CHELM1S Agenda Nieuw! Een heerlijke sigaret! 10 stuks 10 cents fxtmnciaal 'tlieums Wxec&eüdd Jjjdschciften Stad en Om Waarschuwing van Motta. HEEMSKERK BEVERWIJK ZUIDSCHARWOUDE BERGEN WIJDENES NIEUWE NIEDORP SCHERMERHORN SCHOORL SCHAGEN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, gala-voorstelling „20.000 mijlen over zee; de wereldreis van Hr. Ms. K XVIII". Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Men- schen op een boot (sens.); hoofdrollen Vic- tor Mc Laglen, John Gilbert en Helen Vin- son. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Love me for ever (rom.); hoofdrol Grace Moore. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 5 Maart. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymnas- tiekvereeniging O.D.LS. 8 uur, De Unie, liederenavond Agathe Bengers; Jan Couvée piano. Zaterdag 7 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, verg. Alkm. Exportveiling. „Le Journal" publiceert een bericht van den correspondent van het blad te Geneve, Michel Pobers, waarin deze verklaart: „Van absoluut betrouwbare zijde verne men wij, dat de Zwitsersche minister van buitenlandsche zaken Motta heeft gedaan een zeer dringende demarche heeft gedaan bij een aantal leden van de commissie van achttien, om hun aandacht te vestigen op de ernstige gevolgen, welke de toepassing van petroleum-sancties en het verlaten van den Volkenbond door Italië voor de Helve- tische republiek kan hebben. Motta wees op de positie van Zwitserland indien twee nabuurstaten den bond zouden hebben verlaten, deze positie zou zeer deli caat zijn. Hij uitte de vrees, dat zonder Italië en Duitschland de Volkenbond zou ontaarden in een coalitie. Als gevolg daarvan zou het deelnemen van Zwitserland aan den Bond, als neutraal land, groote moeilijkheden on dervinden en zou de volksbeweging in Zwitserland tegen den Volkenbond een wer kelijk gevaar kunnen worden". Het bericht voorbarig? Ten aanzien van de geruchten welke zijn verspreid door Le Jour over stappen van bondsraad Motta bij verscheidene leden van de commissie van achttien, heeft bondsraad Motta het Zwitsersch telegraafagentschap gemachtigd te verklaren, dat dit 'bericht niet geheel met de werkelijkheid overeen- stemd. De bondsraad deed geen speciale stapnen in dezen zin. Wel had hij een onderhoud met Flandin en natuurlijk heeft hij het risi co besproken, doch den algemeenen toe stand en in het bijzonder den toestand in Zwitserland geschetst SPIONNAGE IN ENGELAND? De Evening Herald and Express maakt melding van een opzienbarend geval van spionnage. Geheime marine-documenten, betrekking hebbende op de vlootmanoeu- vres van 1934, en nieuwe vliegtuig-model len zouden aan een niet genoemde buiten landsche mogendheidd zijn verkocht. De Federal Grand Jury stelt een onder zoek naar deze kwestie in. AMERIKA GAAT DE KUST VERSTERKEN. Inrichting van enorme militaire luchthavens. De Amerikaansche admiraals Taussig en King hebben meegedeeld, dat er plannen bestaan voor de inrichting van reusachtige militaire luchthavens in de baai van San Fransisco en bij Seatlle. Deze plannen vormen een onderdeel van het programma tot verbetering van de verdediging der westkust. BOEKHOUDER VERDUISTERDE 5000 TE WINSCHOTEN. Delinquent heeft reeds bekend. Hedenmorgen is te Groningen te zijnen huize in de Peperstraat op verzoek van de politie te Winschoten gearresteerd de 28- jarige J. N. W., tot 1 Januari j.1. als boek houder in betrekking bij de N.V. Steenhan- del Oost-Groningen te Winschoten. Ver dachte heeft in den loop van het vorige jaar, door de boeken te vervalschen, zieh een bedrag van 5000 toegeëigend, welk geld hij te Groningen schijnt te hebben verspeeld. Reeds in Januari, toen de opvol ger van den heer W. in functie trad, wer den de vervalschingen ontdekt. In een onderhoud, hetwelk de directie van de firma op 22 Februari met W. had, heeft deze bekend de verduistering te heb ben gepleegd. Gisteravond werd aan de gemeentepolitie te Winschoten aangifte ge daan, waarop hedenmorgen arrestatie volg de. De aangehoudene is op transport gesteld naar Groningen. LABOUR TEGEN HET WITBOEK. De nationale raad der Engelsche arbei derspartij, waarin o.a. leiders van de par- lements-fractie en de vakvereenigings-be- sturen zitting hebben, heeft met algemee- ne stemmen besloten tegen den inhoud van het witboek inzake de nationale verdedi ging te stemmen. De parlementsfractie zal Maandag een amendement indienen. TWEEDE KAMER. Gewijzigde motie-Boon aange nomen. Bij den aanvang van de zitting van heden werd de gewijzigde motie-Boon c.s. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De interpellatie-Visser. Voortgezet wordt het debat over de interpellatie-de Visser inzake maatregelen waardoor steunuitkeeringen aan werkloo- zen zullen worden verlaagd. De heer Smeenk (a.r.) acht de interpellatie voor barig nu er nog geen feiten bekend zijn, doch slechts geruchten. Over het algemeen kan spr. zich met de richtlijnen der re geering vereenigen. De heer Sneevliet (r.s.) betoogt dat een interpellatie nooit ontijdig kan zijn als het lot van 500.000 menschen er by betrokken is en dc nood steeds grooter wordt. Als de minister maar een greintje besef had van de toestanden bij de werkloozen dan zou hij ten aanzien- van verscherpte controle wel een toontje lager zingen. OPIUM GESMOKKELD. De centrale recherche heeft dezer dagen een party ruwe opium wegende 3 K.G. beslag genomen te Rotterdam. De opium vond men verborgen in een auto die be stuurd werd door A. v. d. B. uit Rotterdam. Tegen v. d. B. is procesverbaal opgemaakt. Tevens is procesverbaal opgemaakt tegen W. K. te Rotterdam, die de verkooper van de opium bleek te zijn. De opium was be stemd voor iemand in den Haag. IN HOOGER BEROEP. Het vonnis tegen den Haarlemschen burgemeester. Naar wy vernemen, heeft de burge meester van Haarlem hooger beroep aan geteekend tegen het vonnis van de Haar- lemsche rechtbank waarby hy wegens het veroorzaken van dood door schuld is ver oordeeld tot 2500 boete subs. 50 dagen hechtenis en 1 jaar intrekking van het rybewys. BOERDERIJ AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is door onbeken de oorzaak brand ontstaan in de boerderi. van de weduwe Van Giesen, gelegen aan de Dikkewyk te Smilde. De brandweer van Smilde kon tegen het vuur, dat met groote kracht om zich heen greep, weinig uitrich ten. Huis en inboedel, benevens vier koeien en twee 'ken, verbrandden. Alles was ver zekerd. Bloembollencultuur. De pl. afdeeling heeft besloten in sa menwerking onzer Ver. V. V. tot het hou den eener volle-grond-tentoonstelling van bloeieiyle bolgewassen in het wandelpark „Marquette". Bereids hebben in de com missie voor uitvoering zitting genomen de heeren P. v. Essen, H. Sinnege, M. D. W. Rozenbroek, J. Docter Hz. en P. J. v. d. Ploeg. Dure kool. Aan de groentenmarkt te Beverwijk der firma Kluft en Ter voort werd deze week voor extra boerekool een kwartje per struik betaald. Gewoonlyk wordt dit product voor dezen prys per fust verhandeld. Teraardebestelling J. de Geus. Woensdagmiddag had op de alg. be graafplaats alhier de begrafenis plaats van wijlen den heer J. de Geus," in leven be stuurslid van de Coop. Boerenleenbank al hier. De overledene had deze functie ge durende bijna 30 jaren vervuld, terwijl hy tevens gedurende eenigen tijd lid was van het Burg. Armbestuur. Aan de groeve werd o.m. het woord ge voerd door den kassier van de Boerenleen bank, die schetste wat wylen de heer de Geus vooral in het belang van de bank en het algemeen belang heeft gedaan. Ongeval dat goed afliep. Alhier gebeurde Woensdagmiddag een ongeval, dat nog goed is afgekomen. De heer K. uit St. Pancras geraakte met zyn voet onder het wiel van een auto, welke bij het passeeren gelukkig langzaam reed. Het ongeluk is vry goed afgeloopen. „Voor jong Nederland" heeft tekort. De vereeniging „Voor Jong Nederland", ten doel hebbende o.m. kinderen van alle gezindheid tot herstel van gezondheid naar buiten te zenden, heeft Dinsdagavond haar jaarlyksche vergadering gehouden. Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek o.m. dat ondanks de slechte tijdsom standigheden het bestuur in het jaar 1935 in staat is geweest het grootste aantal ver- pleegdagen te bereiken. In het koloniehuis te Bergen aan Zee ver toefden 469 kinderen, te Voorthuizen 187 en te Zeist 353. De exploitatie-rekening sloot met 'n te kort van 3840. De contributies en de sub sidies per verpleegdag zyn minder dan het vorige jaar. Vertrokken personen, C. C. Schouten, echtgen. J. W. Frederiks, r.k., z.b., naar Alkmaar. G. Oud, N.H., z.b., naar Wyk aan Zee. L. Beumer, r.k., arbeider, naar de Rijp. C. R. Smit, N.H., chef A. P. C., naar Amsterdam. G. S. Pool, N.H., dienstbode naar Zijpe. J- Daalder, geen, onderwyzer, naar Rotter dam. C. A. Kooyman, echtgen. J. Daal der, N.H., z.b., naar Rotterdam. J. Vennik, geen, dienstbode, naar Koedijk. J. Tinkelenberg, N.H., kantoorbediende, naar 's-Gravenhage. H. Ernste, N.H., z.b., naar Amsterdam. A. J. van Vliet, N.H., winkeljuffrouw, naar N. O. Indië. E. M. Groot, R.K., dienstbode, naar Schoorl. P. Boelmans ter Spill, N.H., distr. chef B. A. M., naar Zwolle. W. C. Speets, geen, metselaar, naar Alkmaar. M. C. Leyen, R.K., religieuse, naar 's-Gravenhage. J. J. van Wonderen, R.K., chauffeur, naar Hil versum. C. P. M. M. Verspaandonk, R.K., hulp in de huishouding, naar Alkmaar. M. Duivenvoorden, R.K., z.b., naar Zaan dam. M. Strooker, N.H., verpleegster, naar Am sterdam. C. J. F. Epskamp, R.K., boeren knecht, naar Velsen. E. Bauer, wed. v. Th. Weyhenke, Waalsch, z.b., naar Rotterdam. Wed. S. F. van der VeenBrouwer, E.L., z.b., naar Amersfoort. C. W. Dames, geen, stucadoor, naar Zuid-Afrika. G. Tol, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. D. Visser, N.H., pensionhouder, naar Egmond aan Zee. VOOR HET BIO-VACANTIE-OORD. Zooals velen zich zullen herinneren vond vorig jaar een filmbal in het Carlton hotel te Amsterdam plaats ten bate van het Bio- Vacantieoord, de stichting van den Bond van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf, welk een dusdanig succes was dat besloten is ook dit jaar een dergelyk bal te organiseeren. Een flesschentrekker. Alhier is door de rykspolitie proces-ver baal opgemaakt tegen zekeren K. D., die door het opgeven van een valsch adres by den schilder O. K. te Hem verschillende verfwaren had weten los te krygen. In Schellinkhout was deze oplichtery ook al eens door D. gepleegd. Bode benoemd. Als bode voor de Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging is benoemd de heer H. J. Kassen alhier. Er hadden zich voor deze functie 22 sol licitanten aangemeld. Vrouwen Vrede-bond. Dinsdagavond hield de Algem. Ned. Vrouwenvredebond een vergadering in het lokaal van den heer Kossen met het doel om alhier te komen tot oprichting van een afdeeling van dezen bond. De opkomst van de vrouwen was bevre digend en de leden van de Alkmaarsche af deeling waren uitstekend vertegenwoordigd. De voorzitster van de Alkmaarsche af deeling, zuster de Roover, opende deze by- eenkomst, waarna mevr. Groot van Haar lem het woord voerde en sprak over het doel en de geschiedenis van het ontstaan van den Bond. Iedere vrouw heeft zich niet af te vragen: wat doet men voor den vrede? maar wat doe ik voor den vrede? De oorlog is ons aller schuld en geen doel, hoe schoon ook, kan de middelen heiligen. Recht gaat voor macht en geestelyke mid delen gaan boven geweld, want geweld wekt steeds nieuw geweld op. In den bond zyn vereenigd vrouwen van allerlei richting. Er zyn er die voor den vrede werken uit godsdienstige overtuiging, anderen staan weer op het standpunt der principieele dienstweigering, weer anderen verwachten heil van de politieke partijen of den Volkenbond, maar allen hebben esn wil, n.L de volken te behoeden voor een ramp als in 1914, allen hetzelfde doel: nooit meer oorlog. Hierna werd door spr. gewezen op de op voedende taak der vrouwen en hoe men zoolang de jongens minderjarig zyn mede verantwoordelijk is voor hun daden. Ook schetste spr. nog wat door den bond is ge daan inzake de luchtbeschermingswet. De weerzin der bevolking tegen de lucht beschermingsmaatregelen moet zoodanig toenemen, dat de regeering rekening gaat houden met de gewetensbezwaren der bevol king. Spr. wekte tenslotte de vrouwen van Nieuwe Niedorp op te toonen zich hun vre destaak bewust te zyn. De dames mevr. Biesheuvel-van Herwer den en mej. N. v. Dam zongen met pianobe geleiding op verdienstelyke wijze nog eeni- ge liederen, waarna mevr. v. d. VeenWil- son anti-oorlogswerken voordroeg. Mevr. v. d. Veen—Wilson, die hier reeds meermalen met succes is opgetreden, wist door haar boeiende voordracht de aanwezi gen zoodanig te treffen dat het welslagen van dezen avond zeer zeker voor een groot deel mede aan haar is te danken. Het resultaat van dezen avond was, dat alhier een afdeeling werd opgericht met 56 leden. Voorzitster werd zuster Kok, secreta resse mevr. Biesheuvelvan Herwerden en penningmeesteresse mej. A. Korver. Ieder zal in eigen kring trachten leden te werven en aan het slot van den avond bracht zuster de Roover allen dank die me degewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond, den wensch uitsprekende, dat Nieuwe Niedorp moge uitgroeien tot een bloeiende afdeeling. Floraliavergadering Dinsdag vergaderde de vereeniging „Floralia" onder leiding van den voorzit ter, den heer J. Klippel. Unt het humoris tisch samengesteld jaarverslag van den secretaris, den heer A. Benjamin, stippen wij aan dat de vereeniging 184 leden telt. De rekening van den penningmeester, den heer P. Los, was groot in ontvangsten 899.39, in uitgaven 746.72, alzoo een batig saldo groot 152 67. Aangezien de ontvangsten uit de contributie slechts 150 naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 5 Maart Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,2 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 741,6 m.M. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Vry dag 6 Januari: Zwakke tot matige zuid-westelyke tot westelyken wind; nevelig tot zwaar of half bewolkt; weinig of geen neerslag, later iets zachter. Weeroverzicht. De depressie by IJsland heeft zich zuid oostwaarts uitgebreid, doch is aanzienlyk in diepte afgenomen. De kern ligt thans by de Faroer. Deze depressie bracht zwaren neerslag over IJsland; matige neerslag viel over de Britsche eilanden, terwyl door den krachtigen aanvoer van lucht tusschen zui- delyke en westelyke richting, de tempera tuur aldaar eenige graden steeg. De hooge druk in het zuidwesten hield stand en breidde zich zelfs over Frankryk uit, de Middelandsche Zee-depressie werd weer wat dieper en bracht zware regen te Marseille. Over midden-Frankryk werden heden morgen uitgestrekte nevelgebieden aange troffen evenals in ons land en een groot ge deelte van Duitschland. De hooge druk over Scandinavië werd aan zyn zuidzyde eenigszins aangetast door een secundaire van de IJslandsche depressie. Hy hield echter over Finland en Lapland stand. Over Lapland nam de vorst weer toe, ter wyl het in het overige Scandinavië wat minder streng vroor. Ten onzent is bij zuidelyken tot westely ken wind nog niet veel verandering in den algemeenen weerstoestand te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor ry wiel en, motorry tuigen en andere voertuigen 6.14 uur licht op. bedragen, terwyl aan verschillende pryzen samen 450 wordt uitgekeerd, is in de uitgaven alleen evenwicht te verkrygen door de te houden verloting en door baten uit verschillende attracties tydens de feestdagen te houden. Aan de leden zullen worden uitgereikt de navolgenie planten: zalmkleurige ge ranium, heliotropium, begonia carmen, welke zoowel buiten als binnen kunnen worden gekweekt en collëus, alleen bin- nenplant. Aan de kinderen worden ver strekt: knolbegonia gemengde kleuren en geranium, zilverblad. Het bestuur stelt weder verkrygbaar dahliastekken a 10 ct. per stek en aster plantjes, verkrygbaar bij den heer A. Kluft. Wederom zullen 1500 loten worden verkocht a 25 ct. per stuk en zullen wor den beschikbaar gesteld 3 hoofdpryzen. De aftredende bestuursleden de heeren A. Benjamin en K. A. M. Dagelet werden by acclamatie herbenoemd. De heer Dagelet nam op zich de leiding van het zingen van de schoolkinderen op een der feestavonden. Dit jaar zal ook een tentoonstelling voor handwerken en huisvlyt worden gehouden. Hierna dankte de heer B. Meindersma, eere-voorzitter, het parate bestuur, inzon derheid den voorzitter, secretaris en pen ningmeester, die veel werk verrichten om de feesten voor te bereiden. Ook voor 1936 vertrouwde hy dat de feesten weer op hun krachtigen steun kunnen rekenen. De voorzitter dankte ten slotte alle me dewerkenden. Verpachting gemeentegronden. Woensdagmorgen werden in het lokaal van den heer Slot te Hargen verpacht de landerijen ten noorden van den Slaperdyk en in eigendom behoorende aan de ge meente Schoorl. De opbrengst was 455 tegen 354 in 1935. lyk is. Schager Harmoniekapel. Zooals bekend was er eenigen tyd gele den een plan ontstaan by het bestuur van de Schager Harmoniekapel om te komen tot oprichting van een jeugdcorps. Deze plan- ren zyn nu verwezenlykt. Niet minder dan 24 jeugdige a.s. muzikanten hebben zich by het bestuur opgegeven. En wat meer isr voor ieder is momenteel al een instrument beschikbaar. Instructeur van de jonge mu ziekliefhebbers is de dirigent van de Scha ger Harmoniekapel, de heer Jac. Jansen. Om de kosten van den aankoop der instrumen ten eenigszins te dekken, werd Vrydagavond en Maandagavond een muzikale rondwande ling door de gemeente gehouden, terwyl eenige welwillende dames ondertusschen een inzameling langs de huizen hielden.' Deze collecte bracht niet minder dan 115.84 op. Voorwaar een prachtig resultaat, waar- voor het bestuur van de Schager Harmonie kapel de burgers van Schagen zeer erkente- URSEM (Februari). Geboren: Cornelia Maria, d. van The- odorus Jong en Jansje Vlaar. Alida Edu- arda, d. van Petr. Joh. Kuyper en Elisab. Konijn. Elisabeth Margaretha Wilhelmi- na, d. van Johannes Groot en Maria Catha- rina Molenaar. Johannes, z. van Jacob Koppes en Anna Maria Deelis. Cornelia Catharina, d. van Mart. Bakkum en Mar Anna Ottenbros. Cornelis, z. van Gerrit Broertjes en Maria Timmerman. Overleden: Cath. Velseboer, echtge- noote van Corn. Koppes, oud 68 jaar. Maria Schots, echtegen. van Jozeph Schu- rer, oud 40 jaar. Martinus Theodorus Bakkum, oud één jaar, z. van M. Bakkum en M. A. Ottenbros. GehuwdBern. Jos. Keijzer en Elis. Koning. De Nieuwe Gids heeft in zyn Maart nummer een vervolg-artikel van Hendrik Kroon over den aanvang van den ontwik kelingsgang der menschheid. Benno J Stokvis geeft het slot van zyn interessanten roman „Een afscheid van dit leven", welke binnenkort in boekvorm zal verschynen. F E. A. Batten schryft over Louis Couperus en er zyn verzen van Hans P. van der Aard weg, van Hélène Swarth en van Johannes Reddingius. Willem Kloos bespreekt Reipier van Genderen Stort. Het maandelyksch overzicht is van N. G., het buitenlandsch overzicht van Maurits Wagenvoort en damesrubriek van Jeanne KloosReyneke van Stuwe en de bibliographie van Max Kyzer. EERVOL ONTSLAG. By koninklyk besluit is aan den heer P. J. C. van Toornenburgh op verzoek met ingang van den dag van indiensttreding van zyn opvolger, eervol ontslag verleend al notaris te Alkmaar. GESLAAGD. By het door de Modevakschool M. E. Danckaerts gehouden examen te 's-Graven hage, slaagde mej. A. Schaaf alhier voor coupeuse costuum- en mantelvak. COLLECTE MOEDERLIJKE SOCIËTEIT VAN WELDADIGHEID. Op verzoek wekken wy gaarne op, iets te offeren voor de collecte, welke uitgaat van de reeds in 1828 hier ter stede opgerichte Moederlyke sociëteit van Weldadigheid, De gelden worden voor een uiterst sym- pathiek doel besteed, nameiyk voor behoef tige kraamvrouwen van alle gezindten. VOLKSZANGAVOND. Men schryft ons: U denkt er toch wel aan, Maandag a.s. Uw avond vry te houden voor Volkszang, en vooral ook wat propaganda maken in eigen kring, anderen opwekken om ook eens te komen luisteren. Zegt U maar ge rust: het is ons goed bevallen, ga met ons mee. Je zult er heusch geen spijt van hebben; als je er een keer geweest ben, ga je weer heen, want het is er gezellig en die Sixma is een reuzeleider, één brok geest drift voor de goede zaak. Bovendien het bestuur zorgt ook voor af wisseling; ditmaal zal mevr. L. Visser— Langeveld, een leerlinge van mej. Annie Veenenbos, eenige liederen zingen. Zooals U ziet, het programma kan er weer zyn. Tot Maandagavond dan. We rekenen op Uwe aanwezigheid. SCHOONSPRINGEN IN DE OVERDEKTE. Polowedstrijd om zilveren beker. Mej. Tholen, Nederlandsch kampioene schoonspringen, komt Zaterdagavond in de „Overdekte". Op dien avond zal ook de wedstrijd D.A.W.L.Z.C. uit Leeuwarden, welke op den openingsavond in een gelyk spel ein digde, worden overgespeeld. De prys is een groote zilveren beker. Ieder die belangstelt in zwem- en spring- sport kome dus Zaterdagavond in de „Over dekte". BUDAPESTER STRIJKKWARTET. Het beroemde Budapester strijkkwartet, dat zoo juist zyn wereldtournee beëindigd heeft (een tournee van meer dan 80 con certen in Australië, een groot aantal c°n" certen en in de Vereenigde Staten en in Nederlandsch-Indië, waar het kwartet reeds voor den derden maal een tournee maakte voor den Bond van Kunstkringen, welke organisatie gewoonlyk zUn artisten nog niet voor den tweeden maal laat tour- neeren, en waar de Budapester zulk een succes hadden, dat zy reeds een uitnoodi- ging ontvingen voor 1937) en heden met he s.s. „Johan de Witt" in Genua zal aanko men, zal medio Maart een groote tournee door Nederland maken. Na groote moeite is het de Alkmaarsche Kamermuziekvereeniging gelukt ook onze stad in deze tournee te doen opnemen. H® beroemde kwartet zal nu op Donderdag dezer in den schouwburg „Harmonie" ee kamermuziek-avond geven. Na hun Hollandsche concertreis zal e kwartet een Beethoven-Cyclus in Parv geven, waarna het een serie concerten za geven in Noord-Afrika. VOOR DE KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Het bestuur der buurtvereeniging verzocht ons opname van het volgende. Daartoe in staat gesteld door tal van gezetenen in onze stad, zullen de km der vereeniging de kinderoperette r heimwee tot geluk" Zaterdagmiddag m Harmonie opvoeren. jet1 Gisteravond is onder leiding vari ven. componist, den heer Pranger, op de bo zaal van Ben van Doorn (daartoe gr51 schikbaar gesteld) nog alles een keer genomen, zoodat Zaterdagmiddag de voering zeker wel naar aller wensc slagen. baj. Behalve de auteur en de leidster a f letten heeft ook de componist, de Pranger, zich geheel gratis beschikba steld, om het geheel te leiden, waarvo bestuur hem zeer erkentelyk is.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2