal dit dan ook voor de ge meente komen, dan zal dit bedragen 16 tot 20 cents per inwoner» pe heer Kloosterboer vroeg of dit dus uit sluitend is voor de handeldrijvende mid denstanders. De voorzitter antwoordde bevestigend, plet is uitsluitend voor zaken welke reeds 5 jaar bestaan en door de tijdsomstandig heden noodlijdend zijn. Weth. Duif vroeg of deze gift voor één keer is. De voorzitter antwoordde bevestigend. De heer van Kampen voelde hier veel voor. Voor tuinders en arbeiders is reeds veel gedaan, doch voor noodlijdende mid denstanders nog niets. Weth. Lek stond ook sympathiek tegen over deze instelling. De heer Kloosterboer 6loot zich hierbij aan. Weth. Duif noemde voorbeelden dat han- delsgeld is verstrekt tegen 0 pCt., dit i6 met 4 pCt. heel wat aanneemlijker. Een voorloopige studiecommissie zal ie zaak verder uitwerken. De voorzitter deed thans het voorstel om 16 cent per inwoner toe te zeggen. De heer Spaan wilde wel aan sluiten, doch niet direct een getal noemen. Tenslotte waren allen voor het voorstel. Aanwijzing huurder huis Achterweg. Drie candidaten hebben zich opgegeven, n.1. de heeren L. Tromp, K. Dijkhuizen en K. de Geus. De raad sloot eenige oogenblikken de deuren en ging over in comité. Na heropening werd medegedeeld, dat de woning is verhuurd aan den heer L. Tromp. Voor het land, verhuurd aan den heer J. Wied ijk, werd B. en W. machtiging gege ven om met den nieuwen huurder te over leggen om dit land bij het huis te nemen. Het kohier hondenbelasting werd vastge steld op 73 honden a f 3, te samen 219. Wederom ging de raad in comité. JUoviHciaal Tlieum heiloo Filmmiddag. Maandagmiddag gaf de heer C. ten Bruggencate wederom een film en wel voor de schoolkinderen die de vorige week geen plaats konden vinden bij de film van de V.V.V. De groote tooneelzaal van De Rustende Jager was wederom vol. Er werden ver schillende films afgedraaid. Na afloop betuigde de heer W. Tamis, hoofd der Jongensschool, zijn dank. Dat de jeugd volop heeft genoten, zal iedereen be grijpen. Feestavond voetbalclub. Maandagavond herdacht de r.k. voetbal club H.S.V. haar eerste lustrum in het Bru- nogebouw. De zaal was kunstzinnig „aange kleed" en men besloot aan het feest een gemaskerd bal te verbinden. Er moet een carnavalsstemming komen, zeide de voorzit ter, de heer Koenis, en daarin is men ge slaagd. Een lied „Leve H.S.V." werd gedecla meerd en het refrein, onder leiding van den Alkmaarschen bandleider, meegezongen. Daarna was het woord aan kapelaan Herz- berg, die de jubileerende vereeniging geluk- wenschte en een compliment bracht aan het bestuur. Het ging er niet om hoe de natch verliep, ook niet of er een doeipunt meer of minder werd gemaakt, doch om /en gceden geest, die er heerschte. Spr. feliciteerde met het jubileum. Ga, zeide hij, op den ingeslagen weg voort tot heil van H.S.V. en tot heil van u zelf. Daarna begon het feest, dat getuigde van een goede voorbereiding. Zang en voor drachten, doch bovenal het bal, waren eve nementen voor de katholieke jeugd, die in grooten getale was opgekomen. Het ia een geweldige verandering die zich hier heeft voltrokken. Naaicursus. Maandagavond liep de naaicursus, uit gaande van de Stichting van huishoudelijke voorlichting ten plattelande, teneinde. Mej. Suisse, die ook dezen vervolgcursus heeft geleid, werd door mevr. Witteveen namen3 allen een hartelijk woord van dank ge bracht voor de prettige manier, waarop zij de leerrijke lessen had gegeven. Een aardig cadeautje werd de leerarres als een herinne ring aan de gezellige avonden geschonken. Nadat mevr. Renses een kop chocolade had geschonken, begon een uurtje van ontspan ning. Mevr. Dekker uit Oterleek zong heel mooi. begeleid door haar jeugdige dochter met de mandoline, het lied van „De werke looze honden"; mej. Marie Sjoers droeg eenige gedichtjes voor en tot slot las mej. Suisse uit 't boek, getiteld „Wrakhout" van Visser en „de Aristocraat". Na afloop stelde mevr. GlijnisSchermerhorn voor een dankbetuiging te zenden naar mej. Smit, de inspectrice van het naaionderwijs, onder teekend door alle deelneemsters, waartoe werd besloten. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst der dames en voor de goede zorg van mevr. Renses, sloot mevr. Glijnis deze lesuren. Bloembollenexport. Aan gewicht bedroeg de uitvoer over de vorige maand 1.144.124 K.G. vertegen woordigend een waarde van 461.467. Deze cijfers waren het vorig jaar resp 1.294.565 K.G. en 548.321. Feestavond Korfbalclub. De korfbalclub „Jong Leven" te Scher merhorn hield Zondag haar jaarlijkschen feestavond. De zaal was geheel bezet. Het programma bevatte een twaalftal nummers met een groote verscheidenheid. Voor de pauze werden een paar voor drachten gedaan en werden eenige liedjes gezongen. Na de pauze werd opgevoerd een tooneel- stukje „Spreek met Jansen", hetwelk de lachspieren van het publiek In beweging bracht. Een gezellig bal was het slot van den avond. Ongekeurd kalf. Door den rijksveldwachter Waterdrinker is bij den slager P. H. alhier een kalf In beslag genomen, hetwelk niet was aange- gegeven en dat niet gekeurd was. UJ avond, die ten bate van den Ned. Blindenbond Woensdae ln „De Rustende Jager" zou plaats vinden, is uitgesteld tot 16 Maart a.s. De reeds gekochte toegangs kaarten blijven geldig. Draagt elkanders lasten. De vereeniging voor ziekenhuisverple- ging „Draagt elkanders lasten" hield Maandagavond de Jaarvergadering in hotel „Concordla". De voorzitter, de heer J. Kuiper, opende de vergadering met woorden van welkom. Het is wel treurig, dat de grootste vereeni ging in de gemeente zoo weinig belangstel ling trekt. Misschien denkt men: het gaat er wel goed. We zullen het maar huiselijk aan leggen, zeide de voorzitter. In het bestuur heeft steeds een goede verstandhouding ge- heerscht. Spr. dankte voor de ondervonden samenwerking, ook aan de nieuwe bestuurs leden. De combinatie van de functies secretaris en penningmeester, welke combinatie een jaar heeft bestaan, is goed geslaagd. De rekening over 1935 gaf een totaal van ontvangsten en uitgaven van 2630.50. Het bezit der vereeniging was per 1 Januari 1935 865,35, per 1 Januari 1938 f 1534,22, een vooruitgang alzoo van 677,87. Aan liggelden was uitgekeerd f 1521.40, aan vervoerkosten f 22,50. Uitgekeerd word voor 582 ligdagen. Vaststelling volgde, Van de federatie van Ziekenhuisverple- ging in Nederland was een schrijven ont vangen met een voorstel voor de alg. verg. van de federatie. Dit voorstel behelsde, dat iemand van de federatie niet spreekt op vergaderingen in plaatsen, waar een vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging is gevestigd, zonder de afd. er in te kennen. De voorzitter gaf hiervan een uitvoerige uiteenzetting. Men keurde de handelwijze van het be trokken bestuurslid der federatie af. Voorts was er een voorstel om over te gaan tot contrlbutieverhooging voor de federatie, hetgeen 14 per jaar beteekent. Na eenige besprekingen werd besloten met deze verhooging accoord te gaan. Uit het jaarverslag bleek, dat 4 bestuurs vergaderingen zijn gehouden. De secr.-penningmeester werd afgevaar digd naar de federatievergadering. Het aan tal leden was toegenomen van 325 gezinnen met 1085 betalende leden tot 331 gezinnen met 1090 betalende personen. Het aantal ziekendagen was 582 tegen verleden jaar 811. Het uitgekeerde bedrag was in 1935 1511 tegen 2200 in het vorige jaar. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Kansen en J. Lindeboom, werden her kozen. Bij de rondvraag werden de tarieven der ziekenhuizen besproken, welke te hoog werden gevonden, waarna sluiting volgde. Nat. soc. beweging. De Nat. Soc. Beweging hield Dinsdag avond in hotel Concordia een vergadering waar als spreker optrad ds. Van Duyl. Een honderdtal personen was naar schat ting aanwezig. De heer Van Duyl wees op de noodza kelijkheid, dat er weer wat fut in het Nederlandsche volk komt in de plaats van den „laat maar waaien" geest, welke het thans beheerscht. Spr. behandelde uit voerig den strijd, welke door de politieke partijen tegen de N.S.B. wordt gevoerd. Een volk is een samenhoorend geheel en aan het hoofd van dat geheel behoort een regeering te staan, die ook een geheel ;s. Als dat niet het geval is, is het niet goed. De 54e partij in Nederland zal in staat zijn, de andere 53 den nek te breken. Ver volgens besprak spr. de bemoeienis van de kerken in de politiek, welke de N.S.B. sterk afkeurt. Achter de christelijkheid van degenen, die tegen de N.S.B. waar schuwen omdat deze onchristelijk zou zijn. verschuilt zich de mammon. De N.S.B. stort het zout der waarheid in de wonden van het Ned. volk. Daarom schreeuwt men zoo. De leiders van tegenwoordig zijn niet de ware leiders. De werkelijke leider moet ondergeschikt zijn aan het volk maar niet het volk ondergeschikt aan de leiders, zoo als dit nu is. De N. S. B. belooft geen weelde, geen hoogconjunctuur. Men moet echter niet bepaalde bevolkingsgroepen in het ruil verkeer bevoordeelen ten koste van andere groepen. Men zal den eisch moeten stellen in het intern, verkeer, dat voor een gelijk bedrag door het buitenland moet worden gekocht als waarvoor wij koopen. In den nat. soc. staat zal eerbied zijn voor den man die zijn vak verstaat. Hem zal het werk gegeven worden dat hem toe komt en niet zooals thans, dat de baantjes worden verdeeld onder de vrienden. Spr. wekte allen op, mede te werken aan de handhaving van de West Europea- sche beschaving, eerst nationaal, dan internationaal. Na de pauze werden diverse vragen beantwoord. I Religieus comité. Voor de tweede maal in dezen winter sprak ds. Enklaar, predikant te Den Helder, voor het kort geleden opgerichte „Religieus Comité", nu over het Geestelijk Leven en Werk van Rembrandt. Na een kort openingswoord gaf de voor zitster, mevr. Koomen, het woord aan ds. Enklaar. Spr. wees op de groote plaats, die Rembrandt ln de geschiedenis van onze kunst heeft Ingenomen. Nederland wordt daarom wel het land van Rembrandt ge noemd. Het ls altijd met een heiligen schroom, dat we zijn werk beschouwen. Zijn kunst ge tuigt van zoo'n groote zieleschoonheid en grootheid, dat het onmogelijk is, dat in woorden te benaderen. In zijn werken demonstreert zich Rem- brandts geestelijke groei. Aan het eind van zijn leven komt de onstuimigheid tot rust en komt hij tot een hoogere bezonkenheid. De Bijbelsche geschiedenis neemt een be langrijke plaats in zijn werk in. Hij had den zin van het evangelie begrepen, dit in zijn schilderijen laten doorwerken en kan ons daardoor tot een gids zijn. Door middel van lantaarnplaatjes zagen we verschillende van zijn schilderijen, tee- keningen en etsen en al was dit maar een gebrekkige reproductie van de werkelijk heid, toch kregen de aanwezigen hierdoor een indruk van de grootheid van dezen be genadigden kunstenaar. Na een leven vol tegenslag, verdriet en strijd is hij gestorven, arm aan aardsche goederen, maar aan het nageslacht een niet te bepalen geestelijken rijkdom aan kunst werken achterlatende. Mevr. Koomen dankte spr. voor zijn prachtige met groote aandacht gevolgde lezing en ook alle anderen, die tot het sla gen van dezen avond hadden meegewerkt. Een pechvogel. De heer C. B„ die voor bijna 5 maanden het ongeluk had gedurende een voetbal wedstrijd voor de competitie zijn been te breken en die thans weer zoo was hersteld, dat bij er Zondagavond voor het eerst weer met eenige kameraden op uit trok, kwam tot de onaangename ontdekking, dat tijdens zijn verblijf in het café van den heer Kos- sen, zijn rijwiel uit des stal was ontvreemd. De heer B. is dezen winter met recht een pechvogel. Dit is reeds het tweede rijwiel, d-t hij door ontvreemding is kwijtgeraakt. Flo.alla-vereeniging. Onze Floraliavereeniging vierde Zondag haar 10-jarig bestaan, waaraan verbonden een bloemen (tulpen en hyachinten) en huisvlijttentoonstelling in café Mantel. De uitslag van de bloemen is als volgt: Groepen leden. Vuurbaak en Ibis: le pr. mej. P Nierop, 2e pr. K. Schenk, 3e pr. P. v. Lejen Sr. PersÖrteele prijzen. Vuurbaak: le pr. Joh. Koning, 2e pr. Jb. v. Vuuren, 3e pr. Jb. de Hart. Soort Ibis: le pr. Jb. Dekker, 2e pr P. Burger, 3e pr. W. Dekker. Groepen Hyacinthen Innocente en Frans Maitre: le pr. K. Raa, 2e pr. mej. F. Visser, 3e pr. N. A. van Lejen. Personeele prijzen (Innocente): le pr. W. Koning, 2e pr. Jn. Oudendijk, 3e pr. D. Stapel. (Frans Maitre): le pr. Jb. Koning, 2e pr. R. v. d. Molen, 3e pr. J. Turk stra. Voor de mooiste en grootste inzending ter opluistering: le pr. Jn. Volkers. 2e pr. C. de Boer. Kinderen tulpen Gele Prins. Jongens: le pr. A. Groot Pz., 2e pr. N. de Hart, 3e pr. Jn. Leegwater, 4e pr. Jb. v. Vuure, 5e pr. Jn. Groen, 6e pr. D. Molenaar. Couleur Cardinaal' le pr. P. Peereboom, 2e pr. K. Coppenol, 3e pr. W. Schaak, 4e pr. C. Blom. 5e pr. N. de Hart, 6e pr. C. de Boer Cz Meisjes (Gele Prins): le pr. M. Blm, 2e pr. R. Smit, 3e pr. G. de Graaf, 4e pr. A. de Vries, 5e pr. G. Peereboom, 6e pr. B. Aav Couleur Cardinaal: le pr. Tini Kop- penol, 2e pr. R. Volkers, 3e pr. A. Admiraal, 4e pr. M. Blom, 5e pr. B. Blom, 6e pr. Joh. Rykx. Dames Huisvlijt (spreien): le pr. mevr. A. KortVos, 2e pr. mevr. M. Gelder Kuiper. 3e pr. wed. A. Gunder, Kussens: le pr. mej. A. Eggers, 2e pr. niet toegekend. Grof breiwerk: le pr. A. Insing, 2e pr. mevr. Raa, 3e pr. mevr. Joh. Koning, 4e pr. mevr. R. OvermanMastenbroek. Haakwerk: le pr. Wed A. Gunder, 2e pr. mej. M. Visser. Bed linnen: le pr. mevr. M. WitHelder, 2e pr. niet toegekend Naaiwerk: le pr. mej. M. Visser, 2e pr. mej. T. Koning. Costuum- naaien: le pr. mej. K. Evers, 2e pr. mej. A. Smit, 3e pr. mevr. KlerkKoning. Allerlei: le pr. mevr. M. BoorBurger. Geborduurde kleeden: le pr. mej. T. Evers, 2e pr. mej. M. Doriyn. Meisjes huisvlijt, leeftijd van 67 jaar: le pr. R. Volkers, 2e pr. A. Oudendijk. Meisjes van 89 jaar: le pr. Joh. Turkstra, 2e pr. W. Visser. Meisjes van 1011 jaar: le pr. N. de Boer, 2e pr. G. Peereboom, 3e pr. Jani Leegwater, 4e pr. A. de Vries. Meisjes van 1213 jaar: le pr. M. Blom, 2e pr. Tr. Leegwater, 3e pr. J. van Lejen. Meisjes van 1415 jaar: le pr. Tr. Zuiker, 2e pr. niet toegekend, 3e pr. G. Schenk. Jongens huis vlijt, leeftijd van 67 jaar: le pr. P. Pijper, 2e pr. C. Blom, 3e pr. W. Schaak. Jongens van 89 jaar: le pr. J. Naastepad, 2e pr. H. de Graaf, 3e pr. J. v. Vuure. Jongens van 1011 jaar: le pr. C. Moeies, 2e pr. J. Leeg water Gz. Jongens van 1213 jaar: le pr. D. Schaak, 2e pr. N. de Hart. Jongens van 14 16 jaar: le pr. Jb. de Hart, 2e pr. niet toege kend. Heeren huisvlijt: le pr. P. Fok, 2e pr. W. J. Leegwater. Prijsuitreiking. Door den voorzitter, burgemeester Kooi man, werden de prijzen uitgereikt, 's Avonds werd het feest in de groote mooi-versierde zaal van den heer Mantel voortgezet. Dit feest bestond uit een voordrachtenwedstrijd. De beoordeeling werd aan het publiek over gelaten, Toen de burgemeester om half 8 den feest avond opende, was de zaal zoo vol als we ln jaren niet meer hebben gezien. Wel een bewijs, dat voor de Floralia wordt gevoeld. In een mooie rede schetste de voorzitter het bestaan vanaf de oprichting van de vereeni ging, waar hij tevens ook 10 jaar voorzitter van is. Met den wensch, dat allen een gezel- ligen avond mochten hebben, sloot hij zijn rede. Hierna bestond gelegenheid, de ver eeniging te feliciteeren. Als eerste spr. kre gen we den voorzitter van de tuinbouwver- eeniging, den heer Joh. Koning. Met eenige mooi gekozen woorden schetste deze de nauwe verwantschap van de Floor met de tuinbouwvereeniging. Als bewijs van er kentelijkheid werd een mooi cadeau over handigd. Namens „'t Viooltje" feliciteerde de heer den Das. Deze moest feliciteeren zonder cadeau, gezien den slechten toestand der kas Voor de zustervereeniging te Ob- dam feliciteerde de heer Thijsen; hij dankte de vereeniging voor het verstrekken van tulpen aan de schoolkinderen. Spr. hoopte, dat de verhouding onder beide ver- eenigingen beter mocht worden. Namens de Federatie sprak de heer Korver een harte lijk woord. Hij dankte het bestuur voor de uitnoodiging om naar Hensbroek te komeu. Als blijk van waardeering overhandigde spr. het bestuur een prachtige bloemenmand. De burgemeester dankte alle sprekers voor de woorden tot de vereeniging gesproken, waarna het offieieele gedeelte was afge- loopen en een aanvang werd gemaakt met den feestavond. De feestavond. Al het voorgedragene 23 verschillende nummers viel zeer in den smaak. Ten slotte werd de volgende uitslag bekend ge maakt: le pr. Jb. Kolder met een lied op rijm ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, 2e pr. mej. E. Koelemeij en Jn. Leegwater, 3e pr. de heer Thijsen te Obdam, 4e pr. mej. N. Kok. In de pauze werd een verloting gehouden door de dameskrans ten bate van de afd. Hensbroek van het Centraal Genootschap. Alle prijzen werden belangeloos gemaakt door de dames van de krans. Een woord van lof voor dit sympathiek idee. Om ongeveer 3 uur sloot de voorzitter deze voor de ver eeniging zoo gewichtige bijeenkomst. Tooneelavond. Zondagavond werd in de tooneelzaal van den heer C. B'okdyk alhier een tooneel avond gegeven door de vereeniging „Bene- dictus XV." Opgevoerd werd het blijspel „Truusje Mijer". Het stuk werd goed ge speeld en de ledei: van de vereeniging kun nen dan ook met succes naar den gegeven tooneelavond terugzien. Communisten-vergadering. Maandagavond werd in het café „Het Rijper Wapen" alhier een propaganda- avond gehouden van de Communistische Partij in Nederland. Spreker was de heer D. J. Wijnkoop, lid der Tweede Kamer. In zyn rede sprak de heer Wynkoop over den oorlog tusschen Italië en Abessinië en ging vervolgens den algemeenen politieken toestand in Europa behandelen. Spr. wees tevens op de steeds toenemende welvaart in Sovjet-Rusland. 9lechisiaken Maandag 24 Febr. 1936. Als de drank is ln den man. Na afloop van een gezellig onder-onsje in een café te Anna Paulowna had de 32-jarige machinist W. Gl. den heer H. Janson, die door het lawaai in z'n nachtelijke rust was gestoord en daarover bemerkingen maakte, 'n flink pak slaag gegeven. Heden terecht staande werd Willem netjes onder het oog gebracht, dat getrouwde menschen hun zuurverdiende geld niet in drank moesten omzetten en zeker niet om vreedzame burgers af te drogen. Eisch 30 boete of 30 dagen. Uitspraak conform. Hij liep niet over van galanterie. De niet-verschenen verdachte W. Fr. H. te Hoorn had op 5 Jan. in Hoorn méj. Niesje Peetoom beleedigd door haar eenige min der fraaie scheldwoorden naar het hoofa te werpen. Natuurlijk volgde aangifte en werd verdachte veroordeeld tot een geld boete van 10 of 5 dagen. Niet voldaan aan een ambtelijk bevel. Vervolgens had zich nogmaals te verant woorden M. Fr. H., nu voor het niet vol doen aan een bevel van een ambtenaar voor het handhaven der orde in casu de agent van politie Cornelis de Ouden te Hoorn. Terwijl verdachte zich ook nu weer belee- digend had uitgelaten. Eisch 1 maand gevan genisstraf. Uitspraak conform. Hij kwam er goed af. De 47-jarige los-arbeider Gerard K. te Aartswoud zou in beschonken toestand op Nieuwjaarsdag aldaar een ruit hebben inge smeten by café Bakker. Daar uit de getui- genverhooren het bewys absoluut niet gele verd werd, bleef den officier niets anders over dan vryspraak te vragen, waartoe de politierechter dan ook overging. Alweer een mishandeling. De 34-jarige bollenkweeker Jacob D. te Ana-Paulowna had zonder de minste reden z'n mede-dorpsgenoot J. d. Gr., die zich van niets kwaads bewust kwam aanpeddelen, 'n klap in het gezicht gegeven. Eisch in dit drama 15 boete of 10 dagen. Uitspraak 10 boete of 5 dagen. Dat past toch niet. De volgende verdachte Maria Helena de L., oud 21 jaar en wonende te Den Helder, had op 15 Dec. H. K. eenige niet zeer vleien de scheldwoorden toegevoegd. Terecht vroeg de officier hier een flinke boete om haar die rare grapjes af te loe ren. Eisch 20 boete of 10 dagen. Uitspraak 15 boete of 10 dagen. Handjes thuis. De 54-jarige koopvrouw Antje H. te Alk maar had op 18 Jan. kans gezien een schaar weg te pikken uit een der groote magazij nen te Alkmaar. Gelukkig was de winkel chef zoo actief geweest de vrouw in het oog te houden, zoodat hij haar op heeterdaad kon betrappen. De officier vond het geval zeer leelyk en eischte 10 dagen gevangenisstraf. Nu kwa men de tranen los. Uitspraak f 5 boete of 5 dagen en één maand gevangenisstraf voorw. met 2 proefjaren. 's Nachts na het bal. Petrus Corn. B., 28 jaar, te Harenkarspel, had op 5 Jan. in café Kaandorp zich zeer misdragen door een bierglas te smyten naar de kasteleinsvrouw. Deze bukte zich vlug, zoodat het glas tegen den muur stuk sloeg, maar de scherven die rondvlogen verwond de toch nog een 17-jarig meisje. De officier eischte één maand gevange nisstraf. Uitspraak conform eisch. Mishandeling. Antonius Gr., zonder beroep, 26 jaar en woonachtig te Den Helder, was op 14 Jan. in een bioscoop aldaar in woede ontstoken omdat hy z'n plaatsje hetwelk hij had ver laten, na terugkeer bezet vond, en had er meteen maar op losgeslagen. Thans werd hy veroordeeld tot 20 boe te of 10 dagen. De ruiten moesten het ontgelden. De niet-verschenen verdachte Joh. Gr. te Castricum had in den nacht van 12 op 13 Januari zijn kracht beproefd op de ruiten van café Eggers. Vonnis 20 boete of 10 dagen hechtenis. Een leelijk woord. De 62-jarige arbeider Nicolaas Sch. uit Bergen had in een driftbui zyn dorps genoot Albert W. beleedigd door hem n huichelaar te noemen. De officier eischte f 8 boete of 4 dagen. Kinderspel noemde de politierechter het en veroordeelde verdachte tot 2 boete of één dag. Mishandeling. Jan Pieter de B., chauffeur te Schoorl, 19 jaar, had op 16 Jan. Jan Min een duchtigen slag gegeven. Eisch 15 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. Diefstal. Jacob M., arbeider te Winkel, had op 20 December de verleiding niet kunnen weer staan een paar beenkappen van een onbe heerd staande fiets te stelen. Dit gijntje kwam hem duur te staan. Vonnis 25 boete of 15 dagen hechtenis. „Wat rijden ai die menichen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men det ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) 145. Ze haalden de visschen voorzichtig van de haak jes af; maar hóe ze mee te nemen, nu Pieterse hun vischmandje had afgenomen. Ze bedachten zich niet lang. De visschen werden met een touwtje aan een stok gebonden en zoo togen ze naar huis. 146. Onderweg kwamen ze den stomverbaasden Pie terse weer tegen. „Wel heb ik van myn leven", riep de ze, „hoe komen jullie aan die visschen?" „Ze hadden medelijden met ons omdat U ons vischgerei had afge nomen, en toen sprongen ze opeens aan dien stok", ant woordde Pat lachend.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7