DE GEBROEDERS „GOCHEM" NOORDSCHARWOUDE WARM EN HUIZEN CASTRICUM HEEMSKERK SCHOORL het Duitsche volk gaat ook zoo naar zijn °nWiegnationaal zich op het geweld stelt, t nt 00k internationaal niet op het recht, maar op het geweld. Duitschland, Italië en Oostenrijk zijn het bewijs van de bedriegelijkheid der bergen, die op het gebied van den stoffelij ken wel vaart aan het volk zijn beloofd. Socialisme is het ideaal van de vrije nsch en de verantwoordelijkheid en eer- bied voor elkander. Het socialisme wil de bonte verscheidenheid der meeningen en daarom staan wij ook tegenover het een heidsfront, dat de communisten ons aan bieden. Democratie beteekent meer dan ge lijkheid van rechten voor de arbeiders, maar ook gelijkheid van rechten voor an- deren. Het doel van het communisme is de ves tiging van de dictatuur en daarvan hebben zij nog nimmer afstand gedaan. Dit leert ook de door Dimitroff het vorig jaar op het internationaal congres te Mos kou gehouden gestelde resolutie, waarin werd uitgesproken, dat men de dictatuur wil- Wij moeten dus om het doel tegenovei het communisme staan en om dezelfde reden tegenover het fascisme, dat volstrekt njet in alle landen gelijke kansen heeft. Spr. betoogde uitvoering, waarom de oude democratiën als Engeland en Neder land een grooten weerstand tegenover het fascisme bezitten. Wij mogen wel erkennen, dat Nederland een van de oudste landen is, waarin de geestelijke vrijheid werd bevoch ten. De strijd tegen Spanje was een strijd om de geestelijke vrijheid. Dit legt op ons de plicht, om ons te stellen tegenover een be weging, die ons tot geestelijke slaven wil maken. De verkiezingen in Denemarken en Enge land toonden een groote versterking van de socialisten en geen schijn van kans van fas cistische versterking. Griekenland luidde hetzelfde en de verkiezing in Spanje Zon dag voor één week versloeg het fascisme verpletterend. De crisis, die in ons land eiken dag erger wordt, brengt wanhoop en geestelijke ver wildering, is de voedingsbodem van het na tionaal socialisme. Juist daarom hebben wij ons Plan van den Arbeid ontworpen om de democratie ter verdediging van de gevaren, die de be schaving bedreigen. Wij hopen daardoor welvaart te brengen, maar voor alles de verworven geestelijke goederen te verde digen. De golf van het fascisme zal worden ge stuit, daar waar een machtig bolwerk is en het is onze trots, dat de arbeidersbeweging hier tegen het fascisme het sterkste bol werk is. Ik wek u op al uw krachten in te spannen om het onheil van de dictatuur voor ons volk af te wenden. Het is de groote verheven plicht van allen die weten wat vrijheid waard is en de waarde erkennen van de menscheüjke waardigheid. Op voor de soc. dem. om dé menschelijke beschaving te vestigen. (Krachtig applaus.) De voorzitter sloot hierop de vergadering. fixwUtciaai 1lieuws De loonen in de Wieringermeer. In de raadsvergadering van Donderdag werd er de aandacht op gevestigd, dat het loon in de Wieringermeer 0.25 per uur bedraagt, met de mogelijkheid, dat men 10 pet. hooger komt door zeer hard werken. Dit loon wordt echter op een eigenaardige manier uitgekeerd, daar hier eigenlijk niet van een uurloon kan worden gesproken, maar het een stukloon wordt. De loonen worden n.1. uitbetaald naar het. door een zekere groep personen opgeleverde werk, waarbij voor een zekere hoeveelheid werk een bepaalde som wordt vastgesteld. Deze vastgestelde som is berekend op dit tarief, zooals een bekwaam arbeider het wérk uitvoert. Als het loon per uur werd uitbetaald, zouden alle arbeiders met het zelfde loon van 12 huiswaarts keeren en zou er over de werkverschaffing in de ge meenteraad niet zijn gesproken. Nu echter op de boven geschetste wijze te werk wordt gegaan, ondervinden die ploegen, waarin arbeiders zyn opgenomen, die het zware werk niet kunnen verrichten en daardoor een minder dan 100 arbeidsprestatie leveren, de nadeelige gevolgen daarvan in hun verdiensten, daar dit gelijkelijk over alle leden van de ploeg wordt verdeeld. Deze menschen, die er persoonlijk niets aan kunnen doen, daar hun gestel of ouderdom niet toelaat het zware werk te verrichten, moesten eigenlijk niet in dé Wieringermeer worden geplaatst; een an dere lichtere werkverschaffing was hier voor op hare plaats. Aan de hand van een aantal loonzakjes van werkloozen konden wij vaststellen, dat ja 22 volle weken uit het tijdvak van 3 December tot 8 Februari totaal 236.52 was verloond, hetgeen gemiddeld is een bedrag Van f 10.75, waarbij de kolenbijslag is inbe grepen. De loonen varieerden bij deze zakjes van f 7.87 tot 13.45. Op onze vraag, hoe men in de raadsver gadering tot een totaal bedrag op een loon- staat kon komen van 28.07, dat ons voor een weekloon wel onverklaarbaar voor kwam bij al deze klachten, werd geant woord, dat dit was de uitbetaling van een week loon uit de werkverschaffing en een week steun, plus de Kersttoelage. Deze Kersttoelage en steunuitkeering waren aan den hoogen kant, daar het was bestemd voor een gezin met een groot aantal kinderen. Hieruit volgt dus, dat de klachten nog niet zoo erg overdreven zijn, als daarbij reke ning wordt gehouden met de z.g. wacht- weken, welke nog worden gegeven aan iemand die een vrouw en een kind heeft, hoewel het usance is, dat aan degenen, die geen andere gezinsinkomsten hebben, geen wachtweek wordt toegekend, en de men schen, inplaats van om de vier of vijf weken een week niet te werken, voortdurend dóór kunnen gaan. De inspecteur houdt voor de vaststelling van deze wachtweken reke ning met de gezinsomstandigheden, maar vooral ook met het advies van het ge meentebestuur, dat hij niet gunstiger voor den werklooze mag aanslaan, maar wel heeft te zorgen, dat de werkverschaffingsonkos- ten niet onnoodig worden verhoogd. Het heeft dus nog wel invloed, of er meer ge vraagd wordt of minder. Wat de z.g. pendagen in hebben, is ons thans ook duidelijk gemaakt. Dit beteekent, dat als iemand een week heeft gewerkt, hij zijn loon over die week eerst den Vrijdag, volgende op deze week, dus zes dagen later, kan ontvangen. De menschen zitten dus al dien tijd zonder eenige inkomsten. Een regeling, waarbij op deze week een voor schot wordt gegeven, hetwelk aan het einde van de tewerkstelling weer kan worden in gehouden van de uitkeering van de laatste week, is hier nog niet, al is het zeer wen- schelijk. De werkloozen hebben zoodoende steeds een week achterstand. Dit geeft hun natuurlijk groote moeilijk heden met leveranciers etc., dat is begrijpe lijk. Wat betreft de kosten van de werkver schaffing in de Wieringermeer, werd ons medegedeeld, dat de vervoerkosten gemid deld op 3 per nïan en per week kunnen worden geschat. Het is wel eens minder en ook wel eens meer. 3 is echter niet te hoog. Voor de werkverschaffing te Schoorl wordt een bedrag van 1 betaald voor de fiets. Alleen op het vervoer wordt dus 2 per week meer betaald. Verg. „De Noord". Woensdagavond vergaderde de tuin- bouwvereeniging „De Noord" ten lokale van den heer Wester. De voorzitter, de heer W. Gutker, open de de vergadering, de aanwezigen welkom heetende. Spreker memoreerde den nijpen den toèstahd. De prijzen der groenten van thans zijn goed, maar door de geringe teelt kunnen de prijzen het niet goed maken. Is het anders, dan mag het als een uitzonde ring beschouwd worden. Mededeelingen. Een schrijven was ingekomen van den heer Blijdendorp uit de Wieringermeer, die zijn bemiddeling aanbood aan diegenen die kool wenschen te verbouwen in de Wierin germeer, wat voor kennisgeving werd aan genomen. Uit het jaarverslag valt te vermelden, dat de vereeniging 96 leden telt en drie be stuursvergaderingen zijn over 1935 gehou den. Verder memoreerde spreker, dat voor de tuinders 1935 een buitengewoon slecht jaar is geweest en zij geheel op den steun zijn aangewezen. Spreker releveerde nog wat onlangs door iemand naar voren was gebracht op een vergadering en wel: de gel delijke reserves zijn opgeteerd en ook de reserves in de kleerkasten. Wat de rekening van de dorschmachine betrof, deze was niet sluitend. Een wijziging heeft plaats gehad in het bestuur. De heer K. Molenaar heeft als secretaris bedankt en in diens plaats is ge komen de heer P. Mink. Verder nog uitsla gen oVer de gehouden cursussen. Rekening. De ontvangsten hadden bedra gen 254,89, uitgaven 181,66, batig saldo 73.23. Verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren P. Bar- singerhorn en P. de Groot Jbz. Verkiezing van een lid van het bestuur van de C.V.V. wegens periodiek aftreden van den heer W. Gutker. De heer Gutker werd met bijna algemeene stemmen herko zen. Deze nam de herbenoeming aan en dankte de vergadering voor het in hem ge stelde vertrouwen. Verkiezing van afgevaardigden naar de algemeene vergadering C.V.V. Met goed vinding van de vergadering zal het bestuur worden afgevaardigd, zijnde 7 leden. Tier> leden zullen worden afgevaardigd. Na stem ming werden nog gekozen de heeren Jn. Kuiper, D. Mink en Jn. Gutker. Tot plaats vervangers de heeren C. Mink, A. Vergay en Jb. Swan Jr. Tot leden van de rekeningcommissie wer den aangewezen de heeren B. Barsinger- horn en Jb. Vlam. Als plaatsvervanger de heer Jb. Gutker. Deze lieten zich de be noeming welgevallen. Voorstel van het bestuur om het salaris van den secretaris-penningmeester op 25 per jaar vast te stellen (was f 40). Een der aanwezigen verlangde hierover nog even het woord, aangezien z. i. de werkzaam heden hieraan verbonden niet belangrijk zijn verminderd en dus het salaris van 40 op 25 te brengen niet geheel gerechtvaar digd zou zijn. De betrokkene verklaarde met dit salaris genoegen te nemen. Voorstel van het bestuur, om voor de naar de- algem. verg. der C.V.V. benoemde afgevaardigden anderen te benoemen, in dien zij de besprekingen over den beschrij vingsbrief niet bijwonen. Goedgevonden. Voorstel voor de alg. verg. C.V.V. De heer Hopman bracht ter sprake het bestellen van tabakszand. De opmerking werd gedaan, dat dit niet rechtstreeks van den fabrikant kan worden betrokken. Van regeeringswege is dit verboden. Besloten is den heer Reitsema aan te schrijven en met het oog op bestelling een begin te maken.en verder de zaak op de algem. vergadering ter sprake te brengen. Rondvraag. Een der aanwezigen verklaarde, dat het dezen winter is voorgekomen, dat de kool akkers zoo werden nageloopen. Bouwers, die meenden nog wat kleine kool te hebben staan, gingen naar den akker om deze te halen, doch ze waren al gehaald. Besloten is in 't vervolg hierop streng toe te zien en voor den volgenden winter dit door middel van aanplakbiljetten enz. kenbaar te ma ken. Van betrouwbare zijde werd nog medegedeeld, dat wat den steun betreft, het er heel duister uitziet. De steun op den misoogst zal misschien voor enkelen nog wat wezen. De heer D. Mink vroeg, hoe het stond met de uitloting van de rentelooze aandeelen. De voorzitter verklaarde, dat rekening moet worden gehouden met den financiee- PIJNEN ALS MESSTEKEN IN HAAR RUG. Zy spreekt nu van een wonder. „Ik wil U toch schrijven, hoeveel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft. Twee maanden geleden had ik rheumatische pijnen als messteken in mijn rug. Ik was tenslotte volkomen hulpeloos. Ik kon niet staan en was toch ook weer bang om te gaan zitten. Toen zei iemand: „Neem toch eens een proef met Kruschen Salts". Ik besloot zijn raad op te volgen. Welnu, op het oogenblik zijn mijn rheumatische pijnen totaal verdwenen. Het is een won der. Ik raad Kruschen Salts aan al mijn kennissen, en wat mij zelf betreft, ik zal nimmer de dagelijksche dosis overslaan." Mevr. H. D. te S. De reden der rheumatische pijn is, dat zich in het lichaam afvalstoffen hebben opgehoopt, waaruit gevaarlijke stoffen als het urinezuur ontstaan. Dit urinezuur ver oorzaakt uiterst pijnlijke zwellingen in spieren en gewrichten, die de wetenschap kent als rheumatische pijnen. De zes zou ten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger wer king, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed van urinezuur bevrijd wordt. Met de zuivering van het bloed verdwijnen de pijnen, terwijl tege lijkertijd de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar by alle apothekers en erkende- dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flescn, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. len toestand der kas. De heer Klant vond het billijk, dat bij overlijden het. bedrag wordt uitgekeerd. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld bij den secretaris het benoodigde tabakszand te bestellen. Een gewicht van 5200 K.G. werd besteld. Na nog enkele besprekingen van huishou- delijken aard volgde sluiting. Het Nederlandsche Roode Kruis. Dezer dagen werd in hotel Bakker (Maja) de jaarvergadering van de af dee ling CastricumLimmen onder voorzitter schap van burgemeester Nieuwenhuijsen gehouden. De belangstelling van de gewone leden was gering, die der buitengewone (trans port-colonne) bevredigend. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van het aftreden van dr. Ten Raa als commandant van de transport-colonne, in wiens plaats op voorstel van het afdee- lingsbestuur dr. van der Sluis door het hoofdbestuur der vereeniging was benoemd. Deze werd daarna door den voorzitter ge ïnstalleerd. Als nieuwe bestuursleden werden in de vacatures, ontstaan door het bedanken van dr. Ten Raa en het E.H.B.O.-lid, den heer Steur, gekozen dr. van der Sluis en het E.H.B.O.-lid de heer Juffermans. Den leden van de transport-colonne werd toegezegd, dat de nieuwe commandant zoo spoedig mogelijk met de verdere oprichting en oefening dier colonne zal aanvangen. Verder zal door het afdeelingsbestuur nogmaals getracht worden de leden van do transport-colonne stemrecht te geven. Afscheid gemeente-ontvanger en gemeente-opzichter. Dinsdagmiddag is op officieele wijze door B. en W. afscheid genomen in de eerste plaats van den heer B. A. Res, ge meente-ontvanger, die ruim 40 jaar in dienst is geweest. Dit afscheid geschiedde op verzoek van den oud-ambtenaar op de ze wijze. Toch hebben B. en W. gemeend dat dit niet bij een eenvoudig afscheidwoord moest blijven en nadat de burgemeester hem op uitvoerige wijze den dank der ge meente had gebracht voor hetgeen hij in den loop van de 40 jaren voor de gemeente heeft gedaan, werd hem namens de ge meente een luxe sigarendoos aangeboden. Van den heer Slop, den gemeente-opzich ter, die mede met ingang van 1 Maart de gemeente zijn diensten niet meer zal kun nen verleenen, is op dezelfde wijze afscheid genomen. Nadat de burgemeester de beide schei dende ambténaren had toegesproken, sprak de heer Hemmer, wethouder, ook woorden van dank en lof, waarbij wethouder de Vries zich aansloot. De secretaris releveer de de aangename verhouding die met de beide scheidende ambtenaren altijd heeft bestaan. Nooit, is eenige wanklacht zelfs niet een gewone dagelijksche onaange naamheid oorzaak geweest van eenige ver wijdering. Namens het personeel ter secre tarie bracht hij beide ambtenaren dank. Hierna werd onder het genot van een si gaar en een kopje thee nog eenigen tijd in gezelligheid doorgebracht. Men kon het vooral den ouden heer Res aanzien dat het scheiden van de hem lief geworden werk zaamheden hem zeer aan het hart ging. Coöp. Boerenleenbank. De leden van deze bank kwamen Woens dagavond in het lokaal Flora bijeen. De balans 1935 sloot met een debet- en creditcijfer groot 90.774.08. De gemaakte winst bedroeg 327.41. De rekening 1935 gaf de volgende cijfers: Ontvangsten: spaargelden 19.468.64; Rek. Courant leden 23.148.76; Voorschotten 682. Uitgaven: Spaargelden 22.018.31; Rek. Courant leden 20.458.96; Voorschotten 800; Reservefonds 562.56. De algem. verlies- en winstrekening sloot met een eindcijfer groot 4.495.03. Alle cijfers spraken over een dalenden gang van zaken vergeleken bij het vorig jaar. De aftredende bestuursleden, de heeren G Klokman en Jac. Winter, werden herkozen. Ook het aftr. lid v. d. raad v. toezicht, de heer M. D. W. Rozenbroek, zag zijn man daat hernieuwd, zoomede de pl. verv. leden de heeren J. Rol en H. Tijms. Schoorlsche tuinbouwvereeniging. Woensdagavond had de jaarvergadering van de Schoorlsche tuinbouwvereeniging plaats in het lokaal van den heer Schuijt. De voorzitter, de heer R. Wognum, kon ook dezen keer niet anders doen, dan een treurig beeld geven van den toestand, waar in de tuinbouw zich in 1935 bevond. Ook bij de Alkmaarsche exportveiling kwam dit tot uiting. In treffende woorden herdacht de voorzitter hierna den overleden penning meester, den heer D. Rus, die 25 jaar lang de vereeniging op eerlijke wijze had ge diend. Ook het jaarverslag van den secretaris, den heer Jb. Mooij, gewaagde van het goede werk van den heer Rus. Verder vernamen we hieruit, dat het ledental, alhoewel de noodige persoonsverwisselingen hadden plaats gehad, stationnair op 112 was geble ven. De omzet van zaden, welken door de leden waren geteeld, bedroeg 2994,88 tegen 1790,27 in 1934. De Oostindische kers zaden, voorheen zulk een loonende teelt, konden nauwelijks meer worden geplaatst, doch de teelt van tuinbouwzaden en erwten was toegenomen. De prijzen der zaden waren echter voor een loonende teelt steeds te laag. De groenten werden in Alkmaar ge veild, aardbeien en aalbessen in Heiloo. Een tuinbouwwintercursus was niet ge houden. Door de gemeente was aan de kleine tuinders weer steun gegeven, zoodat ze in hunne bedrijfjes zooveel mogelijk konden blijven werken. De vereeniging is daarvoor de gemeente zeer dankbaar. Er werd in 1935 begonnen met een kas geld van 25,04 1/2 en er werd geëindigd met een goed saldo van 43,16. Het eind cijfer der jaarrekening bedroeg 291,20. De rekening werd goedgekeurd. Er wer den 10 nieuwe leden aangenomen. Van den heer J. Blom was een aanbie ding binnengekomen van aardbeiensloffen. Men besloot de kwaliteit van 3 1/2 ets. per stuk te accepteeren. Hierna kwam in bespreking de teelt van Oost-Indische kers, tuinboonen, erwten en andere zaden. Van diverse handelaren waren aanbiedingen binnengekomen, of schoon de prijsbepaling haar beslag nog niet had gekregen. Voor O. I. kers op den zandgrond en tuin boonen op den kleigrond bestaat echter veel animo, zoodat, wanneer het bestuur met zaadhandelaren tot een goed accoord kan komen, wel heel wat van deze artikelen in deze streek verbouwd zullen worden. Bij de gratis-verloting wonnen de heeren P. Wildeboer Dz„ B. Ridder en J. Bakker elk een mand, zulks als premie voor een goed vergaderingbezoek. De bestuursleden Jacob Mooij, P. van der Oord en W. Kooy werden met bijna alge meene stemmen herbenoemd. In de vacature- D. Rus werd de heer P. Wildeboer Dz. met flinke meerderheid bij eerste stemming benoemd. Deze benoeming is goed gezien, daar deze heer woont in een streek, waar veel zaadtelers hun bedrijf uitoefenen. Het bestuur werd gemachtigd om een waagmeester te benoemen. Gebruikelijk is, dat de penningmeester tevens waagmeester is, en waar in de vacature van penning meester moest worden voorzien, was dezè machtiging noodig. Op het werk van den vrachtrijder, den heer Druijven, hadden de leden geen enkele bemerking. Alleen kwam de wensch naar Crisis-publicatie. STEUNREGELING VOOR GOEDKOOPE POOTAARD APPELEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt ten aanzien van de steunregeling voor goedgekeurde pootaardappelen van den oogst 1935, die niet hun bestemming als zoodanig hebben gekregen of zullen krygen en welke regeling in een binnen kort te verwachten ministerieele beschik king zal worden vastgelegd, het volgend bekend: Van de in de klasse B en/of C gekeurde aardappelen van de rassen Bevelander, Bonte Star, Eigenheimer (alle rassen), Fu rore, Gruno, Iris, Konsuragis, Muntinga XVII, Nationaal, Noorderling, Populair, Present, Record, Robijn, Roode Star, Sou venir, Unicum, West-Brabander, Westein der Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Zeeuw- sche Blauwe, komt de sorteering 2845 mm vierkantsmaat voor steun in aanmer king, terwyl de in klasse A gekeurde aard appelen van bovengenoemde rassen alsme de de in de klassen A, B. of C gekeurde aardappelen van alle andere rassen, van de sorteering 2860 mm vierkantsmaat moe ten zijn, om gesteund te kunnen worden. De beperking van de maximum lengte tot 8 cm is hierbij dus vervallen. De steun voor aardappelen van de klas sen A, B. of C zal respectievelijk 1.50, 1, en 0.50 per 100 kg. bedragen. Voor dé daartoe noodige inventarisatie zal aan alle bij den Nederlandschen Alge- meenen Keuringsdienst geregistreerde en tevens bij de Landwoud-Crisis-Organisatie aangesloten telers een aangifte-formulier worden toegezonden; handelaren kunnen dit formulier bij de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale of bij de Gewestelijke Keu ringsdiensten aanvragen. De ingevulde formulieren moeten voor 25 Maart aan de Gewestelijke Keurings diensten zijn toegezonden. Partyen welke na de inventarisatie geplombeerd en afge leverd zijn worden in mindering gebracht op de geinventariseerde voorraden. Indien handelaren partijen willen laten deplombeeren, dient dit te geschieden in hoeveelheden van minstens 5000 k.g. ter wijl de Nederlandsche Algemeene Keu ringsdienst daarop toezicht moet hebben. De geinventariseerde voorraden mogen na de inventarisatie voor alle doeleinden worden verkocht; zooals reeds is gezegd vallen alsdan nog voor pootdoeleinden aan gewende aardappelen buiten de steunver- leening. Denaturatie is geoorloofd, ook wat be treft de sorteering 28/35 mm. voren, dat door dezen functionnaris het thuis bezorgen der veilingbonnen iets goed- kooper zou geschieden. Het bestuur zal dit met den heer Druijven bespreken. Boonenlatten a 3 1/2 ets. per stuk vonden weder een gretigen aftrek. Schorseneerenzaad, indien dit door de leden wordt aangevraagd,, zal worden aan gekocht by het oude adres. Aanbieding van zaden in contractteelt, door den heer J. Dekker te Heiloo, alsmede van pootaardappelen van de firma Veen- huizen te Sappemeer, trok geen enkele be langstelling. Van den Nederlandschen tuindersbond was een brief binnengekomen, waarin werd ge wezen op het nut om lid van dezen bond te worden. Collectieve aansluiting zou echter moeilijk gaan, wegens te hooge contributie. Noodzakelijk zou hierdoor het contributie bedrag met 2.50 per jaar verhoogd moeten worden. Een 6-tal leden gaf zich als lid van den bond op, waardoor getracht zal worden, tot oprichting van een afdeeling te komen. Bij de rondvraag bood de heer Voort huizen eenige duizenden aardbeienplanten aan van het soort „Jucunda" en mislukte een goede poging van den heer Beudeker, om voor de leden een pulverisateur (sproei- machine) aan te koopen. Aan dit laatste waren naast het vele goede, te veel bezwaren verbonden. o Hierna kwam de heer P. Wildeboer Dz. nog eens op den Nederlandschen Tuinders- bond terug. Hij wees op een rede van den heer Valstar, en waaruit bleek, hoe totaal dood de Nederlandsche exportmogelijk heden voor groenten zijn. De bond ziet ook uit naar een beteren ex port en gebleken is, hoe een zeer groot af zetgebied, n.1. Rusland, onbenut blijft, door dat de Nederlandsche regeering de Sovjet republiek niet erkent. Spr. stelde voor, een motie tot den be trokken minister te richten, waarin wordt verzocht om de handelsbetrekkingen met Rusland ter hand te nemen. Met algemeen goedvinden zal het bestuur een motie opstellen en aan den betrokken minister richten. In de hierna gehouden bestuursvergade ring werd de heer W. Sevenhuijsen als penningmeester aangewezen. 161. Den volgenden morgen stonden zij voor den in gang, beiden in keurig livrei achter op het ingespannen rijtuig. De jonkvrouw stapte over het bordes naar bui ten en stapte in de koets, geholpen door een huisknecht. Zij hadden order om naar het naastbijzijnde dorp te ryden, 162. De wegen buiten de stad waren erg modderig en overal lagen groote plassen. Op gevaar af dat de paar den zouden uitglijden, was de koetsier wel verplicht om hier doorheen te rijden, want de weg was te smal om uit te wijken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7