IBIS SHAG Dobbel ma nn lekker... man! Stad en O SBucqtdi'ike Stand Voon de pup Kf«i icys- rookt ibis en géén andere SHAG mensch afzonderlijk het recht op, zich in volkomen vrijheid eerlijk te verhouden tegenover zijn God. Wie tegenover deze vrijheid een aanslag beraamt, vindt de onverzoenlijkheid van twintig eeuwen kerkelijke tucht tegenover zich. De menschelijke vrijheid tot handelen volgens het beginsel van de rede is een groot goed. Die vrijheid mag ons niet ont roofd worden door lieden, wier hoogste zedelijke normen gevonden worden in irrationeele drijfkrachten, zooals de in stincten van het ras, de slag van het bloed, de gebondenheid aan den bodem. Deze gebondenheid werpt ons terug in de sla vernij, waaruit wij verlost werden. De rassen-theorie berust op een onontkoom baar determinisme. Zij maakt een mensch tot een slaaf van zijn geboorte en verbiedt hem deze slavernij te breken. Dit fatalis me verdraagt de christelijke vrijheidsge dachte niet. Maar het is vooral de liefde, die zich tegen de rastheorie verzet en dit beginsel is voor den christen het hoogste. Vervolgens toonde _spr. aan, hoe onchris telijk het antisemitisme is, dat een wezen lijk bestanddeel uitmaakt van het zooge naamde rassistisch nationalisme. Dit anti semitisme berust ook niet op redelijk houdbare argumenten, maar op irrationee le instincten. En het eenige in de schep ping, waartegen de katholieke kerk pro testeert, is de slavernij van den mensch aan natuur-instincten. Een vruchtbare eenheid is alleen de harmonische, de een heid door overleg, niet de eenheid krach tens dwang. Zelfs in den hemel, aldus spr., zijn vele woningen; meent gij, dat er dan in Hol land maar één huis zou staan? De ver schillende volksgroepen zullen in ver schillenden toonaard hetzelfde ideaal be lijden en nastreven: het algemeen welzijn van alle Nederlanders. (Applaus). Rede mr. J. J. R. Schmal Dan was het wobrd aan den heer mr. J. J. R. Schmal. Mr. Schmal sprak als "gereformeerd protestant. Men verkondigt tegenwoordig op luid ruchtige wijze, aldus spr., dat er aan die democratie zoowat alles hapert en spreekt van de crisis der democratie. Echter, slechts wie de democratie ziet als een eisch des rechts heeft vasten grond onder de voeten. Niet de personen en hun min of meer sympathieke hoedanigheden, maar de rechten en vrijheden van iederen mensch en burger, zooals wij die hier te lande kennen, zijn op het oogenblik in het geding. Als men spr. vraagt, waarom hy als Calvinist zich voor de democratie warm maakt, terwijl toch Calvijn zelf allerminst een democraat was, ontkent hij dit laatste niet. Van veel meer belang is echter de vraag, of de democratie ligt in de lijn van het gereformeerd protestantisme, dat in Nederland zulk een sterke positie inneemt, Hier is twijfel voor spr. uitgesloten. De grondgedachte der democratie: rechtsgelijkheid voor allen, medezeggen schap, medeverantwoordelijkheid van al len, waar het de ordening van het ge meenschapsleven geldt, behelst voor den gereformeerde niets nieuws. Een cultuur, die voor slechts weinigen de mogelijkheid schept om op de hoogten van geestesleven en stoffelijken welstand te vertoeven, terwijl anderen, terwijl velen geestelijk en stoffelijk verkommeren, zulk een cultuur kan geen christelijk ideaal zijn. Wat het staatkundige leven betreft, was ten onzent met de invoering van het alge meen kiesrecht voor mannen en vrouwen de ongelijkheid van de baan. De verdere opbouw der democratie in het sociale dreigt intusschen op den ach- toigrond te geraken, mede omdat de ver dediging der democratie in het politieke zoozeer onze aandacht vraagt. Het wil spr. voorkomen, dat er in onze volksvertegenwoordiging hard en degelijk wordt gewerkt. Of er dan geen beter, meer productieve werkwijze voor onze verte genwoordigende lichamen mogelijk of al thans denkbaar zoude zijn? Spr. zal de laatste zijn om deze vraag ontkennend te beantwoorden. Ook de parlementaire de mocratie vertoont gebreken; aan ons de taak, die gebreken zooveel mogelijk te ver helpen, maar dan zóó, dat het democra tisch beginsel ongerept blijft. De publieke zaak moet publiek behan deld worden; dat mag alleen bij een de mocratisch staatsbestel en daarom laten wij ons dat niet afnemen. Zoo worden wij gedrongen tot eenheid door democratie; de democratie kan en mag echter alleen overwinnen langs de- mocratischen weg. Alleen in het teeken des kruises, symbool van dienende liefde, kan ook de democratie overwinnen. Dr. Brugmans aan het woord. Na de pauze was het woord aan dr. H. Brugmans, leij^er va® yoor arbeidersontwikkeling. Spr. zeide het woord te voeren namens de Socialistische Arbeidersbeweging. „Recht voor allen" luidde de oer-democratische titel van het eerste Sociaal Democratische blad in Ne derland. De s.-d. beweging staat op het standpunt, dat elke volksgroep zijn eigen taak in de volksgemeenschap heeft te ver vullen met respect voor het beginsel van elke andere overtuiging. De socialisten zijn de pioniers van het algemeen kierecht geworden; de democratie is door hun ar beid op breeder, menschelijker basis ge bracht. Deze moeilijk verworven democratie wordt thans in gevaar gebracht. „Een staat, waar door één voor allen wordt ge dacht, is geen staat" heeft Sophocles reeds gezegd. Een ingenieur hier tc lande heeft op een onzalig uur zijn bruggen in den steek gelaten, om voor ons allemaal te denken. Wij willen ons niet laten leven, wij willen baas zijn in ons eigen leven, ons eigen vaderland, onzen eigen bond Wij eischen redelijkheid en gerechtig heid, terwille der democratie. Een nationaal eenheidsfront is mogelijk tegen het nationaal crisismonster en te gen de fascistische verdwazing tot behoud van de democratie. Tenslotte richtte spr. zich speciaal tot de jeugd, om haar op te wekken in den strijd tegen het fascisme. Na het slotwoord van den voorzitter, zullen wij gezamenlijk het Wilhelmus zin gen aldus spr. en het is inderdaad een vreugde daarbij niet omringd te zijn, door jongens, die uiting geven, aan hun sectarische gevoelens door het uitsteken van hun rechterhand (Daverend applaus). Na het slotwoord van den voorzitter werd gezamenlijk het Wilhelmus gezongen. POSTZAKKEN GESTOLEN UIT AUTOBUS? Vreemde geschiedenis. Toen de laatste autobus Frederiks te Oot- marsum (O.), die o.a. een dienst Ootmar- sumAlmelo v.v. onderhoudt, Zondag te Almelo aankwam, bleken de twee postzak ken verdwenen. Hoe de post uit de autobus geraakt is, kon tot nog toe niet worden nagegaan. Naar alle waarschijnlijkheid moet ze onderweg zijn ontvreemd. Geldswaarde was, zoover bekend, niet in de zakken aan wezig. Een onderzoek is ingesteld. DOOR MOTORCYLINDER GETROFFEN. Arbeider zwaar gekwetst. Te Neer (L.) werd gisteren een lid van het personeel der firma Kortenbach, die bezig was met het aanzetten van een benzine-motor, aan het gelaat getroffen door een cylinder. Neus, boven- en onder kaak werden ernstig verwond. Ook wer den hem eenige tanden uit den mond ge slagen. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd. DE STAKING TE AMERSFOORT. Het conflict bij Spaan en Bertram geëindigd. Na langdurige besprekingen tusschen den rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Joséphus Jitta en vertegenwoordigers van patroons en werknemersorganisaties, betrokken bij de staking in de sigarenindustrie bij de fir ma Spaan en Bertram te Amersfoort, is een compromis opgesteld, waarover de arbei ders in een gistermiddag gehouden verga dering hebben beraadslaagd. Besloten is het compromis te aanvaarden en den arbeid te hervatten. Het ontslag aan de zes arbeiders zal aan een arbitrale uitspraak worden onderwor pen. Het werk zal heden weer worden hervat. DE GOEDKOOPE TREINEN. De regenverzekering vervalt De opzet voor de goedkoope treinen der Nederlandsche Spoorwegen in den a.s. zomer is in groote trekken dezelfde als vorigen zomer. Er zijn 85 treinen ontwor pen, waarvan niet minder dan 30 naar Arnhem en Nijmegen; vooral Nijmegen zal zeer in trek zijn, nu het comité-Waal brug-1936 aldaar voor zooveel aardige aantrekkelijkheden gedurende het geheele seizoen zal zorg dragen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben de prijzen voor de goedkoope treinen van de 3 grootste steden naar ArnhemNijmegen verlaagd. Even als in 1935 zal uitsluitend 3e klasse ge steld worden. De goedkoope treinen van Brabant, en die van Gelderland via de Betuwelijn, naar Rotterdam (en Den Haag) loopende, zul len als derde bestemming Hoek van Hol land er bij krijgen. De goedkoope trein naar den Helder met aansluitende boottocht naar Texel en rondtocht der V.V.V. op dit eiland zal wederom worden opgenomen. Texel staat zóó ten volle in de belangstelling van het reizende publiek en de gelegenheid hier geboden geeft een uitstekenden indruk van het eiland, waar men op deze wijze circa 9 uren kan doorbrengen. In verbinding met de goedkoope treinen naar ArnhemNijmegen zullen ook staan de autoritten der A.T.O., n.1. te Arnhem de tocht naar de acht kasteelen en die naar Wezel, en als nieuw doel, de tocht over de Hooge Veluwe; te Nijmegen de tocht door den omtrek naar Kleef. Voor reizigers van de goedkoope treinen naar Amsterdam en Rotterdam, zal weer gelegenheid worden geboden door de K.L.M. om op Schiphol resp. Waalhaven een rondvlucht te maken (mits zich per vlucht een voldoend aantal liefhebbers tegelijk aanmeldt). De regenverzekering komt te vervallen het aantal reizigers dat deze nam, was te gering geworden om de niet eenvoudige administratie daaraan verbonden, nog loonend te maken. Het boekje Uitstapjes door Nederland 1936 zal einde Mei aan alle stations weder zin, DE REISBELASTING EN DE A.N.W.B, Een afwijsend standpunt. De Kon. Nederl. Toeristenbond A.N.W.B. schryft ons: Toen de reisbelasting indertijd werd aan gekondigd en wel nadrukkelijk als een be lasting op buitenlandsche pleizierreizen, is dit denkbeeld door velen goed opgenomen, vooral omdat gesproken' werd van een lich te belasting, welke een fiscaal en geen pro hibitief karakter zou dragen. Velen zullen dan ook met ons diep teleur gesteld zijn, nu het „ontwerp tot heffing eener reisbelasting" is verschenen, waarin een belasting wordt aangekondigd, die: lo. zich niet beperken zal tot de pleizier reizen, maar ook de zakenreizen, reizen om gezondheidsredenen en het grensverkeer zal treffen; 2o. ongetwijfeld een prohibitief karakter zal dragen, aangezien het gevraagde bedrag, in verband met de betrekkelijk lage reis kosten welke men zich heden ten dage nog kan veroorloven, zeer zeker velen zal weer houden op reis te gaan. Na grondige bestudeering van het ont werp zal de A.N.W.B. zich dan ook binnen kort wenden tot de leden van de Staten- Generaal en met volledige argumenteering, met klem verzoeken, dit ontwerp niet aan te nemen. In het algemeen stelt het bestuur van den A.N.W.B. zich op het standpunt, dat een vrij en onbelemmerd internationaal toeristen verkeer een belang van de hoogste orde is, een middel om de volken tot elkander te brengen, elkander beter te doen begrijpen, een middel ook om den reiziger een ruimer blik te verschaffen op toestanden en ge woonten, zoowel elders als thuis, om hem eensdeels aldus te brengen tot zelfkritiek en anderdeels tot meerdere waardeering van hetgeen ons eigen land biedt. Daardoor zal ook de waardeering van het vaderlandsch natuurschoon vanzelf toe nemen, hetgeen door dwang en zelfgenoeg zame opsluiting in een kleinen kring bin nen de grenzen van ons land niet is te be reiken. Internationaal toerisme is geen amusement, doch een noodzakelijke verfris- sching van lichaam en geest. Uit ideëele en moreele overwegingen is ons bestuur dan ook overtuigd tegenstander van eiken maat regel, welke het reizen naar het buitenland, vooral voor de groote massa van ons volk, zal belemmeren. Het is wel zeer betreurenswaardig, dat, op het oogenblik dat namens den minister van handel, nijverheid en scheepvaart een commissie de mogelijkheden onderzoekt, welke kunnen leiden tot een toeneming van het vreemdelingenverkeer naar Nederland, dit ontwerp wordt gepubliceerd, dat onge twijfeld in het buitenland tot repressailles op toeristisch gebied zal leiden, maar even zeer tot represailles op economisch gebied, te meer, waar reeds gebleken is, dat het buitenland zeer onsympathiek staat tegen over deze heffing, welke immers niet, zoo als ten aanzien van soortgelijke maatrege len in andere landen gezegd kon worden, voortvloeit uit de noodzakelijkheid de de viezen te beschermen Daarnaast bevat de ontworpen regeling tal van practische bezwaren. In hooge mate is te betreuren, dat o.a. de eenvoudige reizen van de z.g. trekkers, die per rijwiel, te voet of per kano door het land en door het buitenland gaan, en die dit genoegen bereiken met uiterst lage uitga ven, thans vrijwel onmogelijk gemaakt zul len worden. Het denkbeeld om alle reizen met een uniform bedrag te belasten, onverschillig of de reis voor genoegen of om gezondheids redenen gemaakt wordt en ongeacht de financieele draagkracht van den reiziger en het bedrag dat hij in het buitenland uit geeft, is één van de teleurstellende zijden van dit ontwerp, dat, zooals reeds gezegd tot zoovele gegronde bezwaren aanleiding geeft, dat, naar wij vertrouwen, niet tever geefs een beroep op onze Volksvertegen woordiging gedaan zal worden, om dit ont werp niet aan te nemen. DE MOORD OP DEN PASTOOR. Een spoor van den moord te Geysteren? Naar wy vernemen, doet de Duitsche recherche in het grensgebied nasporingen naar drie Zuid-Duitsche jongelui, die in Januari in Verviers door de Belgische gendarmerie zijn aangehouden, nadat zij een pastoor in een hinderlaag hadden willen lokken op de wijze als dit in Geysteren is geschied. De politie acht het niet uitge. sloten ,dat deze drie personen iets te maken hebben met de serie overvallen op pastoors, welke gepleegd zijn in Alsdorff, in Mater born en in Recklinghausen, welke overval len alle op dezelfde wijze waren opgezet. De gendarmerie te Verviers heeft de jonge lieden wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. In verband met den moord te Geysyteren bestaat ook bij de Nederlandsche justitie voor de drie gezoch- ten belangstelling, daar de moord te Geyste ren geheel met de serie andere roofover vallen overeenkomt. Het is niet onmogelijk dat deze kleine bende sysytematisch in ver schillende landen op gelijksoortige wijze eenzaamwonende pastoors tot haar slacht offers heeft gekozen. BRAND IN LAKSTOKeERIJ. Te Wapenveld. Te Wapenveld, gemeente Heerde, is gis termiddag om half twee brand ontstaan in dé lakstokery van de firma Klinkert. De oorzaak is oververhitting van de lakovens. Het vuur sloeg in de substantie van olie en vernis en in minder dan geen tijd stond het gebouw in volle vlam, terwijl pikzwarte rookwolken zich over de omgeving ver spreidden. Doordat de vlammen oversloe gen in den voorraad olie, duurde het langen tijd voordat de brandweren van Heerde en Wapenveld, die zeer spoedig ter plaatse waren, den brand meester werden. De ge heele lakstokery is uitgebrand. De burge meester van Heerde, E. C. baron van Rand- wijck, was op het terrein van den brand aanwezig. De fabriek was korten tijd ge leden van Zwolle naar Wapenveld overge plaatst en nog geen veertien dagen in wer king. Deze brand beteekent voor de firma een aanzienlijke schade, daar, hoewel men verzekerd is, het bedrijf geruimen tyd zal zijn gestagneerd. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag is het 3-jarige dochtertje van de familie Kegel te Sliedrecht door een met benzinevaten geladen vrachtauto aan gereden en ernstig gewond. Het kind is vrij spoedig aan de gevolgen overleden. VEILIG VERKEER TE WATER. Het A. N. P. weet mede te deelen, dat zeer binnenkort zal worden overgegaan tot de oprichting van een vereeniging, die be oogt speciaal propaganda te maken voor veilig verkeer te water. De vereeniging wordt gesticht in navolging van de be staande organisatie Veilig Verkeer, die voor het verkeer op den weg zooveel nut tig werk heeft verricht. op TWEE JONGENS GESTIKT Onder neervallend hooi bedolven. Gistermiddag omstreeks half twee heeft te Middelie nabij Edam een ernstig onge luk plaats gehad dat twee jongens, resp en 14 jaar oud, het leven heeft gekost. De slager M. Laan uit Middelie was zVn e.rbez'£ met het steken van hooi, hierbij geholpen door een 14-jarig knech tje. Het 5-jarige zoontje van den slager speelde in de nabijheid. Plotseling viel een deel van het hooi op de beide jongens, die onder het hooi werden bedolven. De hoe veelheid, welke zij op zich kregen was zoo groot, dat het ongeveer een half uur duur de, alvorens de beide jongens te voor schijn konden worden gebracht. De levens geesten waren bij beiden toen reeds .weken. ge Waarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is VERTROKKEN PERSONEN. A. Chr. Brandt, wed. v. J. H. Kaag, R.K., z. b., van Payglop 14 naar 's-Gravenhage. J. Weber, geen, inspecteur Singer Mij., van Spoorstraat 13 naar Rheden, Velp. J. Tromp, R.K., z. b., en gezin, van Baansingel 22a naar Haarlem. F. J. J. Geraedts, R.K., leeraar R.K. lyceum, en gezin, van Lyceum- straat 47 naar Eindhoven. E. Rossmann, Ev. L., dienstbode, van Kweerenpad 20 naar Noordwijk. P. Groot, R.K., grondwerker, van Nieuwl.singel 36 naar Warmenhuizen. W. van Gent, N.H., z. b., van Ripping- straat 10 naar Zoelen (G.) P. C. M. Schellekens, R.K., dienstbode, van Stations straat 71 naar Amsterdam. C. J. F. Plank man, R.K., expeditieknecht, van Tuinstraat 69 naar Amsterdam. H. A. Overman. R.K., dienstbode, van v. Everdingenstr. 10 naar Harenkarspel. A. Koppes, R.K., dienstbode, van v. d. Kaaijstraat 54a naar Amsterdam. C. M. Bennekers, N.H., hulp in de huishouding, van Koningsweg 57 naar Amsterdam. A. Blokdyk, N.H., z. b., van Gashouderstraat 1 naar Bussum. M. C. Punt, R.K., dienstbode, van Lyceumstraat 47 naar Eindhoven. INGEKOMEN PERSONEN. P. Brander, geen, z. b., en echgt., N.H., van Koedijk naar Stationsstraat 81. C. Boots, RK„ dienstbode, van Haarlem naar Scher- merweg 12. N. Vreeker, R.K., ass. in de huish., van Enkhuizen naar Druivenlaan 27. C. M. H. Leesberg, R.K, z. b., van Leiden naar Kennemerstraatweg 17. J. J. Schip per, geen, bankbediende, van Koedijk naar Westerweg 43. P. Mantel, echtg. v. D. Veld, N.H., z. b., van Andijk naar Voormeer 21. C. G. Nieuweboer, R.K,, dienstbode, van Amsterdam naar Stationsweg 104. E. Rademaker, geen, dienstbode, van Heerhu- gowaard naar Laat 151. F. A. Muller, geen, tijd. Rijksklerk, van Haarlem naar Nicolaas Beetskade 12. T. Oldenburger, G.K., broodventer, van Warmenhuizen naar Kerkstraat 7. Jhr. C. H. C. Flugi van As- permont. Rem., employé B.P.M., en gezin, van s-Gravenhage naar v. Everdingenstraat 1. G. Jonker, N.H., pluimveehouder, en gezin, van Heiloo naar Westdijk 61.J. P. Mors, R.K, winkeljuffrouw, van Zaandam naar Baanstraat 22. j. p. Posthuma, N.H., adsp. electr. techn. ambtenaar, van Haarlem naar Metiusgracht 5. M. Hoogeboom, R.K dienstbode, van Beverwijk naar Em- mastraat 64. M. j. van Tiel, D., hulp in de huish., van Amsterdam naar Nieuwesloot 37. - C. A. Hooiveld, R.K., dienstbode, van Avenhorn naar Doelenstraat 13 j N frouw, van Weesp naar C. W. Bruinvisstraat a a™nSa. wet*. v. J. Oost, N.H., 7.. b., van Amsterdam naar Landstraat 49. C. wairTan' v dienstbode, van Heerhugo- waard naar Kennemerpark 10. J. Bakker, a ptf j' vtn Heilo° naar Kruislaan 14. - ir. de Frenne, N.H., sigarenfabrikant ACZn' ra" Koed'jk naar Langestraat 26. a. d. j. H. Pekelharing, R.K, coupeur en gezin, van Arnhem naar Waerdendel- n h it c" de wit' wed' v- d- baas- tut Z' J-," van Amersfoort naar aan boord „Maria Christina". HEILOO (Februari). Ingekomen personen, ij J. Rasch en gezin, N.H., A 491, Van n Helder. Mej. J. K. van der Steeg Nu* J 40, van Enkhuizen. Mej. J. w R.K., A 512, van Heemskerk. J. h v Straaten en gezin, N.H., C 259, van Ahlf* kerk. Mej. R. S. van der Wal, N.H., L 36* A 331, van Limmen. Mej. A. Langend"^' N.H., A 214, van Hengelo. A. Kroon Pn' gezin, N.H., J 178, van Alkmaar. j p Clorttl/omT» an OoVifffonan+o XT TT r 1 Slegtkamp en echtgenoote, N.H., L 45 'v Alkmaar. Mej. A. Groenewoud, oc" A 56, van Oude Niedorp. Mej. C. j. jv kamp, R.K., L 144, van Velsen.Mej n A. Veeken, R.K., L 144, van Limmen Mej. H. P. Berbee, R.K., L 144, van Hiiw gom. S. Doorn en echtgenoote, R^" L 24a, van Alkmaar. A. H. Beemster' N.H., C 240a, van Schagen. Mej. M. Phi' lippo, G.K., B 27, van Wormerveerj q Schultz en echtgenoote, geen, L 44a, Van Amsterdam. H. J. Strasse en echtge noote, R.K., L 72a, van Amsterdam. q Kieft en gezin, N.H., A 378, van Alkmaar H. Engels en gezin, H.L., L 10, van Amste^ dam. Mej. C. A. M. van Nierop, Rr* L 144, van Hillegom. Mej. J. H. Blokland R.K., L 144, van 's-Gravenhage. j. Groot en echtgenoote, D.G., G 76, van Lim men. Mej. G. A. Visser, N.H., J lig, van~ N ieu we-N iedorp. Vertrokken personen. Mej. A. M. Bergen naar Akersloot. l Blauw en gezin naar Alkmaar. Mej. T, G M. Hooghuis naar 's-Gravenhage. C. de Jong naar Limmen. Mej. L. M. Rijnvis naar 's-Gravenhage. Wed. M. Koomen— Broerse naar Assendelft. J. Bakkum naar Limmen. W. Roos en echtgenoote naar Schoor'. Mej. A. Valkering naar Lim men. A. Kluft en echtgenoote naar Alk maar. A. Lucker en echtgenoote naar Den Helder. Mej. F. A. L. van Gelder naar Amsterdam. H. C. Ranzijn naar Bovenkarspel. Mej. A. van Slooten naar Amsterdam. W. J. P. Russcher en echt genoote naar Alkmaar. J. Koreman en echtgenoote naar Alkmaar. J. Philippo en gezin naar Gent (België). G. Jonker en gezin naar Alkmaar. H. van Tent en gezin naar Amsterdam. A. M. W. Roden rijs naar 's-Gravenhage. Mej. H. M. Bijman naar 's-Gravenhage. Mej. W. van Beek naar 's-Gravenhage. Mej. 1. B. H. Bal naar Heemstede. Mej. A. P. Hot- man naar Zaandam. J. Bakker naat Alkmaar. Mej. A. W. Zegers naar Am sterdam. L. W. H. 1'Epagniel en echtge noote naar Semarang (N. O. L) Mej. P. Glas van der Lippe naar Wieringerwaard. F. G. Siliakus en echtgenoote naar Leiden. EGMOND-BINNEN (Februari). Geboren: Petrus, z. van Petrus Schil der en Johanna Sentveld. Alida, d. van Cornelis de Boer en Christina Dekker. Henderica Maria, d. van Albertus Leyen en Marijtje Duinmeyer. Ondertrouwd: Cornelis Willem Roy- aards en Rensina ten Holt te Hilversum. Getrouwd: Cornelis Willem Royaards en Rensina ten Hoit. CASTRICUM (Februari). Geboren: Benta, d. van L. Harms en G. A. Biesheuvel. Petrus Anthonius, i~ van P. Zoontjes en C. Beentjes. Petrus Albertus, z. van A. Zoontjes en E. Leering. Margaretha Maria Engelina, d. van J. M. de Graaf en A. Admiraal. Anna Jacoba Maria, d. van B. de Winter en C. van Egmond. Anna Margaretha Maria, d. van A. N. A. Greuter en J. M. C. Swart Adriana Wilhelmina Maria, d. van J. W- Leijgraaf en M. Moras. Petronel'a Maria Johanna, d. van A. de Vries en A. Schipper. Johannes Marinus Cornelis, z. v»n S. F. J. Veltkamp en Th. Koppers. Getrouwd: P. J. Maas en M. Zonne veld. J. Druijven en Adrina Res. Overleden: Petrus Bernardus Vader, 36 jaar, echtgenoot van J. Out. GMr' truida Gerarda Schram, 8 jaar, d. van S. J- Schram en A. Buur. Maartje Bakker, 84 jaar, weduwe van Klaas Veldt Alma Assmann, 3 maanden, d. van C. Assmann en A. Beek. Bernardus Hermanus Löke, 34 jaar. Jacobus van Weenen, 15 jaar, z> van W. van Weenen en J. Stet. Johannes Zeeman, 85 jaar. Justus Andreas van Diemen, 70 jaar. Jacob Velzel, 73 jaar. Jacobus Cornelis Brakenhof f, 2 maan den, z. van C. Brakenhoff en M. Orij. Marytje Veldt, 19 jaar, d. van P. Veldt en G. Zonneveld. Cornelia Hollenberg, jaar, d. van P. Hollenberg en C. Lute. Meintje Tigchelaar, 82 jaar. Trijntje Hof- dyk, 68 jaar. Cornelis Oudkerk, 74 jaar. Johanna Jacoba Jansje Gazan, 38 jaar. Cornelia Frederika Johanna Timmer mans, 76 jaar. 8CHOORL (Februari). Ondertrouwd: Jacob Tuijn te Ber gen en Marie Henneman. Huibe Hendrik Koel en Grietje Tailleman. Gehuwd: Jacob Tuijn en Marie Hen neman. Huibert Hendrik Koel en Grie J Tailleman. Overleden: Dirk Rus, 66 jaar, ech^ v. Grietje Oud. Sara Groot, 69 J8 echtg. van Pieter Boekei. SINT PANCRAS (Februari). G e b o ren: Jacob, z. v. Cornelis de P^e en Geertruida Verwer. Cornelis, z- Marinus Arij Grijs en Geertje Riedel- Greta, d. v. Klaas Bakker en Neeltje KI°° terboer. Geertje, d. v. Joannes e? r en Hillegonda Schuyt. Jacob, z. v. "ie Koedijk en Trijntje Kooy. Jan, z. v. Jongejan en Hillegonda Biersteker. Overleden: levenloos aangegev®| kind van Jacob Groen en Lena Kouwen-"^ Arijaantje Groen, 45 jaar, echtg. V, tav Dgkker.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10