Amsteedamsche ïBeucs £and: en JmuiAouio JngzaxmdeH Stukken Jiacktbecuhten tfiucgediike Stand vx» m-v, halsstarrige voetgangers. arbeid verkeerspolitie. 26»/. n het Kerkplein vond Zaterdagmiddag i mnf npn mntorriidpr. on ongeval plaats met een motorrijder. nP motorrijder had signalen gegeven voor aar voetgangers, doch deze personen hieven midden op den rijweg loopen. De motorrijder kwam hierdoor te vallen en verwondingen op aan zijn neus. Op het bureau van politie is hy verbonden. Pe namen der voetgangers waren hem echter onbekend. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Februari 1936 ge houden controles werden 38 processen- verbaal opgemaakt, terwijl 71 personen werden gewaarschuwd terzake slechte hand- of voetremmen, stuurinrichtingen, verblindende verlichting, onduidelijke nummerplaten, autorijden met versleten banden, rijden met te groote snelheid, slechte spiegels en inschrijvingsbiljetten. De processen-verbaal werden opge maakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede remmen .15 Autorijden zonder goede stuurin richting 4 Autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen .......4 Autorijden en geen nummerbewijs kunnen vertoonen4 Autorijden links in een bocht1 Autorijden zonder spiegel1 Autorijden zonder geluiddempende in richting .......1 Rijden met vrachtauto en geen in- schrijvingsbewijs kunnen vertoonen 2 Rijden met ingeschreven motorrijtuig zonder aanduiding van de snelheids beperking 1 Motorrijden zonder spiegel 1 Wielrijden links in een bocht1 Wielrijden zonder bel 2 Wielrijden en een tweede persoon vervoeren 1 voorraden zyn uitgestald. In één lokaal von den we alle voor vrouwen bestemde artike len bijeen: mantels, japonnen, hoeden, enz, enz., tot zelfs een wieg en een kinderwagen; in het tweede lokaal was alles wat voor der mannen gading is: heele costuums, aparte jassen, broeken of vesten, overjassen, das sen en wat er verder bij behoort; het derde lokaal bevatte alle artikelen, welke „inge bracht" zijn door het (vroegere) steuncomi té, allemaal nieuwe goederen: matrassen, dekens, katoenen en wollen goederen, schoenen, enz., zelfs was er een uitzet voor een naar een sanatorium uit te zenden man. Wij meenen de verschillende dames en heeren, die zich belangeloos met de admi nistratie en de distributie belasten, een woord van lof te mogen brengen. Wij spre ken de hoop en de verwachting uit, dat on ze stadgenooten door hun giften aan goede' ren en bijdragen in geld het mogelijk zul len maken, dat het comité de nooden van velen zal kunnen lepigen. Iemand, die goe deren beschikbaar heeft te stellen (nu de schoonmaak voor de deur staat kan er al licht iets opgeruimd worden), kan daar van bericht zenden aan den Armenraad (tel 3894); den heer A. F. Bergsma, Westerweg 55 (tel. 2019) of den heer S. E. Leuw, Hof dijkstraat 10 (tel. 2264), waarna dan een man op den aangegeven tijd komt om ze af te halen. 38 ALKMAARSCH KLEEDLNG- EN DEKKING-COMITE. Samenwerking tusschen verschillende vereenigingen op het terrein der lief dadigheid. Er is een tijd geweest, dat diaconale en andere vereenigingen ieder in eigen kring de liefdadigheid beoefenden, zonder eenige voeling te houden met elkander, wat zeker aan de doelmatigheid van de giften niet ten goede kwam. Geleidelijk kwam op dit ge bied wel eenige kentering, maar van een goede samenwerking kon toch niet gespro ken worden, zoodat nog de mogelijkheid bleef bestaan dat eenzelfde persoon of ge zin van verschillenden kant steun ontving, terwijl anderen, die het misschien evenzeer noodig hadden, daardoor niets of althans te weinig kregen. Het ziet er-naar uit, dat'than» verbetering in dezen zal kunnen komen, nu.hier ter.ste de is opgericht het Almaaj-sch Kiqedjng- ep Dekking-comité, waarin samenwerken alle bij den Armenraad aangesloten vereenigin gen, behalve St. Vinceiltius, hJ. Maatschap pelijk Hulpbetoon, de diaconieën der herv. gem„ luth. gem. en doopsgezinde gem., het Ned. israel. armbestuur, de Vereen, v. maat schappelijk werk I.O.O.F., het r.k. paro chiaal armbestuur en Liefdadigheid naar vermogen. Al deze vereenigingen nu hebben de handen ineengeslagen, om waar noodig en zoo mogelijk kleeding en dekking te verschaffen, alsmede al datgene waaraan bovendien nog behoefte is. En die is soms zoo groot en de leniging ervan vaak zoo moeilijk! Het nieuwe comité, waarin is opgelost het Brokkenhuis, dat reeds op zulke goede re sultaten mocht wijzen, verzamelt nu alle goederen, welke door stadgenooten worden beschikbaar gesteld, en deelt die uit aan aanvragers. Die aanvragers zijn zij, die door middel van een der genoemde organisaties, of recht streeks aan het magazijn van het comité (de oude school aan de Keetkolk) een schrifte lijk verzoek indienen om verstrekking van met name genoemde artikelen, b.v. vrou wen-, mannen- of jongens-boven- of -onder- kleeding, schoeisel, sokken, of wat ook. Die aanvragen komen alle terecht bij den Ar menraad, waar zij worden onderzocht en dan voorzien van een advies weer terug gaan naar de administratie van het comité, welke dan aan de aanvragers bericht zendt wan neer zij zich aan het magazijn kunnen ver voegen om een en ander in ontvangst te ne men. Voor elk artikel, hetwelk wordt afge geven, moet de belanghebbende iets beta len om het karkter van bedeeling aan de zaak te ontnemen. Het te offeren bedrag zal telkens slechts weinig zijn, maar maakt toch dat het idee „koopen" aan het verstrek ken ten grondslag ligt. Het op deze wijze ontvangene wordt be steed voor het aankoopen van nieuwe goe deren (in het comité hebben adviseurs van de Ver. v. d. handeldr. en industr. midden stand en van De Hanze zitting) en het ont smetten van de ingekomen gedragen klee- "Ing enz., want daarop mag wel de nadruk gelegd worden: elk gebruikt artikel, dat door het comité wordt ontvangen, wordt ontsmet door het Witte Kruis, alvorens we der te worden afgegeven („verkocht") aan aanvragers. Het spreekt vanzelf, dat de op brengst van den verkoop die uitgaven, zelfs ®1 geschiedt dat ontsmetten zonder eenige winst ten behoeve van den ontsmettings oven, niet kan dekken, terwijl er toch ook nog andere uitgaven zijn, b.v. voor het op halen van de artikelen en voor de drukwer ken ten behoeve van de zaak. En daarom wordt van stadgenooten blijvende finan- cieele hulp gevraagd, evengoed als het gra tis afstaan van gedragen (of nieuwe) klee ding, dekking of andere goederen. Op het oogenblik is er een flinke voor raad aan allerlei goederen bijeen in drie lo kalen van de school aan de Keetkolk, maar- de behoefte is groot en daardoor zijn de aanvragen talrijk! Donderdag a.s. wordt met de distributie een aanvang gemaakt en daarom hebben we Zaterdagmiddag een dijkje genomen in de genoemde lokalen, waar in kasten en op stellingen de gansche DE NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Het district Noordholland van den Ne- derlandsche Tuindersbond hield Zaterdag, onder voorzitterschap van den heer Scher mer zijn jaarvergadering in het hotel „Sopar" te Hoorn. In zijn openingswoord gewaagde, naar Het Volk zegt, de voorzitter van den groo- ten nood onder de tuinders, waarbij hij ernstige bezwaren ontwikkelde tegen de tewerkstelling in werkverschaffing van tuinders, gedurende de wintermaanden. Slechts voortdurende activiteit kan op den duur uitkomst brengen. Door den misoogst was de productiesteun absoluut onvoldoende en werd in samenwerking met de andere landbouworganisaties bij de regeering aan gedrongen op extra-steun. Het thans hier voor uitgetrokken bedrag is geheel ontoe reikend, terwijl de door de regeering ge volgde methode van de verdeeling bij den bond ernstige bezwaren ontmoet. Het jaarverslag is eveneens in mineur gesteld, alle takken van het bedrijf leiden een noodlijdend bestaan, de tuinders worden wel zeer stiefmoederlijk bedeeld bij het vaststellen van steun. Met genoegen con stateerde spr. dat het ledental met 250 toe nam. Verder memoreerde het verslag de zoo goed geslaagde protest-vergadering in Alk maar met haar onaangename gevolgen in de Tweede Kamer. Jaarverslagen van secretaris en penning- meester werden onveranderd vastgesteld, eyenals de begrooting over 1936. De af tredende bestuursleden Vennik en Kaan werden bij acclamatie herkozen* terwijl het bestuur werd uitgebreid met een verte genwoordiger van kring Amsterdam, waar voor da heer F. Bouter werd gekozen. De voorzitter deed daarna nog mededeeling van de pogingen, die in het werk gesteld zijn, om een extra steun te verkrijgen, en de tot nu toe zoo onbevredigende resultaten. De heer Butter, Koedijk, vroeg een krach tige actie te voeren voor verhooging van het uitgetrokken bedrag, door middel van een protest-demonstratie. Dit wordt door den voorzitter toegezegd, vastgehouden zal worddn aan steun per H.A. In behandeling kwam daarna het voor stel van het bestuur, in antwoord op tal rijke afdeelingsvoorstellen, te blijven ijve ren voor 100 pet. productiesteun en te trachten met de zusterorganisaties om via Sociale Zaken een dusdanige steunregeling te verkrijgen, dat dit voor hen, die door misoogst of andere oorzaken bijna niet aan een inkomen toekomen, wordt aangevuld tot een bedrag van 750. Een voorstel van Wijk aan Duin den pro ductiesteun om te zetten in bedrijfssteun wijzen zij met beslistheid af. De afdeeling Oudkarspel verdedigde een voorstel, dat de regeling tot bijslag op loonen van tewerkgestelden in de tuin bouwbedrijven ook uitgebreid zal worden tot de zelfstandige tuinders. Hierdoor zou nog'dit voorjaar resultaat verkregen kun nen worden, wat niet het geval zal zijn met de voorstellen van het bestuur, waarvoor zij niettemin een krachtige actie aanbeveelt. Geen werkverschaffing. De voorzitter lichtte daarna het bestuurs voorstel nog nader toe. Spr. meende van het voorstel van Oudkarspel weinig succes te mogen verwachten. Werkverschaffing voor de tuinders is in ieder geval af te keuren; het gaat ten koste van de grondbewerking en steeds opnieuw zal hiertegen krachtig stelling worden ge nomen. De hr. Ham amendeerde dan het bestuurs voorstel, waardoor het bedrag van 750 wordt losgelaten en vastgesteld zal moeten worden in overleg met B. en W. naar be hoefte. Van bestuurszijde werd voorgesteld 750 als minimum te stellen en hierbij rekening te houden met de plaatselijk geldende con- tractloonen. Na uitvoerige discussie werd dit laatste In een voorstel van meer dan één afdee ling werd aangedrongen op uitbetaling van de 85 pet, der vroege surplusbollen. Het blijkt, dat dienaangaande reeds al het mo gelijke wordt gedaan. Een voorstel van Koedijk bij de Provin ciale Staten aan te dringen op instelling van een commissie, welke heeft te onder zoeken of door verandering van cultuur ver betering is te krijgen, werd door den heer Butter verdedigd en door het bestuur overgenomen. Een voorstel van de afdeeling Noord scharwoude, pogingen in het werk te stellen om te komen tot het afsluiten van een con tract met de regeering voor de teelt van bewaarkool in de Wieringermeer, waardoor de grond in de Langedijk tot rust kan komen, wat voor een eerste product nood zakelijk is, wordt door het bestuur bestre den, daar vóór alles getracht moet worden het kwaad te bestrijden. Men is echter be reid het vraagstuk mede ter sprake brengen in de door Koedijk gevraagde commissie, waartoe na eenige discussie werd besloten. Het dure Hoogheemraadschap, Een voorstel de mogelijkheid te doen on derzoeken tot samenvoeging van verschil lende waterschappen, waardoor veel voor deeliger gewerkt kan worden, kwam hierna in behandeling. De heer Ham van Wijdenes critiseerde de buitengewoon hooge bestuursonkosten van het Hoogheemraadschap. Veel voordeel per aangeslagene is echter niet te verwachten en daarom kan samentrekking slechts ver laging van de lasten brengen. Verder noemde spr. nog overneming door het rijk van den zeedijk PettenCamp en opschor ting van de aflossingen van de Watersnood- leeningen. Besloten werd van bestuurszijde een grondig onderzoek te doen instellen. Bij de rondvraag drong Koedijk aan op het organiseeren van demonstraties. Het bestuur deed de toezegging, zoodra hiertoe aanleiding bestaat, niet te zullen aarzelen openbare protestvergaderingen te beleggen, De vergadering werd hierna gesloten. HET TEXELSCH SCHAPENSTAMBOEK IN NOORD-HOLLAND. Het Texelsch Schapenstamboek hield zijn ledenvergadering onder leiding van den heer E. Dz. Govers in het Landbouw- huis te Alkmaar. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat het aantal aangesloten fokkerijen met 12 is toegenomen. Bij de herfstinspectie wer den 830 ooien en 108 rammen ingeschre ven tegen 730 ooien en 90 rammen in 1934. De deelname aan de wolcontrole gaat flink vooruit. Hoewel het prima vach ten grooter was, bleven de gewichten op peil. Men is dus op den goeden weg. De belangstelling voor het Texelsche schaap in het buitenland neemt steeds toe, In Frankrijk is zelfs ook een stamboek opgericht voor Texelsche schapen. Behal ve naar Frankrijk werden schapen geëx porteerd naar Zuid-Amerika, Zuid-Afri ka, Portugal en België. Preferent was verklaard ram F 1207 van den heer J. Wagenaar te Abbekerk. De rekening, sluitende op een bedrag van 7997,07H, werd goedgekeurd. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer R. L. Waiboer te Anna Paulowna De financieele commissie werd samen gesteld uit de heeren Jb. Lop Kz. te den Hoorn, Texel; J. Helder te Berkhout; D Schoen te Benningbroek en P. Waal te Beemster. Het bestuursvoorstel om con trole der wolvachten van ooien, waarvan ramlammeren in het jongveeregister zijn ingeschreven, verplichtend te stellen, met uitzondering voor die ooien, waarvan de vachten reeds zijn gecontroleerd, werd aangenomen. Ook het bestuursvoorstel om het in schrijfgeld van rammen zonder bekende afstamming, geboren en gehouden op het eiland Texel, behoudens het in de artike len 7 en 9 van het door het C.B.S. daar omtrent geëischte, te bepalen op 5 per stuk, werd aangenomen en wel met de be paling, dat met ingang van 1 Januari 1938 de inschrijving van dusdanige rammen niet meer zal zijn toegestaan. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van 4211,63 in ontvangsten en uitgaven. Bij de rondvraag werden nog enkele in terne fokkerijaangelegenheden behandeld. DE KWESTIE-DUYS. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. eenige ruimte in uw blad naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer van Hoorn in uw nummer van Donderdag j.1., bij voorbaat dank. Van dit stuk trof mij de laatste alinea, luidende: „opdat de kiezers er niet zullen invliegen". Het kan in dit verband wel eens goed zijn, dat een „kiezer", die deze kwestie aan dachtig heeft gevolgd, die geen lid is van eenige politieke partij en dus tamelijk ob jectief kan oordeelen, bekend maakt tot welke conclusies hij is gekomen na kennis name van de redevoeringen en ingezonden stukken, die te dezer zake in de pers zijn verschenen. Het valt niet te loochenen en zijn jongste optreden in de Tweede Kamer laat dat duidelijk zien, dat de heer Dus van politiek inzicht is veranderd (wat zijn voorstel met overgroote meerderheid aange- j recht is). nomen. I Nu begaat hij echter de kardinale fout Het voorstel-Oudkarspel werd zonder hiervoor niet uit te komen, ja zelfs zich stemming aangenomen. I aandienst als een soort super-sociaal demo- Door de teeltbeperking heeft de verbouw craat. Een der beweegredenen hiertoe kan van tuinzaden een belangrijke uitbreiding zjjn een motief te hebben z'n kamerzetel te ondergaan. j blijven bezetten; een tweede kan zijn, niet Uit N.T.B., C.B.T.B. en L.T.B. is een com- den band te verbreken met die strydmak- missie benoemd, die dit bij de regeering kers, welke hem nu willen volgen en die hy - •-* »"•"- noodig kan hebben in 1937. We zien nu in aanhangig heeft gemaakt. Hiermede kun nen de afdeelingen, die op maatregelen daartegen aandrongen, zich over het alge meen vereenigen, anderen drongen aan op steunmaatregelen. Besloten werd de commissie opdracht te geven een regeling te ontwerpen. gedachten het weinig verheffende schouw spel van iemand, die vruchten plukt van den boom welks stam hy bezig is met den bijl te bewerken. i Voor mij is het juist, wat ir. Albarda in z'n eerste antwoord op den openbaren aan val van mr. Duys schreef, dat deze zich reeds lang geestelijk buiten de partij had geplaatst. De meest zuivere consequentie zou zyn geweest, dat hij zich had terugge trokken. Zoo hoog is hy evenwel niet kun nen klimmen. Het gevolg Is geweest het ontstaan van persoonlijke veeten (deze hebben moeten ontstaan), welke nu voor het forum der pu blieke opinie worden gebracht. Men denke echter niet, dat de kiezers zoo groot belang hechten aan deze persoon lijke kwestie's als de heer D. zelf doet. Mijn indruk is, dat deze daarin ten volle opgaat, doch voor den „kiezer" begint dat verhaal drommels gouw „ééntonig te worden". Graag wil ik gelooven, dat het in de s.d. A.P. niet alles botertje tot den boom is, dat niet altijd en door elk partijlid de juiste toon wordt aangeslagen en niet altijd door elk lid de edelste doeleinden worden nage streefd, maar dit kan wel van elke richting gezegd worden. De „kiezer" wil echter graag de groote lijnen blijven zien, niet door dik en dun, o nee, maar en hier komt het op aan bij het bepalen van z'n stem, welke levensrichting of geestelijke stroo ming of party zoo men wil, dient het beste het belang des lands en dat der volksge meenschap. Ten slotte zal hy toch, met voorbyzien der personen (zooal niet geheel, dan toch voor een zeer belangryk deel) de richting kiezen welke naar zyn inzicht het beste daaraan voldoet. Moge de heer D. dit goed bedenken en moge hy uit den smeltkroes der verkiezingen in 1937 ge louterd te voorschyn komen. Met dank voor de plaatsing, Een kiezer. (Wij gelooven, dat het om niet in aller lei kiezersbeschouwingen terecht te komen beter is de discussie verder te sluiten, tenzy een der twee oorspronkelyke deba- ïers, de heer Duys of de heer Albarda nog het woord mocht verlangen. Red. Alkm. Cr.t) ALKMAAR. GEBOREN: Anna Cornelia Maria, d. van Johannes Ni- colaas Schuit en Wilhelmina Hulskamp. Gerrit, z. van Gerrit Pieter Vriesman en Sya Maria Anna Vermeer. Jan, z. van Chris- tiaan Egbergen en Engeltje Visser. Mari- nus, z. van Imke Harder en Tryntje Groen. Martina Catharina, d. van Gerardus Ab- bo en Catharina Martina Admiraal. Wil helmus Theodorus, z. van Petrus IJsbrand Bakkum en Elisabeth Barbara Cornelia Keijsper. OVERLEDEN: Guurtje Dam, gehuwd met Wouter Kaal, 69 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 2 Maart 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 67 Vette koeien 1 100—185, handel redelyk; 3 Kalveren: vette 40— 65 per K.G. 60—85 cent; 278 Nuchtere kal veren (slacht) 3—12; 259 Vette varkens zware per K.G. 32—36 cent Handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Maart 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 588 Vette koeien, le s. 47—50 cent, 2e s. 4045 cent, 3e kw. 3238 cent per K.G. slachtgew.; 96 melk- en kalfkoeien 140190; 71 vette kalveren, le kw. 54— 60 cent 2e kw. 48—53 cent en 3e kw. 40— 46 cent per K.G. levendgew.; 118 Nuchtere kalveren 3—/ 6; 71 Schapen 16—/ 20j 538 Varkens, vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. 4243 cent enkele boven no teering,zware varkens 4142 cent vette varkens 39—40 cent per K.G. slachtgew.; 10 Paarden 70f 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRUZEN. AMSTERDAM, 2 Maart 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.402.70, eigenheimers 1.902.10, poters 2—f 2.25; NoordholL eigenh. 1.90 —f 2; Friesche borgers f 2—f 2.20; Friesche redstar 2.50—2.80; Andijker bonte en blauwe 2.20—f 2.40; Drentsche zandaard- appelen 22.40; Duinzand aardappelen 3.75—4. Alles per HJL. Malta aardappelen 12 cent per K.G. Totaalaanvoer 217.600 K.G. BROEK OP LANGENDLJK, 3 Maart '36. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 5400 K.G. Roode kool 6.80—9; 375 K.G. Gele kool 10.60; 4275 K.G. Uien: gele drielingen 1.30, gele uien 2.30—f 2.60, grove 2.70—f 2.90; 4225 K.G. Breekpeen 2.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 29 Febr. '36.1200 K.G. Aardappelen: BI. eigenheimers 2.20 en Bevelanders 2.102.20; 37100 K.G. Uien: grove 2.402.90, uien 2f 2.40, drielingen 0.80f 1.30 en gele nep 3.70; 6600 K.G. Peen 2—2.40, kleine Peen f 1 1.20; 1200 K.G. Kroten 2.50—4.70; 76000 K.G. Roode kool 6.60—9.70, door schot 6—8.80; 32000 K.G. Gele kool 8.20—11.10, doorschot 7—10; 88700 K.G. D. witte kool 3.10—5.40, doorschot 710; 88700 K.G. D. witte kool f 3.10— 5.40 en doorschot 3.10—5.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 29 Febr. 1936. 71200 K.G. Roode kool le s. f 6.20—10.40, 2e S. 5.20—9.10; 19800 K.G. Gele kool le s. f 8 10.60, 2e s. 5.10—f 9.60; 26500 K.G. D. witte kool le s. 4.10f 5.60, 2e s. 2.60— wa van Maandag 2 Maart 1936. OPGAVE van noordhollandsch LANDBOUWCREDIET n. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1931 1934 1934 193* A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-IndiS 4 5X Duitscblaod idem met kettingverklaring, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mpij Cert e. 250 Koloniale Bank Ned Ind- Handelsbank Rotterd. Bank a INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie Berkels Fatent Calvè Delft Cert. NederL Ford ex. 40 afst Pbilipa GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda - Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. .1 V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjaog Lebong PETROLEUM Dordtscbe Petr. •■et Kon Petr. Pcrlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBi >S. Amsterd. Rubber r- Deli Bat. Rubber Hessa Ru oer Oostkust i -• t Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoombott t Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopek» Southern Railw Cert Union Paciftc gNotdering per 50 x) ex COupOH ttxclaim PROLONGATIE V -ige koert 'Exdividend «8% 98% "Vis 23% 24% 113 pl.m. 1.30 981/, 981* 97'* 97»* 231* 243/« pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 24% 24% 24% 1291* 5'V, 52 88'* 871* 103 261* 261* 4 597, 60 222 222 2097, 210-1'* 10/3* 108»* 33% 39 §203*8 20i-7*g 32% 33»/is 37, 3»/,. 37% 5'/, 37»/,.»* 2307, 233-1* 128 128 113 114 247. 12.50 1641* 165 209 2251* 239'/, 24'»* 9a* 251* 10% 10»/, 11 10»/, 124'* 125'/, 4 75 76 102 102 44'* 44 007, 70 27. 2%'V, 5'* 5'* 4'% 4/1* 182 180 20 Jl* 20:-»* 195»* 193 2091*. 1067, 1 2081*-9 20%-I 20*% 33-Vs 33-1*8 37% i 37*.% 233 2081*-:- 1087, 20'/, 33 3'/,-% 37% 232-3 2411**2 241»/, 10*-% 10-11*8 125»* 751* 69'/, 10*;% 11*VM .0% 124*-5* 124-5 2041* 10»* 7/1* 431* 101* 10'/, 204»/, ioy, NIET OFFICIEEL New-York Lo°d*«» Berlijn Fsnie Brussel iBelga) Bï'el Kopenhagen Stock t-ilm Oslo M«d >d IV, pCt Heden 1»* pCt WISSELKOERSEN AMSI M Vorige Koers op koers 2 uur 1-45% I 261* 59 18 4. ;2«* 24 811* 48 10 32 45 37 471* 36 42 V, 20.15 1.457*, I 26»/, 59 161* 9 72»/, 24.01 48 10 32 421* 37 47'* 36 47»* 20 15

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3