"AKKERTJES" DE GEBROEDERS „GOCHEM" De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont Kan+ongerecht te Alkmaar. Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. BERGEN KOEDIJK HEERHUGOWAARD Overal bij Apotheken en Drogisten 12 stuks in koker 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat bij, wil de gemeente aanspraak maken op rijksvergoeding voor twee leerkrachten, de betreffende school minstens 41 leerlingen moet tellen, te rekenen vanaf 1 Mei e.k. Waar de school op West-Graftdijk ge middeld 36 leerlingen telt, zal dus vanaf 1 Mei e.k. die school afstand moeten doen van de onderwijzeres en alzoo een één- mansschool worden. lo. in verband met de noodlijdendheid dezer gemeente zal een geldelijk offer, hoe gering ook, hetwelk niet wettelijk ver plicht is, van overheidswege thans niet worden toegestaan; 2o. spreker kan moeilijk de gedachte voorstaan om dezerzijds te speculeeren op den nood der tijden, n.1. om van een be voegde onderwijsleerkracht, die niet in de gelegenheid is een vaste plaats bij het on derwijs te krijgen omdat hij niet op de wachtgeldlijst voorkomt, voor een verre beneden peil bepaald salaris het volledig werk te verlangen. Dr. Koppen lichtte nader toe, dat zulks ook geenszins zijn bedoeling is, doch dat hij hier een overgangsmaatregel beoogde ten opzichte van de tegenwoordige onder wijzeres. Het onderwijs aan een eenmansschool is naar het oordeel van B. en W. zóó onvol ledig, dat alle middelen moeten worden aangewend om de kinderen onzer ge meente daarvoor te behoeden. In een krachtig en gloedvol betoog toonde de voorzitter aan, dat wanneer al les op alles gezet wordt en ieder daartoe van goeden willen is, er nog wel een gele genheid open is, om een tweemansschool in deze gemeente te behouden, n.1. door samenvoeging der leerlingen van beide scholen. Wanneer een nieuwe school zou verrijzen tusschen Oost- en West-Graft- dijk in kan deze bezocht worden zoowel door leerlingen van Spijkerboor (Jisp) die tot nog toe de school te Oost-Graftdijk volgden, ook deze nieuwe school bezoe ken; hun aantal dat den laatsten tijd te rugliep omdat de ouders voor hun kinde ren een andere dan een éénmansschool verlangden, zou weer kunnen toenemen, terwijl voorts de gelegenheid daardoor zou worden opengesteld ook voor de leerlin gen van de eenmansschool te Kogerpolder (Akersloot) om de nieuwe school alhier te bezoeken, zoodat ook laatstgenoemden verder gespaard blijven voor een een mansschool. B. en W. zien in gedachten een nieuwe centrale o.l. school verrijzen, die hare invloed kan doen gelden over de geheel genoemde streek en is dat naar hun oordeel een groot belang voor de school jeugd. Het gaat er hier niet bepaaldelijk om waar de school staat, doch waar is zij be reikbaar door zooveel mogelijk leerlingen, dus in het centrum. Die plaats is z.i. in deze gemeente en laat daarom van den gemeenteraad van Graft uit tot deze con centratie de eerste stoot worden gegeven. Aan het departement van onderwijs zal een aanvrage om de bouwkosten niet zon der meer worden terzijde gelegd. Van beide commissies was bericht inge komen, dat volledig werd ingestemd met deze plannen. Voorts kon de voorzitter ook voorlezing doen van een ingekomen schrijven van den inspecteur van het lager onderwijs te Alkmaar, waaruit bleek dat deze de voorgenomen plannen zooveel hem mogelijk is zal helpen bevorderen, waar zulks ook naar zijn oordeel de eenige goede oplossing te noemen is. De idee van den heer Heinis als zou vanuit de vergadering van B. en W. iets zijn uitgelekt wees de voorzitter met kracht van de hand. Verschillende raadsleden spraken nog over de plaats der school en de benoodigde bouwgrond en betuigden hierna hun instem ming met de voorstellen van B. en W. De voorzitter deed hierna voorlezing van de ontwerp-besluiten tot stichting eener uieuwe centrale o.l. school en afhankelijk daarvan tot opheffing der beide aanwezige scholen met ingang van den datum waarop de nieuwe school in gebruik zal worden ge nomen, en tot aanvrage van extra rijkssub sidie in de bouwkosten. Voorts tot het aan gaan van een geldleening tot ten hoogste f 24.000 voor het bouwen van de nieuwe school plus onderwijzers woning, waarbij re kening werd gehouden dat de ter beschik king komende 4 perceelen (2 scholen en 2 woningen) mogelijk 4000 zullen opbren gen, die op de bouwkosten in mindering zullen komen. Deze besluiten werden met algemeene stemmen aangenomen. Een afzonderlijk schrijven zal om medewerking worden toe gezonden aan den minister van onderwijs. Hierna werd aan mej. M. Messchaert op de meest eervolle wijze eervol ontslag ver leend als onderwijzeres ingaande op 1 Mei 1936, waarbij de voorzitter namens den raad gevoelvolle woorden van dank uitsprak voor de langdurige diensten, welke deze onderwijzeres op zoo uitnemende en liefde volle wijze heeft bewezen, zoowel aan het onderwijs als aan de schooljeugd alhier. De heer S. Heinis informeerde naar het rouleerstelsel voor de werklooze arbeiders, geplaatst bij de werkverschaffing. De voorzitter lichtte hierbij toe de wer king terzake door B. en W. ten opzichte de belangen der werkloozen en gaf zijn spijt te kennen, dat er nog werkloozen zijn die zich tot het bestuur van hun organisatie wenden voordat zij met den burgemeester de noodige inlichtingen hebben gevraagd. De heer J. Koppen sprak nog over de aangebrachte wisselplaatsen in het dorp Oost-Graftdijk en vroeg de aandacht aan de lantaarn van het P.E.N. bij de kerk aldaar. De voorzitter zegde toe een en ander met de directie van het P.E.N. te zullen bespre ken. De heer .J Blaauw wees op de te houden verkiezingen voor het bestuur van den Eilandspolder. Als gevolmachtigde voor de gemeente werd aangewezen de burgemees ter van Graft. JUckOiiaken Vrijdag 6 Maart 1936. Waarom de Nederl. Spoorwegen steeds een tekort hebben. De grondwerker Joh. F. te Bussum had uit pure liefdadigheid eenige mede-arbeiders vervoeid met zijn vrachtwagen, waar geen vergunning voor was verleend. Verd. had 2 getuigen décharge meege nomen, die allebei verklaarden, dat de rit geheel gratis van Wieringen naar Bussum was gegaan, daar 'n dure reis met zulke geringe verdiensten er niet af kon. De eisch luidde 8 boete of 8 dagen. De kantonrechter, die het geval minder ernstig vond, veroordeelde den man tot 3 boete of 3 dagen. Daar zijn het jongens voor. De 18-jarige KI. v. d. W. uit de Rijp had op 15 December de verleiding niet kunnen weerstaan, vooral daar sneeuw hier zoo zoetjes aan zeldzaam wordt, met sneeuw ballen te gooien. Doe het Üan maar in 'h weiland, zeide ambtenaar van het O. M. en eischte 5 boete of 5 dagen. Uitspraak in dit sneeuwdrama, wat ook nog 'n gebroken ruitje ten gevolge had, 3 boete of 3 dagen. Uitkijken. Jan W., 47 jaar, wonende te Beverwijk, was op 9 Januari de dupe geworden van zijn onoplettendheid door per fiets pardoes den provincialen weg over te steken, ter wijl dit door groote waarschuwingsborden is verboden. Eisch 10 boete of 8 dagen. Uitspraak 5 boete of 4 dagen. Alles voor de Kerkplein. De 32-jarige schilder Bertus J. was op Zondag 12 Januari met z'n familie 'n bezoek gaan brengen naar de gestrande Kerkplein en had zijn wagen op een verboden plaats geparkeerd. Eisch 4 boete of 4 dagen. Uitspraak in 't teeken van de naderende lente, dus mil der, 1 boete of 1 dag. Visschersverdriet. Pieter K., transportarbeider te Krom menie en Dirk V., te Amsterdam, waren zoo onfortuinlijk, te worden ge snapt, toen zij zich aan de vischsport hadden overgegeven en toen geen vergunning bleken te bezitten. Dit gebeurde te Uitgeest en te Barsingerhorn in besloten water, echter door K. B. afgesloten voor visschers. Eisch voor elk 2 boete of 2 dagen. Uit spraak 0.50 boete of 1 dag. Vooral de spulletjes nakijken. Petrus S., rijwielmonteur te Oud karspel, kon op 23 Februari zijn rijbewijs niet toonen. Eisch voor deze nalatigheid f 3 boete of 3 dagen. Uitspraak 1 boete of 1 dag. Reflector-misère. Martinus A., 56 jaar, pluimveehouder te Bergen, had geen reflector op zijn fiets. Het is toch in je eigen belang, vermaande hem de kantonrechter. Hij halveerde den eisch van den ambtenaar en veroordeelde dezen zwoeger tot 1 boete of 1 dag. Het is beter af te stappen dan 2 boete te moeten lappen. Pieter R., 19 jaar oud, van beroep vertegenwoordiger, was bekeurd, omdat hij verzuimd had richting aan te geven bij het afslaan naar links. Piët was op weg met 2 fietsen en had beter gedaan maar te gaan loopen, want hij werd heden voor z'n nala tigheid veroordeeld tot 2 boete of 1 dag gratis verkeersles nemen. Schrik van de automobilisten. De 24-jarige chauffeur Pieter K. te Lutjewinkel was op 28 Februari geverbali seerd, daar zijn auto niet was voorzien van twee krachtig werkende remmen. De handrem schoot maar even 30 M. door. Eisch 15 boete of 15 dagen. Uitspraak slechts f 6 boete of 4 dagen, zoodat hij er nog zeer goed afkwam. Dat kan niet geduld worden. Cornelis S., chauffeur te Oude-Niedorp, was op 20 Januari uitgenoodigd te ver schijnen als getuige voor den politierech ter, maar had zulks nagelaten, met als gevolg het gebruikelijke verbaal. De man beriep zich op overmacht, maar daar kon hij niet veel van bewijzen. Hij werd dan ook veroordeeld tot 6 boete of 4 dagen. Het maantje scheen helder. Willem K, arbeider te Akersloot, had op 2 Februari 't er maar op gewaagd, in het donker naar huis te rijden. Het was volle maan. De kantonrechter legde 2 boete of 2 dagen op. Denk om de bocht. De 38-jarige assuradeur Teipe B. had op 23 Februari te Schoorl aan den Damweg de bocht onbehoorlijk links afgeknepen, wat zeer te laken is. Eisch 6 boete of 6 dagen. Uitspraak 4 boete of 2 dagen. Rijden zonder licht is verboden. Corn. M., melkslijter te Egmond-Binnen, die al vier veroordeelingen achter den rug had vanwege het rijden zonder licht, stond heden weer voor twee zelfde feiten terecht. Als steeds beriep hij zich op z'n slechte lan taarns en dat de kaarsen in 't dorp waren uitverkocht en vroeg 'n voorwaardelijke veroordeeling. Tevens vertelde hij, dat zijn schoonvader voor twee nieuwe lantaarns had gezorgd. Had hij dat maar eerder ge daan, vond de ambtenaar en eischte 2 x f 5 of 2 x 5 dagen. Uitspraak 2 x f 4 boete of 2x2 dagen. Een verstokte. Als laatste der zitting stond terecht Arie K., bloemenventer te Alkmaar, ook al geen onbekende. Hij had met z'n bloemenmandje weer veel te lang op hetzelfde punt gestaan. Intusschen heeft hij nu een vergunning aangevraagd. Eisch 3 boete of 3 dagen. Uitspraak f 2 boete of 1 dag. Maandag 9 Maart. Oplichting. De niet verschenen verdachte Evert Joh. K. was ten laste gelegd dat hij op 7 Nov. een auto had gehuurd ten behoeve van zijn patroon wonende te Heiloo, terwijl zijn patroon hiertoe geen opdracht had gegeven, temeer daar verd. bij hem niet meer in dienst was. Uit het getuigenverhoor kwa men nog veel meer dingen van dergelijke aard naar voren, zoodat de officier het noo- dig vond verdachte eens flink te straffen en eischte 3 maanden gevangenisstraf. De poli tierechter veroordeelde hem conform den eisch. Van den wal in de sloot. Petrus A., arbeider te Grootebroek, had op 4 Januari de 4o-jarige schilder B. Berk hout een klap op zijn neus gegeven, omdat de schilder was opgetreden als getuige in een zaak tegen verdachte terzake vernieling. Natuurlijk nam de officier de getuige in be scherming en vorderde 14 dagen gevangenis straf. De politierechter dacht er precies zoo over en veroordeelde conform den eisch. Dat gaat zoo maar niet. J. H., wonende te Hoorn, had opzettelijk als steuntrekker in de maanden Augustus en September, nagelaten eenige inkomsten van 'n zoon en 'n dochter op te geven en hier door het Rijk benadeeld. Ook in deze zaak was de officier zee scherp in zijn requisitoir en eischte 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak conform. Geen oplichting. Hendrik Jozef M., niet verschenen, had te Egmondbinnen bij verschillende winkeliers rookartikelen gekocht en niet betaald. De ge tuigen konden niets anders verklaren, als dat zij zelf zoo dom waren geweest de man crediet te geven, terwijl zij wisten dat hij niet betalen kon. He* bewijs van oplichting was dus niet geleverd en er volgde onher roepelijk vrijspraak. De brigadier kreeg sigaren. Jac. M., veehouder te Oude Niedorp, had op 22 Januari te Winkel getracht brigadier Joh. E. een proces-verbaal van 'n zwendel- zaakje af te koopen door deze een pakje si garen aan te bieden. Natuurlijk ging de vlieger niet op; maar volgde wel een nieuw proces-verbaal. Eisch voor deze onverkwik kelijke daad 1 maand. Uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. Eerlijk duurt het langst. Corn. Kr., arbeider te Heerhugowaard, had op 14 Jan. aldaar zijn baggerbriefjes ver- valscht door bedriegelijk te vermelden 55 M3., waar dit 50 zijn moest, om daardoor ongeveer 1..50 meer uitbetaald te krij gen. Heden terecht staande vertelde hij dat zijn bedoeling was het te veel ingevulde de volgende week weer te zullen inhalen. Eisch 3 maanden. Uitspraak 2 maanden gevange nisstraf. Ergerlijk. De 39-jarige arbeider Jacobus Br. te Hensbroek had op 27 Januari het ergerlijke feit begaan, om zijn buurman's hond eerst fiink af te ranselen en daarna het arme beest op te hangen. Verd. voerde als zijn verontschuldiging aan, dat de hond aange trokken door zijn hond, hem en zijn familie des nachts uit den slaap hield. De officier trok tegen deze ergerlijke laf heid en mishandeling streng van leer en eische 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak conform. Het boetekleed ontsiert niet. Lolke L., scheepsbouwer te Purmerend, had te Beemster bij Jan Ernsting, kweeker aldaar, eenige platen lood gestolen, om deze te gelde te maken. De man had nog 'n verzoekschrift inge diend de zaak met gesloten deuren te be handelen, wat werd afgewezen. Hij maakte overigens een netten indruk en was door armoede gedreven tot deze daad. Hij toonde veel berouw en de officier was dan ook zeer mild gestemd en eischte 15 boete of 10 dagen. Uitspraak 10 boete of 8 dagen. Geeft men de vinger dan enz. Theodorus M. te Grootebroek moest te recht staan, omdat hij in de maand Decem ber van 't erf van D. Feenstra een partijtje houd had gestolen. Verdachte had verlof verkregen, wat losse stukjes mee te nemen, maar was toen zoo vrij, mooi geschaafde planken te grijpen. De verd. was niet ver schenen. Eisch en uitspraak 20 boete of 10 dagen. Zitting van 10 Maart. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken. Chr. H. K., Den Helder, diefstal van een autoband; eisch vrijspraak; uitspraak con form. Willem Zw. Egmond aan Zee, strooperij en opgeven valschen naam; Hooger beroep; eisch bevestiging vonnis kantonrechter vonnis kantonrechter 20 of 15 dagen en 10 of 6 dg.; uitspraak conform. Corn. W. chauffeur, Enkhuizen; (botsing met de tram op lsten Kerstdag te Venhui zen) eisch vrijspraak; uitspraak conform. P. J. K. Bovenkarspel; teelen van bollen zonder vergunning; nooger beroep; eisch bevestiging van vonnis kantonreenter met reduceering van de boete van 300 of 30 dagen tot 15 of 10 dg. Uitspraak conform dezen eisch. Leendert BI. Egmond aan Zee, strooperij, eisch vonnis kantonrechter van 25 of 10 dg. bevestigd; uitspraak conform. (Hooger beroepzaak). Fr. H. J. de Gr. chauffeur, den Helder, toebrengen van lichamelijk letsel; (aanrij ding op den Schagerweg te Schagerbrug op 25 Nov. 1935) eisch 3 mnd. hechtenis en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid; uit spraak conform en toewijzing vordering van 104. St. H. V., Oudorp, visschen met aaldob bers in verboden water; hodger beroep; eisch bevestiging vonnis kantonrechter van 20 of 10 dag., uitspraak conform. Chr. Sch. en S. H. K., beiden gedetineer den te Alkmaar, (inbraak met diefstal in de houthandel bij de fa. Bierdrager te Alk maar 18 Oct. 1935) eisch tegen elk één jaar gevangenisstraf; uitspraak: conform. S. H. K. te Alkmaar, gedetineerd, toe brengen van lichamelijk letsel; (aanrijding te Schagen op 16 Oct. 1935) eisch 1 week gev. met 1 jaar ontzegging van rijbevoegd heid; uitspraak conform. Hendr. Joh. Sm., gedetineerd, (zedenmis drijf); uitspraak: 3 mnd gev. met aftrek van 3 mnd. preventief en ter beschikking stelling van de regeering. Jxowitciaai Hieunos Concert ten bate Orgelfonds. Men schrijft ons: Hgt moet voor den heer A. Kooger, onder wiens auspiciën dit concert plaats vond, een voldoening zijn geweest, de Ruïnekerk zoo goed gevuld te zien, een bewijs dat zijn pogingen om een steentje bij te dragen tot den opbouw van het orgelfonds, met succes zijn bekroond. Kooger had voor een rijk gevariëerd pro gram gezorgd, viool, zang, declamatie en orgel, wat wil men meer? Als violist trad op de heer G. Hop, die aan ving met de Chaconne van J. S. Bach, een zwaar stuk vol technische moeilijkheden, welke de violist ter dege onder de knie had; jammer, dat de violist niet over een zange- digen toon beschikt, hij produceert niet wat men noemt een glanzend vioolgeluid; in de twee korte stukken Adagio van Handel en Aria van Tartini voldeed hij wel beter. Door de ongesteldheid van mejuffr. Jorien Leegwater dreigde de concertgever een moment leelijk gehandicapt te worden, doch hij vond gelukkig in den bekenden zanger Rotgans van Alkmaar een waardig plaats vervanger. De heer Rotgans heeft een prachtig warm gestemd basbaritongeluid, groot van om vang, een stem die staat, om groote ruim ten vraagt en dan ook in deze kerk tot vol ledige ontplooiing kwam; een genot om naar te luisteren. Het dubbelmannenkwartet, directeur de heer C. Jonker, gaf, behoudens een paar kleine onzuiverheidjes, een verdienstelijke vertolking van de liederen, die het voor dit concert gekozen had. Eli Prins toonde zich als steeds een voor treffelijk verzenzegger; vooral in de twee gedichten van een onbekenden dichter: „Ghij moest van vrouden beven" en „Des Soudaens dochterken", boeide hij ons door zy'n fijnzinnige voordracht; Vondels verzen vragen echter krachtiger geluid. De orgelsolo van den heer Kooger hebben wij voor het laatst bewaard. Op een orgel, dat hoog noodig grondig ge restaureerd moet worden, zoo te spelen, dat het prachtig Adagio (Eerste Sonate) van F. MendelsohnBartholdy ten volle tot zijn recht komt, daarvoor dient een afzonder lijk compliment gemaakt. Bravo Kooger, dat was klein maar rein. Tot slot bedankte de heer Dolf Langen- berg in een aardig speechje de medewer kenden aan dit concert voor hunne bereid willigheid om mede te werken en de aan wezigen voor hunne belangstelling. Uitvoering Aurora. Zondag werd door de Harmonie-ver - eeniging Aurora een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer G. Hekket uit Alkmaar. De avond werd geopend met een marsch, die direct insloeg. Van de solo nummers klarinet kan met voldoening ge meld worden, dat de heer A. Keeman een volledig succes had en een spontaan applaus verwierf. Nadat een vijftal nummers teil beste waren gegeven, kregen wij een klucht in één bedrijf „Het Wonderkind", wat vlot werd voorgedragen en waarom onbedaar lijk gelachen is en dat een luid applaus ver wierf. Na de pauze volgden nog een vijftal num mers, die alle correct werden uitgevoerd en met een luid applaus werden beloond, zoodat de vereeniging met voldoening op dezen goed geslaagden avond kan terug zien. De Jolly-band zorgde voor goede bal- muziek. Staatspensionneering. Zaterdagavond hield de Bond voor Staatspensionneering een propaganda- avond in de zaal van den heer Rus. De voorzitter, de heer A. Kooy, wekte op niet in den stryd te verslappen, al zijn de omstandigheden wel eens notmoedi- gend. Het zestuur geeft het goede voor beeld. Allereerst trad op het strijkje „Onder Ons", dat onder leiding van den heer P. de Geus weer belangeloos zijn medewerking verleende. Hierbij werd voor het eerst in het openbaar hun clubmarsch ten gehoore gebracht. Deze marsch is gecomponeerd door een van de leden, mej. A. Kostelijk, waarvoor zij e enovatie in ontvangst had te nemen. Voorts zongen Ali Goed en Klaas Kokkes onder begeleiding van het strijkje „Geef me een sigarenbandje", waarvoor zij een langdurig applaus kregen. Vervolgens was het woord aan den spreker ds. W. D. M. Baar uit Alkmaar. Deze vond het moeilijk telkens voor den bond een propagandarede te houden, daar iedere keer zoo ongeveer hetzelfde gezegd moet worden, maar hét is na 35 var wer ken van den bond helaas nog steeds noo dig. £pr. zeide het een schandaal te vin den dat in een zich christelijk njemenden staat r.og altijd gespro* \i moet worden tegen zoo iets onchristelijks als „oud en arm." Het leidt tot het weinig fraaie schouwspel dat de ouders op een gecamou fleerde manier van het eene kind naar het andere worden gejaagd. Voor hen, die zich altijd hebben kunnen redden moet het wel heelemaal ondragelijk zijn afhankelijk te worden van de liefdadigheid. Toen onze bond werd opgericht waren duizenden geheel aan die liefdadigheid overgeleverd en hoe staat het er nu mee? In 1919 met de ouderdomswet hebben ongeveer 300.000 ouden van dagen premievrij staatspen sioen gekregen. Wie echter nog niet 65 jaar was kon zich verzekeren. Deze verzeke ring is op een mislukking uitgeloopen, niet uit onwil, maar uit onmacht, want zij die hiervoor in aanmerking komen zijn meest al kleine zelfstandigen, die alle zeilen bij moeten zetten ob te kunnen bestaan. Voor hen, die in loondienst werken worden ze gels geplaket. Doch op het oogenblik is de toestand al weer zoo dat er ongeveer 70.000 onverzorgde oudjes zijn. Deze moe ten geholpen worden door het invoeren van premievijf staatspensioen. Wanneer iemand een betere oplossing weet willen 167. Met veel omhaal was de jonkvrouw eindelijk op haar geïmprvoiseerde draagstoel gezeten. „Dat gaat nooit zoo", jammerde zij. „Het zal toch moeten", ant woordde de koetsier, en voorzichtig, voetje voor voetje ging het door de plas. 168. Doch door hetzelfde euvel waardoor de as van het voertuig was gebroken struikelde Pit en schoot^ voorover in het water. Pat, die de zitting aan dien kant alleen niet meer kon houden, liet los, waardoor de jonk vrouw voorover schoot en eveneens in den plas terecht kwam.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7