JfrcQouiciaal Uieuuy& £uchtvaact Spoct Qemeentecadm SCHAGEN GROOTSCHERMER RUSTENBURG ZIJPE HEILOO ZUID- EN NOORDSCHERMER Glimlachje houding was het billijk en blijft het billijk, gelijke kortingen toe te passen. Verscheidene leden achtten salariskorting met terugwerkende kracht zeer bedenkelijk. Zij drongen er op aan, de inwerkingtreding van de voorgestelde korting te verschuiven naar een datum, die ligt na dien van de eventueele afkondiging der wet. Het had vele leden verbaasd, dat aan de leden van de rechterlijke macht over de maand Januari 1936 zonder eenige vooraf gaande kennisgeving 5 pCt. minder werd uitgekeerd dan waarop zij recht hadden. Naar hun meening heeft de regeering hier gehandeld in strijd met de wet van 5 Juli 1910 en met het tweede lid van artikel 63 der grondwet. EIEREN VOOR GESTEUNDEN. Wanneer het blikvlcesch is verbruikt. Naar „De Maasbode" verneemt, zul len, wanneer het blikvleesch is ver bruikt, aan de werklooze arbeiders en andere gesteunden, die voor verstrek king van blikvleesch in aanmerking komen, goedkoope eieren worden ver strekt. Voor dat doel worden er 40 millioen stuks uit de markt genomen (dat is ongeveer 2.500.000 K.G.) Door dezen maatregel zal dan tevens de prijs op de vrije markt worden ge steund. DE MISOOGST-STEUN VOOR DEN TUINBOUW. Nu het bedrag van den z.g. misoogst- steun bekend gemaakt is, worden reeds al lerlei gissingen gemaakt over het bedrag, dat elke tuinder zou kunnen krijgen. Het zou echter wel voorzichtig zijn, hierover geen cijfers te noemen, daar er met zoo vele factoren rekening moet worden gehouden, dat men licht groote fouten kan maken. Het is zoo langzamerhand wel uitgekomen, dat niet alleen de Langendijker tuinbouwstreek voor deze misoogst-steun in aanmerking zal komen, daar er op vele andere plaatsen in ons land van een misoogst sprake is. In ver schillende andere streken wordt een onder zoek ingesteld, evenals dit aan de Langedijk het geval is geweest. Bij het onderzoek aan de Langendijk is het wel komen vast te staan, dat een groot aantal tuinders voor deze steun niet in aan merking kan komen, daar zij verleden jaar ook al een slecht jaar hebben gemaakt en het verschil tusschen de ontvangsten van verleden jaar en dit jaar niet zoo veel ver schillen, hoewel men uiteraard, toch een slechte bedrijfsuitkomst heeft. Er zijn dus heel wat haken en oogen. Naar men ons mededeelt, wordt er dezer dagen door den kring Langendijk van den Nederlandschen Tuindersbond een spoed vergadering gehouden, om te bespreken het voeren van een steun-actie. ZUIDERZEE-VISSCHERIJBOND OPGERICHT. Afd. van „Zoetwatervisscherij". In een te Amsterdam gehouden vergade ring van de afd. „Zoetwatervisscherij" van de Ned. Heidemaatschappij is opgericht de Zuiderzeevisschersbond. De bestuursleden zullen in de afdeelingen worden benoemd. Het fonds is bedoeld ten voordeele van de uitoefening der visscherij in het IJselmeer. Binnenkort komt men weer bijeen, en in- tusschen zullen de visschers zelf zooveel mogelijk propaganda maken en leden wer ven. GEEN NIEUWE TOUWFABRIEK TE EDAM. Naar wij vernemen, zal de touwfabriek te Edam, welke voor enkele jaren verbrand is, niet meer herbouwd worden. De pogingen hiertoe door het gemeentebestuur in samen werking met de regeèring aangewend zijn op niets uitgeloopen. Algemeen Belang. Dinsdag hield deze vereeniging een alg. vergadering onder voorzitterschap van mr. dr. J. A. E. Buiskool. Ingekomen stukken. De voorzitter deelde mede, dat de y'sven- terij voor kennisgeving zal worden aange nomen. Aan het gemeentebestuur is nogmaals ge vraagd de Meinsweg in overleg met den polder Schagen te verbeteren. Ook de dem ping Noord zal misschien bij het tot stand komen van de haven wel een feit worden. De kwestie van het rooien der boomen op de Loet, waarover de meeningen in de ge meente verschillen, zal vanzelf door het verkeer wel worden opgelost. Van den A.N.W.B. is bericht ingekomen, dat aan het verzoek tot plaatsing van weg- wyzers tusschen Schagen—Alkmaar vol daan zal worden. Omtrent de postverzending naar de Wie- ringermeer en Wieringen wilde de vereeni ging nieuwe argumenten, die by Hoofdbe stuur P.T.T. aanhangig brengen. De rekening en verantwoording penning meester sloot met een batig saldo van 352,91. Ontvangsten 675,50, uitgaven 322,59. In het bestuur werden herkozen de af tredende leden mr. dr. J. A. E. Buiskool, C. Breet en S. Stam. De vergadering moet een 3-tal leden kie zen, die uit zullen maken op welke wijze de opening van haven en kanaal zal geschie den. Op uitnoodiging van de Middenstands- vereeniging is een gecombineerde vergade ring gehouden tusschen de Hanze, Alge meen Belang en de Middenstandsvereeni ging. In principe werd besloten om mée te werken. Het totstandkomen van een haven en kanaal voor Schagen is van zoo groot belang, dat iets gedaan moet worden. De opening zal vermoedelijk vallen eind Mei begin Juni. Een uitstel tot September zal wel niet mogelijk zijn. Het is nog niet zeker, wat de Provincie zal doen. Door de Provincie werd het toe gejuicht, dat er een feestelijke opening zal plaats vinden. De voorzitter heeft zich in verbinding ge steld met de landelijke ryvereenigingen Bucephalers te Barsingehorn en West-Fries land te Zype. Het resultaat van een en an der is, dat bereikt is, dat de kampioenschap pen landelijke ruitersport in NoordHolland gehouden zullen worden in Schagen. Ook de federatievergadering heeft dit besluit goedgekeurd. Opgemerkt werd nog, dat deze ruiterfees ten in den voorzomer gehouden moeten worden. In de middenstandsvereeniging werd het idee geopperd H.K.H. prinses Juliana te kunnen doen bewegen de haven en kanaal te willen openen. De voorzitter is van meening, dat het in overleg met den Commissaris der koningin wel mogelijk kon zijn, dat prinses Juliana bereid zal blijken kanaal en haven te ope nen. Op voorstel van den heer Niestadt werd besloten, wanneer de ruiterfeesten gelijk vallen met de opening, het bestuur blanco mandaat te verleenen en indien deze ruiterfeesten eerder worden gehouden, hier voor steen te verleenen tot een maximum van 100. Het Witte Kruis. De afdeeling Zuid- en Noord-Schermer der N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" hield Dinsdag 3 Maart haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van den heer D. Pasch, ten huize van den heer H. van Truyen. De vereeniging telde 31 Dec. 1934 151 le den, die aan contributie betaalden 151. De ontvangsten bedroegen 177.90, de uitgaven 173.89, batig saldo 4.01, waar door het bezit der vereeniging gestegen is tot 122.66. De goederen en het magazijn verkeerden in goeden staat. De rekening van den secretaris-penning meester, den heer M. C. v. d. Laan, werd in goede orde bevonden. Besloten werd voor 1936 de subsidie aan wijkverpleging te brengen van 25 op 40 Ieder jaar zal opnieuw deze subsidie wor den vastgesteld. Prot. Middenst. Vereeniging. Maandagavond werd alhier opgericht 'n protestantsche middenstandsvereeniging. Twintig leden traden direct tot de ver eeniging toe. Het bestuur werd gevormd door de heeren P. Oud (voorzitter), M. Vergaay (secretaris), G. Jonkes (penning meester). Hierna werd met algemeene stemmen goed gevonden dat de vereeniging den naam „Ons Belang" zal dragen. Molenmeester. Tot Molenmeester van het waterschap „Zijpe en Hazepolder" is gekozen de heer W. Jimmink Jbz. te Keinsmerbrug. Lezing met lichtbeelden. Voor een paar jaar heeft de heer van de Veer voor het Kol.-Instituut te Amster dam, een lezing gegeven over den Javaan, zijn levensgewoonten en zijn strijd om het bestaan. De kerk was toen uitstekend be zet en Dinsdagavond zou dezelfde spreker de strijd om het bestaan der Papoea's be handelen. Daar de spreker jaren onder hen leefde en hun gewoonte en gebruiken kende, was het kergebouw weer geheel bezet. Ds. Bloemhoff opende de bijeenkomst. Dat er belangstelling is voor onze over- zeesche gewesten deed spr. goed, ook al omdat we allen zoowel de Papoea's als wij kinderen zyn van één Vader. Spr. gaf daarna het woord aan den heer van de Veer, nadat te voren het 10e vers van psalm 68 was gezongen. De heer van de Veer zeide, dat de strijd om het bestaan van ons en de Oosterling een belangrijke afwijking vertoont. Wij wil len steeds meer en steeds hooger. De Oos terling is tevreden met het heden, kent geen zorgen voor den dag van morgen. Toen spr. met een expeditie op een eiland in Java kwam, trof hij daar 'n nederzetting aan van menschen die meenden, dat zij de eenigen op de wereld waren! Hun denk wijze strekt zich niet verder uit dan tot het heden. Nog zyn er stammen waarvan we niets weten. Zoodat ze in aanraking ko men met de zending of het gouvernement, veranderen ze en spoedig nemen ze iets van de westersche beschaving over. Over de onzedelijkheid dier menschen zal spr. niet reppen, doch dat gaat boven onze begrippen. De papoea's gebruiken alles wat ze eetbaar vinden. Spr. vertelde over de bereiding van hun spijzen (als we dat woord mogen gebruiken) en daar haien we den neus voor op. De strijd om het bestaan wordt daa.r fel gestreden. Wanneer er een kind overlijdt, schroomt men niet om het op te eten, zuiver uit armoede. Trouwens, de papoea's beschouwen alles als een gebruiks artikel. Liefde zooals wij die kennen, is hun vreemd. De zorg voor zieken, kinderen en vrouwen heeft niet veel om het lijf. In het onmetelijk groote land 12 maal zoo groot als Nederland) leven een 80 stammen die elkander belagen op leven en dood. De Papoea is angstig. In elk ander gebied dan het zijne wordt hy als „wild" beschouwd, wild dat men graag heeft, als voedsel. Primitief zijn hun woningen. Man, vrouw, kinderen, honden en varkens (het laatste dier wordt vereerd en staat op ge lijke voet met de kinderen) leven allen in één huis. Een pas geboren kind beschouwt men als een klomp tooverkracht. Wanneer moeder in blijde verwachting is, wordt ze geisoleerd. De kleine wordt in de klei ge stopt (behalve het hoofdje) en na een 20- tal dagen schijnt de tooverkracht te ver minderen. Ook de vrouw wordt in die da gen uit de gemeenschap gestooten en haar verblijfplaats wordt kenbaar gemaakt. Walgelijk is het hoe men met de gestorve nen solt, van wie men vermoedt dat ze door toovenarij zijn overleden. Hoe men dat vaststelt is al even walgelijk en men ver zwijgt het voor de regeerings-ambtenaren om dat die er een stokje voor steken. Doodsbang is de Papoea voor de gevange nis, omdat hij daar wordt gewasschen en dit dagelijks moet doen. Verbaasd vraagt men als men iemand ziet werken, welke moord hy heeft bedreven (men redeneert, dat iemand die werkt wel een groote boos doener moet zijn. De groote armoede en ontbering die de Papoea's moeten lijden werden door spr. uitvoerig toegelicht. Zachtjes aan begint de westersche bescha ving baan te breken. Vele begrippen die hun vroeger vreemd waren, leeren de stammen aan. Maar wat de papoea ook leert, geen werken. Dat is voor de vröuw, een man werkt niet. Ménschenvleesch is een delica tesse, dat bleek duidelijk. Mooie lichtbeelden vulden het gesproken woord aan. Ds. Bloemhoff bracht den spre ker hartelijk dank. OOSTENRIJKSCH VERKEERS VLIEGER BIJ DE K.L.M. De Oostenryksche verkeersvlieger Ludwig Hautmeyer zal met ingang van 1 April a.s. in dienst treden bij de K.L.M., en tot 1 Oct. dienst doen op de Europeesche lynen dezer maatschappij. Zooals bekend heeft de K.L.M. thans een tekort aan geroutineerde piloten, een tekort, waarin door de oplei ding van jonge verkeersvliegers nog niet kon worden voorzien. Waar de- zomerdienst van de K.L.M. belangrijk is uitgebreid doet zich de behoefte aan oudere piloten in de zomermaanden sterker voelen. Daarom is de maatschappij er thans toe overgegaan Haut meyer, die een der oudste en meest gerou tineerde Oostenryksche verkeersvliegers is, voor de zomermaanden in dienst te nemen. K.L.M.-VLIEGTUIG LIJSTER NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen acht uur is het K.L.M.- vliegtuig Lijster van Schiphol vertrokken voor de reis naar Indië. Voor deze reis heb ben de volgende passagiers geboekt: één Amsterdam-Calcutta. twee AmsterdamBa tavia, twee AmsterdamCairo en één Ran- goonBangkok. De beide passagiers AmsterdamBatavia zyn de heeren H. Nieuwenhuis, vertegen woordiger van de K.N.I.L.M. te Batavia, die eenigen tijd in Nederland heeft vertoefd om besprekingen te voeren met de directie van deze maatschappij. De tweede passagier is de gepens. kapitein ter zee, jhr. H. K. B. Rendorp, directeur van de K.N.I.L.M., die den heer Nieuwenhuis naar Indië vergezeld cm het bedrijf in Indië te inspecteeren. Jhr. Rendorp hoopt over eenige maanden in Am sterdam terug te zyn. Aan boord wordt medegenomen 252 K.G. briefpost, 30 K.G. pakketpost en 61 K.G. vracht. Wielrennen. RAUSCH GEENGAGEERD VOOR DE ZESDAAGSCHE. Naar wij vernemen, heeft de bekende Duitsche Zesdagenrenner Rausch heden ge contracteerd voor de Amsterdamsche zes- daagsche. Rausch heeft inmiddels zyn ten ten opgeslagen in Parijs en traint op de Winterbaan eiken dag om in zoo goed moge lijke conditie te Amsterdam aan den start te kunnen verschijnen. Rausch zal tevens aan den grooten inter nationalen koppelwedstrijd, welke op 22 Maart a.s. in het R.A.I.-gebouw wordt ge organiseerd, deelnemen. De directie verzoekt ons nog te willen mededeelen, dat de berichten omtrent het engagement van de Franschen IgnatDiot onjuist zijn. Wel zijn onderhandelingen met den mana ger van dit koppel gaande, evenals met an dere ploegen, maar definitieve contracten zijn nog niet afgesloten. DE ZESDAAGSCHE EN DE HOLLANDSCHE JONGE VEELBELOVENDE RENNERS. De directie van de Amsterdamsche Zes- daagsche deelt ons mede, dat zij nog geen beslissing kan nemen wie van de jongere veelbelovende Hollandsche renners naast het reeds gecontracteerde koppel Bosland Loskamp geëngageerd zullen worden. Natuurlijk heeft de directie voldoende aanbiedingen uit het geheele land gekregen, maar wat de renners tot dusverre bij wed strijden in Antwerpen en Brussel hebben laten zien, was van dien aard, dat de direc tie van de Amsterdamsche Zesdaagsche die een zoo sterk mogelijk veld wil samen stellen zich niet verantwoord achtte, wanneer zij enkele van deze jongeren op grond van hun prestaties in België zou heb ben gecontracteerd. De directie is echter voornemens voor den koppel wedstrijd op 22 Maart a.s. vele jongeren te engageeren en door een speciaal daarvoor samen te stellen commissie de twee jonge renners, die zich volgens deze commissie dien avond bijzonder onderschei den hebben, een contract te laten aanbieden voor de Amsterdamsche Zesdaagsche. Ongetwijfeld zal de koppelwedstrijd door dezen „extra-prijs" belangrijk aan spanning winnen. Biljarten. REVANCHE-MATCH HOOGLAND—SLIKKER. Dinsdag had in café de Wit alhier de revanche-match plaats tusschen de heeren Hoogland, Ned. kamp. 1935 en Slikker, Ned. kamp. 1929. Deze hoogst spannende wedstryd, welke door een zeer talrijk publiek werd bijge woond, eindigde in een overwinning voor Hoogland. De stand was: Hoogland 1000 car. in 52 beurten; Slikker 973 car. in 52 beurten. Hoogste serie Hoogland 102; hoogste serie Slikker 99. Bridgen. BRIDGEWEDSTRIJD TE STOMPETOREN, Dinsdagavond werd in café Kamsteeg de duplicaat wedstrijd gespeeld tusschen de groep OterleekStompetoren. Winnaars waren: Groep a Oterleek: le pr. R. Boeder en S. de Vries 9 m.p.; 2e pr. Dr. Heringa en T. Zijp 12 m.p.; 3e pr. K. Korver en P. Slot 15 m.p. Groep a Stompetoren: le pr. mevr. Mul derBlom en H. Davelaar 9 m.p.; 2e pr. mevr. en burgemeester Huyser van Reenen 13 m.p.; 3e pr. S. Heringa en P. Köhne 14 m.p, Groep b Oterleek: le pr. mevr. Korver en O. de Vries 11 m.p.; 2e pr. J. Heinis en H de Vries 12 m.p.; 3e pr. Gebr. Korver 14 m.p, Groep b Stompetoren: le pr. H. van Twisk en S. Debets 10 m.p.; 2e pr. H, Brouwer en A. Dontuma 13 m.p.; 3e pr. mevr. en de heer Kruimel 13 m.p. Schaken. REVANCHE ALJECHINEUWE. Aljechin, die dezen winter den titel van wereldkampioen aan Max Euwe verloor, heeft niet stil gezeten en na zyn nederlaag getracht, om tot een revanchewedstrijd te komen. Dank zy de medewerking van den directeur der Panhans-hotels op den Sem- mering, die het geld ter beschikking stelde en tevens de spelers en officials gratis logies en alles wat daarbij komt, aanbod, is hem dit volkomen gelukt. De belangrijkste kwestie was echter het vinden van een datum en dat laatste heeft moeilijkheden met zich meegebracht. Ook dit is echter thans opgelost en op het oógenblik is het vry zeker, dat de revanche- wedstrijd EuweAljechin 1 October 1937 op den Semmering zal aanvangen Tennis. BE QUICK. De tennisclub Be Quick is uit haar win terslaap ontwaakt en heeft reeds haar plan nen gemaakt voor het naderende seizoen. Natuurlijk wordt weer meegespeeld in competitie-verband en verder zal ongetwij feld aan verschillende wedstrijden worden deelgenomen. De club kan echter nog spelers, zoowel meergevorderden als beginnelingen, ge bruiken en vraagt dus, om zich als lid aan te melden. Tot ontvanger benoemd de heer W. Schemerhorn, weth. der ge meente. Xe 10 uur opende burgemeester Kolb hedenmorgen de raadsvergadering met aan allen, ook de pers, een voorspoedig 1936 toewenschende in deze eerste verga dering in het jaar. Spr. verzekerde de ob jectieve verslagen in de pers zeer op prys te stellen. Na lezing van de uitvoerige notulen deelde de voorzitter mede, dat B. en W. een wijziging van het Reglen.ent van Orde onnoodig oordeclen, omdat daarin reeds is bepaald, dat geen lid meer dan tweesnaal over hetzelfde onderwerp het woord voert. Goedgevonden werd voor een 15-tal in woners wederom een toelage voor 1936 voor het waterleidingabonnement toe te kennen. Van Ged. St. waren goedkeuringen in gekomen op verschillende raadsbesluiten. Van het Centraal Bureau van Verifica tie was een proces-verbaal ingekomen over de kasopname by den gemeente-ont vanger. Inbreker (die den politieagent ln de gaten heeft gekregen hardop tegen zijn vakgenoot): Eén ding mot je van die Van Dalen's zeggen, ze geven tenminste fateoenltlke prijzen bU hun bridge-drives. (Humorist) Van B. en W. van Alkmaar de begr». i ting van den Keuringsdienst voor War°' ter mededeeling. "*#11. Ook het besluit tot" wijziging van h reglement van het B. A. was goedgekeu h Het aantal verloven A was door GPr* o bepaald op 1. a St- Besloten werd aan de voetbalvereenioi voor 1936 wederom gratis het voetbalt»18 rein ter beschikking te stellen. Aan den heer J. Waterdrinker werd 1 gevolge diens verzoek, eervol ontslag v leend als gemeente-ontvanger. De voorzitter huldigde de verdient van deze functionaris die 38 jaar in meentedienst was geweest en wel van86" April 1898 gedurende 26 jaar als vei*1 wachter en sinds 1905 tot 1909 als veM wachter-ontvanger en daarna als ontv« ger, correspondent van de Arbeidsbemia" deling gedurende vier jaar, ambten» van den Burgerlijken Stand en gedurenif de oorlogsjaren heeft de heer Waterdri ker zich belast met distributie-werk*» heden. KZaan>- Spr. bracht dank voor de verdiens» aan de gemeente bewezen en uitte d wensch dat zyn geschokte gezondheid «1 herstellen door de hem wachtende rust. Van Ged. Staten was bericht ingekomen dat de jaarwedde van den ambtenaar van den Burgerlijken stand verlaagd was. Voor kennisgeving werden aangenomen de verslagen van de commissies tot w*ü ring van schoolverzuim; van het toe7i»u op het L. O. üt Van het afdeelingsbestuur van Volks, onderwijs was het verzoek ingekomen om wanneer de school te Driehuizen een één mansschool zal worden, een assistente van gemeentewege aan te stellen. De voorzitter stelde voor dit ver zoek in een volgende vergadering te bel handelen, waarin B. en W. met een voor stel zullen komen en deelde mede dat B* en W. niet afwijzend staan tegenover het verzoek, wanneer de gemeentcfinanciën dit toelaten. De heer v. d. L a a n merkte op, dat met Mei het gemiddeld aantal leerlingen 38 zal bedragen. Het moet 41 zijn en jbj vroeg of aan den minister geen dispensatie gevraagd kan worden. De voorzitter zegde een pogim, toe al veronderstelde hy daarby «q succes. Mer. S1 o o t e nS m i t merkte op dat het niet noodig was met Mei de leerkraöit te ontslaan en uitte den wensch, dat raad niet voor een fait a compli zou den gesteld. De voorzitter antwoordde, dat lij handhaving met 1 Mei de leerkracht voor rekening van de gemeente komt. B. en W. zullen echter tijdig met een voorstel komen. In handen van B. en W. werd gesteld een verzoek om aan de werkloozen, te werk gesteld in het vrye bedrijf, die 1 dag hadden gestempeld 1/6 deel meer uit te keer en, omdat zy nu minder hadden ont vangen dan zy die de geheele week in de werkverschaffing hadden gewerkt, in han den van B. en W. ter afdoening te stellen. In handen van B. en W. om praeadvies werden gesteld de voorstellen van de raadsleden SlootenSmit en Schot om een hoofd brandmeester te Driehuizen aan te stellen en een oorstel om het B. A. in Maatschappelijk Hulpbetoon om te zetten. Tot lid van het B. A. werd benoemd met 4 tegen 3 stemmen op den heer T. Slooten, de heer M. C. v. d. Laan. Met algemeene stemmen werd op voor stel van mevr. Slooten—Smit besloten geen commissie voor strafverordeningen in te stellen. Benoeming gemeente-ontvangen De voordracht luidde: 1. W. Schermerhorn Dz. te Grootschermer; 2. B. Blom te Oudorp. De voorzitter deelde mede, dat bï met de aanbeveling niet accoord giM omdat hij van oordeel was, dat iemand te* noemd moest worden die zich voor de# functie had bekwaamd en dat aan jonge ren de gelegenheid gegeven moet worden zich een positie te verwerven Op een vraag van den heer Schot deelde de voorzitter mede, dat de aanbeveling was gewijzigd omdat later was gebleken, dat de heer Heijnis Jr., die aanvankelijk 2 was geplaatst, de vereisch- te leeftijd niet bezat. Een voorstel van de leden mevrouw SlootenSmit en Schot om het salaris, dat 675 tot 900 bedroeg op 500 tot te stellen, werd, na bestrijding door den voorzitter en den heer Heijnis, die oordeel de dat van bovenaf al genoeg verlaagd werd, met 2 tegen 4 stemmen verworpen- Voor de voorstellers. De heer Scher merhorn stemde blanco. Met vier stemmen werd hierop de heer W. Schermerhorn Dz. tot ontvanger be noemd. De heer B. Blom bekwam 1 stem» de heer A. Koster Gz. 2 stemmen. De voorzitter feliciteerde de hee Schermerhorn en uitte den wensch prettig met hem te kunnen samenwerken. De heer Schermerhorn bracht dan»> nam de benoeming met genoegen aan e verzekerde dat hij zou trachten de functie nauwgezet te vervullen. De voorzitter deelde mede, voortaan per werklooze een extra-st® van 4 per werklooze zal worden ui g keerd. Spr. stelde voor om van de gcmer te 2 daarop toe te passen. Conform sloten. Het verslag over de voeding aan 8~1^, kinderen (mélk voor kinderen die het n dig hebben) werd vastgesteld. t Op een vraag van den heer S c.n.er deelde de voorzitter mede, dat ie*» kind, dat overblijft een glas melk kriie j Voor 1935 had deze verstrekking, ^'a voor 75 was uitgetrokken 99 ge* Besloten werd wederom 75 opcente de gemeentefondsbelasting te heffen- De schoolgeldregeling werd aange den. De begrooting 1935 conform He zigd eenals die voor 1936. en. Tot verhuur van de gemeente-C» dommen werd besloten. Na rondvraag volgde sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6