DE GEBROEDERS „GOCHEM" nederlandsche meelcentrale. SCHERMERHORN Kantongerecht te Alkmaar. LIMMEN SCHAGEN BERGEN EGMOND A. D. HOEF Crisis-publicatie. r»P Nederlandsche Zuivelcentrale maakt U UM* KQtroffnnrlo naar aanleiding van het bericht betreffende jesh nr^ot w zal worden een bruto-ondermelk de toeslagregeling voor ondermelk bekend, 7t met het in voorbereiding zijnde stelsel tracht zal worden een bruto-ondermelk- nrde verminderd met verwerkingskos- Tn ver K.G. ondermelk te bereiken van n 5 cent gedurende de tweede helft der maand Maart, van 0,4 cent gedurende de ^„and April en van 0,3 eerst in het tijdvak van Mei tot en met Augustus 1936. Indien mocht blijken, dat de gemiddelde bruto-ondermelkwaarde, verminderd met verwerkingskosten, gedurende een tijdsver loop van 4, respectievelijk 5 weken gestegen s tot of boven de waarden, hiervoren ge noemd, zal worden overgegaan tot buiten- werkingstelling der regeling, zulks echter met dien verstande, dat deze buitenwer- kingstellmg achterwegé zal kunnen blijven, wanneer gedurende de beide laatste weken van een 4- of 5 weeksch tijdvak de bruto- ondermelkwaarde, verminderd met verwer kingskosten niet is gestegen boven 0,55 cent per K.G. ondermelk in de tweede helft van Maart, 0,44 in April en 0,36 cent in Mei en volgende maanden. Nadere bijzonderheden over de uitwer king van het stelsel zal de Nederlandsche 2uivelcentrale aan belanghebbenden recht streeks mededeelen. 's-Gravenhage, 29 Februari 1936. De Nederlandsche meelcentrale maakt be kend: Behalve het sub 1 van de ministerieel© beschikking van 30 Augustus 1935, no. 11896, genoemde bedrag ad f 0.50 per 100 K.G. veevoeder zijn de prijsverschillen bij invoer van tot veevoeder verwerkte oliehou dende zaden, pitten en noten ais volgt vast gesteld: Inklaring van Inklaring van 2 Maart af t/m 1 Mei af t/m 30 April 1936: 31 Aug. 1936: voor lijnkoeken f 1.25 1.25 voor soyaschroot 0.70 0.90 voor soyakoeken 1.05 1.05 voor grondnootkoeken -.0.60 voor grondnoot- schilfers 1.35 1.50 voor cocoskoeken 1.30 1.35 voorNed. Oost- Indische cocoskoeken 0.90 0.90 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pit ten en noten 0.50 0.50 Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Ned. Meelcentra le te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 29 Februari 1936. Qemeentziadeu Vrijdag vergaderde de raad. De burgemeester sprak in deze eerste vergadering in 1936 zijn beste wenschen uit voor de leden en hunne gezinnen. Van Ged. Staten was er bericht, dat bij Kon. Besluit het maximum aantal vergun ningen voor deze gemeente is gesteld op 3. Medegedeeld werd dat voor verpleegkos- ten aan wijlen Maria Vreijling uit hare na latenschap is terugbetaald 2491.72. De heer de Groot vroeg of dit bedrag ln de gemeenterekening kon worden opgeno men. De voorzitter antwoordde, dat dit op den kapitaaldienst moet worden geplaatst. Medegedeeld werd dat namens den raad aan H. M. de koningin is gevraagd als ex tra bijdrage te ontvangen een som groot 8800 nadeelig saldo van 1934, waarmede de dienst 1935 is begonnen. Van Ged. Staten was er een missive, dat de stroomlevering met 't P.E.N. met ingang van 1 Januari wordt opgezegd. De voorzit ter zeide, dat hij heeft geinformeerd bij den bond van gemeente-ambtenaren, die ver klaarde dat Ged. Staten hierin de volle bevoegdheid bezitten, aangezien de pro vincie in de plaats is gekomen van de K. E. M. De voorzitter adviseerde voorloopig een afwachtende houding aan te nemen, waar toe z. h. s. werd besloten. Van de voogdijvereeniging „Kinderzorg te Alkmaar is ontvangen een schrijven, waarin zij verzocht vrijstelling van school geld voor den bij H. Zwart geplaatsten pupil Vendel. Z. h. st. werd besloten vrijstelling te ver- leenen. Van den heer J. Beets was er een schrij ven om een bedrag van 250, ten einde buiten de werkverschaffing in zijn onder houd te kunnen voorzien. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De heer Oostwouder vroeg op welke gron den dit voorstel rust. De voorzitter antwoordde, dat de ge meente zich op gevaarlijk terrein zou gaan stellen. Het verzoek werd z. h. st. afgewezen. Aan de bijzondere scholen werden di verse bedragen uitgekeerd. Ingevolge Crisis-comité B kan worden ver leend een bijdrage, groot 96,60, waarvan door de gemeente moet worden betaald i 46, door het rijk 50,60. Dit werd z. h. s. goedgevonden. Voorstel restitutie van 1 cent per K.W.U. en terugbetaling omzetbelasting G. E. B. over 1935. Dit voorstel kan worden gedaan, omdat er behalve de winst, groot 800, voor de gemeentekas nog een saldo is, groot 430,98. Dit werd z. h. s. goedgevonden. Jeugdwerkloozen. B. en W. stelden voor de jeugdwerkloozen gedurende 15 weken van nam. 14 uur te laten werken aan het G. E. B. voor ver nieuwing van draden enz. Een bedrag van 500, hiervoor noodig, zou kunnen worden gedekt door over 1936 geen bedrag af te- schrijven. Het loon zou bedragen f 2.50, terwijl het werk zal geschieden onder toe' zicht. De heer de Groot achtte het werk te ge vaarlijk voor jeugdige krachten, die onge oefend zijn; eiken middag kan de stroom toch niet van het net worden genomen. De heer Mantel vond met het oog op een overname door de provincie in 1938 het werk onnoodig en het bedrag hiervoor uit te geven, geheel overbodig. Algemeen was men er voor, wel iets voor jeugdige werkloozen te doen, waarom het voorstel voorloopig werd aangehouden, ten einde een ander werkobject te vinden. Z. h. s. werd goedgevonden aan den heer J. Klippel voor de inning van de straatbe lasting, waarmede met maandelijksche be talingen tegelijk met het G. E. B. veel ad ministratie noodig is, een gratificatie te ver- leenen, groot 50. Rondvraag. De heer Barendregt vroeg of het oefen terrein geheel beantwoordt aan het doel. Bij informatie is hem gebleken, 'dat te weinig zand in den springbak aanwezig is. De voorzitter beloofde hiervoor zorg te zullen dragen. De heer de Groot dankte namens zijn mede-leden den burgemeester voor zijn beste wenschen en wenschte ook hem met zijn gezin in 1936 het beste toe. Voorts vroeg de heer de Groot of het rooien van de boomen kan worden be schouwd als werkobject voor daarvoor aan gewezenen. De voorzitter antwoordde, dat de boomen moesten worden gerooid voor de iepziekte, terwijl het dan tevens een werkobject is. De heer Broersen vroeg of ook straatwerk zou kunnen worden uitgevoerd, waarop de voorzitter antwoordde, dat geen uitkeering uit het wegenfonds daarvoor is ontvangen. De heer Oostwouder zou gaarne bij uit voeringen de straatlantaarns langer zien branden. De voorzitter zal hieraan gevolg geven. De heer Mantel vroeg of een lantaarn kan worden geplaatst op den Schermerdijk bij den prov. weg, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit reeds is aangevraagd. Ook vroeg de heer Mantel verbetering van de straat bij de chr. school. De voorzitter antwoordde, dat hij hier reeds aandacht aan heeft geschonken en deze zal worden verbeterd. De heer Brouwer zei de belooning van den opzichter voor de werkverschaffing, die 9 per week bedraagt, te laag te achten. De voorzitter zeide, dat door een nieuwe regeling in de werkverschaffing, waarvan 1/3 gedeelte steuntrekkend is, het werk van den opzichter vergemakkelijkt. Hierna sluiting. JUchLt&t&m Strafzitting van Vrijdag 28 Febr. Dat is geen kleinigheid. Op 23 October bevond zich te Egmond de 46-jarige autohandelaar Nicolaas van Z. uit Heiloo met zijn Peugeot-wagentje, die zich niet aan het stopbevel van rijksveldwachter Minnée had gestoord. Achteraf bleek, dat de automobilist voor een en dezelfde auto meerdere nummers voerde, zoodat het op sporen nog moeilijk was. De ambtenaar vorderde voor dit erger lijke feit 100 of 60 dagen. De kantonrech ter zal schriftelijk vonnis wijzen. Een lastig heerschap. In de volgende zaak, waarin de verdachte P. C. niet was verschenen, kregen wij wederom als getuige het optreden van veld wachter Minnée, die op den avond van 17 Februari heel wat had te stellen met eenige jongelui, die van een dansfuif kwamen. P. C. was geverbaliseerd, daar hij zich niet wilde verwijderen. De ambtenaar eischte 15 boete of 15 d. De kantonrechter maakte er 12 of 8 dagen van. Geen alcohol bij snelverkeer. Jan SI., 30 jaar en chauffeur, wonende te Uitgeest, had op 26 December te Heiloo een aanrijding veroorzaakt. Uit de getuigenver- hooren bleek, dat verdachte nu wel niet be paald dronken, maar toch légèrement emu was geweest. Er werd dan ook voor dezen Bachus-offeraar gerequireerd 40 boete of 30 dagen benevens ontzegging van rijbewijs voor den tijd van 6 maanden en toewijzing der schade, groot f 21.50. A.s. week schrif telijk vonnis. Rechts gaat altijd vóór. De 24-jarige arbieder Nicolaas Sm. alhier, was zich op 2 Jan. aan het trainen voor de zesdaagsche en was pardoes op de bekende rijwielhersteller W. de Boer ingereden. De getuige wilde geen schadevergoeding eischen, maar vond dit roekeloos rijden. Eisch 12 boete of 12 dagen. Uitspraak con form. Nog zoo iets. Udo H., 26 jaar, chauffeur te Schapen, had met zijn auto aan het verkeer van rechts geen voorrang verleend. Eisch 20 boete of 10 dgen. Uitspraak 12 of 8 d. Waar zaten haar gedachten? Op 24 Jan. was mej. G. de Ruyter te Lirn- men zoo in gedachten verdiept, dat zij op den Provincialen weg een auto niet meer kon ontwijken. Het meisje was nog niet hersteld van haar verwondingen en liet ver stek gaan. Eisch 8 boete of 4 dagen. Uit spraak 5 of 3 d. Doorgereden. De boerenknecht Martinus de M. van Warmenhuizen was met zijn motor op Koe dijk en werd gemaand te stoppen door van Beek, den rijksveldwachter, maar reed door en doofde bovendien zijn lichten. Van Beek kon toch het nummer noteeren. Vonnis f 15 boete of 10 dagen, nadat de ambtenaar 25 of 15 d. had geëischt. Rechts houden. Hendrik K., 49 jaar, te Beverwijk had op 24 October te Bergen met een auto aan den linkerkant gereden. Eisch 8 boete of 6 dagen. Nadat beklaagde zich op overmacht had beroepen, omdat de weg pas was open gebroken, volgde veroordeeling tot slechts 1 boete of 1 dag. Geen papieren. Op 15 November was de groentenboer B. M. te St. Maarten bekeurd, omdat hij ventte zonder de noodige papieren. Eisch 3 boete of 3 dagen. Uitspraak 1 of 1 d. V erkeerso vertreding. De 24-jarige taxi-chauffeur Pieter O. had op 4 Januari zonder noodzaak zich te veel op het linkerwegdek begeven. Eisch 6 boete of 6 dagen. Uitspraak 3 of 3 d. Hierna moest hij nogmaals terecht staan, omdat hij te Oudorp op het rijwielpad was geweest. Eisch 5 boete of 5 dagen. Uit spraak 2 of 1 dag. Jachtovertredingen. De in de rechtzaal bekende Arie K., vis- scher te Egm. aan Zee, stond terecht voor 3 jachtovertredingen. Hij bekende alles weer ridderlijk en zei tevens, dat men hem nu niet meer zal zien. Hierop beloofde Arie als aandeken aan de heeren een boek te zullen sturen met al z'n bekeuringen en von nissen uit zijn veeljarige strooperscarrière. Na .dit gemoedelijk praatje volgde de eisch 3 x 10 d principieele hechtenis. Arie vroeg de uiterste clementie en werd veroordeeld tot 3 X 8 dagen. Klaas was ook weer van de partij. Nu kwam de bekende Egmonder KI. S., 53 jaar oud, die in 't veld was geweest met strikken. Hij stelde de zaak echter ge heel anders voor, zoodat deze moest wor den aangehouden tot 13 Maart. Zonder bel gereden. Ch. van L., aannemer te Alkmaar, was in de haast op een fiets gesprongen zonder bel. Eisch 4 boete of 4 dagen. Uitspraak 1 of 1 dag. Richting aangeven. Simon H., autohandelaar te Wognum, had verzuimd richting aan te geven. Dit ver zuim kostte hem 3 boete of 3 dagen. Hij wilde wat verdienen. De 50-jarige woonwagenkampbewoner Willem M. had te Limmen gevent met elastiek en schrijfpapier, maar had helaas geen vergunning. Hij werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dagen. Denk om de remmen. Pieter Br., kaashandelaar te Br. op L., was zoo dom geweest in Alkmaar te komen met een 3-wielig motorvoertuig zonder 2 krachtig werkende remmen. Eisch 10 boete of 10 dgen. Uitspraak 5 of 3 d. Reflector-misère, G. M. en Nico D. wren niet in 't bezit van een reflector op hun rijwiel. Beide wer den veroordeeld tot 1 boete of 1 dag vlie gen vangen. Niet blijven staan. Tot slot van de vrij saaie vertooning stond terecht zekere B., die op 21 Februari als handelaar een vaste standplaats had inge nomen op het Ritsevoort, wat vanwege het drukke verkeer niet geoorloofd is. Eisch 5 boete of 5 dagen. Uitspraak 3 of 2 d. XanUnciaai Hiewm HEILOO Actie V.V.V. en forensen. Het vorig jaar is door de V.V.V. op verzoek van eenige forensen, aan de direc tie der Ned. Spoorwegen verzocht, om trein 2467 (vertrek 5.36 Centraal Station Amster dam) in Heiloo te doen stoppen. De directie heeft aan dat verzoek geen gevolg gegeven, doch een onderzoek doen instellen. De ge zamenlijke actie van belanghebbenden heeft tot gevolg gehad, dat met ingang van 15 Mei a.s. (zomerdienstregeling) bij wijze van proef de trein hier zal stoppen. De fo rensen (een 80-tal) zijn dan een half uur eerder in hun woonplaats. Jaarvergadering L.T.B. In het Brunogebouw werd Vrijdagavond jaarvergadering gehouden onder presidium van den heer Jn. Sengers, die een inleiding hield over den algemeen toestand, waar onder land- en tuinbouw moeten lijden. Een schrijven van den r.-k. Volks bond om een gezamenlijke actie voor den nood der jeugdige werkloozen te voeren, werd in handen van het bestuur gesteld. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de vergadering van de boeren en tuin ders op 2 en 4 Maart te Haarlem. Tot afge vaardigden werden benoemd de heeren P. Koppens (tuinders) en Jb. Swart (boeren). Breedvoerig werd besproken de sanee ring, die allerminst in het belang werd ge acht van boeren en tuinders. Het werken in eigen bedrijf, met steun van de overheid, werd aan alle kanten be keken, men betreurde het, dat de tuinders worden achtergesteld bij de werkloozen, hun toestand is niet minder moeilijk. De raadsleden (voorzitter en secretaris) kun nen hieraan niet genoeg hun aandacht wij den, aldus de vergadering. De voorzitter bracht naar voren de moei lijkheden met de teeltvergunning. Ook over den afzet van melk waren de klachten legio. De voorzitter erkende, dat het voor de con sumptiemelkers ongunstig is. De fabrieken nemen geen risico voor genoemde melk, dat wordt industriemelk. Het gevolg is: de boer wordt de dupe, concludeerde men. De voorzitter gaf uitvoerige inlichting over den internationalen toestand en schet ste de moeilijkheden, die voor de regeering allerminst gemakkelijk zijn. In het bestuur werd herkozen de heer J. Korthouwer (tuinders) en gekozen de heer P. C. Wit (boeren). Bij de rondvraag stelde de heer Bos voor om een propaganda-commissie te benoemen Het ledental is veel te gering. De voorzitter sprak de hoop uit, dat alle boeren en tuinders in hun organisatie zullen komen. De voorzitter bracht in bespreking de te Alkmaar gehouden vergadering voor vee arbitrage. Besloten werd nog, om deel te nemen aan de vergadering, die opkomt voor de be langen der boeren, te houden in Maart, in Alkmaar. 25-jarig bestaan. De Ned. Ver. tot Afschaffing van Alco holhoudende dranken herdacht haar 25-jarig bestaan. De heer Aalderink, lid van het hoofdbestuur, sprak een rede uit en aan een 6-tal leden werd de insigne van 25-jarig lid maatschap uitgereikt. Gaslevering. De aanvragen om levering van gas in de gemeente, welke bij de aansluiting reeds 'n verrassing waren, n.1. 120, zijn met ruim 80 vermeerderd en nu reeds de 200 gepas seerd. Begrafenisvereeniging. Deze hield Donderdag haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. Schoorl Pz., zeide, dat het jaar 1935 het verlies ge bracht heeft van den secretaris-pen ningmeester. De heer A. de Heer was een uitstekend serieus mensch. Van den heer K. Kerkmeer, thans te Bergen, was bericht ingekomen, dat hij bedankt als bestuurslid. De voorzitter bracht hem dank voor de diensten de ver- eeniging bewezen. In 1935 hadden 33 teraardebestellingen plaats en wel 18 van leden en 15 van niet- leden. Het aantal leden over 1935 bedroeg 1992. Het ledental ging met 56 vooruit. De balans sloot met een eindcijfer van 7597.49. De reserve bedraagt 7345.39K- en voor het kleedingfonds 252.09)4. De begrafeniskosten voor leden bedroe gen 1712.20, voor niet-leden 1157.25. Hierop werd een winst gemaakt van 174.—. Het verlies over 1935 bedroeg 281.40. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Breet en C. Smit, werden met groote meerderheid herkozen. In de plaats van den heer K. Kerkmeer en wijlen de heer A. de Heer, werden gekozen de heeren C. Aij en J. Burger. Z. h. s. werd aangenomen een voorstel van het bestuur tot vaststelling van 40 reductie op de contributie over 1936. Op een vraag werd medegedeeld, dat een lid dat de gemeente gaat verlaten lid kan blijven. In zoo'n geval wordt aan dat lid een uitkeering verstrekt van het be drag wat een begrafenis in de plaats ge kost zou hebben. Het bestuur heeft over een rouwkamer gesproken en daarnaar geïnformeerd. Het bestuur is echter tot de conclusie gekomen dat het voor onze omgeving niet ge- wenscht geacht wordt. Gearresteerd. Sinds eenigen tijd werd het dorp onvei lig gemaakt door e.'n individu, die kleine kinderen aanhield met minder goede bedoe lingen. Vrijdag is het de politie mogen ge lukken een 26-jarig manspersoon uit Koe dijk aan te houden en is tegen hem proces verbaal opgemaakt wegens schennis der openbare eerbaarheid, welk feit door hem is bekend. Gevaarlijk spel. Vrijdagmiddag waren weer, zooals men dat dikwijls ziet, kinderen aan het spelen op de z.g. vlet, die in de Hoevervaart ligt. Plotseling sprong de 6-jarige Jac. de W. mis en viel in de vaart. Gelukkig kwam de heer G. Stam op het hulpgeroep dadelijk toeschieten, sprong onmiddelijk te water en kon het kind nog juist redden. !Biuuett£and BERGINSTORTING IN ONS LAND! Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag tusschen drie en vier uur is te Geulhem, onder de gemeente Houthem in Limburg, op een terrein, toebehoorende aan de Mergelwerken van de firma Wijnands, een kalksteen heuvel over een lengte van tachtig meter ingestort. Van alle kanten vielen rotsblokken omlaag, waarvan een aan tal in den Geul terecht kwam. Zware eikenboomen, welke op den top van den ongeveer veertig meter hoogen heuvel groeiden, werden eveneens mee in de diepte gesleurd. Het geheel biedt thans een chaotischen aanblik. Het gedreun der instorting was tot ver in den omtrek te hooren, zoodat van alle kan ten de menschen verschrikt kwamen toe- loopen. Gelukkig bleek, dat er geen per soonlijke ongelukken waren gebeurd. Dit zeker te danken aan het feit, dat het Zon dag was en de weg, welke langs den heuvel loopt, nagenoeg verlaten lag. De vermoede lijke oorzaak van de instorting is het te veel uitgraven van kalksteen, waardoor de heuvel uitgehold was. Aangezien er zich geen huizen of installaties in de nabijheid van den berg bevinden, is er geen schade aangericht. HET IJZELGEVAAR. Ministerieel onderzoek. Naar aanleiding van de vele verkeerson gevallen, welke ook dit jaar weer als ge volg van be-ijzelde wegen zijn geschied, had de A.N.W.B. zich met een adres tot den minister van waterstaat gewend met het verzoek, het nemen van tijdige en doeltref fende maatregelen tegen dit euvel op de Rijkswegen zooveel mogelijk te willen be vorderen. De minister heeft thans, in antwoord hierop aan den A.N.W.B. medegedeeld, dat van den hoofddirecteur van het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt de toezegging verkregen werd, dat in het vervxolg de waarschijnlijkheid van ij zei in de weersverwachtingen zal worden ver meld. De vraag, wat zal kunnen geschieden om de gladheid van wegen, welke het gevolg is van een laag bevroren neerslag, zoo doel matig mogelijk te bestrijden, is nog ten departemente in ondérzoek. BUS IN DE SLOOT. Zeven inzittenden met den schrik vrij. Zondagavond ongeveer zes uur werd een autobus van den dienst WeespMuiden op den smallen Korten Muiderweg bij het pas- seeren van achteren links aangereden door een particuliere auto uit Amsterdam, waar door de bus naar rechts in de sloot reed, een telefoonpaal afknappende. De inzittenden, behalve de chauffeur, 4 reizigers en 2 kin deren, kwam er met den schrik, natte voe ten en onbeduidende schrammen af. Door het noodluik verlieten zij den wagen. De te lefoondienst werd niet gestoord, daar de vernielde lijn een reservelijn was. VECHTPARTIJ TE DEN HAAG. Het mes beslecht. Gisterochtend heeft zich in de Schenk- straat te Den Haag 'n vechtpartij afgespeeld tusschen den 36-jarigen M. uit de Stuyve- santstraat en den 48-jar. B., wonende in de eerstgenoemde straat, waarbij M. aan rug en achterhoofd door messteken werd verwond. De dader B. is door de politie aangehou den. M., wiens verwondingen niet ernstig waren, is in het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal verbonden en daarna op eigen gelegenheid huiswaarts gekeerd. ELF DRAAIORGELS VERBRAND. Brand in een opslagplaats. De Rotterdamsche straatmuziek heeft een zwaar verlies geleden, want niet minder dan elf draaiorgels, welke opgeslagen waren in het benedengedeelte van perceel Van Alkemadeplein 13 te Rotterdam, zijn gister nacht een prooi der vlammen geworden. Om vijf uur ontdekten voorbijgangers, dat er brand was in het pand. Zij alarmeerden onmiddellijk de brandweer, die spoedig met eenige handspuiten ter plaatse was. Aan gezien de vuurhaard gemakkelijk te berei ken was, behoefde met niet meer dan drie stralen water te worden gegeven en het duurde dan ook niet lang, of men had den brand onder den knie. De leiding van het blusschingswerk berustte bij hoofdman Van Silleveldt. Het geheele gelijkvloersche ge deelte van het huis is uitgebrand. Behalve de .pierementen", ik ook een aantal muziek boeken verloren gegaan. De opslagplaats was in gebruik bij den heer P. Timmer mans, verhuurder van straatorgels, die ver zekerd was. De boven de bergruimte ge legen verdiepingen kregen lichte brand- en waterschade. De oorzaak van den brand heeft men nog niet kunnen vaststellen. - i 153. Ze gingen in het aangrenzend vertrek, waar de ontvangst ook niet bijster vriendelijk was. Hier werden ze door een vrouw verwelkomd, die hun norsch vroeg wat ze moesten. De broeders deden of hun een stoel was aangeboden, waar zij op gingen zitten. 154. Ze vertelden daarop dat zij door den directeur waren gestuurd en dat deze gezegd had dat er een be trekking vacant was. „Als de directeur jullie aanbeveelt, zal het wel in orde zijn", zei de dame. „Ik zal eens kij ken".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7