A.SPIRIN MARTIN OLIE. Telei. 2557. OrwWlWtHVicteeijk. Stad en Omgeving. f4.50 zonder bijkomende onkosten. ïPaatdtfp AecicfUea Wekelijksch Overzicht t 41 Aqutda n SiCmnietms Jvoneel Sbucgedijke Siand Belangrijke arrestatie. De dieven van rijwielplaatjes eindelijk gearresteerd. Eén van hen bekent. Wij berekenen vanaf heden voor onze ZEER GOEDE AKERSLOOT CASTRICUM fc EGMOND AAN ZEE BEVERWIJK Amsierdomsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt dodr NoordhoUandsch Landbouwcrediet N.V. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,4 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 749,3 m.M. te Röst. Zwakke tot matige, zuid-oostelijke tot zui delijke wind; nevelig tot half of zwaar be wolkt; weinig of geen regen; iets zachter overdag. Weero verzicht. Op den oceaan heeft zich weer een rug van hoogen druk noordwaarts uitgebreid en deze schijnt zijn invloed zelfs tot zuid-Noorwe- gen uit te strekken. De oostelijke hooge druk beweegt zich zuidwaarts en breidde zich over geheel midden-Europa uit. In noord-Scandinavië verscheen een vrij diepe depressie. Over de Golf van Biscaye en Engeland liggen nog ondiepe depressies die op het oogenblik weer iets toenemen. De vorst in Scandinavië bleef afnemen en is alleen in midden-Zweden nog streng. Op het vasteland en in Schotland kwam in den nacht hier en daar lichte vorst voor. Een uitgestrekt gebied van mist of nevel ligt van Engeland tot Denemarken en ver in Duitsch- land. Regen valt in Schotland, Engeland en west-Frankryk, regen en sneeuw met krach tige zuidelijke wind langs de Noorsche kust. Zuid-oost Frankrijk geeft zonnig weer, even als het gebied ten oosten van de Oostzee. Ofschoon de vochtigheid van de onderste luchtlagen weer kans op mist in den och tend geeft, mag in verband met stijging van temperatuur in de bovenlucht overdag zach ter weer worden verwacht met weinig of geen regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.14 uur licht op. legd boven de groeve van den oorlog, is geworden tot een kiem van nieuwen strijd. De wereldgeschiedenis zal eenmaal vaststellen dat sedert het einde van den grooten oorlog de wereld is geteisterd door omwentelingen op geestelijk, politiek en economisch gebied zooals die anders zich in duizend jaar ontwikkelen. Men moet be denken dat sedert dien de spanning tus- schen de volken grooter is geworden dan zij ooit is geweest. De bolsjewistische revolutie brengt een der grootste rijken ter wereld in een on overbrugbare tegenstelling zoowel wat betreft wereldbeschouwing als godsdienst, tot de omringende landen. Wereldbe schouwingen storten ineen, een God wordt onttroond, godsdiensten en kerken vernie tigd, keizerrijken en koninkrijken verdwij nen langzamerhand zelfs uit de herinne ring, terwijl omgekeerd parlementaire de mocratieën worden opgegeven om nieuwe staatsideeën in haar plaats te stellen. De verbaasde wereld ziet, dat de oor logsgod zwaarder gepantserd dan ooit over de aarde schrijdt, de legers van honderd duizenden zijn gegroeid tot millioenen legers. Zwitserland absolunt neutraal. Bern 9 Maart. Tenaanzien van de be slissing van Duitschland ten opzichte van het Verdrag van Locarno wordt in Zwit- sersche regeeringskringen de grootste re serve in acht genomen. De Zwitsersche re geering blijft absoluut neutraal. Men weigert in Bern commentaar te le veren op de voorstellen van Hitier en men is van meening, dat een land, dat niet on middellijk bij de kwestie is betrokken, neu traal moet blijven. De Duitsche troepen in Rijnland. Coblenz, 9 Maart. Zondagavond werd de sterkte der Duitsche troepen m Rijnland op 45.000 man geschat. Engelsche persstemmen. Londen, 9 Maart. De „Daily Tele- graph" neemt een volkomen afwijzende houding aan ten aanzien van de rede van rijkskanselier Hitier. Het blad schrijft, dat Hitier door het zenden van troepen naar het Rijnland den westelijken mogendheden op bruuske wijze de handschoen in het ge laat heeft geworpen. De „Morning Post" schrijft, dat Hitier den toekomstigen vrede in Europa mis schien een dienst heeft bewezen door een s'tuatie te scheppen, die de futiliteit der ge- heele sanctiepolitiek aantoont Het blad dringt er op aan, dat de Brit- sche staatslieden de voorstellen van Hitier m rustige overweging nemen. De „Daily Herald" betreurt de daad der Duitsche regeering en spreekt de meening fit, dat de crisis van het Rijnland oorlogs gevaar inhoudt, indien zij onverstandig wordt behandeld. Indien men met verstand te werk gaat, kan de kwestie zelfs goede gevolgen hebben. Volgens de „Times" bestaat de grootste taak der staatslieden nog altijd in het bre ken van den vicieuzen cirkel van het wan trouwen. Hitier heeft getracht, de schen ding der verdragen een grondslag van con structieve politiek te geven. Degenen, die thans geroepen worden om hun oordeel kenbaar te maken, zullen niet geheel hun plicht tegenover de volken tot de bestu deering van den tekst der verdragen. Zij moeten ook de consequenties onderzoeken en nagaan, welk voordeel daaruit is te ver krijgen. De „Daily Mail" schrijft, dat de nieuwste Duitsche daad de atmosfeer heeft gerei nigd. alleen hel beste voor /T"\ Uw geiondheld: Uitsluitend verkrijgbaar In da oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. an oranjuakjes van 2 tabl. i to ets. Fransche persstemmen. Parijs, 9 Maart. De Berlijnsche cor respondent van de „Journal" schrijft, dat de krachtige radioredevoering, welke Sar raut heeft gehouden, als een koude douche voor de Duitsche politieke wereld is ge weest. De energie, die Sarraut in zijn woorden heeft gelegd, bracht ontgoocheling aan de Duitschers, die zich in hun illusies verloren. De „Excelsior" schrijft, dat de Fransche regeering vastbesloten is, de zaak, die van vitaal belang is voor alle volken, welke be zorgd zijn voor hun onafhankelijkheid, met alle middelen te verdedigen. De „Echo de Paris" meldt, dat Frankrijk op den steun der Kleine Entente kan reke nen, evenals op dien van de Balkan-Enten te en Rusland. De Italiaansche ambassa deur heeft Flandin de medewerking van Italië toegezegd, doch het spreekt vanzelf, dat Italië als tegenprestatie vrijheid van handelen elders zal verlangen. De eerste reacties te Londen zijn vrij zwak geweest; er zou een voor Frankrijk gunstige wen ding zijn ingetreden, maar daarover valt nog weinig te zeggen. De „Oeuvre" schrijft, dat de onafhanke lijkheid van het land op het spel staat. Te Geneve wacht den Franschen gedelegeerden een harde strijd, want Italië en Duitschland zullen afwisselend trachten, een wig tus- schen de verbondenen van vroeger te drij ven en hen tot andere gedachten over de Europeesche politiek te brengen. Het blad zegt te hebben vernomen, dat de Italianen te Geneve de instructie hebben gekregen, zich tegen de toepassing van sancties tegen Duitschland te verzetten. De Engelsche kopstukken zijn het er over eens, dat een oorlog onvermijdelijk is, indien men Frank rijk in deze aangelegenheid alleen laat staan. Men zal zich ongetwijfeld nog wel herinne ren, dat in Alkmaar eenige keeren diefstal len en gros hebben plaats gevonden. Onbe kenden kwamen hier, tot drie keer toe, in den nacht en bewerkten dan een groot com plex woningen. Uit de schuurtjes achter de huizen wer den rijwielen ontvreemd, terwijl lantaarns en vooral rijwielplaatjes een graag artikel waren. Meer dan honderd rijwielplaatjes werden hier ontvreemd! De pölitie zocht overal, maar had nergens houvast. Wel hadden enkele gedupeerden de dieven gezien, wel rees het vermoeden, dat de onbekenden er per auto op uittrok ken, maar verder wist men niets. De heeren hadden het niet alleen op Alkmaar gemunt, maar bezochten ook an dere plaatsen, zooals Zeist en Amersfoort, waar precies op dezelfde wijze tewerk ge gaan werd. Het spreekt vanzelf, dat in alle plaatsen de recherche samenwerkten en dat niet atlleen de politie-ambtenaren van ge noemde steden, maar ook die van Am sterdam, Haarlem, enz. zich bezig hielden met deze opzienbarende diefstallen. Die samenwerking heeft ongetwijfeld er toe bijgedragen, dat de dieven thans ge snapt zijn. De Amsterdamsche recherche vond n.L aanleiding, om een huiszoeking te ver richten bij een 32-jarige smid aldaar. En met succes! Want bij het onderzoek werden in de wo ning eenige voorwerpen gevonden van een diefstal in Haarlem afkomstig. Het onder zoek wees verder uit, dat deze smid in sa menwerking met een 24-jarigen timmerman, eveneens uit Amsterdam afkomstig, in Haarlem een reeks inbraken had gepleegd, waarbij twee fietsen en een tiental rijwiel plaatjes werden ontvreemd. De smid legde een bekentenis af en ver klaarde daarbij tevens, dat hij samen met den timmerman in Alkmaar 104, in Zeist 30 en in Amersfoort 50 plaatjes had gestolen. De timmerman, die eveneens werd aange houden, bleef ontkennen bij het eerste ver hoor. Beide verdachten zijn in verzekerde be waring gesteld. De Alkmaarsche recherche is «hedenmid dag naar Haarlem vertrokken, om bij het verdere verhoor aanwezig te zijn. 'T LIEP GOED AF. Zaterdagmorgen reed een 41-jarige wiel rijder langs het N.H. kanaal uit de richting van Akersloot naar Alkmaar en werd op de helling van de brug, zich bevindende ter hoogte van de Gemeentereiniging, aange reden door een auto met aanhangwagen. Toen de auto den wielrijder passeerde, be gon deze te weifelen en liet zich van zijn rijwiel afglijden. Hierbij kwam hij terecht tegen den aanhangwagen, met het gevolg dat hij gewond geraakt aan zijn rechter voet. Zijn rijwiel en jas werden bescha digd. Na door de politie verbonden te zijn, is hij per taxi naar huis gebracht. De be stuurder van de vrachtauto, die blijkbaar van het ongeval niets had bemerkt, is door gereden en onbekend gebleven. Als bijkomstige omstandigheid kan nog worden vermeld, dat de wielrijder lijdende is aan doofheid. WEER DIEFSTAL OP HET SPORTPARK. Zondagmorgen zijn uit de kleedkamers „p het sportpark weer eenige portemon- naies met inhoud ontvreemd. Van de daders is weer geen spoor te be kennen. GEEN RIJBEWIJS. Door de politie werd gistermiddag op de Harddraverslaan een motorrijwiel aange troffen, waarvan de bestuurder, een matroos uit Den Helder, niet in het bezit was van een rijbewijs. Het motorijwiel is tef beschikking van den eigenaar, een in woner uit Den Helder, naar het bureau van politie gebracht. DRONKENSCHAP. Vanaf den Geesterweg is gisteravond een persoon, die zich aldaar in staat van dron kenschap ophield, ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Pro- ces-verbaal is tegen hem opgemaakt. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank is neergelegd de uitdeelingslijst in het faillissement van C. Koopman Tzn., land bouwer te Breezand gemeente Anna Pau- lowna, met een uitkeering aan concurrentie schuldeischers van 10,69 GROENTENDISTRIBUTIE. Het gemeentebestuur brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat op morgen, Dinsdag 10 dezer, van 8.45 uur v.m. tot 9.45 uur v.m. de legitimatiekaarten voor goedkoope groenten worden verstrekt in het lokaal Laat 35. Op Woensdag a.s. van 35 uur n.m. zul len aldaar de groentenkaarten verkrijgbaar worden' gesteld. DE EERSTE BLOEMKOOL. De eerste bloemkool is hedenmorgen op de veiling aangevoerd door J. Bas te Rus tenburg. ni Voortvarende zeug. Eenigen tijd geleden is bij P. Blokker Nz. alhier een zeug verrast met niet min der dan 19 biggetjes naar men ons ver zekerde een hooge zeldzaamheid. Aan vankelijk meende men dat de pasgebore nen geen lang leven bcschoien zou zijn, doch thans enige weken na de geboot te maken zij het nog steeds test en zoo als het er momenteel uitziet zullen de 19 biggetjes als kqal opgroeien. Wij wenschen den heer Bakker geluk met ^eze voortvarende zeug. ElectriciteitsU. ieven. Nu de Provincie het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf tegen 1 April a.s. over neemt, is het voor de ingezetenen van be lang te weten hoe de tariefsberekening voor het stroomverbruik in de toekomst zal zijn. Voor verlichting geld een verplicht vast- rechttrief, waarbij het vastrecht-bedrag naar het stroomverbruik over 1934 wordt bepaald, terwijl de prijs per verbruikte K.W.U. 5 cent bedraagt en de meterhuur 35 cent per maand. De algemeene gang van zaken is dus, dat de verbruikers die meer stroom gaan ver bruiken gemiddeld een laag tarief zullen betalen, doch dat voor de kleinverbruikers de stroomprijs 30 cent blijft. Is het verbruik zoodanig verminderd, dat men in een ka lenderjaar meer heeft betaald dan gemid deld 30 cent per K.W.U., dan wordt het meerdere door het provinciaal bedrijf (P.E. N.) terugbetaald. Bovenstaande vastrecht-regeling geldt uitsluitend voor de verbruikers, die reeds een aar ijn de gemeente woonachtig zijn en zoolang zij hetzelfde perceel blijven bewo nen. Bij vestiging in en verhuizing binnen de gemeente wordt het vastrecht berekend naar de vloeroppervlakte der woning. Bij 60 M2. vloeroppervlakte is het vast recht bijv. S 1.32 per maand, bij 100 M2. 3,02, bij 150 M2. t 4.34 enz. Verder heeft het P.E.N. algemeen gelden de tarieven voor krachtverbruik van 18 tot 13 cent en 10 tot 7 en een groot aantal ta rieven voor speciale doeleinden. Geslaagd. Voor het dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden examen ter verkrijging van het diploma voor radio-scheepstelefonie zijn geslaagd de werklooze visschers Philippus Zwart, Jacob Visser, Jan Dekker, Job Zwaan, Pieter Wijker, Gerrit Heilig, Jan Glas, Pieter Glas en Willem van Pel. Anemonen. Wanneer de eerste VulgensAremoo- nen aan de markt komen worden zij ouder gewoonte met veel geld betaald maar tóp- prijzen zooals op het oogenblik besteed worden 78107 c. per bosje van 20 stuks zijn de laatste jaren onbekend. (Ongecorrigeerd.) OORLOG BLIJFT VOORTDUREN. Absoluut geen sprake van rust. De officieele Italiaansche woordvoerder verklaarde hedenochtend, dat in den oorlog in Abessinië noch een wapenstilstand is ge sloten, noch een einde van de vijandelijkhe den is gelast. Indien de militaire vliegtui gen naar de bases zijn teruggeroepen, is dit een zuiver militaire maatregel. De Italianen blijven voorwaarts rukken. Deze verklaring heeft zeer veel opzien gebaard onder de journalisten te Roma na de categorische te legrammen uit Asmera hedenochtend, wel ke toch de censuur zijn gepasseerd. DS. TAZELAAR In den ouderdom van 73 jaar is heden' morgen te Heemstede overleden ds. J. P. Tazelaar, em.-predikant van de geref. kerk te Weesp, die in vroegere jaren in het gebied een zeer vooraanstaande plaats heeft inge nomen. SURINAME'S GOUVERNEUR. Terugkeer thans vastgesteld op 27 Maart Naar wij vernemen is het vertrek van den gouverneur van Suriname, prof. Kielstra, die eenigen tijd met verlof in ons land heeft vertoefd, thans vastgesteld op 27 Maart met de „Cottica". NEDERLANDSCH INSTITUUT VOOR ZWEEFVLIEGEN. Zondag 20 zwevers de lucht in geweest. Nu het weer eindelijk verbeterd is, heeft het Nederlandsch Instituut voor Zweefvliegen zijn oefeningen met ernst kunnen beginnen. Gisteren zijn niet minder dan 20 zwe vers met den tweezitter, waarin als in structeur de heer W. M. van Neyenhoff, achter het Pandertoestel van het Insti tuut, bestuurd door den heer J. K. Hoek stra, de lucht in geweest. Onder deze 20 personen waren zoowel Amsterdammers als zwevers uit andere deelen van het land, terwijl van de Amsterdammers, personeel van de K. L. M. een belangrijk contingent uitmaakte. Gezien het eerste hoopvolle begin blijkt wel, dat het Instituut met zijn goed en modern materiaal, in een behoefte voor ziet. van Wr FONDSEN. obl. Nederl. 1000 |34 3idem '11 4'A N.O.-Indiê 1000 '30II 4 idem 1000 ,34 5A Duitschland '30 Idem met kettingverkl. Amsterdamsche Bank. Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 250 Rotterdamsche Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service S. Steel S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union .'dam Rubber Oostkust Serbadjadi va China Jap. Lijn. Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Senembah South. Pacific Union Pai.tic Prolongatie - M-WUMM I t t a i i i i I i 29 Febr. 2 Mrt. 3 Mrt 98% 98$ 98% 94% 94% 94$ 93 98$ 98$ 97% 971 9/$ 23$ 24% 24% 25 113 113$ 114$ 52$ 52 52$ 88$ 87$ 87$ 129$ 128$ 127$ 103 104 105 26$ 26$ 26$ 43 42$ 59$ 59$ 59$ 222 222$ 221$ 355$ 356$ «9$ 20 9$ 207$ 200 107$ 1085/Ie 108$ 20% 207/16 20% 32% 33 33% 3$ 3% 3% 36% 37% 38% 5$ 5% 5$ 24$ 24$ 230$ 2-2$ 231 128 128 128 164$ 164$ 163$ 209 209$ 209$ 225$ 218 229 239$ 241$ 241$ ïoViö 10% 11 Vis 124$ 4di 123$ 123% "t 69$ 69 «7* 43$ 43$ 42$ 47$ 48 47$ 38 37$ 36$ 180 203$ 205 203$ 195 198 198 2lVia 20% 21% 77$ 76$ 77$ 1$ 11 4 Mrt. 5 Mrt. 6 Mrt. 98$ 98$ 98% 94$ 94$ 98$ 98$ 98% 97% 97$ 97$ 23$ 24$ 24$ 24$ 114$ 114$ 114$ 51 50$ 52$ 87$ 90 117$ 127 127 128$ 105$ 26$ 104$ 26$ 26 41$ 42$ 4 59$ 59$ 60$ 220 219$ 219$ 359$ 359$ 203$ 208$ 201$ 10/$ 107% 108$ 20% 20% 20% 34% 33% 34 3% 3% 3% 39% 39% 39% 5$ 5% 5% 24 24$ 24$ 230$ 336 257$ 128 130$ 134 163 161 .160 214 213 214$ 227$ 225 229$ 238$ 239 242 1J% H% ll7/:s 122$ 124$ 127 41$ 43$ 69$ 69$ 71$ 41$ 4"} 46$ .47$ 48$ 35$ 37 37$ 178 178 182 198$ 198$ 200 195 196 196$ 217/is 21% 21% 79$ 79$ 81 1$ 1$ 1$ Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van het kind (tendenzfilm); hoofdrol len Frankie Thomas, Edward Arno$d, Karen Morley. Toegang boven 18 jaar. v Woensdagmiddag, half 3, matinee. V' Victoria-theater, eiken dag 's middags half 3 en 's av. half acht, hoofdnummer De we reldreis van de K XVIH, 20.000 mijlen over zee. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer Zwarte rozen (rom.); hoofdrollen Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Birgel. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De cowboy-millionnair (avonturen); hoofdrol George O'Brien. Toegang voor eiken leef tijd. Maandag 9 Maart. 7.30 uur, Stadhuis, verg. „Kinderkleeding". 7.30 uur, 't Gulden Vlies, officiëele ope ning Zuivelweek door jhr. mr. van Kinschot, burgemeester. 8 uür, gebouw vrijz. hervormden, Heul 3, Volkszangavond. Dinsdag 10 Maart. Gebouw Waakt en Bidt, 5 uur, Borneo- film voor kinderen; 8 uur, anti-opiumfilm voor personen boven 18 jaar, beide zendings films, vanwege de Alkm. hulpzendingsver- eeniging Het Mosterdzaadje. Woensdag 11 Maart. 9 uur. 's av., Stadhuis, vergadering afd. Alkmaar Ned. Roode Kruis. Honderden belangstellenden sloegen zoowel vanaf het gereserveerde terrein als van de wegen rond Schiphol het interes- nte bedrijf gade. TENUITVOERLEGGING VONNIS GESCHORST. De Hooge Raad behandelde heden een verzoek om herziening van een vonnis van den politierechter te Maastricht, waarbij ze kere S. is veroordeeld tot 50 boete wegens mishandeling met een mes. Nadat het vonnis in kracht van gewijsde was gegaan, zijn in een met deze zaak ver band houdende meineed-procedure voor het Hof in den Bosch eenige nieuwe feiten ge bleken onder meer hierin bestaande, dat de verbandmeester van de mijn Laura ver klaarde, dat de woning van den mishandelde niet konden zijn aangebracht met-een scherp voorwerp. Een dokter Jegde een gelijkluidende ver klaring af. De advocaat-generaal mr. Berger achtte de aanvrage gegrond en concludeerde tot schorsing der ten-uitvoerlegging van het vonnis met verwijzing der zaak naar een gerechtshof. Mr. Peeters uit Den Haag heeft het revi- sieverzoek nader toegelicht. De Hooge Raad zal op 23 Maart arrest wijzen. LITTAUSCHE RIVIER BUITEN HAAR OEVERS. Vele dooden? De rivier Njemen in Litauen is buiten de oevers getreden, daar het ijs is gaan kruien. De laaggelegen wijken van de stad Kaunas zijn overstroomd. Men vreest, dat dooden en gewonden te be treuren zijn. De materiëele schade is aan zienlijk. NOORSCH SCHIP ZOEK. 16 koppen aan boord. Er bestaat te Oslo ernstige ongerust heid over het lot van het Noorsche schip „Lysaker" dat op 28 Februari van Eger- sund is vertrokken op weg naar Rotter dam en waarvan nien sedert niets meer heeft gehoord. De bemanning bestond uit 16 koppen. GRETA GARBO TERUG NAAR HOLLYWOOD. Greta Garbo zal heden naar de Ver- eenigde Staten vertrekken, waar de regis seur Brown op haar wacht om te begin nen met de verfilming van „La Dame aux Camelias". HET ENSEMBLE DE BOER—VAN RIJK. De heer Jaap van der Poll deelt ons mede, dat hij met ingang van 1 Juli uit de directie treedt van het De BoerVan Rijk Ensemble. Ook mevrouw Lize van der PollHamakers zal het volgend seizoen niet meer aan dit gezelschap verbonden zijn. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Bernardus Antonius Hendrikus, z. van Jan Hendrik Funcke en Helena Dek ker. Albert, z. van Jacobus Arends en Jacoba Antonetta van Riel. Jacoba, d. van Jacob Balder en Klaasje Jonker. OVERLEDEN: Pieter Hendrik de Rover 80 jaar. Jan Smit 85 jaar. Klaas Honig 69 jaar. Klaas Termaat 79 jaar. Catharina Otte, ge huwd met Dirk Frankenoudt, 69 jaar. En gel ina Jansina de Jong 67 jaar. Albertus Kluft 70 jaar. Johanna Hendrik» Gerar- dina IJspelder, gehuwd met Hermanus Ahraham Pabbruwe, 49 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3