Fraaie wedstrijd in het Sportpark. Alcmaria verloor, maar kan desondanks op een uitstekend gespeelden wedstrijd terug zien. Jongmans faalde Glimlachje Wm WéÊmm Kinheim-'t Gooi 1-3. Volewijkers-Alkm. Boys 2-2. Van de Alkmaar-elftallen, Wat de Alkmaarsche Boys deden. Het vyfde liet Vrone II het kind van de rekening worden. Vóór de rust klopte de rekening trouwens niet, men zei 7- of 8—0. Maar gelukkig was er iemand die „geturfd" had en dus werd het 8—0. Na de rust kwa men er nog vier goals by en het eind was 12—0 voor het vyfde. Vermelden we nog, dat het vyfde door den voorzitter van Alcmaria toegesproken en gehuldigd werd met het behaalde kam pioenschap. Tevens werden ze op een plaatje" gezet. junioren a speelden „den" wedstrijd in hun afd. tegen Z.V.V. a. Laat ons direct zeggen, dat als men „de oorzaak" gaat zoe ken voor het tegenwoordige ruwe spel, dat vaak de velden ontsiert, men bij dezen wed strijd de oorzaak direct kon aanwijzen in de meer dan onvoldoende leiding". Vooral na de rust was het droevig en het talrijke pu bliek kon „genieten" van een serie overtre dingen, van ruw spel en het niet ontzien van het lichaam van den tegenstander, waarvoor onzes inziens slechts één straf geweest was, „het veld uit". Alcmaria a won doordat ze technisch veel beter waren, met een tweetal uitstekende doelpunten als gevolg. Nu is het wachten op een volgend puntenverlies van Z.V.V. a en ook de Juniorenploeg heeft de kans weer in eigen hand! Afwachten maar. Junioren b wonnen ook met 92 van Z.F.C. b, zelfs in Zaandam. Een uitstekende prestatie, waartoe we hen, eerlijk gezegd, niet in staat hadden geacht. Tegen Zilver meeuwen a aanstaanden Zondag maar het zelfde, en men kan meer dan tevreden zijn. De adspiranten a wonnen, zooals gezegd, van D.T.S. a; de b-ploeg eveneens en wel met 71 van Uitgeest a. Vasthouden hier voor de tweede plaats! Ook adspiranten c won met 40 van Akersloot a, zoodat er van de 16 te behalen winstpunten 14 binnenkwamen. Een zeer goed resultaat. Was dit het Alcmaria, dat vijf maan den lang heeft gevochten, om een zeer ernstige depressie te boven te komen? Was dit het Alcmaria, waarin geen vechtlust meer zat, waarin geen energie meer aanwezig scheen? Of was dit een herboren Alcmaria? Laten wy direct maar beginnen met onze eindconclusie: er stond gisteren een frisch Alcmaria in het veld, dat gevochten heeft tot het uiterste, dat een zeer snellen wedstrijd kon spelen, dat een leidende ploeg volkomen stond en dat gelet op de veldverhouding zeker had moeten winnen. Helaas, met 42 ging Alcmaria ten onder, maar de cijfers zijn geflatteerd voor D. O. S. Wanneer Alcmaria een goed doel- verdediger had gehad, was het misschien niet tot één doelpunt gekomen, want eigenlijk waren alle vier doelpunten houdbaar en zeer zeker waren de eerste drie niet ter wereld gekomen, als niet Jongmans zoo'n uitzonderlijk slechten dag had gehad. Hij maakte trouwens veel meer fouten en was bovendien zoo zwak in het uittrappen, dat de bal zelfs vóór den wind niet over de helft kwam. Wanneer Jongmans niet zoo'n volkomen off-day had gehad, de wedstrijd was door Aicmaria gewonnen! Er zijn wedstrijden, die men gauw ver geten moet, ondanks den uitslag. Er zijn ook wedstrijden, die al worden ze dan verloren nog stof genoeg bieden, om er over na te praten. Er zijn wedstrijden, die boeien van het begin tot het einde, boeien ondanks ver schillende fouten, die gemaakt worden. Er zijn wedstrijden, waarop de verlie zende partij met genoegen kan terug zien, omdat er goed gespeeld werd. Zoo was het hier: deze wedstryd zal het publiek stof tot praten geven, zal door het publiek met spanning gevolgd zijn, zal ook bij de verliezende partij in goede herinne ring blijven, vooral wat betreft het spel dar eigen ploeg. Want dat spel was frisch en resoluut. En ondanks alle tegenslagen heeft Alcma ria dat spel volgehouden tot de laatste minuten. Pas toen met den stand 24 gaf Alcmaria zich gewonnen. Wy hebben wedstrijden gezien, die door de voorhoede verloren werden. Zoo was het nu niet. Deze voorhoede heeft sterk gespeeld, heeft ruim voldoende gespeeld en heeft zich zelfs kansen geschapen. Dat die kansen niet steeds in doelpunten kon den worden omgezet, ochniet elke aanval kan een doelpunt opleveren. Maar als deze voorhoede in deze forma tie en met deze spelopvatting, waarin elk der 5 spelers zich geheel gaf, zoo verder kan doorspelen, dan behoeft geen degra datie gevreesd te worden, dan redt Alc maria zich zelf door haar krachtig voor hoede-spel. En wy moeten de waarde van deze voor' hoede nog iets hooger schatten, als we even bedenken, dat de Grand niet constant speelde. Soms viel hij goed aan, soms ook was zyn spel zwak. Met een de Grand in vorm, was de aanval nog krachtiger ge- Worden. Gelukkig kunnen wy met genoegen te- ru8 zien op de beide kant-halfs. Rootring was Rootring weer en dat zegt voldoende. En Hoorn.... By onzen nieuwen linkshalf moeten wij even stilstaan. Hij heeft nu eenige V.yys//. yY.WSS/Av.-f. m En een extra portie ongekookte erwten voor mij!! wedstrijden met het eerste meegespeeld; in het begin ging het maar matig, maar Hoorn ging snel, heel snel vooruit, en op het oogenblik is hij een kracht van betee ken is geworden. Wanneer hij en Koning nog wat beter op elkaar ingesteld zijn, dan is het zaakje dik in orde. Rest dan nog de verdediging. Koning deed het grove werk, Bijlsma het meer fynere. Maar wie de beste was, durven wij niet zeggen. Deze linie heeft den geheelen wedstrijd prachtig gespeeld en de verre trappen van Koning (zijn plaatsen wordt nog steeds beter!) over de middenlinie heen gaven de voorhoede gelegenheid, om aan te vallen. De tegenpartij had in tegenstelling met Aicmaria geen zwakke plekken, waardoor het geheel zeer stevig was. De ploeg had een paar snelle vleugelspelers een zeer bewegelijken en gevaarlijken mid voor en verder een solide middenlinie en een verdediging, die niet over gebrek aan geluk te klagen heeft gehad. Eenige der spelers waren niet bepaald correct, zoodat scheidsrechter Bosch al te veel vrije trap pen tegen D. O. S. moest geven wegens haken, duwen en vasthouden, zelfs een paar keer voor natrappen, wat voor twee spelers een waarschuwing opleverde. Intusschen moeten wij een compliment maken aan scheidsrechter Theo Bosch, die den zeer snellen wedstrijd zonder moeite leidde. Hij „voelde" den wedstryd aan en floot prettig. De wedstrijd zelf was er een, die veel van de spelers vergde en die door een zeer talrijk publiek met groote interesse werd gevolgd. En zü, die toch thuis gebleven zyn, hebben eertschoonenwedst rijd middag gemist.. ,.J| De wedstryd Op een zeer fraai speelveld en onder de mooiste weersomstandigheden trapte Alc maria, dat de toss had verloren, af met wind en zon in den rug. En direct ging het in een hoog tempo op het D. O. S.-doel af en volgde er een serie aanvallen, die het beste deden verwachten. Er werd snel ge speeld, het samenspel vlotte en de D. O. S verdediging werd danig in het nauw ge bracht door eenige schoten en een kopbal Veel geluk had Alcmaria niet, want eenige malen ging een schot rakelings naast. Een der weinige D. O. S. aanvallen le verde in die periode een hoekschop op, die echter afdoende werd weggewerkt. Direct daarop miste Burgers vlak voor doel een fraaie kans, terwijl de volgende D. O. S.- aanval oogenschijnlijk geen gevaar zou kunnen opleveren, maar Gomersbach's voorzet werd een ver recht schot, dat Jongmans zonder meer liet passeeren (01). Er was toen een kwartier gespeeld. Alcmaria zette toen nog feller alles op den aanval, weer kwamen er gevaarlijke momenten voor het D. O. S. doel, maar pas na 22 minuten kon v. Wieringen een fraaie pass aan Gerritse geven, die met een hard laag schot voor den gelijkmaker zorgde (1-1). Alcmaria bleef, aangemoedigd door dit succes, aanvallen, al moest ze ook steeds op haar hoede zijn voor de snelle en ge vaarlijke D. O. S.-uitvallen. Maar een doelpunt kon slechts aan de zijde van het D. O. S.-doel verwacht worden. Doch ziet, na ruim een half uur volgde weer een zwakke D. O. S.-aanval, Jongmans greep weer mis en 't was 12. Eventjes verslapte Alcmaria, maar wel dra ging ze weer ten aanval over en zoo kwam de rust met 12. De tweede helft. De tweede helft begon met een verras sing. Vanaf den aftrap nam Alcmaria den bal mee, Hamstra zette in moeilijke positie fraai voor, Burgers slingerde met zijn been en 't was 22. Toen kwam de periode, waarin de D. O. S. verdediging de kluts kwijt raakte en telkens den bal half raakte. Doch juist toen kon Alcmaria niet van de gelegenheid profiteeren. En dat redde D. O. S., want langzamerhand herstelde D. O. S. zich, schudde tenslotte alle voorzichtigheid van zich af en begon met goede aanvallen, die echter op Bijlsma en Koning stuitten. Het werd een zeer boeiend gevecht om het winnende puntje, dat zoowel aan den eenen als aan den anderen kant kon komen En waar de Alcmaria-voorhoede iets snel ler was dat die van D. O. S., leek het er op, of Alcmaria zou winnen. Maar eenige schoten gingen rakelings naast, een ander trof de deklat, maar in het net kwam de bal niet. Toen kreeg D. O. S. een hoekschop te nemen, Jongmans ving het leer op, maar liet het weer glippen en zoo kreeg D. O. S. al weer een zeer goedkoop doelpunt (23) Dat gebeurde 10 minuten voor het einde en even werd de thuisclub moedeloos. Daarvan profiteerde D. O. S., dat met een heel ver schot al weer succes had (24). Nog trachtte Alcmaria te redden wat er te redden viel, maar het kwam tot eenige verre schoten, die naast het doel gingen. En zoo verloor Alcmaria onverdiend van de leiders in deze afdeeling. Het spel der Alcmarianen was echter een openbaring. En dat is misschien wel het allerbelangrijkste van de ontmoeting. En het geeft moed voor de allernaaste toekomst. Om 2 uur stellen beide partijen zich onder leiding van scheidsrchter Henneberke op. Kinheim wint de toss en speelt met zon en wind in den rug. Al dadelijk komt Kin heim aan den aanval, maar keeper Cohen grijpt resoluut in en houdt zijn doelgebied schoon. Het spel heeft veel onder de zenuw achtigheid van beide ploegen te leiden, maar 't Gooi koipt opzetten en na een kwar tier probeert G. Cohen al koppende te scoren. De bal wordt gestopt, 't Gooi gaat nu sterk opdringen, maar na een half uur neemt Kinheim door een hard schot van zijn midvoor Rein de leiding. Spoedig echter maakt N. Cohen door een van de paal te rugspringende bal den gelijkmaker. Er ontstaat dan voor het Kinheim-doel nog een doelworsteling, maar deze levert niets op en spoedig daarna is het rust. Na de rust golft het spel weer eenigen tijd op en neer en beurtelings moeten de beide doelverdedigers handelend optreden. Vooral Cohen doet dit op raaie wijze. 't Gooi speelt nu veel beter dan Kinheim, en Kinheim is dan ook ver in de minder heid. 't Gooi onderneemt nu aanval op aan val en verschillende corners zijn het gevolg. Bij 't Gooi valt rtu de spil C. van Es sterk op. Bij 'n Gooi-aanval komt G. Cohen in een vrije positie en kogelt van verre hard en onhoudbaar in. Kinheim probeert nu met forsch spel iets te bereiken, maar laat dit gelukkig ook spoedig weer varen. Beide ploegen krijgen dan een invaller. Na een half uur spelen komt een Gooi-speler in een dubieuse positie en .scoort onhoudbaar. De scheidsrechter kent het doelpunt echter toe. Even daarna rolt een bal langs het .ver laten doel van Kinheim en gaat corner, 't Gooi blijft steeds in den aanval, maar er komen geen doelpunten meer. Zoo komt het einde van een weinig aanlokkelijke partij. Vooral Kinheim liet een uiterst zwakke partij voetbal zien. De drie gebroeders Groeneveld warer. nog de besten, hoewel ze lang niet tegen de 3 gebroeders Cohen op konden. Zoo heeft 't Gooi dezen wed stryd met 31 verdiend gewonnen. Dc rood-witte Alkmaarders rehabiliteeren zich volkomen van de nederlaag tegen H.R.C. Bravo Alkmaars^m Boys!-Dat was een prachtprestatieh. Een prestatie, die de smadelijke nederlaag tegen H.R.G. ge heel .uijtgewischt heeft en tevens een prestatie die heeft laten zien, dat de rood witte kaasmenschen er in de derde klasse kunnen zijn. Het deed er niet toe of Volewijckers gesteund door een laaiende massa en zeker ruim 3000 koppen tellend tot zeer fanatieke aanvallen - over ging; of een „scheidsrechterlijke dwaling" den twee den Alkmaarschen voorsprong verloren deed gaan; of eenige Alkmaarders tijde lijk „sneuvelden" eenmaal zagen we zelfs twee rood-wittentegelijk op het „slagveld" liggen terwijl de arbiter maar lustig liet doorspelen De Boys lieten zich niet ontmoedigen, de rood-witten lieten zich evenmin af schrikken. En nu kunnen we zeggen, dat een de Grand en Brouwer een ietsje ster ker speelden dan de overigen en nog een enkele een tikje zwakker was dan het ge heel, neen, daar stonden elf stoere werkers, schouder aan schouder en zoo vormend een massieve schakel, een goed geheel. Het was een verdediging en half- linie, -die den meest gevaarlijken Am sterdamschen aanval het hoofd wist te bieden op een wijze, die volledig ver trouwen wekte en het kan de rood- witten voldoening schenken, dat hun nieuwe linkshalf v. Eerden ontegenzeglijk heeft voldaan. Zijn verdedigen en steunen van eigen aanval waren werkelijk goed. En voor deze verdediging stond een aan- valslinie, die niet alleen voortdurend con tact zocht naar achter, die daarbij tevens aanvallen opzette, waar meer gevaar van uit ging dan van de Amsterdamschen. Dit waren de Boys zooals we ze wel eens eerder hebben gezien. Een eenheid, voorzien van een goeden geest, bezield met den heiligen wil, om hét er zoo goed moge lijk af te brengen. En de Amsterdammers? Ook zy hebben hard voor de volle win.st gewerkt, alléén stond de techniek niet op dat peil, zoóals we dit tijdens het eerste treffen aan den Westerweg bemerkten. Misschien vond dit zijn oorzaak in het meerdere enthousiasme en eenige zenuwachtigheid. De ontmoeting zelf werd, en vooral na rust nog al eens onderbroken door eenige incidentjes. Hoewel de strijd zeer zwaar en enkele maken „hard" was, kon er toch niet gesproken worden van opzettelijke ruwheid. Veleongevallen waren meestal het gevolg van een samenloop van omstandigheden. Eerst raakte de Amsterdamsche doelman lichtelijk geblesseerd bij een botsing met Schenke. Toen weer de rechtsback, die reeds eenige malen gelijk kopte met de Grand naar een bal, even wegens een hoofd blessure het veld moest verlaten, doch spoedig terug kwam. Ook het hoofd van Kwadijk was met dat van een Amsterdam mer in aanraking geweest, v. d. Hilst en een Volewycker hadden ieder een bal in het aangezicht gekregen, zoodat er ook een paar bloedneuzen te noteeren vielen. Nog een bal in een „Alkmaarsche maagstreek" en een zestal minuten voor tijd moest Pater, by een botsing, met beenkramp buiten de lijnen worden gedragen. En zoo had het Mosveld wel wat weg van een imitatie slagveld. En toch, toch stond deze wedstrijd, en vooral voor de rust, op een heel goed en zeer zeker tweede klasse peil. De wedstrijd zelf is heel gauw te vertellen, daar we veel en goed veldwerk zagen, vele gelyk op gaande wederzijdsche aanvallen, waarbij de Amsterdammers enkel malen over geluk zeker niet te klagen hadden en vooral de rust eerder was aangebroken dan we had den verwacht. Als scheidsrechter Crabbendam, die in dezen wedstrijd stellig niet voor zijn taak berekend was, doch z'n fouten nogal vrij regelmatig verdeelde, beginnen fluit, zién we de volgende opstelling binnen de lijnen: Volewijckers. Baars v. d. Winkel Geurts Wagenaar Geerding Styger Bognetteau v. d. Hilst Smit Hackman Herfst de Grand v. d. Hilst Schenke Kwadijk Indri v. Eerdën Pater Brouwer Houtkooper Slikker Keesen A 1 k m. Boys. De Grand heeft de toss gewonnen en kiest eerst het weinige wind voordeel, terwijl de zon vrijwel dwars over het veld staat. De eerste aanvallen zijn van de Boys, die met een laten zien, dat zy heel wat van plan zijn. De Amsterdamsche defensie is echter op haar qui vive en kan het gevaar keeren. Dan zullen ook de gastheeren het eens pro' beeren en eenmaal moet Slikker redden ten koste van een corner op rechts, die zeer goed genomen, door Kwadijk keurig wordt weggekopt en meteen een gevaarlijken tegenaanval oplevert, dien Baars echter zeer goed kan onderbreken. Menige wederzijdsche aanval volgt en eenmaal zien we ook Keesen zeer goed red den. Het Amsterdamsche doel ontkomt juist aan een doorboring, als Kwadijk een voor zet van Schenke rakelings naast poeiert. Dan mag de spil Geerding een vrije schop op het Alkmaarsche doel verwerken. De Boys passen plotseling een mooie taktiek in hun doelgebied toe ende kans gaat ver loren. Dan na 15 minuten een plotselinge aanval vanuit de Alkmaar sche verdediging, de Grand zwenkt keurig naar binnen, kan verder doorbreken en met een mooi laag schot is de stand 01. Vreug de in het Alkmaarsche kamp. De eer is ten minste gered, zegt men op de publieke tri bune! Maar de Boys denken er anders over, De Amsterdammers komen opzetten, maar de r.-witte halflinie en verdediging zijn on genaakbaar, terwijl de binnenspelers steeds het contact met achter houden. Nadat Kee sen een geweldig hard schot van Geerding tot corner heeft gewerkt, ontkomt het Am sterdamsche doel tot tweemaal toe op zeer gelukkige wijze aan een doorboring, als de heeren voor de veste zeer onzeker doen. Een paar corners van Indri en de Grand zijn het gevolg, doch het gevaar blijft uit. Na menigen wederzij dschen aanval gelukt het de thuisclub na 37 minuten om gelijk té maken. Een Amsterdamsche aanval heeft tot gevolg, dat Smit er even door kan gaan, een schuiver volgt, die juist binnen, den paal doel treft .(11). Als Kwadijk opnieuw juist heeft naast geschoten, zakt het tempo evén en breekt de rust zonder eenige wij ziging aan. Na rust zien we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Reeds na 4 minuten zien we plotseling Schenke doorbreken, doch vlak voor doel wordt hij in den rug geduwd en kent de arbiter den Alkmaarders een strafschop toe. Kwadijk plaatst zich ach ter den bal en met een feilloos schot komt de stand op 12 te staan. Ook nu weer gaat het Amsterdamsche doel tot tweemaal toe door het oog van de naald en dan krijgen we na tien minuten spelen een zonderlinge beslissing. Kwadijk wordt in den rug geloopen enVole wijckers mag een vrije schop verwerken. Nog voor men weet wat er eigenlijk ge beurt, laat Geerding met een geweldig hard strak schot den bal in het Alkmaarsche doel verdwijnen en is de stand opnieuw gelijk (22). De groen-witten willen een overwin ning förceeren, doch de kaasmenschen ge ven geen kamp. Ook hun pogingen op volle winst leveren geen resultaten op en zoo komt de periode van incidenten en daarna het einde zonder wijziging. Bravo Alkmaar sche Boys! Alkmaar III speelde gisteren tegen de Eg- mondsche Boys II en wist in een slechten wedstrijd met 10 te winnen. Hoewel ze het grootste gedeelte van den strijd in de meerderheid waren, wisten zij zülks niet in doelpunten om te zetten, tenminste niet voor de rust. Pas 10 minuten voor 't einde maakte de linksbuiten er 10 van, met welken stand ook het einde aanbrak. De adspiranten speelden een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de Alkm. Boys C- adsp. en wisten met 30 te winnen. Het eerste elftal bracht een bezoek aan Volewijckers en dit zou geen gemakkelijke opgaaf beteekenen. De Boys hebben het er echter heel goed afgebracht en namen een zeer kostbaar punt mede naar de kaasstad. Elders van deze ontmoeting die een 22-resultaat opleverde een verslag. De mannen van het tweede team gingen parallel en behaalden in eigen huis tegen het pittige O.S.V. III eenzelfden uitslag (2—2), echter met dat verschil, dat hier tot tweemaal toe een achterstand moest worden ingeloopen. De Oostzaners, die eenigszins versterkt waren en nog een kans op de bo venste plaats hadden zouden natuurlijk geducht van zich afbijten, om zoo noodig hun positie te versterken. Zij zijn hier ech ter slechts ten deele in geslaagd, daar de onderlinge afstand nog vier punten blijft, met nog slechts drie te spelen wedstrijden. Het verloop van den wedstrijd was zeer spannend. De bezoekers namen eerst de lei ding, doch de Boys-reserves maakten gelijk. Opnieuw konden de Zaankanters de leiding nemen en het gelukte Booy om een vijftal minuten voor tijd de partijen weer op ge lijken voet te brengen. Het derde elftal deed ook nu zeer verdien stelijk werk, door het heusch niet zwakke W.F.C. VI in eigen huis een 6—1-nederlaag toe te brengen en de Wormerveerders met een vrijwel uit te schakelen voor de boven ste plaats. Wat we verwacht hadden, maar zoo'n,overwinning toch zeker niet. Ook het vyfde team smaakte het zoel- der-overwinning. Het op de ranglijst hooger geplaatste M.E.V.O. II was op bezoek en moest er met 1—0 aan gelooven. Al is do zege dan óok klein, het is toch ongetwijfeld eén mooie prestatie. De a-adspiranten brachten in St. Pancras Vrone a een 6—0-nederlaag toe. POLITIEVOETBAL. Morgen, Dinsdagmiddag, heeft er op het Gemeentelijk Sportpark een belangrijken wedstrijd plaats voor de competitie van den .Nederlandschen -Politie Sportbond. Dan toch moeten onze stadgenooten spelen tegen het sterke Hilversum, dat met zeven gespeelde en zeven gewonnen wedstrijden glansrijk aan den kop staat. Alkmaar heeft in Hilver sum een groote nederlaag gehad en ook haar twee andere uitwedstrijden verloren. Thuis echter tegen Amersfoort en Haarlem wisten onze stadgenooten te winnen en heb ben zij zich daardoor eenigszins hersteld. Het zal ook morgen geducht spannen daar Alkmaar zal trachten op sportieve wijze revanche te nemen en in ieder geval de Hil versummers één puntje „af te snoepen". De tegenstanders zijn dit seizoen Hilver- versum, Amsterdam III, Zaandam, Amers foort en Haarlem II. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Deze vereeniging heeft Zondag een trai- ningsrit gehouden over een afstand van 44 K.M. In deze rit waren verscheidene jon gens, die met pech te kampen hadden. De uitslag was: 1. A. Aukes; 2. M. Martin; 3. Visser; 4. P. Bleeker; 5. de Bood; 6. J. Ser- pentie en 7. de Zeeuw. P. G. Zandvoort was naar Leeuwarden voor den kampioen wedstryd op home trainer. Hij wist daar de 5de plaats te be zetten.' Voorwaar een mooie prestatie. DE VIERDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Wat bracht ons de afgeloopen week? Het is opmerkelijk, dat in tegenstelling met de vorige jaren, de heer Grolms tot dusverre nog slechts de enkele renners voor de Amsterdamsche Zesdaagsche heeft gecontracteerd. Opmerkelijk, omdat in vorige jaren het veld reeds in doorsnee een maand van te voren bekend was, ter wijl thans nauwelijks een drietal we ken voor den start-van de vierde zesdaag sche nog allerlei onderhandelingen gaande zijn met bekende renners uit binnen-, en buitenland. -rWU.,hebben, naar aanleiding hiervan ons licht eens opgestoken bij den techni- schen leider van de Amsterdamsche Zes daagsche, den heer Grolms, en deze deel de ons daaromtrent het, volgende mede: „Het ligt in mijn bedoeling, vooral dit jaar, nu Amstèrdam de laatste Zesdaag sche van dit 'seizoen organiseert, in de hoofdstad ook inderdaad de sterkste ren ners aan den start te laten verschijnen, die momenteel te vinden zijn. "Waar een uitstekènde reputatie niet voldoende is om het verloop van een zes daagsche voör den toeschouwer aantrek kelijk te maken, heb ik mij in de aller eerste plaats bezig gehouden met de con ditie, waarin de renners zich momenteel bevinden, en ik meen te kunnen zeggen, dat Amsterdam niet alleen de meest be kende renners aan den start zal brengen, maar ook hen, die juist nu in zoodanigen vorm zijn, dat zij kunnen zorg dragen voor harden, werkelijken strijd en den toeschouwer ook iets kunnen laten zien. Vandaar het feit, dat ik tot het laatste moment heb gewacht met het engageeren van de renners, zoodat ik practisch ge sproken een veld samenstel, dat uitslui tend bestaat uit renners in prima con ditie." Tot zoover de heer Grolms. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat de nieuwe engagementen ook inderdaad van bijzondere waarde zijn. Een renner als de Neef, die met Dekuijsser de laatste Antwerpsche Zesdaagsche won, die Zon dag j.1. in Parijs met Charlier het publiek in verbazing bracht en de sterkste Inter nationale koppels in een koppelwedstrijd versloeg, is zeker in staat in de Amster damsche Zesdaagsche leven in de brou werij te brengen. Ook de bekende Duit- scher Rausch, die zich in Nederland een groote populariteit heeft verworven, heeft zijn contract voor de Amsterdamsche Zesdaagsche geteekend en traint zich thans iederen dag om zoo sterk mogelijk aan den start te kunnen verschijnen. Re- sumeerende zijn tot dusverre gecontrac teerd: Pijnenburg, Piet van Kempen, Slaats, Gebr. Vroomen, Bosland, Loskamp (allen Nederland); Aerts, Buysse, Billiet, Deneef (België) en Rausch (Duitschland). En wat gaat er gebeuren met de jongere Hollandsche koppels, zult ge onwillekeu rig vragen? Wel, die zullen in de gelegen heid worden gesteld voor hun contract te „vechten". Zij krijgen hun kans in den drie uurs koppel wedstrijd, welke even eens door de directie van de Zesdaagsche in het R. A. I. Gebouw te Amsterdam op Zondagavond 22 Maart wordt georgani seerd en waar een speciale commissie ook het rijden van deze opkomende Holland sche krachten zal gadeslaan. Hen die zich het meeste onderscheiden hebben, zal een contract voor de Zesdaag sche aangeboden worden. Over den koppelwedstrijd van 22 Maart schrijvende, moeten wij nog memoreeren dat deze week de Belgen Loncke, van Nevele en Depauw zijn gecontracteerd, evenals de Franschen IgnatDiot en het Engelsch-Duitsche koppel CozensRie- ger. Reeds waren geëngageerd Pijnenburg, Slaats, Billiet, Sc^on-^Rausch, Ozmella—

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7