Qemeentecadm fcheepstijduigiH !Bucqccüike Stand Macktfccichten Glimlachje OTERLEEK BOKKIE-BOKKIE-BE! Aan het bureau van politie is aangifte daan van het vinden van een bok, welke de Frieschebrug liep te dwalen. De eigenaar kan zich ter terugbekoming aan het bureau vervoegen. WAARSCHUWING. ne Commissaris van politie van den Jus- titieelen Dienst B. te 's-Gravenhage vestigt dc aandacht op eenige ondernemingen, wel ke cassettes tafelzilver tegen zoogenaamd verminderden prijs (pl.m. 4) beschik baar stellen voor degenen, die door de on dernemingen opgegeven rebussen hebben opgelost. De rebussen worden het publiek bekend eemaakt in dagbladen en circulaires en zijn dermate eenvoudig, dat practisch iedereen de oplossing kan vinden. De ondernemers maken bekend, dat de gewone prijs der cassettes plm. 20 is, doch een onderzoek heeft uitgewezen, dat het artikel met den zoogenaamd vermin derden prijs ruimschoots is betaald en dat de voorwaarde van het oplossen der prijs vraag slechts in het leven is geroepen om bet publiek in den waan te brengen, dat 't een koopje heeft. ALKMAARSCH kleeding- en DEKKING-COMITE. Men schrijft ons: U weet immers reeds dat ons comité zich tot taak heeft gesteld om de stoffelijke nooden van vele onzer stadgenooten zoo veel mogelijk te leenigen. U weet ook dat het comité zijn taak niet kan verrichten zonder Uwe medewerking. Zij die daartoe in staat zijn, zullen ons moeten helpen. Op welke wijze? Wel mevrouw, *t is schoonmaaktijd, allicht wilt u iets vernieu wen, hetzij meubelen, vloerbedekking, gor dijnen, enz. Misschien hebt U nog wel iets dat U alleen met de schoonmaak in handen krijgt om het tijdelijk te verplaatsen, ter wijl U er niets aan hebt. Geef ons wat U niet meer gebruikt, er zijn zoovelen die daaraan behoefte hebben. Het voorjaar is op komst, allicht ver nieuwt U ook een of ander kleedingstuk. Geef ons het gedragene, wij kunnen er weer iemand anders mee van dienst zijn. Even een berichtje aan: Hofdijkstraat 10, telef. 2264, Westerweg 55„ no. 2019 of Ar menraad, telef. no. 3894 en wij zorgen dat hetgeen U wilt afstaan door ons wordt op gehaald. Hebt U niets voor ons op te halen, over weeg dan eens r.m een klein of grooter be drag voor ons comité te storten op girorek. no. 6329 ten name van de Nutsspaarbank. Hiervoor schaffen wij nieuwe artikelen aan. Voor alles waarmee U ons werk steunt zijn wij U hoogst dankbaar. DIEFSTAL TE URSEM. De 32-jarige boerenarbeider A. O. te Ursem, die bij een boer inwoonde, is, naar het A.N.P. meldt, spoorloos verdwenen met medeneming van 90, die hij uit een kast had ontvreemd. Hij wordt door de politie gezocht. BRAND TE SCHOORL. Waarschijnlijk door een schoorsteendefect is een bijgebouw van Huize Concordia aan den Duinweg, behoorende aan de familie Kelder, gister geheel uitgebrand. RECHTSTOESTAND COMMISSARIS VAN POLITIE. In bijlage Nr. 30 schrijven B. en W.: Bij Koninklijk besluit van 14 Juni 1935 S. 344 is vastgesteld een rechtstoestands reglement voor de hoofdcommissarissen en commissarisen van politie. Bij dit regle ment worden voornamelijk de bepalingen van het algemeen rijksambtenaren-regle ment op genoemde functionnarissen van toepassing verklaard. Aan de gemeente raden is echter respectievelijk in artikel 3, en 17° lid en artikel 16 de bevoegd heid gelaten om ten aanzien van de finan- cieele aanspraken bij ziekte, de uitkeering aan de nabestaanden in geval van overlij den, en het wachtgeld een besluit te nemen, waarbij wordt bepaald, dat omtrent deze punten dezelfde regeling zal gelden als voor de door de gemeente aangestelde amb tenaren. De minister van Justitie vestigt er in zijn brief van 25 Juni 1935 de aandacht op, dat het niet geoorloofd is een geheel op zichzelf staande regeling in het leven te roepen of bepalingen van rijk en gemeente bijeen te voegen. Een uitzondering is alleen gemaakt voor de ntjjd, die medetelt bij een even- u e toekenning van wachtgeld. Slechts weinig exemplaren van deze machine zullen de we reldcrisis en arbeidsloosheid doen ophouden!Zij doet slechts werk voor één man, maar er zijn 150 man noodig om haar aan den Sang te houden. Wanneer de gemeente zelf bevoegd was geweest voor den commissaris van politie een rechtstoestandsregeling vast te stellen, zou deze niet hebben afgeweken van de voor het overige personeel geldende rege lingen. Nu de gemeente te dien aanzien slechts ten deele bevoegd is, behooren naar onze meening de gemeentelijke regelingen, voor zoover dat mogelijk is, voor den com missaris te gelden. B. en W. stellen den raad voor het desbe treffend besluit te nemen. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER VAN 10—17 MAART 1936. Nieuwe zaken: Bergen: „Oranje Hotel", Breelaan 7, hotel, café, restaurant. Den Helder: Nic. Zijp, 2e Vroonstraat 18, schilder en behanger. Wijzigingen: Alkmaar: Jan Eeken, Spoorstraat 54, sla gerij, nieuwe eigenaar. Woningmaatschappij „Alkmaar" N.V., statutenwijziging. P. Kooy, Nieuwlandersingel 69, uitbrei ding bedryf. E. Gasparini, Verdronkenoord 56, graniet werker, zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Heerhugowaard: Jb. Groenveld Pz., Draai G 61, kruideniersbedrijf, nieuwe eigenaar. Coöp. Boerenleenbank, bestuurswijziging. Den Helder: de N.V. Heldersche Uit gevers Mij., Kanaalweg 83, drukkerij, in liq. getreden. De Rijp: Coöp. Tuinbouwvereeniging „De Rijp en Omstreken" W.A., bestuurswijzi ging. Warmenhuizen: Onderling Veefonds, be stuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: Cor Bak, Limmerhoek 46, groothandel in gedroogde zuidvruchten, agenturen in wijn, gedistilleerd, limonades, azijn, enz. GETUIGENIS-AVOND „KERK EN VREDE". Een drietal sprekers. In de kleine zaal van de „Harmonie" waren gisteravond velen bijeen op den buitengew. Getuigenis-avond, welke door de afd. Alkmaar van de ver. „Kerk en Vrede" was belegd. Nadat orgelspel de inleiding tot dezen avond was geweest, opende de voorzitter van „Kerk en Vrede", ds. Fr. Kuiper, de bijeenkomst met gebed. Hierna las spr. de beginsel-verklaring van „Kerk en Vrede" voor, opdat de aanwezi gen zouden weten op welken grondslag „Kerk en Vrede" geschraagd was. De ernst van dit oogenblik is de aanlei ding geweest tot dezen avond, zoo sprak ds. Kuiper o.m. in zijn inleiding, om daarna het woord te geven aan mej. ds. F. W. Rappold, rem. predte alhier, die zich als onderwerp gekozen had „Waarachtigheid". Ds. Rappold sprak naar aanleiding van van het woord uit het evangelie volgens Matth. hoofdstuk 5 33, 35, omdat in dit be doelde woord „waarachtigheid" het geheele onderwerp wordt samengevat. Immers, God's oordeel rust op ons, indien wij niet waarachtig zijn. Het vervult ons met diepe schaamte, dat wij leven in een wereld van onwaarachtig heid aan alle kanten, op politiek- en zake lijk terrein, doch ook en dat is nog het ergste onwaarachtigheid op het terrein van menschen onderling. Nergens is helaas het „ja" ja en het „neen" neen. Onwaarachtigheid is met opzet een onjuisten indruk geven en dat zien we maar al te vaak in de samenleving der menschen. Spr. illustreerde dit met eenige voor beelden uit de praktijk en wees erop, dat deze onwaarachtigheid in het klein, maar ook in het groot voorkomt, b.v. tusschen groote mogendheden onderling. Wij zien thans hoe een naburig land zijn eigen recht stelt boven het Recht. Het geweten eischt in de eerste plaats van ons waarachtigheid. Daarom ook kan men langen tijd op den tweesprong staan of men al dan niet lid zal worden van „Kerk en Vrede". Het is een gewetenszaak. Voelt men echter, dat het geweten in het maken van oorlogsmateriaal een onwaarachtigheid ziet, sluit u dan bij ons aan. Indien men ervan overtuigd is, dat oorlogstuig nooit kan uitmaken wie recht heeft, geeft dan „Kerk en Vrede" uw steun. Dan eerst zal men kun nen trachten de liefde tot God in waar achtigheid te belijden. Hierna was het woord aan ds. A. J. P. B o e k e, Ned. herv. pred., die als onder werp gekozen had „Gehoorzaamheid". Wanneer de noodklok luidt, aldus spr., komen de menschen tesamen om met elkaar te trachten den nood te lenigen. In een tijd als deze, waarin de internationale span ningen de menschen verontrust, komt men ook bijeen om met elkaar den toestand te bespreken. Thans wordt het woord van Stanley Jones „Christenen van alle landen, vereenigt u!" eerst recht duidelijk. Een der belangrijkste beginselen van „Kerk en Vrede" is het be lijden van den godsdienst, d.w.z. het dienen gezien als de wil doen van een ander, dus gehoorzamen. Bij de gehoorzaamheid behoort, wat men niet en wat men wél moest doen. Het „gij zult niet" uit den bijbel is in het leven zeer vaak van toepassing. Gehoorzaamheid is niet iets gerings. Reeds het kind heeft de nei ging, graag te doen wat verboden is en bij volwassen menschen is nog zeer vaak de behoefte, te bezitten wat men niet heeft. De mensch aanvaardt de gehoorzaamheid krachtens zijn geweten. De tweespalt kan zijn in het geval de overheid en het ge weten beide eischen. Indien men echter er van overtuigd, dat elke oorlog in welken vorm dan ook menschonteerend is, dan mag men zijn steun aan „Kerk en Vrede" niet ont houden. Spr. schetste tot slot in gevoelvolle woor den de verschrikkingen van den oorlog. Na de pauze sprak nog ds. Fr. Kuiper, doopsgez. pred., die zich als onderwerp had gekozen „Geloofskracht". Het gevaar, dat we in dezen tijd zullen ondergaan in een gevoel van moedeloos heid, is niet denkbeeldig en daarom temeer is het noodig, dat we geloofskracht hebben, niet in het algemeen, maar de kracht, die juist in dezen tijd van ons gevraagd wordt. Op de volgende drie punten concludeerde spr., dat we geloofskracht moeten houden en dat we moeten strijden voor vrede en recht. Ie God wil het niet, 2e God roept ons tot getuige en 3e God zal te allen tijde ons de noodige kracht geven in het geloof. „Kerk en Vrede" leeft uit dit geloof, daaruit put zy dè kracht en daarom zal de ver. „Kerk en Vrede" gesterkt door het geloof in God, haar bestaansrecht blijven behouden. Na een kort slotwoord sloot ds. Kuiper deze bijeenkomst. De raad vergaderde hedenmorgen ten 10 ure onder voorzitterschap van burge meester Huyser van Reenen. Afwezig, wegens ongesteldheid wethouder Dekker. Na verloop van het gebruikelijke kwar tiertje was de heer de Boer nog niet aan wezig, waarop de voorzitter besloot niet langer te wachten en den wensch uitte, dat 1936 voor de gemeente en haar inwo ners gunstiger mocht zijn dan 1935 was geweest. Op verzoek van den heer Witteveen werden de notulen nog aangevuld met een bemerking van den burgemeester over het verslag in de A. c. van een daar voor ge houden raadsvergadering. Ingekomen was een mededeeling, dat de gemeente voor het wachtgeld van wijlen den heer F. Wolthuis, secretaris van de Gezondheidscommissie, 2,03 moet bijdra gen. Voorts een verslag over het school verzuim en van de commissie van toezicht op het L.O. Ingekomen was ook de goedkeuring op de verordening heffing vergunningsrecht op het heffen van 75 opcenten op de in komstenbelasting. Van den heer Kooy was opnieuw een verzoek ingekomen om een uitspraak te doen over het al of niet thuis slachten. De voorzitter merkte op, dat het adressant te doen is om een uitspraak van den raad. Een voorstel van B .en W. is er niet. Alkmaar wil samenwerken met de ver werkingsinrichting te Barsingerhorn, doch verzoekt aanhouding van de voorstellen van Barsingerhorn, omdat nog onderhan delingen gaande zijn. Het Schijnt, dat wy komen bij Barsin gerhorn. Mogelijk is, dat wij dan een nood- slachtplaats moeten maken. Weth. Spaan: Dit is een andere zaak. Als Kooy thuis mag slachten, dan zullen wij een keuringsdienst moeten instellen. Spr. gevoelde de bezwaren van den heer Kooy, doch het gaat er om in welken vorm de vleeschkeuringswet hier moet worden uitgevoerd en de inspecteur keurt, wat de heer Kooy wil, sterk af. Voor de gemeente is het voordeeliger by Alkmaar aangesloten te blijven. De voorzitter: Wy zijn destijds van hoogerhand bij den kring Alkmaar aangewezen. De heer Witteveen: Destijds stond ook achter deur van den heer Voorthuy- zen, „dan laat ik jullie los". Voor den heer Kooy is het noodzakelijk, dat hij thuis kan slachten. De heer Voort- huyzen is verplicht de opdrachten van B. en W. van Alkmaar uit te voeren. Laat hij maar eens toonen, welke macht hij heeft. De heer He r i n g a: De heer Kooy mag reeds klein vee slachten, waarom geen groot vee. Hij is geen man, die er misbruik van zal maken. Mag het niet, dan moeten hoogere instanties maar beslissen. De heer Witteveen: Natuurlijk! Wy zijn democraten. Spr. stelde voor om den heer Kooy te laten slachten. Dit voor stel werd met de stem van weth. Spaan tegen aangenomen. Van het „Wit-Gele Kruis" te Oudorp was het verzoek ingekomen 100 subsidie toe te staan. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken, omdat de gemeente er zoo voor staat, dat het toch van hoogerhand ver boden zal worden. In Oterleek zijn 9 gezinnen lid, doch ook niet r.k. kunnen lid zijn, terwijl de t.b.c.-bestrijding zich uitstrekt over alle inwoners in een bepaald gedeelte. De heer B a 11 u s vond het jammer, dat deze vereenigingen de gemeente om sub sidie moeten verzoeken. Spr. betreurde de houding van B .en W., die wel de t.b.c.-be strijding onder het vee steunen en voor de menschen afwijzend staan. Spr. oordeelde, dat ook al wordt de gemeente noodlijdend, toch deze subsidie gehanddhaafd zou blij ven. De heer He r in g a zou zelfs voor een hoogere subsidie zijn, als de werkzaam heden zich uitstrekte over de geheele ge meente. De heer B a 11 u s stelde voor een subsi die van 2 per gezin te verleenen. Weth. Spaan was alleen tegen, omdat alle subsidies geschrapt moeten worden. De heer Witteveen herinnerde aan zijn voorstel om overleg te plegen met het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis, wat er voor de geheele gemeente bereikt kan worden. Ook spreker's bezwaar is, dat slechts een klein deel der inwoners wordt gediend. De heer Heringa zou het onderzoek ook willen uitstrekken tot het Wit-Gele Kruis in Zuid- en Noordschermer. De voorzitter oordeel het verstan dig het verzoek af te wijzen. Wethouder Spaan vond aanhouding beter, waarop hiertoe werd besloten. De heer Witteveen verzocht nog een uitgebreid onderzoek, ook bij de pa rochie H.-Hugowaard. Wethouder Spaan merkte op, dat het Wit-Gele Kruis een concurrent is van het Witte Kruis en hij zou het toejuichen wan neer samenwerking tot stand kwam. De heer Baltus wees er nog op, dat het Wit-Gele Kruis van het Rijk en de provincie subsidie krijgt voor de t. b. c.- bestrijding, omdat deze zich uitstrekt tot alle inwoners. Van het borgstellingsfonds was het ver zoek ingekomen om 15 k 20 cent per in woner als financieele steun te verstrek ken. B. en W. stelden ook hierbij voor afwij zend te beschikken. De vooorzitter gaf een toelichting op de werkwijze van het fonds. De heer Heringa gevoelde er wel voor, doch was ook, gezien de begrooting, tegen. Z. h. s. werd het voorstel van B. en W. hierop aangenomen. Van den heer G. Plevier, die dag en nacht klaar staat om de inwoners gele genheid te geven om te telefoneeren en daarvoor 40 vergoeding geniet, was het verzoek ingekomen om hem vrij te stellen van de extra-vergoeding van 5 cent per gesprek. B. en W. stelden inwilliging voor. De heer Witteveen gevoelde er niets voor. De heer Heringa sloot alle wantrou wen uit, doch men kwam in een scheeve verhouding tot andere inwoners en hy vond het beter om het salaris met 10 te verhoogen. De heer Witteveen had de vy'f cent altijd voor alle burgers een onrecht ge voeld. Spr. heeft bewondering voor de wijze waarop de heer Plevier en zijn vrouw de menschen terwille zy'n, doch hij wilde hem niet bevoordeelen boven andere in woners. De heer Heringa stelde voor het ver zoek af te wijzen, doch de toelage met 10 te verhoogen en dit voorloopig voor 1936. De voorzitter: Inwilliging van het verzoek zal veel goedkooper zijn. De heer S w a a n oordeelde, dat de te lefoon de gemeente reeds voldoende kost en wilde de zaak onveranderd laten. Het voorstel van den heer Heringa, on dersteund door den heer Witteveen, werd met 3 tegen 2 stemmen, verworpen. Het voorstel van B. en W. om het ver zoek in te willigen, werd eveneens ver worpen met 4 tegen 1 stem. Voor stemde de heer Spaan. De regeling blijft dus nu onveranderd. Tot lid van het B. A. werd de heer C. J. Baltus herbenoemd. De heer P. Kohne werd als lid van de commissie van toezicht op het 1. o. herko zen, terwijl in de vacature J. van Hars kamp mevr. KorverKwantjes benoemd werd, no. 2 der aanbeveling en wel met 4 stemmen, tegen 1 stem op no. 1 mej. G. Kay. Het reglement van het B. A. werd aan gevuld met de bepaling dat Ged. Staten ten alle tijde de boeken kunnen nazien van den penningmeester en dat het B. A. zich tegen diefstal bij den penningmeester kan verzekeren. Ontslag onderwijzers. De voorzitter deelde mede, dat met 1 Mei de school te Oterleek een éénmans- school wordt, omdat de subsidie voor de 2e leerkracht ophoudt. B. en W. stelden voor om de onderwijze res op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de bewezen diensten ingang 1 Mei ontslag te verleenen. Met al- gemeene stemmen werd daartoe besloten. De heer Heringa vroeg hoe B. en W. na 1 Mei in het handwerkonderwijs den ken te voorzien. De voorzitter: B. en W. onderzoe ken mogelijkheden, doch komen in een volgende vergadering met voorstellen. Vaststelling begrooting 1935. De rapporteur, de heer Heringa, deel de mede, dat de commissie adviseert de begrooting, zooals deze is aangeboden, vast te stellen. De begrooting staat door de vroege aan bieding op losse schroeven. Er is een tekort van 300, wat B. en W. willen halen uit een reserve. Uit het gemeentefonds zullen wij 1500 minder ontvangen dan in 1935. Dit werd later bekend. De toestand is dus allesbe halve rooskleurig. De commissie gaf spr. opdracht B. en W. te verzoeken een verslag uit te brengen over de werkzaamheden van de crisis commissie B. en een verslag van de com missie belast met de tewerkstelling van werkloozen in het particuliere bedryf. De voorzitter deelde mede, dat uit een paar ingekomen staten gebleken is, dat een paar posten anders behooren te worden genoemd, waardoor een daling van ontvangsten van 100 is ontstaan. Aangebracht is voorts een post van 250 voor 0.50 toeslag voor georganiseerde werkloozen krachtens een raadsbesluit, terwijl het B. A. 500 meer vraagt dan begroot was voor verbetering van het land. Voorts is er nog een post uitgetrokken voor kosten van vaarten van 200. Op het ontwerp was hiervoor niets uitgetrokken. De begrooting sluit in ontvangsten op 44.540.04 en een uitgave van 39.563.97, onvoorzien 4976.07, waarvan 3000 op den kapitaaldienst zal worden geplaatst. De begrooting werd hierop conform vastgesteld. Die van het B. A. werd vastgesteld op 3585, w. o. 3500 subsidie voor de ge meente. Rondvraag. De heer Witteveen vroeg waarom de gegevens van den Burgerlijken Stand niet meer aan de correspondenten ter plaatse ter hand worden gesteld. De v o o r z i 11 e r: Als u hier komt zult u ze ontvangen. De heer Witteveen: Tot nog toe was het usance, dat ze aan de correspondenten werden toegezonden. Waarom is daarmede opgehouden? De voorzitter: Ik kan u die reden zoo niet zeggen, maar zal het onderzoe ken. Ze behoeven echter niet te worden thuis gezonden. Hierna sluiting. Halcyon Lijn. Stad Vlaardingen 13 Maart van Narvik. Stad Zwolle 13 Maart van Almeria naar RotterdamVlaardingen. Flensburg 12 Maart van Narvik n. Emden. RotterdamZuid-Amerika Lyn. Alwaki 13 Maart v. Buenos Aires n. R.'dam Alcyne thuisreis pass. 13 Maart Teneriffe. Alpherat thuisreis 13 Maart v. Bahia. Ned.-IndischeTank6toomboot Mij. Sunetta 13 Maart van Hamburg te R.'dam. Emzetco Lyn. Jonge Jacobus 12 Maart van Vlaardingen te Melilla. Jonge Anthony, R.'dam naar Algiers, 14 Maart uit den N. Waterweg. Rott. Lloyd. Kertosono 14 Maart van Vlissingen naar Rotterdam.. Kon. Ned. Stoomboot My. Mars 14 Maart van Barcelona te Valencia. Perseus 14 Maart van Amst. naar Hamburg niet Odysseus, als gemeld). ALKMAAR. GEBOREN: Gerarda Marie, d. van Martinus Gul en Maartje Sloot. Agatha Maria, d. van Jo- hannes Adrianus Dekker en Wilhelmina Timmer. Wilhelmus Adrianus Nicolaas, z. van Petrus Johannes Wester en Comelia Zonderhuis. OVERLEDEN: Grietje Bregman gehuwd met Willem van der Molen, 54 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 16 Maart 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 1.104.40; Bloemenda ler kool 39; Bloemkool le s. per 100 st. 7.50; Bieten 4.705.20 en Gele kool 6.60—12.50 per 100 K.G.; Groene kool 2.50, Kropsla 1.40 en Knolselderie 9.10 per 100 stuks; Peren per 100 pond 7.50; Prei 1.507.10 en Peterselie 7.10 8.20, Rabarber 412, Raapstelen 1.70 2.30, Radijs 8.10 en Selderie 5.20—. 8.10 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. 8.1013; Spinazie per bakje 0.85— 1.13; Spruiten per 100 pond 7.5012.50; Uien per 100 K.G. 1.60—3.20; Wortelen per 100 K.G. 1.10—3.50; Wortelen per 100 bos 7.50; Witlof le s. 5—7, 2e s. 3.50— 4.50 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Maart 1936. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 220500 K.G. PURMEREND, 17 Maart 1936. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 22.000 K.G. Hoogste prys 20. Handel goed. 3 partijen kleine boerenkaas 20 per 50 K.G. met ryksmerk; 615 K.G. Boter 1.49 1.51 per K.G.; 483 Runderen, w.o.: 215 vette koeien 38—50 cent per K.G., 110 gelde koeien 80135, 150 melkkoeien 110 175, 17 stieren 32—38 cent per K.G., han del matig; 19 paarden 60130, 30 vette kalveren 3055 cent per K.G., handel stug; 12666 Nuchtere kalveren slacht f 310, fok f 813, handel vlug; 207 Vette varkens (slacht) 3335 cent per K.G., handel vlug; 57 Magere varkens 14f 25, 338 biggen 814, handel stug; 598 schapen 10 22, 18 Bokken 311, handel matig; kip peneieren 2.20—2.60, eendeneieren 2.10 per 100 stuks; Piepkuikens 6067% ct., oude kippen en hanen 3545 cent per K.G.; ko nijnen 0.40—1.70; Duiven (per paar) 40 cent; 2256 Eendeneieren A 2.10 en 9347 stuks kippeneieren A 2.402.60 p. 100 st. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A Afd. eieren. 15.000 stuks Eendeneieren 2.10 2.15 en 100.000 st. kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 6566 2.804, 63—64 2.60—2.70, 60—62 2.40—2.60, 58 —59 2.30—2.50, 56—57 2.30—2.40, 53 —55 2.20—2.30, 50—52 2.10—2.20, 45 49 22.10, alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Maart '36. Aanvoer en pry'zen waren heden als volgt: 31000 K.G. Roode kool 5.70—f 11.30; 21000 K.G. Gele kool f 3.7013.80; 45000 K.G. D. witte kool 3.60—7.80; 8000 K.G. Uien: gele drieling 2.10, gele uien 2.903.20, grove 3.804; 700 K.G. Bieten 2.70— 6.20; 2600 K.G. Breekpeen 3.804.30; alles per 100 K.G. en 250 stuks Ruige gele kool 2.10—2.90. NOORDSCHARWOUDE, 16 Maart 1936. 250 K.G. Peen, kleine, 0.90; 175 K.G. Gele kool 10.90; 700 K.G. D. witte kool 8.10, alles per 100 K.G. PURMEREND, 16 Maart 1936. „Afslag ver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: blauwe 90 cent, borgers 68— 69 cent per kist, 25 K.g.; Witlof 0.44—1.16 per 8 K.G.; Roode kcol 5.70—f 15.40 en Savoye kool 7.60—8.50 per 100 stuks; Spruitkool 1.15—3.10 per 15 K.G.; Boere- kool 1—1.20 per kist, 10 KG.; Spinazie f 1.201.74 per kist, 6 K.G.; Sla 2.40 per 100 krop; Andijvie 6183 ct. per kist; Raap stelen 2.302.80; Rabarber 58; Bie ten 75 cent per zak; Wortelen 4482 ct. per zak; Uien 5097 cent, Uien drielingen 28 39 cent per 25 K.G.; Prei 19 p. 100 bos. Appels: Zoete Beüefleur 412 per 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 16 Maart 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 73260 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de pry'zen als volgt: £860 K.g. (per 100) 2.20 2.40, 62—64 2.30—2.45, 66—70 2.50 f 2.70, 50—56 1.90—2.15. TEXEL, 16 Maart 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 Koe 135; 6 Schapen f 12—15; 1 Ram f 22; 9 Kalveren f 6— 10; 17 Biggen 9—22.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3