JCunst en Wetenschap £uchtoaaet Jootieel Jlu&Ücaties Spod Uitvoering Warenwet 1935. tuigen in dergelijke gevallen is wel zeer dubieus. Een kapelaan werd zelfs ontboden om iemand, die ziek was, te helpen. Hij kwam in een kamer, waar menschen zaten te kaar ten en te drinken en men zei hem, door te loopen naar de volgende kamer. Toen hij daar binnenkwam, viel hem een vrouw om den hals en met bliksemlicht werd een foto gemaakt en zoo werd de zedeloosheid van de priesters gedemonstreerd. Protesten en rumoer bij de N.S.B.-ers. Een stem:U was er zeker bij! Mr. Marchant: De heeren behoeven niet te bewijzen, dat ze kunnen schreeuwen; dat wisten we al. Zijn rede vervolgende, deelde spr. mede, dat op de te houden pers-tentoonstelling van in alle landen ter wereld verschijnende kath. kerkelijke bladen, die in het Vaticaan wordt gehouden, alleen die bladen uit Rus land ontbreken èn uit Duitschland, het zgn. bolwerk tegen het bolsjewisme, waar geen kath. pers meer bestaat. Ik ben niet katholiek geworden, omdat ik benauwd ben voor wat Duitschland doet; ook niet, omdat ik de verschrikkingen heb overwogen, die hier zullen komen, wanneer dit nieuwe heidendom in Nederland komt. Maar dat dit alles de studie van mijn katho licisme verhaast heeft, is niet tegen te spre ken. (Langdurig applaus.) Uitvoerig betoogde spr. hierna, dat het geen de N.S.B. in ons land publiceert en in vergaderingen verkondigt, den Duitschen gedachtengang demonstreert. Het program is in hoofdzaak letterlijk uit het Duitsch vertaald; het Nederlandsch is er zelfs on leesbaar door. De leiddraad is: Adolf Hitier. Zijn leuze: „Eerst de straat en dan de staat", wordt letterlijk uitgevoerd. Tot vervelens toe worden wij onthaald op de verklaring, dat de organisatie legaal is. Spr. heeft nog liever te doen met men schen, die zeggen, dat ze revolutionnair zijn, want van menschen, die steeds zeggen, dat ze legaal zijn, kan men verzekerd zijn, dat daaraan iets ontbreekt. Wij kennen een viertal brochures als het evangelie van de N.S.B. No. 3 over het Staatsrecht was zoo onbenullig en dilettanterig, dat ter vervan ging no. 4 verscheen. Rumoer bij de N.S.B.-ers. Dekringleider: Die was zeker ook naar Duitsch voorbeeld geschreven. Geroep: Eruit, eruit! Ook de kringleider werd hierop verwij derd. Mr. Marchant: Het is mij niet duide lijk, hoe de heeren hiermede reclame voor hun partij denken te maken. Een stem: Wij zijn geen partij, maar een beweging. Mr. Marchant: Inderdaad, het is alle maal Duitsche mik-mak; het is noch natio naal, noch sociaal, maar alleen beweging. (Langdurig applaus)! Zijn rede vervolgende, wees mr. Mar chant erop, dat in die beroemde brochure 4 staat, dat, wanneer een Staat hardnekkig weigert, zich te doordringen van het-natio- naal-socialistisch beginsel, dan het oogen- blik is gekomen om met geweld door te zet ten. Het komt er maar op aan of ze legaal zijn of niet. Voor mij komt het er meer op aan hoe de katholiek daar tegenover staat. Een stem: Een goed katholiek moet N.S.B.er zijn. Mr. Marchant: Een katholiek, die wer kelijk katholiek is, kan geen oogenblik in twijfel verkeeren, welk lot de kerk boven het hoofd hangt, als deze beweging in Ne derland de baas zal worden. De algemeene leider heeft gezegd, dat dit over drie jaar het geval zal zijn. Ik hoop, dat het altijd over drie jaar zal blijven. (Gelach). In antwoord op de vraag, wat hij dan met de kath. kerk zal doen, heeft de leider ge antwoord, dat hij dan een concordaat met den Paus zal sluiten. In Nederland zijn wij er trotsch op, dat noch de kerk last heeft van den Staat, noch de Staat last van de kerk en dat die twee in vrijheid naast elkander leven, zonder eenige wrijving en zonder dat iemand aan een con cordaat denkt. (Langdurig applaus). Men sluit een concordaat met den Heiligen Stoel, omdat men het noodig vindt om de vrijheid van de kerk in te perken en dat moet in Nederland niet. In Nederland moet de kerk vrij blijven; daar behoort de goede katholiek voor te zorgen en tot iedereen, die komt zeuren over een concordaat met den Paus moet hij zeggen: „Houd je mond, want wij willen van een concordaat niets weten". Wie wil weten, wat het beteekent, als men de kinderen tot goede N.S.B.-ers opvoedt, moet maar eens gaan kijken bij onze Ooste lijke naburen. (Gelach). Bij alles speelt ie hoofdrol, dat men uit gaat van de gedachte van het ras, niet dus van de leer van Christus, die zonder onder scheid van volk en ras het christendom wil brengcm aan de geheele menschheid, als ge lijke kinderen van één vader. Daarmee moet worden gebroken. Alleen het eigen ras wil men in aanmerking laten komen voor de ontwikkeling in den Staat. Deze leer houdt in de leer van het Staatsabsolutisme, hoe- de leider gezegd heeft, dat hij die de boekjes van 1 4 leest, ziet dat men te doen heeft met het zuiver- ste Staatsabsolut'sme dat men zich kan den ken. In d,t systeem is alleen de leider ver antwoordelijk aan de Kroon; de anderen worden door den leider aangesteld. Het Par lement is een caricatuur, alles berust bij den algemeenen leider. Hoe krijgt men het in Nederland in zijn hoofd om aan een wille- keurigen mijnheer, die meent, dat hij geroe pen is, het Nederlandsche volk te leiden, te zeggen: „Daar heb je alles, wat wij hebben, beschik daar maar over". Als hij het een maal heeft gekregen dan krijgt men het niet meer uit zijn vingers, want hij is de eene. (Gelach!) Hitier zeide reeds, dat men van programs niets dan last heeft en lapt dan ook eigen programs aan zijn laars. Nu kan men zich wel verbeelden, dat men het in Nederland anders zal doen, maar wat men practisch bovengronds ziet, is niets anders. Rumoer bij de N.S.B.ers. Een stem: Wij hebben al 70.000 leden. Mr. Marchant: Daarop bestaat geen enkele controle. Ik geloof, dat men het hier zal doen als bij de Oostelijke buren. Een stem: Je kan gerust slapen, ouwe heerl Mr. Marchant: Als 't erop aankomt, zou die ouwe heer je nog wel es tegen kunnen vallen. Ook deze N.S.B.-er werd verwijderd. Mr. Marchant: Het meeste ergert mij, dat men het Nederlandsche volk voorstelt als het Duitsche. De Duitscher is van ouds her gewoon zich te laten trappen, maar in Nederland is dat anders. En wanneer ik van N.S.B.-zijde lees, dat in de laatste hal ve eeuw ons volk omlaag is gegaan en thans bestaat uit menschen, die liever trek ken van den steun dan met eerlijk werk hun brood te verdienen, dan vind ik dat afschu welijk, want dan bewijst men daarmee, dat men niet weet, hoe de toestand van het Ne derlandsche volk vóór 40 jaar was. Zij, die dat weten, weten, dat er aan het Nederland sche volk een wonder is gebeurd. (Krachtig applaus!) Tegenover de heeren, die zoo ons volk omlaag halen, zeg ik, dat het Nederlandsche volk als geheel steeds torenhoog boven deze heeren heeft gestaan. (Geweldig applaus.) Wanneer ik dit alles overweeg, kan ik niet begrijpen, dat er nog een katholiek over denkt, een dergelijke beweging te steunen. Een katholiek behoort die te bestrij den, zoo hard hij kan. Gezien de ervaring, kan en mag de kerk zich niet bloot stellen in Nederland aan het gevaar, dat de kerk in Duitschland bedreigt. Spr. conclusie is, dat met het nieuwe hei dendom in Duitschland de duivel, die nooit zonder bekoring komt, in opmarsch is. Hier komt hij met het smoesje, dat hij in staat is ons allen uit de ellende op te heffen Christus' vraag is: „Is het daarvoor, dat ik aan het kruis ben genageld? Is dit de ver lossing, die ik de menschheid heb ge bracht?" God beproeft de menschen. Ons heeft hij den plicht opgelegd om in deze moei lijke tijden trouw te blijven aan de kerk en den duivel te weerstaan! (Krachtig applaus.) Pater Wiro Spruit bracht mr. Mar chant hartelijk dank voor het nieuwe, fris- sche geluid, waarmede hij het gehoor had bezield. Hierop werd de vergadering gesloten. LA ARGENTINA IN AMSTERDAM. Huldiging in den Stadschouwburg. Wie over de kunst van La Argentina schrijven wil, moet een boek schrijven, of zich wijselijk onthouden van de tot misluk ken gedoemde poging haar dansen ook maar eenigszins met zijn woorden te benaderen. Een zoo volmaakte kunst eischt uitvoerige analyse of woordelooze bewondering. Wat deze begenadigde in enkele minuten dansen weet op te roepen is zoo in alle opzichten volledig, is zoo volmaakt tot rythme gezui verd leven, dat niets dan critieklooze be wondering overblijft voor het volstrekte ge mak, waarmede La Argentina zich bir.nen de grenzen van haar techniek weet te be wegen. Het Amsterdamsche publiek heeft zich ten volle aan La Argentina gewonnen gege ven. Zij is er in geslaagd in de Nederland sche hoofdstad, die wel eens schouwburg- schuw genoemd is, een zoo uitgebreide scha re bewonderaars te verwerven, dat bij haar optreden nagenoeg geen plaats onbezet blijft. Tot in den nok was de schouwburg gevuld en een feestelijke stemming vulde de zaal. Vele malen was La Argentina gel- dwongen dansen te bisseeren, ja zelfs te tripleeren. De dankbaarheid der toeschou wers strekte zich zelfs uit tot den trouwen begeleider der danseres, Luis Galvé, die zich na de „Triana" (Iberia) van Albeniz tot een toegift genoopt zag. Voor de pauze richtte prof. dr. C. F. A. van Dam, als waarnemend voorzitter van het Genootschap „SpanjeSpaansch Ame rika" nog een kort woord ter huldiging tot de danseres. Als waardeering voor den grooten cultureelen arbeid, welken de kunst van La Argentina vertegenwoordigt, bood hij de danseres een bloemhulde aan. Hij wees er op, hoe zeer zij de kunst verstaat om tot de harten der phlegmatieke en vreedzame Hollanders te spreken, die war me bewonderaars van haar dansen werden. Deze zijn erkentelijk, dat zij door de kunst van La Argentina uit hun dagelijksche be slommeringen in een andere, hoogere sfeer worden getild. La Argentina antwoordde in het Fransch met eenige beminnelijke woorden, waarbij wel heel duidelijk bleek, hoe weinig zij het rhï? v»n "?et «ebruikelijke karakterisee- nng van de Nederlanders als een flegma- 5S De aanwezigen hebben haar gisteravond dan ook, vermoedelijk voor goed, overtuigd, dat er geen enthousiaster volk op aarde bestaat dan juist die flegma tieke Hollanders. ONZE POSTVLUCHTEN. De Perkoetoet is gisteren op de uitreis te Jodhpur aangekomen; de Koetilang landde gisteren op de thuisreis te Bagdad. Hedenmorgen is de Oeverzwaluw met 4 passagiers en post aan boord voor zijn reis naar Indië vertrokken. Verschillende maatregelen van Bestuur afgekondigd. Welke rech ten van de bedrijven geheven zullen worden. Provinciale keuringsdiensten voor Groningen, Friesland en Drenthe. Ter uitvoering van verschillende artike len der Warenwet-1935, zijn thans eenige maatregelen van bestuur afgekondigd. Eerstens is bij algemeenen maatregel van bestuur (Stsbl. 842) vastgesteld, welke bedrijven worden aangewezen als bedrijf, in den zin van artikel 13 der vorenge noemde wet. In dit artikel wordt gezegd, dat van ieder bedrijf, waarin waar wordt voortgebracht of verkocht, en dat bij al gemeenen maatregel van bestuur is aan gewezen, een jaarlijksch recht geheven wordt door het bestuur van de gemeente, waarin zoodanig bedrijf is gevestigd. Thans is bepaald, dat als een dusdanig bedrijf worden aangewezen alle bedrijven, waarin eet- of drinkwaren werden voort gebracht of verkocht, met uitzondering van: a. land- en tuinbouwbedrijven; b. be drijven van handelaren, die uitsluitend meel, granen, zaden of peulvruchten an ders dan rechtstreeks aan verbruikers verkoopen; c. bedrijven, wrarin uitslui tend groenten, veldvruchten, ooft of an dere land- en tuinbouwproducten, al dan niet ingemaakt, worden verkocht; d. aard appelmeelfabrieken, beetwortelsuikerfa brieken, gist- en spiritusfabrieken, glucose en stroopfabrieken, suikerraffinaderijen, ijsfabrieken, niet vallende onder het Con- sumptie-IJsbesluit (bedoeld zijn de ruw- ijsfabrieken); e. pluimveehouderijen en bijenhouderijen, welke niet rechtstreeks waren aan verbruikers verkoopen; f. vis- scherijbedrijven, welke niet rechtstreeks visch of vischwaren aan verbruikers ver koopen; g. het bedrijf van den melkvee houder,- die niet tevens melkverkooper is in den zin van het Melkbesluit; h. fabrie ken van andere melkproducten dan die, welke vallen oider het Melkbesluit; i. hotel-, restaurant- en cafébedrijven, be halve die, welke ingeschreven zijn in het register is ingeschreven: indien het is ge- besluit. Van ieder aangewezen bedrijf wordt een recht geheven, dat bedraagt: a. voor een bedrijf, dat niet is inge schreven in het Handelsregister, 1, in dien dat bedrijf door of namens dengene, dien het bedrijf behoort, wordt gedreven zonder eenig personeel. Voor ieder ander bedrijf 3. b. Voor een bedrijf, dat in het Handels- registe ris ingeschreven: indien het is ge rangschikt in de 1ste klasse 5, in de 2e klasse 10, 3e klasse 15, 4e klasse 20, 5e klasse 30, 6e of hoogere klasse 40. In afwijking van het vorenvermelde, wordt: a. van een bedrijf met méér dan één verkoopplaats ,van iedere voor het pu bliek toegankelijke verkoopplaats, door de gemeente waarin deze verkoopplaats ge legen is, een recht geheven van 5. Dit recht is niet verschuldigd voor de ver koopplaats in het perceel, waarin het be drijf is gevestigd, waarvoor het bovenver melde recht verschuldigd is. b. van een hotel-, restaurant- of café bedrijf, ingeschreven in het register, be doeld in het Consumptie-IJsbesluit, wordt een recht geheven van 3 Het recht voor bedrijven, ingeschreven in het Handelsregister, wordt geheven naar de klasse, waarin dat bedrijf op 1 Juli, voorafgaande aan het kalenderjaar, waarvoor het verschuldigd is, is gerang schikt. De rechten, welke van de aangewezen bedrijven geheven worden ,zijn verschul digd op den eersten dag van ieder kalen derjaar aan het bestuur der kringge meente, waarin het bedrijf op dien dag wordt uitgeoefend. Indien een bedrijf na den eersten dag van een kalenderjaar wordt gevestigd, is het recht verschuldigd op den dag der vestiging. Als overgangsbepaling geldt, dat voor het jaar 1936 de dag van inwerkingtreding van dit Kon. Besl. (8 Maart 1936), in de plaats treedt van den eersten dag van een kalenderjaar. Ten aanzien van provinciale keurings diensten treedt, voor de uitvoering van dit besluit, de provincie in de plaats van de centrale gemeente. Als centrale ge meente wordt aangemerkt de gemeente, in welke een keuringsdienst is gevestigd. Met „kring-gemeente" wordt bedoeld iedere gemeente, die deel uitmaakt van den keuringsgebied. Provinciale keuringsdiensten. n Stsbl. 881 is afgekondigd het Kon. Besl., waarbij aan de erkenning van de Provinciale keuringsdiensten van waren in Groningen, Friesland en Drente, de volgende voorwaarden verbonden worden: Provinciale Staten stellen de noodige verordeningen op den Keuringsdienst en Gedeputeerde Staten de noodige instruc ties voor het personeel van den* dienst vast. Overigens worden de maatregelen getroffen, welke noodig zijn, opdat de keuringsdienst voldoen kan aan de ver- eischten, in art. 4 der Warenwet gesteld. Dit artikel zegt, dat iedere keuringsdienst het noodige opsporingspersoneel heeft, benevens een laboratorium met het noo dige onderzoekpersoneel. Nog is bepaald, dat artikel 6, 3e lid der Warenwet ook voor de Provinciale keu ringsdiensten van kracht is, met dien ver stande, dat Gedeputeerde Staten treden in de plaats van B. en W. der gemeente, waar der Warend fn8t *evestigd- (Artikel 6 siatj nwet zegt, dat voor zoover inbe- ÏÏWmen Waren niet als stukken van overtuiging moeten dienen *ii worden op een plaats, die B. en W v^de Hp'tM* rf' Waar dC keur'n8sdienst geves tigd is, daarvoor aanwijzen.) T Oi ,Inbeslag genomen waren In Stsbl. 881 is afgekondigd het Kon voering van art. 6, 3e lid der Warenwet waarin o.a. gezegd wordt, dat bij alge meenen maatregel van bestuur voor schriften worden gegeven voor den opslag en de bewaring van inbeslag genomen waren. Bepaald is, dat de bewaring van dusdanige waren, geschiedt onder zoo danige voorzorgen, dat: a. erandering of waardevermindering zooveel mogelijk wordt vooorkomen; b. de herkomst der waren steeds be hoorlijk vaststaat. In plaats van te worden bewaard, kun nen voor menschelijk gebruik ongeschikt gemaakt worden: a. alle waren, waarvan door onmiddellijk ongeschikt maken, een verdere waar devermindering kan worden voor komen; b. alle waren, die door intredend bederf hinderlijk worden voor de omgeving. Tenslotte is bepaald, dat het ongeschikt maken van waren voor menschelijk ge bruik geschiedt op dusdanige wijze, dat de waarde der waar voor andere doeleinden nog zooveel mogelijk behouden blijft. JAN MUSCH HEEFT NIEUW GEZELSCHAP. Jaap van der Poll wordt directeur. Naar wij vernemen zal Jan Musch, die binnenkort met zijn echtgenoote en Louis Davids een kleine-kunst-tournee door de provincie gaat ondernemen, daarna met den heer Jaap van der Poll, die na dit speeljaar uit het De Boer van Rijk-ensemble treedt, een nieuw tooneelgezelschap vormen. Het tableau de la troupe en het repertoire zijn nagenoeg gereed. ONTHEFFING VERBOD WINKELSLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij, bij beschikking van heden, aan het Alkmaarsch Comité voor Bakkers Vakonderwijs (A. C. O. B. A. V. O.), al hier, ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ten behoeve van een op DINSDAG 17, WOENSDAG 18 en DON DERDAG 19 MAART a.s., in het gebouw „Het Gulden Vlies" alhier, te houden tentoonstelling van bakkerij-artikelen, in zooverre, dat deze tentoonstelling ook geopend zal kunnen zjjn op de genoemde dagen van des avonds 8 tot 11 uur. Alkmaar, 10,Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 10 MAART 1936 is aan de N. V. N. TIMMERMAN S graan- en meelhandel te St. Pancras vergunning verleend tot het oprichten van een graan- maalderij, met plaatsing daarin van 11 electro-motoren, t.w. één van 60 P.K., één van 35 P.K., één van 30 P.K., één van 25 P.K., vier van 10 P.K. en drie van 5 P.K., voor het in werking stellen van diverse machines, in het perceel SCHERMERWEG nr. 116, alhier. Alkmaar, 11 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. STAAT DER GEMEENTE- EIGENDOMMEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van, ALKMAAR maken bekend, dat een afschrift van de veranderingen over het jaar 1935 in den staat van hetgeen naar het burgerlijk recht eigendom der ge meente is, tegen betaling der kosten ter gemeente-secretarie verkrijgbaar is. Alkmaar, 11 Maart 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Wielrennen. HET OPEN SEIZOEN NADERT! Alkmaar opent op 26 April. Het voorjaar nadert en dus gaan tim merlieden en schilders naar de wielerbanen, om ze te herstellen en op te knappen, op dat straks over enkele weken de wedstrij den weer kunnen beginnen. Alkmaar zet haar baan voor de training open op Maandag 30 Maart, maar de wed strijden beginnen pas op 26 April. Daarna zal er op 21 Mei, Hemelvaartsdag, gereden worden. Op beide dagen staan nummers voor nieuwelingen, amateurs en onafhan- kelijken op het programma. En dan komen de groote wedstrijden! Op 1 Juni, 29 Juli en 30 Augustus zullen in ternationale wedstrijden worden gehou den, waarvoor reeds nu zeer bekende ren ners geëngageerd zijn. En tenslotte zal in de tweede week van Augustus Alkmaar voor het eerst een zes-avonden-wedstrijd organiseeren! Andere banen. De wielerbaan sportpark Ginneken houdt haar openingswedstrijden op 13 April, Tweeden Paaschdag, waarbij de wie lerwedstrijden gecombineerd zijn met athletieknummers. Van 7 tot en met 12 Juli staat een zes-avondenwedstrijd op het programma. Op 23 Juli zullen des avonds de Brabantsche kampioenschap pen worden verreden, terwijl Zondag 6 September de sluitingswedstrijd plaats vindt. De wielerbaan „de Raayberg" te Bergen op Zoom heeft voorloopig slechts twee 9?™trijddata vast6esteld, n.1. op Zondag Maart a.s. met internationale deelne- l«g en op Maandag 1 Juni, Tweeden Pinksterdag, waarop eveneens internT""" nale wedstrijden worden gehouden. Op de Gooische wielerbaan te Hil« sum zullen in het komende seizoen wedstrijden worden gehouden. De rm 8cht vindt plaats op 13 April, Tweeden Paasch? De tweede wedstrijd heeft plaats on dag 10 Mei, terwijl verder de data in t." 1 Juli, 22 Juli, 19 Augustus, 2 SeDteJv?'1 en 16 September worden opgegeven Voor Gouda zal de openinesum.4 4 op 5 April plaats hebben. De twS strijd vindt plaats op 13 April (t*6"1' Paaschdag), waarop een 100 KM ko 60 wedstrijd wordt verreden. Op Hemel,,,?15?1* dag, 21 Mei, worden wederom internat^" nale wedstrijden gehouden. Ten slntt„ van 28 Mei tot 3 Juni een Zesdaagse?' worden verreden. 6 tne Leeuwarden opent op 12 April p ste Paaschdag, met een koppelwedstr'iid Op 3 Mei is er een stayerjprogranL met De Graaf, Domhof en Van defTï met als gangmakers Schlebaum Slesker Bustraan. Op Eersten Pinksterdag wor?? wederom een koppelwedstrijd verreden Momenteel zijn verdere data voor de Le warder wielerbaan nog niet vastgesteld.6*1* De directie van de wielerbaan Goud heeft ook de leiding op zich genomen van de baan te A r n h e m. Op Eersten Paasch dag, 12 April, zullen de openingswedstrii den te Arnhem worden gehouden. Verderf data zijn voor deze baan nog niet vaste steld, doch in ieder geval staat het vat* dat in totaal zes wedstrijden in het geheel» seizoen zullen worden gehouden. De Zwolsche wielerbaan opent haar poorten op Zondag 22 Maart met Ne- derlandsche en Belgische sprinters nl wedstrijden worden op Tweeden Paaschdae 13 April, voortgezet met een koppel we<i! strijd, een omniumnummer en een ontmoe ting achter motoren. Op Zondag 26 April zal een voor Zwolle zeer interessante kop. pelwedstrijd een belangrijk onderdeel vim het programma vormen, immers Pijnenburi rijdt dan met den plaatselijken favoriet Schotman. De verdere data zijn 10 Mei 'n drieavonden-wedstrijd op 7, 8 en 9 Juni. Voetbal. POLITIE-VOETBAL. Alkmaar had gisteren bezoek van de aan staande kampioenen, de Hilversumsche politie-mannen en zooals verwacht werd kreeg Alkmaar geen kans om ook maar één puntje in de stad te houden. Onze stadgenooten verloren met M, welke cijfers echter geflatteerd zijn. Kan neer de Alkmaarsche voorhoede ook maar één schutter had gehad, was de vrij zwakke Hilversumsche defensie zeker drie tot vier keer gepasseerd. Want de Hilversummer» mogen dan bovenaan staan, ze hebben dat uitsluitend te danken aan hun voorhoede, waarin de mid-voor zeer bewegelijk en ge vaarlijk is. De rest van het elftal speelde maar matig en de achterhoede vormt wel een heel zwak deel van het elftal. Het is jammer, dat Alkmaar tegenwoor dig haar beste krachten mist, .want anders zou de ploeg zeker een der eerste plaatsen innemen op de ranglijst. Wel was ze giste ren de mindere, maar ze slaagde er her haaldelijk in, om het Hilversumsche deel te naderen. Als v. d. Burg weer beschikbaar zou zijn, zou Staats weer in de voorhoede kunnen komen. Beide linies zouden dan sterker zijn. De wedstrijd had aardige momenten. Voor de rust doelpuntte Hilversum drie keer, en na de rust vond ze eveneens drie keer het doel. Alkmaar redde de eer en verloor dus met 61. Wij hopen een volgenden keer de Alkmaar- ploeg in volle sterkte aanwezig te zien. Dan zullen er overwinningen komen. Zwemmen. ZWEMKRING HAARLEM. De jaarlij ksche vergadering van den kring Haarlem van den K.N.Z.B. werd Maandag avond in café-restaurant Brinkman gehou den. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer A. J. Braam, in dankbare be woordingen ir. A. Stoop herdacht, den stich ter van Stoop's Bad. Besloten werd de kringkampioenschappen wegens gebrek aan belangstelling op te hef fen en daarvoor in de plaats junioreskam- pioenschappen in te stellen op dezelfde basis als de kring Noordholland dat doet. Een motie werd aangenomen, waarin werd verklaard, dat de K.N.Z.B.-vergadering wordt verzocht, de kwestie van wedsti^d- regeling en contributie nader te onderzoeken en het door den K.N.Z.B. voorgestelde plan niet in uitvoering te brengen. Bridgen. DE A. B. C. SPEELT. De arbeiders bridgeclub organiseerde een onderlingen wedstrijd, welke in hoofdzaa bedoeld was als proef voor een nieu systeem. Werd voorheen een rangnumme per tafel toegekend, thans werd v00j" e~? spel afzonderlijk een cijfer gegeven. De o even lijn wisselde van tafel, terwijl de eve lijn aan de zelfde tafel bleef zitten, ge rende den geheelen wedstrijd. De scormg tabellen werden na iedere ronde ingele^e bij den leider, den heer Witteveen cn dezen opnieuw gedistribueerd, zonder de spelers wisten, waar deze van..a komen. Hierdoor is het practisch ui g sloten, dat over een tafel kan worden g sproken. Bovendien is beoordeeling per SP zuiverder, dan per tafel. De dc "emten prefereerde deze methode dan ook zeerste. i Het gevolg evenwel is, dat het matchpunten over een wedstrijd belarig hooger wordt dan bij de oude beoordee waartegen over de spelers eerst nog een beetje vreemd stonden. We twijfc e" niet aan, of eerlang zullen alle wedstru volgens deze methode gespeeld worden. De uitslag was als volgt: Oneven lijn: 1. S. Bloothoofd j Veen 511/2 matchpunt, 2. H. Micheis—-- Schermer 52 1/2 p., 3. C. v. Twuyver— Duiveman 56 p. n Even lijn: 1. J. Power—M. Boekel 5 1 p„ 2. W. Wolf-J. Snijders 56 p., 3. A. v Weertmevr. Witteveen 61 a

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8