Quaker Havermout: JCerA S. School JjiQezoüdeH Stukke* NOORDSCHARWOUDE WIERINGERWAARD TEXEL DE RIJP WEST-GRAFTDIJK STOMPETOREN UITGEEST OBDAM SCHAGEN SCHAGERWAARD ZIJPE WARM EN HUIZEN Voor kleine tuinen. Voelt U zich wat moe of lusteloos, ontbijt dan eens met Quaker Havermout. Het bevat de vitamine B, die niet veel in ander voedsel voor» komt en een bijzonder gunstige uitwerking heeft op het zenuw» stelsel. Een natuurlijk tonicum, dat U veel goed zal doen! Een heerlijk, warm bord Quaker Havermout is het beste begin van den werkdag, Eén ding is zeker, hel bes Ie hevermoul heel Quaker. QUAKER OATS-GBAANPRODUCTtN N V. «OTTttPAM wy die graag overnemen. De rechterzijde heeft jarenlang de kans gehad te toonen hoe het dan wel moet, maar heeft het er bij laten zitten. Op het oogenblik komt er echter bij de rechterzijde eenige kente ring. Er is een christelijke bond voor staatspensionneering opgericht. Maar bij de motie van van Houten is gebleken dat sommige partijen wel premievry staats pensioen in hun programma hebben staan doch nu zij mede aan de regeering zyn verwezenlijken zij het niet. Nu komen zij met het hoofdargument van deze dagen: „Er is geen geld". Tot slot wees spr. er op dat juist deze tijd uitermate geschikt is om propaganda te maken. Spr. wekt alde aanwezigen op lid te worden. Na de pauze werd door het propaganda- clubje een tooneelstukje opgevoerd geti teld: „Van je familie moet je het maar hebben." Dit stukje was ingestudeerd on der regie van den heer P. Mienes, die zich hiervoor belangeloos beschikbaar had ge steld. Hierna gaf het strijkje nog een paar nummertjes ten beste waarna sluiting. Sociëteit „Vriendenkring". Bovengenoemde vereeniging vergader de in „Concordia" onder voorzitterschap van den heer G. Hop. De rekening van den penningmeester den heer C. Kuiper Sz. gaf aan in totaal als ontvangsten 255.47 en aan uitgaven 120.86, alzoo een batig saldo van 134.61. Bij de bestuursverkiezing werd de heer L. Dekker herkozen. Besloten werd om half Maart een kolf- en biljartavond te houden en hiervoor geen inleggeld te heffen. Rede ds. Schermerhorn. Voor de tot in alle hoeken bezette zaal van den heer Schenk sprak ds. Schermer horn Vrijdagavond over „Het Nationalisme en zijn gevaren". Na een korte inleiding door Chr. v. d. Kolk Jr. wees ds. Schermerhorn er op, dat er een golf van nationalisme over onze wereld gaat. Autarkie en dergelijke econo mische maatregelen en ook de bewape ningswedloop zijn er de gevolgen van. Ook zijn er zulke stroomingen in ons land te constateeren. Spr. behandelde vervolgens uitvoerig het ontstaan en de gevolgen van het nationalisme. Ook tegenwoordig wordt nog maar al te vaak en met veel succes op die oer-drift, zooals spr. het nationalisme noemde, ge speculeerd en door het streelen van de ij delheid van het volk zooals uit verschil lende volksliederen en geschriften bleek, wordt de massa gesuggereerd een betere natie te vertegenwoordigen dan welke andere ook. Die superioriteitswaan kan heel gevaar lijk worden en heel gemakkelijk aangewak kerd worden tot een oorlogsstemming. Wat vaderlandsliefde voor velen beteekent, toonde spr. met talrijke citaten aan. Meestal is de ondergrond ervan: Egoïsme. Vooral de wapenindustrie is hiervan een schril voorbeeld. Men kan dan ook niet spreken van vaderlandsliefde, maar van staatsliefde. Welke capriolen hebben de bewoners van Elzas Lotharingen in dat opzicht al niet moeten maken. Spr. gaf vervolgens uitvoerig aan, hoe nationalisme ten nauwste samen hangt met militairisme en oorlogsstemming. Aan de hand van een pamflet, den be zoekers bij de deur door colporteerende N. S. B.ers aangeboden, toonde ds. Scher merhorn aan hoe verwrongen in die kringen de ideeën over de door hen behandelde punten zyn. Uitvoerig werden de wanbegrippen, die over deze en andere zaken in die kringen bestaan, uiteengezet. Internationalisme werd op het pamflet onmogelijk en onzinnig genoemd. Uitvoerig besprak spr. dat het econo mische en cultureele leven al internationaal geworden is en als men daar tegen in zou gaan, men de bewijzen geven zou niets van de ontwikkeling en groei van het maat schappelijke en cultureele leven begrepen te hebben. Alleen internationale solidariteit kan tot een oplossing der bestaande moeilijkheden voeren. Daar niemand vragen wenschte te stellen of in debat wilde gaan, werd na een kort woord van den inleider de avond besloten. Vergadering N.V. T.E.S.O. Vrijdagavond werd in Pen's zaal te Den Buarg de jaarvergadering gehouden van de N.V. T.E.S.O., die den dienst TexelDen Helder onderhoudt. In het jaarverslag werd naar voren ge bracht, dat 1935 voor de N.V. gunstig was. De balans toonde, buiten een bijna even groote afschrijving, een winstsaldo van ruim 16.000. Gedurende 1935 werden vervoerd 150.000 passagiers, vorig jaar 1470.00. Het stoomschip „De Dageraad", werd na herhaalde mislukte pogingen om te ver- koopen, voor een bedrag van 2250 ver kocht om te worden gesloopt. De Jeugdher berg „Panorama", eveneens eigendom van de N.V., werd aan de N.V. Mij. v. Jeugd herbergen verkocht, doch hierop bleef van de T.E.S.O. een hypotheek van ruim 14.000 bevestigd. De bootdienst werd in 1935 bijna onaf- broken uitgevoerd, om ijs in zee behoefde geen enkele keer een dienst achterwege te blijven, alleen een paar diensten moesten door te lagen waterstand achterwege blij ven. Uit het reservefonds werden verscheidene subsidies afgeschreven. Bij de bestuursverkiezing, die volgde, werd de heer F. Zegel tot commissaris her kozen. Nog werd door een der aanwezigen een triefsverlging voor personenvervoer voor gesteld, doch het bestuur was daar niet voor te vinden. Eén dubbeltje verlaging betee kent reeds een ontvangst van 15.000 min der per jaar. Hierna sluiting. Spaar- en Voorschotbank. Gisteravond hield de Rijper Spaar en Voorschotbank alhier in het café van den heer Post haar jaarvergadering. Het aantal leden was op 31 Dec. 1935: 58. Aan voorschotten stond uit een bedrag van 20941.25 en afgelost werden 113 voorschotten uitmakende een bedrag van 42.161.70. Palans per 31 December 1935 een saldo van 100877.Aan interest werd bijgeschreven een bedrag van 3015.07. De effectenrekening bracht een nadeelig koersverschil van 2913.. Na aftrek van de bedrijfswinst van 910.75 werd voor gesteld het saldoverlies ad 200,99 van de reserve af te schrijven. De heer F. Rijkes werd als bestuurslid herkozen en als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren P. Hop, D. Hooyberg en B. Visser. Als leden van den Raad van Toezicht werden gekozen de heeren H. van Oenen, O. Hamstra en Jacob Molenaar. Als lid van de credietcommissie de heer S. Hottentot en als reserveleden de heeren A. van Marken en D. Rijkes. De heer A. Eisma blijft de functie van kassier vervullen. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de arbeiders-too- neelvereeniging „Nieuw Leven" te West- Graftdijk in de zaal van den heer Lord Oord aldaar haar tweede winteruitvoering. Opgevoerd werd: „Zedenspel uit Oorlogs tijd". Het was een gevoelig spel en er werd goed gespeeld. Een gezellig bal sloot dezen mooien avond. Jubileum afd. Staatspensionneering. Zondagavond was de kolfbaan in café Kamsteeg gevuld met leden en belang stellenden, die het feest ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum van de afd. Oterleek-Stompetoren van den bond van Staatspensionneering kwamen vieren. De vooriziter, dr. Heringa, heette allen wel kom, in het byzonder den spreker ds. Spaargaren, den heer Boskamp, fed. voor zitter, en de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" uit Oterleek. Ten zeerste be treurde spr. dat op dezen avond de afd. penningmeester, de heer K. Verweel, die ook 35 jaren lang een bestuursfunctie heeft vervuld, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, waardoor hij de huldiging niet in ontvangst kon nemen. Men had besloten dit na zijn herstel in een bestuursvergade ring te doen. Namens het H. B. wenschte daarna ds. Spaargaren de jubileerende afdeeling ge luk, er aan herinnerend, dat deze tot de oudste behoort en zeker één der actief werkende was. Van harte hoopte spr. dat het strydvuur niet gebluscht moge wor den, ondanks de vele teleurstellingen wel ke men ondervonden mocht. Uitvoerig ging spr. de wordingsgeschiedenis na en be handelde de strijdperiode, wijzende vooral op de fatale uitlating van eenige minis ters, dat nl. Staatspensioen, hetgeen wil een onbezorgden ouden dag voor hen Vier levenskracht is uitgeput, demoraliseerend zou werken of te duur zou zijn. Waar driehonderd millioen gulden voor steun uitgetrokken wordt, zou men dit kunnen bezuinigen door het laten plaats maken van 60-jarigen voor de jongere generatie, daar premievrij Staatspensioen ongeveer tien millioen gulden zou kosten. Spr. was er van overtuigd dat de tijd de strijders van thans in het gelijk zal stellen. Ook van christelijke zijde is thans een bond opgericht en wij zullen niet rusten voor oud en arm tot het verleden behoort. Namens de federatie Alkmaar sprak de heer Boskamp eenige hartelijke woorden en vroeg aandacht voor een collecte, waar mee men wil trachten een fonds in het leven te roepen, om een demonstratie te organiseeren tijdens de verkiezingen in 1937 in den Haag. De heer Bruin wydde eenige gevoelvolle woorden aan den heer K.Verweel. Spr. was met dankbaarheid in het hart uit Alkmaar gekomen om den eenvoudigen, rechtscha pen en volhoudenden strydeVr, die den moed had steeds weer voor de belangen van de afdeeling op de bres te staan, hulde te brengen. Ook hy laakte de houding van den vroegeren strijdmakker Oud. Demoraliseerend vond hy de houding van hen, die trachten het recht voor den ouden van dagen tegen te houden. Hierna voerde „Kunst naar Kracht," het blijfspel „de Doofpot" op en wy kunnen niet anders dan constateeren dat deze vereeniging dit op bijzondere verdienste lijke wyze heeft gedaan. De grimeur, de heer Loevens, had de typen juist getroffen en er is onbedaarlijk gelachen. Zelfs open doekjes bleven niet achterwege. De heer J. Dekker Sr. die den feestavond beëindigde met een woord van dank voor alle medewerkers, sprak zeker tot ieders voldoening. Muziek van de A. B. C. Boys hield nog langen tijd de danslustigen op de been. Jaarvergadering V. I. O. S. Vrijdagavond vergaderde de brandstof- fenvereeniging V. I. O. S. alhier in het hotel de Ooievaar. De totale ontvangsten over het afgeloo- pen jaar hebben bedragen 3594.25 1/2 en de uitgaven 3536.69, zoodat in kas was 57.56 1/2. Het aantal leden bedraagt thans ruim 70. De bestuursleden, de heeren A. Winkel man en A. J. van der Zee, werden herko zen. Witte Kruis. Het jaar 1935 begon met 367 leden en eindigde met 402 leden. Er werden 3 pa tiënten naar herstellingsoorden gezonden. Van de artikelen is veelvuldig gebruik ge maakt. Ook dit jaar is weer gebleken, dat de wijkverpleging in een bepaalde behoefte voorziet. De verlaagde subsidie van ge meentewege bracht de afd. wel eens in moeilijkheden. Door de zuster werden in totaal in dezen dienst 231 bezoeken afge legd, zij trad 14 malen als geleidster op bij ziekentransporten. 185 bezoeken legde ze af voor de zuigelingen-bescherming en ze was steeds behulpzaam bij de kinderconsul- tatie-bureaux. In verband met de t. b. c.- bestrijding legde de zuster 299 bezoeken af. Onder toezicht waren 17 gezinnen met 25 patiënten. Het bedrag wat de gemeente beschikbaar stelde is geheel gebruikt en er werd zelfs nog een extra bijdrage aan de afd. door het gemeen tebestuur toegewezen, terwijl de afd. bovendien nog een flinke bij drage uit het steunfonds van de N. H. Ver. tot bestrijding der t. b. c. verkreeg. Een zeer ernstig geval deed zich in den loop van het jaar voor waardoor wel eens werd afgevraagd: zijn we met de bestrijding wel op den goeden weg. Is het niet mogelijk dat alreeds patiënten op de schoolbanken te vinden zijn en met een uitzending van hen naar een kolonie-huis niet voor erger be spaard hadden kunnen worden. De rekeningen waren als volgt: het Witte Kruis ontvangst 2158.81, uitgaaf 2136.27; Wijkverpleging ontvangst 1776.63, uitgaaf 2156.29; T. b. c.-bestrijding ontvangst 2026.93, uitgaaf 1964.33. Mond- en klauwzeer. Te Uitgeest doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor, en wel onder het vee van den heer J. Winter Gz. Dit is tot dusver het eerste geval. Door auto aangereden. Zaterdagmorgen is te Obdam een onge veer 5-jarig zoontje van den heer S. te Hensbroek, dat op weg naar de school was, door een luxe auto aangereden, doordat het zich plotseling op den weg begaf. Juist werd het nog door het achterspatbord geraakt. Met gebroken arm werd het op advies van dr. Cohen naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, vanwaar het, na behandeld te zyn, weer naar de ouderlijke woning is ge bracht. Den chauffeur treft geen schuld. Aangesteld. Tot leidster aan de Kleuterschool te Winkel is uit 20 sollicitanten benoemd mej. Rie Rezelman uit Schagen. Afd. „Het Noorden" v. d. Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren. In een Zaterdag in het N.-Hollandsch Koffiehuis van de onderafdeeling „Het Noorden" van den Nederl. bond van ge meente-ambtenaren is het aftredende be stuurslid, de heer C. Haringhuizen, oud burgemeester-secretaris van Wieringer- waard, benoemd tot eerelid der vereeniging In de bestuurs-vacatures, ontstaan we gens overlijden van den heer A. de Ridder, het bedanken van den heer C. Haringhui zen en vertrek van den heer C. Mol, werd voorzien door de benoeming van de heeren: C. Keijzer, secretaris van Anna Paulowna, G. G. Loggers, burgemeester-secretaris van Barsingerhorn en G. C. Sloof, ambtenaar ter secretarie van Sin-Maarten. De bestuurs-functies werden verdeeld als volgt: Mr. D. Breebaart, voorzitter; W. L. Cor- 'Vr1 C Slof' Penningmees ter, C. Keyzer en G. G. Loggers, leden. ®en koninklijke onderscheiding By Kon. Besluit is verleend de eere medaille, verbonden aan de Orde v. Oran- je-Nassau, in zilver, aan L. van der Oord te Harenkarspel, opzichter van den polder Schagerwaard. Een vierling. •Een schaap van den heer G. Dekker, naby 't Zand, heeft vier welgeschapen lammeren ter wereld gebracht. Moeder en kinderen maken het goed. Ook bij schapen is de geboorte van een vierling een uitzondering. Verg. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in de zaal van den heer Slikker. Namens het bestuur en den raad van toe zicht heette de heer Klant de aanwezigen welkom. Onder de nog altijd slechte omstandig heden is het moeilijk om aan de verplich tingen te voldoen. Om de bank gezond te houden is het noodzakelijk de credietver- leening te beperken en het bestuur hoopt in deze op aller medewerking. Mededeelingen. Rente voorschotten spaargelden 23 4 Spaargelden ten be drage van 1000 en meer voor één jaar vast 3 Tot stemopnemers werden aangewezen de heeren R. Delver en J. Stet. Het aantal dagboekposten was by 1934 met 262 vermeerderd, hoofdzakelijk door crisis-uitbetaling en twee maal rente-beta ling. Spaargelden vermeerderden met 8000. Voorschotten zyn verminderd met 14.000, mede tengevolge van overbrenging van dubieuze debiteuren pl.m. 6000. Twee nieuwe leden treden toe, overleden waren 3 leden. Het totaal aantal leden be droeg thans 117. Den secretris werd dank gezegd. Rekening en verantwoording boekjaar 1935. Rekening: ontvangsten spaargelden 34306,93, terugbetaalde voorschotten 14116,53; ontvangsten in loopende reke ning 167948,09, ontvangen rente f 8820. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden 26644,69, gegeven voorschotten 1200; uit gaven loopende rekening 187350,75, aan rente 5280,45. De balans wees aan in actief en passief 167721,40, waarop voorkwam een winst saldo van 1002,73. De heer G. Groet vroeg, of het noodig is, dat de bank winst maakt. De heer Klant zeide, dat het winstcijfer al heel beperkt is. De dibieuze debiteurenpost zal gedeelte lijk worden bestreden door de Centrale bank uit het crisisfonds, maar ook onze bank zal een gedeelte moeten bijpassen. Be sloten is de gemaakte winst aan de reserve toe te voegen. De heer Jb. de Groot werd als lid van het bestuur herkozen. De heer A. Kroon werd als lid van den raad van toezicht herkozen. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den herkozen de heeren S. G. Rijpma en Jn. Kuiper. Op een vraag van den heer G. Groet zeide de heer Klant, dat de Centrale Bank het recht heeft aan het bestuur meerdere zeker heid te vragen. Ieder geval moet op zichzelf beschouwd worden. De heer Klant wees er op, dat het hier de plaats niet is om een beslissing te nemen. De heer Slot gaf hierop een nadere toe lichting, hoe het bestuur heeft te handelen, ook wat de aansprakelijkheid betreft tegen over de leden. De heer W. Gutker zeide, dat de Boeren leenbank het volgend jaar 25 jaar bestaat Spreker was er voor, dat het bestuur de vrijheid wordt gegeven om dat op gepaste wijze te herdenken. Het bestuur werd hiervoor vrijheid ge geven. HET GEBRUIK VAN SLOOTWATER BIJ HET WASSCHEN VAN MELKBUSSEN. Door het lid van Prov. Staten van Noord holland, den heer KI. de Vries, zijn aan Ged. Staten de volgende vragen gesteld: 1. Hebben Ged. Staten kennis genomen van de dreiging van een typhus-epidemie te Uithoorn, als gevolg van het gebruik van slootwater in het veehouder-bedrijf? 2. Zoo ja, zyn Ged. Staten bereid met alle kracht te bevorderen, dat in on-hygiën- sche toestanden als in Uithoorn, en, naar gebleken is, ook nog in andere gemeente in onze provincie bestaan, de noodzakelijke verbetering worden gebracht en ze voor de toekomst worden voorkomen? 3. Zijn Ged. Staten niet van oordeel, dat de circulaire van 13 Febr. 124, van hun Col lege tot de gemeentebesturen uitgegaan, zeer onvoldoende heeft gewerkt en kunnen Ged. Staten niet nog andere middelen te baat nemen om aan de gewraakte, op het gebied der volksgezondheid zoo betreurens waardige toestanden als nog in onze provin cie in het veehoudersbedrijf, in 't bijzonder op het terrein der melkwinning bestaan, een einde te maken? Ds. J. Eikema te Schagen komt voor op het drietal voor predikant bij de herv. kerk te Enschedé. HET PENSIOENFONDS VOOR DE AMBTENAREN DER HOOFDSYNAGOGE.. Voordracht tot toelating van de Centrale Commissie. Het kerkbestuur der Nederlandsch Israëlitische hoofdsynagoge geeft in een voordracht aan den kerkeraad in overwe ging te besluiten de Centrale Commissie toe te laten tot deelneming aan het Pensioen fonds voor de ambtenaren der hoofdsyna goge, voor haar ambtenaren, die te reke nen van 1 Juli 1935 door haar zyn of wor den aangesteld. Het bestuur van het pensioenfonds heeft zich accoord verklaard met het aangaan eener overeenkomst, waarbij de door de Centrale Commissie te betalen bijdragen Kelijlc zullen zijn aan die, welke door de ""fdsynagoge door en voor haar ambtena- en 111 e*- Pensioenfonds worden gestort, Rozen. Wie een tuin heeft en van bloemen houdt dl daar vrij zeker ook rozen in hebben. Er is dan ook welhaast geen bloen die door vormen en kleurenweelde, en v°rt een gedeelte ook door geur, zoo boven dere bloemsoorten uitmunt alswel de roo Het is nu weer een geschikte tijd om roz^' te planten. We kunnen rozen op versch f lende wijze aanplanten. Zoo hebben we «L lereerst de struikrozen. Deze zijn op de wor" tels veredeld en by het planten zorgen w" dat deze veredelingsplaats eenige c.M. on* der de aarde komt omdat dit punt altyd d~ zwakke plek aan de roos is. Onder deze groep hebben we, behalve honderden ver schillende grootbloemige rozen, in alle mo gelijke kleuren, ook tal van kleinbloemigè trosrozen. Beiden zijn uitstekend geschikt voor het beplanten van perken. We geven ze een afstand van 30 tot 40 c.M. Dezelfde rozensoorten veredelt men ook op stamme tjes ter hoogte van 1 M. tot 1.50 M. Hier be vindt de veredelingsplaats zich dus op dezè hoogte. Daar dit altijd een zwakke plaats is zullen we de gevoelige soorten vooral hier in den winter dekken met stroo of droog mos. By het planten is het goed deze plek met vochtig mos of sphagnum te ontwikke- len en het aangroeien te bevorderen. Stam- rozen planten we gewoonlijk op 1 M. af- stand. Een goede manier van planten is stam. rozen en struikrozen door elkaar; we krij gen dan een massa bloemen op een beperkt oppervlak. Dan zijn er verschillende gr0e. pen van rozen, zoowel groot- als kleinbloe- mige, met lange slappe takken. Vele dezer soorten veredelt men wel op stammetjes ter lengte van 1.50 tot 2 M. De takken hangen dan naar beneden en dit zijn de bekende treurrozen die tydens den bloei een geheel apart effect maken. Evenals struikrozen laag veredeld, zyn het de bekende klim- of leirozen die we kunnen gebruiken voor be kleeding van muren, schuttingen, pergola's en rozenbogen. Soms planten we deze rozen bij 'n 3 tot 4 M. langen stok of staaf, waar aan we dan de lange takken binden. Tijdens den bloei hebben we dan een een prachtige kleurrijke zuil in onzen tuin. We kunnen de takken ook over den grond laten kruipen, ook dan zullen ze tijdens den bloei 'n schit terend effect maken. Alleen is deze wijze van planten erg hinderlijk bij het uitvoeren van verschillende tuinwerkzaamheden. Bij het planten zorgen we vooral voor een goe de bemesting waarbij we er rekening mee houden dat rozen een kalkryken bodem wenschen. A. G. DIAKEN-VERKIEZING TE GROOT-SCHERMER. *Na ongeveer 30 jaar diaken der N. H. gemeente alhier te zijn geweest, heeft de heer J. Kuijn Sr. in verband met zyn a.s, vertrek voor deze functie bedankt In diens plaats werd benoemd de heer K. Spaan. CENTRALE OUDERAVOND ALKMAAR. Woensdag organiseert de centrale ouderavond voor de openbare scholen een buitengewone muziekavond in de bioscoop zaal van de Handelsschool. Er wordt dien avond een demonstratie gegeven met school blok fluiten in samen werking met koor en strijkinstrumenten o.a, een Weinachts-Kantate, waarbij mevr. Joh. van der VeerWilson de aanvullen de deelen van het kerstverhaal zal deda- meeren. De alt-fluiten, welk instrument speciaal is aangewezen voor huismuziek, wordt ge demonstreerd in een paar sonaten met cel lo, piano en in samenwerking met strijk kwartet. De toegang is vry, men moet echter van een uitnoodiging voorzien zijn. VERDRONKENOORD-MISERE. Men vraagt zich wel eens af: wordt het niet ten hoogste tijd aan de gevaarlijke po sitie, waaraan voetgangers en wielrijders alle dagen zyn blootgesteld, een einde te maken? Zaterdagmorgen waren wy weer eens m de gelegenheid te zien, dat een wielrijder het bijna met den dood heeft moeten bekoo* pen, en zoo komt het dikwijls voor. Vrachtauto's en personenauto's maken het voor de voetgangers en wielrijders bijna onmogelijk zonder gevaar onze gracht te passeeren. Ligt er hier geen taak voor den ge"16!"' teraad om hieraan een einde te maken? HU bevordert hiermede den bloei der gemeente, zorgt voor arbeidsgelegenheid en stelt he verkeer veilig! U, mijnheer de redacteur, dankend voor de opname. E. S. HAMBURGER- Onderweg Is 't mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het Inhalen. En op de lln* kerweghelft? Daar.- nooft!)

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8