Ageuda £aatste Aerichtm £iuhtiuuut Onze.JCoiomën ^pxcaifidaal 7liemos Dat gaat niet samen WeecAeticfd KIJKEMÖOPELCLOEOl Siad. w OmqwMQ Stooft W8S g6WeeSt' Het was den man van L^p f geW!CSt g0eden sier te maken "S.ÏÏT h"'p biede" me,dt BEVERWIJK NOORDSCHARWOUDE Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Jeugd in nood (dram.); hoofdrollen Franchot Tone, Jean Muir, Ann Dvorak. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ro- berta (operette); hoofdrollen Irene Dunn, Fred Astaire, Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De wereldreis van de K XVIII, 20.000 mijlen pver zee. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, eiken avond t/m. Woensdag, hoofdnummer De melkboer (kom.) hoofdrollen Harold Lloyd, Adolphe Menjou, Helen Mack, Dorothy Wilson. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 17 Maart. 4—10 uur. 't Gulden Vlies, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. Woensdag 18 Maart. 2—10 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. 8 uur, dancing Harmonie, voordrachtavond Maatsch. tot Nut v. h. Alg., te geven door Kommer Kleyn. Donderdag 19 Maart. 2—10 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling werkstukken bakkerscursus. 8 uur, consistoriekamer Groote Kerk, rede ds. van Veen, secretaris V.C.J.C., voor de afd. Alkmaar. 8 uur, Harmonie, filmavond met lezing vanwege de Broederschaps-federatie over vivisectie. (Ongecorrigeerd.) HET LOCARNO-CONFLICT. De Engelsche pers over den toestand. De Londensche bladen hebben de hoop op een oplossing van het Locarno-conflict niet opgegeven. De „Daily Telegraph" is van meening. dat dé gisteren in den Volkenbondsraad gevoerde besprekingen de hoop op een regeling door onderhandelingen hebben doen herleven. Nadat de kwestie van de schending van het Locarno-pact eenmaal is geregeld, zullen, aldus het blad, de betrok ken mogendheden zonder twijfel de Duit- sche voorstellen bestudeeren. De „Times" schrijft, dat de door Duitsch- land aan het woordje „alsbald" in het Duit- sche antwoord gegeven uitleg, het openen van besprekingen tusschen Frankrijk en Duitschland vergemakkelijkt heeft. De „Daily Herald", sprekende over de houding, die Engeland tegenover Duitsch land moet aannemen, schrijft: „Inschikke lijkheid op alle punten, waar Duitschland billijkheidshalve kan eischen van rechtson gelijkheid te worden bevrijd moet gecom bineerd worden met stalen vastberadenheid tegen iedere agressieve bedreiging, terwijl duidelijk moet worden gemaakt, dat onmid dellijk al onze moreele en materieele krach ten in het veld gebracht zullen worden, in dien sprake van agressief optreden zou zijn. F ranse he persstemmen. Over den stand der besprekingen te Lon den schrijft de „Petit Parisien", dat Flan- din niet geaarzeld heeft om de dingen bij hun waren naam te noemen. Zijn woorden zouden in de geheele wereld een enorm op zien hebben gebaard, indien zij voor een wat eendrachtiger gehoor zouden zijn ge sproken. De onverschilligheid, waarmede de Volkenbondsraad heeft toegelaten, dat Duitschland te Londen eventueel niet als aangeklaagde, ma^r eenvoudig als mede- onderteekenaar van het Locarno-pact aan de besprekingen zal deelnemen, heeft, moreel gesproken, iets kwetsends, maar uit zuiver juridisch oogpunt heeft men nauwe lijks meer kunnen bereiken. Het blad laakt vervolgens het optreden van den Deenschen minister van buitenlandsche zaken Munch. In de „Echo de Paris" schrijft Pertinax, dat Flandin gisteren te Londen zekere suc cessen heeft behaald, doch slechts defen sieve successen. Dinsdag of Woensdag zal de Volkenbondsraad de schending van Lo- carno constateeren; dan zullen de delegaties van Frankrijk en België, die in goede har monie handelen, zich tot de garanten wen den en hun de hulp vragen, waarin het pact voorziet. Dan eerst zal men kunnen weten, of Hitier zich met zijn geste geluk kan wen schen of haar zal moeten betreuren. de Tobis-film een complete dessa, geLruikt bij de verfilming van „Rubber", beschik baar. Voorts stelden de groote filmmaat schappijen prijzen beschikbaar voor de beste imitaties van hun sterren Mariene Dietrich, Hans Albers, Charlie Chaplin, Lilian Har- vey, Jeanette MacDonald, Boris Karloff, Grace Moore, Warmer Oland en Amcy Moïsa. Zooals men ziet, er is voor de gecostu- meerden een ruime keuze. Om de filmsfeer nog „echter" te maken, zal de Cinetone technische apparaten, jupi- ter-lampen etc. in de zaal opstellen; Profil- ti en Polygoon zullen filmen op het bal Verschillende filmsterren, zooals b.v. Dol ly Haas en Pierre Blanchard zijn Zaterdag avond aanwezig! Dagelijks van 96 uur heeft in het Carl- ton Hotel een commissie zitting om hen, die zulks wenschen, inzake de grime en costuum-imitatie voor te lichten. FILMBAL IN HET CARLTON HOTEL TE AMSTERDAM. Zaterdagavond a.s. zal in het Carlton Ho tel te Amsterdam het tweede gecostumeerd filmbal ten bate van het Bio-Vacantie-oord worden gehouden. Het bal is georganiseerd door den Neder- landschen Bioscoopbond in samenwerking met de directie van het Carlton Hotel, wel ke laatste de kosten draagt. De geheele op brengst der entree-gelden zal worden afge dragen aan de stichting Bio-Vacantieoord te Bergen aan Zee. Zooals bekend vinden hier honderden van de allerarmste kinderen een prettig en gezond vacantie-oord. Iedere maand worden er negentig kinderen heengezonden om ge zondheid en levensvreugde op te doen... Maar dit prachtige werk kost geld, veel geld. Temeer daar de stichting tot uitbrei ding wil overgaan; er zal o.a. een nieuwe lighal worden gebouwd. Door een bezoek aan dit filmbal steunt men dus het werk van het Bio-vacantle- oord. Het bal belooft iets bijzonders te worden, Verschillende filmmaatschappijen hebben zich bereid verklaard voor de decoratie van de zalen te zorgen; décors uit bekende films zullen hier dienst voor doen. Zoo stelt b.v, DE ONGEREGELDHEDEN IN SPANJE. Wederom talrijke dooden. De bloedige botsingen tusschen politieke tegenstanders duren in geheel Spanje voort. In Gumilla in de provincie Murcia zijn in den loop van verschillende schietpartijen twee fascisten, een sociaal-democraat en een grondbezitter gedood en ettelijke personen gewond. In Vilanueva de Castellon bij Va- lencia werden twee menschen gedood en drie gekwetst. Te Mieres in Oviedo is -een rechts-radi- caal bij het verlaten van een herberg neer geschoten. Ook te Marcino is een doode ge vallen. Te Silla in Valencia zijn weer da den van kerkschennis gepleegd. Voorwerpen uit de kerk werden neer buiten gesleept en verbrand. Te Freijo deed het gepeupel een aanval op de pastorie: geld en sieraden van den geestelijke werden gestolen. Te Oviedo zijn alle bouwarbeiders, ten getale van 4000 man, in staking gegaan. Zij dreigen een al- gemeene staking in geheel Asturië te zullen bewerken, indien hun eischen niet worden ingewilligd. SCHEEPSBOUWERS SLAAN DE HANDEN INEEN. Gezondmaking van het bedrijf door het tegengaan van speculatieven han del in verouderde en overtollige in dustrieën. Naar aanleiding van de oprichting door zeven groote scheepsbouwmaatschappijen van de N.V. Scheepsbouwbelangen, met zetel te 's-Gravenhage, welke vennootschap zich ten doel stelt het steunen en gezond- maken van de scheepsbouwindustrie in ons land, heeft het A.N.P. in kringen van par ticipanten nadere inlichtingen trachten te verkrijgen omtrent de werkwijze van de nieuwe maatschappij. Van gemelde zijde werd hieromtrent in de eerste plaats verwezen naar de statuten der nieuwe vennootschap, volgens welke de oprichters de belangen van in Nederland gevestigde ondernemingen op het gebied van den scheepsbouw meer bepaaldelijk willen behartigen door het verwerven van overtollige en/of verouderde scheepswer ven, het sloopen en vervreemden van op stellen en werktuigen, het te gelde maken van voorradige goederen en inventaris, zoo mede het vervreemden van de terreinen onder voorwaarden, welke een verder ge bruik voor scheepswerven uitsluiten. Het belangrijke element in de oprichting der N.V. Scheepsbouwbelangen zoo werd medegedeeld is het feit, dat thans een markt is geschapen, welke op het terrein der scheepsbouwindustrie koopers en ver- koopers tot elkander kan brengen. Tot nu toe deed zich het verschijnsel voor, dat be- staande outillages door tusschenkomst van speculanten voor een appel en een ei van de hand werden gedaan en de nieuwe ondernemers met het tegen afbraakprijzen verkregen object de andere meer levens krachtige ondernemingen beconcurreerden, hetgeen ongezonde toestanden in het be drijf teweegbracht. Tegen een dergelijke wijze van handelen heeft de nieuwe maat schappij stellig genomen, aangezien thans het orgaan is geschapen, dat aan verdere, tegen het algemeen belang indruischende werkzaamheid van verouderde of niet ren- deerende scheepsbouwindustrieën een einde kan maken. Hoe dit stelsel in de practijk zal werken, zal moeten worden afgewacht; in elk geval heeft het genomen initiatief de sympathie van de regeering, aangezien het bijdraagt tot het orde stellen op zaken, waarmede de belangen van duizenden zijn gediend. Het maatschappelijk kapitaal der nieuwe vennootschap bedraagt 100.000, verdeeld in aandeelen van f 2500, waarvan hij de op richting 28 zijn geplaatst. Als directeur fungeert voor de eerste maal de heer Th. de Hoog te Rotterdam. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal is gisteravond om 18.35 uur uit Indië op Schiphol aangekomen. De „Sperwer" (uitreis) is gisteren uit Cairo te Rutbah geland. MILITAIRE LUCHTVAART OP SCHIPHOL. Tijdelijke uitbreiding. Met betrekking tot de onderhandelingen welke, gelijk wij eenigen tijd geleden heb ben gemeld, gevoerd zijn tusschen de des betreffende instanties over vestiging van een deel der militaire luchtvaartafdeeling op een der bestaande luchtvaartterreinen, vernemen wij thans van bevoegde zijde, dat er een oplossing is gevonden in dien zin, dat een klein gedeelte van de militaire luchtvaartafdeeling van Soesterberg zal worden overgebracht naar Schiphol. Deze oplossing zal uit den aard der zaak een tij delijk karakter dragen, aangezien rekening moet worden gehouden met de verdere uit breiding welk, naar kan worden aangeno men, het civiele luchtverkeer in de toekomst nog zal ondergaan. OPLICHTING DOOR EEN SCHIJN HUWELIJK. Een Duitsch meisje kreeg eenigen tijd ge leden eknnis aan een jongenman uit Am sterdam. Zij kwam al spoedig overeen te zullen trouwen en trokken daarvoor naar Duitschland, waar in Beieren het huwe lijk kerk werd voltrokken. Beiden leefden van het spaargeld van het Duitsche meis je. Dezer dagen te Amsterdam terug gekeerd, kwam aan het licht, dat de man al getrouwd was en dat de hu welyksvoltrekking in Duitschland er een De man i het DuItsche meisje. De man is thans in hechtenis op het bu reau Leidscheplein te Amsterdam wegens oplichting. Aan deze zaak zit nog de vraag vast hoe heeft deze jongeman den Duit- schen geestelijke heeft kunnen bewegen het huwelijk kerkelijk in te zegenen. Daarvoor heeft hij papieren noodig gehad waaruit moest blijken, dat het huwelijk reeds voor den Burgerlijken Stand moest zijn voltrok ken, ofschoon daar nooit sprake van is ge weest. Men heeft het vermoeden dat hij een trouwboekje heeft vervalscht en den Duit- schen geestelijke heeft overtuigd, dat het huwelijk reeds burgerlijk was voltrokken, Het Duitsche meisje verkeerde na de kerke lijke huwelijksvoltrekking in de meening, dat zij wettig getrouwd was. NOODLANDING OP 2000 M. Het verkeerstoestel Weenen-Rome is gis ter gedwongen geweest om tijdens een he- vigen sneeuwstorm een noodlanding te ma ken in het gebied van de 2000 M. hooge Sau-Alpe. Het vliegtuig werd zwaar be schadigd, een passagier van Italiaansche nationaliteit werd gewond. Aangezien de draadlooze installatie van het toestel in tact was gebleven, kon het vliegveld in Klagenfurth op de hoogte gebracht wor den. n Een hulpcolonne werd gevormd. Be proefde berggidsen en ski-loopers waren reeds spoedig onderweg naar de plaats van het ongeluk. Men vermoedde, dat zij nog in den loop van den avond de verongelukten zouden bereiken. Buitengewoon zware sneeuwval en mist maakt het reddingswerk echter moeilijk. DE TOCHT VAN EEN NEDERLANDSCB SPORTVLIEGTUIG NAAR NOORD- AFRIKA. Op Waalhaven teruggekeerd. Men schrijft aan de N.R.Crt.: De PH-FDK, bestuurd door den heer de Kok, vervolgde op 9 Maart zijn vlucht van Algiers naar de Sahara. Na 100 K.M. over het bergland te hebben gevlogen, trad bo ven de Sahara mooi zonnig weer in, dat de reizigers over de geheele route heeft bege leid. De tocht ging via Langhouat naar El Golea, een oase in de woestijn. Niettegen staande zij niet het vereischte verlof had den, dat noodig is om over de Sahara te vliegen, werden hun door groote tegemoet koming der Fransche militaire autoriteiten geen moeilijkheden in den weg gelegd. Tel kens werd telegrafisch het vertrek en de aankomst van plaats tot plaats gemeld. Het is noodzakelijk precies de „pistes" door het autoverkeer gemaakt te volgen en bij even tueel ongeluk steeds te zorgen op zulk een piste te landen en hulp af te wachten. Over al zijn hotels aanwezig voor de reizigers, die zich per auto of vliegtuig in deze woestenij wagen. Van El Golea ging het westwaarts naar Timimoun, een vrij belangrijke Fransche garnizoensplaats met een dorp in Soedanee schen stijL Toen oordwaarts via Beni Abbes naar Colomb Bechar. Reeds kondigde zich bij aankomst aldaar een zandstorm aan, waarvan de reizigers den volgenden dag ten volle de onaangenaamheden ondervonden op weg naar Oudjda. Zij moesten tot 3000 me ter stijgen om boven de wolken fijn zand uit te komen, die als een geelgrauwe mist on der hen alle zicht van den grond benam. Hiermede werd het Sahara-traject afge sloten, in het geheel werden 1800 K.M. over de zandeenzaamheid afgelegd. Toen keerde 't mooie weer hun den rug toe, storm en re gen werd hun deel. Van Oudjda werd west waarts over de vruchtbare vlakte gevlogen, die gelegen is tusschen het Rif en het Atlas- gebergte. Via Fez ging het onder zwaar stormweer langs de Atlantische kust naar Tanger en verder langs de Spaansche Oost kust naar Perpignan, Lyon, Parijs naar Waalhaven, waar de PH-FDK op 14 Maart is aangekomen. De heeren de Kok en Schmidt Crans wa ren, niettegenstaande het vele slechte weer op hun reis ondervonden, enthousiast over de reis. DOOR HAAI GEGREPEN. Vreeselijk ongeluk te Emmahaven, Zaterdagmorgen, 29 Februari omstreeks 9 uur heeft zich te Emmahaven een vreese lijk ongeluk afgespeeld. Achter het s.s. „Van der Hagen", dat nog aan den kant lag op de gebruikelijke meer- plaats der K. P. M.-booten, was een Inlan der, zooals men daar eiken dag kan zien, gaan zwemmen. De man werd plotseling door een haai aangevallen, die hem vermoedelijk eerst een been af beet. Hij had nog de kracht, om een tros van de „Van der Hagen" te grijpen, terwijl inmiddels koelies en andere Inlanders aan den wal in de gaten kregen, wat er gebeurd was. Dezen begonnen luid te schreeuwen, maar toch werd, ondanks de consternatie, Mlligen moeite gedaan om den onge- naarkdJenfJa<UWtjeS voeren van den wal af de „Van der nlgen^een" b81^' terV,rijl Van van 10-15 meter genaderd waTw?rd Se ongelukkige waarschijnlijk opnieuw door den haai geattakeerd, want hij liet los en verdween in de diepte. Het water werd terstond door bloed rood gekleurd. Hulp kon thans niet meer baten. De man kwam thans niet meer boven, en kort daar na verschenen eenige verscheurde lichaams- deelen aan de oppervlakte van het water, waaruit men kon concludeeren dat het zee monster den Inlander verslonden had. De politie trachtte met dreggen het even- tueele stoffelijk overschot van den man te bergen. Eenigen tijd geleden werd een hond van den heer Scharleman door een haai aange vallen en gedood. De hond werd aan een lijn In de haven te water gelaten om te zwemmen, doch even later werd het dier opgehaald met afgebeten achterlijf. Er bleken toen drie haaien in de kom te zijn, een oude en twee jonge. Niettemin bleven de Inlanders in de ha venkom zwemmen en bleef vooral de jongere generatie in de buurt der vertrek kende schepen naar muntstukken duiken, zonder de haaien te vreezen, omdat deze volgens een daar heerschend bijgeloof nim mer menschen zouden aanvallen. Dit bijgeloof is door het ongeluk van Zaterdagochtend wel gelogenstraft. EEN ZEEKAMP OP TEXEL. In Augustus van dit jaar organiseert het Nationaal Jongeren Verbond een nieuw soort kamp, een N. J. V.-zeekamp, gedu rende tien dagen op het eiland Texel. Het kamp zal gehouden worden aan boord van een schip. Men zal gelegenheid krijgen tot het leeren zeilen in sloepen. De kost zal vermoedelijk bestaan uit scheepsrantsoen. Het kamp, dat alleen toegankelijk is voor mannelijke deelnemers, zal staan onder lei ding van het hoofdbestuurslid van het N. J. V., mr. O. Verdoorn. Inlichtingen over het kamp kan men ver krijgen bij den algemeen secretaris van het N. J. V. W. M. de Brauw, van Boetzelaer- laan 85, den Haag. Engelsche gasten. Zaterdag 11 April zal de bollenstreek de gastvrouwe zijn van pion. 30 leden der Engelsche Guild of Trade Horticulturists, welke om 10 uur in het Krelagehuis door vooraanstaanden kweekers verwelkomd zullen worden. Daarna volgt bezoek aan het Laboratorium te Lisse van prof. v. Slochteren, gevolgd om 1 uur door een lunch in de Nachtegaal, aangeboden door het Centr. Bloemb. Comité. Om 2 uur wordt een bezoek gebracht aan de kweekerij der fa. M. Velthuys en van Zanten en Zn. en om 3 uur een tocht naar de bollenvelden te Noordwijk aan Zee en om 6 uur terugtocht naar de Spaarnestad. Bolbloemen Het loopt met de warme kas bolbloemen op een eind. Af en toe verschijnt er al eens een gering kwantum ter markt, dat voor 't grootste deel onder 't koud glas vandaan komt en dat deze partijen nog niet grooter zijn, zal een gevolg wezen der zonlooze dagen dezer maand. Wanneer de kalender half Februari aan geeft en wij in 't hart der warme kastulpen zitten, staan wij omdat immers de uit voer zoo goed als stillegt verbaasd, hoe al deze bloemen voor het grootste gedeelte door den straathandel verwerkt kunnen worden. Nog zouden wij ons dit kunnen voorstellen wanneer de Beverwijksche bloemenmarkt de eenige in ons land was, doch de veilingen in het Westland zijn er ook nog en deze verwerken minstens evenveel, zoo niet nog meer bloemen dan die in eerstgenoemde plaats. Op de groenten en fruitmarkt is het doordraaien in het hart van een seizoen soms schering en inslag, doch op de bloe menmarkt komt dit sporadisch voor of het moet wezen dat de kwaliteit nog minder is dan stek. Zangconcours. Naar aanleiding van het in deze ge meente te houden zangconcours van den r. k. bond van Zangvereenigingen in Noordholland, werd Maandagavond in café „de Burg" een vergadering gehouden van de verschillende commissieleden. Voorzitter was de heer C. Bakker die opende met den Chr. groet. Spr. was verheugd over de groote op komst en deelde mede, dat het 25-jarig bestaan van St. Caecilia het motief was om hier het concours te houden. Door de te gemoetkomende houding van het hoofd bestuur van den bond is het ook mogelijk om het concours te organiseeren. Van diverse personen is gunstig bericht ingekomen om in het comité zitting te ne men. Als voorzitter van het Uitvoerend comité is aangezocht de heer Wilmink, hoofd der r. k. school, die bereids deze functie heeft aangenomen. De begrooting werd vervolgens behan deld, commisiseleden werden benoemd enz. Dat het een groot zangconcours belooft te worden blijkt wel uit de deelnamen: niet minder dan 30 aangesloten vereenigingen w.o. 6 groote mannenkoren. Aan het einde der vergadering zegde de geestelijke adviseur Kapelaan Oudshoorn, alle medewerking toe tot het welslagen van het concours. Nadat het voorzitterschap was overge dragen aan den heer Wilmink werd met de gewone plichtplegingen gesloten. naar waarnemingen, verricht in den morsen van Dinsdag 17 Maart. Hoogste barometerstand 769,8 m.M. te München. Laagste barometerstand 744,7 m M t« Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 18 Maart: Zwakke tot matige, zuid-westelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt- weinig of geen regen; iets zachter. Weeroverzlcht. Toenemende regenkansen; zachter weer De hooge druk verplaatste haar centrum' naar midden-Europa en de depressie op IJsland handhaafde zich, zoodat langzaam het doordringen van een warmere en voch tiger westelijke luchtstroom is te verwach ten. In noord-Scandinavië herstelde zich tijde lijk de hooge druk en werd de vorst weer strenger, maar in zuid-Scandinavië is die sterk afgenomen of in dooi overgegaan. In het hooge drukgebied op het vasteland is de lucht grootendeels opgeklaard en kwam van midden-Frankrijk tot de Oostzee lichte vorst voor. Op de Britsche eilanden is de temperatuur gestegen; zware regen viel aan de Noorsche kust; van elders wordt slechts weinig neerslag gemeld. Krachtige winden waaien alleen op IJi. land aan de Noorsche kust en in de Oostzee. Ofschoon uit het hooge drukgebied op het vasteland 's nachts nog koude-toevoer kan plaats vinden, zal de stijging van tempera tuur in de bovenlucht overdag zachter weer mogelijk maken. LICHT OP! Hedenavond vo--r rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 6.28 uur licht op. HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Of niet gevonden, want het k waarschijnlijk een grapje. Het is elk jaar de groote vraag waar het eerste kievitsei vandaan zal komen. Grap penmakers zullen natuurlijk zeggen dat 't uit het nest of dat het van de kievit komt, maar dergelijke grapjes laten wij ditmaal buiten beschouwing. Het is de vraag waar in ons land het eerste ei gevonden zal worden en de zoe kers in Friesland, in Noord-Holland en vele andere provincies zijn al dagenlang aan het speuren omdat elke streek er een eer in stelt met het eerste kievitsei voor den dag te komen. Ditmaal is een inwoner uit Zuid-Schar- woude de gelukkige geweest. Een zekert Pieter Kraakman heeft daar, ondanks het gure voorjaarsweer, op een stuk bouwland het eerste kievitsei gevonden. Een vrachtrijder heeft het vanmorgen op ons bureau gebracht met de verzekering dat het geen gekookt eitje van het vorig» jaar was. Het plan bestond om het ei aar. den handelaar G. N. Meijroos alhier te ver- koopen. Naar wij van den heer Meijroos vernemen is hij van plan het ei naar Den Haag te zen den waar het aan H.M. de Koningin W worden aangeboden. Tot dusver is het bericht heel intereseen en waren we er erg gelukkig mee, ook omdat juist deze streek zoo prachtig den hoek was gekomen. Maar nadat dit alles reeds geschi**j®| en gezet was, werden wij opnieuw beid door den heer Meijroos, die ons teleur gesteld mededeelde, dat hij bedrogen geworden, daar het ei bij schouwing n aan de te stellen eischen voldaan ne zoodat het waarschijnlijk een ei van vorige jaar is geweest. Het zal nader moeten blijken of hier opzet in het spel is dan wel of men e „grapje" met den vinder heeft willen u halen door het ei zoo neer te leggen, het door hem gevonden zou worden. We wachten nu maar op het vols*" eerste kievitsei in de hoop, dat dit dai\* uit deze streek en werkelijk echt en on valscht zal mogen zijn. GELDKISTJE GEVONDEN. Bij graafwerk verricht door Alkmi»a"<*® werkloozen bij de Zes Wielen is bij e gerwerk in den grond een ijzeren g je gevonden. Het verkeerden in goeden en de sleutel zat er nog op, zoodat m veronderstelt dat het niet lang in den g heeft gelegen. de- Door den opzichter is de politie ze vondst kennis gegeven, waarna eiL' chercheur het kistje in beslag heeft g men. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD- Ter griffie van de arr.-rechtbankis den gedeponeerd de eenige uitdeehhgwv in het faillissement van H. J- n> Damsté, voorheen wonende te ü*"ju thans te Alkmaar, Spoorstraat 55. jd- Uitkeering aan concurrente *c' eischers nihil.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2